Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. 29.11.2015
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Festyn rodzinny w Mlewie
Wpisał: Donata Pilarska-Mądry   
01.07.2015
mlewo_000_27_06_15.jpgSołtys wraz z Radą Sołecką Mlewo, z OSP oraz Dyrektorką TRIO w sobotnie popołudnie 27 czerwca przygotowali dla mieszkańców wiele atrakcji. Na festyn przybyli zaproszeni goście w osobach: Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski, Asystent Burmistrza Karolina Kowalska, przedstawiciel Zarządu firmy UROPOL. Burmistrz Miasta życząc wszystkim udanego festynu przekazał dla dzieci upominek w postaci soków.
Zobacz cały artykuł…
 
Wakacje, znów mamy wakacje
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.06.2015

Konsmall.jpgiec roku szkolnego- krótkie trzy słowa, a wywołują uśmiech na wielu twarzach. Świadectwo już w ręku, jeszcze tylko dyscyplinująca rozmowa z rodzicami (bo przecież zawsze mogło być lepiej) i można zapomnieć o szkole. No, przynajmniej na dwa miesiące. W dniu 26 czerwca w gminie Kowalewo Pomorskie, podobnie jak we wszystkich placówkach oświatowych w Polsce uczniowie pożegnali szkolne mury.

Zobacz cały artykuł…
 
Półmetek zajęć z seniorami w Świetlicy
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
30.06.2015

small.jpgPrzypomnijmy, od 1 maja b.r. w Świetlicy Socjoterapeutycznej prowadzone są zajęcia mające na celu integrację międzypokoleniową. Trzy razy w miesiącu tj. w piątki, wspólnie spotykają się członkowie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim oraz wychowankowie Świetlicy Socjoterapeutycznej.

Zobacz cały artykuł…
 
Życzenia
Wpisał: Magdalena Radko   
30.06.2015

sloneczko.jpgZ okazji zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji życzę dobrego zdrowia i niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód. Życzę, byśmy wszyscy mogli się spotkać w szkole zdrowi, szczęśliwi, wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

Burmistrz Miasta
Andrzej Grabowski


 
AGATA KOWALSKA PODWÓJNĄ MEDALISTKĄ NA MISTRZOSTWACH POLSKI SZKÓŁEK KOLARSKICH
Wpisał: Dariusz Osmański   
30.06.2015

small.jpgW dniach 27-28 czerwca br w województwie wielkopolskim w miejscowości Raszków odbyły się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich. Pierwszego dnia punktualnie o godz. 14:00 rozpoczął się pierwszy etap- jazda indywidualna na czas na dystansie 3 km. W kategorii dziewcząt klas IV znakomity wynik z czasem 5:33:636 uzyskała Agata Kowalska (SP Wielkie Rychnowo) zdobywając tytuł Wicemistrzyni Polski w jeździe indywidualnej na czas. Szósty czas wykręciła Anita Tomaszewska ( SP Pluskowęsy).

Zobacz cały artykuł…
 
Badania mammograficzne
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
30.06.2015
mammografia_000_30_06_15.jpgW dniach 26-27 czerwca br. na placu przy remizie OSP w Kowalewie Pom. odbyły się badania mammograficzne, które przeprowadziła firma LuxMed Diagnostyka z Gdyni. Do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z bezpłatnych badań finansowanych z NFZ wysłano zaproszenia.
Zobacz cały artykuł…
 
730-LECIE SIERAKOWA TUŻ, TUŻ
Wpisał: Sołtys Sołectwa Sierakowo- Marta Pawlik-Śliwa   
30.06.2015

small.jpgW ubiegłym roku panie z KGW Sierakowo realizując projekt „Pamiętając o przyszłości dbamy o przyszłość"; poszukiwały starych zdjęć, „przedmiotów z duszą „ oraz zaczęły drążyć historię Sierakowa i okazało się , że w 2015 roku Sierakowo będzie świętowało 730-te urodziny. Tak zrodził się pomysł zorganizowania Obchodów 730-Lecia Wsi Sierakowo.

Zobacz cały artykuł…
 
Porozumienie podpisane - ZIT instytucją pośredniczącą
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.06.2015

small.jpgW dniu 29 czerwca br. samorządy skupione w ramach ZIT dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego przejęły zadania Instytucji Pośredniczącej w ramach nowego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2014. Pula środków, która trafi do naszego regionu w ramach całego RPO, to prawie 9,5 miliarda złotych.

Zobacz cały artykuł…
 
Przedszkolacy na wycieczce
Wpisał: Marcin Działdowski nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
29.06.2015
small.jpgWycieczki w edukacji przedszkolnej, zarówno pieszejak i autokarowe przynoszą ogromne korzyści. Dzieci bezpośrednio obserwują i poznają otaczający je świat. Zajęcia prowadzone w sali, choćby najbardziej ciekawe, nie zastąpią zobaczenia czegoś
w rzeczywistości.
Zobacz cały artykuł…
 
Zabawy przedszkolaków rodem z królewskiego dworu
Wpisał: Iwona Zegarska nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
29.06.2015
small.jpgPod takim hasłem odbyły się WIOLINKI 2015 - czyli  „ Przegląd Twórczości Artystycznej  Przedszkolaków".  W tym roku podczas uroczystości dzieci  „przenosiły się" w kopule czasu i prezentowały tańce i piosenki  dawne  oraz współczesne.
Zobacz cały artykuł…
 
Uwaga
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.06.2015

Zapraszamy do udziału w projekcie "Europa to my". Jest on wspólnym przedsięwzięciem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Radia Zet i TVP1. 

Zobacz cały artykuł…
 
Promują swoje miasto na wszystkie strony świata.
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.06.2015
prom_swoje_miasto_000_29_06_15.jpgMłodzi gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim: Angelika Waszewska, Maciej Śliwiński, Mateusz Wojciechowski, Szymon Chrościelewski i Adrian Mlewski i ich nauczyciele: Aleksandra Mirecka (anglistka) i Marcin Rybacki (germanista) zrobili wspaniały prezent dla swojego miasta na 740 urodziny. 
Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.06.2015
kondolencje_001_29_06_15.jpg
 
Czym zajmuje się Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie?
Wpisał: Dorota Witkowska - pedagog szkolny Publicznego Gimnazjum   
26.06.2015

System przeciwdziałania przemocy  w rodzinie został zapoczątkowany w Polsce w 2005 roku. Znowelizowano go ustawą z 2010 r. Na jej mocy powołano  tzw. zespoły interdyscyplinarne. Od 2011 r. na terenie naszej gminy  działa Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, który funkcjonuje przy ul. Plac Wolności 3 w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
CZASÓWKA BEZ REWELACJI
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska- sekretarz UKS "SOKÓŁ"   
25.06.2015

small.jpg20 czerwca br. w miejscowości Młyniec gm. Lubicz zawodnicy UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w jeździe indywidualnej na czas.

Zobacz cały artykuł…
 
Zaproszenie na szkolenie
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
25.06.2015

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza

zaprasza na szkolenie

 Fotowoltaika - zastosowanie energii słonecznej

w gospodarstwach rolników"

 

Zobacz cały artykuł…
 
Sesja absolutoryjna w gminie Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.06.2015

R22.jpgadni Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim na sesji absolutoryjnej w dniu 24 czerwca br. przy jednym głosie sprzeciwu przyjęli sprawozdanie z realizacji budżetu za rok 2014. Udzielono również burmistrzowi Andrzejowi Grabowskiemu absolutorium za miniony rok. Tematem przewodnim sesji oprócz sprawozdania z realizacji planu zamierzeń (budżetu) na rok 2014, które złożył Burmistrz było również podsumowanie kolejnej edycji konkursu ekologicznego „Piękna Gmina".

Zobacz cały artykuł…
 
Rozstrzygnięcie gminnego konkursu Piękna Gmina 2014
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
25.06.2015

Wkwiatki.jpg 2014 roku odbyła się siedemnasta edycja konkursu „Piękna Gmina" na najbardziej zadbaną zagrodę i nieruchomość na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
Ul. Strażacka- przepisy drogowe muszą być przestrzegane przez kierowców
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.06.2015

S1.jpgamorząd zakończył i oddał do użytku nowe targowisku. Dzięki temu powstał na sąsiedniej działce bardzo duży plac z czasowym przeznaczeniem na parking. Jest on bardzo dobrze oznakowany, a przejście na plac targowy to dosłownie kilka metrów. Dlatego apelujemy do użytkowników targowiska o przestrzeganie znaków drogowych obowiązujących na ul. Strażackiej.

Zobacz cały artykuł…
 
Edukacja przez Szachy w Szkole
Wpisał: Benedykt Mroziński   
24.06.2015

Kujaw2.jpgsko-Pomorski Związek Szachowy zorganizował w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim w ramach Ogólnopolskiego Projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole" kurs dla nauczycieli w zakresie metodyki nauczania gry w szachy. Uczestniczyło w nim 38 nauczycieli z całego województwa, w tym  dziesięciu z naszej gminy ze Szkół  Podstawowych z Kowalewa Pomorskiego, Wielkiego Rychnowa i Wielkiej Łąki. Trwał on trzy weekendy w wymiarze 72 godz. Zorganizowano też lekcję pokazową dla uczestników kursu oraz Turniej Szachowy, w którym pan Dariusz Osmański zajął II miejsce.

Zobacz cały artykuł…
 
Festyn  na Jana w Wielkim Rychnowie
Wpisał: W. Chmielewicz   
24.06.2015

rychnowo_jana_tabela_small.jpgW dniu 21 czerwca 2015 r. w Wielkim Rychnowie odbył się festyn z okazji rozpoczęcia lata tzw. „na Jana".Organizatorem imprezy była OSP Wielkie Rychnowo wraz z sołectwami: W. Rychnowo, Borówno i Nowy Dwór. Festyn odpustowy wpisany jest w coroczny harmonogram imprez wsi. Imprezę rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą w Kaplicy w Wielkim Rychnowie, którą adorowali Rychnowscy Strażacy. Następnie dokonano przemarszu na plac przy OSP, który uświęciła orkiestra dęta przy OSP Wielkie Rychnowo.

Zobacz cały artykuł…
 
Zjazd absolwentów
Wpisał: Anna Falkowska   
24.06.2015
333.jpgW minioną sobotę odbył się tradycyjny zjazd absolwentów Szkoły Podstawowej  w Kowalewie Pomorskim po 25 latach opuszczenia murów szkoły. Uczestnicy zjazdu zebrali się przed głównym wejściem do szkoły, gdzie przywitał ich Dyrektor Szkoły Benedykt Mroziński.
Zobacz cały artykuł…
 
Powitanie lata w Piątkowie
Wpisał: Anna Dalke   
24.06.2015

W88.jpg sobotnie popołudnie 20 czerwca 2015 r. na placu zabaw przy boisku sportowym w Piątkowie licznie zgromadzeni mieszkańcy Sołectwa wspólnie świętowali nadejście lata. Organizatorzy zapewnili uczestnikom wspaniałą rozrywkę oraz słodki poczęstunek. Na festyn przybyli zaproszeni goście w osobach: Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski, Asystent Burmistrza Karolina Kowalska, Radny Rady Miejskiej Jarosław Lewandowski.

Zobacz cały artykuł…
 
Piknik z okazji Dnia Dziecka w Napolu
Wpisał: Anna Osmańska   
24.06.2015

7.jpgW słoneczną sobotę 13 czerwca bieżącego roku dzieci wraz z opiekunami hucznie świętowali Dzień Dziecka. Inicjatorem pikniku był sołtys sołectwa Napole Pan Jerzy Łukiewski, który jak co roku udostępnił gościom swoje podwórko.

Zobacz cały artykuł…
 
 Rodzinne dzwiganie w mistrzowskim stylu
Wpisał: Łukasz Karpiński   
24.06.2015

T2.jpgrzy medale przywieźli z Kielc członkowie sekcji Trójboju Siłowego LKS Promień w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Mecz o wszystko dla obu drużyn
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.06.2015

6.jpgNa VII pozycji w tabeli Promień Kowalewo zakończył sezon piłkarski w czwartej lidze. Ostatnie spotkanie z RolKo Konojady w dniu 20 czerwca br. był dla nas "być albo nie być" w IV lidze, natomiast przeciwnik (wicelider tabeli) po zwycięstwie miałby zapewniony awans do III lig. Kibice obu drużyn wiedzieli, że będzie ciężko i nie zawiedli się. Oba zespoły dosłownie gryzły murawę, aby zdobyć przewagę. Na własnym boisku, przed licznie zgromadzoną publicznością zaserwowali fanom istny horror zakończony zwycięstwem 2:1 dla Promienia. Wicelider trafił na godnego przeciwnika.

Zobacz cały artykuł…
 
Mogą już targować i kupować w komfortowych warunkach
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.06.2015

1.jpgW gminie Kowalewo Pomorskie w dniu 19 czerwca br. uroczyście zakończono i przekazano społeczeństwu nowe targowisko miejskie. Na uroczystość przybyło ok. 600 mieszkańców, aby obejrzeć obiekt. Wśród gości zauważyć mogliśmy: siostrę elżbietankę Monikę (Honorowego Obywatela Miasta), dyrektora Elżbietę Siemiątkowską z departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego, Marię Wiśniewską Przewodniczącą Rady Powiatu, radnych, sołtysów, wykonawcę Wojciecha Świątkowskiego z firmy Murabet, inspektorów nadzoru tej inwestycji: Andrzeja Kurasz (przedstawiciela inwestora), dyrektora Iwonę Malinowską (SANEPID), Romana Pater (elektryka) oraz Karol Cachnij (PSP).

Zobacz cały artykuł…
 
Nie tylko pomagają, ale również dobrze strzelają
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.06.2015

St20.jpgrażacy ochotnicy z gminy Kowalewo Pomorskie udowodnili, że nie tylko znają się na gaszeniu pożarów, rozcinaniu samochodów po wypadku czy na ściąganiu kotów z drzew. W dniu 21 czerwca br. na I Gminnych Zawodach Strażaków w strzelaniu druhowie sprawdzali swoją celność. Nad prawidłowością zawodów, a przede wszystkim nad bezpieczeństwem uczestników czuwała firma Sfora Extrim. Na dwanaście jednostek w gminie Kowalewo aż 11 wystawiło pięcioosobowe drużyny. Tylko jedna (OSP Lipienica) miała w swoim składzie druhenkę (Magdalena Błach). Główny organizator prezes Miejsko- Gminny OSP burmistrz Andrzej Grabowski zachęcał do organizacji zawodów we własnych jednostkach. Obiekt służy wszystkim, wystarczy tylko zadbać o instruktora.

Zobacz cały artykuł…
 
Bądźmy Razem
Wpisał: Joanna Krasicka - MGOPS, Ewa Dąbkowska - MGOK   
23.06.2015

small.jpgXXI Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" oraz XV Integracyjne Spotkania Sportowe Osób Niepełnosprawnych.

Zobacz cały artykuł…
 
" WAKACJE NA SPORTOWO"
Wpisał: Bogdan Oskwarek   
23.06.2015

W ramach programu „lekkoatletyka dla każdego"

zapraszam dzieci z klas IV - VI na obóz sportowo - rekreacyjny.

Zobacz cały artykuł…
 
POTWIERDZONE NADZIEJE NA MEDAL
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz UKS "SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo   
22.06.2015

922.jpgPo udanej akcji całego zespołu Damian Mądrzejewski, wychowanek UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo zwyciężył w VI serii Szosowego Pucharu Polski, rozegranego w Tarnowie Podgórnym w dniach 20-21 czerwca br.

Zobacz cały artykuł…
 
Rypin świętuje
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.06.2015

Burmistrz7.jpg Andrzej Grabowski reprezentował gminę Kowalewo Pomorskie w czasie kulminacji obchodów 950-lecia miasta Rypin. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

Zobacz cały artykuł…
 
Światowe Dni Młodzieży
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.06.2015
K1.jpgolejna narada koordynująca w sprawie Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 odbyła się 18 czerwca br. Główny koordynator w diecezji toruńskiej ks. prałat Daniel Adamowicz zaprezentował stronę internetową poświęconą temu wydarzeniu oraz oficjalny hymn i logo ŚDM. Przedstawił również harmonogram pobytu gości u nas. Wg informacji na dzień dzisiejszy spodziewamy się w diecezji toruńskiej 10tys. pielgrzymów z czego 3tys. zlokalizowanych będzie w Toruniu, a pozostałych 7tys. na terenie 11 diecezjalnych centrów.
Zobacz cały artykuł…
 
Uwaga handlowcy i wystawcy
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.06.2015

Poniżej przypominamy zobowiązania handlujących produktami wobec instytucji jaką jest SANEPID. Materiał przygotowany przez w/w placówkę.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzieci z Kiełpin świętowały Dzień Dziecka
Wpisał: Opiekun sołectwa : Anna Panak   
19.06.2015

Wdzien_dziecka_small.jpg piątkowe popołudnie 12 czerwca bieżącego roku, najmłodsi mieszkańcy sołectwa Kiełpiny obchodzili swoje święto - Dzień Dziecka.

Zobacz cały artykuł…
 
Wata, lody, popcorn... Dzień Dziecka na Osiedlu Brodnickim
Wpisał: B. Sławińska-Śliwa   
19.06.2015

2.jpgDzień dziecka na Osiedlu Brodnickim" to kolejne wydarzenie w naszej gminie przygotowane z myślą o naszych milusińskich. W niedzielę świetlica osiedlowa zamieniła się w dziecięcą krainę. Na pociechy czekały gry, konkursy, zabawy przy muzyce DJ Łukasza.

Zobacz cały artykuł…
 
Porady Prawne
Wpisał: Zbigniew Kolassa   
19.06.2015

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim, w co drugą środę miesiąca (godz. 1600÷1730), Burmistrz Kowalewa Pomorskiego udostępnia mieszkańcom możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych oferowanych przez Kancelarię Prawniczą Krislex. Szczegółowy harmonogram terminów spotkań wywieszony jest na tablicy informacyjnej w budynku MGOK w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Chcesz zostać działkowcem?
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.06.2015

Zdzialka.jpgarząd Rodzinnych Ogródków Działkowych „Jedność" w Kowalewie Pomorskim zaprasza chętnych do wstąpienia do ich rodziny działkowców. Właśnie ogłosił chęć przekazania w użytkowanie kilku działek w centrum miasta jak i na Głównym Dworcu.   Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z prezesem Stefanem Rosikiem pod numerem telefonu- 667676123

Zobacz cały artykuł…
 
Seniorzy świętowali Dzień Ojca i Matki
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.06.2015
Csmall.jpgzłonkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim w dniu 18 czerwca br. składali sobie wzajemnie życzenia z okazji Dnia Ojca i Matki. Seniorzy, twierdząc, że nim się ktoś stanie babcią i dziadkiem najpierw musi być rodzicem wykorzystali również to święto, aby spotkać się i biesiadować.
Zobacz cały artykuł…
 
Rodzina prawie w komplecie
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.06.2015

small.jpgTrzy miesiące temu w rodzinie państwa Gabrieli i Dariusza Działdowskich z Frydrychowa pojawił się Kacper. Iskierka, której wszędzie jest pełno. Patrząc na tego pięciolatka nikt nie powiedziałby, że to chłopiec z dużym bagażem życiowym. Wszystko robi szybko. Biega z plastikową taczką i nagle przytula się do mamy, goniąc psa w przelocie poklepie dziadka Stasia po plecach, a wujka Pawła po kolanie. Cały czas potrzebuje ich dotyku. Namacalnego dowodu, że może mieć prawdziwą, swoją własną rodzinę.

Zobacz cały artykuł…
 
Komunikat o występowaniu Barszczu Sosnowskiego
Wpisał: Edyta Jasińska   
18.06.2015
Ponownie przypominamy, że na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie  stwierdzono przypadki występowania Barszczu Sosnowskiego. W związku z tym poniżej przekazujemy charakterystykę i metody zwalczania tej niebezpiecznej rośliny.
Zobacz cały artykuł…
 
Komunikat odnośnie wystąpienia warunków suszy
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
18.06.2015

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, zgodnie z wymogami Obwieszczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin w Polsce.

Zobacz cały artykuł…
 
Nominacja Marszałka dla Burmistrza Kowalewa Pomorskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.06.2015

2.jpgMarszałek Województwa Kujawsko- Pomorskiego Piotr Całbecki nominował Burmistrza Kowalewa Pomorskiego Andrzeja Grabowskiego i naszą gminę do konkursu „Budowniczy Polskiego Sportu 2015 ogłaszany przez kapitułę Sportowej Polski". Poniżej do zapoznania pismo z tą nowiną.

Zobacz cały artykuł…
 
Wiedzieć o problemach i poznać sukcesy
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.06.2015

Sam10.jpgorząd Gminy Kowalewo Pomorskie jest organem prowadzącym dla 6 placówek oświatowych. Aby lepiej poznać problemy w oświacie radni dokonują objazdu placówek. Robią to zawsze na początku kadencji. Później sporządzany jest program rozwoju oświaty, który jest realizowany przez 4 lata.

Zobacz cały artykuł…
 
IV POWIATOWY KONKURS FIZYCZNY PT.: CZAS NA ZABAWĘ Z FIZYKĄ
Wpisał: Arleta Walenda   
17.06.2015

29.jpg8 maja 2015 roku w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim odbył się IV Powiatowy Konkurs Fizyczny pt.: „Czas na zabawę z fizyką". Celem konkursu było umożliwienie uczniom rywalizacji z rówieśnikami, zachęcenie do poznawania fizyki jako nauki o wszechświecie, kształtowanie umiejętności skutecznego porozumiewania się i rozwiązywania problemów, efektywnego współdziałania w zespole, a przede wszystkich pokazanie, że z fizyką można się dobrze bawić.

Zobacz cały artykuł…
 
Piękny jubileusz naszej siostry Moniki
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.06.2015

small.jpgW    niedzielę, 14 czerwca br.  w  świętowaliśmy    Jubileusz    65-lecia  ślubów  zakonnych siostry elżbietanki Moniki Teresy Gojtowskiej- Honorowego Obywatela Miasta Kowalewa Pomorskiego. Mszy  Św.  Jubileuszowej przewodniczył ks. proboszcz parafii Św. Mikołaja Ryszard Kobierowski - dziekan dekanatu kowalewskiego w koncelebrze  z ks. Adamem Lisem -wikarym parafii p.w. Św. Mikołaja. Wokół   ołtarza zgromadzili   się   licznie  wierni,   rodzina   oraz   przyjaciele siostry Moniki. Nie zabrakło sztandarów: gminnego, szklonych (podstawówka, gimnazjum i ZS), strażackich (OSP Kowalewo i OSP Sierakowo) oraz Stowarzyszenia Młodzieży Katolickiej.

Zobacz cały artykuł…
 
Samorządowcy z powiatu współpracują na niwie sportowej
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.06.2015

small.jpgW dniu 13 czerwca br. odbył się I Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej klas IV-VI pod patronatem posła Zbigniewa Sosnowskiego. Piłkarze walczyli drużynowo o Puchar Starosty Golubsko Dobrzyńskiego i Puchar Burmistrza Golubia Dobrzynia oraz indywidualnie o puchary pozostałych samorządowców- współorganizatorów. Swoje reprezentacje wystawiło 5 samorządów z naszego powiatu (na sześć istniejących).

Zobacz cały artykuł…
 
XXI Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych Bądźmy Razem
Wpisał: Organizatorzy   
16.06.2015
 Wzorem lat ubiegłych Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie wspólnie z Kierownikiem MGOPS, Dyrektorem MGOK, Kierownikiem WTZ w Kowalewie Pomorskim oraz Kujawsko-Pomorskim Zrzeszeniem LZS w Toruniu organizuje w dniu 20 czerwca 2015r. XXI Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" połączone z XV Integracyjnymi Spotkaniami Sportowymi Osób Niepełnosprawnych.

 

Zobacz cały artykuł…
 
konsultacje LPI
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.06.2015
Specjaliści Punktów Informacyjnych, w tym Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  przy Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, nieodpłatnie udzielają odpowiedzi w formie konsultacji bezpośrednich na zapytania dotyczące możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich.
Zobacz cały artykuł…
 
Szkoła sukcesu zawodowego
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.06.2015
2.jpgZespół Szkół im. Lecha Wałęsy w Kowalewie Pomorskim realizuje projekt Szkoła Sukcesu Zawodowego. Jest to kolejna edycja projektu unijnego z działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Projekt powstał w odpowiedzi na sytuację regionalnego szkolnictwa zawodowego w korelacji z problemami na rynkach pracy.
Zobacz cały artykuł…
 
15 lat efektywnego rozwoju
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.06.2015

small.jpgBilans 15 lat istnienia Rypińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego jest imponujący. Z 20tys. wkładu własnego w czasie rozruchu powiększyli aktywa do 35mln.zł. Wybudowali 12 bloków na terenie trzech samorządów co w sumie dało 400 mieszkań. Za swoją działalność otrzymali czterokrotnie nagrodę HITT Pomorza i Kujaw, dwukrotnie tytuł Geparda Biznesu, Diament Forbes`a oraz tytuł „Budowa na medal". Potrafili szybko przystosowywać się do zmiennych, często niekorzystnych warunków ekonomicznych, budowlanych., zmian na szczeblu samorządowym oraz wymagań bankowych. Są bardzo plastyczni. Jedyne co niezmienne i trwałe to prezes Zarządu spółki Lech Szalkowski, który w 2000r, jako radny przekonał ówczesnego burmistrza i pozostałych radnych do zawiązania spółki i przekazania wkładu.

Zobacz cały artykuł…
 
3 punkty przywieźliśmy z Pakości
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.06.2015

4.jpgPrzedostatni mecz rundy wiosennej rozegrany 13 czerwca br. przyniósł nam 3 punkty w tabeli. Promień Kowalewo pokonał Noteciankę Pakość na ich boisku 3:0. Mecz był pełen emocji. Promień walczy o utrzymanie się w IV lidze, a Notecianka o  awans do III. Co chwila sędzia główny wyciągał żółtą kartkę. W I połowie byliśmy lepsi. Akcja toczyła się pod bramką przeciwnika, ale rozstrzelaliśmy się dopiero w II połowie. Pierwszy gol zdobył w 58 minucie Bartosz Dreszer, drugi w 90 minucie Krzysztof Elsner. W doliczonych czterech minutach trzeciego gola dołożył ponownie Krzysztof Elsner. Przegrana z nami praktycznie odebrała szansę na awans Noteciance.

Zobacz cały artykuł…
 
Sprawdzali swoje umiejętności w sprzyjających warunkach
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.06.2015

maleee.jpgW dniu 13 czerwca br. odbyły się kolejne zawody sportowo- pożarnicze w gminie Kowalewo Pomorskie. Organizatorami był samorząd gminy, a gospodarzami jednostka OSP Kiełpiny i OSP Mlewo. Udział w tegorocznych zmaganiach wzięło 9  jednostek OSP (na 12 jednostek) podzielonych na seniorów (9 drużyn męskich w tym jedna łączona oraz 1 żeńska) i juniorów (1 drużyna żeńska z Pluskowęs). Zawody odbywały się zgodnie z regulaminem, a nad prawidłowością przebiegu czuwali sędziowie z PSP Golub Dobrzyń oraz obserwatorzy z jednostek ochotniczych z sąsiednich gmin.    

Zobacz cały artykuł…
 
II posiedzenie Komitetu Monitorującego
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.06.2015
1.jpgII posiedzenie Komitetu Monitorującego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014-2020
Zobacz cały artykuł…
 
Powiatowy Dzień Samorządu Terytorialnego
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.06.2015

small.jpgW dniu 11 czerwca br. samorządowcy z naszego powiatu obchodzili uroczyście Dzień Samorządu Terytorialnego. Inicjatorem spotkania był starosta golubsko- dobrzyński Andrzej Okruciński i przewodnicząca rady powiatu Maria Wiśniewska. Gospodarze powiatu zaprosili do wspólnego świętowania włodarzy i radnych wszystkich gmin: miasta Golub Dobrzyń, miasta Kowalewo Pomorskie, gminy Golub Dobrzyń, Radomin, Zbójna i Ciechocina. Oprawę artystyczną zapewniła młodzież. Na uroczystej sesji zaśpiewał Chór „Cantus" i zatańczył zespół Muzyki dawnej „Capella Antiqua" z ZS nr z 1 im. Anny Wazówny. Natomiast Publiczna Szkołą Muzyczna I Stopnia w Golubiu Dobrzyniu pochwaliła się swoimi najzdolniejszymi muzykami.

Zobacz cały artykuł…
 
Plan zagospodarowania terenu targowiska
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
12.06.2015

moj_rynek_000_19_06_15.jpgMając na uwadze duże zainteresowanie społeczeństwa w związku z zakończoną budową targowiska miejskiego, znajdującego się przy ul. Strażackiej w Kowalewie Pomorskim, poniżej zamieszczamy plan jego zagospodarowania. Informujemy, że targowisko położone jest na trzech poziomach.

Zobacz cały artykuł…
 
WYBÓR ŁAWNIKÓW SĄDOWYCH NA KADENCJĘ 2016 - 2019
Wpisał: Agnieszka Żółtowska   
12.06.2015

Do 30 czerwca 2015 r. można zgłaszać kandydatów na ławników do Sądu Rejonowego w Golubiu - Dobrzyniu. Wyboru ławników na kolejną kadencję 2016 - 2019 dokona Rada Miejska w Kowalewie Pomorskim najpóźniej w październiku 2015 r.

Zobacz cały artykuł…
 
Festyn rodzinny w Pluskowęsach
Wpisał: Małgorzata Pawlewicz   
11.06.2015

small.jpgW dniu 4 czerwca , jak co roku w dniu Bożego Ciała, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju KGW w Pluskowęsach wraz z Radą Sołecką sołectwa Pluskowęsy zorganizowało Festyn rodzinny. Przygotowane przez organizatorów liczne atrakcje, m.in dmuchane zamki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przybyłych dzieci.

Zobacz cały artykuł…
 
Przygotowania nabierają tempa
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.06.2015
sdm_krakow_small.jpgJuż tylko 13 miesięcy dzieli nas do jednego z największych wydarzeń religijnych w kraju, czyli Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Przypominamy, że gmina Kowalewo Pomorskie będzie nielicznym miastem w regionie, które zadeklarowało chęć przyjęcia pielgrzymów w lipcu 2016r.
Zobacz cały artykuł…
 
Hrabia Hipolit postanowił zorganizować huczne przyjęcie"
Wpisał: Małgorzata Pęcherska - Żary   
11.06.2015
small.jpgHrabia Hipolit postanowił zorganizować huczne przyjęcie.(...) Gościom najbardziej smakowała chuda baranina w sosie holenderskim, chrupkie udka kurczęcia, chińska herbata i chleb graham." Z tak smakowicie brzmiącym tekstem i wieloma zadaniami gramatycznymi zmagać się musieli uczestnicy VI Gminnego Konkursu Ortograficzno-Gramatycznego „Gżegżółka ze szczeżują ortografii pilnują".
Zobacz cały artykuł…
 
ZAWODY WOJEWÓDZKIE W TRÓJBOJU
Wpisał: Dawid Marski   
11.06.2015

zawody_w_trojboju_000_11_06_15.jpgDnia 8 czerwca reprezentacja Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach, wzięła udział w finale wojewódzkim trójboju lekkoatletycznego. Zawody odbyły się na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy. Reprezentanci naszej szkoły uplasowali się na jedenastym miejscu, wśród dwudziestu trzech drużyn z Województwa. Zawodnicy uzyskali 420 punktów.

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans - maj 2015
Wpisał: Natalia Kociemska   
10.06.2015
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi
wg stanu na dzień 31.05.2015r.
  • Ściągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 98,36 %

  • Ściągalność wieś (ogółem) - 96,43 %

Zobacz cały artykuł…
 
ADRIAN MARZEC KOLARSKIM MISTRZEM POLSKI ZRZESZENIA LZS
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz UKS "SOKÓŁ"   
09.06.2015

small.jpgSwoją wysoką dyspozycję potwierdzili zawodnicy UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo podczas rozegranych w dniach 06-07 czerwca br. na szosach Opolszczyzny w miejscowości Niwki Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w kolarstwie szosowym.

Zobacz cały artykuł…
 
I Konkurs Wiolonczelowo-Kontrabasowy w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Krzysztof Sypek - nauczyciel PSM I St. w Golubiu-Dobrzyniu   
09.06.2015
small.jpg27 kwietnia br. miało miejsce wydarzenie, które miejmy nadzieję zapoczątkuje coroczne konkursy wiolonczelowo-kontrabasowe w naszym regionie. Była to pierwsza edycja konkursu dla młodych instrumentalistów uczących się w szkołach muzycznych I stopnia. Uczestnikami byli wiolonczeliści oraz kontrabasiści z takich miejscowości jak Gdańsk, Olsztyn, Włocławek, Nowy Targ, Lipno, Górsk, szkół z naszego regionu i wielu innych.
Zobacz cały artykuł…
 
Tydzień Sportu w Wielkiej Łące
Wpisał: Katarzyna Frasunkiewicz   
09.06.2015

small.jpgW dniu 30 maja 2015r. na Kompleksie Boisk Orlik, mieszkańcy sołectwa Wielka Łąka rozegrali tradycyjne już rozgrywki sportowe - mecz piłki nożnej i siatkówki. Spotkanie zainicjowane przez Sołtysa i Radę Sołecką odbyło się w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich - XXI Turnieju Sportowego Miast i Gmin.

Zobacz cały artykuł…
 
Zmiana harmonogramu wywozu odpadów komunalnych!
Wpisał: Anna Dalke   
09.06.2015
harmonogram_2015_09_06_15_00.jpgZgodnie z informacją uzyskaną od wykonawcy usług odbioru nieczystości stałych - Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych i Mieszkaniowych EKOSYSTEM Sp. z o.o. z Wąbrzeźna, od bieżącego miesiąca zmianie ulegają terminy odbioru odpadów komunalnych z terenu miasta Kowalewo Pomorskie.
Zobacz cały artykuł…
 
Uwaga na kleszcze!
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.06.2015

kleszcze_000_09_06_15.jpgPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Golubiu-Dobrzyniu przypomina o zagrożeniach związanych z ukąszeniem przez kleszcze.

Kleszcze są pajęczakami odpowiedzialnymi za przenoszenie wielu drobnoustrojów chorobotwórczych dla człowieka, ale największe znaczenie mają bakterie wywołujące boreliozę z Lyme  oraz wirusy powodujące kleszczowe zapalenie mózgu. W obu chorobach do zakażenia dochodzi w wyniku ukłucia przez zakażonego kleszcza.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania.
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.06.2015

podziekowania_09_06_15_000.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski, zarząd LKS Promień, zawodnicy i kibice dziękują firmie UROPOL Mlewo za ufundowanie dla seniorów drużyny LKS Promień kompletu strojów sportowych.

Uroczyste przekazanie upominku nastąpiło 6 czerwca br. w czasie meczu ligowego z Orlętami Aleksandrów Kujawski, który nasi piłkarze wygrali 4:0.

Zobacz cały artykuł…
 
Po prostu Lubimy tu być
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.06.2015

small.jpgMobilna wystawa zorganizowana na Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego przybyła 3 czerwca br. do Kowalewa Pomorskiego. Wędrując  pod hasłem "Lubię Tu Być" zawitała do 10 miast naszego województwa. Ciekawa forma prezentacji umieszczonych na lawetach samochodowych bilbordów, z zmuszającymi do myślenia zwrotami przyciągała uwagę mieszkańców.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Dziecka dla dzieci z Nowego Dworu
Wpisał: Ewa Orłowska - Mytlewska - Sołtys Sołectwa Nowy Dwór   
08.06.2015

1.jpgW minioną sobotę tj. 30.05.2015r. Rada Sołecka i Sołtys Nowego Dworu zorganizowały wyjazd 36 dzieci z Sołectwa na Festyn "CARITAS" Diecezji Toruńskiej do Torunia.

Zobacz cały artykuł…
 
Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz szkoły   
08.06.2015

Psmall.jpgierwszego czerwca w Dniu Dziecka przy naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Dyrekcję szkoły p. Elżbietę Arbart i Radę Rodziców na czele z Przewodniczącą p. Małgorzatą Murzynowską - Lipińską. Organizacja festynu byłaby niemożliwa bez pomocy naszych przyjaciół oraz sponsorów.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Dziecka i Dzień Mamy w Świetlicy Socjoterapeutycznej
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
08.06.2015

small.jpgWe wtorek 2 czerwca b.r., w Świetlicy Socjoterapeutycznej świętowano Dzień Dziecka i Dzień Mamy. Tym razem połączono obie uroczystości, celebrując je na sportowo.

Zobacz cały artykuł…
 
STMiG-SPRAWOZDANIE
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
05.06.2015

stmig-sprawozdanie_00_30_05_14.jpgW dniach 26 maja - 1 czerwca br. odbyła się XXI edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2015. Była to największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Tradycyjnie Gmina Kowalewo Pomorskie wzięła udział.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzieci świętują
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.06.2015

small.jpgZ okazji 1 czerwca, który jest niekwestionowanym Świętem Dzieci w gminie Kowalewo Pomorskie na wielu twarzach zagościł uśmiech. Dzięki dorosłym: rodzicom, nauczycielom i przyjaciołom było gwarno, wesoło i dziecinnie, czyli tak jak powinno być. Na wielu imprezach z dziećmi bawili się dorośli, m.in. w Wielkim Rychnowie. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

Zobacz cały artykuł…
 
Śp. Władysław Klimek ma Izbę Pamięci
Wpisał: Małgorzata Lewandowska   
05.06.2015
izba_pamieci_small.jpgW Gminnej Bibliotece Publicznej w Pływaczewie (gm. Wąbrzeźno) otwarto Izbę Pamięci Lokalnej im. Władysława Klimka. Głównym inicjatorem tego wydarzenia był Pan Henryk Klimek, syn śp. Władysława. 
Zobacz cały artykuł…
 
oBIEGNIJ KOWALEWO dziękuje...
Wpisał: Bogdan Oskwarek   
03.06.2015
obiegnij_kowalewo_03_06_15000.jpgZa nami emocje sportowe związane z biegowym świętem , w którym uczestniczyło blisko 800 osób, startujących od 100 do 10 000m . Informowaliśmy już o wynikach biegu głównego na dystansie 10 km, w którym licznie wystartowali też mieszkańcy gminy Kowalewo (http://bieg.kowalewo.com.pl/01_gen.php.).
Zobacz cały artykuł…
 
SPORTOWA SPARTAKIADA EKOLOGICZNA
Wpisał: Iwona Zegarska, Marcin Działdowski   
03.06.2015

small.jpgObchody Dnia Dziecka, już na stałe wpisały się w kalendarz imprez Przedszkola  Publicznego w Kowalewie Pomorskim. W tym roku odbył się on 01.06.2015r. pod hasłem „SPORTOWA SPARTAKIADA EKOLOGICZNA". Z tej okazji wszyscy nauczyciele zadbali o to, aby dzieci przeżyły niezapomniane chwile, w iście sportowo-ekologicznej atmosferze. Celem imprezy, było rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej, promowanie zachowań proekologicznych oraz integracja środowiska przedszkolnego.

Zobacz cały artykuł…
 
Tydzień Sportu w Świetlicy Socjoterapeutycznej
Wpisał: Wychowawcy Świetlicy: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
03.06.2015
small.jpgŚwietlica Socjoterapeutyczna również w tym roku przyłączyła się do Europejskiego Tygodnia Sportu. Ten tydzień w Świetlicy był bardzo aktywny. Zorganizowano między innymi turniej ping-ponga, ćwiczono na Fit Parku, grano w piłkę nożną, a zwieńczeniem była eskapada rowerowa do miejscowości Chełmonie - do Domu Pielgrzyma.  
Zobacz cały artykuł…
 
Urzędnicy też ćwiczą w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
02.06.2015

urz_czwicza_w_ramach_000_02_06_15.jpgJuż siódmy rok z rzędu gmina Kowalewo Pomorskie uczestniczy w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich i rozgrywanym w jego ramach jubileuszowym XXI Sportowym Turnieju Miast i Gmin. Honorowy patronat nad tegorocznymi obchodami objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Organizatorem jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich. Główny cel imprezy to aktywizacja ruchowa jak największej liczby obywateli, szczególnie tych którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego trybu życia. Tegoroczny Tydzień Sportu obchodzony był w dniach 26 maja - 1 czerwca br.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Święto Sportu w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.06.2015

small.jpgW dniu 30 maja prawie 900 osób wzięło udział w Święcie Sportu na kowalewskim Centrum Rekreacji i Sportu. W tym dniu odbywały się równocześnie dwie imprezy. W ramach VII EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU dla WSZYSTKICH (26.05-01.06) oraz XXI SPORTOWEGO TURNIEJU MIAST i GMIN, w których imprezach Kowalewo Pomorskie bierze czynny udział do wielu lat zorganizowano również XVI Bieg Uliczny i V Rajd Rowerowy.

Zobacz cały artykuł…
 
II Gminny Konkurs Wiedzy o Januszu Korczaku
Wpisał: Koordynatorki konkursu: Justyna Lech, Małgorzata Wołk   
02.06.2015

small.jpgKiedy śmieje się dziecko. Śmieje się cały świat."

Słowa te znane są zapewne każdemu z nas. Czy jednak każdy z nas wie, że ich autorem jest znany pedagog, lekarz, społecznik - Janusz Korczak?

Zobacz cały artykuł…
 
Święto Mamy i Taty w przedszkolu
Wpisał: Iwona Zegarska nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
02.06.2015
small.jpg„Wszystko dziś dla mamy, wszystko dziś dla taty" - pod takim hasłem upłynął dzień 27.05.2015r. w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pom. By podziękować rodzicom za ich miłość, troskę i poświęcenie, a przede wszystkim, by okazać im swoje przywiązanie i szacunek , zaprosiliśmy kochane mamy i drogich tatusiów na uroczyste obchody ich święta. W tym roku uroczystość odbyła się w dwóch turach.
Zobacz cały artykuł…
 
Rozgrywki pełne emocji
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.06.2015

small.jpgW ramach VII EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU dla WSZYSTKICH (26.05-01.06) oraz XXI SPORTOWEGO TURNIEJU MIAST i GMIN, w których imprezach Kowalewo Pomorskie bierze czynny udział do wielu lat, zaplanowano szereg imprez sportowych. Kalendarz zamieszczono tutaj:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5426&Itemid=16

Zobacz cały artykuł…
 
Wybrali swoich reprezentantów
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.06.2015
small.jpgW dniu 31 maja w całej Polsce odbywały się wybory do Izb Rolniczych. W gminie Kowalewo Pomorskie, w jedynym lokalu , który zlokalizowany był w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury. Frekwencja sięgnęła jedyne 7%.
Zobacz cały artykuł…
 
Połączyła ich droga i troska o mieszkańców
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.06.2015

small.jpgPięć samorządów oficjalnie zakończyło realizację wspólnego projektu, jakim była modernizacja drogi powiatowej nr 1722C Kowalewo- Wąbrzeźno. Od 2007r. włodarze gminy Kowalewo Pom., gminy Wąbrzeźno i miasta Wąbrzeźno oraz starosta powiatu wąbrzeskiego i starosta powiatu golubsko- dobrzyńskiego czynili zabiegi, aby zmodernizować 16 kilometrowy odcinek drogi powiatowej łączący krajową 15 z drogami wojewódzkimi nr 534, 548 i 551.  

Zobacz cały artykuł…
 
Potrafią działać dla swoich mieszkańców
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.06.2015
small.jpgPięciu panów: Jarosław Lewandowski (radny), Roman Zieliński (sołtys Frydrychowa) i mieszkańcy tej wsi- Jerzy Górski, Paweł Kańkowski i 14-letni Radosław Stankiewicz postanowili wspólnie zrobić coś pożytecznego dla swojej wsi. Stwierdzili, że pilną potrzebą jest wykonanie utwardzonego przejścia (skrótu) wzdłuż muru pomiędzy ulicą a blokami wspólnoty.
Zobacz cały artykuł…
 
Jest konsensus pomiędzy Bydgoszczą, a Toruniem
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.06.2015
small.jpgW dniu 28 maja br. na IV posiedzeniu Komitetu Sterującego 25 członków ZIT Wojewódzkiego jednogłośnie przyjęło uchwałę w spr. treści porozumienia ZIT opartego na ustawie wdrożeniowej. W myśl tego porozumienia Prezydent Miasta Bydgoszczy będzie reprezentował wszystkich członków porozumienia ZIT i będzie odpowiadał za realizację ZIT.
Zobacz cały artykuł…
 
IX Gminny Konkurs Matematyczny
Wpisał: Małgorzata Kłos   
29.05.2015

small.jpgW tym roku Szkoła Podstawowa w Kowalewie była organizatorem IX Gminnego Konkursu Matematycznego, który odbył się 23 maja 2015 roku.

Zobacz cały artykuł…
 
Wybory prezydenckie za nami
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.05.2015

P2.jpgolacy wybrali prezydenta na kolejną kadencję. Przy frekwencji 55,34% głosy otrzymali:

Andrzej Duda- 51,55%

Bronisław Komorowski 48,45%

Zobacz cały artykuł…
 
Grand Prix dla Niezapominajek
Wpisał: Kierownik ZPiT Niezapominajki Elżbieta Dędza   
29.05.2015

niezapominajka_01_small.jpgDziecięcy, ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Niezapominajki" ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Koła Gospodyń Wiejskich w Pluskowęsach, w sobotę, 16 maja wziął udział w X Festiwalu Pieśni i Muzyki Ludowej w Nowogrodzie. Pięknie ubrani w ludowe stroje kujawskie uczestnicy zaprezentowali dwa utwory „Hej, na górze dębina " oraz „Kukułeczkę".

Zobacz cały artykuł…
 
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej Szczecin 22-24.05.2015r
Wpisał: Robert Bejgier   
28.05.2015
small.jpgW dniach 22-24.05.2015 w Szczecinie odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej. W finałowych rozgrywkach o Mistrzostwo brały udział z doskonałym rezultatem nasze szczypiornistki z UKS „Olimpijczyk" Kowalewo Pomorskie. W kategorii juniorek młodszych zdobyliśmy III m. i brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej.
Zobacz cały artykuł…
 
Godziny funkcjonowania Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego
Wpisał: Edyta Jasińska Sekretarz GKRPA w Kowalewie Pomorskim   
28.05.2015

Godziny funkcjonowania

Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego

dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

Zobacz cały artykuł…
 
Asystent rodziny
Wpisał: Zyta Szymańska Kierownik MGOPS   
28.05.2015

Rodziny przeżywające trudności w wypełnianiu funkcji  opiekuńczo-wychowawczej mogą otrzymać wsparcie od gminy w postaci asystenta rodziny. Możliwość taka wynika z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Zobacz cały artykuł…
 
Perła Samorządu dla Burmistrza Kowalewa Pomorskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.05.2015

small.jpgTegoroczna edycja programu „Perła Samorządu" była wyjątkowa. Dziennik Gazeta Prawna, pod patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego uhonorował włodarzy oraz samorządy 25-lecia biorąc pod uwagę minione ćwierćwiecze, a nie tylko kadencję. Ranking jest bezpłatny, a jury niezależne. W rankingu wyróżniono włodarzy oraz samorządy w kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, miasta do 100tys. i miasta powyżej 100tys. mieszkańców.

Zobacz cały artykuł…
 
Sejmik województwa poparł potrzebę budowy obwodnicy Kowalewa Pomorskiego.
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.05.2015
sejmik_small.jpgNa sesji sejmiku województwa kujawsko- pomorskiego w dniu 25 maja br. radni wojewódzcy jednogłośnie przyjęli stanowisko popierające potrzebę wykonania najpilniejszych inwestycji drogowych.
Zobacz cały artykuł…
 
2014- to był naprawdę trudny rok
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.05.2015

1.jpgMiniony rok był dla spółki Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim  trudny. Przegrane przetargi na utrzymanie zieleni, sprzątanie miasta i odśnieżanie zmusiły Zarząd (prezes Barbarę Stosio) oraz właściciela (w imieniu gminy Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego) do przyjęcia programu oszczędnościowego. Szukano dodatkowych zleceń, w tym również prac jako podwykonawca, dokonano przebranżowienia pewnych działów oraz ograniczono zatrudnienie. Dzięki wyrozumiałości i współpracy załogi spółki przetrwano niekorzystny okres, a nawet zamknięto rok zyskiem w wysokości ok. 3tys.zł.

Zobacz cały artykuł…
 
Światowy Dzień bez Tytoniu
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.05.2015

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Golubiu - Dobrzyniu

informuje że

31 maja -  ,,Światowy Dzień bez Tytoniu''

Zobacz cały artykuł…
 
ZE ŚPIEWEM NA USTACH
Wpisał: Krystyna Bilska- Górny   
26.05.2015

tata_mama.jpg„Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało idź,

tam dobre serca mają. Bo ludzie źli,

ach wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają"

J. W. Goethe

Zobacz cały artykuł…
 
PODZIĘKOWANIE
Wpisał: Aneta Nizwantowska   
26.05.2015

11.jpgTEGOROCZNY GIMBAL BYŁ WYJATKOWY. DO JEGO NIEPOWTARZALNOŚCI PRZYCZYNILI SIĘ WSPANIALI LUDZIE, KTÓRYM DZIŚ CHCEMY PODZIĘKOWAĆ.

Zobacz cały artykuł…
 
Czy gimnazjalista może pomóc Polakom na Wschodzie?
Wpisał: Roksana Kaźmierkiewicz.   
26.05.2015
2.jpgW mijającym roku szkolnym klasa integracyjna - Ia Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim realizowała projekt „Czy gimnazjalista może pomóc Polakom na Wschodzie?". Pomysłodawcą i opiekunem była pani Roksana Kaźmierkiewicz, która we wrześniu 2014 r. zaproponowała swoim wychowankom podjęcie wyzwania.
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 301 - 400 z 1550
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!