Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI S.P. Wielka Łąka PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska 30.01.2015
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili
Konkurs BOŻONARODZENIOWY

Strzelnica w Kiełpinach

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kondolencje
Wpisał: Monika Sitniewska   
14.08.2014
kondolencje_001_14_08_14.jpg
 
Pożyczki dla organizacji pozarządowych
Wpisał: Magdalena Charczuk   
13.08.2014
small.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Modernizacja ewidencji gruntów i budynków
Wpisał: Bożena Rymanowska   
13.08.2014

Zawiadomieniem z dnia 11 kwietnia 2014 roku znak GN.660.45.2014 ( zamieszczonym m.in. na stronie Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pom. w dniu 05 maja 2014r) Starosta Golubsko-Dobrzyński zawiadomił o wszczęciu postępowania w sprawie modernizacji ewidencji gruntów i budynków na terenie Gminy Golub-Dobrzyń oraz Kowalewa Pomorskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Lato w przedszkolu pełne przygód
Wpisał: Renata Sulska  nauczyciel Przedszkola Publicznego   
13.08.2014

small.jpgCzas wakacji to czas relaksu i swobody. Większość naszych podopiecznych korzysta już z uroków wakacji od początku czerwca, a dla pozostałych zorganizowaliśmy w miesiącu lipcu cykl zajęć pod hasłem „Mali tropiciele przygód".

Zobacz cały artykuł…
 
Zaproszenie na IV Kujawsko-Pomorskie Forum Turystyki Wiejskiej
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
12.08.2014

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza przedstawicieli środowisk angażujących się w rozwój turystyki wiejskiej do wzięcia udziału w IV Kujawsko-Pomorskim Forum Turystyki Wiejskiej, realizowanym we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko - Pomorską Organizacją Turystyczną. Tegoroczna edycja Forum odbędzie się w dniach 23-25 września 2014r. w Osadzie Karbówko w miejscowości Elgiszewo.

Zobacz cały artykuł…
 
Rozpoczęcie Wakacji z M-GOK
Wpisał: Barbara Niewidział - Dyrektor M-GOK   
11.08.2014
small.jpgOd poniedziałku 4.08.2014 do czwartku 14.08.2014 w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury odbywają się wakacje dla dzieci . Grupa liczy trzydzieści sześć osób w wieku od siedmiu do trzynastu lat. Organizowane są gry i zabawy ruchowe. Podczas warsztatów plastycznych dzieci rozwijają swoje zdolności manualne wykorzystując farbowany ryż , masę solną oraz malowanie na szkle.
Zobacz cały artykuł…
 
APEL  zagrożenie suszą!
Wpisał: Edyta Jasińska   
11.08.2014

W związku z długotrwałym brakiem opadów Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie   zwraca się z apelem do Sołtysów o rozpropagowanie wśród rolników zamieszkujących naszą gminę,  możliwości zgłaszania strat w uprawach rolnych spowodowanych przez suszę.

Zobacz cały artykuł…
 
Sezon piłkarski rozpoczęty i Rypin pokonany.
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.08.2014
promien_lech_rypin_000_09_08_14.jpgPiłkarze LKS Promień Kowalewo Pomorskie mają za sobą pierwszy z trzydziestu meczy IV ligi. W dniu 9 sierpnia br. na wyjeździe podopieczni Tomasza Paczkowskiego (mieszkańca Rypina) pokonali niekwestionowanego liderowi tej tabeli drużynę Lech Rypin 2:1. Po stracie gola w 46 minucie Promyczki spięły się i gola zdobył w 82 minucie Remigiusz Spychalski, a w doliczonym czasie (92min.), przy poważnej interwencji Dawida Marskiego gospodarze strzelili sobie samobója.
Zobacz cały artykuł…
 
Apel o szacunek dla przodków
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.08.2014

small.jpgZwracam się z prośbą o uszanowanie miejsca pamięci i nie zaśmiecanie starego cmentarza w Wielkim Rychnowie i wszystkich innych miejsc pochówków. W ostatnim okresie, w czasie objazdu gospodarskiego  stwierdziliśmy podrzucenie starych opon, gruzu i śmieci gospodarczych (szkło, papier) na terenie poewangelickiego cmentarza w Wielkim Rychnowie. Połamano również kilka drzewek. Jest to miejsce kultu dla naszych przodków, któremu należy się szacunek, a wokoło jest wiele pięknych miejsc, gdzie można urządzać sobie pikniki czy miejsca spotkań w bardziej komfortowych warunkach.

 

Z poważaniem

Andrzej Grabowski

Burmistrz Miasta  

Zobacz cały artykuł…
 
Słońce praży, praca wre
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.08.2014
small.jpgSierpień sprzyja pracom inwestycyjnym w gminie Kowalewo Pomorskie. Zakończono modernizację strzelnicy gminnej w Kiełpinach. Trwają prace ukończeniowe na chodniku przy ul. Odrodzenia, które wykonuje spółka ZGKiM Kowalewo Pomorskie. Układanie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Drzymały jest właśnie na półmetku.
Zobacz cały artykuł…
 
Szkoda, że to już koniec
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.08.2014
small.jpgKolejny obóz Kowalewem Pomorskim, żegnają się kolejni uczestnicy obozu BMX. Szybko minęło 6 tygodni i kończy się trzecia edycja kolonii organizowanych  przez firmę AveBmx na kowalewskim skate parku. W tym roku, w 3 turnusach wzięło udział łącznie 150 młodych ludzi w wieku 8- 18 lat. Obóz staje się coraz bardziej Międzynarodowy, w tym roku gościliśmy uczestników z Ukrainy, Rosji (z Syberii), Łotwy, Węgier, Kazachstanu oraz polonusów z Holandii, Niemiec, Francji i Irlandii.
Zobacz cały artykuł…
 
II EDYCJA WAKACYJNYCH WARSZTATÓW W SIERAKOWIE
Wpisał: Przewodnicząca KGW Sierakowo Marta Pawlik-Śliwa   
08.08.2014
small.jpgW dniach od 30 lipca do 1 sierpnia br. panie z KGW Sierakowo zorganizowały II edycję Wakacyjnych Warsztatów- Sierakowo 2014 „ Z historią na ty" ( I edycja odbyła się  w lipcu 2013 r „ Nuda w Sierakowie się nie uda") Chętnych do udziału w wieku  od 6 do 14 lat nie brakowało, udało się  zebrać 28 uczestników ( nie licząc  ulubieńca wszystkich dzieciaków- psa Biszkopta, który wiernie im towarzyszył, a w dzień wyjazdu cierpliwie czekał na ich powrót .
Zobacz cały artykuł…
 
Wystawa prac plastycznych
Wpisał: Barbara Niewidział-Dyrektor MGOK   
07.08.2014

small.jpgW dniu 1 sierpnia br. w sali wystawowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim otwarto wystawę prac plastycznych Karoliny Tryczak studentki UMK w Toruniu Wydziału Malarstwa. Na wystawie zaprezentowane są rysunkowe akty postaci. Prace wykonane są w technikach łączonych : ołówek, tusz, węgiel. Wystawę obejrzeć można codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00- 16.00.Serdecznie zapraszamy.

Zobacz cały artykuł…
 
Mówimy stanowcze NIE przemocy w rodzinie
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.08.2014
nie_przemocy_small.jpgMinister Sprawiedliwości wyraził zgodę, aby w Kowalewie Pomorskim powstała filia Punktu Pomocy osobom pokrzywdzonym w wyniku przemocy domowej. Inicjatorzy tego pomysłu: Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Kobietom i Dzieciom- Ofiarom Przemocy „AZYL" z Torunia chcą zapewnić pokrzywdzonym nie tylko z naszej gminy, ale i z całego powiatu miejsce, gdzie będą mogły skorzystać z pomocy psychologa i prawnika.
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi
Wpisał: Sylwia Pawliczyn   
07.08.2014

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi wg stanu na dzień 31.07.2014r.

Zobacz cały artykuł…
 
Szanowni przedsiębiorcy!!
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
06.08.2014
Na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie pojawiła się możliwość zorganizowania szkolenia w  ramach  projektu  „Ekoinnowacje  drogą  do  efektywności  energetycznej  przedsiębiorstw". Szkolenie kierowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.
Celem projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej firm poprzez zmniejszenie przez nie zużycia energii. 
Zobacz cały artykuł…
 
Szanowni czytelnicy
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.08.2014

Na moje ręce wpłynęły podziękowania od organizatorów obozu BMX którymi chciałbym się z Państwem podzielić.

Ze swojej strony bardzo dziękuję mieszkańcom za ciepłe i życzliwe podejście do naszych młodych gości, za otwartość i pokazanie kowalewskiej gościnności.

Z poważaniem
Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta

Zobacz cały artykuł…
 
Konkursy i projekty
Wpisał: Magdalena Charczuk   
06.08.2014
Informuję o konkursach i projektach organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Nabory te dotyczą:
  1. Konkursu "Pieśni Niepokornej 2014".

  2. Projektu stypendialnego dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych "Zdolni na start"- rok szkolny 2014/2015.

  3. Projektu "Krok w przyszłość- stypendia dla doktorantów"- rok akademicki 2014/2015

Więcej informacji zainteresowani znajdą w załącznikach . Zachęcamy do wzięcia udziału w w/w projektach i życzymy powodzenia.

 
Osiedle Jana Kochanowskiego umie się bawić
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.08.2014
os_j_kochanowskiego_umie_sie_bawic_05_08_14_000.jpgOd 11 lat Przewodniczący Stanisław Kaznowski wraz z Zarządem Osiedla Jana Kochanowskiego (gm. Kowalewo Pomorskie) zaprasza mieszkańców na letni festyn. Wspiera go w tym Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pom., który zapewnia animacje kulturalno- sportowe.
Zobacz cały artykuł…
 
W trosce o osoby słabsze.
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.08.2014
w_trosce_o_os_slabsze_05_08_14_000.jpgOd sierpnia w gminie Kowalewo Pomorskie przybyły dwa dodatkowe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Jedno zlokalizowane przy ul. Batalionów Chłopskich koło marketu Biedronka. Natomiast drugie na nowym parkingu przy ul. Św. Mikołaja służyć będzie zmotoryzowanym interesantom urzędu, kibicom piłki nożnej czy odwiedzającym pobliski cmentarz.
Zobacz cały artykuł…
 
Dot. artykułu "Mrówka w centrum miasta"
Wpisał: Bożena Rymanowska   
05.08.2014

W związku z prowadzoną polemiką na forum „Gazety Pomorskiej " pod hasłem „Mrówka w centrum miasta" pragniemy poniżej odnieść się do podnoszonych zarzutów.

Dla terenu, na którym położona jest działka nr geodez. 217/5 i 217/8 w 0004 obr. ew. miasta Kowalewa Pom. Gmina Kowalewo Pom. nie posiada miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Zobacz cały artykuł…
 
65 Błyskawiczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Miasta
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.08.2014
65_turniej_p_noznej_03_08_14_000.jpgW dniu 3 sierpnia br. po raz 65 rozegrano Turniej Piłki Nożnej o Puchar Miasta Kowalewo Pomorskie. Organizatorami tej najstarszej w regionie i w Polsce imprezy są: Burmistrz Miasta oraz Zarząd Ludowego Klubu Sportowego „Promień".

W turnieju uczestniczyło 5 drużyn juniorskich, które zagrały w systemie każdy z każdym. Były to: PROMIEŃ Kowalewo I, PROMIEŃ Kowalewo II, DRWĘCA Golub Dobrzyń, Elana Toruń i Jedynka Aleksandrów Kujawski.

Zobacz cały artykuł…
 
Akcja poboru krwi w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
04.08.2014

akcj_pob_krwi_000_04_08_14.jpgW dniu 31 lipca 2014 r. na placu przy remizie OSP odbyła się akcja poboru krwi, zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy przy współpracy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim.

W akcji wzięło udział 51 osób oddając łącznie 22,95 litrów krwi.

Zobacz cały artykuł…
 
Szanowni czytelnicy
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.08.2014

W załączeniu przekazuję artykuł pt. „Inwestycje pchnęły nasze dwa miasta" z 30.07.14. Zachęcam do lektury. Więcej informacji na temat rankingu gazety Rzeczpospolita zamieściliśmy już wcześniej:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5670&Itemid=16

Z poważaniem
Andrzej Grabowski Burmistrz Miasta

Zobacz cały artykuł…
 
Manpower - OFERTA PRACY
Wpisał: Monika Piróg   
04.08.2014

Manpower to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 65-cio letniej tradycji. Nasza firma jest obecna w 82 krajach, na terenie Polski mamy 50 oddziałów. Współpracujemy z 400 000 klientów rocznie, w tym małymi i średnimi przedsiębiorstwami ze wszystkich sektorów, a także największymi światowymi korporacjami. Nasze usługi obejmują pracę tymczasową, rekrutację pracowników stałych, zatrudnienie zewnętrzne oraz doradztwo personalne.

Zobacz cały artykuł…
 
Oświetlenie solarno-hybrydowe
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
01.08.2014

solar.jpgOd czasu wybudowania systemu oświetlenia zewnętrznego typu solarno-hybrydowego na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie coraz częściej dochodzi do aktów dewastacji i kradzieży poszczególnych elementów zamontowanych lamp.

Zobacz cały artykuł…
 
W zdrowym ciele- Sportowe życie w WTZ w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Ewa Żuławska   
01.08.2014

small.jpgAktywność ruchowa pomaga człowiekowi zachować zdrowie fizyczne, psychiczne, społeczne i duchowe. Dlatego też uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim starają się utrzymać w jak najlepszej kondycji swoje zdrowie i sprawność fizyczną. Warto zaznaczyć, że podstawa tych poczynań jest Terapia Rehabilitacyjna w WTZ w ramach której Uczestnicy pod okiem Pani Michaliny - naszej fizjoterapeutki, mają do dyspozycji: Uniwersalny Gabinet Usprawnienia Leczniczego (UGUL), bieżnie, rowery rehabilitacyjne, steppery, wioślarze, rotory, przybory gimnastyczne i przybory do ćwiczeń manualnych.

Zobacz cały artykuł…
 
Mamy trzeciego podopiecznego.
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.07.2014

biszkopt.jpgPracownicy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim z radością przyjęli wiadomość, że ich kolejny podopieczny- bezdomny pies Miziak znalazł prawdziwą rodzinę. Był to drugi pupil samorządowców. Wcześniej przez 3 miesiące opiekowali się Urzędaskiem, a od lutego br. właśnie Urzędaskiem II, nazwanym przez gimnazjalistów Miziakiem (lubi się przytulać). Wiadomość o znalezieniu domu dla tego pupilka zaowocowała Urzędaskiem nr III o smacznej nazwie Biszkopt.

Zobacz cały artykuł…
 
Odkrywają krzyżackie tajemnice
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.07.2014

small.jpgStudenci Instytutu Archeologii UMK Toruń zakończyli prace na górze zamkowej w Kowalewie Pomorskim. Archeolodzy wraz z opiekunami z uniwersytetu: dr Marcinem Wiewiórem, Boguszem Wasik i Agatą Momot od dwóch lat rozkopują najwyższy punkt w mieście, chcąc ustalić co kryje teren. Gmina Kowalewo Pomorskie aktywnie wspiera młodych poszukiwaczy skarbów udostępniając nieodpłatnie obiekt Centrum, gdzie uczniowie śpią i gdzie składują znaleziska.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Halina Dąbrowska Dyrektor Zespołu Szkół   
30.07.2014
kondolencje_01_30_07_14.jpg
 
Dobiegły końca "Wakacje z przygodą" w Świetlicy Socjoterapeutycznej
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
30.07.2014

small.jpgDrugi tydzień „Wakacji z przygodą" był równie aktywny jak pierwszy, obfitował w przygodę i niespodzianki...

 

Zobacz cały artykuł…
 
Świadczenia rodzinne i fundusz alimentacyjny na okres zasiłkowy 2014/2015
Wpisał: Zyta Szymańska Kierownik MGOPS   
30.07.2014

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim informuje, iż osoby pobierające świadczenia rodzinne w celu uzyskania prawa do świadczeń rodzinnych na okres zasiłkowy 2014/2015 winni zgłaszać się do Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Plac Wolności 3 w Kowalewie Pomorskim tel. (056)684-11-30 lub (056)684-28-73.

Zobacz cały artykuł…
 
Prace nad ZIT-em wojewódzkim trwają
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.07.2014

small.jpgW dniu 28 lipca br. Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski uczestniczył w spotkaniu 25 samorządów tworzących ZIT wojewódzki z Marszałkiem i jego przedstawicielami, aby omówić stan prac nad strategią i zakres zadań mogących być zrealizowanych w ramach RPO 2014-2020.

Zobacz cały artykuł…
 
FESTYN PARAFIALNO-MIEJSKI Św. Anny
Wpisał: Barbara Niewidział - Dyrektor MGOK   
29.07.2014

picture.jpgFESTYN PARAFIALNO-MIEJSKI Św. Anny organizowany jest od 2000 roku przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury wspólnie z Parafią p.w. Św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim. Corocznie nad festynem Honorowy Patronat obejmuje Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego Pan Andrzej Grabowski. Od kilu lat do organizacji festynu włączyło się Stowarzyszenie Integracja i Współpraca na czele z Prezesem Panem Jackiem Janiszewskim byłym mieszkańcem Kowalewa Pomorskiego. Stowarzyszenie przyjęło nazwę organizowanej imprezy „Bezpieczne i ekologiczne wakacje". W trakcie festynu odbyły się pokazy służb policyjnych i strażackich, m.in.: pierwsza pomoc -strażacy przedstawili sposoby jej prawidłowego udzielania. Policja zaś zaprezentowała pokaz tresury psa „Bolo", który cieszył się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród najmłodszych uczestników festynu.

Zobacz cały artykuł…
 
Sto lat młodej parze
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.07.2014

small.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski udzielił w dniu 26 lipca br. ślubu cywilnego pani Agnieszce Wiewiór i panu Pawłowi Kozłowskiemu. Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego czynności z zakresu rejestracji stanu cywilnego dokonuje kierownik urzędu stanu cywilnego. W myśl ust. 2 tego przepisu kierownikiem urzędu stanu cywilnego jest wójt lub burmistrz (prezydent), który może (zgodnie z art. 6 ust. 3) na stanowisko kierownika USC zatrudnić inną osobę. Taka sytuacja ma miejsce u nas, gdzie funkcję kierownika pełni p. Bożena Kliber. Jednak na wniosek Państwa Młodych ślubu udziela osobiście włodarz miasta. Węzłem małżeńskim Burmistrz Andrzej Grabowski łączy średnio jedną parę w roku.

Zobacz cały artykuł…
 
Pomoc i opieka Św. Krzysztofa
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.07.2014

small.jpgKierowcy z Kowalewa Pomorskiego oddali swoje samochody pod opiekę świętego Krzysztofa. W dniu jego święta, czyli 25 lipca ks. wikary Marek Wysocki poświęcił kilkadziesiąt pojazdów zgromadzonych na placu przy ul. Strażackiej. Wśród nich był również rower. Patrząc na rejestracje samochodów można było stwierdzić, że pochodziły nie tylko z naszego i sąsiednich powiatów ale nawet z sąsiednich województw.

Zobacz cały artykuł…
 
Badania mammograficzne
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
28.07.2014

badania_mammograf_000_28_07_14.jpgW dniach 17-21 lipca br. na placu przy remizie OSP w Kowalewie Pomorskim odbyły się badania mammograficzne, które przeprowadziło FADO Centrum Usług Medycznych w Gdyni.

Do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z bezpłatnych badań finansowanych z NFZ wysłano zaproszenia.

Zobacz cały artykuł…
 
Wystawa Rysunku
Wpisał: Barbara Niewidział   
28.07.2014

Dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury  w Kowalewie Pomorskim zaprasza na wystawę rysunku Karoliny Tryczak która odbędzie się w dniu 01.08.2014r. o godz. 16:00.

Zobacz cały artykuł…
 
Święto Policji
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.07.2014

small_picture.jpgW dniu 23 lipca 2014r. z okazji Święta Policji, odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku obchodzona jest 95 rocznica powołania Policji Państwowej. Na uroczystość przybył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Tomasz Trawiński oraz zaproszeni goście.

Zobacz cały artykuł…
 
Będzie bardziej estetycznie
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.07.2014

male.jpgBardzo dobra współpraca z zarządcą drogi krajowej już niedługo zaowocuje poprawą estetyki kolejnych miejsc w gminie Kowalewo Pomorskie. Samorząd zawnioskował o wymianę krawężników wzdłuż krajowej 15 na ulicach: Toruńska, 23-Stycznia i Brodnicka. Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad oddz. w Bydgoszczy przystąpiła do ich wymiany. Na pierwszy ogień wzięto ul. Toruńską.

Zobacz cały artykuł…
 
Wakacyjny festyn na Osiedlu Brodnickim
Wpisał: Magdalena Hinz   
24.07.2014

small.jpgW dniu 19 lipca przewodniczący Henryk Sławiński wraz z Zarządem i Komisją Rewizyjną Osiedla Brodnickiego zaprosili mieszkańców do wspólnej zabawy na festynie osiedlowym. Wśród zaproszonych gości był Burmistrz Miasta pan Andrzej Grabowski oraz  Sekretarz Gminy pani Ewa Bąk.

Zobacz cały artykuł…
 
Sukcesy plażowej piłki ręcznej
Wpisał: Robert Bejgier   
23.07.2014

1369729330.jpgOstatnie trzy tygodnie to pasmo sukcesów szczypiornistek BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
Pożegnaliśmy strażaka
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.07.2014

small.jpgWe wtorek 22 lipca br. w kościele parafialnym w Kiełbasinie odbył się pogrzeb śp. dh Kazimierza Bazanowskiego - wieloletniego strażaka ochotnika z OSP Mlewo. We mszy św. pogrzebowej koncelebrowanej przez ks. proboszcza Piotra Igielskiego oraz kapelana strażackiego Marka Wysockiego oprócz rodziny, krewnych i znajomych brali udział również strażacy z gminy Kowalewo Pomorskie z Burmistrzem, jednocześnie prezesem Zarządu MG. OSP RP Andrzejem Grabowskim na czele. Swojego wieloletniego prezesa na miejsce wiecznego spoczynku odprowadził sztandar i druhowie z OSP Mlewo.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.07.2014

Wszystkim, którzy w tak bolesnej dla nas chwili

dzielili smutek i żal, okazali wiele serca i życzliwości

oraz wzięli udział we mszy św.

i odprowadzili na miejsce wiecznego spoczynku

śp. Kazimierza Bazanowskiego,

za okazaną Zmarłemu pamięć, za modlitwę,

wieńce i kwiaty serdeczne ,,Bóg zapłać"

 składa Żona z dziećmi i rodziną

 

 
Półmetek Wakacji z przygodą w Świetlicy Socjoterapeutycznej
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
22.07.2014

small.jpgZ poniedziałku na wtorek, tj. z 14 na 15 lipca b.r., 25 wychowanków placówki rozpoczęło „Wakacje z przygodą". Tegoroczne zajęcia letnie, zaczęto nietypowo, bo tzw. „nocką". Tego wieczoru była kolacja przy świecach, wieczorny spacer po Kowalewie, mnóstwo zabaw, konkursy i projekcja filmów.

Zobacz cały artykuł…
 
Festyn parafialny w Pruskiej Łące
Wpisał: Małgorzata Dębińska   
21.07.2014
fest_par_p_laka_20_07_14_000.jpgW niedzielę 20 lipca br. przy świetlicy w Pruskiej Łące odbył się festyn parafialny z okazji odpustu w kościele pw. św. Katarzyny i św. Małgorzaty w Wielkiej Łące.

Festyn rozpoczął się o godzinie 16.00. Dzieci miały okazję wziąć udział w grach i konkursach organizowanych przez pracowników Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Jesteśmy innowacyjni i stabilni ekonomicznie- czyli ranking Rzeczpospolitej
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.07.2014

swinka.jpgW dziesiątej, jubileuszowej edycji Rankingu Samorządów ogłaszanym przez gazetę Rzeczpospolita nie mogło zabraknąć Kowalewa Pomorskiego. Złożona ze specjalistów kapituła pod przewodnictwem Jerzego Buzka oceniała stabilność i kondycję finansową samorządów. Autorzy rankingu zebrali dane z prawie 2500 samorządów w trzech kategoriach: gmin miejskich, wiejskich oraz miast na prawach powiatu. 

Zobacz cały artykuł…
 
Wakacje z MGOK
Wpisał: Barbara Niewidział-Dyrektor MGOK   
21.07.2014
lato-wakacje-2012.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
XXI Międzynarodowy Turniej Szachowy
Wpisał: Benedykt Mroziński   
21.07.2014

small.jpgW dniach 10-16 lipca 2014 roku rozegrany został XXI Międzynarodowy Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskim. W tegorocznej imprezie  tradycyjnie wzięło udział wielu szachistów z całego kraju.  W głównych grupach turniejowych udział wzięło 298 uczestników, ponadto w turnieju błyskawicznym wystartowały 74 osoby. Liczby te sprawiają, że kowalewska impreza szachowa znajduje się wśród największych i najlepszych turniejów w kraju.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.07.2014
nekrolog_bazanowski_21_07_2014.jpg
 
Turniej Piłki Nożnej O Puchar Sołectwa Wielka Łąka
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
18.07.2014

turniej_wielka_laka_18_07_2014.jpgW dniu 5 lipca 2014r. na na Kompleksie Boisk Orlik w Wielkiej Łące został rozegrany turniej piłki nożnej o Puchar Sołectwa. W zmaganiach wzięło udział 9 drużyn: Wielka Łąka I, Plasticon, Pruska Łąka, Borówno, Wielka Łąka II, Kowalewo FC ZUS, Kowalewo Zieloni, Toruń I oraz Toruń Kebab.

Zobacz cały artykuł…
 
DRUGIE ŻYCIE SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO
Wpisał: Magdalena Charczuk   
18.07.2014

Zachęcamy do przeczytania wywiadu tygodnia przeprowadzonego przez pracownika Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu z p.Danielem Brożkiem, prezesem prowadzącego Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim toruńskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, w którym opowiada   o zbiórce przedmiotów używanych w ramach europejskiego projektu CERREC. http://www.kujawsko-pomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27345&Itemid=533

 
Spotkanie seniorów przy grillu
Wpisał: Monika Sitniewska   
18.07.2014

small.jpgKowalewscy seniorzy po raz kolejny propagowali aktywny tryb życia. W dniu 17 lipca br. Członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Kowalewa, wspólnie z koleżankami i kolegami z zaprzyjaźnionych „Związków", udali się na grilla. Takie spotkanie to już tradycja, w której seniorzy chętnie uczestniczą. Dzięki życzliwości Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim p. Barbary Niewidział seniorzy mogli piknikować w bardzo dogodnych warunkach.

Zobacz cały artykuł…
 
Remonty chodników w Kowalewie Pom.
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
18.07.2014
rem_chodnikow_000_18_07_14.jpgGmina Kowalewo Pomorskie przystąpiła do realizacji kolejnych zadań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego, jakim są przede wszystkim piesi i rowerzyści.

Zadanie pn. „Kształtowanie obszarów o szczególnym znaczeniu dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców, poprzez remont chodnika w ul. Drzymały w Kowalewie Pomorskim" realizowany jest w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi" objętego PROW 2007-2013.

Zobacz cały artykuł…
 
Zbiórki publiczne nie wymagają zezwoleń
Wpisał: Bożena Kliber - Kierownik USC i Referatu Spraw Obywatelskich   
18.07.2014

18 lipca 2014 roku zaczęła obowiązywać nowa ustawa o zbiórkach publicznych, która znosi m.in. obowiązek uzyskiwania urzędowych pozwoleń na przeprowadzenie zbiórki publicznej. Zostają one zastąpione zgłoszeniami publikowanymi na portalu, który zaczyna działać w dniu wejścia w życie ustawy.

Zobacz cały artykuł…
 
Wykorzystać możliwości ePUAP
Wpisał: Małgorzata Dębińska   
18.07.2014

epuap_000_18_07_14.jpgGmina Kowalewo Pomorskie przystąpiła do realizacji projektu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki „Partnerstwo na rzecz wykorzystywania możliwości platformy ePUAP przez JST i ich mieszkańców" w ramach Priorytetu Dobre rządzenie, działanie - wzmocnienie potencjału administracji samorządowej realizowanego wspólnie z Starostwem Powiatowym w Wąbrzeźnie, Gminą Miastem Wąbrzeźno, Gminą Dębowa Łąka, Gminą Książki. Całkowity koszt projektu to kwota 1,2 mln zł.

Zobacz cały artykuł…
 
Przyłączenie do sieci kanalizacyjnej
Wpisał: Wiesław Chmielewicz   
17.07.2014

Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim informuje, że zgodnie z art. 5 ust. pkt 2) ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie (Dz. U. 2013 poz. 1399) właściciel nieruchomości zapewnia utrzymanie czystości i porządku, poprzez przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej lub w przypadku gdy budowa sieci kanalizacyjnej jest technicznie lub ekonomicznie nieuzasadniona, wyposażenie nieruchomości w zbiornik bezodpływowy nieczystości ciekłych lub przydomową oczyszczalnię ścieków bytowych, spełniającą wymagania określone w odrębnych przepisach.

Zobacz cały artykuł…
 
Internet i komputery dla zagrożonych wykluczeniem cyfrowym
Wpisał: Joanna Krasicka - Kierownik Projektu   
16.07.2014
einclusion_000_16_07_14.jpgSzanowni Państwo
Chcąc zmniejszyć zjawisko wykluczenia cyfrowego na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie Gmina złożyła do Władzy Wdrażającej Programy Europejskie wniosek o dofinansowanie realizacji Projektu pn. Likwidacja barier wykluczenia cyfrowego na obszarze Gminy Kowalewo Pomorskie".
Zobacz cały artykuł…
 
STUDIO WOKALNE MIEJSKO - GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W KOWALEWIE POMORSKIM
Wpisał: Barbara Niewidział   
16.07.2014
wokal_17_07_2014.jpgZajęcia ruszają od września 2014 r. przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim. Prowadzone będą pod kier. mgr Remigiusza Kuźmińskiego (wokalisty, dyrygenta, nauczyciela śpiewu - absolwenta bydgoskiej Akademii Muzycznej).
Zobacz cały artykuł…
 
Przywrócenie stałej organizacji ruchu
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
16.07.2014
przejazd_kol_000_10_07_14.jpgInformujemy, ze w dniu 11.07.2014 roku o godz. 1600 została przywrócona stała organizacja ruchu dla przejazdu kolejowego linii nr 353 w km 158,566 w ciągu drogi powiatowej nr 2104C w miejscowości Mariany .

Paulina Wiśniewska
Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim
 
Kondolencje
Wpisał: MGOPS w Kowalewie Pom   
15.07.2014
konddolencje_15_07_2014.jpg
 
Kolejne wielkie zmagania szachowe w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Benedykt Mroziński   
15.07.2014
small.jpgW  miniony czwartek w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury rozpoczął się XXI Międzynarodowy Turniej Szachowy. Po uroczystym otwarciu, którego dokonała  w imieniu Burmistrza  Andrzeja Grabowskiego, sekretarz Gminy Ewa Bąk,  prawie trzystu zawodników przystąpiło do szachowych zmagań. Rozgrywki odbywają się w sześciu grupach. Najlepsi szachiści grają w Open  A.
Zobacz cały artykuł…
 
Wakacyjny festyn w Piątkowie
Wpisał: Anna Dalke   
15.07.2014
piatkowo_000_14_07_14.jpgW słoneczne, niedzielne popołudnie, dn. 13.07.2014r. mieszkańcy Piątkowa bawili się na festynie rodzinnym zorganizowanym na placu przy boisku sportowym.

Na wszystkich przybyłych czekało wiele atrakcji przygotowanych przez Sołtysa wsi Panią Marylenę Lewandowską, Radę Sołecką Piątkowa oraz kreatywną młodzież. Jak co roku nie zawiodły Panie, które przygotowały przepyszne domowe ciasta oraz zapewniły obsługę gości.

Zobacz cały artykuł…
 
Badania statystyczne
Wpisał: Magdalena Charczuk   
11.07.2014
Ponownie zachęcamy Państwa do udziału w badaniach statystycznych statystyki publicznej. Urząd Statystyczny w Bydgoszczy prowadzi wieloetapowy proces promocji działań mających na celu wywołanie pozytywnego nastawienia mieszkańców i uzyskanie przychylności wobec ankieterów statystycznych. W związku z czym załączamy artykuł US nt.badań ankietowych. Ma to na celu zapoznanie się i zrozumienie pracy ankieterów oraz podkreśli wagę tej formy badań.
 
Odprawa techniczna szachistów
Wpisał: Monika Sitniewska   
11.07.2014

odprawa_szachistow_000_11_07_14.jpgW okresie wakacyjnym Kowalewo Pomorskie jest często odwiedzane przez mieszkańców innych miejscowości. Kilka dni temu opuścili nas studenci Instytutu Artystycznego Wydziału Malarstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a już przybyli szachiści, na XXI Międzynarodowy Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Wakacje w mieście
Wpisał: Magdalena Charczuk   
11.07.2014

wakacje_w_miescie_01_11_07_14.jpgOkres wakacji to czas odpoczyku od szkoły, czas relaksu, możliwość wyjazdu i zwiedzania nowych, ciekawych miejsc.

Osoby, które nie wyjechały z Kowalewa Pomorskiego zapraszamy do spędzania czasu aktywnie na Centrum Rekreacji i Sportu, które otwarte jest do późnych godzin wieczornych. W godzinach od 10- 22 codziennie czeka na Was plac zabaw, boisko wielofunkcyjne, bieżnia, boiska Orlik, boisko do piłki plażowej, skate park oraz siłownia zewnętrzna.

Zobacz cały artykuł…
 
Prace remontowe w toku
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
11.07.2014
prace_remontowe_11_11_07_14.jpgW dniu 08.07.2014 r. rozpoczęły się kolejne prace remontowe na terenie gminy. Na podstawie zawartej umowy, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. wykona remont chodnika w pasie drogi wojewódzkiej nr 554 relacji Orzechowo - Kowalewo Pomorskie - Kikół w miejscowości Kowalewo Pomorskie, ul. Odrodzenia. Stare i zniszczone płytki chodnikowe na odcinku od ul. Drzymały do ul. Gł. Dworzec zostaną zastąpione kostką brukową.
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy
Wpisał: Sylwia Pawliczyn   
10.07.2014

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 30.06.2014r.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja
Wpisał: Agnieszka Szczepanowska   
09.07.2014

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r.-Prawo energetyczne (Dz.U. z 2012r. poz. 1059 z późn.zm.), od  dnia 1 stycznia 2014r. odbiorcy wrażliwemu energii  elektrycznej przysługuje zryczałtowany dodatek energetyczny.

Zobacz cały artykuł…
 
Zasiłek dla opiekuna
Wpisał: Edyta Jasińska   
09.07.2014

Ważne dla osób ubiegających się o przyznanie zasiłku dla opiekuna, specjalnego zasiłku opiekuńczego lub świadczenia pielęgnacyjnego

Zobacz cały artykuł…
 
Bank Żywności UE
Wpisał: Monika Białkowska   
09.07.2014

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim informuje, iż żywność z Banku Żywności UE dla osób korzystających z tej pomocy będzie wydawana w dniach:

Zobacz cały artykuł…
 
Sierakowo powitało wakacje
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.07.2014
sierakowo_powitalo_wakacje_09_07_14_000.jpgW dniu 6 lipca br. dzieci ze wsi Sierakowo (Gmina Kowalewo Pomorskie) świętowały nadejście wakacji. Żegnaj szkoło, ranne wstawanie i nauko, a witaj zasłużony wypoczynku. Co prawda kilka minut przed 14.00 solidnie popadało, a nawet słychać było odgłosy burzy, ale na czas festynu trochę się wypogodziło. Oczywiście największą frajdę mieli najmłodsi mieszkańcy, ale i o dorosłych nie zapomniano.
Zobacz cały artykuł…
 
Zakończenie pleneru malarskiego- wystawa poplenerowa
Wpisał: Barbara Niewidział - Dyrektor MGOK   
08.07.2014

small.jpgStudenci II roku Instytutu Artystycznego Wydziału Malarstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pod opieką profesorów UMK Ireneusza Kopacz i Piotra Będkowskiego zakończyli plener malarski w Kowalewie Pomorskim. Do studentów dołączyli nasi młodzi „kowalewscy artyści".

Zobacz cały artykuł…
 
XXXVIII Międzynarodowy Turniej Rycerski w Golubiu Dobrzyniu
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.07.2014

xxxviii_miedzyn_turn_rycerski_08_07_14_000.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski reprezentował samorząd gminy Kowalewo Pomorskie w XXXVIII Turnieju Rycerskim na golubskim zamku. W czasie uroczystego otwarcia turnieju w dniu 5 lipca wśród gości byli również: wiceprzewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober, samorządowcy, władze stowarzyszeń skupiających wojów i rycerzy. Podkreślając ogrom pomocy i wsparcia kasztelan Piotr Kwiatkowski przekazał gościom podziękowania i życzenia.

Zobacz cały artykuł…
 
Gościnne Kowalewo
Wpisał: Magdalena Charczuk   
07.07.2014

small.jpgZ początkiem wakacji już po raz trzeci Kowalewo odwiedzili uczestnicy obozu BMX.  Organizatorem wakacyjnych kolonii dla pasjonatów rowerów wyczynowych na kowalewskim skate parku jest firma AveBmx z Warszawy. Jest to obóz dla osób pragnących rozpocząć swoją przygodę z bmxem, a także dla osób chcących udoskonalić swoje umiejętności jazdy na rowerze, nauczyć się nowych trików. Uczestnicy biorą udział w zajęciach sportowych pod okiem doświadczonych instruktorów.

Zobacz cały artykuł…
 
Jedni zaczynają, drudzy kończą.
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.07.2014

jedni_zaczynaja_inni_koncza_07_07_14_000.jpgPrace na strzelnicy w Kiełpinach dobiegają końca. Wykonawca - firma STAWBUD z Jedwabna kończy ustawianie stanowisk strzelniczych oraz punktów gastronomicznych. Przypominamy, że planowany termin zakończenia budowy to koniec lipca br. Łączna wartość inwestycji to ok. 585 tys. zł. Z czego samorząd uzyskał dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego w wys. 75% kosztów kwalifikowanych, przez co budżet gminy zapłaci 200tys.zł.

Zobacz cały artykuł…
 
Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość
Wpisał: Edyta Jasińska   
07.07.2014
Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłasza VI edycję konkursu „Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość". Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.
Zobacz cały artykuł…
 
Żółw wrócił do domu
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.07.2014

Żółw sprinter, którego kilka dni temu znaleziono na chodniku przy ul. Odrodzenia wrócił do domu. Po akcji informacyjnej (internet, plakaty) zgłosił się właściciel. Okazało się, że nasz wędrowiec przemaszerował pond 1,5km.

 
Kolejna ścieżka pieszo- rowerowa w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.07.2014

small.jpgNikt nie ma wątpliwości, że samorząd gminy Kowalewo Pomorskie dba o bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, ale i kierowców. Kilometry ścieżek rowerowych biegną wzdłuż dróg krajowych, wojewódzkich i gminnych. Właśnie przystąpiono do układania nowej, wzdłuż ul. Drzymały, która połączy się z istniejącym traktem przy ul. Odrodzenia. Na odcinku zlokalizowanym wzdłuż posesji zabudowanych chodnik powstanie na poboczu z kostki polbrukowej. Na odcinku zlokalizowanym na terenie wiejskim chodnik będzie w granicy drogi, jako pas wytyczony na jezdni.

Zobacz cały artykuł…
 
Nasze hymny
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.07.2014

W gminie Kowalewo Pomorskie, w czasie ważnych uroczystości szkolnych, kulturalnych czy sportowych odtwarzane są hymny. Nie tylko ten najważniejszy narodowy, ale również te lokalne. Swoje indywidualne utwory posiada samorząd gminy oraz placówki oświatowe. 

Zobacz cały artykuł…
 
List Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
04.07.2014
Zobacz cały artykuł…
 
Żółw sprinter
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.07.2014

Chodnik wzdłuż ulicy Odrodzenia w Kowalewie Pomorskim cieszy się dużym zainteresowaniem biegaczy, spacerowiczów i miłośników nordic walking. W niedzielne popołudnie (29.06.) przyłączył się do nich kolejny pasjonat. W czasie przejażdżki rowerzystka natknęła się na dużych rozmiarów  ....... żółwia lądowego (gatunek stepowy). Zwierze bardzo szybko poruszało się w kierunku miasta. Każdy absolwent szkoły podstawowej wie, że żółw stepowy to nie gatunek żyjący u nas na wolności, dlatego można przypuszczać, że najzwyczajniej dał nogę z czyjejś posesji.

Zobacz cały artykuł…
 
Pieniądze dla małego biznesu już niedługo
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.07.2014

small.jpgW dniu 30 czerwca 2014 roku odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Krajowego Funduszu Poręczeniowego „Samorządowa Polska" sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Jednym z członków KFP jest gmina Kowalewo Pomorskie. Walne Zgromadzenie otworzył Jacek Janiszewski - Prezes Zarządu KFP, który przedstawił zgromadzonym Wspólnikom aktualne informacje odnośnie wykonanych i planowych na najbliższy okres zadań w zakresie realizacji Programu „Samorządowa Polska" i prowadzonych czynności w zakresie pozyskania finansowania dla Lokalnych Funduszy Pożyczkowych „Samorządowa Polska".

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Dziecka w Mlewcu
Wpisał: Katarzyna Brzycka   
03.07.2014

atrakcje_03_07_2014.jpgJak co roku, Sołtys i Rada Sołecka sołectwa Mlewiec zorganizowali dla swoich najmłodszych mieszkańców- Dzień Dziecka. Dzieci, które w dniu 21.06.2014 roku przybyły do świetlicy wiejskiej na godz. 14:00, przywitane zostały przez przyjazne Smoki, zabawiające je  przez kolejne 2 godziny. Były tańce, śpiewy i konkursy, w których nagrodą było coś słodkiego. Pomimo nie najlepszej w tym dniu pogody, zabawa była bardzo udana.

Zobacz cały artykuł…
 
Plener Malarski
Wpisał: Barbara Niewidział   
02.07.2014
small.jpgW dniu 1 lipca 2014roku rozpoczął się plener malarski z udziałem studentów II roku Instytutu Artystycznego Wydziału Malarstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zakończenie pleneru odbędzie się w dniu 7 lipca o godz. 13.00 w M-GOK w Kowalewie Pomorskim.
Zobacz cały artykuł…
 
Wakacje
Wpisał: Magdalena Charczuk   
02.07.2014

sunny.jpgZ okazji zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji życzę dobrego zdrowia

i niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody 

i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód.

       Życzę, byśmy wszyscy mogli się spotkać w szkole zdrowi, szczęśliwi,                    

                 wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

 

Burmistrz Miasta

Andrzej Grabowski

 
"Piknik rodzinny - szkoła bez przemocy"
Wpisał: Sławomir Marciniak   
02.07.2014
small.jpg27 czerwca 2014 r. na terenie Publicznego Gimnazjum odbył się "Piknik rodzinny - szkoła bez przemocy". Kolejna odsłona tej imprezy skierowanej do mieszkańców gminy Kowalewo Pomorskie rozpoczęła się o godzinie 16:00. W trakcie czterogodzinnego pikniku licznie zgromadzone rodziny z Kowalewa i okolic mogły uczestniczyć w różnych atrakcjach.
Zobacz cały artykuł…
 
Odbiór zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego oraz materiałów wielkogabarytowych
Wpisał: Anna Dalke   
02.07.2014

small_obrazek_02_07_2014.jpgInformujemy, że zgodnie z harmonogramem wywozu odpadów komunalnych na 2014r., od 1 lipca b.r. z nieruchomości zlokalizowanych na terenach wiejskich naszej gminy odbierane będą meble, odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Wywóz w/w odpadów z posesji położonych na terenie miasta Kowalewo Pomorskie przewidziany jest w okresie od 29 do 31 lipca b.r. Szczegółowe terminy wywozu dostępne są w zakładce "Nowe zasady gospodarowania odpadami".

Zobacz cały artykuł…
 
Największy przyjaciel człowieka
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.07.2014

miziak.pngW kalendarzu ogłoszono dzień 1 lipca Światowym Dniem Psa. Z tej okazji pragniemy poinformować czytelników o rezultatach akcji wirtualnej opieki nad psami prowadzonej przez Urząd Miejski. W ciągu minionego pół roku 4 zakłady pracy swoją opieką finansową objęły 7 psów przebywających w kowalewskiej przechowalni. Kwota jaką przekazano na zakup karmy to 1360zł. Z tych siedmiu piesków już pięć, po kampanii informacyjnej, znalazło kochające i pełne rodzinnego ciepła domy.

Zobacz cały artykuł…
 
Pożegnana przez tłumy przyjaciół
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.07.2014

small.jpgW czerwcowe południe tłumy przyjaciół towarzyszyły w ostatniej drodze śp. Felicji Rzymkowskiej. Uroczystość pogrzebowa w dniu 30 czerwca br. miała bardzo podniosły, ale i osobisty charakter. Mszę świętą koncelebrował ks. dziekan Ryszarda Kobierowski i ks. wikary Marek Wysocki. Kazanie to prawdziwe epitafium dla zmarłej. Żegnano nie tylko serdeczną przyjaciółkę, dobrego człowieka, ale również zaangażowanego społecznika, człowieka będącego dobrym duchem dla rodziny i dla potrzebujących wsparcia w postaci dobrego słowa czy porady. Śp. Felicja chorowała w milczeniu, a dla innych miał zawsze uśmiech, dobre słowo i otuchę.

Zobacz cały artykuł…
 
Wychowankowie UKS Sokół najlepsi, czyli kolarze na naszych drogach
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.07.2014

small.jpgUczestnicy VI edycji wyścigu kolarskiego o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie w ramach kolarskiej ligi UKS w dniu 29 czerwca musieli pokonać nie tylko 46km. starsi, a młodsi 15km. odcinek, własne słabości, zmienną pogodę, rozkład jazdy pociągów relacji Toruń - Olsztyn ale również rozkopane przejazdy kolejowe. Jeszcze w nocy wykonawca modernizacji linii kolejowej zasypywał dziury, aby kolarze mogli bezpiecznie pokonać trasę.

Zobacz cały artykuł…
 
Jesteśmy EKO
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.07.2014

small.jpgZapraszam do obejrzenia programu publicystycznego EKOOPCJA wyemitowanego w TVP Bydgoszcz w dniu 28 czerwca br. Pierwsze minuty programu poświęcono gminie Kowalewo Pomorskie pokazując nasze inwestycje ekologiczne m.in. lampy solarowe, ekrany z pompami ciepła do podgrzewania wody użytkowej oraz rozwiązania ekologiczne w systemach grzewczych.

http://www.tvp.pl/bydgoszcz/publicystyka/ekoopcja/wideo/28062014/15841092

Z poważaniem

Andrzej Grabowski

Burmistrz Miasta

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja
Wpisał: Ewa Kaczmarek   
01.07.2014
Informacja dot. możliwości składania wniosków o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2014/2015
Zobacz cały artykuł…
 
Mamy już wakacje
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.06.2014

small.jpgKoniec roku szkolnego- krótkie trzy słowa, a wywołują uśmiech na wielu twarzach. Świadectwo już w ręku, jeszcze tylko dyscyplinująca rozmowa z rodzicami (bo przecież zawsze mogło być lepiej) i można zapomnieć o szkole. No, przynajmniej na dwa miesiące. W dniu 27 czerwca w gminie Kowalewo Pomorskie, podobnie jak we wszystkich placówkach oświatowych w Polsce uczniowie pożegnali szkolne mury.

Zobacz cały artykuł…
 
Sprawni i bojowi, czyli zawody sportowo- pożarnicze w gminie Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.06.2014

small.jpgW dniu 28 czerwca br. odbyły się kolejne zawody sportowo- pożarnicze w gminie Kowalewo Pomorskie. Organizatorami był samorząd gminy, a gospodarzami jednostka OSP Wielkie Rychnowo. Udział w tegorocznych zmaganiach wzięło 10 jednostek OSP (na 13 jednostek) podzielonych na seniorów (10 drużyn męskich w tym jedna łączona oraz 1 żeńska) i juniorów (2 drużyny chłopięce). Zawody odbywały się zgodnie z regulaminem, a nad prawidłowością przebiegu czuwali sędziowie z PSP Golub Dobrzyń oraz obserwatorzy z jednostek ochotniczych z Radomina i gm. Golub Dobrzyń.   

Zobacz cały artykuł…
 
Lekcja dla dorosłych
Wpisał: Paulina Wegner   
30.06.2014
small.jpgPonad sześćdziesiąt lat temu Eugene Ionesco stworzył swoje  dzieło - „Lekcję". Akcja toczy się w  domu profesora. W małym gabinecie gdzie chaotycznie powkładane w meble książki przeświadczają o potężnej wiedzy mężczyzny, odbywają się zajęcia. Gabinet skromny, ale czysty zawdzięczać można dzięki systematycznym porządkom gosposi Marysi.
Zobacz cały artykuł…
 
Uwieczniły Pieśni Ziemi Rodzinnej
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.06.2014

small.jpgMłodzież z Pluskowęs (gm. Kowalewo Pomorskiej) postanowiła uchronić od zapomnienia tradycyjne pieśni ziemi chełmińskiej. Stowarzyszenie na Rzecz KGW Pluwskowęsy, dzięki środkom z Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności i samorządowi gminy wydało płytę i śpiewnik zawierający 5 utworów z naszego regionu.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dotycząca wprowadzenia Karty Dużej Rodziny
Wpisał: Zyta Szymańska Kierownik MGOPS w Kowalewie Pom   
30.06.2014
karta_duzej_rodziny_small.jpgMiejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim informuje, że Rada Ministrów w dniu 27  maja 2014 r. podjęła uchwałę Nr 85 w sprawie ustanowienia rządowego programu dla rodzin wielodzietnych oraz wydała rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych.     
Zobacz cały artykuł…
 
Codzienność działkowca nie jest kolorowa
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.06.2014

small.jpgUżytkownicy ogródków działkowych mogą cieszyć się każdego dnia możliwością odpoczynku na łonie natury. Na kilkuset metrach kwadratowych, często w środku miasta uprawiają nowalijki, sadzą drzewka owocowe, a teraz .......... zmagają się z poważnym problemem prawnym.

Zobacz cały artykuł…
 
Srebrniki ogłosiły początek wakacji
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.06.2014
small.jpgW dniu 28 czerwca br. dzieci ze Srebrnik (Gmina Kowalewo Pomorskie) świętowały. Co było przyczyną, oczywiście nadejście WAKACJI. Żegnaj szkoło, ranne wstawanie i nauko, a witaj zasłużony wypoczynku. Oczywiście największą frajdę mieli najmłodsi mieszkańcy.
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 301 - 400 z 947
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!