Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim

Zbieranie nakrętek – podziękowania !

21 września 2022 |
Beata Lewandowska
Powiększ zdjęcie

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania nakrętek. Pragniemy poinformować, że nakrętki zebrane w czerwonym Sercu, stojącym przy Urzędzie Miejskim w Kowalewie Pomorskim przekazane zostały Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci Niepełnosprawnych „DAJ SZANSĘ" w Toruniu.

Środki pozyskane ze sprzedaży nakrętek wspomogą działalność rehabilitacyjną dla dzieci z fundacji. Akcja trwa nadal ! Zachęcamy wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w zbiórce. Zbieranie nakrętek to bardzo prosta forma pomocy charytatywnej. Cel jest szczytny, bowiem ideą akcji jest długofalowa pomoc potrzebującym dzieciom.

Dzięki ludziom dobrej woli, którym leży na sercu los drugiego człowieka i troska o ochronę środowiska, kolejne osoby mają szansę wygrać nierówną walkę z chorobą. Drugim, również ważnym celem wspomnianej akcji jest recykling, ponieważ nakrętki zamiast trafić do śmieci, mogą otrzymać drugie życie. Po ich przerobieniu na surowiec wtórny powstaje regranulat, umożliwiający produkcję m.in. pojemników na wodę i kosmetyki, elementów maszyn, czy też toreb na zakupy.

Serdecznie dziękujemy PHU Gra-Mar Joanna Woźniak za włączenie sie w naszą akcję poprzez dostarczenie około 30 worków z nakrętkami do siedziby Fundacji.

Zachęcamy wszystkich do wrzucania plastikowych nakrętek. Nawet niewielka ilość może pomóc i sprawić dużo dobra.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie