Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim

Powszechny Spis Rolny – Dlaczego warto wybrać samospis, czyli spisać się samodzielnie przez Internet?

12 października 2020 |
Edyta Jasińska
Powiększ zdjęcie

Powszechny Spis Rolny 2020 trwa do 30 listopada 2020 r. Udział w spisie można wziąć przez Internet, telefon albo skorzystać z wyznaczonych miejsc spisowych w Urzędzie Miejskim w Kowalewie Pomorskim lub Urzędzie Statystycznym.

Z rolnikami, którzy nie spiszą się samodzielnie, kontaktują się także rachmistrzowie spisowi.

Najwygodniejszym jednak sposobem przekazania danych jest samospis. Dzięki temu w dowolnym czasie z dowolnego miejsca rolnicy przekazują informacje na temat prowadzonych przez siebie gospodarstw. Formularz spisowy można wypełnić w ciągu 14 dni od momentu zalogowania na stronie https://spisrolny.gov.pl/.

Dodatkowo osoby, które dokonają samospisu, mogą wziąć udział w loterii. Nagrodami są laptopy, tablety oraz dyski przenośne – w sumie aż 508! W akcji mogą wziąć wszystkie osoby, które spisały się poprzez interaktywną aplikację dostępną na stronie https://spisrolny.gov.pl/. Po dokonaniu samospisu uczestnik otrzymuje unikatowy kod – należy go zarejestrować w formularzu na stronie loterii. Losowania odbędą się 20 października, 3 listopada i 23 listopada, a ich transmisję będzie można obejrzeć na żywo na kanałach społecznościowych Głównego Urzędu Statystycznego.

Na dzień 12.10.2020 r. na terenie gminy Kowalewo Pomorskie spisało się 22,89 % uprawnionych gospodarstw indywidualnych.

Zachęcamy do przeprowadzenia samospisu internetowego już dziś i nie odkładania tego do ostatniej chwili.

W Urzędzie Miejskim w Kowalewie Pomorskim zostało utworzone stanowisko komputerowe do przekazania danych w ramach samospisu internetowego, dla osób które nie mają takich możliwości technicznych.

W celu dokonania samospisu w Urzędzie Miejskim użytkownik powinien posiadać dane wskazane w załączniku .

Pliki do pobrania