Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. 31.05.2016
Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Znakowanie rowerów.
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.05.2016

image002.jpgKOMENDA POWIATOWA POLICJI
W
GOLUBIU-DOBRZYNIU

 

O G Ł O S Z E N I E
Zobacz cały artykuł…
 
Nekrolog
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.05.2016
nekrolog_ks._kowalewski.jpg
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

 

Ks. kanonika Bernarda Huberta Kowalewskiego

 

Proboszcza Parafii Pluskowęsy,

gm. Kowalewo Pomorskie.

 


Zobacz cały artykuł…
 
Strażacy zaprosili na majówkę.
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.05.2016
mini.jpgPrezes Waldemar Błach  i druhowie z OSP Lipienica zaprosili mieszkańców swojej wsi na majówkę. W dniu 28 maja br., pomimo deszczu, wspólnie grillowano, a później ruszono w tany. Atrakcją dla zaproszonych gości był pokaz umiejętności gaśniczych w wykonaniu żeńskiej drużyny strażackiej. Druhny sprawnie rozwinęły sprzęt i ugasiły pożar. Pokaz podziwiał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Konsultacje projektu GPR Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie na lata 2016 - 2023
Wpisał: Magdalena Gadomska   
27.05.2016
herb_small.jpgSzanowni Państwo,

Przedstawiamy do Państwa opinii projekt Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie na lata 2016 - 2023, a także projekt uchwały w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji.

Gminny Program Rewitalizacji to wieloletni program działań w sferze społecznej, gospodarczej, środowiskowej, przestrzenno-funkcjonalnej, infrastrukturalnej, którego celem jest wyprowadzenie obszaru ze stanu kryzysowego. Program jest podstawą do ubiegania się o środki na rewitalizację, m. in. z funduszy unijnych.

Zobacz cały artykuł…
 
X Gminny Konkurs Matematyczny
Wpisał: Agnieszka Szymczak   
27.05.2016

8.jpgW tym roku Szkoła Podstawowa w Wielkim Rychnowie była organizatorem X Gminnego Konkursu Matematycznego, który odbył się 21 maja 2016 roku. Był to ostatni etap realizacji projektu „Matematycy łączmy się" dofinansowanego przez fundację mBanku.

Zobacz cały artykuł…
 
III Gminny Konkurs Wiedzy o Januszu Korczaku
Wpisał: Małgorzata Wołk - koordynator konkursu   
27.05.2016
116.jpg6 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie odbył się III Gminny Konkurs Wiedzy o Januszu Korczaku. Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie reprezentowała sekretarz gminy p. Ewa Bąk. Obecny był również Przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu p. Jerzy Koralewski oraz dyrektorzy szkół p. Renata Kałuża, p. Danuta Drożdża, p. Benedykt Mroziński, p. Elżbieta Arbart oraz sekretarz Rady Rodziców naszej szkoły pani Kamila Pruska.  
Zobacz cały artykuł…
 
Majówka w Chełmońcu
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.05.2016
mini.jpgMieszkańcy wsi Chełmoniec piknikowali w dniu 22 maja. Korzystając z pięknej pogody sołtys Zbigniew Zabielski i rada sołecka zaprosili do wspólnego biesiadowania mieszkańców oraz gości: Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, ks. proboszcza Zdzisława Szauer oraz radnego Michała Klafczyńskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Badnie struktury gospodarstw rolnych
Wpisał: M.Radko   
27.05.2016

bez.jpgUprzejmie informujemy, iż z informacji uzyskanej z Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy w dniach 1 czerwca- 29 lipca 2016 r. w wylosowanych gospodarstwach rolnych w całej Polsce zostanie przeprowadzone badanie struktury gospodarstw rolnych.

Zobacz cały artykuł…
 
Wsiąść na rower i zdobyć nagrodę o wartości 1800zł.
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.05.2016
image002.gif  Już po raz szósty drogami gminy Kowalewo Pomorskie przejadą się pasjonaci rowerów. Biorąc udział w dniu 4 czerwca  br. w Tour de Kowalewo i pokonując 15km. trasę będzie można podziwiać nasze okolice, odetchnąć świeżym powietrzem i nabrać tężyzny fizycznej. Dodatkowo współorganizator - samorząd gminy, ufundował nagrodę dla najliczniej reprezentowanego w rajdzie sołectwa.
Zobacz cały artykuł…
 
Przedszkolak Mistrzem Matematyki  znamy wyniki konkursu
Wpisał: Dorota Michałek,ˇ Ilona Wrzesińska   
27.05.2016

2.jpg24.05.2016 roku w   Szkole  Podstawowej   im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim odbyła się już VI edycja konkursu matematycznego  pod hasłem „Przedszkolak Mistrzem Matematyki".

Zobacz cały artykuł…
 
Konkurs Nestle poRusza Polskę !
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
27.05.2016
ruszokolice_000_11_04_16.jpgW ramach propagowania wysiłku fizycznego, Nestlé zorganizowała internetowy konkurs dla gmin, w którym do wygrania są siłownie. W każdym województwie powstanie jedna siłownia w lokalizacji, która uzyska najwięcej głosów. Siłownia zewnętrzna będzie się składała z 9 urządzeń, tj. poręcze + podciąg nóg, wioślarz, rower + jeździec, biegacz + orbitek, twister + surfer, oraz tablica z regulaminem i projekt zagospodarowania terenu.
Zobacz cały artykuł…
 
To był dobry, stabilny rok.
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.05.2016
mini.jpgW dniu 24 maja br. spółka Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim  podsumowała miniony rok na Walnym Zgromadzeniu Wspólników. Ustępujący Zarząd czyli prezes Barbara Stosio otrzymała jednogłośne absolutorium.  Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski (jako Zgromadzenie Wspólników) oraz Rada Nadzorcza Spółki (Małgorzata Wegner, Karolina Kowalska i Dariusz Chyła) i Skarbnik Gminy Maria Kiżewska spotkali się również z 24-osobową załogą spółki.
Zobacz cały artykuł…
 
Sukces ucznia z Pluskowęs
Wpisał: Agnieszka Łęgowska   
25.05.2016
mini.jpgMiło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły PAWEŁ LEWANDOWSKI został zakwalifikowany na VII OGÓLNOPOLSKIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE  „RADOSNE SERCA", które skierowane są do 40 muzycznie, plastycznie, teatralnie lub tanecznie utalentowanych dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat. 
Zobacz cały artykuł…
 
Bezpiecznie na wsi - Pluskowęsy to wiedzą!
Wpisał: Agnieszka Łęgowska   
25.05.2016
mini.jpgEliza Przyziółkowska otrzymała wyróżnienie i piękną nagrodę w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci organizowanego przez KRUS w Bydgoszczy pod hasłem  „Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje".
Zobacz cały artykuł…
 
Festyn Strażacki
Wpisał: OSP Kowalewo   
24.05.2016

4.jpg,,Bogu na chwałę ludziom na pożytek"

Dnia 7 Maja 2016 r. po dziesięcioletniej przerwie , strażacy działający przy OSP Kowalewo zorganizowali festyn który miał na celu zachęcenie kowalewskiej młodzieży do wstąpienia w jej szeregi.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Konkurs Budujemy Kujawsko-Pomorskie w "Minecraft"
Wpisał: Marcin Dębiński   
24.05.2016

craft_logo_00_24_05_16.jpgSerdecznie zapraszamy do udziału w konkursie  „Budujemy Kujawsko-Pomorskie w Minecraft”, którego celem jest promocja oraz propagowanie wiedzy na temat województwa kujawsko-pomorskiego poprzez grę MINECRAFT.

Poniżej zamieszczamy informację o konkursie. 

Zobacz cały artykuł…
 
Tydzień Polski 2016r.
Wpisał: Justyna Rutkowska i Anna Kuźniar   
24.05.2016

7.jpgTradycja jest rozumem całego narodu,
przesianym z jednego wieku w drugi."
Ricard Huch

Zobacz cały artykuł…
 
XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
Wpisał: Biblioteka Publiczna   
24.05.2016
11.jpgPo raz trzynasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zorganizowało Tydzień Bibliotek, który trwał od 8-15 maja. Miejska Biblioteka Publiczna wraz z filiami bibliotecznymi wzięła udział w tej akcji. Hasłem Tygodnia Bibliotek 2016 było „Biblioteka inspiruje" 
Zobacz cały artykuł…
 
Gratulacje Złotego Medalu
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.05.2016

mini.jpgSerdecznie i gorąco gratuluję piłkarkom ręcznym i trenerowi Robertowi Bejger wywalczonego w miniony weekend złotego medalu

Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w kategorii juniorka młodsza.

Zobacz cały artykuł…
 
500+
Wpisał: Zyta Szymańska Kierownik MGOPS w Kowalewie Pom   
24.05.2016
500.jpgOd kwietnia br.  na każde drugie i kolejne dziecko, rodziny otrzymują wsparcie od państwa w wysokości 500 zł. Na  pomoc w postaci świadczenia już na pierwsze dziecko mogą liczyć rodziny, w których dochód nie przekracza 800 zł na osobę. Chcesz wiedzieć więcej? Masz pytanie? Napisz, zadzwoń  lub przyjdź osobiście.
Zobacz cały artykuł…
 
,,Król Ortografii"
Wpisał: Organizator konkursu - Grażyna Zacharek   
23.05.2016

1.jpgGminny konkurs ortograficzny dla klas II  i  III

,,Król Ortografii"

 w roku szkolnym 2015/2016

Zobacz cały artykuł…
 
Nasza klasa z wizytą u Państwa Curyło
Wpisał: Elżbieta Kuciak-Olszewska   
23.05.2016

7.jpgNauczaj nie słowami, lecz czynami, nie wykładem,

lecz przykładem. Albowiem dzieci naśladują to,

co robisz i stają się takie, jak ty jesteś.

Zobacz cały artykuł…
 
Paulina Matczak brązową medalistką
Wpisał: Dariusz Osmański   
23.05.2016

2.jpgKolejny udany weekend naszych zawodników. W dniu 21 maja pojechaliśmy do Świecia nad Osą, gdzie rozgrywane były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek, które należą do najwyższej rangi zawodów dla tej kategorii.

Zobacz cały artykuł…
 
Wykonawca wszedł na drogi.
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.05.2016
mini.jpgKorzystając z pięknej, majowej pogody wykonawca firma INŻBUD Grudziądz weszła na plac budowy. Do końca września musi zmodernizować nawierzchnię ul. Narcyzowej, Konwaliowej, Mikołaja z Ryńska i drogi dojazdowej do przepompowni wody wzdłuż ul. Odrodzenia (droga wojewódzka). Drogi, oprócz nowej nawierzchni, zyskają również nowy system odpływu wody deszczowej. Powstanie nowy, bezpieczny wyjazd na drogę wojewódzką. Wartość zadania 1mln. 720tys.zł.
Zobacz cały artykuł…
 
Szkolny konkurs Matematyk na medal
Wpisał: Prowadząca konkurs Katarzyna Grabowska   
20.05.2016

3.jpgW roku szkolnym 2015/2016 w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pom.  przeprowadzono po raz kolejny indywidualny szkolny konkurs Matematyk na medal dla klas drugich i trzecich. W tym roku konkurs poprzedzał XXI edycję gminnego konkursu matematycznego klas II i III szkół podstawowych.

Zobacz cały artykuł…
 
XXI edycja gminnego konkursu matematycznego klas II i III szkół podstawowych MATEMATYK NA MEDAL
Wpisał: Prowadząca konkurs Katarzyna Grabowska   
20.05.2016

1.jpgDnia 9 maja 2016r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pom. odbyła się  inauguracja  XXI  gminnego konkursu dla klas II i III - „Matematyk na medal". Otwarcia konkursu dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim pan Benedykt Mroziński, który uroczyście odpieczętował kopertę z tajemniczymi zadaniami.

Zobacz cały artykuł…
 
SZUKALIŚMY EKOLOGII W WIELKIM MIEŚCIE
Wpisał: Agnieszka Łęgowska   
20.05.2016

mini.jpgPodróże kształcą! Przekonało się o tym 43 uczniów z klas IV - VI, którzy  w dniach 09.05 - 10.05. 2016 r. wzięli udział w wycieczce ekologicznej do Warszawy. Organizatorem wycieczek była p. Magdalena Kosk i Katarzyna Lewandowska. W opiece nad uczniami były także panie - Agnieszka Łęgowska i Małgorzata Seifert-Kamper.

Uczniowie w tym roku odwiedzili stolicę Polski. Przywieźli oni mnóstwo pięknych wrażeń, których szybko nie zapomną. Celem wypraw było poszerzenie wiedzy o historii Warszawy, a także   pokazanie w jaki sposób propagowana jest ekologia w wielkim mieście.

Zobacz cały artykuł…
 
Konsultacje społeczne projektu GPR
Wpisał: Magdalena Gadomska   
20.05.2016
herb_small.jpgSzanowni Państwo,

W dniach od 27 maja 2016 r. do dnia 27 czerwca 2016 r. przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie na lata 2016-2023 oraz projektu uchwały w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji

Zobacz cały artykuł…
 
Ich pierwszy bal.
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.05.2016
mini.jpgW dniu 19 maja br. uczniowie klas III Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim bawili się na swoim pierwszym ważnym balu, czyli popularnym Gimbalu. Egzaminy gimnazjalne już za nimi, za miesiąc czeka ich smutek pożegnania więc teraz nadszedł czas na zabawę, którą tradycyjnie przygotowali rodzice absolwentów. 
Zobacz cały artykuł…
 
VIII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich - XXII STMiG 2016
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
20.05.2016
2016_stmig_baner_00_18_05_16.jpg

Zobacz cały artykuł…
 
Zaproszenie Forum Rozwoju
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.05.2016
zaproszenie.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Zbiórka Muzeum Historycznego
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.05.2016

image001.jpgSzanowni Państwo,

Muzeum Historii Polski rozpoczyna ogólnopolską akcję zbierania pamiątek historycznych - „Małe Wielkie Historie". Zbiórka zainaugurowano w Noc Muzeów 14 maja br. w kilku miastach Polski. Akcja kontynuowana będzie w następnych miesiącach, a jej podsumowanie nastąpi w Święto Niepodległości.

Zobacz cały artykuł…
 
XIII sesja rady miejskiej w Kowalewie Pomorskim.
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.05.2016

min.jpgNa kolejnej w tej kadencji sesji rady miejskiej odbytej 18 maja br. procedowano 5 projektów uchwał.

Dwie z nich dotyczyły oświaty. Radni ustalili tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć dla nauczycieli współorganizujących kształcenie integracyjne w szkołach i placówkach oświatowych na poziomie 24 godzin tygodniowo.

Zobacz cały artykuł…
 
Zaproszenie na mecz
Wpisał: Zarząd LKS Promień   
18.05.2016

Zarząd LKS Promień Kowalewo Pomorskie informuje, że w sobotę 21.05.2016 roku o godz. 17.00 na Stadionie Centrum Rekreacji i Sportu przy ul. Chopina 26 odbędzie się mecz o mistrzostwo IV ligi pomiędzy Promieniem Kowalewo a Chełminianką Chełmno.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.

 
Młodzi szachiści w Gdyni i w Senacie RP
Wpisał: Benedykt Mroziński   
18.05.2016
9.jpgAktywnie spędzają czas młodzi szachiści ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim biorący udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu „Edukacja poprzez szachy” oraz w zajęciach w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury. Dziewięcioro z nich wzięło udział w turnieju „Szachowa majówka” , który odbył się w minioną sobotę w Gdyni.
Zobacz cały artykuł…
 
Święto ludzi kultury.
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.05.2016
min.jpgZ okazji Dnia Działacza Kultury i Bibliotekarza w gminie Kowalewo Pomorskie świętowanego w dniu 17 maja br. Życzenia solenizantom złożył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Jerzym Orłowskim i radnymi Jerzym Koralewskim i Jarosławem Lewandowskim oraz z dyrektorami instytucji współpracujących z tą placówką: p. Marią Nowatką ze Zw. Emerytów, p. Zytą Szymańską - kier. MGOPS oraz pracownikami urzędu: Sekretarz Gminy Ewą Bąk i Pełnomocnikiem Burmistrza Iloną Rybicką. 
Zobacz cały artykuł…
 
Dni Kowalewa- VI Rajd Rowerowy
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.05.2016
bez_nazwy.png
 
Zobacz cały artykuł…
 
Oferty Pracy
Wpisał: Monika Piróg   
17.05.2016
plastica_smlle.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Kreatywne warsztaty na Osiedlu Brodnickim... dzień Głośnego Czytania
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
17.05.2016

min.jpg»Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła«

W ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Przewodniczący Osiedla Brodnickiego Henryk Sławiński zaprosił Panie Bibliotekarki z MGOK - Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kowalewie Pomorskim do świetlicy osiedlowej, które przypomniały nam, że czytanie jest jedną z najprzyjemniejszych i zarazem najbardziej rozwijających form spędzania wolnego czasu.

Zobacz cały artykuł…
 
Pierwsza dziesiątka
Wpisał: Dariusz Osmański   
17.05.2016
miniaturka.jpgNasi kolarze kolejny weekend spędzili na ściganiu. Tym razem zawitaliśmy do miejscowości Zbójno, gdzie po piętnastu latach przerwy odbył się kolejny wyścig w ramach Mistrzostw Województwa w kolarstwie szosowym.
Zobacz cały artykuł…
 
XXII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych Bądźmy Razem
Wpisał: Organizatorzy   
17.05.2016

Bniepelnosprawni.jpgurmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie wspólnie z Kierownikiem MGOPS, Dyrektorem MGOK, Kierownikiem WTZ w Kowalewie Pomorskim oraz Kujawsko-Pomorskim Zrzeszeniem LZS w Toruniu, w dniu 11 czerwca 2016r. już po raz  XXII organizuje Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" połączone z XVI Integracyjnymi Spotkaniami Sportowymi Osób Niepełnosprawnych.

Zobacz cały artykuł…
 
Szanowni Mieszkańcy!!!
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
17.05.2016

Miło nam poinformować, że Gmina Kowalewo Pomorskie przystąpiła do konkursu "Podwórko NIVEA 2016", którego celem jest budowa 40 rodzinnych placów zabaw na terenie całej Polski.

Zobacz cały artykuł…
 
Konkurs historyczny
Wpisał: Biblioteka Publiczna   
14.05.2016

2.jpgKonkurs historyczny

DZIEJE KOWALEWA POMORSKIEGO I OKOLIC

„Kowalewo Pomorskie moja duma - moje miasto"

Zobacz cały artykuł…
 
Pierwszy trening Akademii Piłkarskiej "Młode Lwy"
Wpisał: Angelika Jagielska   
13.05.2016

mini.jpgW dniu 4 maja 2016 roku zainaugurowała swoją działalność Akademia Piłkarska „Młode Lwy" Kowalewo Pomorskie. Pierwszy trening cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt. Rodzice z zaangażowaniem obserwowali pierwsze poczynania swoich pociech.

Zobacz cały artykuł…
 
Spotkanie autorskie z Panią Jolantą Szwalbe
Wpisał: Biblioteka Publiczna   
13.05.2016

3.jpgDnia  5 maja  2016 roku w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim zorganizowała spotkanie autorskie z entuzjastką życia, panią Jolantą Szwalbe, której jedno z życiowych mott życiowych brzmi: "Nie starzeje się ten, kto umie cieszyć się życiem". Pod takim właśnie hasłem przebiegło czwartkowe, bardzo miłe spotkanie.

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy
Wpisał: N.Kociemska   
12.05.2016

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 30.04.2016r.

Zobacz cały artykuł…
 
Po raz kolejny uczestniczymy w projekcie "UMIEM PŁYWAĆ"
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
11.05.2016
mini.jpgGmina Kowalewo Pom.  po raz kolejny jest beneficjentem projektu nauki pływania dla dzieci  klas I- III szkół podstawowych z terenu naszej Gminy. Jest to największy projekt z zakresu nauki pływania realizowany w Polsce w ramach akcji Ministerstwa Sportu i Turystyki , koordynatorem którego jest  Kujawsko Pomorski Związek Pływacki. Projekt pod hasłem „UMIEM PŁYWAĆ" trwać będzie od  marca do czerwca 2016r.
Zobacz cały artykuł…
 
Pierwsze kroki na nowej bieżni
Wpisał: Dariusz Osmański   
11.05.2016
small.jpgOd dwóch tygodni uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie korzystają z nowej bieżni tartanowej, która razem z boiskiem tworzą mały obiekt sportowy tak dla nas niezbędny.
Zobacz cały artykuł…
 
PIĄTA ISKIERKA EKOLOGII
Wpisał: Joanna Majewska - koordynator konkursu   
10.05.2016
small.jpgDnia 05.05.2016r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie odbył się już V Gminny Konkurs Ekologiczny ISKIERKA EKOLOGII dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Zobacz cały artykuł…
 
Trzy dni startów w majówkę
Wpisał: Dariusz Osmański   
10.05.2016

small.jpgZawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo podczas przerwy majowej nie odpoczywali i wzięli udział w trzech startach w ramach Kolarskiej Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych.

Zobacz cały artykuł…
 
REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU "PIĘKNA GMINA"
Wpisał: Magdalena Kroczek   
09.05.2016
  1. CEL KONKURSU:

W swoich założeniach konkurs staje się zachętą do dbania o poprawę estetyki zabudowy i warunków higieniczno-sanitarnych. Konkurs powinien skłaniać mieszkańców do podejmowania lub kontynuowania prac porządkowych oraz organizacyjno-technicznych w zakresie np. dróg lokalnych, zadrzewień, zagospodarowania terenów i obiektów użyteczności wspólnej itp.

Zobacz cały artykuł…
 
Turniej Miast i Gmin 2016r.
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
09.05.2016

ikona_fundacji.pngDo dyrektorów szkół, przedszkoli!

Do dyrektorów przedsiębiorstw państwowych, prezesów spółek, właścicieli firm prywatnych, kierowników jednostek organizacyjnych, organizacji społecznych, sołtysów!

Do trenerów, prezesów klubów sportowych, działaczy sportowych, turystycznych, animatorów kultury fizycznej!

Zobacz cały artykuł…
 
Akcja poboru krwi w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
06.05.2016

pob_krwi_000_06_05_16.jpgW dniu 5 maja 2016 r. na placu przy MGOK w Kowalewie Pomorskim odbyła się akcja poboru krwi zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy przy współpracy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim.

 

W akcji wzięły udział 42 osoby oddając łącznie 18,9 litrów krwi.

 

Zobacz cały artykuł…
 
71 rocznica zakończenia II wojny światowej
Wpisał: Monika Sitniewska   
06.05.2016

pomnik_06_05_16_000.jpgW dniu 6 maja br. o godz. 12:00 mieszkańcy Kowalewa Pomorskiego spotkali się w Parku im. 730-lecia Miasta, aby oddać hołd poległym w czasie II wojny światowej.

Wiązankę kwiatów w imieniu Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego złożyła Ilona Rybicka Doradca- Pełnomocnik Burmistrza Miasta, Ewa Bąk Sekretarz Gminy oraz Jerzy Orłowski Przewodniczący Rady Miejskiej.

Zobacz cały artykuł…
 
BLOK IMPREZ MAJOWYCH
Wpisał: Wioleta Matczak   
05.05.2016

dsc_0347.jpgTradycyjnie  w Kowalewie Pomorskim podczas długiego , słonecznego weekendu majowego odbył się blok imprez majowych nad którymi patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie.  

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowanie
Wpisał: Rodzina Bazanowskich z Mlewa   
05.05.2016
podz_000_056_05_16.jpgKierujemy wyrazy wdzięczności dla ks. prałata Daniela Adamowicza dyrektora Caritas Diecezji Toruńskiej za pomoc finansową i wsparcie w trudnych dla nas chwilach.

Dziękujemy również Radnym z klubu „Nasza Gmina" za wsparcie finansowe.

Każdy miły gest i każda pomoc pozwoliła nam podźwignąć się z tak ciężkiej sytuacji.

 
Święto Konstytucji 3 Maja i Święto Strażaków
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.05.2016
5.jpgW dniu 3 maja br. w gminie Kowalewo Pomorskie świętowano 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji oraz święto Św. Floriana. Obchody zainaugurowała msza święta w intencji Ojczyzny oraz druhów strażaków koncelebrowana przez ks. Dziekana Ryszarda Kobierowskiego i ks Marka Wysockiego- kapelana strażackiego. Powagi uroczystości nadał udział sztandaru gminnego, sztandaru Zespołu Szkół, sztandaru  Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, 10 sztandarów strażackich i zuchów z zastępu Pogromcy Gargamela.  
Zobacz cały artykuł…
 
Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
04.05.2016

13.jpgW dniu 30 kwietnia odbyła się XXII edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej oraz 15 eliminacje powiatowe do Kujawsko-Pomorskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki "Debiut 2016" pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Spotkanie informacyjne
Wpisał: Szymańska Kinga   
04.05.2016
plakat_informacyjny_small.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Wiosna już w pełni
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
29.04.2016

small.jpgWiosna zawitała już do naszego miasta. Wraz z nastaniem ciepłych dni, przyroda bardzo szybko obudziła się do życia - trawa się zazieleniła, na drzewach pojawiły się pąki i młode listki.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejny etap modernizacji boiska szkolnego w Wielkim Rychnowie zakończony
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
29.04.2016

boisko_rychnowo_28_04_16_00.jpgPoprawa pogody pozwoliła na to, że na plac budowy wjechały maszyny, aby ułożyć warstwę poliuretanu na podbudowie bieżni boiska szkolnego w Wielkim Rychnowie i zakończyć to zadanie. W dniu 28 kwietnia 2016 r. oficjalnie zakończono prace i dokonano odbioru technicznego obiektu.

Zobacz cały artykuł…
 
program Rodzina 500 +
Wpisał: Zyta Szymańska - Kierownik MGOPS   
29.04.2016

yyy.jpgW dniu 11 lutego 2016 r. została podpisana Ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. 2016 poz. 195 ) ,która weszła  w życie 1 kwietnia 2016 r., tak zwany program „Rodzina 500 +". W związku  z realizacją Programu w Kowalewie Pomorskim  wpłynęło dotychczas 735 wniosków  o wypłatę świadczeń wychowawczych  dla 1220 dzieci .W wersji papierowej-657 wniosków, a  w wersji elektronicznej 78 .

Zobacz cały artykuł…
 
Godziny funkcjonowania
Wpisał: Katarzyna Frasunkiewicz   
29.04.2016

Godziny funkcjonowania

Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego

dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

Zobacz cały artykuł…
 
Ogólnopolski konkurs dla wiolonczelistów i kontrabasistów w Kowalewie Pom.
Wpisał: Krzysztof Sypek - dyrektor konkursu   
29.04.2016

ii_konk_wiol_kontr_2016_00.jpg25 kwietnia 2016 r. w MGOK w Kowalewie Pomorskim miało miejsce ogólnopolskie wydarzenie muzyczne. Podczas II Konkursu Wiolonczelowo-Kontrabasowego organizowanego przez Publiczną Szkołę Muzyczną I Stopnia w Golubiu-Dobrzyniu Filia w Kowalewie Pomorskim oraz Stowarzyszenie Miłośników Kultury wzięło udział 57 uczestników, uczniów szkół muzycznych z terenu całej Polski.

Zobacz cały artykuł…
 
Obchody Światowego Dnia Inwalidy 2016 roku
Wpisał: Ewa Żuławska - Kierownik WTZ w Kowalewie Pomorskim   
28.04.2016
small.jpgDnia 21 kwietnia 2016 roku w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z Członkami Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodzili swoje święto.
Zobacz cały artykuł…
 
Stypendia
Wpisał: Magdalena Radko   
28.04.2016
pomostowe.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Realizacja programu Umiem pływać w SP Wielkie Rychnowo
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska   
27.04.2016

4.jpgOd marca 2016r. piętnastoosobowa grupa uczniów  klasy III  z naszej szkoły bierze udział w projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać". Partnerami tego przedsięwzięcia są Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski w Toruniu, Gmina Kowalewo Pomorskie i Ministerstwo Sportu  i Turystyki.  Realizatorem projektu jest Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki w Toruniu.

Zobacz cały artykuł…
 
Zostań partnerem Karty Dużej Rodziny
Wpisał: Zyta Szymańska Kierownik MGOPS w Kowalewie Pom   
27.04.2016

W naszej gminie Karta Dużej Rodziny funkcjonuje od czerwca 2014 roku. Do tej pory z programu skorzystało 116 rodzin, w sumie wydano 611 Kart Dużej Rodziny. Na terenie naszej gminy KDR honorowana jest w trzech miejscach: Stacja paliw ORLEN, Centrum Rekreacji i Sportu- Pływalnia, Agencja nr 0180 PKO Banku Polskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Uwaga Rolnicy!!!
Wpisał: Edyta Jasińska Kierownik referatu OŚRiEG UM   
27.04.2016

Ostateczny termin składania protokołów strat w uprawach rolnych spowodowanych ujemnymi skutkami przezimowania mija 29 kwietnia 2016r. Druki protokołów można pobrać  w biurze Referatu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Ewidencji Gospodarczej tut. Urzędu ul. Plac Wolności 3, pok. nr 9; na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim www.kowalewopomorskie.pl ( linki poniżej).

PROTOKÓŁ INDYWIDUALNY

 
Przekazanie 1 % podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
27.04.2016

przekaz_1_procent_000_22_01_15.jpgPrzywilej otrzymywania 1 procenta podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego jest dla naszego Ludowego Klubu Sportowego „Promień" szansą na realizacje wielu celów statutowych zmierzających do rozwoju sportu w naszej gminie.

Zobacz cały artykuł…
 
VI Przedszkolny Ekologiczny Konkurs Plastyczny pt. Czyste powietrze wokół nas
Wpisał: Nauczyciel wychowania przedszkolnego Marcin Działdowski   
26.04.2016
small.jpgTegoroczne światowe obchody Dnia Ziemi upływają pod hasłem „Palący Temat - Niska Emisja!".  Jest to temat ważny, szczególnie w kontekście coraz gorszej jakości powietrza w Polsce wynikającej z zanieczyszczeń przemysłowych, komunikacyjnych i tzw. "niskiej emisji" czyli zanieczyszczeń powietrza przez gospodarstwa indywidualne.
Zobacz cały artykuł…
 
XII Przedszkolny Konkurs Wiersza Ekologicznego
Wpisał: Nauczyciel wychowania przedszkolnego Iwona Zegarska   
26.04.2016
small.jpgDnia 21 kwietnia 2016 r. w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pom.  odbył się „Przedszkolny Konkurs Wiersza Ekologicznego"  zorganizowany przez  Przedszkole Publiczne  w Kowalewie Pomorskim.  Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie. 
Zobacz cały artykuł…
 
Uczennica Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim wicemistrzynią województwa!
Wpisał: Benedykt Mroziński   
26.04.2016
91.jpgBardzo dobrze zaprezentowała się czwórka naszych najmłodszych szachistów w Mistrzostwach Województwa  Dzieci do lat siedmiu, nazywanych właściwie mistrzostwami przedszkolaków. Mogą w nich też startować także uczniowie, którzy rozpoczęli naukę w wieku sześciu lat. Zawody skupiły czterdzieścioro dzieci. Większość z nich uczestniczy  w zajęciach w przedszkolach społecznych lub też w prywatnych akademiach szachowych działających w Bydgoszczy i w Toruniu.
Zobacz cały artykuł…
 
71 rocznica wyzwolenia obozu Potulice  Lebrechtsdorf
Wpisał: Milena Popielec   
26.04.2016

1.jpg23 kwietnia 2016 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pom. mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w żywej lekcji historii. Mimo, iż była to sobota - dzień wolny od zajęć - nie zabrakło chętnych do wyjazdu do Potulic w powiecie nakielskim. Gimnazjaliści wraz z opiekunami Marzenną Okrucińską, Roksaną Kaźmierkiewicz i siostrą Eweliną Sprada uczestniczyli w obchodach 71 rocznicy wyzwolenia hitlerowskiego obozu Potulice - Lebrechtsdorf. Towarzyszyliśmy pani Annie Osmańskiej byłej więźniarce obozu, kombatantom, ich rodzinom i przyjaciołom.

Zobacz cały artykuł…
 
GMINNY KONKURS PRZYRODNICZY
Wpisał: Katarzyna Łobodzińska, Małgorzata Łobodzińska   
26.04.2016
21 kwietnia 2016r. z okazji Światowego Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim odbyła się XI edycja Gminnego Konkursu Przyrodniczego dla uczniów klas trzecich pod nazwą „PRZYJACIELE PRZYRODY". Konkurs ma na celu przede wszystkim rozwijanie wśród dzieci zainteresowań przyrodniczych, uświadomienie znaczenia przyrody w życiu człowieka, a także popularyzację postaw proekologicznych. W tym roku wzięło w nim udział 6 trzyosobowych zespołów ze szkół naszej gminy.
Zobacz cały artykuł…
 
INTEGRACJA SENIORÓW Z MŁODZIEŻĄ II
Wpisał: Magdalena Wiśniewska   
26.04.2016
100px-pol_wojewdztwo_kujawsko-pomorskie_coa.jpgJak już wspomniano na łamach „z ostatniej chwili", Świetlica Socjoterapeutyczna wraz  z Polskim Związkiem Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim od maja br. przystępuje do realizacji projektu pn. „Integracja seniorów z młodzieżą II". 
Zobacz cały artykuł…
 
Młodzi bez alkoholu VI
Wpisał: Magdalena Wiśniewska   
26.04.2016

100px-pol_wojewdztwo_kujawsko-pomorskie_coa.jpgŚwietlica Socjoterapeutyczna od maja br. przystępuje do kolejnej realizacji zadania  „Młodzi bez alkoholu".

Zobacz cały artykuł…
 
JESTEM ZNAWCĄ PRZYRODY
Wpisał: Grażyna Majewska, Elżbieta Kuciak-Olszewska   
26.04.2016

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim zorganizowała VIII Gminny Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy adresowany do uczniów klas V- VI  szkół  podstawowych z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
Światowy Dzień Ziemi w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury czyli XXIV Festyn Plastyczny
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
25.04.2016

3.jpgCo roku 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest popularyzacja ekologii oraz uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu i postępującą urbanizacją. Na całym świecie organizowane są spotkanie, sympozja, konferencje, wystawy, festyny i konkursy poświęcone działaniom proekologicznym. Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Renata Faluta-Kaszubowska - Dyrektor Publicznego Gimnazjum   
25.04.2016

kondolencje_small.jpgZ wielkim smutkiem zawiadamiamy, że zmarła

Pani Grażyna Bojanowska -

Wspaniała i Sumienna Nauczycielka, Wychowawczyni Młodzieży,

Uczynna Koleżanka, Wartościowy Człowiek.

Pogrzeb odbędzie się 27.04.2016, o godz. 14.00 w Kościele Parafialnym w Kowalewie Pomorskim.

Łączymy się w bólu z Jej najbliższą rodziną - Mężem i Dziećmi.

Dyrekcja Szkoły, Pracownicy, Uczniowie, Rada Rodziców

Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim

Zobacz cały artykuł…
 
UWAGA NA ROBOTY DROGOWE
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
22.04.2016

roboty.jpgInformujemy, że w związku z aktualnie wykonywanymi remontami cząstkowymi nawierzchni bitumicznych dróg gminnych na terenie gminy Kowalewo Pomorskie przez firmę DROBUD z Wąbrzeźna, do końca miesiąca kwietnia br. będą występowały utrudnienia w ruchu drogowym pojazdów mechanicznych.

Zobacz cały artykuł…
 
Adopcja psów na terenie naszej gminy
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
22.04.2016

piesek.jpgPo raz kolejny zachęcamy do adopcji zwierząt, które stały się bezdomne i  obecnie przebywają tymczasowo na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. przy ul. Brodnickiej 1 w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Egzamin gimnazjalny w gminie Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
22.04.2016

miniatura.jpgW dniach: 18, 19 i 20 kwietnia 2016 roku został przeprowadzony w całym kraju egzamin gimnazjalny w trzeciej klasie gimnazjum. Egzamin jest powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że musi przystąpić do niego każdy uczeń kończący szkołę. Przystąpienie do egzaminu jest bowiem jednym z warunków jej ukończenia.

Zobacz cały artykuł…
 
Komunikat
Wpisał: Zyta Szymańska - Kierownik MGOPS   
21.04.2016

Kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  informuje , iż poszukuje  kandydatów  na stanowisko „ Asystent Rodziny".

Zobacz cały artykuł…
 
Komunikat
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
21.04.2016
komunikat_997.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Ruszyła modernizacja dróg Osiedla Kwiatowego i ulic przyległych.
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.04.2016

12.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski podpisał 18 kwietnia br. umowę na modernizację nawierzchni ulicy Narcyzowej, Konwaliowej, Mikołaja z Ryńska i drogi dojazdowej wzdłuż ul. Odrodzenia (droga wojewódzka) do przepompowni wody. Drogi, oprócz nowej nawierzchni, zyskają również nowy system odpływu wody deszczowej. Powstanie nowy, bezpieczny wyjazd na drogę wojewódzką. Zakres robót cieszył się dużym zainteresowaniem. Do przetargu stanęło aż 10 firm. Wśród nich były ogólnopolscy potentaci, m.in. Skanska, Lafarge. Zwycięzca - Przedsiębiorstwo Budowlano- Wdrożeniowe INŻBUD z Grudziądza podało najkorzystniejszą cenę. Za kwotę 1mln. 720tysięcy wykona swoją pracę do końca września.

Zobacz cały artykuł…
 
Dyskusja nad nowym prawem wodnym
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.04.2016

min.jpgW dniu 18 kwietnia w czasie zebrania sprawozdawczego Związek Spółek Wodnych w Toruniu podsumowano miniony rok i omówiono plany na bieżący.

Zobacz cały artykuł…
 
Warsztaty kulinarne
Wpisał: Renata Sulska nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
18.04.2016

D12.jpgzieci z najstarszych grup Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim uczestniczyły w zajęciach kulinarnych zorganizowanych przez panią Longinę Borkowicz i jej podopiecznych z Zespołu Szkół im. Lecha Wałęsy w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Matematycy łączmy się
Wpisał: Agnieszka Łęgowska   
18.04.2016
min.jpgW marcu młodzi matematycy spotkali się w Szkole Podstawowej  w Pluskowęsach na warsztatach prowadzonych przez nauczycieli matematyki naszej gminy - p. M. Kłos, p. M. Kosk, p. D. Kraśniewską, p. I. Masłowską i p. A. Szymczak.
Zobacz cały artykuł…
 
GMINNY TURNIEJ TRIO
Wpisał: Agnieszka Łęgowska   
18.04.2016

min.jpg„Zabawa jest nauka, nauka zabawą. Im więcej zabawy tym więcej nauki." Pod tym hasłem przebieg „Gminny Turniej Trio", który został rozegrany w sobotę, 9 kwietnia w naszej szkole.

Zobacz cały artykuł…
 
Akademia Piłkarska "Młode Lwy"
Wpisał: Angelika Jagielska   
18.04.2016

miniatura_mode_lwy.jpgZapraszamy dziewczynki i chłopców w wieku od 4 do 12 lat do udziału w zajęciach sportowych. Akademia Piłkarska „Młode Lwy" organizuje profesjonalne treningi piłki nożnej dla najmłodszych w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Osiedla Jana Kochanowskiego podsumowuje i planuje
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.04.2016

5.jpgW dniu 14 kwietnia br. mieszkańcy Osiedla Jana Kochanowskiego spotkali się na tradycyjnym zebraniu sprawozdawczo-planistycznym. Na spotkanie zaprosili Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, Informację o działalności Banku Spółdzielczego złożył prezes tej placówki, jednocześnie mieszkaniec osiedla Zbigniew Krasicki.

Zobacz cały artykuł…
 
VI A NAJLEPSZA W POWIECIE
Wpisał: Benedykt Mroziński   
15.04.2016
D8.jpgnia 14.04.2016r. uczniowie klasy VI a Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim udali się na IV Międzyszkolne Mistrzostwa Klas Szóstych Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego. Mistrzostwa te odbywały się w Zespole Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Golubia - Dobrzynia Mariusza Piątkowskiego i Starosty Powiatu Golubsko - Dobrzyńskiego Andrzeja Okrucińskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Informacja o zakończeniu odbierania popiołu z palenisk domowych
Wpisał: Anna Dalke   
15.04.2016

image001.jpgInformujemy, że w związku z zakończeniem sezonu grzewczego, od 01.05.2016r. przedsiębiorca wywożący odpady komunalne zaprzestaje odbierania popiołu z oddzielnych pojemników stanowiących własność właścicieli nieruchomości.

Zobacz cały artykuł…
 
Hołd Honorowemu Obywatelowi Miasta
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.04.2016
miniatura.jpgW dniu 14 kwietnia br., z okazji XX rocznicy śmierci śp. Stanisława Dąbkowskiego Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski złożył wiązankę kwiatów i zapalił znicz na mogile Honorowego Obywatela Miasta.
Zobacz cały artykuł…
 
A co tam w gminie słychać?
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.04.2016

miniaturka.jpgW dniu 12 kwietnia br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski zaprosił członków Towarzystwa Miłośników Kowalewa na trzynaste, tradycyjnie spotkanie, aby podzielić się planami na bieżący rok i podsumować mijający. W spotkaniu uczestniczyła także Pełnomocnik Burmistrza Ilona Rybicka i Sekretarz Gminy Ewa Bąk.

Zobacz cały artykuł…
 
Oferta pracy
Wpisał: Monika Piróg   
12.04.2016
oferta_pracy_000_12_04_16.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy
Wpisał: N.Kociemska   
12.04.2016

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 31.03.2016r.

Zobacz cały artykuł…
 
Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków
Wpisał: Dyrektor MGOK - Barbara Niewidział   
12.04.2016
zab.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Ostrzeżenie przed wyłudzeniem pieniędzy
Wpisał: MGOPS w Kowalewie Pomorskim   
12.04.2016

rodzina500.jpgMiejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim, na prośbę Wydziału Polityki Społecznej Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, w związku z coraz częściej pojawiającymi się problemami wyłudzeń pieniędzy od osób chcących złożyć wniosek o świadczenia wychowawcze, w szczególności przez oferowanie odpłatnych wniosków w witrynach internetowych, informuje iż proces przekazywania wniosków o świadczenia wychowawcze jest bezpłatny.

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 100 z 1864
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!