Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
Powiększ zdjęcie

Przerwa technologiczna na PŁYWALNI

23 maja 2018 |
Marzena Rachubińska

Centrum Rekreacji i Sportu PŁYWALNIA informuje:

W związku z coroczną przerwą technologiczną w dniach
od 26 maja br. do 22 czerwca br.

Pływalnia będzie nieczynna!

Powiększ zdjęcie

Zakaz wstępu do lasów

22 maja 2018 |
Edyta Jasińska

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu informuje, że w okresie od 16 maja do II dekady czerwca planowane są ratownicze zabiegi samolotowe we fragmentach drzewostanów sosnowych, w których wystąpiła gradacyjnie brudnica mnisza, strzygonia choinówka i barczatka sosnówka.

Powiększ zdjęcie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim najlepsi w powiecie

22 maja 2018 |
Jolanta Zarembska

W ubiegłym tygodniu  odbyły się mistrzostwa powiatu w  Trójboju i Czwórboju  Lekkoatletycznym,  na których uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim zdeklasowali inne szkoły z powiatu golubsko-dobrzyńskiego i  zajęli I miejsca w powiecie.

Powiększ zdjęcie

Bartosz Małkiewicz zwycięża na solo !!!

22 maja 2018 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

Strzelce Krajeńskie w województwie lubuskim były gospodarzem II Pucharu Polski w kolarstwie szosowym będącego jednocześnie eliminacją w kat. junior młodszy do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Powiększ zdjęcie

Goście z Hamburga

22 maja 2018 |
Koordynator projektu Dorota Buchholz

Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas… Słowa tej popularnej piosenki pasują do ostatnich wydarzeń w naszej szkole.

W dniach 7-10 maja br. gościliśmy w naszych progach uczniów, rodziców i pedagogów  z Polskiej Szkoły w Hamburgu, prowadzonej przez panią Justynę Obodzińską. Z naszej szkoły  w projekcie „Bliżej Polski 2” brały udział klasy II i IV.

Powiększ zdjęcie

Podziękowanie dla OSP w Pluskowęsach

22 maja 2018 |
Koordynator projektu Dorota Buchholz

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach, Dyrektor i Grono Pedagogiczne dziękują OSP w Pluskowęsach za uatrakcyjnienie pożegnalnego ogniska organizowanego dla partnerskiej  szkoły z Hamburga. Strażakom dziękujemy za przeprowadzenie szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, pilnowanie ogniska i zapewnienie wodnych atrakcji.

 

Powiększ zdjęcie

Sąsiedzkie, potrójne świętowanie

22 maja 2018 |
Karolina Kowalska

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski reprezentował samorząd oraz mieszkańców gminy Kowalewo Pomorskie w uroczystościach jubileuszowych w Golubiu Dobrzyniu. Nasz sąsiad w dniu 20 maja potrójnie świętował. Obchodzono 67 rocznicę połączenia miast Golubia i Dobrzynia w jeden organizm, 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz pierwszą rocznicę rozwinięcia sztandaru.

Powiększ zdjęcie

XXIII Gminny konkurs ortograficzny

21 maja 2018 |
Grażyna Zacharek

Dnia 9.05.2018 r. odbył się  XXIII Gminny konkurs ,,Król Ortografii". W tym roku wzięło  w nim  udział   7 uczniów z klas II  i 16 uczniów z klas III reprezentujących  szkoły podstawowe z gminy Kowalewo Pom. Konkurs polegał na napisaniu dyktanda - krótszego i łatwiejszego  dla klas drugich,  a dłuższego  i trudniejszego dla trzecioklasistów.

Powiększ zdjęcie

XXIII edycja gminnego konkursu matematycznego klas II i III szkół podstawowych MATEMATYK NA MEDAL

18 maja 2018 |
Katarzyna Grabowska

Dnia 8 maja 2018r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pom. odbył się    XXIII  gminny konkurs dla klas II i III – „Matematyk na medal”.

Powiększ zdjęcie

Informacja dla przedsiębiorców w zakresie numeru PESEL !!!

18 maja 2018 |
Edyta Jasińska

W związku ze zwiększonym zainteresowaniem przedsiębiorców w zakresie danych we wpisach uspokajamy przedsiębiorców, że brak numeru PESEL stanowi sytuację całkowicie marginalną. Mimo licznych telefonów do Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim i do Ministerstwa, nie zgłosiła się ani jedna osoba, która nie miałaby numeru PESEL.

Powiększ zdjęcie

Rozbudowa PSZOK w Kowalewie Pomorskim rozpoczęta

18 maja 2018 |
Anna Dalke

Inwestycja pn. „Rozbudowa, wyposażenie oraz podniesienie standardów technicznych i jakościowych PSZOK przy ul. Brodnickiej 1 w Kowalewie Pomorskim” jest realizowana w ramach projektu grantowego pn. „Wsparcie rozwoju Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w latach 2016-2018”

Powiększ zdjęcie

"Patrol Historyczny - Pogranicze Chrześcijaństwa"

18 maja 2018 |
Jolanta Jakubiak

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dolina Drwęcy" w ramach realizacji projektu współpracy "Patrol Historyczny - Pogranicze Chrześcijaństwa"  organizacja żywych spotkań z historią, serdecznie zaprasza na cykl imprez promocyjnych

Powiększ zdjęcie

Ludzie listy piszą………anonimowe

18 maja 2018 |
Karolina Kowalska

W ostatnim okresie nasila się zjawisko anonimowych donosów przysyłanych do tut. Urzędu. Dotyczą one praktycznie każdej dziedziny życia i wszystkich grup społecznych. Nie są to typowe anonimy, gdyż podpisywane są danymi adresowymi mieszkańców postronnych, niezainteresowanych lub danymi wymyślonymi.

Powiększ zdjęcie

ToMiKo u Burmistrza, czyli co tam w gminie słychać?

16 maja 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 15 maja br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski zaprosił członków Towarzystwa Miłośników Kowalewa na piętnaste, tradycyjnie spotkanie, aby podzielić się planami na bieżący rok i podsumować mijający. W spotkaniu uczestniczyła także Dyrektor MGOK Barbara Niewidział, kier. MGOPS Zyta Szymańska, Zastępca Burmistrza Ilona Rybicka, Sekretarz Gminy Ewa Bąk oraz kilku kierowników referatów urzędu, gotowych odpowiedzieć na ewentualne pytania.

Powiększ zdjęcie

Terminy spotkań informacyjnych - LGD "Dolina Drwęcy"

16 maja 2018 |
Sadowska Katarzyna LGD "Dolina Drwęcy"

Terminy spotkań informacyjnych dla mieszkańców w MAJU:
"Gmina Kowalewo Pomorskie dnia 24.05.2018r. 15:00-17:00 sala muzyczna, parter Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury im. Wł. St. Reymonta Plac Wolności 13"

Powiększ zdjęcie

Bartosz Małkiewicz dziesiąty na Szlaku Jury

15 maja 2018 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

W dniach 11-13 maja br. w okolicach Częstochowy i Żarek rozegrano XV Międzynarodowy Etapowy Wyścig Kolarski "Szlakami Jury" w kategorii junior młodszy. W bardzo mocnej obsadzie krajowej z udziałem ekip reprezentacji Niemiec, Rosji, Czech, Litwy i Gruzji doskonale pojechał młody obiecujący zawodnik, mieszkaniec Kowalewa Pomorskiego Bartosz Małkiewicz.

Powiększ zdjęcie

Zadowalający występ Tymoteusza Śliwki

15 maja 2018 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

12 maja br. w Świeciu nad Osą rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo reprezentowali: w kategorii młodzik: Tymoteusz Śliwka ( SP Wielkie Rychnowo); w kategorii młodziczka: Katarzyna Kurzyńska (SP Pluskowęsy) oraz  w kategorii żak: Aleksander Lipiński (SP Wielka Łąka); Karol Pruski i Jonasz Śliwka (obaj SP Wielkie Rychnowo).

Powiększ zdjęcie

100 lat Niepodległej

15 maja 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 14 maja miała miejsce przed Urzędem Marszałkowski w Toruniu inauguracja regionalnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości połączona z uroczystą sesją sejmiku województwa oraz Forum Samorządowym, czyli spotkaniem samorządowców wszystkich szczebli.

Powiększ zdjęcie

Pasja nagrodzona pucharami, czyli IX Zawody Wędkarskie

14 maja 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 13 maja br. członkowie kowalewskiego Koła Polskiego Zw. Wędkarskiego zorganizowali IX Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie. Od 7.00 rano trzydziestu dwóch pasjonatów moczenia kija walczyło o puchar i cenne nagrody.  Nowością w tej edycji zawodów było łowienie w parach.

Powiększ zdjęcie

Zarząd Konwentu Burmistrzów obradował w Gniewkowie

14 maja 2018 |
Karolina Kowalska

Kolejne posiedzenie Zarządu Konwentu Burmistrzów Województwa Kujawsko- Pomorskiego miało miejsce 11 maja br. w Gniewkowie. Przewodniczący Konwentu Stanisław Gliszczyński wspólnie z 4 włodarzami, w tym reprezentującym Kowalewo Pom. Andrzejem Grabowskim ustalili termin, miejsce oraz tematykę kolejnego posiedzenia Konwentu Burmistrzów.