Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim

Obwodnica - podpisanie umowy na opracowanie STEŚ

15 czerwca 2021 |
Monika Piróg
Powiększ zdjęcie

W dniu 14 czerwca br. w tut. Urzędzie podpisano umowę na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa obwodnicy Kowalewa Pomorskiego w ciągu drogi krajowej nr 15"

pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Bydgoszczy, a wykonawcą - spółką Lafrentz Polska. Jest to efekt programu ,,100 obwodnic", z którego Kowalewo Pomorskie skorzysta jako jeden z 6 samorządów województwa kujawsko-pomorskiego.

Inwestycja obejmie odcinek drogi krajowej nr 15, a jej celem jest podniesienie bezpieczeństwa ruchu drogowego, poprawienie przejazdu tranzytowego. W spotkaniu udział wzięli Iwona Michałek Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, Jan Krzysztof Ardanowski Poseł na Sejm RP, Mikołaj Bogdanowicz Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Jacek Żurawski Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Sebastian Borowiak Dyrektor GDDKiA w Bydgoszczy, Maciej Durski Prezes Zarządu Lafrentz Polska Sp. z o.o., Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Orłowski, Radni: Halina Dąbrowska, Robert Bejgier, Michał Leszczyc-Grabianka, Komendant Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu insp. Dariusz Borowiec,  Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu mł. bryg. mgr Witold Juszczak oraz pracownicy urzędu.

Poniżej zamieszczamy film z wydarzenia:

Zamieszczamy poniżej do obejrzenia link do programu "Zbliżenia" TVP3 BYDGOSZCZ z 14.06.2021 r. godz. 18:30 (fragment dotyczący obwodnicy Kowalewa Pomorskiego rozpoczyna się od 4 minuty 50 sekund):

https://bydgoszcz.tvp.pl/54339331/zblizenia-14062021-g-1830

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie