Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. 05.05.2016
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wspomnienie o śp. Janie Tomaszu Łęgowskim
Wpisał: Donata Pilarska-Mądry   
24.11.2015

legowski_wspomn_000_20_11_15.jpgHonorowym Obywatelu Kowalewa Pomorskiego w IV rocznicę śmierci.

Śp. Jan Tomasz Łęgowski urodził się 8 marca 1920 roku w Kowalewie Pom. Do 16 roku życia mieszkał na terenie tut. Gminy. Po ukończeniu szkoły średniej, zgodnie ze swoją pasją rozpoczął naukę w Szkole Rekrutów w Brodnicy, po jej ukończeniu podjął studia na Akademii Wojskowej w Dęblinie.

Zobacz cały artykuł…
 
Odświętnie, ale i z troską o innych
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.11.2015

1.jpgOdświętnie i jednocześnie na roboczo obchodzono w dniu 20 listopada br. w gminie Kowalewo Pomorskie Dzień Pracownika Socjalnego. Po pracy, przy wspólnym obiedzie zebrali się pracownicy Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej czyli: pracownicy socjalni i środowiskowi (opiekunki domowe), opiekunowie ze Świetlicy Socjoterapeutycznej, asystenci rodziny i emerytowani pracownicy tej placówki.

Zobacz cały artykuł…
 
ZNALEZIONO PIESKA
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
20.11.2015
znalez_pieska_000_20_11_15.jpgInformujemy, że w dniu 16 listopada br. do miejsca tymczasowego przetrzymywania bezpańskich zwierząt przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim trafił młody, czarny piesek z czerwonym paskiem na szyi. Piesek błąkał się po wsi Mlewo od około tygodnia.
Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dotycząca dzierżawy pojemników na popiół z ZGKiM Sp.zo.o.
Wpisał: Agnieszka Chmielewska-Plachta   
20.11.2015

W związku z wprowadzeniem od listopada 2015 roku możliwości dodatkowego oddawania popiołu z gospodarstw domowych Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o. o. w Kowalewie Pomorskim informuje, że posiada do wydzierżawienia metalowe pojemniki przeznaczone do składowania w/w odpadu.

Informacji w tej sprawie udziela p. H. Żelazna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00. Numer kontaktowy 56684-15-17.

Prezes
/Barbara Stosio/

 
BIBLIO-WUTEZETKA
Wpisał: Organizatorzy   
19.11.2015
small.jpgBIBLIO-WUTEZETKA - pod taką nazwą odbyło się spotkanie zwieńczające współpracę Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim. Spotkanie odbyło się 13 listopada 2015r. o godz. 1700 w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim.
Zobacz cały artykuł…
 
Burmistrz odznaczony przez Ministra Administracji i Cyfryzacji
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.11.2015
small.jpgW roku 2015, kiedy to przypada 25 rocznica powstania samorządu terytorialnego w odrodzonej, wolnej Rzeczpospolitej Polskiej Minister Administracji i Cyfryzacji ustanowił Medal za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. W dniu 18 listopada br. w imieniu ministra, medale wręczyła 19 wyróżnionym osobom z województwa kujawsko- pomorskiego Wojewoda Ewa Mes jako przedstawiciel rządu w terenie.
Zobacz cały artykuł…
 
List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka (20 listopada)
Wpisał: Magdalena Radko   
19.11.2015

List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka (20 listopada)

Zobacz cały artykuł…
 
Trudna runda za nami.
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.11.2015

trudnarundazanami_000_18_11_15.jpgZa nami runda jesienna w piłkarskiej, IV lidze seniorów. Jej przebieg i osiągnięte wyniki nikogo nie zadowoliły. Przedostatnie miejsce w tabeli grozi nam spadkiem do V ligi. Teraz nadszedł czas na wyciąganie wniosków i poważne zmiany.

Zobacz cały artykuł…
 
III Zjazd Absolwentów Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie
Wpisał: Absolwenci rocznika 1985 i 1990 SP Wielkie Rychnowo   
17.11.2015

small.jpgW dniu 14 listopada br. odbył się III Zjazd Absolwentów Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie rocznika 1985 i 1990. Uroczystość odbyła się w Domu Weselnym „IRENA" w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Świetna jesień młodzieży Promienia
Wpisał: Dariusz Rozwadowski   
16.11.2015
small.jpgPromień Kowalewo postawił na szkolenie młodzieży i już widać pierwsze efekty. Wszystkie młodzieżowe drużyny spisują się bardzo dobrze, co pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Na szczególną pochwałę zasługują dwa najmłodsze zespoły (młodzicy i trampkarze), które rundę jesienną zakończyły na czele swoich tabel.
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans - październik 2015
Wpisał: Natalia Kociemska   
16.11.2015

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi
wg stanu na dzień 31.10.2015r.

  • Ściągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 98,01 %

  • Ściągalność wieś (ogółem) - 95,73 %

Zobacz cały artykuł…
 
DOKUMENTY ZASTRZEŻONE
Wpisał: Magdalena Radko   
16.11.2015
kdz_000_16_11_15.jpg
 
11.11.2015 - Święto Niepodległości
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.11.2015

small.jpgW dniu 11 listopada br. Kowalewiacy świętowali podwójną uroczystość. Oddali hołd poległym w walce o powrót Polski po 123 latach na mapy Europy oraz uczcili 740 urodziny miasta. Na podwójny jubileusz zaproszono osoby figurujące w ewidencji Zasłużonych Kowalewiaków. W naszej Gminie z inicjatywy mieszkańców powstała ewidencja osób „Zasłużony dla Gminy Kowalewo Pomorskie", w której znajdują się osoby wybitne, zasłużone, promujące naszą „małą ojczyznę" i wywodzące się z terenu miasta i gminy Kowalewo Pomorskie. Ewidencja liczy 25 osób. Z zaproszenia skorzystało 11 osób.    

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Seniora w Mlewie
Wpisał: Donata Pilarska-Mądry   
13.11.2015

dzien_seniora_mlewo_000_13_11_15.jpgW kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które mają stanowić okazję do celebrowania dojrzałego czy starszego wieku. Organizacja obchodów Dnia Seniora w Mlewie należy już do tradycji. Spotkanie, które odbyło się 8 listopada br. w gościnnych progach Wiejskiego Domu Kultury w Mlewie miało podniosły, ale zarazem towarzyski i rodzinny charakter. Jak bardzo potrzebne są takie spotkania świadczy liczba przybyłych gości. Z zaproszenia skorzystało 56 mieszkańców Mlewa.

Zobacz cały artykuł…
 
ANKIETA BADAWCZA Przemoc w Rodzinie
Wpisał: Małgorzata Fryc MGOPS Kowalewo Pomorskie   
13.11.2015
Miejsko Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim zaprasza do wzięcia udziału w badaniu ankietowym, którego celem jest zebranie informacji, które pozwolą  zbadać skalę zjawiska przemocy w rodzinie oraz świadomość mieszkańców  gminy Kowalewo Pomorskie na temat przemocy w rodzinie.
Zobacz cały artykuł…
 
Nagroda za zwycięstwo
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.11.2015
Jak już informowaliśmy w miesiącu wrześniu uzyskaliśmy tytuł „Czysta Gmina 2015". Zajęliśmy I miejsce w konkursie fundacji Nasza Ziemia na najczystszą gminę w Polsce. Fundacja, która m.in. organizuje akcję Sprzątanie Świata, bazowała na opinii mieszkańców poprzez głosowanie.
Zobacz cały artykuł…
 
Informacje i usługi przyjazne obywatelom
Wpisał: Magdalena Radko   
13.11.2015
obywatel_000_13_11_15.jpg
 
Koło szachowe
Wpisał: Dyrektor MGOK Barbara Niewidział   
12.11.2015

szachy_small.jpgZapraszamy chętne dzieci i młodzież z terenu miasta i gminy do udziału w zajęciach szachowych, które odbywają się w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w każdy czwartek od godziny 16:30. Zajęcia prowadzone są przez pana Benedykta Mrozińskiego.

 
Kościół zyskuje nowy blask
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.11.2015

small.jpegW kościele parafialnym p.w. Świętej Katarzyny i Małgorzaty w Wielkiej Łące (gm. Kowalewo Pom.) zakończono kolejny etap prac mających na celu zachowanie dla pokoleń pięknego wystroju tego obiektu. Kościół z przełomu XIII/XIV wieku jest stopniowo odnawiany i zabezpieczany. Właśnie zakończono następny etap jakim była konserwacja 4 konfesjonałów.  

Zobacz cały artykuł…
 
SP Wielkie Rychnowo z Pucharem Przechodnim Burmistrza Miasta w kolarstwie szosowym
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz UKS "SOKÓŁ"   
10.11.2015

small.jpgPo dwóch wyścigach eliminacyjnych rozegranych w Wielkim Rychnowie i w Kowalewie Pomorskim w dniu 06 listopada br. odbył się wyścig finałowy w którym wystartowali „najlepsi z najlepszych".

Zobacz cały artykuł…
 
 KOŁYSZ NAS ZIEMIO
Wpisał: Organizatorzy   
10.11.2015

small.jpg„ Kołysz nas Ziemio" pod takim hasłem przebiegał IV Regionalny Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej, który odbył się 7 listopada 2015r. w minioną sobotę w Szkole Podstawowej Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
Sezon piłkarski zbliża się do końca
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.11.2015

P1.jpgrzed drużyną Promienia pozostały jeszcze w tym roku tylko dwa mecze wyjazdowe. Niestety mijający czas nie może być uznany za zbyt udany. Drużyna rozpoczęła rozgrywki bardzo późno, w zupełnie nowym składzie i pod opieką nowego trenera Marka Rożnowskiego. Kibice mają nadzieję, że runda wiosenna będzie dla piłkarzy bardziej szczęśliwa. Przypomnijmy, że to na ostre słowa krytyki ze strony kibiców oraz na wnioski piłkarzy obecny sezon gramy praktycznie samymi Kowalewiakami.

Zobacz cały artykuł…
 
Udana inauguracja sezonu ligowego
Wpisał: Benedykt Mroziński   
09.11.2015

Ba1.jpgrdzo dobrze rozpoczęli rozgrywki ligowe szachiści Promienia Kowalewo Pomorskie. W Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury 8 listopada gościli reprezentację Wiatraka II z Bydgoszczy. W pierwszym meczu rywalizowali z teoretycznie najmocniejsza drużyną, ponieważ przeciwnicy posiadają najwyższy średni ranking. Mecz zakończył się wynikiem 3,5 - 1,5 dla gospodarzy. Zwycięskie punkty zdobyli: Agnieszka Retz, Benedykt Mroziński, Patryk Retz, a Maciej Kobus swoją parte zremisował.

Zobacz cały artykuł…
 
Godziny otwarcia CRiS
Wpisał: Agnieszka Szczepanowska   
09.11.2015

Od dnia 10 listopada 2015 r. Centrum Rekreacji i Sportu ul. Chopina 26
będzie czynne codziennie w godzinach od 7.00 do 16.00

Serdecznie Zapraszamy

 
To już pełnoprawne przedszkolaki
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.11.2015

P11.jpgrzedszkolaki z przedszkola prywatnego Entliczek Pentliczek nie są już dzidziusiami", ale prawdziwymi przedszkolakami. W dniu 5 listopada br. kotki (trzylatki) oraz biedronki (czterolatki) pod opieką swoich wychowawczyń pokazały licznie zgromadzonym rodzicom, że są godni tego miana. Deklamowali wiersze, śpiewali piosenki i odgadywali zagadki. Młodsze kotki jeszcze nieśmiało popłakiwały, a starsze ocierały im łzy z oczu.

Zobacz cały artykuł…
 
Zaproszenie dla absolwentów na 70 urodziny szkoły
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.11.2015

Szanowni Państwo.

Poniżej przekazuję do zapoznania zaproszenie na piękny jubileusz, czyli 70- lecie powstania Liceum Ogólnokształcącego w Golubiu - Dobrzyniu.

Zobacz cały artykuł…
 
Tablica Smoleńska- echa tematu
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.11.2015

W związku z dochodzącymi do nas zapytaniami jeszcze raz potwierdzam wcześniej podaną informację, że budżet gminy Kowalewo Pomorskie nie poniesie żadnych kosztów związanych z postawieniem obelisku. Pisaliśmy o tym już trzykrotnie.

Zobacz cały artykuł…
 
Komunikaty dot. obiektów budowlanych.
Wpisał: Mirosław Wasilewski   
05.11.2015

Poniżej zgodnie z prośbą Powiatowego Inspektora Budowlanego w Golubiu-Dobrzyniu zamieszczamy komunikaty do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych:

 
Zima nas nie zaskoczy.
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.11.2015
zima_nie_zaskoczy_000_04_11_15.jpgGmina Kowalewo Pomorskie spokojnie czeka na nadejście zimy. Zarządcy dróg: krajowej 15, wojewódzkiej od Mlewa do Napola, oraz powiatowych zadeklarowali gotowość do szybkiego zareagowania. Również drogi gminne są pod „czułą opieką" firm świadczących usługę odśnieżania.
Zobacz cały artykuł…
 
Noclegownia dla najbardziej potrzebujących.
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.11.2015

Od 1 listopada swoje podwoje otworzyła jedyna w powiecie noclegownia dla bezdomnych. Znajduje się ona w gminie Kowalewo Pomorskie i jest udostępniania potrzebującym od 1 listopada do 30 marca. Zlokalizowana od 2000r. na terenie bazy ZGKiM Sp. z o.o. przy ul. Brodnicka 1 może zapewnić docelowo miejsca dla 8 osób, osobno dla kobiet i osobno dla mężczyzn. Potrzebujących kieruje do tej placówki MGOPS.

Zobacz cały artykuł…
 
WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY "JAN PAWEŁ II - PAPIEŻ RODZINY"
Wpisał: Danuta Płuciennik-Dębińska   
04.11.2015

Z3.jpg wielka dumą i przeogromna radością informujemy, że pięcioro uczniów naszej szkoły 22 października 2015 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego z rąk przewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera oraz wicemarszałka Dariusza Kurzawy odebrało nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym „Jan Paweł II-papież rodziny".

Zobacz cały artykuł…
 
POSZUKUJEMY WOLONTARIUSZA !
Wpisał: Agnieszka Kilińska - Piotrkowska   
04.11.2015

Jeśli jesteś studentem/ką pedagogiki, chcesz się rozwijać i zdobyć doświadczenie, zapraszamy do współpracy.

Zobacz cały artykuł…
 
Koło łowieckie Knieja świętowało imieniny swojego patrona
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.11.2015
T1.jpgradycyjnie, w imieniny swojego patrona Św. Huberta (3 listopada), członkowie kowalewskiego koła łowieckiego Knieja zorganizowali łowy. Od rana piętnastu  myśliwych polowało w przynależnym im okręgu (3tys.ha w gm. Kowalewo Pom.). Dzięki pięknej pogodzie i przychylności św. Huberta, na hasło „pióro na rozkładzie" ułożono upolowane 28 kogutów na zielonym igliwiu, a myśliwi ściągając nakrycia głów oddali im hołd. Łowczy koła Zdzisław Orfin otrzymał zaszczytny tytuł króla polowania za odstrzelenie 5 bażantów.
Zobacz cały artykuł…
 
Pasowanie na Przedszkolaka
Wpisał: Marcin Działdowski nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
04.11.2015
217.jpg6 października 2015 roku w sali Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka dzieci z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim.
Zobacz cały artykuł…
 
Badania mammograficzne
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
04.11.2015

mammografia_000_04_11_15.jpgW dniach 29-30 października br. na placu przy MGOK w Kowalewie Pomorskim odbyły się badania mammograficzne, które przeprowadziło FADO Centrum Usług Medycznych w Gdyni.

Do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z bezpłatnych badań finansowanych z NFZ wysłano zaproszenia. Na zaproszenie odpowiedziało 145 pań. Do każdej z pań wyniki badań zostaną dostarczone pocztą.

 

 

Zobacz cały artykuł…
 
UTYLIZACJA AZBESTU!!
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
03.11.2015
Szanowni Mieszkańcy!!
Już po raz kolejny istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania udzielanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu na utylizację azbestu.
Zobacz cały artykuł…
 
ROCZEK PŁYWALNI
Wpisał: M. Rachubińska   
03.11.2015

1.jpgW sobotę 31 października br na pływalni w Kowalewie Pomorskim odbyła się skromna uroczystość -"Roczek Pływalni".

Zobacz cały artykuł…
 
Zakończenie ralizacji projektu "wykluczenie cyfrowe"
Wpisał: Joanna Krasicka - Kierownik Projektu   
02.11.2015
zakoncz_projektu_000_02_11_14.jpgW dniu 31 października 2015r. kończy się termin realizacji projektu pn. „Likwidacja barier wykluczenia cyfrowego na obszarze Gminy Kowalewo Pomorskie"

Umowa o dofinansowanie w ramach Działania 8.3 „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion", Oś Priorytetowa 8 „Społeczeństwo Informacyjne - zwiększenie innowacyjności gospodarki" podpisana została w dniu 6 czerwca 2014r.

Zobacz cały artykuł…
 
Numeracja porządkowa budynków
Wpisał: Monika Lewandowska   
02.11.2015
numeracja_budynkow_000_02_11_15.jpgPrzypominamy, że zgodnie z art. 47b ust. 1, 2 i 4 ustawy z dnia 17 maja 1989 roku Prawo geodezyjne i kartograficzne (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 520 z późn. zm.), w związku z art. 34 ustawy z dnia 4 marca 2010r. o infrastrukturze informacji przestrzennej (Dz. U. z 2010 r. Nr 76 poz. 489 z późn. zm.),  tabliczka z numerem porządkowym nieruchomości powinna zawierać oprócz numeru również nazwę ulicy lub placu, a w miejscowościach bez ulic lub placów albo posiadających ulice lub place bez nazw- nazwę miejscowości. 
Zobacz cały artykuł…
 
Wodociągi i kanalizacje
Wpisał: Wiesław Chmielewicz   
02.11.2015

wodociagi_i_kanalizacje_000_02_11_15.jpgW związku ze zbliżającym się okresem zimowym oraz spadkiem temperatur na prośbę Prezesa Zakładu Usług Wodnych w Ostrowitem przypominamy o konieczności odpowiedniego zabezpieczenia wewnętrznych instalacji i urządzeń wodociągowych oraz kanalizacyjnych przed zamarznięciem.

Zobacz cały artykuł…
 
Andrzejki
Wpisał: Organizatorzy   
02.11.2015
zabawa_andrzejkowa_plakat_small.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Kamień już jest
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.10.2015
kamien_juz_jest_30_10_15_000.jpgKilka godzin trwała w dniu 29 października br. akcja dostarczenia i rozładunku kamienia na którym zawiśnie tablica upamiętniająca 96 ofiar samolotu rządowego w Smoleńsku. Przypomnijmy, że Komitet Upamiętniający Tragedię Smoleńską planuje odsłonięcie obelisku 10 kwietnia 2016r.
Zobacz cały artykuł…
 
I posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.10.2015

i_posiedzenie_komit_ster_30_10_15_000.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski reprezentował samorząd gminy Kowalewo Pomorskie w I posiedzeniu Komitetu Sterującego (KS) ZIT BTOF, które miało miejsce 27 października. Posiedzenie prowadził Pan Michał Zaleski Prezydent Miasta Torunia - Współprzewodniczący KS ZIT BTOF.

Zobacz cały artykuł…
 
Dwudniowe obrady Komitetu Monitorującego
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.10.2015

dwudniowe_obrady_30_10_15_000.jpgW dniach 29-30 października obraduje Komitet Monitorujący Regionalnym Programem Operacyjnym Woj. Kujawsko- Pomorskiego na lata 2014-2020. Jego członkiem, jako przedstawiciel Konwentu Burmistrzów Woj. Kuj. - Pom. jest Andrzej Grabowski Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego. 

Zobacz cały artykuł…
 
A tak głosowali w Kowalewie Pomorskim.
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.10.2015
tak_glosowali_000_26_10_15.jpgZa nami emocje wyborcze związane z wyborami do parlamentu. W gminie Kowalewo Pomorskie mieszkańcy spełniali swój demokratyczny obowiązek w ośmiu lokalach wyborczych. Poniżej podajemy dane z tych lokali. Na ostateczne wyniki wyborów, czyli na informację, kto będzie nas reprezentował w Sejmie i w Senacie zapewne poczekamy jeszcze kilka dni.
Zobacz cały artykuł…
 
SEGREGACJA ODPADÓW KOMUNALNYCH
Wpisał: Katarzyna Kamińska   
30.10.2015
segr_odpadow_000_28_09_15.jpgAnalizując deklaracje śmieciowe, jakie składają mieszkańcy naszej gminy, wydaje się, że do segregowania śmieci już się przyzwyczailiśmy. Jednak praktyka wskazuje, że nie zawsze nasze zapewnienia, nawet pisemne, idą w parze z działaniami.
Zobacz cały artykuł…
 
KOWALEWIANKI NA NAJWYŻSZYM PODIUM
Wpisał: Jolanta Zarembska   
29.10.2015

szkola__small_sport.jpgW dniach 23-25.10.2015 r.w hali Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pom, odbył się  X Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej. W rywalizacji turniejowej udział wzięło 11 drużyn w dwóch kategoriach: rocznik 2003 i 2004. Na zaproszenie organizatorów przybyły drużyny z UKS Drwęca Nowar Lubicz, ZUKS Mutka Zielonka, KPR ROKiS Radzymin, LKS Millennium Świekatowo, UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno, Szkoła Podstawowa Kowalewo Pom.- reprezentująca UKS  ,,Olimpijczyk".

Zobacz cały artykuł…
 
Jest szansa na pracę
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.10.2015

10.jpgJuż na początku grudnia w Kowalewie Pomorskim otworzy swoje podwoje market DINO. Dołączy on do licznej (490 sklepów) rodziny sklepów z polskim kapitałem. Z 80 chętnych do pracy w nowym dyskoncie spożywczym zaproszono do drugiego etapu czyli do rozmowy 30 osób. W dniu 28 października z chętnymi paniami spotkał się Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski i specjalista ds. rekrutacji Dino Polska p. Marcin Kroć. W spotkaniu uczestniczyły również: kadrowa urzędu Monika Piróg oraz zastępca kierownika MGOPS Joanna Krasicka. W gronie kandydatek do pracy przeważały mieszkanki naszej gminy. Jedynie 6 pań pochodziło spoza niej.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejne drogi wybrane do utwardzenia
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.10.2015

1.jpgW gminie Kowalewo Pomorskie odbyły się dwa ostatnie zebrania wiejskie mające na celu ustalenie kolejności dróg do trwałego utwardzenia. W sołectwie Sierakowo i Chełmonie mieszkańcy postanowili zmienić wcześniejsze uchwały sołeckie przestawiając kolejność ujętych tam dróg. Zachowali przy tym wszelkie wymagane statutem procedury.

Zobacz cały artykuł…
 
Akcja poboru krwi w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
28.10.2015

pobor_krwi_000_28_10_15.jpgW dniu 24 października 2015 r. na placu przy MGOK w Kowalewie Pomorskim odbyła się akcja poboru krwi, zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy przy współpracy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim.

W akcji wzięło udział 41 osób oddając łącznie 18,45 litrów krwi.

Zobacz cały artykuł…
 
DAJ WŁOS!
Wpisał: Agnieszka Kilińska - Piotrkowska   
27.10.2015
daj_wlos_000_27_10_15.jpg Zwracamy się do wszystkich, którzy mają długie włosy. Do kobiet, mężczyzn, dziewcząt, chłopców i dzieci.
Brunetów, blondynów, rudych, z prostymi włosami,  kręconymi,  z naturalnymi  i farbowanymi...
Przyłączcie się do naszej akcji i oddajcie  25 cm swoich włosów  dla osób chorych.
Fundacja Rak'n'Roll zrobi z nich peruki, dzięki którym życie doświadczonych chorobą osób stanie się trochę prostsze.
Zobacz cały artykuł…
 
DZIEN SENIORA W SIERAKOWIE
Wpisał: Sołtys Sołectwa Sierakowo Marta Pawlik-Śliwa   
26.10.2015

W8.jpg dniu 10 października br. w Sierakowie zorganizowano Dzień Seniora, zaproszenie zostało skierowane do seniorów w szerokim rozumieniu tego słowa czyli seniorów rodziny, domu i osób starszych. Z zaproszenia skorzystało 40 osób- mieszkańców i sympatyków Sołectwa Sierakowo. Do wspólnego świętowania zaproszono również Burmistrza Miasta pana Andrzeja Grabowskiego oraz Sekretarz Gminy panią Ewę Bąk.

Zobacz cały artykuł…
 
Uczniowie pierwsza klasa
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.10.2015

15.jpgPierwszoklasiści szkoły podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 22 października br. stali się pełnoprawnymi uczniami tej placówki. Zanim jednak złożyli ślubowanie, a dyrektor Benedykt Mroziński wielkim ołówkiem mianował ich na uczniów musieli pokazać czego już nauczyli się w szkole. Każda z czterech  klas I śpiewała i deklamowała wiersze. Ślubowanie zakończył własnoręczny podpis w postaci odcisku palca pod tekstem oraz test na odwagę, czyli wypicie soku z cytryny. Każdy zdał go śpiewająco i z uśmiechem na twarzy. Rodzice również ślubowali, że będą wspierać wychowawców w kształtowaniu młodych umysłów i angażować się w życie szkoły. Później wychowawczynie rozdały dyplomy i szkolne legitymacje.

Zobacz cały artykuł…
 
Z życia seniora
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.10.2015

z_zycia_seniora_000_25_10_15.jpgPrzekazuję do zapoznania wiersz autorstwa naszej rodaczki, a obecnie mieszkanki Lubicza Dolnego p. Stanisławy Niewczyk pt. „Emeryt to brzmi dumnie". Premierę utwór miał w czasie Dnia Seniora obchodzonego w Kowalewie Pomorskim 16 października br. Przypomnę, że p. Stanisława jest również autorką wiersza pt. „Moje Miasto z października 2014r. Wiersz tutaj.


Zobacz cały artykuł…
 
Pływalnia w Kowalewie Budową Na Medal 2015r
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.10.2015

3.jpgPomorsko- Kujawska Izba Budownictwa przyznała tytuł Budowa Na Medal Pomorza i Kujaw 2015r. kowalewskiej pływalni. Uroczystość wręczenia statuetki i okolicznościowej tabliczki miała miejsce 9 października br. w Urzędzie Wojewódzkim.

Zobacz cały artykuł…
 
Droga jak nowa
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.10.2015

6.jpgUroczystym odbiorem w dniu 16 października br. zakończono modernizację 6km. odcinka drogi powiatowej Chełmonie- Okonin, łączącej dwie gminy: Kowalewo i Ciechocin.

Zobacz cały artykuł…
 
Nasza duma i radość
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.10.2015
29.jpgW dniu 21 października br. w gminie Kowalewo Pomorskie podsumowano XIX edycję Długofalowego Programu Rozwoju Oświaty, dzięki któremu jednorazowe stypendia otrzymują uczniowie placówek oświatowych, dla których samorząd gminy jest organem prowadzącym + szkoła stowarzyszeniowa TRIO. Uczniowie ci muszą być laureatami najwyższych miejsc (I, II, III) wojewódzkich bądź gminnych konkursów przedmiotowych.
Zobacz cały artykuł…
 
Problem bezpańskich psów na terenie naszej gminy
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
22.10.2015
probl_bezp_psow_000_22_10_15.jpgW związku z tym, iż problem porzuconych psów na terenie naszej gminy staje się coraz bardziej dotkliwy przypominamy, że zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na  terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie, przyjętym Uchwałą nr XV/146/12 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 23 listopada 2012 roku, właściciele lub opiekunowie zwierząt domowych zobowiązani są do stałego oraz skutecznego dozoru nad nimi oraz zachowania wszelkich środków ostrożności zapewniających ochronę przed zagrożeniem bądź uciążliwością dla ludzi.
Zobacz cały artykuł…
 
SZUKAMY WŁAŚCICIELA PSÓW
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
22.10.2015
szukamy_wlasciciala_00_22_10_15.jpgInformujemy, że w dniu 17 października br. do klatki - pułapki do wyłapywania bezdomnych zwierząt, ustawionej w miejscowości Otoruda złapały się dwie suczki. Psy czekają na swojego właściciela. Osoby, które rozpoznały złapane czworonogi prosimy o kontakt z tutejszym Urzędem (tel. 56-684-15-79) lub Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. (tel. 56-684-15-17).
Zobacz cały artykuł…
 
Podsumowanie akcji ,,Sprzątanie Świata - Polska 2015
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
22.10.2015
sprzatanie_swiata_000_22_10_15.jpgKampania „Sprzątanie Świata" ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Uczy poszanowania środowiska naturalnego i otaczającej nas przyrody, promuje proekologiczne postawy i zachowania, uświadamia nam, że stan środowiska, w którym żyjemy zależy w dużej mierze od nas samych. Dodatkowo, każdego roku to ważne przedsięwzięcie angażuje i integruje społeczności lokalne.
Zobacz cały artykuł…
 
W trosce o dzieci
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.10.2015
4.jpgRok szkolny w pełni. Nauczyciele zapracowani, a uczniowie już tęsknią za wakacjami. Październik to czas zebrań rodziców. W Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim na popularnej wywiadówce w dniu 20 października br. spotkali się rodzice 491 uczniów, dyrekcja, 46 nauczycieli i organ prowadzący w osobie Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Zakończenie realizacji zadania pn. INTEGRACJA SENIORÓW Z MŁODZIEŻĄ
Wpisał: Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej   
21.10.2015

herb-urzad-marszalkowski.jpgŚwietlica Socjoterapeutyczna zakończyła właśnie, realizowane wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim przedsięwzięcie pn. „Integracja seniorów z młodzieżą".

Zobacz cały artykuł…
 
OFERTA ZGKiM
Wpisał: Agnieszka Chmielewska-Plachta   
21.10.2015
 Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp zo.o. w Kowalewie Pomorskim oferuje usługi w zakresie:
  • odśnieżania chodników przy prywatnych posesjach,

  • wrzucenia węgla do piwnicy lub komórki,

  • uprzątnięcia grobów na dzień Wszystkich Świętych.

Zobacz cały artykuł…
 
Jeszcze raz o dowozie uczniów do szkół
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
21.10.2015

dowoz_do_szkol_000_21_10_15.jpgObowiązek zapewnienia bezpłatnego transportu uczniom uczęszczającym do publicznych szkół podstawowych oraz gimnazjów wynika z zapisów art. 14 a i 17 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty ( t.j. Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zm.). Zgodnie z art. 17 ust. 1 wyżej cytowanej ustawy sieć publicznych szkół powinna być zorganizowana w sposób umożliwiający wszystkim dzieciom spełnienie obowiązku szkolnego.

Zobacz cały artykuł…
 
Jedziemy na wojewódzkie
Wpisał: Andrzej Łukaszewski   
20.10.2015
jedziemy_na_wojewodznkie_000_16_10_15.jpgDrużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej z Kowalewa zdominowały zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Dziewczęta biegały na dystansie 800 a chłopcy 1000 metrów. Drużyny składały się z 8 zawodniczek i zawodników. Każdy z uczestników biegu musiał pobiec z pałeczką sztafetową swój dystans i przekazać pałeczkę drugiemu zawodnikowi itd.
Zobacz cały artykuł…
 
Szanowni Państwo, ofiarodawcy 1 % podatku dochodowego
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
20.10.2015

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na nasz apel i przekazali darowiznę w postaci odpisu swojego 1 % podatku dochodowego na konto Ludowego Klubu Sportowego "Promień".

Zobacz cały artykuł…
 
I stało się jasno i czyściej
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.10.2015

1.jpgPo dwuletnich staraniach samorząd gminy Kowalewo Pomorskie wreszcie wymógł na spółce Polskie Koleje Państwowe zadbanie o swoją własność. Spółka uruchomiła zepsute od 20 miesięcy 16  lamp oświetleniowych przy ulicy Główny Dworzec. Dodatkowo w ramach dobrej współpracy odmalowała elewację na budynku dworca PKP. Z murów zniknęły wulgarne napisy, zrobiło się jasno i czysto.

Zobacz cały artykuł…
 
XXIII Diecezjalny Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
19.10.2015

small.jpgW dniu 17 października 2015 roku odbył się XXIII Diecezjalny Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej.  Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego oraz Biskup Diecezji Toruńskiej. Tegoroczne motto „ Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią" jest ściśle związane z organizowanymi Światowymi Dniami Młodzieży, które już w przyszłym roku odbędą się w Krakowie.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Seniora w kowalewskim Związku Emerytów.
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.10.2015

dzien_seniora_16_10_15_014.jpgCzłonkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim w dniu 15 października br. świętowali coroczny Dzień Seniora. Na stołach pojawiło się coś na ciepło oraz kawa i ciasto, a zaproszeni goście nie mogli wyjść z podziwu nad witalnością i radością życia gospodarzy.

Zobacz cały artykuł…
 
Z urodzinową, sąsiedzką wizytą
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.10.2015
1.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski w dniu 15 października br. reprezentował samorząd na obchodach jubileuszowych 690-lecia nadania praw miejskich gminie Solec Kujawski. Na ręce p. Teresy Substyk (Burmistrza Solca) przekazał Monografię Kowalewa Pomorskiego i życzenia wielu sukcesów i zadowolenia mieszkańców.
Zobacz cały artykuł…
 
Odbieranie popiołu z palenisk domowych
Wpisał: Anna Dalke   
16.10.2015

product_zoom_15300.jpgW związku z licznymi pytaniami kierowanymi do tut. Urzędu w sprawie gromadzenia popiołu z palenisk domowych w pojemnikach na odpady komunalne informujemy, że przedsiębiorca odbierający nieczystości stałe będzie prowadził zbiórkę popiołu z dodatkowych pojemników. Do tego celu mieszkańcy będą mogli wykorzystać ocynkowane pojemniki 110 l.

Zobacz cały artykuł…
 
SAMORZĄD WSI ELZANOWO
Wpisał: Agnieszka Żółtowska   
15.10.2015

W dniu 9 października 2015 r. odbyło się kolejne zebranie wiejskie sołectwa Elzanowo. Podczas zebrania poruszono główny temat, którym było wytypowanie kolejnych dróg przeznaczonych do utwardzenia.

Zobacz cały artykuł…
 
Święto Edukacji Narodowej
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.10.2015

z_okazji_swieta_edukacji_15_10_15_000.jpgZ okazji Święta Edukacji Narodowej czyli popularnego Dnia Nauczyciela  w imieniu organu prowadzącego placówki oświatowe składam wszystkim dyrektorom. pedagogom oraz pracownikom szkół życzenia wszelkiej pomyślności, sukcesów w pracy z uczniami oraz dobrej współpracy z rodzicami. Uczniowie oraz nauczyciele mają stworzone warunki do pracy, nauki oraz wypoczynku.

Zobacz cały artykuł…
 
Latawce na pożegnanie lata
Wpisał: Anna Kuźniar   
14.10.2015

22.jpg3 września 2015 roku w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące pożegnaliśmy lato. Uczniowie naszej szkoły puszczali tego dnia pod niebo własnoręcznie wykonane latawce.  Pomysł przeprowadzenia tego święta został zrealizowany przy współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie.

Zobacz cały artykuł…
 
Życzenia - Dzień Edukacji Narodowej
Wpisał: Magdalena Radko   
14.10.2015
dzien_edukacji_narodowej_000_14_10_15.jpgNauczycielom i Wszystkim Pracownikom Oświaty
z okazji Dnia Edukacji Narodowej
życzymy takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce,
cierpliwości i wrażliwości,
aby służba młodym ludziom i całemu środowisku
zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski
oraz pracownicy Urzędu Miejskiego


 
Dzień Papieski w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.10.2015

10.jpgDzień Papieża Jana Pawła II- polskie święto obchodzone co roku 16 października, ustanowione w 2005 roku przez sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi - Polakowi Janowi Pawłowi II. Równolegle obchodzony jest przez kościół Katolicki w Polsce „Dzień Papieski", przypadający w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na następcę Świętego Piotra.

Zobacz cały artykuł…
 
Pomysł nabrał realnych kształtów.
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.10.2015
tablica_smolenska_000_14_10_15.jpgWiemy już jak będzie wyglądało miejsce pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Jak już wcześniej poinformowaliśmy społecznicy z gminy Kowalewo Pom. zawiązali Komitet Upamiętniający Tragedię Smoleńską i postanowili ufundować pomnik ku czci ofiar katastrofy rządowego samolotu [link do artykułu].
Zobacz cały artykuł…
 
Uwaga na czad
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.10.2015
uwaga_na_czad_000_14_10_15.jpgRozpoczął się sezon grzewczy, a z nim pojawiły się przypadki zatrucia tlenkiem węgla  potocznie zwanego czadem. Jest on gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia. Powstaje w wyniku niepełnego spalania wielu paliw, m.in.: drewna, oleju, gazu, benzyny, nafty, propanu, węgla, ropy, spowodowanego brakiem odpowiedniej ilości tlenu.
Zobacz cały artykuł…
 
Projekt mPotęga ruszył w Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie
Wpisał: Agnieszka Szymczak   
13.10.2015

5.jpgCzy w dzisiejszych czasach, w dobie gier komputerowych i internetu, ktoś jeszcze gra w gry planszowe? W szkole im. Janusa Korczaka w Wielkim Rychnowie wielu uczniów, nauczycieli i rodziców powie TAK. Dla wielu z nich nie ma nic milszego niż spędzenie wolnego czasu na rozgrywkach.

Zobacz cały artykuł…
 
PODZIĘKOWANIE
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
13.10.2015

kwaity.jpgW imieniu Rady Sołeckiej, mieszkańców Sołectwa Szychowo oraz swoim składam na ręce Pana Mariusza Cyrwus

serdeczne podziękowania

za sfinansowanie oraz wykonanie nowej gabloty informacyjnej. Okazane wsparcie przyczyniło się do poprawy wizerunku i estetyki naszego sołectwa.

Z poważaniem

Sołtys wraz z Radą Sołecką Sołectwa Szychowo

 
Realizacja projektu pn. ,,Przedszkole przy szkole - Gmina Kowalewo Pomorskie,,
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
13.10.2015

przedszk_przy_szkole_13_10_15_000.jpgInformujemy, iż Gmina Kowalewo Pomorskie uzyskała dofinansowanie projektu pn. „Przedszkole przy szkole - Gmina Kowalewo Pomorskie". Projekt systemowy jest wdrażany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.1.1 

Zobacz cały artykuł…
 
Podzieliliśmy się doświadczeniami
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.10.2015

pi.jpgGmina Kowalewo Pomorskie była tegorocznym współorganizatorem i gospodarzem Dożynek Diecezjalno- Wojewódzkich. Cały czas wspominamy dzień 6 września, a na stronie urzędu miejskiego można obejrzeć film z tych wydarzeń. Funkcji współorganizatora Dożynek w 2016r. podjął się Piotrków Kujawski jako reprezentant samorządu z diecezji włocławskiej. Tradycją jest, że corocznie inna z trzech diecezji jest współorganizatorem tej największej w województwie uroczystości.

Zobacz cały artykuł…
 
Nowa droga poświecona i uroczyście odebrana
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.10.2015
mariany_odb_drogi_12_10_15_000.jpgW sołectwie Mariany w dniu 9 października br. dokonano uroczystego odbioru wyremontowanej drogi. Po tradycyjnym poświęceniu, którego dokonał ks. Proboszcz Wojciech Ostoja Lniski przecięcia wstęgi dokonali: sołtys Monika Piróg, ks. Ostoja Lniski, Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, radna Justyna Wontorowska, były sołtys Andrzej Gręźlikowski, kier. referatu Małgorzata Wegner i wykonawca Mariusz Wilczyński.
Zobacz cały artykuł…
 
PIERWSZY DZWONEK DLA SENIORÓW W ROKU AKADEMICKIM 2015/16
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
12.10.2015

inauguracja_roku_akademickiego_000_09_10_15.jpgOd kwietnia 2013 roku w Kowalewie Pomorskim działa Uniwersytet Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Właśnie zabrzmiał pierwszy dzwonek na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, filia Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
Psy czekają na swojego właściciela
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
09.10.2015
psy_czekaja_na_wlazc_09_10_15_000.jpgInformujemy, że w dniu 2 października br. do klatki - pułapki do wyłapywania bezdomnych zwierząt, ustawionej w miejscowości Frydrychowo złapały się dwa pieski. Psy czekają na swojego właściciela. Osoby, które rozpoznały złapane czworonogi prosimy o kontakt z tutejszym Urzędem (tel. 56-684-15-79) lub Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. (tel. 56-684-15-17).
Zobacz cały artykuł…
 
Ćwiczenia RENEGATE
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
09.10.2015
czk_golub-dobrzyn_000_09_10_15.jpgUprzejmie informujemy, że w dniach 13-15 października 2015r. w godz. 6.00-19.00 (termin zapasowy 16 października br.) Siły Zbrojne RP organizują ćwiczenia pk. RENEGATE-SAREX 15/II.
W dniach ćwiczenia, w porozumieniu z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji oraz Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej, przeprowadzony zostanie również trening systemu alarmowania i ostrzegania. 
Zobacz cały artykuł…
 
MTB wokół toru
Wpisał: Dariusz Osmański   
08.10.2015

puchar_szk-ek_kolarskich.jpgNasze „Sokoły" po długim sezonie na szosie, wyruszyły na wyścig o Puchar Szkółek Kolarskich. Tym razem zawitaliśmy do Pruszkowa, gdzie zostały rozegrane wyścigi MTB oraz Festyn Sportowy z okazji Narodowego Dnia Sportu. Nasza reprezentacja składała się z czterech zawodników tj. Pauliny Matczak, Agaty Kowalskiej, Kacpra Sęk i Rafała Marzec. Miała ona możliwość zobaczenia toru od środka, gdzie odbywały się zajęcia na trenażerach, rolkach i wiele innych pobocznych atrakcji.

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy
Wpisał: N.Kociemska   
08.10.2015

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 30.09.2015r.

Zobacz cały artykuł…
 
Przygotowania do wyborów parlamentarnych rozpoczęte
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.10.2015
J1.jpguż w dniu 25 października br. każdy obywatel będzie mógł wybrać  swojego posła i senatora. W samorządach trwają prace przygotowawcze do sprawnego i niezakłóconego przebiegu głosowania. Ustawodawca nałożył na wójtów, burmistrzów i prezydentów obowiązek powołania Obwodowych Komisji Wyborczych i przygotowania lokali.  Gmina Kowalewo Pomorskie to 8 obwodów.
Zobacz cały artykuł…
 
OBOWIĄZEK NAUKI PO UKOŃCZENIU GIMNAZJUM
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
08.10.2015
Obowiązek nauki po ukończeniu gimnazjum realizowany jest poprzez:

a) uczęszczanie na zajęcia do publicznej lub niepublicznej szkoły ponadgimnazjalnej,

b) przez realizowanie, zgodnie z odrębnymi przepisami, przygotowania zawodowego u pracodawcy.

a ponadto może być spełniany poprzez:

Zobacz cały artykuł…
 
Ognisko integracyjne w Piątkowie
Wpisał: Anna Dalke   
07.10.2015

M3.jpgiesiące sierpień i wrzesień były czasem wytężonej pracy dla mieszkańców Piątkowa. Wspólnie z sołtys Maryleną Lewandowską Piątkowianie uporządkowali pobocza dróg powiatowych prowadzących do wsi, zieleńce, teren boiska sportowego oraz plac zabaw.

Zobacz cały artykuł…
 
OGŁOSZENIE
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
07.10.2015

Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim informuje, iż w miesiącu październiku 2015 roku na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie przeprowadzana będzie inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest (eternit). Inwentaryzacje prowadzić będzie Zakład Analiz Środowiskowych Eko-precyzja z siedzibą w 43-450 Ustroń, ul. Sikorskiego 10.

Zobacz cały artykuł…
 
Szychowo wytypowało kolejne drogi
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
07.10.2015

W1.jpg dniu 2 października br. odbyło się kolejne zebranie wiejskie sołectwa Szychowo. Tym razem, głównym tematem spotkania było ustalenie kolejności dróg do destruktowania.

Zobacz cały artykuł…
 
Po heroicznym boju Klimek i spółka z brązowym medalem Mistrzostw Polski!!!
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz UKS "SOKÓŁ"   
06.10.2015

2.jpgW dniach 02-04 października br. kolarski peleton zawitał do Wielkopolski, gdzie w gminach Opatówek i Godziesze Wielkie, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w jeździe na czas dwójek i drużyn.

Zobacz cały artykuł…
 
Ostatnia szansa na pozyskanie mieszkania w systemie docelowej własności RTBS!
Wpisał: Magdalena Gadomska   
06.10.2015

Informujemy wszystkich zainteresowanych nabyciem mieszkania w systemie budownictwa społecznego (TBS), o ostatecznej możliwości złożenia deklaracji ws. otrzymania mieszkania.

Planowany do budowy blok w Kowalewie Pomorskim, w systemie budownictwa społecznego byłby dwupiętrowy, do każdego mieszkania przydzielona byłaby piwnica. Stan mieszkania deweloperski.

Zobacz cały artykuł…
 
Przypomnienie o obowiązku deratyzacji
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
05.10.2015

deratyzacja.jpgPrzypominamy, że zgodnie z zapisami § 13 Uchwały nr XV/146/12 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 23 listopada 2012 roku w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie, na właścicielach nieruchomości ciąży obowiązek wykonywania deratyzacji w obrębie własnej posesji.

Zobacz cały artykuł…
 
Godziny funkcjonowania Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego
Wpisał: Edyta Jasińska - Sekretarz GKRPA w Kowalewie Pomorskim   
05.10.2015

Godziny funkcjonowania
Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego
dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

05.10.2015r. w godzinach: 10.00-14.00
12.10.2015r. w godzinach: 14.00-18.00
19.10.2015r. w godzinach: 10.00-14.00
26.10.2015r. w godzinach: 14.00-18.00

Punkt Informacyjno-Konsultacyjny prowadzony jest pod adresem:
Plac Wolności 3, 87-410 Kowalewo Pomorskie (budynek MGOPS w Kowalewie Pomorskim).


 
Klatka spełnia swoją rolę
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.10.2015
Zakupiona przez samorząd gminy Kowalewo Pomorskie klatka do wyłapywania bezdomnych psów spełnia swoją role. W kilka dni złapały się w nią trzy psy z terenu wsi Frydrychowo.
Zobacz cały artykuł…
 
Pożegnanie i powitanie członków Rady Rodziców
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.10.2015
small.jpgW dniu 30 września br. dyrektor Przedszkola Publicznego Joanna Piasecka i organ prowadzący placówkę Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podziękowali za współprace ustępującej radzie rodziców i powitali nową radę.
Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowanie
Wpisał: Jerzy Łukiewski   
02.10.2015
podziekowanie_02-10_2015.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 301 - 400 z 1825
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!