Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI S.P. Wielka Łąka PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Fundacja Ziemia Gotyku Lokalna Grupa Działania Fundacja Ziemia Gotyku LGD - NEWSLETTER Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Sołectwo Pruska Łąka 01.08.2014
Hejnał Kowalewa Pomorskiego
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

WYKLUCZENIE CYFROWE !
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Czy czujesz Ducha Świąt Bożego Narodzenia
Wpisał: Komisja Konkursowa   
20.03.2014

small.jpgZgodnie z punktem 7 regulaminu konkursu informujemy, że w tegorocznej edycji wpłynęło 7 zdjęć. Komisja konkursowa po analizie złożonych kuponów informuje, że najwięcej głosów otrzymało fotografia Agnieszki Żuławskiej „Piernikowe fantazje Amelki i Tymka 1". Wśród oddanych głosów wylosowano kupon p. Amelii Żuławskiej.

Zobacz cały artykuł…
 
Patron dla szkoły już tuż tuż
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.03.2014

small.jpgSzybkimi krokami zbliża się do nas magiczna data 1 czerwca. W tym dniu dzieci, nauczyciele oraz rodzice ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie będą świętować nie tylko Dzień Dziecka. Od czerwca ich szkoła otrzyma imię godnego patrona i sztandar. Przypomnijmy, że to uczniowie wybrali w tajnym głosowaniu patrona- Janusza Korczaka a rada miejska przyjęła uchwałę w tym temacie. Wybrano komitet organizacyjny, który pracuje już prawie rok.

Zobacz cały artykuł…
 
Dziewczęta w męskich rozgrywkach
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.03.2014
dziewczeta_w_meskich_rozgrywkach_19_03_14_000.jpgPięć dziewczęcych drużyn z naszego powiatu uczestniczyło w powiatowym turnieju piłki nożnej halowej dziewcząt klas IV. Rozgrywki miały miejsce 19 marca br. w hali Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim. W systemie każdy z każdym spotkały się drużyny ze szkół podstawowych w Pluskowęsach, Kowalewie Pomorskim, Rużu i dwie z Golubia Dobrzynia. Opiekunami naszych dziewcząt byli nauczyciele: Dawid Marski (w-f Pluskowęsy) i Andrzej Łukaszewski (w-f Kowalewo Pom.)
Zobacz cały artykuł…
 
Rozstrzygnięcie gminnego konkursu Przywracamy urok naszej gminie" 2013
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
20.03.2014

przywracamy_urok_small.jpgW roku 2013 przeprowadzono jedenastą edycję konkursu „Przywracamy urok naszej gminie", którego ideą jest przywrócenie estetycznego wyglądu miejscom zaniedbanym, zniszczonym i zaśmieconym. Konkurs skierowany jest nie tylko do jednostek sołeckich, ale także do osób fizycznych, prawnych, organizacji nie posiadających osobowości prawnych, stowarzyszeń, grup nieformalnych złączonych ideą konkursu.

Zobacz cały artykuł…
 
Wystartowała kolarska liga UKS Województwa Kujawsko - Pomorskiego na 2014 rok
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz UKS "SOKÓŁ"   
18.03.2014

small.jpgW dniu 15 marca br. w miejscowości Cierpice rozegrano Mistrzostwa Województwa Kujawsko - Pomorskiego w kolarstwie przełajowym. Organizatorem imprezy był Urząd Gminy Wielka Nieszawka i UKS „Iskra" Mała Nieszawka. Na starcie stanęło ponad 110 zawodników w następujących kategoriach wiekowych: żak, młodziczka, młodzik; juniorka młodsza, junior młodszy, rozegrano również wyścig dla początkujących.

Zobacz cały artykuł…
 
Srebrna Magdalena ustanowiła swój nowy rekord życiowy
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.03.2014
small.jpgW dniu 15 marca br. w Tarnobrzegu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów do lat 18, 20, 23 oraz Weteranów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc (w sprzęcie specjalistycznym).
Zobacz cały artykuł…
 
Pieśni ziemi rodzinnej
Wpisał: K.Kowalska/M.Sitniewska   
18.03.2014

small.jpg„Pieśni ziemi rodzinnej" to już kolejny projekt przygotowywany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Koła Gospodyń Wiejskich w Pluskowęsach. Pierwszy „Dawniej i dziś w Pluskowęsach" był realizowany w 2011 roku i zakończył się wydaniem książki pod tym samym tytułem. Projekty te są współfinansowane ze środków z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, w ramach ogólnopolskiego programu „Równać Szanse", który ma na celu ułatwienie młodzieży, mieszkającej w małych miejscowościach, startu w dorosłe życie.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Kobiet w Chełmoniu
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.03.2014

small.jpgW dniu 15 marca br. panie z sołectwa Chełmonie celebrowały Dzień Kobiet. Uroczystość ta to już tradycja w tej wsi. Jednak dopiero teraz, po poprawieniu warunków lokalowych w świetlicy wiejskiej, czyli zmianie systemu ogrzewania z pieca kaflowego na grzejniki olejowe można było świętować w komfortowych warunkach. Kilka dni wcześniej była choinka i Mikołaj dla dzieci, a teraz święto pań.

Zobacz cały artykuł…
 
Firma weszła i już burzy
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.03.2014
small.jpgFirma Budownictwo Ogólno- Usługowe z Brodnicy przystąpiła do budowy parkingu przy ul. Św. Mikołaja 5.  Zgodnie z umową roboty powinny trwać do maja 2015r. jednak wykonawca p. Krzysztof Gółkowski zapewniał w czasie podpisywania umowy (grudzień 2013r.) że zakończy do czerwca br. Całkowity koszt inwestycji to prawie 210tys.zł.
Zobacz cały artykuł…
 
Prace nad modernizacją strzelnicy rozpoczęte
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.03.2014
small.jpgRuszyły prace nad modernizacją strzelnicy im. Waldemara Balcerka w sołectwie Kiełpiny (gm. Kowalewo Pomorskie). Wykonawca - firma STAWBUD z Jedwabna, z którą podpisano w lutym umowę weszła na teren strzelnicy. Trwają prace ziemne: wycinka drzew i wyrównywanie terenu. Drewno otrzymali podopieczni Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. W dniu 14 marca br. plac budowy zwizytował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Wspólnota Kościuszki 1 podsumowała rok
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.03.2014
small.jpgWłaściciele 41 mieszkań zlokalizowanych w dwóch blokach przy ul. Kościuszki 1 (gm. Kowalewo Pomorskie) podsumowali miniony rok. W dniu 14 marca br. zarząd wspólnoty złożył sprawozdanie finansowe i rzeczowe i przedstawił plany na rok 2014. W 2013r. ogrodzono działkę na której zlokalizowano bloki. W tym roku natomiast planowane jest podświetlenie chodnika, dokończenie ogrodzenia i obsadzenie zielenią terenu przy bloku.
Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Dyrektor Zespołu Szkół im. Lecha Wałęsy   
17.03.2014
kondolencje_szkoly_zespol_16_03_2014.png
 
Kondolencje
Wpisał: Dyrektorzy Szkół Gminy Kowalewo Pomorskie   
17.03.2014
kondolencje_szkoly_16_03_2014.png
 
Kondolencje
Wpisał: Dyrektor M-GOK   
17.03.2014
kondolencje_mgok_17_03_2014.jpg
 
Złodziej po raz kolejny zaatakował
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.03.2014
small.jpgProjekt instalowania solarnych lamp hybrydowych w gminie Kowalewo Pomorskie był realizowany w dwóch turach. Pierwsze 83 lampy zostały zamontowane na przełomie 2010 i 2011 roku i żadne z nich nie zostały zniszczone przez wandali. Natomiast w 2013 roku zamontowano 97 lamp solarnych i niestety części składowe kilku z nich są systematycznie kradzione.
Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: MGOPS Kowalewo Pomorskie   
16.03.2014
kondolencje_02_16_03_14.jpg
 
Kondolencje
Wpisał: Urząd Miejski   
15.03.2014
kondolencje_01_15_03_14.jpg
 
Problem bezpańskich psów na terenie gminy Kowalewo Pomorskie - ciąg dalszy
Wpisał: Małgorzata Wegner   
15.03.2014
W nawiązaniu do polemiki na forum „Gazety Pomorskiej" prowadzonej po zamieszczeniu na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim artykułu pt. „Problem bezpańskich psów na terenie gminy Kowalewo Pomorskie" informuję, że w wyniku publicznie ogłoszonego pod koniec 2013r. przetargu na świadczenie usług komunalnych w zakresie wyłapywania bezdomnych zwierząt z terenu miasta i gminy Kowalewo Pomorskie oraz zapewnienia im tymczasowej opieki, wpłynęła tylko jedna oferta, która została złożona przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim.
Zobacz cały artykuł…
 
Lubimy nasze przedszkole
Wpisał: Przedszkolacy z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
14.03.2014

small.jpgJesteśmy grupą wesołych i ciekawych świata maluszków - uczęszczamy do Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim. Przydzielono nas do czterech grup zgodnie z wiekiem, a więc do „Misiów", „Żabek", „Pszczółek" i „Biedronek".

Zobacz cały artykuł…
 
Seniorki świętowały Dzień Kobiet
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2014
small.jpgCzłonkowie kowalewskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów świętowali w dniu 13 marca br. Dzień Kobiet. Młodzi duchem emeryci podziwiali tancerzy z zespołu FAN działającego w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim pod opieką Katarzyny Grabowskiej i Jolanty Zarembskie. Występ został nagrodzony słodyczami.
Zobacz cały artykuł…
 
Czas zacząć wiosenne porządki
Wpisał: Małgorzata Wegner   
14.03.2014
wiosenne_porzadki_000_14_03_14.jpgPrzed nami najpiękniejsza pora roku - wiosna. Wraz z końcem zimy i nastaniem ciepłych dni budzi się do życia przyroda. Niestety, znikający śnieg odkrył nagromadzone pod nim puste butelki, papiery, worki foliowe oraz inne odpady. Mając na uwadze poprawę estetyki gminy po sezonie zimowym, zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkańców, szczególnie zaś do właścicieli nieruchomości, ich zarządców i użytkowników, do administratorów budynków i kierowników zakładów pracy, aby - nie zwlekając - przystąpili do wiosennego porządkowania posesji, za które są odpowiedzialni.
Zobacz cały artykuł…
 
Sprawna melioracja majątkiem rolnika
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.03.2014
small.jpgWszyscy wiemy, że prawidłowa melioracja wpływa na plony z okolicznych pól. Jakie straty mogą spowodować podtopienia wiedzą tylko rolnicy. To im najbardziej zależy, aby rowy były wyczyszczone, a studzienki i przepusty drożne. Działająca od ponad 35 lat w Kowalewie Pomorskim Gminna Spółka Wodna w dniu 12 marca br. na walnym zebraniu delegatów podsumowała miniony rok i omówiła 2014.
Zobacz cały artykuł…
 
Panie z Towarzystwa świętowały
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.03.2014

small.jpgPanie z ToMiKo świętowały 11 marca br. W tej organizacji są one dominującą siłą, bo jest ich aż 31, natomiast panów tylko 14. Jednak płeć brzydka w tym dniu stanęła na wysokości zadania. Panowie: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, przewodniczący ToMiKo Joachim Kupski i członek zarządu Edward Gadomski wręczyli paniom kwiaty i czekoladki. Zaśpiewali również sto lat.

Zobacz cały artykuł…
 
PROBLEM BEZPAŃSKICH PSÓW NA TERENIE GMINY KOWALEWO POMORSKIE
Wpisał: Katarzyna Brzycka   
13.03.2014

Problem bezpańskich zwierząt staje się coraz bardziej dotkliwy. Bezpańskich psów, porzucanych na terenie gminy jest bardzo dużo i liczba ta z roku na rok rośnie. Z przeprowadzonej przez tutejszy organ analizy wynika, iż na przełomie lat 2011-2013 gmina zleciła wyłapywanie średnio rocznie 34 bezpańsko błąkających się psów. Największą ilość zgłoszeń zanotowano we wsiach znajdujących się na obrzeżach gminy.

Zobacz cały artykuł…
 
Organizowanie przetargów przez gminę
Wpisał: Małgorzata Wegner   
13.03.2014
Ustawa Prawo zamówień publicznych pełni kluczową rolę w procesie wydatkowania środków przez gminę. Przetarg publiczny ma na celu zapewnienie niedyskryminacyjnego dostępu do zamówień publicznych wszystkim przedsiębiorcom zdolnym do realizacji zamówienia publicznego. Tym samym, założeniem ustawy i jej celem jest zapewnienie równych szans w dostępie do dobra publicznego, poprzez wydatkowanie środków publicznych, w sposób zgodny z powszechnie obowiązującym przepisami prawa.
Zobacz cały artykuł…
 
Sołtysi podsumowali rok
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.03.2014

small.jpgW dniu 11 marca br., na corocznym spotkaniu sołtysi z gminy Kowalewo Pomorskie omówili problemy minionego roku oraz plany na 2014.  Data nie była przypadkowa. W tym dniu w kalendarzu przypada Dzień Sołtysa.

Zobacz cały artykuł…
 
Z życzeniami i z wizytą
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.03.2014
small.jpg

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski skorzystał z zaproszenia i odwiedził w dniu 7 marca  br. pana Bernarda Milarskiego i panią Erykę Górską, którzy to w październikowym pożarze stracili cały dobytek. Po kilku miesiącach spędzonych w mieszkaniu rotacyjnym od lutego zamieszkali na swoim. Nowe mieszkanie jest większe od poprzedniego i posiada toaletę. Lokatorzy są bardzo zadowoleni z tego przydziału.

Zobacz cały artykuł…
 
65-LECIE KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH W KIEŁPINACH ORAZ DZIEŃ KOBIET
Wpisał: Sylwia Pawliczyn   
11.03.2014

dzien_kobiet_kgw_kielpinysmall__11_03_2014.jpgW dniu 09.03.2014r. w sołectwie Kiełpiny odbył się jubileusz 65-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich połączony z Dniem Kobiet. Był tort jubileuszowy, toast oraz odśpiewane sto lat. Paniom, które zaszczyciły swoją obecnością wręczono kwiatki z okazji Dnia Kobiet.

Zobacz cały artykuł…
 
II Gminny Konkurs KOWALEWO POMORSKIE - MOJA MAŁA OJCZYZNA 
Wpisał: Anna Jarecka, Marzanna Siergiej ,Grażyna Zacharek   
11.03.2014
small.jpgDnia 1 marca 2014 roku   odbył się II Gminny Konkurs „KOWALEWO POMORSKIE -MOJA MAŁA OJCZYZNA".  Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem  objął Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans - luty 2014
Wpisał: Natalia Kociemska   
11.03.2014

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 28.02.2014r.

Ściągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 95,51 %

Ściągalność wieś (ogółem) - 95,24 %

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.03.2014
kondolencje_001_11_03_14.jpg
 
Kondolencje
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska   
10.03.2014
jondolencje_rychnowo_2014_10_03_2014.jpg
 
Płeć piękna świętowała
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.03.2014

small.jpgPierwszy weekend marca w gminie Kowalewo Pomorskie to święto Pań. Z okazji Dnia   Kobiet w dniach 7-9 marca br. prawie 700 pań spotykało się i składało sobie życzenia. Były słodkości, kwiaty i życzenia. Z zaproszeń na wspólne świętowanie skorzystał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Zobacz cały artykuł…
 
Rolnicy walczą o swoją przyszłość
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.03.2014

small.jpgRolnicy z powiatu golubsko- dobrzyńskiego i wąbrzeskiego po raz kolejny protestowali blokując rondo w Lipnicy na przecięciu DK nr 15 i DW nr 534 (trasy Toruń-Brodnica i Wąbrzeźno -Golub-Dobrzyń). W dniu 7 marca br. setka zdesperowanych hodowców świń protestowała przeciwko drastycznym spadkom cen żywca. O swoich problemach mówili ich przedstawiciele m.in. Piotr Kokoszko, czy Jerzy Behrendt.

Zobacz cały artykuł…
 
INFORMACJA DOT. PRZEPROWADZONYCH BADAŃ SŁUCHU
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
10.03.2014

badanie_sluchu_000_10_03_14.jpgW dniu 5 marca br. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury im. Wł.S. Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyły się badania słuchu, które przeprowadziła Firma APH-MED Centrum Badania Słuchu z Warszawy. Badaniami zostali objęci mieszkańcy gminy Kowalewo Pomorskie powyżej 50 - go roku życia oraz osoby z upośledzeniem słuchu. Na zaproszenie odpowiedziało 21 osób.

 

Zobacz cały artykuł…
 
PROGRAM WYRÓWNYWANIA RÓŻNIC MIĘDZY REGIONAMI II
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
06.03.2014

W związku z otrzymanym pismem z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko - Pomorskiego uprzejmie informuję, iż PFRON ogłosił nabór wniosków na realizację projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami II" w roku 2014. W ramach Programu można aplikować o środki PFRON w różnych obszarach.

Szczegóły dotyczące Programu dostępne są na stronie PFRON (www.pfron.org.pl) oraz na stronie internetowej Województwa Kujawsko - Pomorskiego (www.kujawsko-pomorskie.pl), zakładka Niepełnosprawni. Zachęcam do zapoznania się z przedstawionymi projektami.

 
"NOWY ZAWÓD - NOWA SZANSA" - nowy nabór
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
06.03.2014
loga_projekt_06_03_2014.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Pamiątkowa ścianka naszych pupili
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.03.2014

small.jpgOd niedawna w budynku ZGKiM można podziwiać pamiątkową ściankę poświęconą psiakom, które zostały zaadoptowane przez cztery lokalne zakłady pracy. W ten sposób instytucje, obejmujące swoim patronatem fiansowym bezdomne zwierzęta, chcą uwiecznić wizerunki pupili, wziętych pod opiekę. Fotografie przedstawiają 4 pieski, a mianowicie Miziaka, Przylepę, Komunalnika oraz MOPSika. Warto wskazać, iż Miziak, Komunalnik oraz Przylepa są kolejnymi pupilkami lokalnych zakładów pracy. Pierwsi podopieczni Urzędu Miejskiego, ZGKiM oraz MGOK szybko znalazły rodzinny dom.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dot. funkcjonowania PSZOK-u
Wpisał: Beata Nowodworska   
06.03.2014

pszok_001_05_03_14.jpgInformujemy, iż zgodnie z uchwałą Nr XV/147/12 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 23 listopada 2012 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o przy ul. Brodnickiej 1 znajduje się punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Zobacz cały artykuł…
 
Toruń stolicą światowego biznesu
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.03.2014

small.jpgTłumy słuchaczy uczestniczyły w sesji inaugurującej XXI Forum Gospodarcze w dniu 3 marca br. Goście z całego świata dyskutowali o pozycji naszego kraju na tle Europy, globalnej sytuacji ekonomicznej i o ostatnich wydarzeniach za wschodnią granicą.

Zobacz cały artykuł…
 
X URODZINY GIMNAZJUM
Wpisał: Renata Faluta-Kaszubowska- Dyrektor Publicznego Gimnazjum   
04.03.2014
small.jpg28 lutego 2014 r., odbyła się uroczystość 10-lecia Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim. W tym roku szkolnym to najważniejsze  nasze święto.

Zobacz cały artykuł…
 
REGULAMIN
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
03.03.2014

lawka-w-parku_regulamin_2014.jpgREGULAMIN

GMINNEGO KONKURSU

"PRZYWRACAMY UROK NASZEJ GMINIE"

Zobacz cały artykuł…
 
Rozgrzewka przed rundą
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.03.2014
small.jpgZwycięstwem 2:1 zakończył się ostatni mecz sparingowy piłkarzy Promień Kowalewo Pomorskie z Rol-Ko Konojady. Spotkanie miało miejsce 1 marca br.
Zobacz cały artykuł…
 
Pamiętaliśmy o żołnierzach wyklętych
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.03.2014
small_kowalewo_2014.jpgNarodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.

 

śp. Lech Kaczyński
Prezydent RP

Zobacz cały artykuł…
 
Bal z przesłaniem w tle
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.03.2014

small.jpgJuż po raz XIX, tym razem 1 marca br. odbył się coroczny bal Grupy CZAS. Jest to organizacja działająca od 20 lat w gminie Kowalewo Pomorskie i skupiająca osoby walczące z uzależnieniem alkoholowym. Organizatorzy: p. Mirosław Kowalski i p. Grażyna Róg Idzikowska zaprosili członków z organizacji działających w Brodnicy, Wąbrzeźnie, Świeciu, Grudziądzu, Toruniu, Gdańsku, Warszawie, Tucholi, Chojnicach oraz w Kowalewie. Zainteresowanie przeszło ich oczekiwanie. Przybyło 150 osób. To prawie 30% więcej niż w roku ubiegłym.

Zobacz cały artykuł…
 
Waloryzacja emerytur i rent rolnych od 1 marca 2014 r.
Wpisał: Agnieszka Malińska   
28.02.2014

Od 1 marca 2014 r. kwoty świadczeń emerytalno-rentowych przysługujących do 28 lutego 2014 r. podlegają waloryzacji wskaźnikiem waloryzacyjnym wynikającym z ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 1440 z późn. zm.) wynoszącym 101,6%.

Zobacz cały artykuł…
 
ZIT - do pojednania daleko
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.02.2014
small.jpgW dniu 27 lutego br., tym razem Marszałek Piotr Całbecki zaproponował inną formę kompromisu w temacie ZIT (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne). Zaprosił  przedstawicieli miast i gmin, które miałyby być członkami ZIT-u. Dyskusja była bardzo gorąca. Pojawiły się na niej kolejne propozycje. Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, stwierdził, że w obecnej sytuacji najkorzystniejsze byłoby powołanie dwóch ZIT-ów ściśle ze sobą współpracujących.
Zobacz cały artykuł…
 
86 lat działalności na rzecz rozwoju wsi
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.02.2014
small.jpgCzłonkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Kowalewie Pomorskim właśnie obchodzą 86 urodziny wspólnego działania. W dniu 26 lutego br. był tort, toast, wspólne sto lat i tańce. Zaproszeni goście składali paniom życzenia kolejnych lat pracy na rzecz rozwoju środowiska wiejskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Bezpieczne białe ferie w oddziałach przedszkolnych SP Kowalewo
Wpisał: Ilona Wrzesińska   
28.02.2014
small.jpgFerie to czas, na który z utęsknieniem czekają dzieci. Zabawy na śniegu, mnóstwo wrażeń i zimowe szaleństwo to coś, co uwielbiają. Priorytetową zasadą podczas zimowych zabaw jest bezpieczeństwo. Rolą wychowawców jest uświadamianie dzieciom sytuacji bezpiecznych, jak również tych zagrażających życiu i zdrowiu.
Zobacz cały artykuł…
 
Życzenia
Wpisał: Burmistrz Miasta   
28.02.2014

Z okazji uroczystego jubileuszu 10-lecia
Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim
pragnę złożyć najserdeczniejsze gratulacje
i szczególne wyrazy uznania dla Dyrekcji,
Grona Pedagogicznego, uczniów i pracowników szkoły.

Zobacz cały artykuł…
 
Szanowni czytelnicy
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.02.2014
Na łamach gazety Kurier Golubsko-Dobrzyński (wydanie 26.02.14) zamieściłem moje stanowisko w temacie drogi Kowalewo- Wąbrzeźno. Zachęcam do zapoznania się również z artykułem z dnia 23.01.14., który zapoczątkował dyskusję: http://www.kowalewopomorskie.pl/

Z poważaniem
Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta

 
Promują naszą gminę
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.02.2014
bloomberg_businessweek_tzmo_i_2014_000.jpg Zachęcam do zapoznania się z artykułem ze styczniowego wydania Bloomberg Businessweek Polska pt „Słynne na cały świat" o ekspansji Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych oraz o filii w Kowalewie Pomorskim (str. 53 i 54). Korzystając z okazji bardzo dziękuję prezesowi TZMO Jarosławowi Józefowiczowi oraz prokurentowi Plasticy Romanowi Grzymowiczowi za dotychczasową współprace i promowanie gminy Kowalewo Pomorskie na całym świecie.

Z poważaniem
Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta

 
Półkolonie Zimowe niestety już za nami !
Wpisał: Justyna Kalinowska   
26.02.2014

small.jpgPrzez 5 dni 30-osobowa grupa dzieci w wieku od 6 do 13 lat z naszej gminy uczęszczała na zorganizowane zajęcia w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury. Dzieci pod opieką Kamili Wojciechowskiej i Justyny Kalinowskiej miały zapewnione twórcze i edukacyjne zabawy dostosowane do wieku i zainteresowań uczestników, zabawy ruchowe i edukacyjne oraz materiały dydaktyczne i plastyczne.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Nowy, stary zarząd
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.02.2014
small.jpgOd 25 lat w gminie Kowalewo Pomorskie aktywnie działa Towarzystwo Miłośników Kowalewa. Skupia 55 członków, w tym tylko (jak podkreślano z ubolewaniem) 14 panów.  W dniu 25 lutego br. odbyli oni zebranie sprawozdawczo- wyborcze, gdzie podsumowali czteroletnią kadencję. Zwyczajowo były wspomnienia, podziękowania za współpracę i plany na przyszłość.
Zobacz cały artykuł…
 
Trudności się piętrzą
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.02.2014

small.jpgNadal daleka droga do utworzenia Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego (MOF), który swoim zasięgiem obejmowałby teren Bydgoszczy, Torunia i samorządów przyległych i podpisania porozumienia potrzebnego do opracowania strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, która stanowić będzie podstawę ubiegania się o środki unijne w ramach Kuj. Pom. Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja na temat sytuacji w ZGKiM sp. z o.o. w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Urząd Miejski   
26.02.2014
W związku z zapytaniami uprzejmie informuję, że sytuacja finansowa tutejszej Spółki jest dobra. Mimo zmniejszenia zakresu realizowanych zadań w wyniku przegranego przetargu na wywóz nieczystości stałych, Spółka i tak osiągnęła zysk za 2013r.
W 2014r. działalność Zakładu zmniejszy się o utrzymanie zieleni i oczyszczanie miasta, niemniej jednak pozostają do realizacji zadania w zakresie sprzedaży ciepła, zarządzania nieruchomościami, utrzymania targowiska miejskiego, przechowalni zwierząt, zimowego utrzymania dróg i parkingów. Spółka świadczy również usługi remontowe i transportowe i nie ustaje w poszukiwaniu dodatkowych zleceń. 
Zobacz cały artykuł…
 
PRZYGOTOWANIA DO X-LECIA GIMNAZJUM
Wpisał: Monika Lüdtke   
25.02.2014

Społeczność Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim energicznie i radośnie przygotowuje się do piątkowej uroczystości. Z tej okazji nagrana została nasza wersja utworu HAPPY Pharrell'a Williams'a. Tańcerze, którzy spontanicznie zatańczyli w klipie świetnie się bawili i tym samym udowodnili, że nasze gimnazjum jest happy każdego dnia!!!

 

 
Dobra zabawa ale i rywalizacja
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.02.2014

small.jpgNa hali Publicznego Gimnazjum w dniu 23 lutego br. 15 drużyn  reprezentujących sołectwa z gm. Kowalewo Pomorskie: Bielsk, Borówno, Kowalewo (trzy  drużyny),  Lipienica, W. Łąka, Mlewo, Pluskowęsy, Piątkowo, Wielkie Rychnowo (dwie drużyny), Szychowo, Komitet Osiedlowy J. Kochanowskiego oraz Komitet Osiedlowy Os. Brodnickie spotkało się w VII edycji Sołeckiego Turnieju piłki Nożnej Halowej. Organizatorami imprezy są Burmistrz Miasta oraz Publiczne Gimnazjum.                 

Zobacz cały artykuł…
 
Święty Mikołaj w Chełmoniu
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.02.2014

small.jpgDo grzecznych dzieci z Chełmonia (gmina Kowalewo Pomorskie) w dniu 22 lutego br. przybył Święty Mikołaj. Była to ostatnia wizyta tej zimy, przed powrotem na biegun północny. Dzięki sołtysowi Piotrowi Bender, aktywistkom z tej wsi i animatorom kultury z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury dzieci na długo zapamiętają ten dzień. Były zabawy sprawnościowe i plastyczne. Do wielu z nich udało się namówić rodziców. Zmęczeni uczestnicy posilali się słodkościami i napojami.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Urząd Miejski   
24.02.2014
kondolencje_001_24_02_14.jpg
 
Ferie zimowe w Świetlicy
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska, Agata Musiał   
21.02.2014

small.jpgZa nami dwa tygodnie ferii zimowych. Ten czas w Świetlicy Socjoterapeutycznej obfitował w wiele atrakcji. Na nudę nie można było narzekać. Znalazło się coś dla ciała, jak i dla ducha.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Żegnaj nasza koleżanko
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.02.2014
small.jpgRodzina samorządowa w Kowalewie Pomorskim oddała hołd i pożegnała swoją koleżankę i współpracownicę śp. Barbarę Kaźmierską. W drodze na wieczny odpoczynek w dniu 20 lutego br. towarzyszyła Jej  w pełnym składzie, ze sztandarem gminy na czele. Nie zabrakło również emerytowanych pracowników urzędu i jednostek podległych, którzy mieli szczęście z Nią współpracować.
Zobacz cały artykuł…
 
Walka z przemocą w rodzinie na wszystkich szczeblach
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.02.2014

small.jpgPrzemoc w rodzinie to zjawisko społeczne zachodzące, gdy członek rodziny, mąż, żona lub inna osoba wspólnie zamieszkująca lub gospodarująca próbuje zdominować fizycznie lub psychicznie drugiego partnera, dzieci, rodziców, dziadków, teściów, itp., używając przewagi fizycznej, gróźb, szantażu, w celu zranienia moralnie lub fizycznie. To zamierzone i wykorzystujące przewagę sił działanie naruszające prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody.

Zobacz cały artykuł…
 
Odbiór odpadów - zachowajmy estetykę
Wpisał: Beata Nowodworska   
20.02.2014

Zgodnie z § 6 pkt 4 uchwały Nr XV/146/12 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 23 listopada 2012 r. w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Kowalewo Pomorskie pojemniki i miejsca gromadzenia odpadów należy utrzymywać w stanie czystości zarówno zewnętrznej jak i wewnętrznej poprzez ich dezynfekcję. Pojemniki i miejsca gromadzenia odpadów należy także utrzymywać w odpowiednim stanie technicznym i porządkowym, w szczególności poprzez ich stałą naprawę oraz utrzymanie szczelności.

Zobacz cały artykuł…
 
Bal karnawałowy w bibliotece
Wpisał: Biblioteka Publiczna   
20.02.2014
small.jpgMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury - Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim dnia 12 lutego 2014 roku po raz kolejny zorganizowała dla dzieci Bal Przebierańców.
Zobacz cały artykuł…
 
Z życia Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Joanna Piasecka - Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
19.02.2014

16.jpgBal karnawałowy  „Na arenie cyrkowej”

Bale karnawałowe to tradycja naszego przedszkola, to okazja do stworzenia dzieciom niezapomnianych przeżyć. W tym roku zaprosiliśmy dzieci do cyrku. Nie zabrakło więc klaunów, akrobatów, żonglerów i jak na cyrkową zabawę przystało, były różne sztuczki, magia i czary.

Zobacz cały artykuł…
 
Debata nad Kulturą
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.02.2014

small.jpgSpołeczna Rada Programowa ds. Kultury działa przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim od wielu lat. Jej priorytetową rolą jest poznanie potrzeb kulturalnych wszystkich grup społecznych oraz dotarcie do nich z ofertą.

Zobacz cały artykuł…
 
Stypendia dla najzdolniejszych sportowców
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.02.2014

small.jpgW dniu 18.02.br Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wręczył stypendia, za szczególne osiągnięcia w sporcie, zawodnikom z naszego regionu. Takie spotkania wzmacniają i podkreślają więź, jaka łączy samorząd lokalny ze sportowcami. Nagrody i stypendia są bowiem wypłacane ze środków z budżetu gminy, a zasady i tryb ich przyznawania został szczegółowo uregulowany w uchwale Rady Miejskiej nr XI/108/12 z dnia 14 czerwca 2012 roku.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Małgorzata Dębińska   
19.02.2014
kondolencje15_02_14.jpg
 
Razem w chwilach smutku
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.02.2014
razem_w_chwilach_smutku_000_17_02_04.jpgPracownicy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim są wstrząśnięci i przeżywają trudne chwile w związku z tragiczną śmiercią koleżanki śp. Barbary Kaźmierskiej (04.12.1981- 15.02.2014).

 

Zobacz cały artykuł…
 
KONCERT WALENTYNKOWY NIEZAPOMNIANE PIOSENKI ANNY GERMAN
Wpisał: Barbara Niewidział   
17.02.2014
small.jpgW  dniu 14 lutego 2014roku w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim  odbył się KONCERT WALENTYNKOWY  „NIEZAPOMNIANE PIOSENKI ANNY GERMAN".
Zobacz cały artykuł…
 
Uwaga przedsiębiorcy i firmy
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.02.2014

Zachęcam do skorzystania z zaproszenia i udziału w I Kujawsko- Pomorskim Forum Budownictwa w dniu 07.03.14. w Bydgoszczy.

Z poważaniem

Andrzej Grabowski

Burmistrz Miasta

 

Zobacz cały artykuł…
 
Mamy nowego podopiecznego
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.02.2014

small.jpgPracownicy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim z radością przyjęli fakt, że ich podopieczny- bezdomny pies Urzędasek znalazł prawdziwą rodzinę. Z tej radości natychmiast wybrali sobie kolejnego podopiecznego z lokalnej przechowalni.

Zobacz cały artykuł…
 
Egzekucja zaległości z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi
Wpisał: Natalia Kociemska   
13.02.2014
egzekucja_oplat_02_13_02_14.jpgRok 2013 przyniósł nam ogromną rewolucję w związku z nowym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi. Po półrocznym okresie obserwacji wpłat z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi możemy poszczycić się prawie 95 %

ściągalnością przedmiotowej opłaty. Mobilizacja właścicieli nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie w dokonywaniu wpłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi przyczyniła się do zmniejszenia stawki za odpady segregowane.

Zobacz cały artykuł…
 
Ankieta - "problemy społeczne"
Wpisał: Joanna Krasicka MGOPS Kowalewo Pomorskie   
12.02.2014
Przygotowania do opracowania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Kowalewo Pomorskie na lata 2014 - 2020

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim informuje, że działając na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2013r. poz. 182 ze zmianami), samorząd gminy Kowalewo Pomorskie przystąpił do opracowania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Kowalewo Pomorskie na lata 2014 - 2020.

Zobacz cały artykuł…
 
XII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
12.02.2014

small_bezpieczne_gospodarstwo.jpgKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza zasady udziału w XII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2014.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Radosna informacja- Urzędasek, Kulturka i Komunalnik znalazły swoje domy
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.02.2014
small.jpgProjekt realizowany przez samorząd gminy Kowalewo Pomorskie w temacie opieki nad bezdomnymi zwierzętami przynosi konkretne efekty. W krótkim czasie trzy pieski z naszego przytuliska znalazły nowe domy. Są to zwierzęta, które swoim patronatem finansowym objęły lokalne zakłady pracy.
Zobacz cały artykuł…
 
Umowa na modernizację strzelnicy podpisana
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.02.2014

small.jpgModernizacja strzelnicy im. Waldemara Balcerka w sołectwie Kiełpiny (gm. Kowalewo Pomorskie) niejednokrotnie budziła ogromne emocje. Incydentalnie padały pytania dotyczące potrzeby modernizacji, a z całą odpowiedzialnością należy podkreślić, iż tradycją stało się organizowanie na tym obiekcie turnieju strzeleckiego, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W każdym uczestniczy min. 150 strzelców.

Zobacz cały artykuł…
 
Przygarnij psiaka, czyli program opieki nad psem
Wpisał: Katarzyna Brzycka   
11.02.2014

small.jpgOd 1 grudnia 2013 roku na terenie naszej gminy wdrożony zostaje nowy program opieki nad psem. W zależności
od możliwości i warunków osoby chętnej do przygarnięcia psa proponujemy dwa rodzaje opieki wirtualną i realną.

Zobacz cały artykuł…
 
Nagroda za pomoc w ujęciu sprawcy
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.02.2014
small.jpgUrząd Miejski w Kowalewie Pomorskim ufundował nagrodę finansową dla osoby, która przyczyni się do ujęcia złodzieja- wandala, który upatrzył sobie lampy solarowe.
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi
Wpisał: Natalia Kociemska   
10.02.2014
wg stanu na dzień 31.01.2014r.
Ściągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 93,54 %
Ściągalność wieś (ogółem) - 93,1 % 
Zobacz cały artykuł…
 
Bez partnerstwa stracimy 600 mln zł
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.02.2014

small.jpgCzy nasz region stać na utratę kwoty 154 mln euro (600 mln zł) i kolejnej, zapewne identycznej, albo i większej ze środków krajowych? Kto weźmie za to odpowiedzialność?- Takie pytania zadał 22 włodarzom- potencjalnym partnerom powstającego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski.

Zobacz cały artykuł…
 
Mikołaj u grzecznych dzieci w Nowym Dworze i w Chełmońcu
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.02.2014
small.jpgW dniu 8 lutego br. Św. Mikołaj z workiem prezentów buszował po gminie Kowalewo Pomorskie. Odwiedził dzieci z Nowego Dworu, a później z Chełmońca. Zanim dzieci otrzymały podarki animatorzy kultury z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury zapewnili im szereg atrakcji, natomiast rodzice zadbali o ciasta i słodycze.
Zobacz cały artykuł…
 
Zwrot podatku akcyzowego
Wpisał: Irena Wróblewska   
10.02.2014

Warunki ubiegania się  o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

Zobacz cały artykuł…
 
WYSTAWA PRAC
Wpisał: Dyrektor M-GOK Barbara Niewidział   
07.02.2014
anka_german_obraz_19_01_2014.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Zima zła
Wpisał: Małgorzata Wegner   
05.02.2014
zima_zla_02_05_02_14.jpgW ostatnich dniach m-ca stycznia zima dała nam się wszystkim we znaki. Skutki zimy najbardziej były odczuwalne na wsiach, gdzie zawiewane nieustannie drogi często stawały się nieprzejezdne, nawet zaraz po odśnieżeniu. Sołtysi i firmy walczyły z zawiejami i zamieciami śnieżnymi.
Zobacz cały artykuł…
 
Spotkanie noworoczne w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.02.2014
small.jpgNoworoczne, tradycyjne spotkanie zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przedstawicieli firm działających w jej obrębie oraz samorządowców miało miejsce 4 lutego br. Dokonano podsumowania minionego roku oraz omówiono plany na  2014.
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Babci i Dziadka w Świetlicy
Wpisał: Magdalena Wiśniewska, Dorota Kriger   
05.02.2014

small.jpgW dniu 30.01.2014r. obchodzono w Świetlicy Socjoterapeutycznej Dzień Babci i Dziadka. Jak co roku, spotkanie odbyło się przy kawie i własnoręcznych wypiekach, nad którymi pieczę miała p. Krystyna Karpińska, zaprzyjaźniona wolontariuszka.

Zobacz cały artykuł…
 
V edycja konkursu fotograficznego.
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.02.2014
ducha_swiat_000_18_12_13.jpgPropozycje do edycji 2014r. konkursu
Czy czujesz ducha Świąt Bożego Narodzenia ?

Głos można oddać na kuponie opublikowanym w styczniowym i lutowym wydaniu Gońca Kowalewskiego. Zachęcamy. Organizatorzy zapewniają cenne, finansowe nagrody.

Zobacz cały artykuł…
 
Z wicepremierem o obwodnicy
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.02.2014

small.jpgW czasie wizyty w województwie kujawsko-pomorskim wicepremiera i Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego nadarzyła się okazja do poruszenia tematu obwodnicy Kowalewa Pomorskiego.Wicepremier przebywał w naszym regionie 1 lutego br. Spotkał się z rolnikami, posłami i samorządowcami.

Zobacz cały artykuł…
 
Św. Mikołaj w Srebrnikach
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.02.2014
small.jpgW dniu 1 lutego br. do świetlicy wiejskiej w Srebrnikach (gm. Kowalewo Pomorskie) zajechał Święty Mikołaj, gdzie już czekały dzieciaki. Wcześniej na wspólnej mszy świętej, celebrowanej przez proboszcza Wojciecha Ostoję Lniskiego, modlono się o bezpieczne ferie zimowe i podziękowano za miniony semestr nauki. Później przyszedł czas na zabawę.
Zobacz cały artykuł…
 
BAL KARNAWAŁOWY W WIELKIM RYCHNOWIE
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska   
03.02.2014

small.jpgW ostatnią sobotę stycznia w Domu Kultury w Wielkim Rychnowie odbył się Bal Karnawałowy zorganizowany przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejny rok przed ochotnikami
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.02.2014
small.jpgW gminie Kowalewo Pomorskie funkcjonuje 13 jednostek ochotniczych straży pożarnych. Dwie z nich (Kowalewo i Wielkie Rychnowo) znajduje się w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego  W dniu 31 stycznia br. na pierwszym w tym roku posiedzeniu Zarządu oddz. Miejsko- Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych podsumowano miniony rok oraz omówiono 2014.
Zobacz cały artykuł…
 
Drużynowo i tanecznym krokiem
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.02.2014
small.jpgPiłkarze seniorzy z drużyny LKS Promień Kowalewo Pomorskie i trener Tomasz Paczkowski wraz ze swoimi partnerkami uczestniczyli w dniu 1 lutego br. w tradycyjnym Balu Piłkarza. Organizator- Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski zaprosił również zarząd klubu sportowego.
Zobacz cały artykuł…
 
Ferie rozpoczęte na wesoło
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.02.2014
small.jpgUczniowie Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące (gm. Kowalewo Pomorskie) zakończyli pierwszy semestr nauki i rozpoczęli ferie zimowe zabawą karnawalową. W dniu 30 stycznia br., pomimo mrozu i wiatru księżniczki, piraci, policjanci myszki i kotki wspaniale bawili się na parkiecie.
Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dla zwolnionych pracowników
Wpisał: Barbara Kaźmierska   
03.02.2014

Urząd Miejski za siedzibą w Kowalewie Pomorskim uprzejmie informuje, iż Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego realizuje na terenie województwa kujawsko-pomorskiego projekt pod nazwą OD ZWOLNIENIA DO SAMOZATRUDNIENIA.

Zobacz cały artykuł…
 
Możliwość pozyskania mieszkań z RTBS - docelowa własność
Wpisał: Magdalena Gadomska   
03.02.2014

Szanowni Państwo istnieje możliwość pozyskania mieszkań z RTBS - w formule docelowej własności. Osoby zainteresowane otrzymaniem mieszkania mogą zgłaszać się do Urzędu Miejskiego, ul. Plac Wolności 1, w Kowalewie Pomorskim lub bezpośrednio do Rypińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego mieszczącego się na ul. Orzeszkowej 9, w Rypinie - celem uzyskania bliższych informacji.

Zobacz cały artykuł…
 
Organizatorzy turnieju charytatywnego w Świetlicy Socjoterapeutycznej
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
31.01.2014

small.jpgW dniu 27.01.2014r. gościli w Świetlicy Socjoterapeutycznej inicjatorzy turnieju charytatywnego „Gramy z sercem" tj. Przemysław Bas i Bartosz Olkowski. Ze względu na chorobę nie mógł być obecny Kamil Kiełbowicz.

Zobacz cały artykuł…
 
50-te urodziny już tuż, tuż
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.01.2014
small.jpg

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim 23 maja świętować będzie podwójny jubileusz, czyli 50 urodziny i 30 imieniny (nadanie patrona). Świętowanie zaplanowano na cały rok. W maju 2013r. zainaugurowało je  wmurowanie kamienia węgielnego pod pływalnię. W listopadzie powołano Honorowy Komitet, z Burmistrzem Andrzejem Grabowskim na czele. Opracowano zarys punktu kulminacyjnego i podzielono obowiązki.  

Zobacz cały artykuł…
 
Bielska spółka podsumowała rok
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.01.2014
small.jpg

Spółka Wodna w Bielsku (gm. Kowalewo Pomorskie) podsumowała miniony rok. Na swoim posiedzeniu w dniu 28 stycznia br. zarząd i komisja rewizyjna złożyły sprawozdania, które zostały przyjęte przez członków bez uwag.  Prezes Zdzisław  Oskroba pochwalił się 100% ściągalnością składek członkowskich i przedstawił zakres prac przyjętych do realizacji w roku bieżącym.  Spółka zamierza również ubiegać się o środki z departamentu rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast. » koniec »»

Pozycje :: 301 - 400 z 633
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!