Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
Powiększ zdjęcie

Kowalewo Pomorskie najmniej zadłużoną gminą w powiecie

16 lipca 2018 |
Karolina Kowalska

Ministerstwo Finansów opublikowało poziomy zadłużenia wszystkich 2478 gmin w Polsce w przeliczeniu na 1 mieszkańca. W samorządzie o największym zadłużeniu w kraju na 1 mieszkańca przypada 18,6tys.zł długu. 

W powiecie golubsko - dobrzyńskim najmniejsze zadłużenie ma gmina Kowalewo Pomorskie. Wynosi ono 679zł na 1 mieszkańca.

Powiększ zdjęcie

Prośba o wsparcie dla Państwa Piotrowskich z Elgiszewa

16 lipca 2018 |
Monika Kozińska

Na prośbę Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu poniżej zamieszczamy apel.

W imieniu Państwa Piotrowskich zapraszamy do obejrzenia programu „Sprawa dla Reportera”  w TVP 1 w dniu 19 lipca 2018 (czwartek) godz. 21.10 w którym przedstawiono największe marzenie  Pani Ani, Pana Tadeusza i Patryka z Elgiszewa gm. Ciechocin.

Powiększ zdjęcie

Konkurs na Witacza Dożynkowego

16 lipca 2018 |
Karolina Kowalska

Samorząd Gminy Kowalewo Pomorskie ogłasza trzecią edycję konkursu związanego z tradycjami dożynkowymi czyli na Witacza Dożynkowego. Oprócz konkursu na wieńce i dekoracje dożynkowe, które możemy podziwiać w dniu dożynek chcemy rozniecić ducha sielskości w całych wsiach.

Powiększ zdjęcie

Nabór zawodników

13 lipca 2018 |
J.Jakubiak

Ludowy Klub Sportowy „Promień” w Kowalewie Pomorskim ogłasza nabór zawodników do gry w drużynie seniorów i juniorów

Powiększ zdjęcie

Planowane wyłączenia prądu

12 lipca 2018 |
A. Szczepanowska

Zgodnie z informacją uzyskaną w dniu 10 lipca 2018 r. z ENERGA-OPERATOR SA Rejon Dystrybucji w Toruniu informujemy, że w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

w dniu 18.07.2018 r.

w godz. 7.30 – 11.00     Stacja Pruska Łąka 5

Powiększ zdjęcie

Wyjazd integracyjny

12 lipca 2018 |
Katarzyna Brzycka

Z okazji  Dnia Dziecka i rozpoczęcia wakacji w dniu 05.07.2018 roku, sołectwo Srebrniki zorganizowało dla swoich najmłodszych mieszkańców, wyjazd integracyjny do Ogniska Kultury Rodzinnej HUBERTÓWKA w Kudypach, gmina Gietrzwałd. W wycieczce brało udział 33 dzieci wraz z opiekunami.

Powiększ zdjęcie

Prace termomodernizacyjne budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Św. Mikołaja 5

12 lipca 2018 |
M. Gadomska

Prace termomodernizacyjne budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Św. Mikołaja 5

Powiększ zdjęcie

ZAPROSZENIE DLA WYSTAWCÓW STOISK NA DOŻYNKI GMINNO – PARAFIALNE 2018

11 lipca 2018 |
Katarzyna Szczutowska

Tradycyjne dożynki to podsumowanie wysiłku rolników, sadowników, ogrodników. To również podziękowanie za trudy pracy na roli i poświęcenie włożone w zbiór tegorocznych zbóż, a jednocześnie radosne spotkanie wszystkich rolników z terenu gminy.

Powiększ zdjęcie

XXV Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Szachowy

10 lipca 2018 |
Organizatorzy

W dniach 10-16 lipca 2018 roku  w Miejsko –Gminnym Ośrodku Kultury  im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbywa się XXV Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Szachowy pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego Andrzeja Grabowskiego.

Powiększ zdjęcie

PODPROGRAM 2017 – efekty

10 lipca 2018 |
Arciszewska Iwona
  1. W ramach POPŻ Podprogram 2017, który był realizowany w okresie sierpień 2017 – czerwiec 2018 współpracowaliśmy z Bankiem Żywności w Toruniu. Celem programu było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących.
Powiększ zdjęcie

Zapraszamy na warsztaty artystyczne w Skłudzewie

9 lipca 2018 |
Barbara Niewidział - Dyrektor M-GOK Kowalewo Pomorskie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim zaprasza do udziału w warsztatach artystycznych  w dniu 2 sierpnia 2018 roku w siedzibie Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie.

Powiększ zdjęcie

Akcja poboru krwi w Kowalewie Pomorskim

9 lipca 2018 |
Katarzyna Szczutowska

W dniu 05.07.2018 r. na placu przed budynkiem Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury  im. Wł. St. Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyła się akcja poboru krwi zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy przy współpracy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim. W akcji wzięło udział 40 osób oddając łącznie 18,00 litrów krwi.

Powiększ zdjęcie

Rządowy program „Dobry start”

9 lipca 2018 |
Kierownik MGOPS Zyta Szymańska

Od 1 lipca 2018 r. rusza rządowy program „Dobry start”.

Program realizowany jest w formie jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł, niezależnie od dochodu, na każde uczące się dziecko w wieku od 7 do ukończenia 20 roku życia, a w przypadku dzieci legitymujących orzeczeniem o niepełnosprawności do ukończenia 24 roku życia.

 

Powiększ zdjęcie

WAŻNA INFORMACJA DLA ROLNIKÓW

6 lipca 2018 |
A.Szewczyk

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, zgodnie z wymogami Obwieszczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin w Polsce.

Sprzedaż działek w Wielkiej Łące

5 lipca 2018 |
Brygida Sławińska-Śliwa

Powiększ zdjęcie

Podziękowali za nową drogę

5 lipca 2018 |
Karolina Kowalska

Mieszkańcy wsi Frydrychowo w dniu 29 czerwca br. podziękowali za nową drogę. Do wspólnego świętowania zaprosili Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, przewodniczącego Komisji Drogowej Marcina Dunajskiego, przedstawiciela firmy Plastica Romana Grzymowicza, pracowników urzędu prowadzących tę inwestycję (kier. Paulina Wiśniewska i zastępca kierownika Wiesław Chmielewicz)  oraz wykonawcę inwestycji (firma Wilczyński&Wilczyński) wraz z ekipą remontową.

Powiększ zdjęcie

Targi AGRO-TECH 2018 w Minikowie

5 lipca 2018 |
Donata Pilarska-Mądry

Ciągniki i maszyny rolnicze, usługi, agroenergetyka, pasze, żywienie zwierząt, nawozy i środki ochrony roślin, genetyka zwierząt, hodowla roślin i nasiennictwo, firmy samochodowe, materiały i technologie w budownictwie, instytucje obsługujące rolnictwo, ogrodnictwo, materiał szkółkarski, twórczość ludowa – to wszystko było prezentowane przez wystawców w Minikowie. Obecnych było ponad 300 wystawców.

Powiększ zdjęcie

Stypendia dla uczniów i studentów

5 lipca 2018 |
Jolanta Jakubiak

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi otrzymania stypendiów za uzyskane wyniku w nauce uprzejmie informuję, że  istnieje możliwość uhonorowania zdolnych uczniów i absolwentów tym wyróżnieniem. Warunki uzyskania stypendium określa  załącznik nr 1 do uchwały nr XI/108/12 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim  z dnia 14 czerwca 2012 r. w sprawie zasad udzielania stypendiów  i nagród Gminy Kowalewo Pomorskie.

Powiększ zdjęcie

Bilans finansowy

4 lipca 2018 |
Żaneta Kubiak

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi wg stanu na dzień 30.06.2018r.