Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. 25.06.2016
Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Podróż do krainy bajek
Wpisał: Iwona Zegarska Nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
24.06.2016

P12.jpgod takim tytułem odbyły się Wiolinki 2016, czyli Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkolaków.

Zobacz cały artykuł…
 
Fala upałów.
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
24.06.2016
image002.gifW związku z falą upałów należy zwrócić szczególną uwagę na:
- skutki upałów dla zdrowia ludzi, zwłaszcza dla osób starszych i dzieci;
- skutki wysokich temperatur dla infrastruktury, zwłaszcza transportu kolejowego i drogowego;
- wzrastające zagrożenie pożarami lasów;
- potencjalne zakłócenia w dostawach energii elektrycznej (np. przeciążenie sieci elektroenergetycznych w związku z - wykorzystaniem systemów i urządzeń klimatyzacyjnych zwłaszcza w dużych aglomeracjach miejskich;
- warunki przetrzymywania zwierząt (gospodarskich i domowych).
Zobacz cały artykuł…
 
Ważna informacja dla rolników!!!
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
24.06.2016
Zgodnie z otrzymanym pismem od Wojewody Kujawsko - Pomorskiego informujemy, że według obecnie obowiązujących przepisów, dopiero po ujęciu danej gminy w obwieszczeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jako dotkniętej niekorzystnym zjawiskiem atmosferycznym - suszą, można wystąpić z wnioskiem o powołanie stosownej komisji.
Zobacz cały artykuł…
 
DZIEŃ DZIECKA W MLEWCU
Wpisał: Magdalena Ziółkowska   
24.06.2016

image005.jpgW dniu 15 czerwca 2016 r. Sołtys Pan Jerzy Śliwka wraz z Radą Sołecką zorganizowali dla najmłodszych mieszkańców sołectwa Dzień Dziecka.

Organizatorzy zapewnili najmłodszym wiele bezpłatnych atrakcji oraz słodki poczęstunek.
Zobacz cały artykuł…
 
Seniorzy zakończyli rok akademicki.
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.06.2016
W dniu 17 czerwca br. w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2015/2016 Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ponad 300 słuchaczy otrzymało dyplomy ukończenia roku akademickiego.  Spotkanie umilił występ zespołu "Krople Waleriana", działającego w ramach UTW WSG.
Zobacz cały artykuł…
 
Wakacje
Wpisał: Magdalena Radko   
24.06.2016

wakacje.jpgWszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły

życzę by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne.

Niech każdy dzień wakacyjnych przygód

pozostanie w Waszej pamięci jako dzień,

Zobacz cały artykuł…
 
Myśliwi dbają o ekosystem.
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.06.2016
dsc_1127.jpgKoło Łowieckie Knieja wypuściło w dniu 22 czerwca br. zwierzynę na swój teren łowiecki (wieś Elzanowo, Szychowo i Lipienica w gminie Kowalewo Pomorskie). Łącznie na wolność myśliwi: Zdzisław Orfin, Jerzy Dzwonkowski i Henryk Dębski uwolnili 120 bażantów. 
Zobacz cały artykuł…
 
BEZPIECZNY TYDZIEŃ = BEZPIECZNE WAKACJE
Wpisał: Ilona Wrzesińska   
23.06.2016
3.jpgW dniach 13 - 20 czerwca 2016r. w naszej szkole trwała akcja profilaktyczna „ Bezpieczny Tydzień". Jej głównym celem było zwrócenie uwagi uczniów na wszystkie aspekty bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się letnich wakacji. Rozluźnieni letnią atmosferą beztroski często zapominamy o najważniejszych rzeczach - bezpieczeństwie i zdrowym rozsądku. Nasza akcja rozpoczęła się od znakowania rowerów, którą przeprowadziły panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu - Dobrzyniu.
Zobacz cały artykuł…
 
Uczennice SP w Kowalewie Pom. wicemistrzem Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS w piłce ręcznej
Wpisał: Jolanta Zarembska   
23.06.2016
1.jpgW dniach 9-12 czerwca 2016 roku dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. brały udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  w piłce ręcznej  organizowanych  w Głuchołazach pod patronatem Szkolnego Związku  Sportowego i Ministerstwa Sportu i Turystyki. W zawodach tych prawo startu mieli mistrzowie województw  szkół podstawowych.
Zobacz cały artykuł…
 
Wyłączenia prądu.
Wpisał: Małgorzata Wegner   
22.06.2016

images.pngZgodnie z informacją uzyskaną w dniu 22.06.2016r. z ENERGA-OPERATOR SA Rejonu Dystrybucji w Toruniu informujemy, że w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Zobacz cały artykuł…
 
Nabór zawodników.
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
22.06.2016

Ludowy Klub Sportowy „ Promień „

w Kowalewie Pomorskim

ogłasza nabór zawodników zamieszkałych na terenie gminy Kowalewo Pomorskie do gry w drużynie seniorów 

W sezonie 2016/2017 drużyna będzie prowadziła rozgrywki

w  lidze okręgowej

Zobacz cały artykuł…
 
MAŁY EUROPEJCZYK - FRANCJA
Wpisał: Ewa Putz-Misztal, Justyna Rutkowska, Anna Kuźniar, Kinga Szczepanowska   
21.06.2016
10.jpgDnia 13 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące odbyło się kolejne spotkanie dla dzieci, uczniów i rodziców z cyklu „Mały Europejczyk- Francja". Tym razem w naszej szkole gościł Pan Nadhir, nauczyciel języka francuskiego wraz ze swoimi uczennicami. Prowadzący urodził się w Algierii, a większość swojego życia spędził we Francji.  Licznie zebrani uczestnicy spotkania poznali kulturę, zabytki, religię i szkolnictwo tego kraju. Z wielką ciekawością obejrzeli prezentację przedstawiającą  ciekawostki dotyczące Francji  i wysłuchali opowieści o wybitnych przedstawicielach nauki i kultury.
Zobacz cały artykuł…
 
Polska Goooooooooooola
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.06.2016
img_7142.jpgPrzedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim stworzyły własną strefę kibica, która obejmowała całe miasto. W biało- czerwonych barwach, z flagami narodowymi w dłoniach i głośną trąbiąc przeszli ulicami miasta.
Zobacz cały artykuł…
 
Zespół pracuje zespołowo
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.06.2016
dsc_0214.jpgJuż czwarty raz w tym roku zebrał się Zespół Horyzontalny. Posiedzeniu w dniu 20 czerwca przewodniczył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Zespół został powołany przez burmistrza na mocy zarządzenia w kwietniu 2015r.
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Dziecka w sołectwie Chełmonie.
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
21.06.2016

3.jpgW piątkowe popołudnie 17 czerwca br. dzieci z sołectwa Chełmonie świętowały Dzień Dziecka.

Wszystkich przybyłych gorąco powitał Sołtys wsi p. Piotr Bender życząc udanej zabawy. Na festyn przybyli zaproszeni goście w osobach: p. Ilona Rybicka - Doradca - Pełnomocnik Burmistrza, p. Michał Klafczyński - Radny Rady Miejskiej oraz ks. Zdzisław Szauer - proboszcz parafii w Chełmoniu.

Zobacz cały artykuł…
 
Dołożą nam do dwóch dróg gminnych.
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.06.2016

img_6987.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie pozyskał dofinansowanie na modernizację dwóch dróg gminnych.  Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski oraz Skarbnik Gminy Maria Kiżewską podpisali umowy z urzędem marszałkowskim.

Dofinansowanie ze środków unijnych, a dokładniej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 otrzymała droga Bielsk- Gapa- Chełmoniec. Wartość zadania to 800tys. z czego dofinansowanie wyniesie 63% wartości inwestycji.

Zobacz cały artykuł…
 
XI Zjazd druhów ochotników w Kowalewie Pom.
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.06.2016
xi_zjazd_straz_18_06_16_00.jpgW dniu 18 czerwca br. w Miejsko -Gminnym Ośrodku Kultury odbył się XI Zjazd Strażacki oddz. Miejsko- Gminnego Zw. OSP RP w Kowalewie Pomorskim. Miał on na celu udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi oraz wyłonienie nowego. Zjazd to najważniejsze wydarzenie w życiu każdego strażaka ochotnika. Oprawa uroczystości jest bardzo podniosła i zgodna z krajowym regulaminem Zw. OSP RP.
Zobacz cały artykuł…
 
Zwycięstwo na koniec rundy
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.06.2016
zwyc_na_kon_rund_18_06_16_00.jpgPiłkarze LKS Promień w ostatnim spotkaniu rundy wiosennej pokonali Pogoń Mogilno 4:3. W dniu 18 czerwca zawodnicy Marka Rożnowskiego walczyli do ostatniej minuty. Po spotkaniu, tradycyjnie na koniec rozgrywek odbył się grill zorganizowany przez burmistrza i zarząd klubu. Zawodnicy wspólnie z działaczami podsumowali rundę jesienną i zimową.
Zobacz cały artykuł…
 
Święto Rodziny w Pluskowęsach
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.06.2016

pikn_plusk_18_06_16_00.jpgUczniowie Szkoły Podstawowej im Wojska Polskiego w Pluskowęsach wspólnie z nauczycielami i rodzicami świętowali Dzień Rodziny. W dniu 18 czerwca zaprosili do wspólnego świętowania Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego i radnego Jarosława Lewandowskiego. Panowie pomimo przypadającego na ten dzień Zjazdu Strażackiego skorzystali z zaproszenia.

Zobacz cały artykuł…
 
Piknik Rodzinny
Wpisał: Organizatorzy   
17.06.2016
plakat_piknik_2016_logo.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Festyn Rodzinny
Wpisał: M. Pawlewicz   
17.06.2016

W3.jpg dniu 26 maja 2016 Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju KGW w Pluskowęsach wraz z Radą Sołecką zorganizowało Festyn Rodzinny. Przy świetlicy wiejskiej zgromadziło się mnóstwo dzieci gotowych do zabawy. Z zaproszenia skorzystał również P.Andrzej Grabowski z małżonką.

Zobacz cały artykuł…
 
Widoczne postępy Pawła.
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.06.2016
20160611_134037.jpgW dniu 11 czerwca 2016 r. w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16-tu w Trójboju Siłowym Klasycznym. Sekcję LKS PROMIEŃ reprezentował jej najmłodszy zawodnik Paweł Jastrzębski startując w kategorii wagowej do 74 kg. Po walce z rywalami Paweł uzyskał wynik 370 kg w trójboju (127,5 kg przysiad, 70 kg wyciskanie leżąc, 172,5 kg martwy ciąg).
Zobacz cały artykuł…
 
Zaproszenie na bezpłatne badanie mammograficzne.
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
17.06.2016
mammo.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Zapraszamy do ambulansu poboru krwi.
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
17.06.2016

sd.jpgUprzejmie informujemy, iż

REGIONALNE CENTRUM

KRWIODAWSTWA
I KRWIOLECZNICTWA

W BYDGOSZCZY

SERDECZNIE ZAPRASZA

DO AMBULANSU POBORU KRWI

 

Zobacz cały artykuł…
 
Wyłączenia prądu.
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
17.06.2016

images.pngZgodnie z informacją uzyskaną w dniu 15.06.2016 r. z ENERGA-OPERATOR SA Rejon Dystrybucji w Toruniu informujemy, że w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Zobacz cały artykuł…
 
Zapraszamy na mecz
Wpisał: Zarząd LKS Promień   
16.06.2016

Zarząd LKS Promień Kowalewo Pomorskie informuje, że w sobotę 18.06.2016 roku o godz. 17.00 na Stadionie Centrum Rekreacji i Sportu przy ul. Chopina 26 odbędzie się mecz o mistrzostwo IV ligi pomiędzy Promieniem Kowalewo a Pogonią Mogilno.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.

 

 

 

 
Apel do właścicieli czworonogów
Wpisał: Monika Sitniewska   
16.06.2016

W związku z sygnałami napływającymi do Urzędu Miejskiego w Kowalewo Pomorskim w sprawie wyprowadzania psów na tereny obiektów sportowych oraz placów zabaw, uprasza się właścicieli czworonogów o zachowanie większej rozwagi przy wyborze miejsc, w których ich pupile załatwiają potrzeby fizjologiczne.

Zobacz cały artykuł…
 
Wymiana Szkół im. Jana Pawła II
Wpisał: Uczestnicy wyjazdu   
15.06.2016

9.jpgW dniach 7-9 czerwca 2016r. grupa 30 gimnazjalistów wraz z opiekunami uczestniczyła w wyjeździe do Somonina na Kaszubach. Wycieczka odbyła się w ramach wymiany szkół im. Jana Pawła II i jest kontynuacją współpracy międzyszkolnej nawiązanej w 2013r.

Zobacz cały artykuł…
 
Sokoły drużynowo na Brąz
Wpisał: Dariusz Osmański   
15.06.2016

miniaturka.jpgZawodnicy UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo udanie zaprezentowali się w III Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim (rozgrywanym w dniach 11-12 czerwca br.w powiecie grudziądzkim), który  składał się z trzech etapów tj. jazdy indywidualnej na czas, kryterium ulicznym i starcie wspólnym.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolarze Sokoła zaczarowali ogień w Strzelcach Krajeńskich
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo   
14.06.2016

miniaturka.jpgW ramach Pucharu Polski w kolarstwie szosowym, który odbył się w dniach 10-12 czerwca br. w Strzelcach Krajeńskich, w niedzielę rozegrano kryterium „Ognia i czarów".

Zobacz cały artykuł…
 
Wojewoda w podstrefie ekonomicznej
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.06.2016
img_6969.jpgWojewoda Mikołaj Bogdanowicz gościł 14 czerwca br. w podstrefie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Kowalewie Pomorskim, gdzie zlokalizowana jest firma Plastica należąca do grupy Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Gościa przyjął gospodarz grupy prezes Jarosław Józefowicz oraz gospodarz gminy Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowanie za pomoc w organizacji jubileuszu.
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.06.2016
osp_srebrniki_60lecie_11.06_66.jpgPrezes Jerzy Behrendt i druhowie z jednostki OSP Srebrniki składają gorące podziękowania za pomoc w organizacji jubileuszu 60-lecia funkcjonowania.
Zobacz cały artykuł…
 
Młodzież na grobie Honorowego Obywatela Kowalewa
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.06.2016
dsc_0359.jpgMłodzież z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim wraz nauczycielami i dyrektorem Renatą Faluta Kaszubowska odwiedziła zaprzyjaźnioną placówkę w Somoninie. Jej patronem również jest św. Jan Paweł II. Placówka zlokalizowana jest w pobliżu wsi Żukowo, gdzie urodził się i zmarł Honorowy Obywatel Kowalewa śp. Franciszek Ksawery Okroy.
Zobacz cały artykuł…
 
Informacja w zakresie wycinki drzewa
Wpisał: Katarzyna Frasunkiewicz   
14.06.2016

W związku z przeprowadzoną wycinka drzewa na ul. Toruńskiej, która wzbudza dyskusję wśród mieszkańców Kowalewa Pomorskiego uprzejmie informuję, że na jego usunięcie była wydana decyzja Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy.
Wpisał: Natalia Kociemska   
13.06.2016

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 31.05.2016r.

Zobacz cały artykuł…
 
XXII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych Bądźmy Razem"
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.06.2016
olimpiada_11.06_8.jpgW dniu 11 czerwca 2016 roku na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Kowalewie Pomorskim odbyły się XXII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Bądźmy Razem" oraz XVI Integracyjne Spotkania Sportowe Osób Niepełnosprawnych. Na tegoroczne zmagania sportowe przybyło łącznie 503 osoby, w tym 266 zawodników z 24 instytucji. O godzinie 10.00 wolontariusze w uroczystym korowodzie wprowadzili drużyny na teren boiska.
Zobacz cały artykuł…
 
Dziewczęta z Kowalewa Pomorskiego na finale wojewódzkim zgarnęły podwójne srebro.
Wpisał: Jolanta Zarembska   
13.06.2016
20160606_143242.jpgW dniu 6 czerwca 2016 roku dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim po wygranej w zawodach powiatowych, gdzie pokonały 6 szkół z powiatu, wzięły udział w  Kujawsko-Pomorskich Mistrzostwach Szkół w Lekkoatletycew czwórboju lekkoatletycznym organizowanym  przez Kujawsko-Pomorski Szkolny Związek Sportowy.
Zobacz cały artykuł…
 
Niecodzienne spotkanie
Wpisał: Małgorzata Rutkowska   
13.06.2016

h_dsc_0616.jpg„Uczcie się, korzystajcie ze swoich mózgów i pamiętajcie, że nawet pochodząc z takiego małego miasteczka jak Kowalewo Pomorskie, można osiągnąć sukces" - tymi słowami zakończył swoje spotkanie z szóstoklasistami pan Janusz Traczykowski, który na zaproszenie Małgorzaty Rutkowskiej przyjechał 3 czerwca 2016 roku wraz z żoną Joanną - malarką i współautorką reportaży -    do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Mamy srebro.
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.06.2016

srebrny__medal.jpgSkładam serdeczne gratulacje piłkarkom ręcznym UKS Orlik (Szkoła Podstawowa Kowalewo Pomorskie) i ich trenerom: Jolancie Zarembskiej i Dorocie Piątkowskiej z okazji  zajęcia II miejsca i zdobycia srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski w piłkę ręczną.

Andrzej Grabowski

Burmistrz Miasta.

Zobacz cały artykuł…
 
60 lat Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.06.2016
osp_srebrniki_60lecie_11.06_66.jpgJednostka OSP Srebrniki świętowała w dniu 11 czerwca br. 60-lecie swojego istnienia. Jubileusz zainaugurowała msza święta koncelebrowana prze ks. Kanonika Wojciecha Ostoję Lniskiego i kapelana strażackiego ks. Marka Wysockiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Piknik rodzinny w Szkole Podstawowej w Mlewie.
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.06.2016

img_6687.jpgSpołeczność Małej Szkoły w Mlewie świętowała na festynie rodzinnym 10 czerwca br. Na przyszkolnym placu uczniowie wspólnie z dyrektorem Iwoną Moszkowicz i 5 nauczycielami pochwalili się rodzicom swoimi osiągnięciami artystycznymi. Były piosenki i wierszyki z okazji Dnia Mamy i Taty, gra na instrumentach, a nawet tańce. Rodzice otrzymali laurki, a dzieci od zaproszonych gości słodkości.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejne miejsce sakralne nabrało uroku.
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.06.2016
img_6679.jpgMieszkańcy wsi Szewa (sołectwo Pruska Łąka) przyłączyli się do społecznej akcji odnawiania zabytków sakralnych w naszej gminie. Z własnych środków i samodzielnie odnowili figurkę znajdującą się w centrum wsi.
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Dziecka w Nowym Dworze
Wpisał: Natalia Kociemska   
10.06.2016

image003.jpgW dniu 03.06.2016r. Sołtys Pani Ewa Orłowska - Mytlewska wraz z Radą Sołecką zorganizowali dla najmłodszych mieszkańców sołectwa Dzień Dziecka.

Najmłodsi mieszkańcy sołectwa brali udział w wielu grach i zabawach m.in. wyścigi rzędów, czy zawody z hula hop. Już z oddali można było usłyszeć piosenki w wykonaniu dzieci takie jak: „Mam chusteczkę haftowaną" czy też „Stary niedźwiedź mocno śpi".

Zobacz cały artykuł…
 
Obchody Światowego Dnia Krwiodawcy
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
10.06.2016

W dniu 14 czerwca 2016 roku obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy. Hasło przewodnie tegorocznej kampanii to „Krew łączy nas wszystkich".

Zobacz cały artykuł…
 
Świetlicowy Turniej Piłki Nożnej Halowej
Wpisał: Dorota Kriger   
09.06.2016

19.jpgW dniu 6 czerwca 2016r. wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej zorganizowali „Świetlicowy Turniej Piłki Nożnej Halowej 2016r", który odbył się na hali Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim. Głównym celem turnieju była popularyzacja piłki nożnej wśród najmłodszych, propagowanie zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego oraz wdrażanie zasad fair play we współzawodnictwie i rywalizacji sportowej.

Zobacz cały artykuł…
 
Europejski Tydzień Sportu w Świetlicy
Wpisał: Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej   
09.06.2016
Ś8.jpgwietlica Socjoterapeutyczna zachęcając swych wychowanków do  aktywności ruchowej, również w tym roku przyłączyła się do Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
Zobacz cały artykuł…
 
Pieniądze dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.06.2016
image0022.gifInformujemy, że mieszkańcy z gminy Kowalewo Pomorskie, należąc do ZIT Wojewódzkiego mają możliwość pozyskania środków w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Są środki na poprawienie efektywności energetycznej budynków wielorodzinnych dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Zachęcamy do skorzystania z szansy. 
Zobacz cały artykuł…
 
Jak mądrze pomagać zagubionym.
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.06.2016
img_6637.jpgBrodnickie Centrum Caritas im. Bpa Jana Chrapka zaprosiło samorządowców z powiatu golubsko- dobrzyńskiego i brodnickiego na spotkanie studyjne w dniu 7 czerwca br. Szczebel wojewódzki reprezentował Przewodniczący Sejmiku Ryszard Bober. Samorząd Gminy Kowalewo Pomorskie reprezentował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. 
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Dziecka w Sołectwie Chełmoniec  niezapomniane chwile
Wpisał: M. Gadomska   
08.06.2016

1.jpgW dniu 5 czerwca br. (niedziela) przy świetlicy wiejskiej w Chełmońcu Sołtys, z Radą Sołecką oraz Druhowie OSP z Chełmońca zorganizowali dzieciom, młodzieży i dorosłym imprezę integracyjno-sportową z okazji „Dnia Dziecka".

Zobacz cały artykuł…
 
Kompleksowe modernizacje dróg sołeckich rozpoczęte.
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.06.2016
img_6664.jpgRozpoczął się proces modernizacji dróg na terenach wiejskich w gminie Kowalewo Pomorskie. Zgodnie z uchwałą rady miejskiej z marca 2012r. na rok obecny pozostały do trwałego utwardzenia 3 drogi: Bielsk-Gapa- Chełmoniec, Pluskowęsy- Parcele i Szewa- Chełmonie.
Zobacz cały artykuł…
 
Wyniki 17 Dychy Kowalewskiej
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.06.2016

img_6369.jpgW dniu 4 czerwca świętowaliśmy potrójnie. Na Centrum Rekreacji i Sportu odbył się VII Bieg Uliczny, VI Tour De Kowalewo oraz Gminny Dzień Dziecka. Pełna relacja z obchodów Dni Kowalewa znajduje się tutaj

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7698&Itemid=16

Zobacz cały artykuł…
 
PODZIĘKOWANIE
Wpisał: K.Frasunkiewicz   
08.06.2016

flower.jpgMieszkańcy sołectwa Wielka Łąka na czele z Radą Sołecką i Sołtysem -p. Tomaszem Matusewiczem składają serdeczne podziękowania Pani Teresie Jamroży, zam. Wielka Łąka za ufundowanie kosy spalinowej.

Nowy sprzęt ułatwi prace związane z utrzymaniem terenów zielonych.

 
V powiatowy konkurs z fizyki Czas na zabawę z fizyką
Wpisał: Arleta Walenda   
08.06.2016

7.jpgW dniu 30 maja 2016r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim odbył się V powiatowy konkurs z fizyki „Czas na zabawę z fizyką". Do na naszej szkoły przybyły drużyny reprezentujące powiaty:  golubsko - dobrzyński, toruński i wąbrzeski. W tegorocznej edycji wzięły udział następujące gimnazja: Zespół Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu Dobrzyniu, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pluskowęsach, Publiczne Gimnazjum im. Fryderyka Chopina w Radominie, Zespół Szkół w Zieleniu. Naszą  szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Jagoda Fordońska (III E), Natalia Oleś (II E) oraz Izabela Włudarczyk (I B). 

Zobacz cały artykuł…
 
VIII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich - XXII STMiG 2016 SPRAWOZDANIE
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
08.06.2016
2016_stmig_baner_00_18_05_16.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
BRANŻA NARZĘDZIOWO-PRZETWÓRCZA POSZUKUJE MŁODYCH PRACOWNIKÓW
Wpisał: Monika Piróg   
07.06.2016

NIE MASZ PRACY?

CHCESZ MIEĆ ZAWÓD GWARANTUJĄCY
ZATRUDNIENIE?

Zobacz cały artykuł…
 
VII Gminny Konkurs OrtograficznoGramatyczny.
Wpisał: Małgorzata Pęcherska-Żary   
07.06.2016

img_5113.jpg„O heroizmie Heraklesa na przykład Grecy opowiadali niestworzone historie. Hołubili pamięć o nim szczególnie wtedy, gdy zagrażały im hordy barbarzyńców".

Oto fragment dyktanda, z którym w tym roku zmierzyli się finaliści VII Gminnego Konkursu Ortograficzno-Gramatycznego „Gżegżółka ze szczeżują ortografii pilnują". Obok dyktanda i zadań ortograficznych rozwiązywali także ćwiczenia z gramatyki języka polskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej
Wpisał: Anna Falkowska   
06.06.2016
8.jpgTradycyjnie już w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim w Dniu Dziecka zorganizowano dla uczniów szereg atrakcji, gier  i zabaw. Uroczystego otarcia festynu dokonali: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, Przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Reiwer oraz Dyrektor Szkoły Benedykt Mroziński.
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Dziecka w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Iwona Zegarska   
06.06.2016

2.jpg„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"                                                 

    J. Korczak

Zobacz cały artykuł…
 
Dni Kowalewa, czyli Święto Sportu i Dzień Dziecka w Kowalewie Pomorskim.
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.06.2016

img_6273.jpgW dniu 4 czerwca br.  960 osób wzięło udział w Święcie Sportu na kowalewskim Centrum Rekreacji i Sportu. W tym dniu odbywały się równocześnie trzy imprezy: XVII Bieg Uliczny, VI Rajd Rowerowy i Gminny Dzień Dziecka.

Zobacz cały artykuł…
 
Nasi uczniowie mają dużą świadomość ekologiczną.
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.06.2016

img_6272.jpgNasi uczniowie mają dużą świadomość ekologiczną, czyli podsumowanie konkursu

pn. "Ekowypady za elektroodpady"

W czasie Dni Kowalewa w dniu 4 czerwca br. organizatorzy podsumowali konkurs ekologiczny „Ekowypady ze elektroodpady".

 

Zobacz cały artykuł…
 
Centrum Rekreacji i Sportu - Przerwa technologiczna.
Wpisał: Marzena Rachubińska   
06.06.2016

Centrum Rekreacji i Sportu -Pływalnia informuje: w dniach od 13.06.2016 do 08.07.2016 roku w związku z coroczną przerwą technologiczną pływalnia będzie nieczynna.

Od dnia 9 lipca 2016 r. bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chętne do korzystania z pływalni będzie ona ogólnie dostępna codziennie w godzinach od 12.00 do 22.00

 
XXII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych Bądźmy Razem
Wpisał: Joanna Krasicka   
06.06.2016

image001.jpgBurmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie wspólnie z Kierownikiem MGOPS, Dyrektorem MGOK, Kierownikiem WTZ w Kowalewie Pomorskim oraz Kujawsko-Pomorskim Zrzeszeniem LZS w Toruniu, w dniu 11 czerwca 2016r. już po raz  XXII organizuje Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" połączone z XVI Integracyjnymi Spotkaniami Sportowymi Osób Niepełnosprawnych.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00, w Centrum Rekreacji i Sportu, przy ulicy Chopina 26 w Kowalewie Pomorskim. 

Zobacz cały artykuł…
 
Srebrny jubileusz ks. kanonika Piotra Igielskiego.
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.06.2016

img_6612.jpgPanie Ty mnie znałeś, a jednak wybrałeś.

Weź mnie przeto takim, jaki jestem,

ale uczyń mnie takim, jakim Ty chcesz mnie mieć.

Bp Sailer

Zobacz cały artykuł…
 
Pożegnaliśmy ks. Bernarda duszpasterza rolników.
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.06.2016
img_6214.jpgKilkuset wiernych uczestniczyło w dniu 2 czerwca br. we mszy pogrzebowej odprawionej za zmarłego w wieku 68 lat ks. Bernarda Huberta Kowalewskiego- duszpasterza rolników i proboszcza parafii p.w. Jana Chrzciciela w Pluskowęsach (gm. Kowalewo Pomorskie). Trumna z ciałem zmarłego księdza wprowadzona została do kościoła dzień wcześniej wieczorem. Trwało przy niej modlitewne czuwanie.
Zobacz cały artykuł…
 
Urzędnicy też ćwiczą!
Wpisał: Magdalena Radko   
03.06.2016

img_6098.jpgW poniedziałek 30 maja, po godzinie 15.00 pracownicy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim wstali od biurek i udali się na plac za Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Kultury, by poćwiczyć w związku z VIII Europejskim Tygodniem Sportu. Pracownicy gimnastykowali się na świeżym powietrzu już po raz ósmy.

Zobacz cały artykuł…
 
Bohater bezpieczeństwa z Kowalewa Pomorskiego.
Wpisał: Agnieszka Łęgowska   
03.06.2016

image001.jpg25 maja 2016 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu uczeń klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach Dawid Lewandowski, odebrał z rąk wicemarszałka województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz pani Bogusławy Mańkowskiej z Express Media, wymarzoną nagrodę - rower.  

Zobacz cały artykuł…
 
Młode lwiątka waleczne jak prawdziwe lwy.
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.06.2016
img_6186.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski skorzystał z zaproszenia zawodników  Akademii Piłkarskiej „Młode Lwy" Kowalewo Pomorskie i kibicował im na treningu w dniu 1 czerwca br. czyli w Dniu Dziecka Zawodnicy otrzymali od samorządowca witaminizowane słodkości, a od swoich trenerów smaczne paczki. Jednak najważniejszy był trening, dlatego na rozpakowanie upominków musieli trochę poczekać.
Zobacz cały artykuł…
 
Z Bombaju do przyjaznego Kowalewa.
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.06.2016
img_6157.jpgDhiren Mehta - student z Bombaju (Indie) od kilku dni przebywa w Kowalewie Pomorskim na zaproszenie Publicznego Gimnazjum. W dniu 1 czerwca br. spotkał się z Burmistrzem Miasta Andrzejem Grabowskim. W spotkaniu uczestniczyli również: dyrektor gimnazjum Renata Faluta Kaszubowska, samorząd uczniowski szkoły wraz z opiekunami: anglistką Anną Górna i Elżbietą Bender. 
Zobacz cały artykuł…
 
Samorząd uczniowski w samorządzie gminnym.
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.06.2016
img_6156.jpgSamorząd Uczniowski Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim wizytował w dniu 1 czerwca siedzibę samorządu gminnego czyli urząd miejski. Było to zwyczajowe, coroczne spotkanie przedstawicieli młodzieży wybranymi w powszechnych wyborach szkolnych z organem prowadzącym szkoły czyli Burmistrzem Miasta Andrzejem Grabowskim. Uczniowie byli profesjonalnie przygotowani do wywiadu.
Zobacz cały artykuł…
 
Magia dwóch kółek w Sokole jednak działa
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo   
02.06.2016

miniaturka.jpgUczniowski Klub Sportowy „Sokół" Wielkie Rychnowo w ramach VIII Europejskiego  Tygodnia Sportu dla Wszystkich - XXII Sportowy Turniej  Miast i Gmin w dniu 01 czerwca br. zorganizował otwarty trening rowerowy pt.: „ Rower Tour - zatrenuj z  Sokołem".

Zobacz cały artykuł…
 
III posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT.
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.06.2016
img_6125.jpgW dniu 31 maja 2016 r. w Pałacu w Runowie Krajeńskim odbyło się III posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT BTOF.
Zobacz cały artykuł…
 
Szukamy chętnych do służby w jednostkach obrony terytorialnej (OT)
Wpisał: Anna Szewczyk   
01.06.2016

zachcamy_do_suby.pngInformujemy, że na podstawie nowej strategii Rządu RP w zakresie polityki obronnej kraju oraz zamiaru tworzenia jednostek obrony terytorialnej powstała możliwość wstąpienia w szeregi sił zbrojnych RP. Pierwsze pododdziały wojsk OT mają być utworzone do końca 2016 r. OT będzie pełnowartościowym rodzajem sił zbrojnych.

Zobacz cały artykuł…
 
REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI
Wpisał: Organizatorzy Karolina Gręźlikowska, Jolanta Parda   
31.05.2016

D3334.jpgnia 25 maja 2016 odbył się w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI PT. „SPOTKANIE Z POEZJĄ MARII KONOPNICKIEJ".  Konkurs ma na celu popularyzację twórczości patronki szkoły wśród dzieci z klas 0 - III. Mamy nadzieję, że dzięki niemu uczniowie będą chętnie sięgali po książki M. Konopnickiej, a jej piękne wiersze nie zostaną zapomniane.

Zobacz cały artykuł…
 
DZIEŃ RODZINY W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM W KOWALEWIE POMORSKIM
Wpisał: Nauczycielki przedszkola; Maria Lipka i Izabela Orzechowska   
31.05.2016

22.jpgMama, mamusia, mateczka -

Słowa, jak ciepłe ciasteczka...

Tato, tatuś, tatulek -

Słowa brzmiące najczulej...

Zobacz cały artykuł…
 
Życzenia
Wpisał: Magdalena Radko   
31.05.2016

puchatek.pngZ okazji Dnia Dziecka wszystkim pociechom składamy życzenia

samych uśmiechów, przyjaciół stu, tysiąca przygód, bajecznych snów,

worka prezentów, uciechu bez liku,słonecznych dni, lodów na patyku
i mnóstwa, mnóstwa słodyczy.

 

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski

oraz pracownicy Urzędu Miejskiego

 

 
Piotr Klimkowski szosowym Mistrzem Polski!!!
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo   
31.05.2016

miniaturka.jpgW dniach 27-29 maja 2016r. w okolicach Krakowa i Myślenic rozegrano XXXIV Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w kolarstwie szosowym juniorów „Złote Koło" XII Memoriał im. Józefa Tropaczyńskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Nekrolog
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.05.2016
nekrolog_ks._kowalewski.jpg
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

 

Ks. kanonika Bernarda Huberta Kowalewskiego

 

Proboszcza Parafii Pluskowęsy,

gm. Kowalewo Pomorskie.

 


Zobacz cały artykuł…
 
Strażacy zaprosili na majówkę.
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.05.2016
mini.jpgPrezes Waldemar Błach  i druhowie z OSP Lipienica zaprosili mieszkańców swojej wsi na majówkę. W dniu 28 maja br., pomimo deszczu, wspólnie grillowano, a później ruszono w tany. Atrakcją dla zaproszonych gości był pokaz umiejętności gaśniczych w wykonaniu żeńskiej drużyny strażackiej. Druhny sprawnie rozwinęły sprzęt i ugasiły pożar. Pokaz podziwiał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Konsultacje projektu GPR Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie na lata 2016 - 2023
Wpisał: Magdalena Gadomska   
27.05.2016
herb_small.jpgSzanowni Państwo,

Przedstawiamy do Państwa opinii projekt Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie na lata 2016 - 2023, a także projekt uchwały w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji.

Gminny Program Rewitalizacji to wieloletni program działań w sferze społecznej, gospodarczej, środowiskowej, przestrzenno-funkcjonalnej, infrastrukturalnej, którego celem jest wyprowadzenie obszaru ze stanu kryzysowego. Program jest podstawą do ubiegania się o środki na rewitalizację, m. in. z funduszy unijnych.

Zobacz cały artykuł…
 
X Gminny Konkurs Matematyczny
Wpisał: Agnieszka Szymczak   
27.05.2016

8.jpgW tym roku Szkoła Podstawowa w Wielkim Rychnowie była organizatorem X Gminnego Konkursu Matematycznego, który odbył się 21 maja 2016 roku. Był to ostatni etap realizacji projektu „Matematycy łączmy się" dofinansowanego przez fundację mBanku.

Zobacz cały artykuł…
 
III Gminny Konkurs Wiedzy o Januszu Korczaku
Wpisał: Małgorzata Wołk - koordynator konkursu   
27.05.2016
116.jpg6 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie odbył się III Gminny Konkurs Wiedzy o Januszu Korczaku. Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie reprezentowała sekretarz gminy p. Ewa Bąk. Obecny był również Przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu p. Jerzy Koralewski oraz dyrektorzy szkół p. Renata Kałuża, p. Danuta Drożdża, p. Benedykt Mroziński, p. Elżbieta Arbart oraz sekretarz Rady Rodziców naszej szkoły pani Kamila Pruska.  
Zobacz cały artykuł…
 
Majówka w Chełmońcu
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.05.2016
mini.jpgMieszkańcy wsi Chełmoniec piknikowali w dniu 22 maja. Korzystając z pięknej pogody sołtys Zbigniew Zabielski i rada sołecka zaprosili do wspólnego biesiadowania mieszkańców oraz gości: Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, ks. proboszcza Zdzisława Szauer oraz radnego Michała Klafczyńskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Badnie struktury gospodarstw rolnych
Wpisał: M.Radko   
27.05.2016

bez.jpgUprzejmie informujemy, iż z informacji uzyskanej z Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy w dniach 1 czerwca- 29 lipca 2016 r. w wylosowanych gospodarstwach rolnych w całej Polsce zostanie przeprowadzone badanie struktury gospodarstw rolnych.

Zobacz cały artykuł…
 
Przedszkolak Mistrzem Matematyki  znamy wyniki konkursu
Wpisał: Dorota Michałek,ˇ Ilona Wrzesińska   
27.05.2016

2.jpg24.05.2016 roku w   Szkole  Podstawowej   im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim odbyła się już VI edycja konkursu matematycznego  pod hasłem „Przedszkolak Mistrzem Matematyki".

Zobacz cały artykuł…
 
Konkurs Nestle poRusza Polskę !
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
27.05.2016
ruszokolice_000_11_04_16.jpgW ramach propagowania wysiłku fizycznego, Nestlé zorganizowała internetowy konkurs dla gmin, w którym do wygrania są siłownie. W każdym województwie powstanie jedna siłownia w lokalizacji, która uzyska najwięcej głosów. Siłownia zewnętrzna będzie się składała z 9 urządzeń, tj. poręcze + podciąg nóg, wioślarz, rower + jeździec, biegacz + orbitek, twister + surfer, oraz tablica z regulaminem i projekt zagospodarowania terenu.
Zobacz cały artykuł…
 
To był dobry, stabilny rok.
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.05.2016
mini.jpgW dniu 24 maja br. spółka Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim  podsumowała miniony rok na Zwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników. Ustępujący Zarząd czyli prezes Barbara Stosio otrzymała jednogłośne absolutorium.  Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski (jako Zgromadzenie Wspólników) oraz Rada Nadzorcza Spółki (Małgorzata Wegner, Karolina Kowalska i Dariusz Chyła) i Skarbnik Gminy Maria Kiżewska spotkali się również z 24-osobową załogą spółki.
Zobacz cały artykuł…
 
Sukces ucznia z Pluskowęs
Wpisał: Agnieszka Łęgowska   
25.05.2016
mini.jpgMiło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły PAWEŁ LEWANDOWSKI został zakwalifikowany na VII OGÓLNOPOLSKIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE  „RADOSNE SERCA", które skierowane są do 40 muzycznie, plastycznie, teatralnie lub tanecznie utalentowanych dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat. 
Zobacz cały artykuł…
 
Bezpiecznie na wsi - Pluskowęsy to wiedzą!
Wpisał: Agnieszka Łęgowska   
25.05.2016
mini.jpgEliza Przyziółkowska otrzymała wyróżnienie i piękną nagrodę w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci organizowanego przez KRUS w Bydgoszczy pod hasłem  „Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje".
Zobacz cały artykuł…
 
Festyn Strażacki
Wpisał: OSP Kowalewo   
24.05.2016

4.jpg,,Bogu na chwałę ludziom na pożytek"

Dnia 7 Maja 2016 r. po dziesięcioletniej przerwie , strażacy działający przy OSP Kowalewo zorganizowali festyn który miał na celu zachęcenie kowalewskiej młodzieży do wstąpienia w jej szeregi.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Konkurs Budujemy Kujawsko-Pomorskie w "Minecraft"
Wpisał: Marcin Dębiński   
24.05.2016

craft_logo_00_24_05_16.jpgSerdecznie zapraszamy do udziału w konkursie  „Budujemy Kujawsko-Pomorskie w Minecraft”, którego celem jest promocja oraz propagowanie wiedzy na temat województwa kujawsko-pomorskiego poprzez grę MINECRAFT.

Poniżej zamieszczamy informację o konkursie. 

Zobacz cały artykuł…
 
Tydzień Polski 2016r.
Wpisał: Justyna Rutkowska i Anna Kuźniar   
24.05.2016

7.jpgTradycja jest rozumem całego narodu,
przesianym z jednego wieku w drugi."
Ricard Huch

Zobacz cały artykuł…
 
XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
Wpisał: Biblioteka Publiczna   
24.05.2016
11.jpgPo raz trzynasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zorganizowało Tydzień Bibliotek, który trwał od 8-15 maja. Miejska Biblioteka Publiczna wraz z filiami bibliotecznymi wzięła udział w tej akcji. Hasłem Tygodnia Bibliotek 2016 było „Biblioteka inspiruje" 
Zobacz cały artykuł…
 
Gratulacje Złotego Medalu
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.05.2016

mini.jpgSerdecznie i gorąco gratuluję piłkarkom ręcznym i trenerowi Robertowi Bejger wywalczonego w miniony weekend złotego medalu

Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w kategorii juniorka młodsza.

Zobacz cały artykuł…
 
500+
Wpisał: Zyta Szymańska Kierownik MGOPS w Kowalewie Pom   
24.05.2016
500.jpgOd kwietnia br.  na każde drugie i kolejne dziecko, rodziny otrzymują wsparcie od państwa w wysokości 500 zł. Na  pomoc w postaci świadczenia już na pierwsze dziecko mogą liczyć rodziny, w których dochód nie przekracza 800 zł na osobę. Chcesz wiedzieć więcej? Masz pytanie? Napisz, zadzwoń  lub przyjdź osobiście.
Zobacz cały artykuł…
 
,,Król Ortografii"
Wpisał: Organizator konkursu - Grażyna Zacharek   
23.05.2016

1.jpgGminny konkurs ortograficzny dla klas II  i  III

,,Król Ortografii"

 w roku szkolnym 2015/2016

Zobacz cały artykuł…
 
Nasza klasa z wizytą u Państwa Curyło
Wpisał: Elżbieta Kuciak-Olszewska   
23.05.2016

7.jpgNauczaj nie słowami, lecz czynami, nie wykładem,

lecz przykładem. Albowiem dzieci naśladują to,

co robisz i stają się takie, jak ty jesteś.

Zobacz cały artykuł…
 
Paulina Matczak brązową medalistką
Wpisał: Dariusz Osmański   
23.05.2016

2.jpgKolejny udany weekend naszych zawodników. W dniu 21 maja pojechaliśmy do Świecia nad Osą, gdzie rozgrywane były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek, które należą do najwyższej rangi zawodów dla tej kategorii.

Zobacz cały artykuł…
 
Wykonawca wszedł na drogi.
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.05.2016
mini.jpgKorzystając z pięknej, majowej pogody wykonawca firma INŻBUD Grudziądz weszła na plac budowy. Do końca września musi zmodernizować nawierzchnię ul. Narcyzowej, Konwaliowej, Mikołaja z Ryńska i drogi dojazdowej do przepompowni wody wzdłuż ul. Odrodzenia (droga wojewódzka). Drogi, oprócz nowej nawierzchni, zyskają również nowy system odpływu wody deszczowej. Powstanie nowy, bezpieczny wyjazd na drogę wojewódzką. Wartość zadania 1mln. 720tys.zł.
Zobacz cały artykuł…
 
Szkolny konkurs Matematyk na medal
Wpisał: Prowadząca konkurs Katarzyna Grabowska   
20.05.2016

3.jpgW roku szkolnym 2015/2016 w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pom.  przeprowadzono po raz kolejny indywidualny szkolny konkurs Matematyk na medal dla klas drugich i trzecich. W tym roku konkurs poprzedzał XXI edycję gminnego konkursu matematycznego klas II i III szkół podstawowych.

Zobacz cały artykuł…
 
XXI edycja gminnego konkursu matematycznego klas II i III szkół podstawowych MATEMATYK NA MEDAL
Wpisał: Prowadząca konkurs Katarzyna Grabowska   
20.05.2016

1.jpgDnia 9 maja 2016r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pom. odbyła się  inauguracja  XXI  gminnego konkursu dla klas II i III - „Matematyk na medal". Otwarcia konkursu dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim pan Benedykt Mroziński, który uroczyście odpieczętował kopertę z tajemniczymi zadaniami.

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 100 z 1926
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!