Wysokie loty kolarskich Sokołów

9 września 2021 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

04 września br. po raz trzynasty UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo był organizatorem Mistrzostw Województwa Kujawsko – Pomorskiego o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie w ramach kolarskiej ligi UKS.

W czterech kategoriach wiekowych na starcie stanęło 112 zawodników, którzy ścigali się na 8,5 km rundzie wiodącej po drogach sołectw Wielkie Rychnowo, Mlewiec i Nowy Dwór.

Zawodnicy oraz goście posilali się żurkiem ufundowanym przez Radę Sołecką Sołectwa Wielkie Rychnowo.

Na zwycięzców wyścigu czekały puchary i nagrody ufundowane przez współorganizatorów wydarzenia tj. Urząd Marszałkowski w Toruniu; Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie; Firmę GRA-MAR Kowalewo Pomorskie; Firmę ELMID Lewiatan Wielkie Rychnowo.

Wśród kibiców można było dostrzec Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie Jacka Żurawskiego; Proboszcza Parafii Wielka Łąka ks. Grzegorza Malinowskiego; Przewodniczącego Kujawsko –Pomorskiego Zrzeszenia LZS i Prezesa KPZKOL Michała Marszałkowskiego, dyrektorów szkół, radnych, sołtysów, trenerów i rodziców.

Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:

Kategoria żakini: Wiktoria Marzec (KKS Łysomice); kategoria żak: Aleksander Korzybski (KS Olender” Wlk. Nieszawka- sekcja kolarska Iskra); kategoria młodziczka: Maria Okrucińska (UKS Copernicus- SMS Toruń CCC) i kategoria młodzik: Aleksander Kasprowicz ( ALKS STAL Grudziądz UKS „Orion” Gmina Gruta).

14-osobowy zespół UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo zaprezentował się z bardzo dobrej strony i dzielnie walczył o jak najwyższe pozycje ku radości lokalnych kibiców. Zawodnicy trenerów Mariana Krych i Agnieszki Zielaskowskiej stawali na podium w każdej kategorii wiekowej i wywalczyli następujące miejsca:

W kategorii żakini 3. miejsce wywalczyła Jagoda Dębińska, 6  była Amelia Falkowska, a na 13. i 14. miejscu rywalizację ukończyły stawiające pierwsze kroki w kolarstwie Amelia Mańska i Wiktoria Mańska (wszyscy SP Wielkie Rychnowo). Dużo emocji dostarczył również wyścig kategorii żak, gdzie trochę kolarskiego szczęścia i doświadczenia zabrakło Wojtkowi Matuszkiewiczowi (SP Wielka Łąka), który był bardzo blisko pierwszego zwycięstwa w karierze, ostatecznie wywalczył 6. miejsce, na 3. miejscu finiszował Dawid Lewandowski (SP Pluskowęsy), a 22. pozycję wywalczył Remigiusz Śliwka (SP Wielkie Rychnowo). Czołowe lokaty w swojej kategorii wiekowej wywalczyły także młodziczki: Wiktoria Nowakowska finiszowała na 3. miejscu, tuż za nią linię mety przekroczyła Dominika Lewandowska, a 6. była Martyna Lewandowska (wszystkie SP Wielkie Rychnowo). Wśród 42 młodzików Konrad Ostrowski i Mateusz Borzejewicz (SP Wielkie Rychnowo) wywalczyli 4. i 5. miejsce, Franciszek Błaszkiewicz był 15., a Michał Dąbrowski po wykonaniu ciężkiej pracy na trasie na rzecz kolegów rywalizację ukończył na 20. pozycji.

Organizatorzy wyścigu kolarskiego serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli organizację

wyścigu. Są to:

Fundatorzy nagród:

Wspierający wyścig:

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim za sprawną organizację startu i mety oraz pomoc w organizacji wyścigu.

Ponadto organizatorzy serdecznie dziękują: Policji, Druhom z OSP Wielkie Rychnowo, oraz Służbie Medycznej za wzorowe zabezpieczenie wyścigu.

Dziękujemy także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizację imprezy.