Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim

Strzelnica w Kiełpinach

Artykuły

Przejdź do - WARUNKI KORZYSTANIA ZE STRZELNICY

WARUNKI KORZYSTANIA ZE STRZELNICY

22 kwietnia 2022 |
Agnieszka Szczepanowska

I. Obiekt strzelnicy o charakterze sportowo-rekreacyjnym z dopuszczeniem broni typu KBKS (zgodnie z projektem budowlano - wykonawczym) położony w miejscowości Kiełpiny stanowi własność Gminy Kowalewo Pomorskie. Nadzór nad obiektem wykonuje Referat Centrum Rekreacji i Sportu ul. Jana Pawła II 2a, 87-410 Kowalewo Pomorskie.

Przejdź do - Zawody sołeckie w strzelaniu.

Zawody sołeckie w strzelaniu.

28 września 2015 |
Karolina Kowalska

W dniu 27 września br. pasjonaci broni uczestniczyli w XIX Zawodach Strzeleckich na strzelnicy im. Waldemara Balcerka w Kielpinach. Tradycyjnie w imieniu uczestników Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski złożył wiązankę kwiatów na grobie śp. Waldemara Balcerka, który jako naczelnik tej gminy wybudował strzelnice i zaszczepił w wielu pasję strzelania. Organizatorami tej cieszącej się olbrzymią popularnością imprezy jest Burmistrz Miasta, sołectwo Kiełpiny oraz Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury. Nad bezpieczeństwem zawodników jak i kibiców czuwała firma Sfora Extreme.

Przejdź do - Nie tylko pomagają, ale również dobrze strzelają

Nie tylko pomagają, ale również dobrze strzelają

23 czerwca 2015 |
Karolina Kowalska

Strażacy ochotnicy z gminy Kowalewo Pomorskie udowodnili, że nie tylko znają się na gaszeniu pożarów, rozcinaniu samochodów po wypadku czy na ściąganiu kotów z drzew. W dniu 21 czerwca br. na I Gminnych Zawodach Strażaków w strzelaniu druhowie sprawdzali swoją celność. Nad prawidłowością zawodów, a przede wszystkim nad bezpieczeństwem uczestników czuwała firma Sfora Extrim. Na dwanaście jednostek w gminie Kowalewo aż 11 wystawiło pięcioosobowe drużyny. Tylko jedna (OSP Lipienica) miała w swoim składzie druhenkę (Magdalena Błach). Główny organizator prezes Miejsko- Gminny OSP burmistrz Andrzej Grabowski zachęcał do organizacji zawodów we własnych jednostkach. Obiekt służy wszystkim, wystarczy tylko zadbać o instruktora.

Zgłoś się na organizatora zawodów strzeleckich.

20 marca 2015 |
Jolanta Jakubiak

Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim poszukuje kandydatów - organizatorów zajęć, zawodów sportowych i rekreacyjnych ze strzelectwa sportowego realizowanych na strzelnicy w Kiełpinach.

 

Zadaniem kandydata będzie prowadzenie zawodów sportowych i rekreacyjnych dla miłośników tej formy spędzania wolnego czasu, jak i tych, którzy poszukują innych form wypoczynku.

Przejdź do - Strzelnica w Kiełpinach rozbrzmiewa od strzałów

Strzelnica w Kiełpinach rozbrzmiewa od strzałów

26 lutego 2015 |
Karolina Kowalska

Szanowni czytelnicy

W związku z licznymi zapytaniami na temat funkcjonowania strzelnicy w Kiełpinach informuję, że od wrześniowego oddania zmodernizowanego obiektu do użytku do dnia dzisiejszego odbyło się już 8 wynajmów tego obiektu. Jak widać zimowa atmosfera nie przeszkadza pasjonatom strzelania do pielęgnowania swoich pasji. Udostępnianie obiektu odbywa się zgodnie z regulaminem strzelnicy i przepisami dotyczącymi organizacji zawodów przy użyciu broni. Zasady i regulaminy zamieszczone są na stronie poświęconej strzelnicy: http://www.kowalewopomorskie.pl/p,108,strzelnica-w-kielpinach

Przejdź do - Strzelnica pełnoletnia i po liftingu

Strzelnica pełnoletnia i po liftingu

29 września 2014 |
Karolina Kowalska

Strzelnica w Kiełpinach (gm. Kowalewo Pomorskie) zaprezentowała nam po raz pierwszy swoje walory po gruntownej przebudowie. W dniu 28 września br. pasjonaci broni uczestnicząc w XVIII Zawodach Strzeleckich na strzelnicy im. Waldemara Balcerka, zanim sprawdzili swoją precyzję i celne oko najpierw uczestniczyli w uroczystym otwarciu zmodernizowanego obiektu. Zainaugurowała go msza święta dziękczynna w intencji bezpieczeństwa użytkowników obiektu.

Przejdź do - Strzelnica - galeria

Strzelnica - galeria

26 września 2014 |
Małgorzata Dębińska