Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska 28.05.2015
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Strzelnica w Kiełpinach

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Ankieta do "Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Kowalewo Pomorskie"
Zbiórki publiczne po nowemu
Wpisał: Bożena Kliber   
09.01.2015

W związku z pytaniami przedstawiam najważniejsze zmiany w nowych przepisach na ten temat.

Ustawa z dnia 14 marca 2014r. o prowadzeniu zbiórek publicznych dotyczy tylko takich zbiórek, gdzie nie ma śladów przepływu środków, a darczyńca pozostaje anonimowy oraz spełnione są trzy warunki:

Zobacz cały artykuł…
 
Konsultacje bezpośrednie dot. możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.01.2015
p_informacyjny_000_09_01_15.jpg
Szanowni  Państwo !
Specjaliści Punktów Informacyjnych, w tym Lokalnego Punktu Informacyjnego w Grudziądzu  przy Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, nieodpłatnie udzielają odpowiedzi w formie konsultacji bezpośrednich na zapytania dotyczące możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich.
Zobacz cały artykuł…
 
KURS CHEMIZACYJNY
Wpisał: Edyta Jasińska   
08.01.2015
urzad_powiat_08_01_2014.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Nowy rozkład jazdy PKP
Wpisał: Katarzyna Kamińska   
07.01.2015
arrriva_07_01_2015.jpgOd 14 grudnia 2014r. obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów przewoźnika kolejowego Arriva RP Sp. z o.o na lata 2014/2015. Pierwotna wersja planowanych zmian dotycząca linii kolejowej relacji Toruń Gł. - Kowalewo Pom. - Wąbrzeźno - Jabłonowo, ograniczała częstotliwość zatrzymań pociągu na stacjach Kamionki Jezioro oraz Wielkie Rychnowo.
Zobacz cały artykuł…
 
Wspólne kolędowanie w Wielkim Rychnowie
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.01.2015

koledowanie_w_w_rychnowie_07_01_15_000.jpgW dniu 6 stycznia br., w popularne święto Trzech Króli po raz siódmy mieszkańcy Wielkiego Rychnowa, Borówna i Nowego Dworu wspólnie kolędowali przy szopce. Wystąpili uczniowie ze szkoły podstawowych w Wielkim Rychnowie oraz orkiestra dęta działająca przy lokalnej jednostce OSP. Licznie zgromadzeni mieszkańcy wspólnie z wykonawcami śpiewali kolędy i pastorałki.

Zobacz cały artykuł…
 
Poinformuj o braku pojemników!
Wpisał: Anna Dalke   
05.01.2015
Informujemy, że firma EKOSYSTEM Sp. z o.o. w Wąbrzeźnie zakończyła rozwożenie pojemników na odpady komunalne do nieruchomości w Kowalewie Pomorskim. Osoby, którym nie dostarczono pojemników mogą zgłaszać ten fakt do Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pom., ul. Św. Mikołaja 5, biuro nr 2 lub pod nr tel. 56 6841024 wew. 52
Zobacz cały artykuł…
 
Szlachetna Paczka
Wpisał: Monika Sitniewska   
02.01.2015

szlachetna_paczka_000_2_01_15.jpgWiele radości, uśmiechu i łez szczęścia tak podsumować można tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki w Kowalewie Pomorskim. W tym roku dotarliśmy z pomocą do 21 rodzin z miasta i gminy. Najczęściej powtarzane zdanie przez rodziny, gdy wolontariusze wnieśli paczki do domu, to: "Dlaczego ktoś podarował nam aż tyle, skoro wcale nas nie zna".

Zobacz cały artykuł…
 
Pożegnanie i powitanie
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.01.2015

pozegnanie_powitanie_02_01_15000.jpgJuż po raz piętnasty mieszkańcy gminy Kowalewo Pomorskie uroczyście i wspólnie pożegnali stary rok i powitali nadchodzący Nowy Rok. Przy dźwiękach muzyki mechanicznej wszyscy wspaniale bawili się jeszcze długo po północy.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.01.2015
kondolencje_001_01_01_15.jpg
 
Tego dnia nikt nie powinien być sam
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.12.2014

small.jpgZgodnie z naszą wiarą i tradycją Święta Bożego Narodzenia to okres wyjątkowo ciepły i radosny. Wigilia jest jednym z najpiękniejszych dni w roku, w którym spędzamy czas z rodziną i składamy sobie szczere, z serca płynące, życzenia W tym radosnym dniu nikt nie powinien być sam.

Zobacz cały artykuł…
 
Kultywują tradycję i dobrze się bawią
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.12.2014

S1.jpgtaropolskim zwyczajem w okresie poświątecznym nasze domostwa odwiedzają kolędnicy. W dniu 30 grudnia młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim wspólnie z katechetą p. Krzysztofem Dębińskim kolędowała po szkołach i zakładach pracy. Wykonując pełne humoru przyśpiewki życzyła wszystkim zdrowia w rodzinie, "urodzaju w komorze" i spełnienia marzeń. Stroje kolędników robiły na słuchaczach ogromne wrażenie. Wszędzie byli przyjmowani z radością jako dobra wróżba na nadchodzący 2015 rok.

Zobacz cały artykuł…
 
Awans zawodowy nauczycieli
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.12.2014

Dwóch nauczycismall.jpgeli ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, gdzie organem prowadzącym jest samorząd gminy Kowalewo Pomorskie, zdało egzamin zawodowy.

Zobacz cały artykuł…
 
Hołd Honorowemu Obywatelowi Miasta
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.12.2014

Jak okroy_kwiaty25_12_14.jpgco roku w dniu 25 grudnia w gminie Kowalewo Pomorskie uczczono pamięć ks. Franciszka Ksawerego Okroya. W tym roku jest to już XXI rocznica śmierci wieloletniego proboszcza parafii p.w. św. Mikołaja w Kowalewie Pom. który pośmiertnie w VI 2001r. otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta. Jego pamięć uczczono mszą świętą. Sekretarz Gminy Ewa Bąk i Przewodniczący Komisji Rewizyjnej radny Wojciech Małkiewicz w imieniu samorządu złożyli wiązankę kwiatów oraz zapalili  znicz pod tablicą upamiętniającą ks. Okroya umieszczoną w kościele parafialnym.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowanie sołtysa
Wpisał: Jerzy Orłowski   
24.12.2014
podziekowanie_00_24_12_14.jpgW związku z zakończeniem pełnienia przeze mnie funkcji Sołtysa Sołectwa Pruskiej Łąki, chciałem serdecznie podziękować za 12 letnią współpracę: Burmistrzowi Andrzejowi Grabowskiemu, członkom Rady Sołeckiej: Józefowi Lewandowskiemu, Janowi Dębińskiemu, Jerzemu Grzelak, członkom Komisji Rewizyjnej: Dominice Bocianowskiej, Elżbiecie Dębińskiej i Przewodniczącemu Tadeuszowi Górnemu. radnym Rady Miejskiej, wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego, oraz Kierownikom, Dyrektorom i pracownikom podległych jednostek.

Jerzy Orłowski

 
Święty Mikołaj w strażackim mundurze.
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.12.2014
sw_mikolaj_w_straz_mund_24_12_14_000.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie uczestniczy w wojewódzkim projekcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego „Ludziom na ratunek"- etap III współfinansowanym również przez Marszałka i Zarząd Woj. OSP. Dzięki środkom finansowym przekazanym przez burmistrza miasta OSP Kowalewo w dniu 7 listopada br. otrzymało nowy zestaw narzędzi hydraulicznych, natomiast stary w dniu 22 grudnia br. przekazano do jednostki, gdzie będzie aktywniej wykorzystywany.
Zobacz cały artykuł…
 
Serdeczne gratulacje i życzenia
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.12.2014
Serdeczne gratulacje i życzenia
dla Pani Marii Anny Wiśniewskiej

Radnej Rady Powiatu Golubsko- Dobrzyńskiego
z gminy Kowalewo Pomorskie
z okazji wyboru na
Przewodniczącą Rady Powiatu

 
składają
Mieszkańcy Gminy Kowalewo Pomorskie
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.12.2014
kondolencje_02_24_12_14.jpg
 
Wigilijne spotkanie
Wpisał: Renata Sulska Nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
23.12.2014

small.jpgA gdy zabłyśnie gwiazdka

w błękitnej dalekości

będziemy z sobą dzielili

opłatek, symbol miłości"

Zobacz cały artykuł…
 
Wiata przystankowa
Wpisał: Agnieszka Żółtowska   
23.12.2014

wiata_elzanowo_000_23_12_14.jpgW miejscowości Elzanowo gm. Kowalewo Pomorskie zamontowano nową wiatę przystankową. Wiata została posadowiona dokładnie w tym samym miejscu, gdzie stała „stara". Grunt pod wiatą został wykonany z kostki brukowej.

Poprzednia wiata była w złym stanie technicznym i mieszkańcy sołectwa zadecydowali o dokonaniu wymiany. Koszty związane z usytuowaniem nowej wiaty zostały pokryte w 50% ze środków gminnych i w 50% ze środków pochodzących z budżetu sołectwa.

Zobacz cały artykuł…
 
Łatwiejszy dostęp do kultury
Wpisał: Monika Sitniewska   
23.12.2014
latwiejszy_dost_do_kultury_23_12_14.jpgNa prośbę marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego, informujemy o realizowanym projekcie „Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne" , którego celem jest umożliwienie mieszkańcom naszego województwa wzięcia udziału w bezpłatnych wydarzeniach kulturalnych.
Zobacz cały artykuł…
 
Honorowi Obywatele w czasie świąt.
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.12.2014
honorowi_ob_w_cz_swiat_23_12_14_000.jpgHonorowy Obywatel Kowalewa Siostra Monika Teresa Gojtowska za moim pośrednictwem przekazuje Państwu życzenia Łask Bożych, zdrowia, rodzinnej atmosfery przy wigilijny stole i szczęścia w nadchodzącym roku. Do życzeń przyłącza się siostra przełożona Ewelina Sprada.
Zobacz cały artykuł…
 
Nowa kadencja przed sołtysami.
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.12.2014
nowa_kad_przed_soltysami_18_12_14_000.jpgW 23 sołectwach i w 2 osiedlach gminy Kowalewo Pomorskie w ciągu najbliższego pół roku (6 miesięcy od wyborów samorządowych) musza odbyć się zebrania wyborcze władz. Wybierani będą sołtysi, rady sołeckie i komisje rewizyjne, a na osiedlach przewodniczący oraz zarządy i komisje rewizyjne, które będą kierować najmniejszymi samorządami, czyli wsiami przez najbliższe cztery lata.
Zobacz cały artykuł…
 
Budżet na 2015r. uchwalony jednogłośnie.
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.12.2014
budzet_2015_19_12_14_000.jpgNa ostatniej w 2014r. sesji w dniu 19 grudnia br. radni rady miejskiej w Kowalewie Pomorskim uchwalili budżet gminy na nadchodzący rok. Wcześniej zapoznali się z projektem budżetu przedłożonym przez Burmistrza Miasta oraz z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej.
Zobacz cały artykuł…
 
Wieczór Świąteczny
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
22.12.2014
small.jpgBoże Narodzenie to najpiękniejsze, najuroczyściej obchodzone, a przy tym najbardziej rodzinne święta. Jest choinka, są prezenty, płoną światełka, łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, a po postnej kolacji śpiewamy kolędy.
Zobacz cały artykuł…
 
W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.12.2014
przedszkole_wigilia_22_12_14_000.jpgOd połowy grudnia do połowy stycznia osoby zaprzyjaźnione spotykają się przy świątecznym stole, aby złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem, zaśpiewać kilka kolęd, a nawet wymienić się upominkami. Spotkania świąteczno- noworoczne bardzo mocno wpisały się w polską tradycję Świąt Bożego Narodzenia, a że Kowalewiacy bardzo poważnie traktują tradycje, dlatego i u nas zaplanowano wiele tego typu spotkań o których będziemy Państwa na bieżąco informować.
Zobacz cały artykuł…
 
Ze świątecznymi życzeniami
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.12.2014

zdjecie_emeryci_swieta_22_12_2014.jpgW gminie Kowalewo Pomorskie od 20 lat istnieje tradycja spotykania się w wigilijny poranek z osobami samotnymi W dniu 24 grudnia w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury spotykają się podopieczni MGOPS-u i władze samorządowe. Niestety nie wszystkim podopiecznym stan zdrowia pozwala na przybycie na to wyjątkowe spotkanie. Właśnie Ci są odwiedzani w domach. W tym roku, w dniach 18-23 grudnia odwiedzono 21 podopiecznych z terenu całej gminy, m.in. p. Zofię Kaim.  

Zobacz cały artykuł…
 
Harmonogramy wywozu odpadów komunalnych
Wpisał: A. Dalke   
22.12.2014

W załączeniu przedstawiamy wstępne harmonogramy wywozu odpadów komunalnych przekazane przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych EKOSYSTEM Sp. z o.o. z Wąbrzeźna.

Zobacz cały artykuł…
 
Mikołaj u grzecznych dzieci w Pruskiej Łące.
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.12.2014

mikolaj_w_p_lace_20_12_14_000.jpgDo grzecznych dzieci z Pruskiej Łąki (gmina Kowalewo Pomorskie) w dniu 20 grudnia br. przybył Święty Mikołaj. Dzięki zaangażowaniu członkiń ze Stowarzyszenia Kobiet Pruska Łąka przywiózł wór prezentów dla 70 mieszkańców tego sołectwa. Przewodnicząca Justyna Wegner zaserwowała dzieciakom moc atrakcji.

Zobacz cały artykuł…
 
SUKCESY MŁODYCH ARTYSTÓW PLASTYKÓW
Wpisał: Mariola Orzechowska i Grażyna Zacharek   
19.12.2014

1.jpgPablo Picasso twierdził, iż

 „wszystkie dzieci są artystami,

ale  sztuką jest pozostać artystą,

 kiedy się dorośnie." 

Zobacz cały artykuł…
 
Szlachetna Paczka w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Marcin Działdowski  nauczyciel wychowania przedszkolnego, koordynator akcji Szlachetna Paczka   
18.12.2014

1.jpgCzas świąt Bożego Narodzenia to okres cudów, miłości i pomagania innym.  Dlatego nasi przedszkolacy, ich rodzice, pracownicy przedszkola a także nauczycielka ze szkoły podstawowej p. Jolanta Cierniakowska włączyli się do akcji „Szlachetna Paczka". Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". W tym roku do projektu włączyli się m. in. Papież Franciszek, Prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną, Kamil Stoch z zespołem polskich skoczków narciarskich, siostry Agnieszka i Ula Radwańskie, piłkarze Robert Lewandowski z żoną Anną, Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, aktorka Anna Mucha i wielu innych.  

Zobacz cały artykuł…
 
SPOTKANIE Z MYŚLIWYMI SZKOŁA PODSTAWOWA W WIELKIEJ ŁĄCE
Wpisał: Anna Kuźniar, Justyna Rutkowska   
18.12.2014

small.jpgW tym roku szkolnym przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę kasztanów. Zostały one przeznaczone na dokarmianie podczas zimy zwierząt leśnych, w rejonie łowieckim „Knieja". Myśliwi z Koła Łowieckiego Knieja współpracują ze szkołą już nie pierwszy raz. Nawiązaliśmy z nimi kontakt dzięki naszej pani dyrektor Danucie Drożdża. W ramach akcji „Myśliwi dzieciom, dzieci zwierzętom" otrzymaliśmy od nich wcześniej plansze demonstracyjne, które dzięki swym edukacyjnym walorom służą wszystkim uczniom.

Zobacz cały artykuł…
 
Warsztaty rękodzielnicze w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące
Wpisał: Justyna Rutkowska i Anna Kuźniar   
18.12.2014

swieta.jpg5 grudnia 2014r. w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące odbyły się warsztaty rękodzielnicze W kręgu Świąt Bożego Narodzenia- coś z niczego". Do udziału zaprosiliśmy uczniów, rodziców i opiekunów. W programie znalazły się: własnoręczne wykonanie torby na prezenty, zdobienie świec , prezentacja pomysłów do wykorzystania w domu. Organizatorami były panie Justyna Rutkowska, Anna Kuźniar, Kinga Szczepanowska i Hanna Stanicka.

Zobacz cały artykuł…
 
Młody Las
Wpisał: Paulina Wegner   
17.12.2014
1.jpgZ inicjatywy klasy 2e i wychowawczyni pani Gabrieli Papierkiewicz-Brzustowskiej w dniach 24.11 - 3.12.2014 roku zorganizowano zbiórkę zabawek dla Toruńskiego Domu Dziecka „Młody Las".

Zobacz cały artykuł…
 
Chodnik na ukończeniu
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.12.2014

small.jpgGrudniowa aura sprzyja budowlańcom. Cały czas trwają prace przy modernizacji drogi powiatowej Kowalewo - Wąbrzeźno, którą prowadzi pięć samorządów: starostwo w Wąbrzeźnie, starostwo w Golubiu Dobrzyniu, miasto Wąbrzeźno, gmina Kowalewo Pom. i gmina Wąbrzeźno. Firma Skanska jednocześnie pracuje na kilku etapach tej drogi. Na terenie gminy Kowalewo Pomorskie wylano nawierzchnie asfaltową, a teraz trwają prace przy chodnikach. Na ulicy 1-go Maja, po obu stronach, nastąpi podniesienie i wymiana istniejącej kostki. Natomiast na odcinku od torów do granic projektowanej zabudowy mieszkaniowej układany jest zupełnie nowy chodnik.

Zobacz cały artykuł…
 
Radni się ukonstytuowali
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.12.2014
small.jpgNa III w tej kadencji sesji rady miejskiej w dniu 12 grudnia br. radni wprowadzili zapewne ostatnie zmiany do tegorocznego budżetu. Wybrali sobie również komisje, w których przez cztery lata będą pracować oraz przewodniczących wszystkich pięciu komisji.  

Radni ustalili również wynagrodzenie burmistrza oraz swoje na kadencję 2014-2018. Wg interpretacji Regionalnej Izby Obrachunkowej nowa kadencja burmistrza to nowy kontrakt dla włodarza i jego warunki muszą być każdorazowo ustalano.

Zobacz cały artykuł…
 
Wodociągi i kanalizacje
Wpisał: M. Wegner   
12.12.2014

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym oraz spadkiem temperatur na prośbę Prezesa Zakładu Usług Wodnych w Ostrowitem przypominamy o konieczności odpowiedniego zabezpieczenia wewnętrznych instalacji i urządzeń wodociągowych oraz kanalizacyjnych przed zamarznięciem.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejny sukces młodych matematyków ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Małgorzata Kłos   
12.12.2014
Etap rejonowy Przedmiotowego Konkursu z Matematyki odbył się 29.11.2014 roku w Brodnicy. Do zmagań przystąpiło 112 uczniów powiatów: brodnickiego, golubsko - dobrzyńskiego i rypińskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Nowy usługodawca wywozu śmieci
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.12.2014

11.jpgW dniu 9 grudnia br. samorząd gminy podpisał umowę na odbieranie i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych z gminy Kowalewo Pomorskie na kolejny okres. Sygnatariuszami dokumentu był Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski oraz przedstawiciele zwycięzcy przetargu- firmy Ekosystem Wąbrzeźno: dyrektor Ryszard Lewalski i zastępca dyrektora Paweł Lewalski. W przetargu wystartowały dwie firmy: dotychczasowy usługodawca- ZGK Chełmża i Ekosystem. Zwyciężyła tańsza oferta. Umowa na kwot 1mln. 879tys. obowiązywać będzie przez dwa lata. 

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi
Wpisał: Natalia Kociemska   
11.12.2014

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi wg stanu na dzień 30.11.2014r.

Zobacz cały artykuł…
 
Wspomnienia połączyły pokolenia
Wpisał: Koordynator projektu Elżbieta Dędza   
11.12.2014
logo_asos_000_11_12_14.jpg
W dniu 6 grudnia 2014r w wiejskiej świetlicy w Pluskowęsach odbyło się „Spotkanie opłatkowe" z udziałem władz Gminy Kowalewo Pomorskie w osobach pana Burmistrza Andrzeja Grabowskiego i radnego Jarosława Lewandowskiego wraz z małżonkami.
Zobacz cały artykuł…
 
Wypowiedz dzierżawę pojemnika
Wpisał: Barbara Stosio   
10.12.2014

DLA OSÓB DZIERŻAWIĄCYCH POJEMNIKI

Z ZAKŁADU GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ SP. Z O. O

W KOWALEWIE POMORSKIM

Zobacz cały artykuł…
 
Mikołajki 2014
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
10.12.2014

Śsmall.jpgwięty Mikołaj wraz ze swoją Drużyną po raz kolejny, 6 grudnia zawitał do Kowalewa Pomorskiego. Harmonogram tego dnia był bardzo napięty ale mimo tego Drużyna Mikołaja zrealizowała go w 100 %. Przemierzając ulice naszego miasta częstowali wszystkich słodyczami, rozmawiali, robili pamiątkowe zdjęcia a także z zaciekawieniem słuchali przygotowane przez dzieci specjalnie na spotkanie z nimi wierszyki i piosenki.

Zobacz cały artykuł…
 
OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA WOLONTARIUSZA W GIMNAZJUM
Wpisał: Magdalena Urbańska   
10.12.2014
small.jpg5 grudnia 2014r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Obecnie na terenie naszej szkoły prężnie działa Caritas, Woloweekend oraz grupa współpracująca z Warsztatami Terapii Zajęciowej  w Kowalewie Pomorskim.
Zobacz cały artykuł…
 
W Mikołajki wywalczyły złoto
Wpisał: Jolanta Zarembska   
10.12.2014
sport_obrazek_10_12_2014.jpgDziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom.  grające w UKS ,,Olimpijczyk" spędziły bardzo aktywnie mikołajkowy weekend.                                                                        
Zobacz cały artykuł…
 
Frekwencja wyborcza w gminie Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.12.2014

wybory_small_09_12_2014.jpgWybory samorządowe już za nami, a protokoły i dokumenty zdane do odpowiednich organów PKW. Podaliśmy Państwu wcześniej dokładne wyniki, jakie uzyskali poszczególni kandydaci z naszej gminy.

Zobacz cały artykuł…
 
KOLEJNY SUKCES MŁODYCH ARTYSTÓW
Wpisał: Grażyna Zacharek i Mariola Orzechowska   
09.12.2014

small.jpg„Niech się wreszcie każdy dowie

I rozpowie w świecie całym,

Że dziecko to także człowiek,

Tyle, że jeszcze mały.

Dlatego ludzie uczeni, którym za to należą się brawa,

Chcąc dzieciom los odmienić,

Stworzyli dla was mądre prawa..."

Zobacz cały artykuł…
 
BAL ANDRZEJKOWY NA RZECZ DZIECI SP WIELKIE RYCHNOWO
Wpisał: Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie   
09.12.2014

small.jpgW ostatnią sobotę listopada w Domu Kultury w Wielkim Rychnowie odbyła się Zabawa Andrzejkowa zorganizowana przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie.

Zobacz cały artykuł…
 
Hobby to również ciężka praca i troska
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.12.2014

small.jpgCzłonkowie Koła Wędkarskiego nr 15 w Kowalewie Pomorskim podsumowali w dniu 7 grudnia rok 2014 i przyjęli plany na ten nadchodzący. Na spotkanie przybyli goście w osobach: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, starosta Andrzej Okruciński, wicestarosta Franciszek Gutowski (wędkarz), prezes okręgu Mirosław Purzycki i prezes rejonu golubskiego Jan Ogiński.

Zobacz cały artykuł…
 
Czy czujesz ducha Świąt Bożego Narodzenia ? VI edycja konkursu fotograficznego
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.12.2014
konkurs_czy_czujesz_ducha_swiat_000_2014.jpgUWAGA: Ponownie ogłaszamy konkurs dla pasjonatów zdjęć, a przede wszystkim miłośników Świąt Bożego Narodzenia. Zasady są proste jak barszcz ...... z uszkami.

Przez cały styczeń na stronie internetowej urzędu www.kowalewopomorskie.pl zamieszczać będziemy zdjęcia o świątecznej tematyce wykonane przez pasjonatów fotografowania. Na kuponach ze styczniowego i lutowego numeru Gońca Kowalewskiego będziecie mogli Państwo wybrać zdjęcie, które najbardziej symbolizuje święta, oddaje ich atmosferę lub rozbawi najbardziej pesymistycznego i przemarzniętego renifera.

Zobacz cały artykuł…
 
Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w gimnazjum
Wpisał: Roksana Kaźmierkiewicz   
08.12.2014

0small.jpg3 grudnia 2014 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.  Celem ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ święta jest zwiększenie świadomości społeczeństwa i przybliżenie problemów osób niepełnosprawnych. Z tej okazji uczniowie klas integracyjnych Ia i IIIe wraz z opiekunkami p. Roksaną Kaźmierkiewicz i p. Magdaleną Urbańską, zaprosili do Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pom. podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Zobacz cały artykuł…
 
II sesja Rady Miejskiej
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.12.2014
2.jpgNa drugiej w tej kadencji sesji Rady Miejskiej odbytej w dniu 5 grudnia br. podjęto uchwały okołobudżetowe, czyli podatkowe na nadchodzący rok. Są one podstawą do prac nad budżetem roku 2015. Pomimo napiętych terminów i krótkiego czasu (dwa dni od zaprzysiężenia) radni w dniu 3 grudnia spotkali się i razem dyskutowali nad propozycjami stawek złożonych przez burmistrza.
Zobacz cały artykuł…
 
UTYLIZACJA AZBESTU!!
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
08.12.2014

Szanowni Mieszkańcy!!

Już po raz kolejny istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania udzielanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu na  utylizację azbestu.
Zobacz cały artykuł…
 
Młodzi bez alkoholu IV w Świetlicy Socjoterapeutycznej
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
05.12.2014

small.jpgW Świetlicy Socjoterapeutycznej dobiegła końca realizacja zadania „Młodzi bez alkoholu IV". Dofinansowanie w kwocie 4.352,40 zł. pozyskano z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, w ramach konkursu nr 3/2014 „Rozwiązywanie problemów alkoholowych w Województwie Kujawsko - Pomorskim".

Zobacz cały artykuł…
 
Nie dla Niskiej Emisji!czyli czy wiesz czym oddychasz?
Wpisał: Edyta Jasińska   
05.12.2014

Uprzejmie informuję, że PTH „Technika" sp. z o.o. z Gliwic zorganizowała ogólnopolski projekt edukacyjny  na temat niskiej emisji i zagrożeń z nią związanych.

Wszyscy, którzy są zainteresowani  projektem mogą sprawdzić swoją wiedzę  i wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu e-learningowym na stronie www.czymoddychasz.pl

Edyta Jasińska

Kier. Ref OŚRiEG.

Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Wolontariusza
Wpisał: Monika Sitniewska   
05.12.2014
wolontariusze_000_05_12_14.jpg
Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza osobom, które ofiarowują swój czas, energię oraz serce życzymy satysfakcji z podejmowanych działań, nowych doświadczeń, dalszego rozwoju umiejętności i skutecznego zarażania Waszą postawą innych osób. Niech pomaganie innym daje Wam mnóstwo radości i szczęścia w życiu.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski
oraz pracownicy Urzędu Miejskiego
w Kowalewie Pomorskim

 
Akcja poboru krwi w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
05.12.2014
akcja_poboru_krwi_000_05_12_14.jpgW dniu 29 listopada 2014 r. na placu przy MGOK w Kowalewie Pomorskim odbyła się akcja poboru krwi, zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy przy współpracy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim.

W akcji wzięło udział 55 osób oddając łącznie 24,75 litrów krwi.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania dla SIŁOWNI OLYMP
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
04.12.2014

small.jpg„Gesty dobroci są jak letnie kwiaty wsunięte między kartki książki:

uczucia z nimi związane ożywają nawet po latach".

Pam Brown

Zobacz cały artykuł…
 
SZANOWNI PRZEDSIĘBIORCY!!
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
03.12.2014
W ramach działań podjętych w zakresie tworzenia w Polsce jak najlepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej w Europie przypominamy, że na mocy dyrektywy usługowej oraz przepisów rozdziału 2a ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, Ministerstwo Gospodarki utworzyło pojedynczy PUNKT KONTAKTOWY (PPK).
Zobacz cały artykuł…
 
Zabawa andrzejkowa w przedszkolu
Wpisał: Iwona Zegarska  nauczyciel Przedszkola Publicznego   
03.12.2014

small.jpgBędziemy wróżyć? Czemu nie!
Już błyszczą kocie oczy w mroku...
Wieczór andrzejek zdarza się
Raz jeden tylko w całym roku...."

Zobacz cały artykuł…
 
Wyniki wyborów samorządowych
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.12.2014

wybory_urna_small_2014.jpgKomisje wyborcze wszystkich szczebli opublikowały już wyniki wyborów samorządowych jakie miały miejsce 16 listopada 2014r. Protokoły zamieszczone na różnych stronach internetowych są czasami trudne do zlokalizowania. Chcąc ułatwić mieszkańcom zapoznanie się z informacjami o ilości zdobytych głosów przez poszczególnych kandydatów Kowalewiaków poniżej zamieszczamy dokładne zestawienie.

Zobacz cały artykuł…
 
Nowa kadencja burmistrza i rady miejskiej w gminie Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.12.2014

small.jpgListopadowe wybory samorządowe wyłoniły władze gminy Kowalewo Pomorskie na lata 2014-2018. Po długim oczekiwaniu PKW podała oficjalne wyniki wyborów, co pozwoliło na wręczenie przez Miejską Komisję Wyborczą zaświadczeń o wyborze.

Zobacz cały artykuł…
 
Władze powiatowe wybrane
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.12.2014

small.jpgNa pierwszej sesji rady powiatu w dniu 1 grudnia br. ukonstytuowały się władze powiatu golubsko- dobrzyńskiego. Po złożeniu uroczystego ślubowania jednogłośnie, 14 głosami ZA, wybrano na stanowisko starosty powiatu p. Andrzeja Okrucińskiego, wicestarosty powiatu p. Franciszka Gutowskiego, na przewodniczącego Rady Powiatu p. Danutę Brzoskowską, na wiceprzewodniczących p. Sławomira Szlejera i p. Mariana Wrzesińskiego, zaś na członka zarządu powiatu p. Jacka Foksińskiego. Na kolejnych sesjach wybrani będą przewodniczący poszczególnych komisji oraz dwóch członków zarządu.

Zobacz cały artykuł…
 
Co słychać na pływalni
Wpisał: Marzena Rachubińska   
28.11.2014
Mco_slychac_w_plywalni_000_28_11_14.jpginął już miesiąc po otwarciu pływalni w Kowalewie Pomorskim. Obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem, w wymienionym okresie z tej formy rekreacji skorzystało 8 tys. osób. Głównym czynnikiem, dużego zainteresowania na pewno jest niska cena. Na początku funkcjonowania miały miejsce próby oszustwa w postaci uiszczenia kwoty niższej niż należna.
Zobacz cały artykuł…
 
Dostarczanie pojemników na odpady komunalne!
Wpisał: Anna Dalke   
28.11.2014
pojemniki_000_28_11_14.jpgInformujemy, że w wyniku rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego na odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie wybrana została oferta Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych i Mieszkaniowych EKOSYSTEM Sp. z o.o. z Wąbrzeźna. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana na okres 2 lat i będzie obowiązywała od 01 stycznia 2015r. do 31 grudnia 2016r.
Zobacz cały artykuł…
 
Andrzejki, Cecylki i Barbórki w Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.11.2014

small.jpgZabawę Andrzejkowo- Cecylkowo- Barbórkową w dniu 27 listopada br. zorganizowali sobie Członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim. Impreza ta to już ich tradycja. Święta Cecylia to patronka chórzystów, a kowalewski chór seniora RETRO uczestniczył już w wielu występach. Natomiast święty Andrzej to patron zabaw i niespodzianek, a seniorzy lubią i to i to. Do wspólnej zabawy zaprosili gości: Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzeja Grabowskiego, dyrektora Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury Barbarę Niewidział i kierownika Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Zytę Szymańską.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dot. tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości
Wpisał: Aleksandra Dziadosz   
28.11.2014
numeracja_porzadkowa_000_28_11_14.jpgPrzypominamy, że zgodnie z art. 47b ust. 1, 2 i 4 ustawy z dnia 17 maja 1989 roku Prawo geodezyjne i kartograficzne (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 193 poz. 1287 z późn. zm.), w związku z art. 34 ustawy z dnia 4 marca 2010r. o infrastrukturze informacji przestrzennej (Dz. U. z 2010 r. Nr 76 poz. 489 z późn. zm.), od bieżącego roku tabliczka z numerem porządkowym nieruchomości powinna zawierać oprócz numeru również nazwę ulicy lub placu, a w miejscowościach bez ulic lub placów albo posiadających ulice lub place bez nazw- nazwę miejscowości.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Elżbieta Arbart - dyrektor szkoły   
28.11.2014
kondolencje_szkoarzchnowo28112014.jpg
 
Jeden za wszystkich wszyscy za jednego!
Wpisał: Monika Sitniewska   
27.11.2014
szlachetna_paczka_000_27_11_14.jpgZostań Świętym Mikołajem...

Nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska - to hasło tegorocznej kampanii SZLACHETNEJ PACZKI. Łączymy biednych i bogatych, gdyby nie Paczka nigdy by się nie spotkali, nie wiedzieliby o swoich istnieniach. Jednoczymy Polaków, którzy chcą mądrze pomagać, bez względu na podziały i różnice. Chcemy inspirować  ludzi do walki z biedą i trudnościami i dawać impuls do zmian

Zobacz cały artykuł…
 
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Wpisał: Miejska Biblioteka Publiczna   
27.11.2014

Psmall.jpgluszowymi misiami bawią się dzieci na całym świecie od wielu, wielu lat. W 2002 roku z okazji jego setnych „urodzin" ustanowiono Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. We współczesnym świecie mediów i zabawek elektronicznych maskotka pluszaka dla niektórych dzieci może być mało atrakcyjna, a bajki o Misiu Uszatku czy Kubusiu Puchatku muszą konkurować z bohaterami kreskówek o obco brzmiących imionach. Mimo to pluszowego misia kochają wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli. Jako ulubiona dziecięca zabawka miś stał się również ulubionym bohaterem literackim.

Zobacz cały artykuł…
 
Z urodzinową wizytą.
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.11.2014
Burmisz_urodzinowa_wizyta_26_11_14_000.jpgtrz Miasta Andrzej Grabowski i kierownik Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Zyta Szymańska w dniu 25 listopada br. złożyli kolejną wizytę urodzinową. Tradycją kowalewskiego samorządu jest składanie życzeń osobom, które ukończyły 90 lat. W naszej gminie mieszka ponad 50 osób, które co roku otrzymują gratulacje i kwiaty.
Zobacz cały artykuł…
 
Punkt Informacyjno - Konsultacyjny
Wpisał: Edyta Jasińska   
26.11.2014

Funkcjonowanie

Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego

dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

Zobacz cały artykuł…
 
Radni powiatowi odebrali zaświadczenia o wyborze
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.11.2014

small.jpgPrzewodniczący Powiatowej Komisji Wyborczej sędzia Leszek Osiński wręczył wybranym radnym powiatowym zaświadczenia o wyborze ich na to stanowisko w wyborach w dniu 16 listopada br. Uroczystość miała miejsce w starostwie powiatowym w dniu 25 listopada br. przy udziale wszystkich członków Powiatowej Komisji Wyborczej.

Zobacz cały artykuł…
 
Wspomnienie o śp. Janie Tomaszu Łęgowskim
Wpisał: Agnieszka Żółtowska   
25.11.2014

legowski_000_25_11_14.jpgWspomnienie o śp. Janie Tomaszu Łęgowskim
Honorowym Obywatelu Kowalewa Pomorskiego w III rocznicę śmierci.

Śp. Jan Tomasz Łęgowski urodził się 8 marca 1920 roku w Kowalewie Pom. Do 16 roku życia mieszkał na terenie tut. Gminy. Po ukończeniu szkoły średniej, zgodnie ze swoją pasją rozpoczął naukę w Szkole Rekrutów w Brodnicy, po jej ukończeniu podjął studia na Akademii Wojskowej w Dęblinie.

Zobacz cały artykuł…
 
AKCJA SZLACHETNA PACZKA
Wpisał: Joanna Piasecka - Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
25.11.2014

paczka.jpgCzłowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II
Zobacz cały artykuł…
 
BEZPIECZNE PRZEDSZKOLAKI!
Wpisał: Ilona Wrzesińska, Dorota Michałek   
25.11.2014
small.jpgNajwięcej wypadków drogowych z udziałem dzieci dotyczy grupy wiekowej 5-8 lat. Wielu z nich można by uniknąć, poświęcając więcej uwagi na przygotowania dziecka do bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach, a także na kształtowanie właściwej reakcji na sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu. 
Zobacz cały artykuł…
 
20 lat na rzecz potrzebujących.
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.11.2014

20_lat_na_rzecz_potrz_24_11_14_000.jpgW dniu 20 listopada 2014 r. pracownicy, podopieczni wraz z rodzicami oraz zaproszeni goście świętowali jubileusz 20-lecia istnienia Warsztatów Terapii Zajęciowej. To właśnie rodzice niepełnosprawnych dzieci przed laty zainicjowali powstanie takiej placówki, która od 1994 roku stwarza możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej dorosłym osobom niepełnosprawnym z terenu powiatu golubsko- dobrzyńskiego. W obchodach 20-lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej udział wzięło wiele osób na co dzień wspierających działalność placówki oraz dyrektorzy instytucji współpracujących z Warsztatem.

Zobacz cały artykuł…
 
Życzliwi dla potrzebujących.
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.11.2014

W dniu 21 listzyczliwi_dla_potrzebujacych_24_11_14_000.jpgopada br. pracownicy Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim spotkali się z okazji Swiatowego Dnia Pracownika Socjalnego. Przy skromnym poczęstunku wymieniali się uwagami na temat trudnej roli w społeczeństwie. Na zaproszenie przybył również Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, który złożył paniom życzenia, a na ręce kierownika ośrodka Zyty Szymańskiej przekazał kwiaty. Tego dnia przypada również Dzień Życzliwości.

Zobacz cały artykuł…
 
Zebranie rodziców w Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.11.2014

small.jpgRok szkolny w pełni. Nauczyciele zapracowani, a uczniowie liczą dni do przerwy świątecznej. W Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie (gm. Kowalewo Pomorskie) na popularnej wywiadówce spotkali się w dniu 20 listopada br. rodzice i wychowawcy. Oprócz omówienia podstawowych zasad funkcjonowania placówki, praw i obowiązków ucznia dużo czasu poświęcono bezpieczeństwu i kulturze. Dyrektor Elżbieta Arbart przedstawiła rodzicom bogaty wachlarz zajęć pozalekcyjnych. Namawiała, aby zaangażowali się w pracę rady rodziców. Jest to istotny organ kontrolno- doradczy. Rodzice są współodpowiedzialni za szkołę.   

Zobacz cały artykuł…
 
Zawiadomienie Starosty Golubsko - Dobrzyńskiego
Wpisał: Przemysław Humięcki   
20.11.2014
ogloszenie_starosty_000_20_11_14.jpg Poniżej zamieszczamy zawiadomienie Starosty Golubsko - Dobrzyńskiego o wyłożeniu operatu opisowo - kartograficznego modernizacji ewidencji gruntów i budynków
w zakresie uzupełnienia danych ewidencyjnych dotyczących budynków, lokali, zmiany nośnika mapy ewidencyjnej na numeryczną obiektową mapę ewidencji
gruntów wraz z aktualizacją terenów zabudowanych i zurbanizowanych.
Zobacz cały artykuł…
 
OBOWIĄZEK NAUKI PO UKOŃCZENIU GIMNAZJUM
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
20.11.2014
Obowiązek nauki po ukończeniu gimnazjum realizowany jest poprzez:

a) uczęszczanie na zajęcia do publicznej lub niepublicznej szkoły ponadgimnazjalnej,

b) przez realizowanie, zgodnie z odrębnymi przepisami, przygotowania zawodowego u pracodawcy.

a ponadto może być spełniany poprzez:

a) udział młodzieży upośledzonych umysłowo w stopniu głębokim w zajęciach rewalidacyjno - wychowawczych, organizowanych zgodnie z odrębnymi przepisami,

b) spełnianie tego obowiązku poza szkołą - gdy uczeń posiada na taką formę spełniania obowiązku nauki zezwolenie dyrektora szkoły ponadgimnazjalnej do której uczęszcza.

Zobacz cały artykuł…
 
Zima nas nie zaskoczy.
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.11.2014

zima_nas_nie_zaskoczy_000_19_11_14.jpgGmina Kowalewo Pomorskie spokojnie czeka na nadejście zimy. Zarządcy dróg: krajowej 15, wojewódzkiej od Mlewa do Napola, oraz powiatowych zadeklarowali gotowość do szybkiego zareagowania. Również drogi gminne są pod „czułą opieką" firm świadczących usługę odśnieżania. Firmy wyłonił oczywiście przetarg.

Zobacz cały artykuł…
 
O wyborach w mediach
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.11.2014

jestem_uparty_ale_inaczej_w_tym_zawodzie_sie_nie_da_gazeta_pomorska_19_11_14.jpg Poniżej zamieszczam do zapoznania artykuł z gazety pomorskiej z dnia 19.11.14 pt. „Jestem uparty,. Ale inaczej w tym zawodzie się nie da". Życzę przyjemnej lektury.

[link do artykułu]

Z upoważnienia Burmistrza
Karolina Kowalska
Asystent Burmistrza

 

 

 

 
Młode aktywne Kowalewo ...
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
19.11.2014

logo_tlok_000_27_11_14.jpg... to tytuł projektu realizowanego przez trenera/lidera grupy nieformalnej Bogdana Oskwarka we współpracy z UKS „Orlik". Projekt trwa od 25 sierpnia do 14 listopada 2014.

Dzięki projektowi uczniowie ze szkół podstawowych z miasta i gminy Kowalewo Pomorskie aktywnie spędzali swój czas wolny i rozwijali swoje umiejętności fizyczne: zwinność, szybkość i zręczność.

Zobacz cały artykuł…
 
Siódma kadencja burmistrza Andrzeja Grabowskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.11.2014

ag_small.jpgSpołeczeństwo gminy Kowalewo Pomorskie powierzyło mandat zaufania i wybrało na stanowisko burmistrza miasta na kadencję 2014-2018 dotychczasowego włodarza Andrzeja Grabowskiego. Będzie to już Jego siódma kadencja na najwyższym stanowisku w gminie.

Zobacz cały artykuł…
 
Bezpiecznie i suchą nogą.
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.11.2014

bezpiecznie_i_sucha_noga_17_11_14_000.jpgW gminie Kowalewo Pomorskie mieszkańcy dokonali uroczystego otwarcia zmodernizowanej ulicy i wybudowanego chodnika. Obie te inwestycje dotyczą sołectwa Kowalewo Pomorskie.

W dniu 9 listopada br. najpierw poświęcono i przecięto wstęgę na chodniku przy ul. Drzymały, a później na ulicy Kościuszki.

Zobacz cały artykuł…
 
Sezon lotowy podsumowany
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.11.2014

sezon_lotow_podsumowany_17_11_14_000.jpgSekcja kowalewska Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych podsumowała tegoroczny sezon lotowy w dniu 15 listopada br. Na zebranie sprawozdawcze zaproszono przedstawicieli oddziału chełmżyńskiego oraz Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzeja Grabowskiego (od 15 lat honorowy członek tej sekcji). Wręczono puchary i dyplomy właścicielom najszybszych i najbardziej wytrzymałych ptaków. Najwięcej z nich trafiło jak zawsze w ręce Krzysztofa Orłowskiego, Krzysztofa Okurowskiego i Wacława Kopeć.

Zobacz cały artykuł…
 
Ślubowanie przedszkolaków
Wpisał: Renata Sulska Nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
14.11.2014
small.jpg6 listopada 2014 roku w gościnnych progach Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka dzieci z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim. Był to szczególny dzień dla 42 dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przybyły do przedszkola.    
Zobacz cały artykuł…
 
WATOTO- DZIECI AFRYKI
Wpisał: Malwina Sikora   
14.11.2014
small.jpgW Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim akcje charytatywne odgrywają bardzo ważną rolę. Już po raz kolejny młodzież naszej szkoły aktywnie włącza się w działalność dobroczynną na rzecz ludzi potrzebujących wsparcia i pomocy.
Zobacz cały artykuł…
 
Nim nadejdą mrozy
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.11.2014
W gminie Kowalewo Pomorskie znajduje się jedyna w powiecie noclegownia dla osób bezdomnych. Jest ona udostępniania potrzebującym od 1 listopada do 30 marca. Zlokalizowana od 2000r. na terenie bazy ZGKiM Sp. z o.o. przy ul. Brodnicka 1 może zapewnić docelowo miejsca dla 8 osób, osobno dla kobiet i osobno dla mężczyzn. Potrzebujących kieruje do tej placówki MGOPS. Za pobyt kowalewiaków płaci lokalny samorząd. Często korzystają także z noclegowni osoby spoza tej gminy. Wówczas ich pobyt finansuje samorząd miejscowości, w której dana osoba posiada stały meldunek.
Zobacz cały artykuł…
 
Obwodnica Kowalewa Pomorskiego w Kontrakcie Terytorialnym naszego województwa
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.11.2014
obwodn_w_kontrakcie_teryt_14_11_14_000.jpgW dniu 13 listopada br. premier Ewa Kopacz i Marszałek Województwa Piotr Całbecki podpisali Kontrakt Terytorialny dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zawiera on 60 zadań inwestycyjnych na kwotę 25 miliardów złotych. Wśród najważniejszych są budowa kujawsko-pomorskich odcinków s-5 i s-10 z węzłem autostradowym w Czerniewicach, BiT City 2 i rewitalizacja Bydgoskiego Węzła Wodnego. W pakiecie projektów dotyczących infrastruktury drogowej znalazła się także obwodnica Kowalewa Pomorskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Przyszedł czas na zebrania mieszkańców osiedli
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.11.2014
przyszedl_czas_na_zebrania_mieszk_osiedli_14_11_14_000.jpgPo zakończeniu zebrań wiejskich w 23 sołectwach w gminie Kowalewo Pomorskie, również mieszkańcy osiedli miejskich podsumowują i planują. Na terenie miasta są dwa „sędziwe" osiedla domków jednorodzinnych, gdzie budynki liczą nawet powyżej 50 lat. Są to poważne skupiska, nawet po 100 budynków. Jest to osiedle Jana Kochanowskiego i osiedle Brodnickie. Odwieczne pytanie, „Które z nich było pierwsze?" nie daje spać najstarszym mieszkańcom obu aglomeracji, natomiast trzecie, młode Osiedle Kwiatowe powstaje powoli na gruntach prywatnych przy ul. Mikołaja z Ryńska.
Zobacz cały artykuł…
 
Odzyskanie niepodległości upamiętnione wierszem
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.11.2014

ss.pngPan Henryk Klimek- poeta i syn przedwojennego wójta Kowalewa i jednocześnie ówczesnego posła naszej ziemi Władysława Klimka, z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości napisał wiersz, który przekazał na moje ręce. Byłem bardzo wzruszony czytając go pierwszy raz. Przekazuje go Państwu do zapoznania i głębokiej refleksji. Jednocześnie dziękuję autorowi za pamięć i ciepłe słowa o Kowalewie wypowiedziane na sesji w dniu 24 października br.

Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta

Zobacz cały artykuł…
 
Bezpieczeństwo ruchu drogowego i spotkania z kulturą
Wpisał: Justyna Rutkowska   
13.11.2014

small.jpgW dniu 22 września  dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące wraz z nauczycielami wybrały  się na wycieczkę do Caritas Diecezji Toruńskiej w Przysieku aby wziąć udział w akcji „Jestem widoczny, jestem bezpieczny". Dzieci   spotkały   się z  przedstawicielami: Policji, Straży Miejskiej oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu. Utrwaliły wiadomości na temat znaków drogowych, rodzajów sygnalizacji ulicznej, zasad bezpiecznego przejścia przez jezdnię, a także znaczenia materiałów odblaskowych.

Zobacz cały artykuł…
 
MAŁY EUROPEJCZYK Projekt realizowany w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące
Wpisał: Anna Kuźniar, Justyna Rutkowska   
13.11.2014

 europa.jpgMoże z czasem zobaczymy rzeczy , których jak dotąd nie możemy sobie wyobrazić.

                                                                Galileusz

Zobacz cały artykuł…
 
Zadanie wykonane i Komitet się rozwiązał
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.11.2014
zadanie_wykonane_13_11_14_000.jpgW dniu 23 maja br. Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim punktem kulminacyjnym świętowała podwójny jubileusz czyli 50-lecie powstania szkoły i 30-lecie nadania imienia Marii Konopnickiej tej placówce. Od maja 2013r. trwały przygotowania. O każdym ważniejszym wydarzeniu w roku jubileuszu pisaliśmy, również zdaliśmy Państwu obszerną relację z samej majowej uroczystości.

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5484&Itemid=16

Zobacz cały artykuł…
 
96 rocznica odzyskania niepodległości
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.11.2014

10.jpgW dniu 11 listopada br. Kowalewiacy oddali hołd poległym i świętowali powrót Polski na mapy Europy. To już 96 rocznica jak nasz kraj odzyskał niepodległość. Po 123 latach niewoli znowu byliśmy wolni i świadomi własnej tożsamości. Obchody zainaugurowała tradycyjnie już msza święta w intencji miasta, gminy i ojczyzny, którą celebrował ks. Marek Wysocki. Następnie udano się do parku im. 730-lecia Miasta, gdzie oddano hołd poległym w walce za wolną Polskę. W imieniu społeczeństwa wiązankę kwiatów złożył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wspólnie z Przewodniczącym Rady Jerzym Orłowskim i ks. Markiem Wysockim. 

Zobacz cały artykuł…
 
Co słychać?
Wpisał: Agnieszka Kilińska-Piotrkowska   
12.11.2014

small.jpg10 listopada 2014 r. członkowie „Koła żywego słowa" wyemitowali w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim  swoją pierwszą audycję pt. „Co słychać".  Ze względu na Święto Niepodległości poświęcona  została ona szeroko rozumianemu patriotyzmowi.

Zobacz cały artykuł…
 
Pływalnia cieszy się zainteresowaniem
Wpisał: Monika Sitniewska   
10.11.2014

statystyka_plyw_000_10_11_14.jpgW dniu 29 października br. miało miejsce uroczyste otwarcie Pływalni w Kowalewie Pomorskim. Wydarzenie to, zostało przyjęte z dużym entuzjazmem lokalnej społeczności, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jest to obiekt, z którego korzystają zarówno dzieci w wieku szkolnym, w ramach zajęć dydaktycznych, jak i osoby dorosłe.

Zobacz cały artykuł…
 
Są już pełnoprawnymi przedszkolakami
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.11.2014
juz_sa_pelnopraw_przedszkolakami_10_11_14_000.jpgPrzedszkolaki z placówki samorządowej gminy Kowalewo Pom. (06.11.), oraz z przedszkola prywatnego Entliczek Pentliczek (07.11.) nie są już dzidziusiami", ale prawdziwymi uczniami.

Zanim jednak stali się godnymi noszenia miana przedszkolaka każde dziecko musiało zadeklamować wiersz, zaśpiewać piosenkę lub przejść test sprawnościowy. Był tez sok z cytryny oraz konkursy i pytania dla rodziców.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Seniora w Mlewie
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.11.2014
dzien_seniora_w_mlewie_10_11_14_000.jpgW dniu 9 listopada br. w świetlicy wiejskiej w Mlewie sołtys Ryszard Lipiński oraz Rada Sołecka zaprosiła najstarszych mieszkańców tej wsi, oraz okolicznego Kiełbasina i Nowego Dworu na wspólny Dzień Seniora. Z programem artystycznym wystąpiły wnuczęta uczęszczające do szkoły stowarzyszeniowej TRIO w Mlewie. Wspólnie z panią dyrektor Iwoną Moszkowicz i nauczycielami przedstawiły dziadkom i babciom zalety życia seniora.
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 301 - 400 z 1196
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!