Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dzień Seniora w Mlewie
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.10.2017

dzienseniorawmlewie_301017_000.jpgW dniu 29 października br. w świetlicy wiejskiej w Mlewie sołtys Ryszard Lipiński oraz Rada Sołecka zaprosiła najstarszych mieszkańców tej wsi, oraz  gości z sąsiedniego Nowego Dworu i Kiełbasina na Dzień Seniora. Sołtys życzył swoim mieszkańcom wielu sił witalnych i zachęcał do korzystania z bogatej oferty imprez sołeckich.

Zobacz cały artykuł…
 
Apel do społeczeństwa
Wpisał: Joanna Krasicka - MGOPS   
27.10.2017

apeldospol_00271017.jpgOd kilku lat Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim współpracuje z Toruńskim Bankiem Żywnościowo-Rzeczowym, który przekazuje żywność bezpośrednio do osób potrzebujących.

Pomoc w ramach POPŻ kierowana jest do tych osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie/rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych (posiłków)

Zobacz cały artykuł…
 
Konkurs dla młodych naukowców
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
27.10.2017

explory_00271017.jpgKujawsko-Pomorska Agencja Innowacji w Toruniu zaprasza do konkursu naukowego E(x)plory organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii w Warszawie. Konkurs wspierany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Konkurs naukowy E(x)plory to konkurs dla młodych naukowców, który odkrywa talenty spośród młodzieży w wieku 13-20 lat z całej Polski.

Zobacz cały artykuł…
 
Apel do mieszkańców
Wpisał: Wiesław Chmielewicz   
25.10.2017

gruz_00251017.jpgInformujemy, iż istnieje możliwość nieodpłatnego przekazywania do: ZGKiM Sp. z o.o.,  ul. Brodnicka 1, 87-410 Kowalewo Pomorskie materiału rozbiórkowego w postaci gruzu betonowego lub ceglanego.

W/w materiał można dowozić: od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 15:00 oraz w I sobotę miesiąca w godzinach od 09:00 do 14:00.
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.10.2017
kondolencje_001_251017.jpg
 
POJEMNIKI DO ZBIORKI ODZIEŻY NA TERENIE GMINY
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
24.10.2017

pojemnikipck_00_241017.jpgGmina Kowalewo Pomorskie w miesiącu kwietniu 2016 r. zawarła umowę użyczenia z Kujawsko-Pomorskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Bydgoszczy - na ustawienie w n/w lokalizacjach pojemników do zbiórki odzieży tj.:

ul. 1 Maja, ul. 1 Stycznia, ul. Działkowej, ul. Ogrodowej, ul. Klonowej, ul. Drzymały.
Zobacz cały artykuł…
 
Szosowy sezon kolarski 2017 zakończony
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
24.10.2017

minia_small.jpg W dniu 21 października br. zawodnicy i wychowankowie UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo spotkali się na wspólnym treningu szosowym, w którym poza wszystkimi kategoriami wiekowymi uczestniczyli także  rodzice.

Zobacz cały artykuł…
 
Jesienna pogoda sprzyja wykonawcom
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.10.2017

jesiennapogodasprzyja_231017_000.jpgW gminie Kowalewo Pomorskie praca wre i to na kilku frontach. Zgodnie z podpisanymi umowami, o których już państwa informowaliśmy wykonawcy spieszą się, aby wykorzystać sprzyjającą, jesienną aurę. Poniżej kilka nowych fotek z placów budowy.

Spółka ZGKiM układa chodnik na odcinku Kowalewo Pomorskie- Zapluskowęsy.
Zobacz cały artykuł…
 
Strażacy z OSP Pluskowęsy najlepszymi strzelcami w powiecie
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.10.2017

straz_osp_pluskowesy_00_231017.jpgDruhowie ochotnicy z OSP Pluskowęsy w dniu 21 października br. reprezentowali Zarząd Miejsko- Gminny OSP Kowalewo Pomorskie w Powiatowych Drużynowych Zawodach Strzeleckich OSP.  Zawody te to już tradycja. Organizuje je zarząd powiatowy OSP i już tradycyjnie wygrała je ekipa z Pluskowęs. Tradycją jest również, że  zwycięski puchar i dyplom strażacy przekazują na ręce prezesa zarządu MG OSP RP druha Andrzeja Grabowskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejne 3 punkty dla Promienia
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.10.2017

promienlaskowice_231017_00.jpgPiłkarze LKS Promień powrócili z Laskowic Pomorskich z tarczą i z 3 punktami w tabeli. Po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonali dzisiaj (21.10.2017) Tor Laskowice 3:2. Bramki zdobyli: Bartosz Jagielski- 1 i Maciej Łuszczyński - 2. Na mecz przybyło kilku wytrwałych kibiców Promienia. Wiadomo -odległość. Byli członkowie zarządu klubu z prezesem na czele oraz Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolarskie Sokoły na Pikniku Sportowym w Toruniu
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
23.10.2017

miniaturka.jpgW minioną niedzielę na Rynku Nowomiejskim w Toruniu odbył się piknik sportowy w ramach II Kongresu Miast Sportowych. Wśród wielu klubów sportowych prezentujących się przed licznie zgromadzoną toruńską publicznością był także TKK „Pacific" Nestle Fitness Cycling Team Toruń, w składzie którego znaleźli się zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo.

Zobacz cały artykuł…
 
Zadbali o zieleniec na osiedlu Jana Kochanowskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.10.2017

zadbaliozieleniec_201017_000.jpgStowarzyszenie Na Rzecz Ochrony Zdrowia w Kowalewie Pomorskim podjęło się trudnego zadania uprzątnięcia i zagospodarowania zieleńca na osiedlu Jana Kochanowskiego. Teren zlokalizowany u zbiegu ul. Główny Dworzec (droga gminna) i ul. Odrodzenia (droga wojewódzka) otrzymał, po latach zabiegów, samorząd gminy od spółki Polskie Koleje Państwowe.

Zobacz cały artykuł…
 
Rozpoczęcie sezonu grzewczego  powracający problem spalania śmieci
Wpisał: Edyta Jasińska   
20.10.2017

rozp_sezonu_spalania_01201017.jpgZ kolejnym rozpoczęciem sezonu grzewczego powraca w naszej gminie problem spalania śmieci i zanieczyszczenia powietrza.

Głównym źródłem zanieczyszczenia powietrza jest sektor komunalno-bytowy, tzw. „niska emisja", czyli spaliny pochodzące z kotłów i pieców na paliwa stałe w gospodarstwach domowych. Wszystko to zostaje przy samej powierzchni ziemi i jest przez nas wdychane. Proceder spalania śmieci, choć szkodliwy i nielegalny, jest niestety powszechny.
Zobacz cały artykuł…
 
Wychowankowie Sokoła torowymi Wicemistrzami Polski !!!
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
20.10.2017

samll_picture_mini.jpgW dniach 13-15 października br. na torze kolarskim w Pruszkowie rozegrano Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym w konkurencjach nieolimpijskich, będących jednocześnie Mistrzostwami Krajowego Zrzeszenia LZS.

Zobacz cały artykuł…
 
Naukobus i interaktywna wystawa z Centrum Nauk Kopernik zawitała do Wielkiego Rychnowa
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz SP Wielkie Rychnowo   
19.10.2017

miniaturka_00002.jpg16 października br.  do naszej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie przyjechał Naukobus - czyli interaktywna wystawa naukowa pn.„ Umysł przyłapany" z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Inicjatorkami i pomysłodawczyniami tejże ekspozycji były: p. Elżbieta Arbart - były dyrektor szkoły oraz p. Iwona Michałek - poseł na Sejm VIII kadencji.

Zobacz cały artykuł…
 
Od małego uczą się pomagać
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.10.2017

odmalegouczasie_191017_00.jpg16 października br. jednostka OSP Pluskowęsy wraz ze Szkołą Podstawową im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach brała udział w biciu rekordu w jednoczesnym przeprowadzaniu rko (Resuscytacja krążeniowo-oddechowa), organizowanym przez WOŚP (https://www.wosp.org.pl/uczymy-ratowac/rekord). Jest to Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W akcji wzięło udział 62 uczniów (klasa III, IV, V, VI i VII), troje nauczycieli oraz 3 druhów. Uczniowie od małego uczą się pomagać.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania z Kęsowa
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.10.2017

podzkesowo_00191017.jpgSzanowni Państwo

Na moje ręce wpłynęły podziękowania z Gminy Kęsowo za pomoc finansową w usuwaniu skutków sierpniowej nawałnicy. Przypomnę, że na sesji rady miejskiej w dniu 27 września br. radni jednogłośnie przyjęli mój wniosek o wsparcie poszkodowanych mieszkańców tej gmin kwotą 1zł. od mieszkańca, czyli ok. 12tys.zł. Zasadę tę wypracował Konwent Burmistrzów Województwa Kujawsko- Pomorskiego na swoim posiedzeniu.
Zobacz cały artykuł…
 
Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim wyróżnieni przez władze państwowe
Wpisał: Benedykt Mroziński   
18.10.2017

11111.jpg16 października 2017 roku w Sali Mieszczańskiej w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Zobacz cały artykuł…
 
Międzywojewódzkie Mistrzostwa MTB na koniec sezonu
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska   
18.10.2017

small_01.jpgPunkty dla klubu we współzawodnictwie dzieci i młodzieży oraz zdobycie cennego doświadczenia na bardzo wymagającej górskiej rundzie - to bilans  ostatniego w tym sezonie startu kolarzy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo.

Zobacz cały artykuł…
 
XXV Diecezjalny Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
18.10.2017

small.jpgW dniu 14 października 2017 roku w  Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyły się przesłuchania konkursowe XXV Diecezjalnego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej pod patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego. Motto tegorocznego festiwalu brzmiało: „Idźmy naprzód z nadzieją". Organizowana od 1992 roku impreza ściąga do Kowalewa Pomorskiego wielu utalentowanych młodych wokalistów z całego województwa.

Zobacz cały artykuł…
 
Obóz sportowy w obiektywie
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.10.2017

obozsportowy_181017_00.jpgOd sześciu lat w gminie Kowalewo Pomorskie firma AVEBmx organizuje obozy sportowe dla pasjonatów rowerów bmx. W tym roku obóz był podwójny, bo wypoczywali na nim nie tylko pasjonaci rowerów ale i hulajnóg. Tegoroczny obóz cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 350 osób, gdzie w minionych latach było to średnio 160.

Zobacz cały artykuł…
 
Wspieramy sąsiadów w walce o zjazd autostradowy
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.10.2017
witamysasiadow_181017_00.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski reprezentował samorząd gminy Kowalewo Pomorskie w spotkaniu w spr. budowy zjazdu autostradowego w Dźwierznie, gm. Chełmża. Spotkanie miało miejsce 16 października w świetlicy wiejskiej w Dźwierznie. Autostrada w gminie Chełmża krzyżuje się z dwiema drogami wojewódzkimi w Dźwierznie jak i w Kiełbasinie.
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Nauczyciela
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.10.2017

dziennauczyciela_161017_000.jpgZ okazji Święta Edukacji Narodowej czyli popularnego Dnia Nauczyciela  w imieniu organu prowadzącego placówki oświatowe składam wszystkim dyrektorom. pedagogom oraz pracownikom szkół życzenia wszelkiej pomyślności, sukcesów w pracy z uczniami oraz dobrej współpracy z rodzicami. Uczniowie oraz nauczyciele mają stworzone warunki do pracy, nauki oraz wypoczynku. Czują się w szkołach bezpiecznie i komfortowo. Współpraca z dyrektorami szkół zaowocowała wieloma sukcesami uczniów i absolwentów, którzy kontynuując naukę w kolejnych placówkach nie muszą mieć kompleksów czy wstydzić się swojego pochodzenia- Andrzej Grabowski Burmistrz Miasta

Zobacz cały artykuł…
 
Nowy wóz bojowy dla OSP Kowalewo
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.10.2017

nowywoz_161017_000.jpgW sobotę 14 października br. w Kowalewie Pomorskim odbyła się doniosła uroczystość poświęcenia i przekazania średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego dla OSP Kowalewo Pomorskie.  Uroczystości rozpoczęły się od przejazdu przez miasto dużych wozów bojowych i wszystkich trzech pojazdów należących do kowalewskiej jednostki w asyście motocyklistów z kowalewskiego klubu Wolne Orły. 

Zobacz cały artykuł…
 
Kawiarniana audiencja u Królowej Nauk
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.10.2017

kawiarnianaaudiencja_161017_000.jpgGłówny bohater znanej wszystkim noweli „Mały książę" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego wypowiadając słowa: światem dorosłych żądzą liczby nawiązał do znanego wszystkim stwierdzenia, że „Matematyka to królowa nauka". Bez wątpienia potwierdzą to uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie. W tej placówce realizowany jest projekt grantowy MATH CAFE- matematyczne miejsce, dofinansowany przez fundację mBanku. Projekt ma na celu promowanie wśród dzieci matematyki.

Zobacz cały artykuł…
 
Promień zgasił Iskrę
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.10.2017

plomien_zgasil_161017_00.jpgPiłkarze LKS Promień na swoim boisku pokonali w dniu 14 października br. sąsiada czyli Iskrę Ciechocin. Wynik 4:1 przyniósł nam kolejne trzy punkty i ósmą lokatę w tabeli. Wszystkie 5 bramek strzelili zawodnicy Promienia. Gola samobójczego strzelił sobie sam bramkarz, który wybijając piłkę  trafił w swojego zawodnika. Piłka po odbiciu wpadła do bramki. Na mecz przybyło sporo kibiców Iskry Ciechocin oraz Promienia Kowalewo. Był zarząd klubu oraz Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Zobacz cały artykuł…
 
Julia Reda z nagrodą główną w konkursie Zachowaj Trzeźwy Umysł
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.10.2017

juliareda_161017_000.jpgUczennica klasy VII Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim Julia Reda zdobyła główną nagrodę w konkursie plastyczno-literackim w osiemnastej edycji Zachowaj Trzeźwy Umysł. Konkurs miał tytuł „Na skrzydłach przyjaźni".

Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w Centrum Olimpijskim w Warszawie w dniu 13 października br. Julii w tej uroczystej chwili towarzyszyła mama, nauczycielka Mariola Orzechowska i Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Zobacz cały artykuł…
 
Podsumowanie akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2017"
Wpisał: Renata Siwiec   
13.10.2017

sprzatanieswiata00131017.jpgCorocznie organizowana kampania „Sprzątanie Świata" ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Uczy poszanowania środowiska naturalnego i otaczającej nas przyrody, promuje proekologiczne postawy i zachowania, uświadamia nam, że stan środowiska, w którym żyjemy zależy w dużej mierze od nas samych. Dodatkowo, każdego roku to ważne przedsięwzięcie angażuje i integruje społeczności lokalne.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania
Wpisał: Renata Siwiec   
13.10.2017

sprzatanieswiata00131017.jpgSerdeczne podziękowania dla Pana Leszka Mul właściciela F. H. P. „ MAL-PAK" w Kowalewie Pomorskim za udział i zaangażowanie w tegorocznej kampanii ,,Sprzątanie Świata  Polska 2017", która odbyła się w dniach 15-16 września br., pod hasłem przewodnim„ Nie ma śmieci - są surowce ". Wykonane i corocznie przekazywane przez w/wym. firmę worki foliowe każdego roku ułatwiają uczestnikom akcji zbieranie nieczystości i przyczyniają się w znacznym stopniu do sprawnego przebiegu akcji porządkowania terenów gminy.

Zobacz cały artykuł…
 
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Wpisał: Agnieszka Kozłowska   
13.10.2017

dzienedukacji_131017.jpgZ okazji Dnia Edukacji Narodowej
wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty
życzę dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy.
Sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów.
Niech Wam sprzyja los w tej niełatwej pracy.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski
oraz pracownicy Urzędu Miejskiego
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 301 - 400 z 2982
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!