Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.11.2017
Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Hałas w pobliżu Autostrady A1
Wpisał: Krystyna Kubicka   
24.11.2017

halasprzya1_271117.jpgW związku z rozpoczęciem prac nad Programem ochrony środowiska przed hałasem dla terenów poza aglomeracjami położonych wzdłuż Autostrady A1 od km 65 + 789 (granica województwa pomorskiego) do km 151 + 900 (węzeł Czerniwice) informujemy o możliwości złożenia uwag dotyczących stanu klimatu akustycznego w pobliżu Autostrady A1

Zobacz cały artykuł…
 
Wieczorek Sylwestrowy
Wpisał: Organizatorzy   
24.11.2017
powitanie_small_sylwester_2017.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Andrzejki w Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.11.2017

andrzejki_u_emerytow_231117_00.jpgZabawę Andrzejkową w dniu 23 listopada br. zorganizowali sobie członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim. Na zabawę przyszło 90 osób. Impreza ta to już ich tradycja. Święty Andrzej to patron zabaw i niespodzianek, a seniorzy lubią i to i to. Do wspólnej zabawy zaprosili gości: Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzeja Grabowskiego.  

Zobacz cały artykuł…
 
Wspominamy Honorowych Obywateli Gminy Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Patrycja Baran   
24.11.2017

herb_000_30_03_15.jpgPragnę przekazać, iż dnia  27 listopada 2017 r. o godzinie 8:30 w kościele pw. Św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim odbędzie się msza święta w intencji Honorowych Obywateli Gminy Kowalewo Pomorskie. W ramach przypomnienia nadmienię, iż w gronie osób zasłużonych, które wpisały się w naszą lokalną historię przez co otrzymały tytuł Honorowego Obywatela Gminy są:

Zobacz cały artykuł…
 
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
Wpisał: Dyrektor MGOK- Barbara Niewidział   
23.11.2017

szopka23.pngMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim serdecznie zaprasza mieszkańców  do udziału w konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.

Zobacz cały artykuł…
 
XXVII sesja Rady Miejskiej
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.11.2017
xxvii_sesja_rady_231117_000.jpgNa kolejnej, XXVII sesji Rady Miejskiej odbytej w dniu 22 listopada br. podjęto uchwały okołobudżetowe, czyli podatkowe na nadchodzący rok. Są one zaczątkiem do prac nad budżetem roku 2018. Zaproponowane przez burmistrza wielkości stawek podatkowych zostały przyjęte jednogłośnie.
Zobacz cały artykuł…
 
Świetlica Socjoterapeutyczna w Kowalewie Pomorskim wyróżniona w ministerialnym konkursie
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.11.2017

swietlica_socjo_wyrozniona_221117_00.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski i Skarbnik Stowarzyszenia Na Rzecz Ochrony Zdrowia Karolina Kowalska odebrali z rąk Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej wyróżnienie w konkursie za nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej w roku 2017. W tym samym czasie Prezes Stowarzyszenia, a jednocześnie kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Zyta Szymańska wraz z załogą uczestniczyli w lokalnym spotkaniu pracowników społecznych.

Zobacz cały artykuł…
 
Zima nas nie zaskoczy
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.11.2017
zima_nas_nie_zaskoczy_000_221117.jpgGmina Kowalewo Pomorskie spokojnie czeka na nadejście zimy. Zarządcy dróg: krajowej 15, wojewódzkiej od Mlewa do Napola, oraz powiatowych zadeklarowali gotowość do szybkiego zareagowania. Również drogi gminne są pod „czułą opieką" firm świadczących usługę odśnieżania. Usługę odśnieżania ulic i chodników w obrębie miasta świadczyć będzie spółka ZGKiM Kowalewo Pomorskie, natomiast 23 sołectwa podzielono na osiem rejonów, biorąc pod uwagę długość dróg gminnych.
Zobacz cały artykuł…
 
Remont drogi krajowej
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
22.11.2017

remont_drogi_00221117.jpgInformujemy, że na zlecenie GDDKiA Rejon w Toruniu w dniach 22 - 25 listopada br. prowadzone będą roboty remontowe drogi krajowej na następujących odcinkach:

  • Wielka Łąka - Kowalewo Pomorskie
  • ul. Toruńska w Kowalewie Pomorskim
  • Kowalewo Pomorskie - Pluskowęsy.

W związku z powyższym apelujemy głównie do mieszkańców miasta i gminy o korzystanie z objazdów po drogach lokalnych. Pozwoli to na odciążenie ruchu przez centrum miasta i skróci czas oczekiwania na przejazd.

 
Regulamin Konkursu
Wpisał: Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim   
21.11.2017
bomba.jpgMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim

Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim ogłasza gminny konkurs na:

*Bombkę Bożonarodzeniową*

Zapraszamy do udziału dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz uczestników WTZ

Zobacz cały artykuł…
 
Świetlica Socjoterapeutyczna zaprasza na spektakl pt. Alicja w Krainie Wagarów
Wpisał: Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej   
21.11.2017

logo_kuj_pom.pngŚwietlica Socjoterapeutyczna w ramach realizowanego programu pn. „Młodzi bez alkoholu VII", zaprasza dzieci w wieku od 4 do 14 lat na spektakl profilaktyczny pt. „Alicja w Krainie Wagarów", poruszający  tematykę negatywnych skutków przesadnego używania komputera i telewizora, palenia tytoniu, pozytywnych wartości płynących z chodzenia do przedszkola i szkoły.

Zobacz cały artykuł…
 
Toaleta toy-toy
Wpisał: Renata Siwiec   
21.11.2017

toaleta_nieczynna_01_211117.jpgInformujemy, że od 1 grudnia br. toaleta przenośna toy toy usytuowana na placu targowym przy ul. Strażackiej będzie nieczynna. Udostępniona zostanie w okresie wiosennym, tj. od 1 kwietnia 2018 roku.

Ze względu na bardzo wysokie koszty utrzymania, toaleta w okresie zimowym jest nieczynna.

 
III Gminny Konkurs Piosenki Bajkowej
Wpisał: Barbara Niewidział Dyrektor M-GOK   
20.11.2017
minas111.png
Zobacz cały artykuł…
 
Zabezpieczenie instalacji przed zamarzaniem
Wpisał: Wiesław Chmielewicz   
20.11.2017

zabezp_przed_zamarzaniem_01201117.jpgW związku ze zbliżającym się okresem zimowym oraz spadkiem temperatur na prośbę Prezesa Zakładu Usług Wodnych w Ostrowitem przypominamy o konieczności odpowiedniego zabezpieczenia wewnętrznych instalacji i urządzeń wodociągowych oraz kanalizacyjnych przed zamarznięciem.

Ewentualne awarie będące skutkiem oddziaływania niskich temperatur należy niezwłocznie zgłaszać do Zakładu Usług Wodnych.

Zobacz cały artykuł…
 
Uległ ciężkiemu wypadkowi, walczy o powrót do zdrowia
Wpisał: Donata Pilarska-Mądry   
20.11.2017

herb_000_30_03_15.jpgJesteśmy wstrząśnięci informacją o poważnym wypadku, któremu uległ radny Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim Jarosław Lewandowski - Przewodniczący Komisji Infrastruktury i Drogownictwa. Radny obecnie przebywa w szpitalu i walczy o powrót do zdrowia.

Informuję, że w dniu dzisiejszym - 20 listopada /poniedziałek/ o godzinie 1745 w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Pluskowęsach odbędzie się msza w intencji zdrowia. Serdecznie zapraszam do udziału.

Burmistrz Miasta
/-/ Andrzej Grabowski

 
Terminy spotkań informacyjnych - LGD "Dolina Drwęcy"
Wpisał: Sadowska Katarzyna LGD "Dolina Drwęcy"   
20.11.2017
Terminy spotkań informacyjnych dla mieszkańców w miesiącu LISTOPADZIE: lgdstyczen_2017_00.jpg
"Gmina Kowalewo Pomorskie dnia  23.11.2017r. 15:00-17:00 Sala nr 5, parter Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury im. Wł. St. Reymonta Plac Wolności 13"
Zobacz cały artykuł…
 
Modernizacja dróg gminnych trwa
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.11.2017

modernizacjadroggminnych_171117_00.jpgPomimo zmiennej, listopadowej pogody w gminie Kowalewo Pomorskie wykonawcy nie zeszli z inwestycji. Obecnie trwa modernizacja trzech odcinków dróg gminnych.

Firma Zakład Drogowo- Budowlany z Rogowa pracuje na 2,3km. odcinku drogi we wsi Frydrychowo, zlokalizowanej wokoło podstrefy ekonomicznej. Koszt zadania to ok. 1,4mln.zł. Droga ta ujęta jest w uchwale dróg do modernizacji na drugiej pozycji.

Zobacz cały artykuł…
 
O przyszłości posterunku policji i o obwodnicy
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.11.2017
oprzyszlposterunku_171117_00.jpgW dniu 16 listopada br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski spotkał się z zastępcą komendanta wojewódzkiego policji insp. Marcinem Woźniakiem, komendantem powiatowym policji insp. Dariuszem Borowcem i starostą golubskim Andrzejem Okrucińskim. Głównym tematem spotkania były dalsze losy posterunku policji w Kowalewie Pomorskim, a dokładniej obiektu, w którym się on znajduje.
Zobacz cały artykuł…
 
Wycinka drzew w Wielkim Rychnowie
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
16.11.2017

herb_000_30_03_15.jpgW nawiązaniu do licznych wpisów na forum Gazety Pomorskiej, dotyczących wycinki drzew przy drodze gminnej w Wielkim Rychnowie, w imieniu Burmistrza Miasta dziękujemy za zainteresowanie i troskę o przydrożną przyrodę. Informujemy, że drzewa przeznaczone do wycinki zostały wskazane w związku z przebudową części drogi gminnej Borówno - Wielkie Rychnowo na podstawie projektu zagospodarowania terenu.

Zobacz cały artykuł…
 
W Strefie Ekonomicznej o obwodnicy
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.11.2017

wstrefieoobwodnicy_161117_00.jpgOtwarcie w dniu 15 listopada br. w Toruniu biura Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej było kolejną okazją do poruszenia przez Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego tematu konieczności budowy obwodnicy miasta. Spotkanie miało na celu przybliżenie zasad projektu rządowego „Strefa w każdej gminie".

W rozmowie z prezesem PSSE p. Pawłem Lulewiczem i dyrektorem toruńskiego biura włodarz Kowalewa mówił nie tylko o pozytywnych aspektach powstania w gminie podstrefy ekonomicznej.

Zobacz cały artykuł…
 
REGULAMIN KONKURSU WYJĄTKOWY MIŚ
Wpisał: Miejska Biblioteka Publiczna   
16.11.2017

pluszowymis_00141117.jpgPOSTANOWIENIA OGÓLNE

I. Organizatorem konkursu jest MGOK-Miejska Biblioteka Publiczna  w Kowalewie Pomorskim.
II. Konkurs odbędzie się dnia 26 listopada 2017r. podczas obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia w sali MGOK w Kowalewie Pomorskim o godz. 15.00.
III. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z pełną akceptacją przez uczestnika regulaminu oraz zgodą na publikację danych osobowych.

Zobacz cały artykuł…
 
Prośba o nieparkowanie samochodów
Wpisał: Barbara Niewidział Dyrektor M-GOK   
16.11.2017

111.jpgZwracam się po raz kolejny do całej społeczności naszej gminy z uprzejmą prośbą o nie parkowanie samochodów  osobowych na drodze pożarowej przy wjeździe do  Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim. Zgodnie z obowiązującymi przepisami drogę pożarową oznaczono w trosce o bezpieczeństwo osób przebywających zarówno w budynku M-GOK jak również wokół niego.

Zobacz cały artykuł…
 
Apel do pieszych o ostrożność !!!
Wpisał: Małgorzata Wegner   
16.11.2017

apeldopieszych_01_161117.jpgOkres jesienno - zimowy wiąże się przede wszystkim ze specyficznymi warunkami atmosferycznymi powodującymi brak kontrastu pomiędzy pieszym a otoczeniem. W tych warunkach niezbędne jest zachowanie przez uczestników ruchu drogowego podwyższonej ostrożności, zwłaszcza w miejscach niedostatecznie oświetlonych. Bezpieczeństwo pieszych, podobnie jak i rowerzystów, jest w dużej mierze uzależnione od tego, czy są dobrze widoczni dla kierujących pojazdami.

Zobacz cały artykuł…
 
KOLEJNY SUKCES UCZENNIC SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARII KONOPNICKIEJ W WOJ.KONKURSIE PLASTYCZNYM!
Wpisał: Mariola Orzechowska   
15.11.2017
kolejnysykces_00_151117.jpgAntosia Miś, Karolina Putz i Martyna Boniecka zostały uhonorowane dyplomami i nagrodami w XII edycji WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO organizowanego przez Zespół Szkół w Łubiance. 08 listopada br. w Zamku Bierzgłowskim miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu, na którym wręczono nagrody zwycięzcom.
Zobacz cały artykuł…
 
Kalendarz z dziełami młodych Kowalewiaków
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.11.2017

kalendarz_z_dzielami_000_151117.jpgLokalna Grupa Działania Dolina Drwęcy wydała kalendarz na rok 2018 z pracami konkursowymi „Moja mała ojczyzna po rewitalizacji" ogłoszonego przez to Stowarzyszenie. Na dwanaście prac czterech autorami są Kowalewiacy.

Tematem prac dzieci biorących udział w konkursie był pomysły na zmiany, które powinny zajść w ich najbliższym otoczeniu, dzięki wykorzystaniu środków Unii Europejskiej.
Zobacz cały artykuł…
 
Konkurs plastyczny - "Nowoczesny strażak"
Wpisał: Edyta Jasińska   
14.11.2017
regulamin_now_straz__00_01141117.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Kowalewo Pomorskie na 5 miejscu wśród gmin miejsko - wiejskich naszego województwa
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.11.2017

rankingzrownrozw_000_131117.jpgSerwis Samorządowy opublikował ranking Politechniki Warszawskiej pt. „Jednostki Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju" obejmujący 2478 samorządów z całego kraju. 

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi wg stanu na dzień 31.10.2017r.
Wpisał: Beata Lewandowska   
13.11.2017
  • herb_000_30_03_15.jpgŚciągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 98,49 %
  • Ściągalność wieś (ogółem) - 98,10 %

Sołectwa z największą ściągalnością opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi:

  • Elzanowo - 100,05 %
  • Frydrychowo - 99,85 %
  • Wielkie Rychnowo - 99,31 %
Zobacz cały artykuł…
 
Świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.11.2017

swietowalismy_odzyskanie_niepodlegl_111117_000.jpgW dniu 11 listopada br. Kowalewiacy oddali hołd poległym w walce o powrót Polski po 123 latach na mapy Europy. Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości zainaugurowała Msza święta w intencji miasta, gminy i ojczyzny koncelebrowana przez ks. Marka Wysockiego i ks. Leszka Kopczyńskiego. W swoim kazaniu ks. Marek wzruszająco mówił o wolności na przestrzeni minionego wieku, o osobach, które za tę wolność oddały swoje życie. Kościół wypełniony po brzegi wiernymi ze wzruszeniem wsłuchiwał się w te słowa.

Zobacz cały artykuł…
 
Uczniowie pierwsza klasa
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.11.2017
uczniowie_1_klasa_101117_000.jpgPierwszoklasiści szkoły podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 10 listopada br. stali się pełnoprawnymi uczniami tej placówki. Zanim jednak złożyli ślubowanie, a dyrektor Benedykt Mroziński wielkim ołówkiem mianował ich na uczniów musieli pokazać czego już nauczyli się w szkole. Każda z dwóch klas I śpiewała i deklamowała wiersze.
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 30 z 2757
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!