Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.06.2017
Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Punkt Informacyjno - Konsultacyjny
Wpisał: Edyta Jasińska   
27.06.2017

Godziny funkcjonowania

Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego

dla osób z problemem alkoholowym i  ich rodzin

Zobacz cały artykuł…
 
APEL DO MIESZKAŃCÓW MIASTA I GMINY!
Wpisał: Renata Siwiec   
27.06.2017

trawa.pngW związku z trwającym okresem letnim i związaną z tym okresem pielęgnacją zieleni zwracamy się do właścicieli posesji na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie o bieżące wykaszanie traw przy drogach, gdyż zarośnięte pobocza stwarzają duże niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu!

Zobacz cały artykuł…
 
Rozstrzygnięcie gminnego konkursu "Piękna Gmina" 2016
Wpisał: Karolina Izbrandt   
27.06.2017

kowalewo_pomorskie-_rynek.jpgW 2016 roku odbyła się dziewiętnasta edycja konkursu „Piękna Gmina" na najbardziej zadbaną zagrodę i nieruchomość na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie.

Konkurs został przeprowadzony w oparciu o Regulamin zatwierdzony na posiedzeniu Komisji Budżetowej i Samorządu Rady Miejskiej.

Zobacz cały artykuł…
 
Festyn w Bielsku
Wpisał: Angelika Jagielska   
27.06.2017

festyn_bielsk_27_06_2017_m.jpg24 czerwca - na uroczyste zakończenie roku szkolnego oraz oficjalne rozpoczęcie wakacji sołtys Agnieszka Reiwer wraz z Radą Sołecką zorganizowali Festyn Rodzinny „Powitanie Lata". Celem imprezy było zintegrowanie mieszkańców sołectwa, zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom festynu wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju.

Zobacz cały artykuł…
 
Niestety nazwa ulicy 23-Stycznia musi być zmieniona
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.06.2017
23_stycznia_27_06_2017_2.jpgPomimo zabiegów samorządu gminy Kowalewo Pomorskie czeka nas zmiana nazwy ul. 23-Stycznia. Zmianę wymusza ustawa z dnia 1 kwietnia 2016r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. Zgodnie z jej zapisami  wszystkie samorządy do 2 września br mają czas by zrealizować zapisy ustawy.
Zobacz cały artykuł…
 
Dawid Migas zawodnik trenera Mariana Krych Wicemistrzem Polski Juniorów !!!
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
26.06.2017

2.jpgW dniach 21- 25 czerwca br.  w Gdyni i Krokowej rozegrano  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym.

Zobacz cały artykuł…
 
Pobór krwi
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
26.06.2017

krew_26_06_2017.pngUprzejmie informujemy, iż REGIONALNE CENTRUM

KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA W BYDGOSZCZY

SERDECZNIE ZAPRASZA DO AMBULANSU POBORU KRWI

Zobacz cały artykuł…
 
ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO 2016/2017
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
26.06.2017

zakonczenie_akademickiego_26_06_2017_mini.pngSŁUCHACZY UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU WSG W BYDGOSZCZY - FILIA W KOWALEWIE POMORSKIM

Od kwietnia 2013 roku w Kowalewie Pomorskim działa Filia Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. W dniu 22 czerwca br. słuchacze wykładem "Dlaczego Jan III Sobieski zwyciężył Wiedeń?" mgr Teresy Mądrzak zakończyli dwa semestry edukacji w roku akademickim 2016/2017, które odbywały się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

Zobacz cały artykuł…
 
Sprawdzali swoje umiejętności w sprzyjających warunkach
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.06.2017

miniatura.jpgW dniu 24 czerwca br. odbyły się kolejne zawody sportowo- pożarnicze w gminie Kowalewo Pomorskie. Organizatorami był samorząd gminy. Udział w tegorocznych zmaganiach wzięło 10  jednostek OSP. Wystawiono 10 drużyn seniorów męskich i 1 żeńską (Lipienica) oraz 2 juniorskie z Sierakowa i Pluskowęs. Zawody odbywały się zgodnie z regulaminem, a nad prawidłowością przebiegu czuwali sędziowie z PSP Golub Dobrzyń z sędzią głównym mł. bryg Karolem Cachnij oraz obserwatorzy z jednostek ochotniczych z sąsiednich gmin.

Zobacz cały artykuł…
 
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
Wpisał: Agnieszka Kotecka   
26.06.2017

konkurs_plastyczny_26_06_2017_mini.jpgW dniu 21 czerwca br. na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Moja mała ojczyzna po rewitalizacji" ogłoszonego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy".

Zobacz cały artykuł…
 
Inwestycje gminne
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.06.2017

inwestycje_gminne_26_06_2017_mini.jpgKońca dobiegła budowa drugiego etapu chodnika przy drodze powiatowej Wielkie Rychnowo- Wielka Łąka we wsi Borówno. Trzeci odcinek o długości 1300m czyli dochodzący do drogi krajowej w Wielkiej Łące przy cmentarzu będzie budowany w kolejnych latach.

Zobacz cały artykuł…
 
Żegnaj szkoło
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.06.2017
zakonczenie_26_06_2017_mini.jpgKoniec roku szkolnego- krótkie trzy słowa, a wywołują uśmiech na wielu twarzach. Świadectwo już w ręku, jeszcze tylko dyscyplinująca rozmowa z rodzicami (bo przecież zawsze mogło być lepiej) i można zapomnieć o szkole. No, przynajmniej na dwa miesiące. W dniu 23 czerwca w gminie Kowalewo Pomorskie, podobnie jak we wszystkich placówkach oświatowych w Polsce uczniowie pożegnali szkolne mury.
Zobacz cały artykuł…
 
Obóz sportowy rusza
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.06.2017

oboz_bmx_26_06_2017_mini.jpgJuż szósty raz rozpoczął się obóz sportowy na obiekcie skate parku. Wypoczynek organizowany przez firmę AveBmx Warszawa dla pasjonatów rowerów, rolek, deskorolek i hulajnóg. Młodzież korzysta z noclegów w gimnazjum. Uczestniczą w zajęciach na hali oraz na pływalni. Zachęcam do gościnnego przyjęcia młodych sportowców.

Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta.

Zobacz cały artykuł…
 
Życzenia wakacyjne
Wpisał: Agnieszka Kozłowska   
23.06.2017

wakacje_23_06_17_00.jpgWszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły
życzę by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne.
Niech każdy dzień wakacyjnych przygód
pozostanie w Waszej pamięci jako dzień,
o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień.
Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie,
nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory",
ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie
 
Moja mała ojczyzna po rewitalizacji
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
23.06.2017
11.jpgW dniu 21.06.2017r. na Zamku Golubskim odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu plastycznego "Moja mała ojczyzna po rewitalizacji". Wśród nagrodzonych była uczestniczka zajęć plastycznych prowadzonych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim – Wiktoria Krzywdzińska, która w kategorii szkół podstawowych zajęła III miejsce.
Zobacz cały artykuł…
 
Bank Żywności UE
Wpisał: MGOPS Kowalewo Pomorskie   
23.06.2017

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim w związku
z rozliczeniem żywności za okres rozliczeniowy umowy informuje,
iż z Banku Żywności UE dla osób korzystających z tej pomocy będzie  dodatkowo wydawana żywność do wyczerpania zapasu w dniach:

28.06.2017 r. od godz.800 do godz.1400

29.06.2017 r. od godz.800 do godz.1400

30.06.2017 r. od godz.800 do godz.1400

w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej

w Kowalewie Pomorskim, ul. Plac Wolności 3

Zobacz cały artykuł…
 
NAGRODZENI W WOJEWÓDZKIM i OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM DLA DZIECI
Wpisał: Mariola Orzechowska, opiekun koła plastycznego   
23.06.2017

J1.jpgulia Reda, uczennica Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, kolejny już raz została laureatką konkursu plastycznego! Tym razem jej praca została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa." Honorowy patronat nad całym przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wsparcia organizacyjnego udziela Państwowa Inspekcja Pracy.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Dziecka w Mlewcu
Wpisał: Magdalena Ziółkowska   
23.06.2017

dz_dzecka_mlewiec_23_000_06_17.jpgW dniu 13 czerwca 2017 r. Sołtys Pan Jerzy Śliwka wraz z Radą Sołecką zorganizowali dla najmłodszych mieszkańców sołectwa Dzień Dziecka. Organizatorzy zapewnili najmłodszym wiele bezpłatnych atrakcji oraz lody. Największym zainteresowaniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia oraz trampolina.

Zobacz cały artykuł…
 
Pokaz baletowy
Wpisał: Małgorzata Seifert-Kamper   
23.06.2017
balet_kowalewo_mgok.jpgZawitało do nas lato, a zatem dużymi krokami zbliżają się wakacje. Jeśli zaś wakacje to tym samym czas na ocenianie, bilanse i podsumowania tego, co udało się osiągnąć w mijającym roku szkolnym. Na swoich ostatnich przed wakacjami zajęciach spotkały się także dziewczynki z grupy baletowej, działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim.
Zobacz cały artykuł…
 
Bezpłatne badania mammograficzne
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
23.06.2017
mammografia_00_16_05_17.jpgUprzejmie informujemy, iż Pracownicy FADO Centrum Usług Medycznych w Gdyni, na podstawie umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia wykonają

bezpłatne badania mammograficzne w dniach 26 czerwca 2017 roku w godz. 10.00-17.00 oraz 27 czerwca 2017 roku w godz. 9.00-16.00

Zobacz cały artykuł…
 
Dokumentację można robić
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.06.2017
dok_mozna_robic_22_06_17_00.jpgSamorząd Gminy Kowalewo Pomorskie od kilku lat planował zmianę, czyli poprawę warunków lokalowych urzędu miejskiego. O każdym kroku, czyli od konsultacji społecznych w spr. lokalizacji, poprzez wizualizację nowego budynku, aż do diametralnej zmiany z wybudowania nowego na adaptację starego budynku informowaliśmy. Każdy krok jest opisany [tutaj]
Zobacz cały artykuł…
 
Nabór ofert na funkcję trenera drużyny seniorów
Wpisał: Stanisław Krauzewicz Wiceprezes Zarządu LKS   
22.06.2017
lks_promien_000_2017.jpgW związku z zakończeniem rozgrywek mistrzowskich Zarząd Ludowego Klubu Sportowego „Promień" w Kowalewie Pomorskim ul. Chopina 26, 87-410 Kowalewo Pomorskie ogłasza nabór ofert na funkcję trenera drużyny seniorów prowadzącej rozgrywki w lidze okręgowej
Zobacz cały artykuł…
 
Osiedle Jana Kochanowskiego ma nowego, starego radnego
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.06.2017

radny_22_06_17_2.jpgNa XXIII sesji rady miejskiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 21 czerwca br. ślubowanie radnego złożył p. Stanisław Kaznowski. Wcześniej odebrał z rąk przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej Zyty Szymańskiej zaświadczenie o wyborze na radnego w okręgu nr 5 czyli na osiedlu Jana Kochanowskiego (ulice: Broniewskiego, Drzymały, Główny Dworzec, Mickiewicza, Prusa, Sienkiewicza, Słowackiego, Wyspiańskiego, Żeromskiego).

Zobacz cały artykuł…
 
Sesja absolutoryjna z nadwyżką budżetową
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.06.2017
p1240871min.jpgXXIII sesja Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 21 czerwca br. była potrójnie uroczysta. W czasie jej obrad rozliczono rok 2016, podsumowano konkurs ekologiczny i przyjęto ślubowanie od piętnastego radnego.
Zobacz cały artykuł…
 
Kolejne 5km dróg już w obróbce
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.06.2017
p1240486__kopia.jpgSamorząd Gminy Kowalewo Pomorskie rozstrzygnął już drugi w tym roku przetarg na modernizację dróg gminnych. Wiosną trwale utwardzono drogę w Mlewie na odcinku 2km. W obecnym zadaniu wykonawca czyli firma Zakład Drogowo- Budowlany z Rogowa w terminie do końca września br. ułoży asfalt na dwóch drogach: w sołectwie Elzanowo (2km) i w sołectwie Nowy Dwór- Borówno (2,8km).
Zobacz cały artykuł…
 
Sprzątajmy po swoich czworonogach!
Wpisał: Renata Siwiec   
21.06.2017

psie.png

W związku z napływającymi do tutejszego Urzędu sygnałami w sprawie pozostawiania na chodnikach licznych odchodów zwierzęcych informujemy, iż na terenie miasta ustawionych jest 7 oznakowanych żółtych koszy ulicznych na psie odchody - na ul. Wąskiej, Placu -700 Lecia, Szkolnej, Fosie Jagiellońskiej, Szpitalnej oraz Kościuszki (k. parkingu i przy bloku RTBS).

Zobacz cały artykuł…
 
Wyjazd na AGRO TECH Minikowo
Wpisał: Edyta Jasińska   
21.06.2017
1.pngPowiatowy Zespół Doradztwa w Golubiu-Dobrzyniu organizuje wyjazd autokarowy na AGRO-TECH do Minikowa 1 lipca (sobota) 2017 Zapisy na wyjazd można dokonywać osobiści w biurze ODR w Golubiu-Dobrzyniu ul. Koppa 1 E, lub telefonicznie 56 683 26 09, 723 330 466, 723 331 378 Całkowity koszt 25 zł
Zobacz cały artykuł…
 
Wycinka drzew: Nowe przepisy 2017
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
19.06.2017

wycinka_drzew.jpg

Informujemy, że od dnia 17 czerwca 2017 r. zaczęły obowiązywać zmienione zasady usuwania drzew i krzewów.
Zobacz cały artykuł…
 
UWOLNIJ KSIĄŻKĘ
Wpisał: Miejska Biblioteka Publiczna   
19.06.2017
2.jpgMiejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim wprowadziła akcję "Uwolnij książkę", która jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać. BOOKCROSSING to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa. 
Zobacz cały artykuł…
 
Miejsko-giminne zawody sportowo-pożarnicze
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
19.06.2017

strazak.jpgZarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Zw. OSP RP w Kowalewie Pomorskim wspólnie z jednostkami OSP z terenu giminy zapraszają na Miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze, które odbędą się 24 czerwca 2017r. na Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Trzy etapowy wyścig Rychnowskich Sokołów
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
16.06.2017

1.jpgKolejny pracowity weekend zaliczyli zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo. Tym razem wystartowali w trzyetapowym Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Gruta, który został rozegrany w miejscowościach: Gruta, Łasin i Słup.

Zobacz cały artykuł…
 
Wizyta studyjna w Bory Tucholskie
Wpisał: LGD Dolina Drwęcy   
16.06.2017

art6min.jpgStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dolina Drwęcy" zaprasza na wizytę studyjną do Wiosek Tematycznych w Borach Tucholskich.

Udział w Wizycie Studyjnej jest bezpłatny.

Zobacz cały artykuł…
 
Spotkania informacyjne dla mieszkańców
Wpisał: LGD Dolina Drwęcy   
16.06.2017
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dolina Drwęcy" serdecznie zaprasza zainteresowanych mieszkańców obszaru LGD "Dolina Drwęcy" na indywidualne spotkania informacyjne na temat głównych założeń Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia LGD "Dolina Drwęcy" na lata 2014-2020.
Zobacz cały artykuł…
 
Plenerowy piknik z okazji dnia dziecka w sołectwie Chełmoniec
Wpisał: Magdalena Gadomska   
16.06.2017
wp_20170611_14_51_00_pro.jpgW dniu 11 czerwca 2017 r. (niedziela) przy świetlicy wiejskiej w Chełmońcu odbył się plenerowy piknik z okazji DNIA DZIECKA. Imprezę zorganizował Sołtys Sołectwa Chełmoniec wraz z Radą Sołecką.
Na piknik przybyła - w zastępstwie Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie - p. Ilona Rybicka Doradca-Pełnomocnik Burmistrza.
Zobacz cały artykuł…
 
Konferencja na Zamku Golubskim
Wpisał: LGD Dolina Drwęcy   
16.06.2017
lgd_logo.jpgStowarzyszenie LGD "Dolina Drwęcy" zaprasza na Konferencje, która ma na celu zapewnienie informacji dla potencjalnych wnioskdawców o LSR jej głównych założeniach i zasadach przyznawania dofinansowania.
Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Monika Sitniewska   
14.06.2017
kondolencje_14_06_17.jpg
 
Konsultacje dotyczące zmiany GPR na lata 2015-2023 - podsumowanie
Wpisał: Magdalena Gadomska   
14.06.2017

herb_000_30_03_15.jpgInformacja podsumowująca z konsultacji społecznych w sprawie zmiany projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie na lata 2015-2023

Po zakończeniu konsultacji społecznych, przeprowadzonych w okresie od 2 maja 2017 r. do dnia 5 czerwca 2017 r. przedstawiamy Państwu: 

  1. Raport z konsultacji społecznych 
  2. Projekt GPR po konsultacjach 14.06.2017 
  3. Graficznie podstawowe kierunki zmian funkcjonalno-przestrzennych 
 
Stowarzyszenie LGD "Dolina Drwęcy" zaprasza potencjalnych Wnioskodawców na szkolenia
Wpisał: LGD Dolina Drwęcy   
14.06.2017
lgd_logo_00_09_06_17.jpgDnia 22 czerwca odbędzie się szkolenie dotyczące podejmowania działalności gospodarczej oraz dnia 23 czerwca szkolenie dotyczące rozwoju działalności gospodarczej w Urzędzie Gminy Golub-Dobrzyń, sala obrad Rady Gminy, piwnica.
Zobacz cały artykuł…
 
Przyłapani na czytaniu
Wpisał: Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim   
14.06.2017
8888888.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Dziennik turystyczno-kulinarny o Kowalewie
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.06.2017

Szanowni czytelnicystrona_kulinarno-turystyczna.jpg

Zachęcam do odwiedzenia strony będącej dziennikiem turystyczno-kulinarnym p. Poli Neis, gdzie zamieszczono wzmiankę o Kowalewie Pomorskim. Chętni mogą aktywnie uczestniczyć w tworzeniu bazy informacyjnej.

http://www.polaneis.pl/miejsca/item/9566-kowalewo-pomorskie-czyli-piekne-jezioro-miasto-z-ponad-700-letnia-tradycja

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 40 z 2513
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!