Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.11.2017
Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Świetlica Socjoterapeutyczna w Kowalewie Pomorskim wyróżniona w ministerialnym konkursie
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.11.2017

swietlica_socjo_wyrozniona_221117_00.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski i Skarbnik Stowarzyszenia Na Rzecz Ochrony Zdrowia Karolina Kowalska odebrali z rąk Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej wyróżnienie w konkursie za nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej w roku 2017. W tym samym czasie Prezes Stowarzyszenia, a jednocześnie kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Zyta Szymańska wraz z załogą uczestniczyli w lokalnym spotkaniu pracowników społecznych.

Zobacz cały artykuł…
 
Zima nas nie zaskoczy
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.11.2017
zima_nas_nie_zaskoczy_000_221117.jpgGmina Kowalewo Pomorskie spokojnie czeka na nadejście zimy. Zarządcy dróg: krajowej 15, wojewódzkiej od Mlewa do Napola, oraz powiatowych zadeklarowali gotowość do szybkiego zareagowania. Również drogi gminne są pod „czułą opieką" firm świadczących usługę odśnieżania. Usługę odśnieżania ulic i chodników w obrębie miasta świadczyć będzie spółka ZGKiM Kowalewo Pomorskie, natomiast 23 sołectwa podzielono na osiem rejonów, biorąc pod uwagę długość dróg gminnych.
Zobacz cały artykuł…
 
Remont drogi krajowej
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
22.11.2017

remont_drogi_00221117.jpgInformujemy, że na zlecenie GDDKiA Rejon w Toruniu w dniach 22 - 25 listopada br. prowadzone będą roboty remontowe drogi krajowej na następujących odcinkach:

  • Wielka Łąka - Kowalewo Pomorskie
  • ul. Toruńska w Kowalewie Pomorskim
  • Kowalewo Pomorskie - Pluskowęsy.

W związku z powyższym apelujemy głównie do mieszkańców miasta i gminy o korzystanie z objazdów po drogach lokalnych. Pozwoli to na odciążenie ruchu przez centrum miasta i skróci czas oczekiwania na przejazd.

 
Wspominamy Honorowych Obywateli Gminy Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Patrycja Baran   
22.11.2017

herb_000_30_03_15.jpgPragnę przekazać, iż dnia  27 listopada 2017 r. o godzinie 8:30 w kościele pw. Św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim odbędzie się msza święta w intencji Honorowych Obywateli Gminy Kowalewo Pomorskie. W ramach przypomnienia nadmienię, iż w gronie osób zasłużonych, które wpisały się w naszą lokalną historię przez co otrzymały tytuł Honorowego Obywatela Gminy są:

Zobacz cały artykuł…
 
Regulamin Konkursu
Wpisał: Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim   
21.11.2017
bomba.jpgMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim

Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim ogłasza gminny konkurs na:

*Bombkę Bożonarodzeniową*

Zapraszamy do udziału dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz uczestników WTZ

Zobacz cały artykuł…
 
Świetlica Socjoterapeutyczna zaprasza na spektakl pt. Alicja w Krainie Wagarów
Wpisał: Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej   
21.11.2017

logo_kuj_pom.pngŚwietlica Socjoterapeutyczna w ramach realizowanego programu pn. „Młodzi bez alkoholu VII", zaprasza dzieci w wieku od 4 do 14 lat na spektakl profilaktyczny pt. „Alicja w Krainie Wagarów", poruszający  tematykę negatywnych skutków przesadnego używania komputera i telewizora, palenia tytoniu, pozytywnych wartości płynących z chodzenia do przedszkola i szkoły.

Zobacz cały artykuł…
 
Toaleta toy-toy
Wpisał: Renata Siwiec   
21.11.2017

toaleta_nieczynna_01_211117.jpgInformujemy, że od 1 grudnia br. toaleta przenośna toy toy usytuowana na placu targowym przy ul. Strażackiej będzie nieczynna. Udostępniona zostanie w okresie wiosennym, tj. od 1 kwietnia 2018 roku.

Ze względu na bardzo wysokie koszty utrzymania, toaleta w okresie zimowym jest nieczynna.

 
III Gminny Konkurs Piosenki Bajkowej
Wpisał: Barbara Niewidział Dyrektor M-GOK   
20.11.2017
minas111.png
Zobacz cały artykuł…
 
Zabezpieczenie instalacji przed zamarzaniem
Wpisał: Wiesław Chmielewicz   
20.11.2017

zabezp_przed_zamarzaniem_01201117.jpgW związku ze zbliżającym się okresem zimowym oraz spadkiem temperatur na prośbę Prezesa Zakładu Usług Wodnych w Ostrowitem przypominamy o konieczności odpowiedniego zabezpieczenia wewnętrznych instalacji i urządzeń wodociągowych oraz kanalizacyjnych przed zamarznięciem.

Ewentualne awarie będące skutkiem oddziaływania niskich temperatur należy niezwłocznie zgłaszać do Zakładu Usług Wodnych.

Zobacz cały artykuł…
 
Uległ ciężkiemu wypadkowi, walczy o powrót do zdrowia
Wpisał: Donata Pilarska-Mądry   
20.11.2017

herb_000_30_03_15.jpgJesteśmy wstrząśnięci informacją o poważnym wypadku, któremu uległ radny Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim Jarosław Lewandowski - Przewodniczący Komisji Infrastruktury i Drogownictwa. Radny obecnie przebywa w szpitalu i walczy o powrót do zdrowia.

Informuję, że w dniu dzisiejszym - 20 listopada /poniedziałek/ o godzinie 1745 w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Pluskowęsach odbędzie się msza w intencji zdrowia. Serdecznie zapraszam do udziału.

Burmistrz Miasta
/-/ Andrzej Grabowski

 
Terminy spotkań informacyjnych - LGD "Dolina Drwęcy"
Wpisał: Sadowska Katarzyna LGD "Dolina Drwęcy"   
20.11.2017
Terminy spotkań informacyjnych dla mieszkańców w miesiącu LISTOPADZIE: lgdstyczen_2017_00.jpg
"Gmina Kowalewo Pomorskie dnia  23.11.2017r. 15:00-17:00 Sala nr 5, parter Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury im. Wł. St. Reymonta Plac Wolności 13"
Zobacz cały artykuł…
 
Modernizacja dróg gminnych trwa
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.11.2017

modernizacjadroggminnych_171117_00.jpgPomimo zmiennej, listopadowej pogody w gminie Kowalewo Pomorskie wykonawcy nie zeszli z inwestycji. Obecnie trwa modernizacja trzech odcinków dróg gminnych.

Firma Zakład Drogowo- Budowlany z Rogowa pracuje na 2,3km. odcinku drogi we wsi Frydrychowo, zlokalizowanej wokoło podstrefy ekonomicznej. Koszt zadania to ok. 1,4mln.zł. Droga ta ujęta jest w uchwale dróg do modernizacji na drugiej pozycji.

Zobacz cały artykuł…
 
O przyszłości posterunku policji i o obwodnicy
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.11.2017
oprzyszlposterunku_171117_00.jpgW dniu 16 listopada br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski spotkał się z zastępcą komendanta wojewódzkiego policji insp. Marcinem Woźniakiem, komendantem powiatowym policji insp. Dariuszem Borowcem i starostą golubskim Andrzejem Okrucińskim. Głównym tematem spotkania były dalsze losy posterunku policji w Kowalewie Pomorskim, a dokładniej obiektu, w którym się on znajduje.
Zobacz cały artykuł…
 
Wyłączenia prądu
Wpisał: Marta Sicińska   
17.11.2017
energa_00_18_11_16.jpgZgodnie z informacją uzyskaną w dniu 14 listopada 2017 r. z ENERGA-OPERATOR SA Rejon Dystrybucji w Toruniu informujemy, że w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy: (dot. m. Piątkowo, Kiełpiny, Szychowo, Gapa, Nowy Dwór, Szewa, Bielsk, Szychowo)
Zobacz cały artykuł…
 
Wycinka drzew w Wielkim Rychnowie
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
16.11.2017

herb_000_30_03_15.jpgW nawiązaniu do licznych wpisów na forum Gazety Pomorskiej, dotyczących wycinki drzew przy drodze gminnej w Wielkim Rychnowie, w imieniu Burmistrza Miasta dziękujemy za zainteresowanie i troskę o przydrożną przyrodę. Informujemy, że drzewa przeznaczone do wycinki zostały wskazane w związku z przebudową części drogi gminnej Borówno - Wielkie Rychnowo na podstawie projektu zagospodarowania terenu.

Zobacz cały artykuł…
 
W Strefie Ekonomicznej o obwodnicy
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.11.2017

wstrefieoobwodnicy_161117_00.jpgOtwarcie w dniu 15 listopada br. w Toruniu biura Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej było kolejną okazją do poruszenia przez Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego tematu konieczności budowy obwodnicy miasta. Spotkanie miało na celu przybliżenie zasad projektu rządowego „Strefa w każdej gminie".

W rozmowie z prezesem PSSE p. Pawłem Lulewiczem i dyrektorem toruńskiego biura włodarz Kowalewa mówił nie tylko o pozytywnych aspektach powstania w gminie podstrefy ekonomicznej.

Zobacz cały artykuł…
 
REGULAMIN KONKURSU WYJĄTKOWY MIŚ
Wpisał: Miejska Biblioteka Publiczna   
16.11.2017

pluszowymis_00141117.jpgPOSTANOWIENIA OGÓLNE

I. Organizatorem konkursu jest MGOK-Miejska Biblioteka Publiczna  w Kowalewie Pomorskim.
II. Konkurs odbędzie się dnia 26 listopada 2017r. podczas obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia w sali MGOK w Kowalewie Pomorskim o godz. 15.00.
III. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z pełną akceptacją przez uczestnika regulaminu oraz zgodą na publikację danych osobowych.

Zobacz cały artykuł…
 
Wieczorek Sylwestrowy
Wpisał: Organizatorzy   
16.11.2017
powitanie_small_sylwester_2017.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Prośba o nieparkowanie samochodów
Wpisał: Barbara Niewidział Dyrektor M-GOK   
16.11.2017

111.jpgZwracam się po raz kolejny do całej społeczności naszej gminy z uprzejmą prośbą o nie parkowanie samochodów  osobowych na drodze pożarowej przy wjeździe do  Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim. Zgodnie z obowiązującymi przepisami drogę pożarową oznaczono w trosce o bezpieczeństwo osób przebywających zarówno w budynku M-GOK jak również wokół niego.

Zobacz cały artykuł…
 
Apel do pieszych o ostrożność !!!
Wpisał: Małgorzata Wegner   
16.11.2017

apeldopieszych_01_161117.jpgOkres jesienno - zimowy wiąże się przede wszystkim ze specyficznymi warunkami atmosferycznymi powodującymi brak kontrastu pomiędzy pieszym a otoczeniem. W tych warunkach niezbędne jest zachowanie przez uczestników ruchu drogowego podwyższonej ostrożności, zwłaszcza w miejscach niedostatecznie oświetlonych. Bezpieczeństwo pieszych, podobnie jak i rowerzystów, jest w dużej mierze uzależnione od tego, czy są dobrze widoczni dla kierujących pojazdami.

Zobacz cały artykuł…
 
KOLEJNY SUKCES UCZENNIC SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARII KONOPNICKIEJ W WOJ.KONKURSIE PLASTYCZNYM!
Wpisał: Mariola Orzechowska   
15.11.2017
kolejnysykces_00_151117.jpgAntosia Miś, Karolina Putz i Martyna Boniecka zostały uhonorowane dyplomami i nagrodami w XII edycji WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO organizowanego przez Zespół Szkół w Łubiance. 08 listopada br. w Zamku Bierzgłowskim miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu, na którym wręczono nagrody zwycięzcom.
Zobacz cały artykuł…
 
Kalendarz z dziełami młodych Kowalewiaków
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.11.2017

kalendarz_z_dzielami_000_151117.jpgLokalna Grupa Działania Dolina Drwęcy wydała kalendarz na rok 2018 z pracami konkursowymi „Moja mała ojczyzna po rewitalizacji" ogłoszonego przez to Stowarzyszenie. Na dwanaście prac czterech autorami są Kowalewiacy.

Tematem prac dzieci biorących udział w konkursie był pomysły na zmiany, które powinny zajść w ich najbliższym otoczeniu, dzięki wykorzystaniu środków Unii Europejskiej.
Zobacz cały artykuł…
 
Konkurs plastyczny - "Nowoczesny strażak"
Wpisał: Edyta Jasińska   
14.11.2017
regulamin_now_straz__00_01141117.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Kowalewo Pomorskie na 5 miejscu wśród gmin miejsko - wiejskich naszego województwa
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.11.2017

rankingzrownrozw_000_131117.jpgSerwis Samorządowy opublikował ranking Politechniki Warszawskiej pt. „Jednostki Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju" obejmujący 2478 samorządów z całego kraju. 

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi wg stanu na dzień 31.10.2017r.
Wpisał: Beata Lewandowska   
13.11.2017
  • herb_000_30_03_15.jpgŚciągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 98,49 %
  • Ściągalność wieś (ogółem) - 98,10 %

Sołectwa z największą ściągalnością opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi:

  • Elzanowo - 100,05 %
  • Frydrychowo - 99,85 %
  • Wielkie Rychnowo - 99,31 %
Zobacz cały artykuł…
 
Świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.11.2017

swietowalismy_odzyskanie_niepodlegl_111117_000.jpgW dniu 11 listopada br. Kowalewiacy oddali hołd poległym w walce o powrót Polski po 123 latach na mapy Europy. Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości zainaugurowała Msza święta w intencji miasta, gminy i ojczyzny koncelebrowana przez ks. Marka Wysockiego i ks. Leszka Kopczyńskiego. W swoim kazaniu ks. Marek wzruszająco mówił o wolności na przestrzeni minionego wieku, o osobach, które za tę wolność oddały swoje życie. Kościół wypełniony po brzegi wiernymi ze wzruszeniem wsłuchiwał się w te słowa.

Zobacz cały artykuł…
 
Uczniowie pierwsza klasa
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.11.2017
uczniowie_1_klasa_101117_000.jpgPierwszoklasiści szkoły podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 10 listopada br. stali się pełnoprawnymi uczniami tej placówki. Zanim jednak złożyli ślubowanie, a dyrektor Benedykt Mroziński wielkim ołówkiem mianował ich na uczniów musieli pokazać czego już nauczyli się w szkole. Każda z dwóch klas I śpiewała i deklamowała wiersze.
Zobacz cały artykuł…
 
Nagrodzono najlepszych za miniony rok szkolny
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.11.2017
nagrodzono_najlepszych_101117_000.jpgW dniu 9 listopada br. w gminie Kowalewo Pomorskie podsumowano XXI edycję Długofalowego Programu Rozwoju Oświaty, dzięki któremu jednorazowe stypendia otrzymują uczniowie placówek oświatowych, dla których samorząd gminy jest organem prowadzącym + szkoła stowarzyszeniowa TRIO. Uczniowie ci muszą być laureatami najwyższych miejsc (I, II, III) wojewódzkich bądź gminnych konkursów przedmiotowych. Nagroda ta jest dużym wyróżnieniem dla uczniów jak i ich nauczycieli.
Zobacz cały artykuł…
 
VI Regionalny Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej im. Krystyny Bilskiej
Wpisał: Grażyna Majewska   
09.11.2017

Vkolysz_ziemio_small.jpgI Regionalny Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej im. Krystyny Bilskiej odbył się 4 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej Kowalewo Pomorskie. Na wstępie obejrzeliśmy krótką prezentację i oddaliśmy cześć pomysłodawczyni Krystynie Bilskiej, która była całym sercem zaangażowana w organizację tego festiwalu.

Zobacz cały artykuł…
 
Uroczyste pasowanie na przedszkolaka
Wpisał: Katarzyna Klugier - nauczyciel przedszkola   
08.11.2017

D6_small.jpgzień 27 października 2017 roku zapisał się w przedszkolnym kalendarzu szczególnie - w piątkowe popołudnie odbyła się niecodzienna uroczystość. Tego właśnie dnia do grona przedszkolaków dołączyło 63 dzieci.

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 30 z 2754
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!