Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.01.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kolejna innowacja w modernizacji dróg.
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.08.2016
p1030427.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie skutecznie i trwale modernizuje drogi gminne. Kilka lat wcześniej, jako pionierzy w regionie, rozpoczęliśmy układanie destruktu jako zamiennika asfaltu. Pierwsza droga robioną tą metodą - ul. Drzymały , do tej pory pięknie leży.
Zobacz cały artykuł…
 
Kurzawa w Mlewie, czyli nierówna walka o spokój życia codziennego
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.08.2016
Od ponad dwóch lat mieszkańcy sołectwa Mlewo walczą o godne życie. Życie bez strachu o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Zlokalizowane obok ich nieruchomości wyrobisko pożwirowe zasypywane jest popiołami, które pod wpływem wiatru unoszą się i tworzą zasłonę kurzu.
Zobacz cały artykuł…
 
ZMIANA STAWEK NA PŁYWALNI , ale nadal najtaniej w okolicy !!!
Wpisał: Agnieszka Szczepanowska   
18.08.2016

Niebawem miną 2 lata funkcjonowania PŁYWALNI w Kowalewie Pomorskim. Od początku cieszy się ona bardzo dużą popularnością wśród klientów indywidualnych jak również dzieci oraz młodzieży, którzy w ramach zajęć szkolnych od poniedziałku do piątku korzystają bezpłatnie z naszej pływalni. Od 31 października 2014 r. odwiedziło ją ponad 120.000 osób.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania.
Wpisał: Magdalena Gadomska   
18.08.2016

Sołtys Sołectwa Chełmoniec wraz z Radą Sołecką składają szczególne podziękowania dla Pana Michała Klafczyńskiego - Radnego Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim - za przekazanie stołu do ping-ponga, do świetlicy wiejskiej. Stół zostanie przeznaczony na propagowanie sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży sołeckiej.

 

Sołtys

/-/   Zbigniew Zabielski

 
Zaproszenie dla turystów poprzez radio PIK.
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.08.2016

p1030344.jpgPromowaliśmy się za pośrednictwem fal radiowych. W dniu 11 sierpnia gościliśmy dziennikarzy z radia PiK. Tematem audycji na żywo była nasza oferta dla turystów.

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami
Wpisał: Magdalena Górna   
16.08.2016

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi wg stanu na dzień 31.07.2016r.

Ściągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 98,64 %
Ściągalność wieś (ogółem) - 97,23 %

Sołectwa z największą ściągalnością opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi: Frydrychowo - 99,86%, Nowy Dwór - 99,59%, Elzanowo - 99,10%

Sołectwa z najmniejszą ściągalnością opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi: Wielkie Rychnowo - 95,95%, Sierakowo - 95,80%, Mlewiec - 94,12%

Zobacz cały artykuł…
 
Dot. konkursu na kierownika Centrum Rekreacji i Sportu.
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.08.2016

W związku z zainteresowaniem informuję, że rozstrzygnięcie konkursu na stanowisko kierownika Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim nastąpi do 15 września br.

 

Z upoważnienia Burmistrza Miasta
Karolina Kowalska
Asystent Burmistrza

 
Sokoły wysoko w Ciechocinku i Raciążku
Wpisał: Dariusz Osmański   
16.08.2016

N2.jpgasze Sokoły w miniony weekend wystartowały w VIII Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim po Nizinie Ciechocińskiej, składającym się z dwóch etapów tj.  kryterium ulicznego i startu wspólnego.

Zobacz cały artykuł…
 
V tura obozu BMX za nami.
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.08.2016
img_9818.jpgSzybko minęło 6 tygodni i kolejny obóz kolonijny BMX-ów pożegnał się z Kowalewem Pomorskim. Była to już V edycja tej formy wypoczynku organizowana przez firmę AveBmx na kowalewskim skate parku. W tym roku, w 3 turnusach wzięło udział łącznie 160 młodych ludzi w wieku 7- 17 lat. Obóz staje się coraz bardziej Międzynarodowy.
Zobacz cały artykuł…
 
Odpowiedz w sprawie obwodnicy.
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.08.2016

img_3825.jpgSzanowni Państwo

Poniżej przekazuję do zapoznania pismo dyrektora Mirosława Jagodzińskiego z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddz. Bydgoszcz będące odpowiedzią na pismo wojewody w spr. budowy obwodnicy Kowalewa. Dla ułatwienia treść pisma Pana Wojewody tutaj, http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7855&Itemid=16, a odpowiedz poniżej.

Zobacz cały artykuł…
 
Komunikat w sprawie likwidacji Barszczu Sosnowskiego.
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
10.08.2016

z11979929qbarszcz-sosnowskiego.jpgPonownie przypominamy, że w dniu 23.09.2015 Rada Miejska w Kowalewie Pomorskim podjęła uchwałę Nr VIII/56/12 w sprawie zwalczania rośliny z gatunku barszcz Sosnowskiego z terenu miasta i gminy Kowalewo Pomorskie, w której zobowiązała właścicieli wszystkich nieruchomości do likwidacji z terenu swoich posesji rośliny z tego gatunku.

Zobacz cały artykuł…
 
Konkurs fotograficzny Z książką na wakacjach
Wpisał: Biblioteka Publiczna   
08.08.2016

I1.jpg edycja konkursu fotograficznego ogłoszonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kowalewie Pomorskim na portalu społecznościowym Miejskiej Biblioteki facebook dobiegła końca. Celem konkursu było zachęcenie Czytelników do sięgnięcia po książkę podczas wakacji, na urlopie i pokazanie tego na zdjęciu.

Zobacz cały artykuł…
 
Runda jesienna już tuż tuż.
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.08.2016
p1030320.jpgPiłkarze seniorzy LKS Promień Kowalewo Pomorskie już trenują przed sezonem gry w V lidze. W dniu 4 sierpnia br. z zawodnikami i trenerem Markiem Rożnowskim spotkał się Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski oraz zarząd klubu sportowego w osobach: prezes Jerzy Behrendt, wiceprezesi Mirosław Milczarek i Stanisław Krauzewicz oraz sekretarz klubu Dariusz Rozwadowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Dożynki 2016 - Oni nas reprezentują.
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.08.2016

p1030127.jpgTradycją polskiego święta plonów czyli popularnych DOŻYNEK jest funkcja Starostów Dożynek, którzy reprezentują środowisko rolników. Od 2005r. w gminie Kowalewo Pomorskie wprowadzono również postać Gospodarzy Dożynek reprezentujących podmioty gospodarcze i ludzi aktywnych zawodowo. Jest to symboliczna konsolidacja terenów wiejskich i miejskich.

Zobacz cały artykuł…
 
Integracja to podstawa.
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.08.2016
p1030308.jpgCzłonkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim integrują się aż miło popatrzeć i potańczyć. W dniu 4 sierpnia zaprosili na swojego tradycyjnego, piątego grilla integracyjnego nie tylko swoich członków oraz Burmistrz Miasta Andrzeja Grabowskiego i dyrektora Domu Kultury Barbarę Niewidział. Do wspólnej zabawy chętni byli również seniorzy z Lubicza, Golubia Dobrzynia i Brodnicy. Razem grillowało 120 osób.                              
Zobacz cały artykuł…
 
Konserwator zabytków w Kowalewie Pomorskim.
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.08.2016
p1030273.jpgKujawsko- Pomorski Konserwator Zabytków Sambor Gawiński skorzystał z zaproszenia Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego i wizytował w dniu 3 sierpnia br. w Kowalewie obiekty będące pod opieką konserwatorską. Panowie oprócz pobytu w budynku Urzędu Miejskiego obejrzeli pałac w Pluskowęsach oraz górę zamkową.
Zobacz cały artykuł…
 
Nie masz pomysłu - przyjdź na karate.
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.08.2016
dsc_0172-150x150.jpgKarate, wg pasjonatów tej dyscypliny, to nie tylko sporty walki, to nie tylko łamanie desek. To również styl życia, poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym i duchowym. Karate bowiem nierozerwalnie związane jest z duchowością i filozofią Dalekiego Wschodu, a co za tym idzie z zasadami: uprzejmości wobec bliźnich, szacunku dla rodziców i osób starszych, sumienności w wykonywaniu powierzonych prac oraz powstrzymywania się od gwałtowności.
Zobacz cały artykuł…
 
Narodziny nowej tradycji, czyli Witacze Dożynkowe.
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.08.2016
witacz_3.jpgSamorząd Gminy Kowalewo Pomorskie ogłasza nowy konkurs związany z tradycjami dożynkowymi. Oprócz konkursu na wieńce i dekoracje dożynkowe, które możemy podziwiać w dniu dożynek na Centrum Rekreacji i Sportu, chcemy rozniecić ducha sielskości w całych wsiach. Widoczną oznaką czasu dożynkowego są tzw. przydrożne Witacze. To już nie tylko pojedyncze baby ze słomy folklorystycznie ustrojone. Często powstają dzieła sztuki, zabawne scenki rodzajowe czy symbole religijno- świeckie.
Zobacz cały artykuł…
 
Festyn Parafialno-Miejski Św. Anny 2016
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
03.08.2016

dsc_0724.jpgFestyn Parafialno-Miejski Św. Anny organizowany jest od 16 lat przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Parafie p.w. Św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta. Od kilu lat w organizację festynu włącza się Stowarzyszenie Integracja i Współpraca, które realizuje projekt pn. „Bezpieczne i ekologiczne wakacje".

Zobacz cały artykuł…
 
Godziny funkcjonowania Punktu Informacyjno  Konsultacyjnego
Wpisał: Katarzyna Frasunkiewicz   
03.08.2016

Godziny funkcjonowania

Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego

dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Joanna Krasicka   
01.08.2016
kondolencje-page-001.jpg
 
Osiedle Kwiatowe - fotoreportaż
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.08.2016

p1030181.jpgPrace na półmetku.

Informacje o inwestycji w artykule :

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7854&Itemid=16

Zdjęcia poniżej.

Zobacz cały artykuł…
 
Dożynki 2016 Starostowie i Gospodarze Dożynek
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.08.2016
p1030127.jpgTegoroczne Dożynki Parafialno- Gminne będą miały miejsce 28 sierpnia br. na Centrum Rekreacji i Sportu przy ul. Chopina. Tradycją polskiego święta plonów jest funkcja Starostów Dożynek, którzy reprezentują środowisko rolników. Od 2005r. w gminie Kowalewo Pomorskie wprowadzono również postać Gospodarzy Dożynek reprezentujących podmioty gospodarcze i ludzi aktywnych zawodowo ze środowiska oświaty. Jest to symboliczna konsolidacja terenów wiejskich i miejskich. Corocznie inne sołectwo jest współorganizatorem dożynek. W tym roku jest to Elzanowo.
Zobacz cały artykuł…
 
PROŚBA DO MIESZKAŃCÓW GMINY KOWALEWO POMORSKIE
Wpisał: Wiesław Chmielewicz   
29.07.2016

proba.pngW imieniu Poczty Polskiej S.A. Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie prosi o zgłaszanie się chętnych osób do prowadzenia Agencji Pocztowej na terenie gminy Kowalewo Pomorskie.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Pismo od Wojewody Kujawsko Pomorskiego.
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.07.2016

img_3825.jpgSzanowni Państwo 

Poniżej przekazuję do zapoznania pismo od Wojewody Kujawsko Pomorskiego w spr. budowy obwodnicy Kowalewa Pomorskiego. Systematycznie podejmujemy działania i czynimy zabiegi o pozyskanie środków finansowych na tę ważną dla nas inwestycję.

Z poważaniem

Andrzej Grabowski

Burmistrz Miasta
Zobacz cały artykuł…
 
Pogoda sprzyja inwestycjom drogowym
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.07.2016

p1030164.jpgKiedy wielu odpoczywa na zasłużonych urlopach ciesząc się lipcowym słońcem, na placach budowy robota wre. Na drogach gminnych w Kowalewie Pomorskim uwijają się cztery firmy wyłonione w przetargach.

Nową, asfaltową nawierzchnię zyskają trzy drogi gminne w obszarze wiejskim oraz jedna droga powiatowa. Na półmetku są również prace utwardzające kostką polbrukową cztery ulice miejskie.

Zobacz cały artykuł…
 
Osiedlowy Festyn Rodzinny
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
28.07.2016

1.jpgLawendowy ogród...

...pod takim wdzięcznym tytułem postanowiliśmy w tym roku przywitać letni, wakacyjny sezon na Osiedlu Brodnickim.

A zaczęło się całkiem niewinnie...

Przewodniczący Osiedla Brodnickiego Pan Henryk Sławiński przywitał wszystkich obecnych i zaczęło się...

Zobacz cały artykuł…
 
Witamy i zapraszamy.
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.07.2016
p1030162.jpgW czasie wakacji nasze obiekty sportowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Na boiskach Centrum Rekreacji i Sportu oraz na pływalni gwarno i tłoczno. W dniu 27 lipca uwieczniliśmy w kadrze aktywnie odpoczywających na placu zabaw sąsiadów z KS Piłkarz Golub Dobrzyń. Pozdrawiamy półkolonistów z Golubia, którzy, jak nam zdradzili uczą się również pływać na naszym obiekcie.
Zobacz cały artykuł…
 
Żniwa na półmetku
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.07.2016
p1030176.jpgPiękna, słoneczna pogoda sprzyja pracom na polu. Rolnicy wykorzystują bezdeszczowe dni, aby zebrać plony. Rzepak już zebrany, a pole po nim podorane. Teraz kombajny buszują w zbożach. Na wielu polach pojawiły się już nawet bale ze sprasowaną słomą. Rolnicy w rozmowie twierdzą, iż plony są dobre.
Zobacz cały artykuł…
 
Badania mammograficzne
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
27.07.2016

mammo.jpgW dniach 25-26 lipca br. na placu przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury im. Wł.St. Reymonta w Kowalewie Pom. odbyły się badania mammograficzne, które przeprowadziła firma LuxMed Diagnostyka z Gdyni.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Akcja poboru krwi w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
25.07.2016

1.jpgW dniu 21 lipca 2016 r. na placu przy MGOK w Kowalewie Pomorskim odbyła się akcja poboru krwi zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy przy współpracy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim. W akcji wzięły udział 52 osoby oddając łącznie 23,4 litry krwi.

Zobacz cały artykuł…
 
Dofinansowanie zakupu podręczników na rok szkolny 2016/2017
Wpisał: Małgorzata Lewandowska   
25.07.2016

KOMUNIKAT

Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie

na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 5 lipca 2016 r.

w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom

na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz.U. z 2016 r., poz. 1045)


Zobacz cały artykuł…
 
Sierakowo gościło pielgrzymów z Gabonu
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.07.2016

7.jpgW dniu 10 lipca br. Sołtys , Rada Sołecka ; KGW oraz OSP wsi Sierakowo zorganizowali piknik rodzinny połączony z wizytą pielgrzymów z Gabonu w Afryce. Do wspólnego świętowania zaproszono siostrę Monikę Gojtowską, siostrę Ewelinę oraz księży Adama Lisa i Marka Wysockiego, a także Panią Sołtys Marlenę Lewandowską oraz członków Rady Sołeckiej z zaprzyjaźnionego Piątkowa.

Zobacz cały artykuł…
 
Mamy Złoto i tytuł Mistrza Polski
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.07.2016

p1030119.jpgMarzenia stały się faktem. Drużyna BHT BYCZKI OLIMPIJCZYK Kowalewo Pomorskie zdobyła tytuł Mistrza Polski w piłce ręcznej plażowej. W czasie tegorocznego sezonu zawodniczki walczyły w trzech turniejach Mistrzowskich w Inowrocławiu, Płocku i  w Gdańsku.

Wręczenie tytułu i medali miało miejsce 24 lipca w Gdańsku, oczywiście wśród nadmorskich piasków. Kowalewskiej drużynie oprócz trenera towarzyszył również Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Zobacz cały artykuł…
 
Uwaga na oszustów!
Wpisał: Magdalena Radko   
22.07.2016

oszusci.jpgUWAGA NA OSZUSTÓW!

 

Do Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim docierają informacje o oszustach grasujących na terenie naszej Gminy.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Festyn Rodzinny w Sołectwie Pruska Łąka
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
22.07.2016
2.jpgW dniu 16 lipca 2016r. odbył się Festyn Rodzinny w Sołectwie Pruska Łąka. Organizatorzy - Sołtys wraz z Radą Sołecką zapewnili uczestnikom wspaniałą zabawę. Dzieci mogły do woli bawić się na dmuchanej zjeżdżalni oraz korzystać z przejażdżek konnych.
Zobacz cały artykuł…
 
Ogłoszono pierwszy stopień alarmowy -ALFA
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
21.07.2016

Działając na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz.U. 2016, poz. 904) Prezes Rady Ministrów Beata Szydło podpisała Zarządzenie Nr 96 w sprawie wprowadzenia stopni alarmowych.

Od środy (20 lipca) na terenie całego kraju obowiązuje pierwszy (ALFA) i drugi (BRAVO-CRP) stopień alarmowy w czterostopniowej skali. Związane jest to ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Działanie ma charakter "ogólnego ostrzeżenia".

Zobacz cały artykuł…
 
Nowy wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Wpisał: Karolina Izbrandt   
21.07.2016

W związku z podjęciem uchwały Rady Miejskiej Nr XV/123/16 z dn. 29 czerwca 2016 r. od dnia 22 lipca 2016 r. na terenie gminy Kowalewo Pomorskie zacznie obowiązywać nowy wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, popularnie zwanej „deklaracją śmieciową". Formularz deklaracji jest uniwersalny i składany będzie zarówno przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych.

Zobacz cały artykuł…
 
Zostań Liderem i zdobądź cenne doświadczenie!
Wpisał: Monika Sitniewska   
21.07.2016

kampania_lidera_plakat-1.jpgZarządzanie projektami i ludźmi, umiejętności komunikacyjne i interpersonalne, doświadczenie w organizowaniu dużych wydarzeń, praca w grupie, współpraca z biznesem i wiele innych - chcesz zdobyć cenne na rynku pracy kompetencje? Zostań Liderem SZLACHETNEJ PACZKI lub AKADEMII PRZYSZŁOŚCI! Twoja praca przełoży się nie tylko na Twój rozwój, ale też na pomoc dzieciom i pomoc ubogim.

Zobacz cały artykuł…
 
Zyskają nowe powierzchnie.
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.07.2016
p1030058.jpgNa zewnątrz słoneczko, a w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim wesoło i głośno. Na parterze 45 dzieci w dwóch grupach korzysta  w okresie wakacyjnym z pobytu w przedszkolu, zaś na piętrze ekipa z firmy Zakład Dekarsko- Blacharski Toruń stawia ścianki, tynkuje i maluje pomieszczenia strychowe. 
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 301 - 400 z 2261
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!