Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Informacja o wolnych stanowiskach pracy dla nauczycieli w roku szkolnym 2017/2018
Wpisał: Małgorzata Lewandowska   
29.08.2017

herb_000_30_03_15.jpgW związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego, a co za tym idzie ruchami kadrowymi w szkołach, które niewątpliwie mają związek z wdrażaną reformą systemu oświaty, na prośbę skierowaną przez Burmistrza Miasta dyrektorzy szkół prowadzonych przez Gminę Kowalewo Pomorskie sporządzili informację o wolnych stanowiskach pracy dla nauczycieli, którymi dysponują.

Zobacz cały artykuł…
 
Rozmowy z parlamentarzystami o klęskach żywiołowych i o sporcie
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.08.2017
6_skate.jpgW dniu 24 sierpnia br. Burmistrz Andrzej Grabowski uczestniczył w dwóch spotkaniach z parlamentarzystami. Jedno miało miejsce w urzędzie marszałkowskim, a drugie w gminie Kowalewo Pomorskie. Posłowie: Zbigniew Sosnowski,  Eugeniusz Kłopotek oraz Władysław Kosiniak Kamysz spotkali się z samorządowcami z naszego województwa (starostwie, wójtowie i burmistrzowie), aby porozmawiać o problemie reagowania w czasie wystąpienia anomalii pogodowych.
Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dotycząca bezpłatnego transportu na Uroczystości Dożynkowe w Chełmoniu
Wpisał: Agnieszka Kozłowska   
25.08.2017
herb_000_30_03_15.jpgInformujemy, że dojazd na Uroczystości Dożynkowe w Chełmoniu w dniu 27.08.2017r. nie zostanie zorganizowany z powodu braku zainteresowania mieszkańców bezpłatnym transportem.
 
W trosce o dobro dziecka
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.08.2017
w_trosce_o_dobro_dziecka_250817_00.jpgW dniu 23 sierpnia br. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie odbyło się trójstronne spotkanie, którego celem było powstanie oddziału przedszkolnego w tej placówce. Duża liczba chętnych dzieci spowodowała, że od 1 września w tej szkole uczyć się będzie nie tylko 22 sześciolatków, ale po raz pierwszy powstanie oddział młodszych dzieci.
Zobacz cały artykuł…
 
Zbliżają się Dożynki Gminno-Parafialne
Wpisał: R. Siwiec   
24.08.2017

przygotowania_dozynki_02017.jpgW związku ze zbliżającymi się Dożynkami Gminno-Parafialnymi, które w tym roku odbędą się w miejscowości Chełmonie w dniu 27 sierpnia, zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców, a przede wszystkim do właścicieli nieruchomości, ich zarządców i użytkowników oraz do administratorów budynków i kierowników zakładów pracy, aby zwrócili szczególną uwagę na wygląd posesji, za które są odpowiedzialni.

Zobacz cały artykuł…
 
Dożynki sołeckie w Bielsku- święto na które przez cały rok czekają mieszkańcy wsi
Wpisał: A.Jagielska   
24.08.2017

11.jpg19 sierpnia br w sołectwie Bielsk odbyły się dożynki wiejskie, które tradycyjnie ukoronowały całoroczny trud rolników związany z zakończeniem najważniejszych prac polowych i zbiorem zbóż. Uroczystość tuż po godzinie 15 zainaugurowało przekazanie na ręce, Pana Burmistrza Andrzeja Grabowskiego i Pani Sołtys Agnieszki Reiwer chleba i owoców symbolizujących bogactwo ziemi - w tym roku starostami dożynkowymi byli Państwo Beata i Czesław Makowscy.

Zobacz cały artykuł…
 
Dożynki Wiejskie w Mlewie
Wpisał: D. Pilarska-Mądry   
24.08.2017

dozynki_small.jpgW minioną sobotę, tj. 19 sierpnia br. w Sołectwie Mlewo odbyły się uroczystości dożynkowe zorganizowane dla mieszkańców wsi przez sołtysa wraz z radą sołecką.

Zobacz cały artykuł…
 
Zwrot podatku akcyzowego w 2017r.
Wpisał: Justyna Putz   
21.08.2017
herb_000_30_03_15.jpgZgodnie z informacją z Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, uprzejmie informuję, iż w 2017 roku, producent rolny może składać do wójta, burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu tego producenta rolnego (w tym dzierżawcy) wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej do wysokości limitu zwrotu, który w 2017 roku wynosić będzie 86,00 zł / ha w terminie od 1 sierpnia 2017r., do 31 sierpnia 2017r., producent rolny składa wniosek o zwrot podatku akcyzowego wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) potwierdzającymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnego w okresie od 1 lutego 2017r., do 31 lipca 2017r.,
Zobacz cały artykuł…
 
To są przyszli mistrzowie kolarstwa
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.08.2017

Ukolarze_rychnwo_small.jpgczestnicy IX edycji Mistrzostw Województwa w Kolarstwie Szosowym  o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie w ramach kolarskiej ligi UKS w dniu 20 sierpnia mieli do pokonania 33km. starsi, a młodsi 22km. trasę.   

Zobacz cały artykuł…
 
Witacze już powstają
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.08.2017

small.jpgAż 19 witaczy powstaje na terenie gminy Kowalewo Pomorskie. Autorami ich jest 15 sołectw i 1 stowarzyszenie. Poniżej prezentujemy tylko kilka z nich, aby pobudzić Państwa ciekawość. Każdy jest inny, każdy jest wyjątkowy i każdy wymagał dużo pracy, czasu i zaangażowania wielu mieszkańców. Zachęcamy do wycieczek i poszukiwania tych rękodzieł.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja na temat korzystania z RSO
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
18.08.2017

REGIONALNY SYSTEM OSTRZEGANIA  ( RSO ) aplikacja alarmowa, dzięki której każdy kto  ma dostęp do internetu, telewizji publicznej lub posiada zainstalowaną bezpłatna aplikację na telefon komórkowy ( smartfon ) może być powiadamiany o potencjalnych zagrożeniach i klęskach żywiołowych.

Zobacz cały artykuł…
 
Sołectwa przygotowują się do Święta Plonów
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.08.2017
solemini.jpgNa polach nadal maszyny pracują. Żniwa w pełni. Sołtysi i rady sołeckie przygotowują swoje wsie na gminne jak i lokalne uroczystości dożynkowe. Przystąpiono do prac porządkowych.
Zobacz cały artykuł…
 
VI Tura obozu BMX za nami
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.08.2017
miniatria.jpgSzybko minęło 6 tygodni i kolejny obóz kolonijny BMX-ów pożegnał się z Kowalewem Pomorskim. Była to już VI edycja tej formy wypoczynku organizowana przez firmę AveBmx na kowalewskim skate parku.
Zobacz cały artykuł…
 
Umowa o dofinansowanie na termomodernizację budynku Urzędu Miejskiego - podpisana
Wpisał: Magdalena Gadomska   
14.08.2017
miniaminia.jpgW dniu 21 lipca 2017 r. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podpisał Umowę o dofinansowanie Projektu pn.: „Termomodernizacja budynku Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim, ul. Św. Mikołaja 5”
Zobacz cały artykuł…
 
Runda jesienna już się rozpoczyna
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.08.2017
small.jpgPiłkarze seniorzy LKS Promień Kowalewo Pomorskie już trenują przed sezonem gry w V lidze. W dniu 8 sierpnia br. z zawodnikami i trenerem Dariuszem Rozwadowskim spotkał się Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski oraz zarząd klubu sportowego w osobach: prezes Stanisław Krauzewicz, członkowie: Jolanta Jakubiak, Agnieszka Reiwer, Marzena Rachubińska i Genowefa Folchmann. Tradycyjne spotkanie przed rozpoczęciem rundy jesiennej miało na celu wymianę uwag, wskazówek i oczekiwań wszystkich stron.
Zobacz cały artykuł…
 
Biezneswoman to Ty!
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
11.08.2017
BIZNESWOMAN TO TY! Program wspierania przedsiębiorczości i samozatrudnienia kobiet powyżej 29r.ż., bez zatrudnienia w województwie kujawsko- pomorskim, w szczególności w powiatach o najwyższej stopie bezrobocia.
Zobacz cały artykuł…
 
Przedsiębiorcy na start
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
11.08.2017
Program wspierania przedsiębiorczości i samozatrudnienia osób powyżej 29r.ż., bez zatrudnienia w województwie kujawsko- pomorskim, w szczególności w powiatach o najwyższej stopie bezrobocia.
Zobacz cały artykuł…
 
Apel do działkowców w sprawie odpadów pochodzących z ogrodów
Wpisał: Anna Dalke   
11.08.2017

smiet.pngInformujemy, że w dn. 27.07.2017 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Urzędu Miejskiego z członkami Zarządu i Komisji Rewizyjnej Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Jedność” w Kowalewie Pom. w składzie:

Zobacz cały artykuł…
 
Komunikat
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
11.08.2017

Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie

na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2017 r. 

 w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom

na zakup podręczników i  materiałów edukacyjnych (Dz.U. z 2017 r., poz. 1457)

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja
Wpisał: Zyta Szymańska - Kierownik MGOPS   
11.08.2017
Z uwagi na toczącą się polemikę na forum Gazety Pomorskiej na temat „ Żulostwo na rynku i pod sklepem"  informuję ,iż  każdy obywatel  ma prawo  przebywać i przesiadywać w miejscu publicznym.  W miejscach publicznych  zabronione jest między innymi spożywanie  alkoholu,  leżenie, obnażanie, zanieczyszczanie, naganne zachowanie itp.  Dotyczy to każdego obywatela, nie tylko osoby bezdomnej, czy uzależnionej od alkoholu.
Zobacz cały artykuł…
 
Konkurs na Witacza Dożynkowego
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.08.2017
narodziny_nowej_tradycji_17_07_17_000.jpgSamorząd Gminy Kowalewo Pomorskie ogłasza drugą edycję konkursu związanego z tradycjami dożynkowymi czyli na Witacza Dożynkowego. Oprócz konkursu na wieńce i dekoracje dożynkowe, które możemy podziwiać w dniu dożynek chcemy rozniecić ducha sielskości w całych wsiach. Widoczną oznaką czasu dożynkowego są tzw. przydrożne Witacze.
Zobacz cały artykuł…
 
Wakacyjne starty kolarzy Sokoła
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS Sokół Wielkie Rychnowo   
09.08.2017
miniaturka.jpgW dniach 04 -06 sierpnia br. kolarski peleton, w tym zawodnicy i wychowankowie UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo zawitał do Grudziądza, Gruczna i Kijewa Królewskiego, gdzie rozegrano Międzynarodowe Wyścigi Kolarskie.
Zobacz cały artykuł…
 
Zaproszenie do odwiedzenia stoiska edukacyjnego
Wpisał: Anna Dalke   
09.08.2017
zaproszenie_090817_00.jpgNa prośbę Konsorcjum Regionalnego Ośrodka Edukacji w Przysieku Sp. z o.o. i Agencji Reklamowej GALL s.c, działających na zlecenie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, poniżej zamieszczamy zaproszenie do odwiedzenia bezpłatnego stoiska edukacyjnego, organizowanego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pod hasłem "Do PSZOK tylko krok"
Zobacz cały artykuł…
 
Festyn Rodzinny w Sołectwie Pruska Łąka
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
04.08.2017
festyn_p_laka_04_08_17_00.jpgW dniu 29 lipca 2017r. odbył się Festyn Rodzinny w Sołectwie Pruska Łąka. Organizatorzy - Sołtys wraz z Radą Sołecką oraz Stowarzyszenie Kobiet Sołectwa Pruska Łąka zapewnili uczestnikom szereg atrakcji. Dzieci mogły do woli bawić się na dmuchanej zjeżdżalni oraz korzystać z przejażdżek konnych. Na przybyłych czekał słodki poczęstunek oraz kawa i herbata.
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi wg stanu na dzień 31.07.2017r.
Wpisał: Beata Lewandowska   
04.08.2017
herb_000_30_03_15.jpgŚciągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 98,57 %
Ściągalność wieś (ogółem) - 98,01 %

Sołectwa z największą ściągalnością opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
  -Frydrychowo - 99,80 %
  -Elzanowo - 99,69 %
  -Zapluskowęsy - 99,63 %

Zobacz cały artykuł…
 
Nabór uczestników do Kujawsko  Pomorskiej Akademii Młodych Liderów
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
02.08.2017

akademia_mlodych_liderow_020817.jpgStowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica ogłasza nabór uczestników do „Kujawsko - Pomorskiej Akademii Młodych Liderów".

W załączeniu szczegółowe informacje dotyczące naboru.

Zobacz cały artykuł…
 
FESTYN PARAFIALNO-MIEJSKI Św. Anny
Wpisał: MGOK Kowalewo Pomorskie   
01.08.2017
festyn_30_07_17_000.jpgFESTYN PARAFIALNO-MIEJSKI Św. Anny organizowany jest od 2000 roku przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta wspólnie z Proboszczem Parafii p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Kowalewie Pomorskim. Corocznie nad festynem Honorowy Patronat obejmuje Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego Pan Andrzej Grabowski.
Zobacz cały artykuł…
 
ZUS apeluje-jesteś potencjalnym emerytem?
Wpisał: Małgorzata Pawlewicz   
01.08.2017
logo_zus_01_08_17_00.jpgOtrzymałeś pismo z ZUS-u o ponowne przeliczenie kapitału? Nie czekaj-złóż wniosek.

W związku ze zmianą ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, której przepisy od 1 października 2017 spowodują przywrócenie wieku emerytalnego - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, ZUS spodziewa się wzmożonego wpływu wniosków o emeryturę osób, które już ukończyły ten wiek, lub też osiągną go do końca 2017.

Zobacz cały artykuł…
 
Śląskie kryteria udane dla wychowanków Sokoła
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS Sokół Wielkie Rychnowo   
31.07.2017

slaskie_kryteria_udane_31_07_17_00.jpgW ramach eliminacji do Mistrzostw Polski Kryterium w Pszczynie i Tychach rozegrano kryteria uliczne, w których wystartowało troje wychowanków UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo tj. w kategorii junior Piotr Klimkowski, w kategorii junior młodszy: Adrian Marzec i Daniel Śliwka obecnie reprezentujący barwy TKK „Pacific" Nestle Fitness Cycling Team.

Zobacz cały artykuł…
 
Z wizytą w Żukowie
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.07.2017
zwizytawzukowie_31_07_17_00.jpgW dniu 29 lipca br. Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie wizytował kaszubskie Żukowo. Głównym celem było spotkanie druhów ochotników z czterech województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko- pomorskiego i warmińsko- mazurskiego. Spotkanie tego typu odbywają się we wszystkich województwach. 
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 301 - 400 z 2859
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!