Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim

Trzecia rocznica śmierci Honorowego Obywatela Kowalewa Pomorskiego siostry Moniki – Teresy Gojtowskiej

27 sierpnia 2021 |
Monika Ingram
Powiększ zdjęcie

24 sierpnia br. w kościele parafialnym pw. Świętego Mikołaja Biskupa w Kowalewie Pomorskim została odprawiona Msza Święta w intencji zmarłej przed trzema laty siostry Moniki – Teresy Gojtowskiej Honorowego Obywatela Kowalewa Pomorskiego. Uczestniczył w niej Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Jacek Żurawski. 

Następnie razem z ks. Kanonikiem Piotrem Igielskim i Skarbnikiem Gminy Kowalewo Pomorskie Magdaleną Górną udali się na miejsce pochówku zmarłej. Wspólnie uczcili pamięć o siostrze Monice składając na jej grobie kwiaty.

Siostra Monika – Teresa Gojtowska do Kowalewa przybyła w 1958 r. i początkowo pracowała w charakterze pielęgniarki. W czasie stanu wojennego rozdawała dary napływające z zagranicy. Od 1991 r. przez 3 lata prowadziła lekcje religii w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim. Później wiele lat bezinteresownie dbała o szaty liturgiczne i służyła w kościele. Została ustanowiona Honorowym Obywatelem Gminy Kowalewo Pomorskie uchwałą Rady Miejskiej Nr XVII/179/08 z dnia 11.11.2008 r.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie