Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. 29.05.2016
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej
Wpisał: Dariusz Rozwadowski   
11.12.2015

pilka.jpgW dniu 4 grudnia 2015 roku w hali Publicznego Gimnazjum odbył się III Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego - Bartosz Jagielski i  Dariusz Rozwadowski.

Zobacz cały artykuł…
 
BAL
Wpisał: Łęgowska Agnieszka   
11.12.2015
karnawal_small.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
AGATA WYRECYTOWAŁA I MIEJSCE
Wpisał: Renata Faluta-Kaszubowska   
11.12.2015

111.jpgAgata Kwiatkowska -  uczennica klasy 2e - zdobyła I miejscew VIII Regionalnym Konkursie Recytatorskim „Jan Paweł II i ks. Jan Twardowski - poetycki dialog".Konkurs odbył się 26 listopada br. w Wąbrzeźnie.

Zobacz cały artykuł…
 
Świadczenia rodzicielskie
Wpisał: Anna Wiśniewska - Pracownik MGOPS w Kowalewie   
11.12.2015

Informacja dotycząca podstawowych warunków przyznawania nowego świadczenia rodzinnego- świadczenia rodzicielskiego

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dotycząca opłacania składek
Wpisał: Anna Wiśniewska - Pracownik MGOPS w Kowalewie Pom.   
11.12.2015

Informacja dotycząca opłacania składek na ubezpieczenie emerytalno - rentowe za rolnika, pobierającego: świadczenie pielęgnacyjne, specjalny zasiłek opiekuńczy, zasiłek dla opiekuna w związku z nowelizacją ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników.

Zobacz cały artykuł…
 
Nowi i starzy sołtysi
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.12.2015

soltysi_small.jpgW dniu 10 grudnia br., na corocznym spotkaniu sołtysi z gminy Kowalewo Pomorskie podsumowali rok. Było to wyjątkowe spotkanie. Rok 2015 to rok wyborczy we wszystkich 25 jednostkach pomocniczych (sołectwo, komitet osiedlowy). Zgodnie ze statutem w ciągu 12 miesięcy od wyborów samorządowych mieszkańcy wybierają swoje władze na wsiach. Ostatnie zebranie wyborcze miało miejsce w XI br. w Marianach. Na 25 jednostek w 6 wsiach wybrano nowego sołtysa. Pozostali kontynuują swoja odpowiedzialną misję. Tradycją w gminie Kowalewo Pomorskie jest zorganizowanie narady wiosną, jednak z racji wymiany sołtysów i zbliżających się świąt narada odbyła się jeszcze w starym roku.  

Zobacz cały artykuł…
 
Sala po liftingu
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.12.2015
4.jpgMiejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim zachęca do skorzystania z nowej oferty wynajmu pomieszczeń na imprezy okolicznościowe i uroczystości rodzinne. Całkowitej metamorfozie uległa sala na poddaszu poprzez nowe wyposażenie.
Zobacz cały artykuł…
 
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
Wpisał: Roksana Kaźmierkiewicz   
10.12.2015

8.jpg3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji gościliśmy w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pom. wraz z opiekunami oraz panią kierownik Ewą Żuławską.Przybyłych gości powitała pani Renata Faluta Kaszubowska - Dyrektor Gimnazjum.

Zobacz cały artykuł…
 
Świąteczna zbiórka żywności
Wpisał: I.Arciszewska   
10.12.2015
W  dniach   04 i 05 grudnia po raz kolejny  została przeprowadzona zbiórka żywności w ramach  ogólnopolskiej akcji  „Świąteczna zbiórka żywności ". Zbiórka ta została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kujawsko - Pomorskiego Banku Żywnościowo - Rzeczowego  w Toruniu, tutejszym Ośrodkiem  Pomocy Społecznej  oraz  Zespołem Szkół   w Kowalewie Pomorskim.
Zobacz cały artykuł…
 
Zostań partnerem Karty Dużej Rodziny
Wpisał: Zyta Szymańska Kierownik MGOPS w Kowalewie Pom.   
10.12.2015

rodzina_small.jpgW związku z prośbą Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Kujawsko- Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy dotyczącą rozpowszechnienia informacji o możliwości dołączenia do grona partnerów Karty Dużej Rodziny zamieszczamy dołączoną informację.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Przy opłatku o problemach w rolnictwie
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.12.2015

K5.jpgujawsko- Pomorska Izba Rolnicza zaprosiła 8 grudnia br. do wspólnego podzielenia się opłatkiem władze samorządowe z terenu powiatu golubsko- dobrzyńskiego i organizacje współpracujące na rzecz rolnictwa.

Zobacz cały artykuł…
 
MIKOŁAJKOWE OGNISKO SOŁECTWA WIELKA ŁĄKA
Wpisał: K.Frasunkiewicz   
09.12.2015

55.jpgMieszkańcy sołectwa Wielka Łąka w dniu 6 grudnia 2015r. korzystając, z ostatnich słonecznych dni tego roku, licznie spotkali się na Mikołajkowym Ognisku w Leśniczówce Leśno. Ognisko przygotowała Rada Sołecka, Sołtys, a także mieszkańcy wspierający Radę.

Zobacz cały artykuł…
 
Mikołajki w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Anna Falkowska   
09.12.2015

Wsmalll_kowalewo.jpg  bardzo  urozmaicony i  atrakcyjny sposób uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim przeżywali minione Mikołajki. Jak co roku szkołę odwiedził Święty Mikołaj, niektórzy brali udział w mikołajkowych turniejach szachowych i w siatkówce, a dzieci  klas I - III przy dopingu Mikołaja wykazywały się sprawnością fizyczną w zawodach „ Mikołajki na sportowo".

Zobacz cały artykuł…
 
Mikołajki 2015
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
08.12.2015

Śsmallleee.jpgmiało można powiedzieć ze legenda o Świętym Mikołaju jest doskonale znana wszystkim. Przypominamy sobie o niej szczególnie mocno w okolicach 6 grudnia, kiedy to obchodzimy Mikołajki czyli święto ku czci Świętego Mikołaja - biskupa Miry.

Zobacz cały artykuł…
 
KONKURS PLASTYCZNY NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
Wpisał: Dyrektor MGOK Barbara Niewidział   
08.12.2015

szopka_small.jpgMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim serdecznie zaprasza mieszkańców  do udziału w konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.

Zobacz cały artykuł…
 
Kochają piłkę od małego
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.12.2015

small.jpgPodopieczni sekcji piłkarskiej klubu sportowego LKS Promień Kowalewo Pomorskie podsumowują minioną rundę. Najpierw z zarządem Klubu spotkali się seniorzy o czym już Państwa informowaliśmy: http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7171&Itemid=16

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi
Wpisał: Natalia Kociemska   
08.12.2015

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 30.11.2015r.

Zobacz cały artykuł…
 
Mikołajki w Publicznym Gimnazjum
Wpisał: Rada Rodziców   
08.12.2015

small.jpgChociaż za oknami brak śniegu, do naszej szkoły wkradł się świąteczny nastrój. Stało sią tak za sprawą niecodziennego gościa w osobie Świętego Mikołaja, który odwiedził naszych uczniów.

Zobacz cały artykuł…
 
Mikołaj u grzecznych dzieci w Pluskowęsach
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.12.2015
small.jpgDo grzecznych dzieci z Pluskowęs (gmina Kowalewo Pomorskie) w dniu 06 grudnia br. przybył Święty Mikołaj. Dzięki zaangażowaniu sołtysa Katarzyny Jaguś oraz członków rady sołeckiej przywiózł wór prezentów dla 40 najmłodszych i najgrzeczniejszych mieszkańców tego sołectwa.
Zobacz cały artykuł…
 
Zakończenie realizacji zadania Młodzi bez alkoholu V przez Świetlicę Socjoterapeutyczną
Wpisał: Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej   
07.12.2015

small.jpgŚwietlica Socjoterapeutyczna zakończyła realizację zadania „Młodzi bez alkoholu V". Dofinansowanie w kwocie 4.457,80 zł pozyskano z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, w ramach konkursu nr 3/2015 „Rozwiązywanie problemów alkoholowych
w Województwie Kujawsko - Pomorskim", zadanie 2: Programy wsparcia dla dzieci i rodzin z problemem alkoholowym.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Dyrektor Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim   
07.12.2015
kondolencje_002_07_12_15.jpg
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.12.2015
kondolencje_0000_07_12_15.jpg
 
ZMIANY W USTAWIE O OCHRONIE PRZYRODY W ZAKRESIE WYCINKI I PIELĘGNACJI DRZEW I KRZEWÓW
Wpisał: Katarzyna Frasunkiewicz   
04.12.2015
W związku z wejściem w życie nowelizacji Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody zmieniły się, niektóre zapisy dotyczące ochrony, usuwania drzew i krzewów oraz wymierzania kar w przypadku ich bezprawnego usunięcia.
Zobacz cały artykuł…
 
Zabawa Andrzejkowa w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Izabela Orzechowska - Nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
03.12.2015

A13.jpgndrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli w noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń była to magiczna noc przeznaczona dla niezamężnych dziewcząt, które poprzez wróżby chciały dowiedzieć się czy szybko wyjdą za mąż. Dziś tradycja andrzejkowa to ciekawy pomysł na formę zabawy w przedszkolu.

Zobacz cały artykuł…
 
Wieczerza Wigilijna
Wpisał: MGOPS Kowalewo Pomorskie   
03.12.2015

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Kowalewie Pomorskim informuje, iż w dniu

24.12.2015r. o godz. 1000

w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się

Wieczerza Wigilijna

Zobacz cały artykuł…
 
Świąteczna zbiórka Żywności
Wpisał: Iwona Arciszewska   
03.12.2015

Informuję, iż w dniach 04 i 05 grudnia 2015r. po raz kolejny organizowana jest zbiórka żywności w ramach akcji  „ Świąteczna zbiórka Żywności" organizowanej przez Federację  Polskich Banków Żywności w Warszawie. Ponownie tutejszy Ośrodek  przystąpił do  tej akcji. Zbiórka  zostanie przeprowadzona w czterech placówkach handlowych  po uprzednim uzgodnieniu z właścicielami tych placówek ( wstępne rozmowy przeprowadzono, właściciele  wyrażają zgodę na przeprowadzenie zbiórki).

Zobacz cały artykuł…
 
Stawiamy na rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży!
Wpisał: Małgorzata Lewandowska   
03.12.2015
ks_naszych_marzen_000_03_12_15.jpgGmina Kowalewo Pomorskie stawiając na rozwój zainteresowań wśród dzieci i młodzieży, poprzez promocję czytelnictwa, przystąpiła do rządowego programu pn. „Książki naszych marzeń". W wyniku przyznanej dotacji do wszystkich czterech szkół podstawowych z terenu gminy trafią książki o łącznej wartości ok. 8.300,00 zł.
Zobacz cały artykuł…
 
Konkurs ekologiczny dla uczniów Publicznego Gimnazjum i szkół podstawowych
Wpisał: A. Dalke   
02.12.2015

ekologia.jpgW grudniu br. rozpoczyna się konkurs ekologiczny pod nazwą ,,EKOWYPADY ZA ELEKTROODPADY" skierowany do uczniów Publicznego Gimnazjum i szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Organizatorami konkursu są: Burmistrz Miasta Kowalewo Pom. i Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Ekosystem Sp. z o.o. z siedzibą w Wąbrzeźnie.

Zobacz cały artykuł…
 
Bezpieczny Przedszkolak 2015
Wpisał: Ilona Wrzesińska, Dorota Michałek   
02.12.2015

small.jpgBezpieczeństwo maluchów to pierwszoplanowe sprawy rodziców, wychowawców, ale także służb mundurowych. Nigdy nie wiadomo, co może przydarzyć się w domu, na podwórku lub na wakacjach. Aby zadbać o to, by nasze dzieci były bezpieczne i świadome zagrożeń, należy od najmłodszych lat wyposażać je we wiadomości i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa. Dlatego co roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim odbywa się Gminny Turniej Wiedzy pod hasłem „Bezpieczny Przedszkolak".

Zobacz cały artykuł…
 
Punkt Informacyjno - Konsultacyjny
Wpisał: Edyta Jasińska   
02.12.2015

Godziny funkcjonowania

Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego

dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

Zobacz cały artykuł…
 
NASZE ANDRZEJKI
Wpisał: Rada Rodziców Publicznego Gimnazjum   
02.12.2015

D1.jpgnia 28 listopada w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się Zabawa Andrzejkowa organizowana przez Radę Rodziców Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
SZLACHETNA PACZKA W GMINIE KOWALEWO POMORSKIE
Wpisał: Justyna Wontorowska   
01.12.2015
Slogo-paczka.pngZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt łączący darczyńcę, wolontariuszy oraz rodzinę potrzebującą. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia (w tym roku 12- 13 grudnia), rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom, na których zrealizowanie nie mogli sobie pozwolić.
Zobacz cały artykuł…
 
PAMIĘTAMY O JANIE ŁĘGOWSKIM
Wpisał: Grażyna Majewska   
27.11.2015

Da.jpgnia 26.11.2015r., tj. w czwartą rocznicę śmierci Jana Tomasza Łęgowskiego odbyła się Msza Święta o godzinie 8.00 w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim. Mszę odprawił ksiądz Adam Lis.

Zobacz cały artykuł…
 
IX sesja Rady Miejskiej
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.11.2015
N1.jpga kolejnej, IX sesji Rady Miejskiej odbytej w dniu 25 listopada br. podjęto uchwały okołobudżetowe, czyli podatkowe na nadchodzący rok. Są one zaczątkiem do prac nad budżetem roku 2016. Radni tradycyjnie odstąpili od naliczania stawek podatkowych za psa, podatek rolny pozostał na tym samym poziomie, a stawki za opłaty targowe obniżono średnio o 50%.
Zobacz cały artykuł…
 
Kowalewo Pomorskie z najwyższym wyróżnieniem na gali Budowniczy Polskiego Sportu 2015.
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.11.2015
3.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski odebrał 26 listopada br. tytuł i statuetkę Budowniczy Polskiego Sportu 2015 przyznawaną przez Klub Sportowa Polska instytucjom, firmom i osobom, za szczególne osiągnięcia w dziedzinie budownictwa sportowego. Jest to najwyższa kategoria w konkursie ogłaszanym od XVI lat przez Klub Sportowa Polska oraz Kapitułę Budowniczy Polskiego Sportu i pod honorowym patronatem m.in. PZPN, PZLA, PZK, Polski Kom. Olimpijski i Polish Paralympic Commitete.
Zobacz cały artykuł…
 
Spotkanie Andrzejkowe w Wielkiej Łące
Wpisał: K.Frasunkiewicz   
27.11.2015

laka_small.jpgW dniu 21 listopada 2015r. w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące odbyło się Spotkanie Andrzejkowe mieszkańców sołectw Wielka Łąka i Elzanowo. Andrzejki zainicjowane przez Sołtysów i Rady Sołeckie sołectw Wielka Łąka i Elzanowo były okazją do spotkania się, rozmowy i zabawy w miłym towarzystwie. Spotkanie uświetnił występ muzyczno-artystyczy zespołu Kowalewiacy.

Zobacz cały artykuł…
 
Wielki Konkurs Ekologiczny dla przedszkoli
Wpisał: Aleksandra Nikiel pracownik Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
26.11.2015
przedszkole_konkurs_small.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
KOLARSKIE PRZYMIARKI DO SEZONU 2016
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz UKS "SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo   
25.11.2015

1.jpgW dniu 21 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie odbyło się organizacyjne spotkanie sekcji kolarskiej UKS "SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo.

Zobacz cały artykuł…
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Wpisał: Miejska Biblioteka Publiczna   
25.11.2015

Msmall.jpgiękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

Zobacz cały artykuł…
 
Siłacze walczą, czyli Magdalena ze złotem i z pucharem
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.11.2015

Z1.jpgawodnicy skupieni w sekcji siłowej LKS Promień Kowalewo Pomorskie sprawdzili swoje umiejętności  na V otwartych integracyjnych Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. Zawody miały miejsce 22 listopada br. w Przylesiu. Zawodnicy (kobiety i mężczyźni) zmagali się wg formuły Wilks`a podzieleni na grupy wiekowe i wagowe. W sumie w zawodach uczestniczyło ponad stu zawodników i zawodniczek. W trakcie imprezy odbył się pokaz treningu MMA.

Zobacz cały artykuł…
 
Zarząd Konwentu obradował w Nakle
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.11.2015
naklo_01.jpgNa swoim kolejnym posiedzeniu spotkali się w dniu 20 listopada br. członkowie Zarządu Konwentu Burmistrzów Województwa Kujawsko- Pomorskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
W trosce o pieszych
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
24.11.2015

small.jpgUtworzenie nowego przejścia dla pieszych w ciągu ul. Odrodzenia w Kowalewie Pom. jest efektem bardzo dobrej współpracy Gminy Kowalewo Pom. z Zarządcą drogi wojewódzkiej.

Zobacz cały artykuł…
 
Podsumowanie piłkarskiej rundy
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.11.2015

small.jpgZarząd klubu LKS Promień wspólnie z Burmistrzem Miasta Andrzejem Grabowskim podsumowali w dniu 23 listopada br. rundę jesienną piłki nożnej. W spotkaniu uczestniczyli również trenerzy: seniorów Marek Rożnowski, juniorów Piotr Kurkowski, trampkarzy Dariusz Rozwadowski i młodzików Andrzej Łukaszewski.

Zobacz cały artykuł…
 
Spotkanie informacyjne "Fundusze europejskie dla organizacji pozarządowych w latach 2014 - 2020"
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.11.2015

spotkanie_inform_000_24_11_15.jpgSzanowni Państwo!

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne: "Fundusze europejskie dla organizacji pozarządowych w latach 2014 - 2020"

Data i miejsce spotkania: 1 grudnia 2015 r., Hotel Rudnik, Grudziądz, ul. Miła 2, sala dolna nr 1 i 2, godz.11.00-15.00.

Zobacz cały artykuł…
 
Wspomnienie o śp. Janie Tomaszu Łęgowskim
Wpisał: Donata Pilarska-Mądry   
24.11.2015

legowski_wspomn_000_20_11_15.jpgHonorowym Obywatelu Kowalewa Pomorskiego w IV rocznicę śmierci.

Śp. Jan Tomasz Łęgowski urodził się 8 marca 1920 roku w Kowalewie Pom. Do 16 roku życia mieszkał na terenie tut. Gminy. Po ukończeniu szkoły średniej, zgodnie ze swoją pasją rozpoczął naukę w Szkole Rekrutów w Brodnicy, po jej ukończeniu podjął studia na Akademii Wojskowej w Dęblinie.

Zobacz cały artykuł…
 
Odświętnie, ale i z troską o innych
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.11.2015

1.jpgOdświętnie i jednocześnie na roboczo obchodzono w dniu 20 listopada br. w gminie Kowalewo Pomorskie Dzień Pracownika Socjalnego. Po pracy, przy wspólnym obiedzie zebrali się pracownicy Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej czyli: pracownicy socjalni i środowiskowi (opiekunki domowe), opiekunowie ze Świetlicy Socjoterapeutycznej, asystenci rodziny i emerytowani pracownicy tej placówki.

Zobacz cały artykuł…
 
ZNALEZIONO PIESKA
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
20.11.2015
znalez_pieska_000_20_11_15.jpgInformujemy, że w dniu 16 listopada br. do miejsca tymczasowego przetrzymywania bezpańskich zwierząt przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim trafił młody, czarny piesek z czerwonym paskiem na szyi. Piesek błąkał się po wsi Mlewo od około tygodnia.
Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dotycząca dzierżawy pojemników na popiół z ZGKiM Sp.zo.o.
Wpisał: Agnieszka Chmielewska-Plachta   
20.11.2015

W związku z wprowadzeniem od listopada 2015 roku możliwości dodatkowego oddawania popiołu z gospodarstw domowych Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o. o. w Kowalewie Pomorskim informuje, że posiada do wydzierżawienia metalowe pojemniki przeznaczone do składowania w/w odpadu.

Informacji w tej sprawie udziela p. H. Żelazna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00. Numer kontaktowy 56684-15-17.

Prezes
/Barbara Stosio/

 
BIBLIO-WUTEZETKA
Wpisał: Organizatorzy   
19.11.2015
small.jpgBIBLIO-WUTEZETKA - pod taką nazwą odbyło się spotkanie zwieńczające współpracę Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim. Spotkanie odbyło się 13 listopada 2015r. o godz. 1700 w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim.
Zobacz cały artykuł…
 
Burmistrz odznaczony przez Ministra Administracji i Cyfryzacji
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.11.2015
small.jpgW roku 2015, kiedy to przypada 25 rocznica powstania samorządu terytorialnego w odrodzonej, wolnej Rzeczpospolitej Polskiej Minister Administracji i Cyfryzacji ustanowił Medal za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. W dniu 18 listopada br. w imieniu ministra, medale wręczyła 19 wyróżnionym osobom z województwa kujawsko- pomorskiego Wojewoda Ewa Mes jako przedstawiciel rządu w terenie.
Zobacz cały artykuł…
 
List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka (20 listopada)
Wpisał: Magdalena Radko   
19.11.2015

List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka (20 listopada)

Zobacz cały artykuł…
 
Trudna runda za nami.
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.11.2015

trudnarundazanami_000_18_11_15.jpgZa nami runda jesienna w piłkarskiej, IV lidze seniorów. Jej przebieg i osiągnięte wyniki nikogo nie zadowoliły. Przedostatnie miejsce w tabeli grozi nam spadkiem do V ligi. Teraz nadszedł czas na wyciąganie wniosków i poważne zmiany.

Zobacz cały artykuł…
 
III Zjazd Absolwentów Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie
Wpisał: Absolwenci rocznika 1985 i 1990 SP Wielkie Rychnowo   
17.11.2015

small.jpgW dniu 14 listopada br. odbył się III Zjazd Absolwentów Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie rocznika 1985 i 1990. Uroczystość odbyła się w Domu Weselnym „IRENA" w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Świetna jesień młodzieży Promienia
Wpisał: Dariusz Rozwadowski   
16.11.2015
small.jpgPromień Kowalewo postawił na szkolenie młodzieży i już widać pierwsze efekty. Wszystkie młodzieżowe drużyny spisują się bardzo dobrze, co pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Na szczególną pochwałę zasługują dwa najmłodsze zespoły (młodzicy i trampkarze), które rundę jesienną zakończyły na czele swoich tabel.
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans - październik 2015
Wpisał: Natalia Kociemska   
16.11.2015

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi
wg stanu na dzień 31.10.2015r.

  • Ściągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 98,01 %

  • Ściągalność wieś (ogółem) - 95,73 %

Zobacz cały artykuł…
 
DOKUMENTY ZASTRZEŻONE
Wpisał: Magdalena Radko   
16.11.2015
kdz_000_16_11_15.jpg
 
11.11.2015 - Święto Niepodległości
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.11.2015

small.jpgW dniu 11 listopada br. Kowalewiacy świętowali podwójną uroczystość. Oddali hołd poległym w walce o powrót Polski po 123 latach na mapy Europy oraz uczcili 740 urodziny miasta. Na podwójny jubileusz zaproszono osoby figurujące w ewidencji Zasłużonych Kowalewiaków. W naszej Gminie z inicjatywy mieszkańców powstała ewidencja osób „Zasłużony dla Gminy Kowalewo Pomorskie", w której znajdują się osoby wybitne, zasłużone, promujące naszą „małą ojczyznę" i wywodzące się z terenu miasta i gminy Kowalewo Pomorskie. Ewidencja liczy 25 osób. Z zaproszenia skorzystało 11 osób.    

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Seniora w Mlewie
Wpisał: Donata Pilarska-Mądry   
13.11.2015

dzien_seniora_mlewo_000_13_11_15.jpgW kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które mają stanowić okazję do celebrowania dojrzałego czy starszego wieku. Organizacja obchodów Dnia Seniora w Mlewie należy już do tradycji. Spotkanie, które odbyło się 8 listopada br. w gościnnych progach Wiejskiego Domu Kultury w Mlewie miało podniosły, ale zarazem towarzyski i rodzinny charakter. Jak bardzo potrzebne są takie spotkania świadczy liczba przybyłych gości. Z zaproszenia skorzystało 56 mieszkańców Mlewa.

Zobacz cały artykuł…
 
ANKIETA BADAWCZA Przemoc w Rodzinie
Wpisał: Małgorzata Fryc MGOPS Kowalewo Pomorskie   
13.11.2015
Miejsko Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim zaprasza do wzięcia udziału w badaniu ankietowym, którego celem jest zebranie informacji, które pozwolą  zbadać skalę zjawiska przemocy w rodzinie oraz świadomość mieszkańców  gminy Kowalewo Pomorskie na temat przemocy w rodzinie.
Zobacz cały artykuł…
 
Nagroda za zwycięstwo
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.11.2015
Jak już informowaliśmy w miesiącu wrześniu uzyskaliśmy tytuł „Czysta Gmina 2015". Zajęliśmy I miejsce w konkursie fundacji Nasza Ziemia na najczystszą gminę w Polsce. Fundacja, która m.in. organizuje akcję Sprzątanie Świata, bazowała na opinii mieszkańców poprzez głosowanie.
Zobacz cały artykuł…
 
Informacje i usługi przyjazne obywatelom
Wpisał: Magdalena Radko   
13.11.2015
obywatel_000_13_11_15.jpg
 
Koło szachowe
Wpisał: Dyrektor MGOK Barbara Niewidział   
12.11.2015

szachy_small.jpgZapraszamy chętne dzieci i młodzież z terenu miasta i gminy do udziału w zajęciach szachowych, które odbywają się w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w każdy czwartek od godziny 16:30. Zajęcia prowadzone są przez pana Benedykta Mrozińskiego.

 
Kościół zyskuje nowy blask
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.11.2015

small.jpegW kościele parafialnym p.w. Świętej Katarzyny i Małgorzaty w Wielkiej Łące (gm. Kowalewo Pom.) zakończono kolejny etap prac mających na celu zachowanie dla pokoleń pięknego wystroju tego obiektu. Kościół z przełomu XIII/XIV wieku jest stopniowo odnawiany i zabezpieczany. Właśnie zakończono następny etap jakim była konserwacja 4 konfesjonałów.  

Zobacz cały artykuł…
 
SP Wielkie Rychnowo z Pucharem Przechodnim Burmistrza Miasta w kolarstwie szosowym
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz UKS "SOKÓŁ"   
10.11.2015

small.jpgPo dwóch wyścigach eliminacyjnych rozegranych w Wielkim Rychnowie i w Kowalewie Pomorskim w dniu 06 listopada br. odbył się wyścig finałowy w którym wystartowali „najlepsi z najlepszych".

Zobacz cały artykuł…
 
 KOŁYSZ NAS ZIEMIO
Wpisał: Organizatorzy   
10.11.2015

small.jpg„ Kołysz nas Ziemio" pod takim hasłem przebiegał IV Regionalny Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej, który odbył się 7 listopada 2015r. w minioną sobotę w Szkole Podstawowej Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
Sezon piłkarski zbliża się do końca
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.11.2015

P1.jpgrzed drużyną Promienia pozostały jeszcze w tym roku tylko dwa mecze wyjazdowe. Niestety mijający czas nie może być uznany za zbyt udany. Drużyna rozpoczęła rozgrywki bardzo późno, w zupełnie nowym składzie i pod opieką nowego trenera Marka Rożnowskiego. Kibice mają nadzieję, że runda wiosenna będzie dla piłkarzy bardziej szczęśliwa. Przypomnijmy, że to na ostre słowa krytyki ze strony kibiców oraz na wnioski piłkarzy obecny sezon gramy praktycznie samymi Kowalewiakami.

Zobacz cały artykuł…
 
Udana inauguracja sezonu ligowego
Wpisał: Benedykt Mroziński   
09.11.2015

Ba1.jpgrdzo dobrze rozpoczęli rozgrywki ligowe szachiści Promienia Kowalewo Pomorskie. W Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury 8 listopada gościli reprezentację Wiatraka II z Bydgoszczy. W pierwszym meczu rywalizowali z teoretycznie najmocniejsza drużyną, ponieważ przeciwnicy posiadają najwyższy średni ranking. Mecz zakończył się wynikiem 3,5 - 1,5 dla gospodarzy. Zwycięskie punkty zdobyli: Agnieszka Retz, Benedykt Mroziński, Patryk Retz, a Maciej Kobus swoją parte zremisował.

Zobacz cały artykuł…
 
Godziny otwarcia CRiS
Wpisał: Agnieszka Szczepanowska   
09.11.2015

Od dnia 10 listopada 2015 r. Centrum Rekreacji i Sportu ul. Chopina 26
będzie czynne codziennie w godzinach od 7.00 do 16.00

Serdecznie Zapraszamy

 
To już pełnoprawne przedszkolaki
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.11.2015

P11.jpgrzedszkolaki z przedszkola prywatnego Entliczek Pentliczek nie są już dzidziusiami", ale prawdziwymi przedszkolakami. W dniu 5 listopada br. kotki (trzylatki) oraz biedronki (czterolatki) pod opieką swoich wychowawczyń pokazały licznie zgromadzonym rodzicom, że są godni tego miana. Deklamowali wiersze, śpiewali piosenki i odgadywali zagadki. Młodsze kotki jeszcze nieśmiało popłakiwały, a starsze ocierały im łzy z oczu.

Zobacz cały artykuł…
 
Zaproszenie dla absolwentów na 70 urodziny szkoły
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.11.2015

Szanowni Państwo.

Poniżej przekazuję do zapoznania zaproszenie na piękny jubileusz, czyli 70- lecie powstania Liceum Ogólnokształcącego w Golubiu - Dobrzyniu.

Zobacz cały artykuł…
 
Tablica Smoleńska- echa tematu
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.11.2015

W związku z dochodzącymi do nas zapytaniami jeszcze raz potwierdzam wcześniej podaną informację, że budżet gminy Kowalewo Pomorskie nie poniesie żadnych kosztów związanych z postawieniem obelisku. Pisaliśmy o tym już trzykrotnie.

Zobacz cały artykuł…
 
Komunikaty dot. obiektów budowlanych.
Wpisał: Mirosław Wasilewski   
05.11.2015

Poniżej zgodnie z prośbą Powiatowego Inspektora Budowlanego w Golubiu-Dobrzyniu zamieszczamy komunikaty do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych:

 
Zima nas nie zaskoczy.
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.11.2015
zima_nie_zaskoczy_000_04_11_15.jpgGmina Kowalewo Pomorskie spokojnie czeka na nadejście zimy. Zarządcy dróg: krajowej 15, wojewódzkiej od Mlewa do Napola, oraz powiatowych zadeklarowali gotowość do szybkiego zareagowania. Również drogi gminne są pod „czułą opieką" firm świadczących usługę odśnieżania.
Zobacz cały artykuł…
 
Noclegownia dla najbardziej potrzebujących.
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.11.2015

Od 1 listopada swoje podwoje otworzyła jedyna w powiecie noclegownia dla bezdomnych. Znajduje się ona w gminie Kowalewo Pomorskie i jest udostępniania potrzebującym od 1 listopada do 30 marca. Zlokalizowana od 2000r. na terenie bazy ZGKiM Sp. z o.o. przy ul. Brodnicka 1 może zapewnić docelowo miejsca dla 8 osób, osobno dla kobiet i osobno dla mężczyzn. Potrzebujących kieruje do tej placówki MGOPS.

Zobacz cały artykuł…
 
WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY "JAN PAWEŁ II - PAPIEŻ RODZINY"
Wpisał: Danuta Płuciennik-Dębińska   
04.11.2015

Z3.jpg wielka dumą i przeogromna radością informujemy, że pięcioro uczniów naszej szkoły 22 października 2015 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego z rąk przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera oraz wicemarszałka Dariusza Kurzawy odebrało nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym „Jan Paweł II-papież rodziny".

Zobacz cały artykuł…
 
POSZUKUJEMY WOLONTARIUSZA !
Wpisał: Agnieszka Kilińska - Piotrkowska   
04.11.2015

Jeśli jesteś studentem/ką pedagogiki, chcesz się rozwijać i zdobyć doświadczenie, zapraszamy do współpracy.

Zobacz cały artykuł…
 
Koło łowieckie Knieja świętowało imieniny swojego patrona
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.11.2015
T1.jpgradycyjnie, w imieniny swojego patrona Św. Huberta (3 listopada), członkowie kowalewskiego koła łowieckiego Knieja zorganizowali łowy. Od rana piętnastu  myśliwych polowało w przynależnym im okręgu (3tys.ha w gm. Kowalewo Pom.). Dzięki pięknej pogodzie i przychylności św. Huberta, na hasło „pióro na rozkładzie" ułożono upolowane 28 kogutów na zielonym igliwiu, a myśliwi ściągając nakrycia głów oddali im hołd. Łowczy koła Zdzisław Orfin otrzymał zaszczytny tytuł króla polowania za odstrzelenie 5 bażantów.
Zobacz cały artykuł…
 
Pasowanie na Przedszkolaka
Wpisał: Marcin Działdowski nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
04.11.2015
217.jpg6 października 2015 roku w sali Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka dzieci z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim.
Zobacz cały artykuł…
 
Badania mammograficzne
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
04.11.2015

mammografia_000_04_11_15.jpgW dniach 29-30 października br. na placu przy MGOK w Kowalewie Pomorskim odbyły się badania mammograficzne, które przeprowadziło FADO Centrum Usług Medycznych w Gdyni.

Do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z bezpłatnych badań finansowanych z NFZ wysłano zaproszenia. Na zaproszenie odpowiedziało 145 pań. Do każdej z pań wyniki badań zostaną dostarczone pocztą.

 

 

Zobacz cały artykuł…
 
UTYLIZACJA AZBESTU!!
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
03.11.2015
Szanowni Mieszkańcy!!
Już po raz kolejny istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania udzielanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu na utylizację azbestu.
Zobacz cały artykuł…
 
ROCZEK PŁYWALNI
Wpisał: M. Rachubińska   
03.11.2015

1.jpgW sobotę 31 października br na pływalni w Kowalewie Pomorskim odbyła się skromna uroczystość -"Roczek Pływalni".

Zobacz cały artykuł…
 
Zakończenie ralizacji projektu "wykluczenie cyfrowe"
Wpisał: Joanna Krasicka - Kierownik Projektu   
02.11.2015
zakoncz_projektu_000_02_11_14.jpgW dniu 31 października 2015r. kończy się termin realizacji projektu pn. „Likwidacja barier wykluczenia cyfrowego na obszarze Gminy Kowalewo Pomorskie"

Umowa o dofinansowanie w ramach Działania 8.3 „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion", Oś Priorytetowa 8 „Społeczeństwo Informacyjne - zwiększenie innowacyjności gospodarki" podpisana została w dniu 6 czerwca 2014r.

Zobacz cały artykuł…
 
Numeracja porządkowa budynków
Wpisał: Monika Lewandowska   
02.11.2015
numeracja_budynkow_000_02_11_15.jpgPrzypominamy, że zgodnie z art. 47b ust. 1, 2 i 4 ustawy z dnia 17 maja 1989 roku Prawo geodezyjne i kartograficzne (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 520 z późn. zm.), w związku z art. 34 ustawy z dnia 4 marca 2010r. o infrastrukturze informacji przestrzennej (Dz. U. z 2010 r. Nr 76 poz. 489 z późn. zm.),  tabliczka z numerem porządkowym nieruchomości powinna zawierać oprócz numeru również nazwę ulicy lub placu, a w miejscowościach bez ulic lub placów albo posiadających ulice lub place bez nazw- nazwę miejscowości. 
Zobacz cały artykuł…
 
Wodociągi i kanalizacje
Wpisał: Wiesław Chmielewicz   
02.11.2015

wodociagi_i_kanalizacje_000_02_11_15.jpgW związku ze zbliżającym się okresem zimowym oraz spadkiem temperatur na prośbę Prezesa Zakładu Usług Wodnych w Ostrowitem przypominamy o konieczności odpowiedniego zabezpieczenia wewnętrznych instalacji i urządzeń wodociągowych oraz kanalizacyjnych przed zamarznięciem.

Zobacz cały artykuł…
 
Andrzejki
Wpisał: Organizatorzy   
02.11.2015
zabawa_andrzejkowa_plakat_small.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Kamień już jest
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.10.2015
kamien_juz_jest_30_10_15_000.jpgKilka godzin trwała w dniu 29 października br. akcja dostarczenia i rozładunku kamienia na którym zawiśnie tablica upamiętniająca 96 ofiar samolotu rządowego w Smoleńsku. Przypomnijmy, że Komitet Upamiętniający Tragedię Smoleńską planuje odsłonięcie obelisku 10 kwietnia 2016r.
Zobacz cały artykuł…
 
I posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.10.2015

i_posiedzenie_komit_ster_30_10_15_000.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski reprezentował samorząd gminy Kowalewo Pomorskie w I posiedzeniu Komitetu Sterującego (KS) ZIT BTOF, które miało miejsce 27 października. Posiedzenie prowadził Pan Michał Zaleski Prezydent Miasta Torunia - Współprzewodniczący KS ZIT BTOF.

Zobacz cały artykuł…
 
Dwudniowe obrady Komitetu Monitorującego
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.10.2015

dwudniowe_obrady_30_10_15_000.jpgW dniach 29-30 października obraduje Komitet Monitorujący Regionalnym Programem Operacyjnym Woj. Kujawsko- Pomorskiego na lata 2014-2020. Jego członkiem, jako przedstawiciel Konwentu Burmistrzów Woj. Kuj. - Pom. jest Andrzej Grabowski Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego. 

Zobacz cały artykuł…
 
A tak głosowali w Kowalewie Pomorskim.
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.10.2015
tak_glosowali_000_26_10_15.jpgZa nami emocje wyborcze związane z wyborami do parlamentu. W gminie Kowalewo Pomorskie mieszkańcy spełniali swój demokratyczny obowiązek w ośmiu lokalach wyborczych. Poniżej podajemy dane z tych lokali. Na ostateczne wyniki wyborów, czyli na informację, kto będzie nas reprezentował w Sejmie i w Senacie zapewne poczekamy jeszcze kilka dni.
Zobacz cały artykuł…
 
SEGREGACJA ODPADÓW KOMUNALNYCH
Wpisał: Katarzyna Kamińska   
30.10.2015
segr_odpadow_000_28_09_15.jpgAnalizując deklaracje śmieciowe, jakie składają mieszkańcy naszej gminy, wydaje się, że do segregowania śmieci już się przyzwyczailiśmy. Jednak praktyka wskazuje, że nie zawsze nasze zapewnienia, nawet pisemne, idą w parze z działaniami.
Zobacz cały artykuł…
 
KOWALEWIANKI NA NAJWYŻSZYM PODIUM
Wpisał: Jolanta Zarembska   
29.10.2015

szkola__small_sport.jpgW dniach 23-25.10.2015 r.w hali Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pom, odbył się  X Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej. W rywalizacji turniejowej udział wzięło 11 drużyn w dwóch kategoriach: rocznik 2003 i 2004. Na zaproszenie organizatorów przybyły drużyny z UKS Drwęca Nowar Lubicz, ZUKS Mutka Zielonka, KPR ROKiS Radzymin, LKS Millennium Świekatowo, UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno, Szkoła Podstawowa Kowalewo Pom.- reprezentująca UKS  ,,Olimpijczyk".

Zobacz cały artykuł…
 
Jest szansa na pracę
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.10.2015

10.jpgJuż na początku grudnia w Kowalewie Pomorskim otworzy swoje podwoje market DINO. Dołączy on do licznej (490 sklepów) rodziny sklepów z polskim kapitałem. Z 80 chętnych do pracy w nowym dyskoncie spożywczym zaproszono do drugiego etapu czyli do rozmowy 30 osób. W dniu 28 października z chętnymi paniami spotkał się Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski i specjalista ds. rekrutacji Dino Polska p. Marcin Kroć. W spotkaniu uczestniczyły również: kadrowa urzędu Monika Piróg oraz zastępca kierownika MGOPS Joanna Krasicka. W gronie kandydatek do pracy przeważały mieszkanki naszej gminy. Jedynie 6 pań pochodziło spoza niej.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejne drogi wybrane do utwardzenia
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.10.2015

1.jpgW gminie Kowalewo Pomorskie odbyły się dwa ostatnie zebrania wiejskie mające na celu ustalenie kolejności dróg do trwałego utwardzenia. W sołectwie Sierakowo i Chełmonie mieszkańcy postanowili zmienić wcześniejsze uchwały sołeckie przestawiając kolejność ujętych tam dróg. Zachowali przy tym wszelkie wymagane statutem procedury.

Zobacz cały artykuł…
 
Akcja poboru krwi w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
28.10.2015

pobor_krwi_000_28_10_15.jpgW dniu 24 października 2015 r. na placu przy MGOK w Kowalewie Pomorskim odbyła się akcja poboru krwi, zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy przy współpracy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim.

W akcji wzięło udział 41 osób oddając łącznie 18,45 litrów krwi.

Zobacz cały artykuł…
 
DAJ WŁOS!
Wpisał: Agnieszka Kilińska - Piotrkowska   
27.10.2015
daj_wlos_000_27_10_15.jpg Zwracamy się do wszystkich, którzy mają długie włosy. Do kobiet, mężczyzn, dziewcząt, chłopców i dzieci.
Brunetów, blondynów, rudych, z prostymi włosami,  kręconymi,  z naturalnymi  i farbowanymi...
Przyłączcie się do naszej akcji i oddajcie  25 cm swoich włosów  dla osób chorych.
Fundacja Rak'n'Roll zrobi z nich peruki, dzięki którym życie doświadczonych chorobą osób stanie się trochę prostsze.
Zobacz cały artykuł…
 
DZIEN SENIORA W SIERAKOWIE
Wpisał: Sołtys Sołectwa Sierakowo Marta Pawlik-Śliwa   
26.10.2015

W8.jpg dniu 10 października br. w Sierakowie zorganizowano Dzień Seniora, zaproszenie zostało skierowane do seniorów w szerokim rozumieniu tego słowa czyli seniorów rodziny, domu i osób starszych. Z zaproszenia skorzystało 40 osób- mieszkańców i sympatyków Sołectwa Sierakowo. Do wspólnego świętowania zaproszono również Burmistrza Miasta pana Andrzeja Grabowskiego oraz Sekretarz Gminy panią Ewę Bąk.

Zobacz cały artykuł…
 
Uczniowie pierwsza klasa
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.10.2015

15.jpgPierwszoklasiści szkoły podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 22 października br. stali się pełnoprawnymi uczniami tej placówki. Zanim jednak złożyli ślubowanie, a dyrektor Benedykt Mroziński wielkim ołówkiem mianował ich na uczniów musieli pokazać czego już nauczyli się w szkole. Każda z czterech  klas I śpiewała i deklamowała wiersze. Ślubowanie zakończył własnoręczny podpis w postaci odcisku palca pod tekstem oraz test na odwagę, czyli wypicie soku z cytryny. Każdy zdał go śpiewająco i z uśmiechem na twarzy. Rodzice również ślubowali, że będą wspierać wychowawców w kształtowaniu młodych umysłów i angażować się w życie szkoły. Później wychowawczynie rozdały dyplomy i szkolne legitymacje.

Zobacz cały artykuł…
 
Z życia seniora
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.10.2015

z_zycia_seniora_000_25_10_15.jpgPrzekazuję do zapoznania wiersz autorstwa naszej rodaczki, a obecnie mieszkanki Lubicza Dolnego p. Stanisławy Niewczyk pt. „Emeryt to brzmi dumnie". Premierę utwór miał w czasie Dnia Seniora obchodzonego w Kowalewie Pomorskim 16 października br. Przypomnę, że p. Stanisława jest również autorką wiersza pt. „Moje Miasto z października 2014r. Wiersz tutaj.


Zobacz cały artykuł…
 
Pływalnia w Kowalewie Budową Na Medal 2015r
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.10.2015

3.jpgPomorsko- Kujawska Izba Budownictwa przyznała tytuł Budowa Na Medal Pomorza i Kujaw 2015r. kowalewskiej pływalni. Uroczystość wręczenia statuetki i okolicznościowej tabliczki miała miejsce 9 października br. w Urzędzie Wojewódzkim.

Zobacz cały artykuł…
 
Droga jak nowa
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.10.2015

6.jpgUroczystym odbiorem w dniu 16 października br. zakończono modernizację 6km. odcinka drogi powiatowej Chełmonie- Okonin, łączącej dwie gminy: Kowalewo i Ciechocin.

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 301 - 400 z 1861
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!