Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.10.2016
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Konsultacje społeczne projektu GPR
Wpisał: Magdalena Gadomska   
20.05.2016
herb_small.jpgSzanowni Państwo,

W dniach od 27 maja 2016 r. do dnia 27 czerwca 2016 r. przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie na lata 2016-2023 oraz projektu uchwały w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji

Zobacz cały artykuł…
 
Ich pierwszy bal.
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.05.2016
mini.jpgW dniu 19 maja br. uczniowie klas III Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim bawili się na swoim pierwszym ważnym balu, czyli popularnym Gimbalu. Egzaminy gimnazjalne już za nimi, za miesiąc czeka ich smutek pożegnania więc teraz nadszedł czas na zabawę, którą tradycyjnie przygotowali rodzice absolwentów. 
Zobacz cały artykuł…
 
Zbiórka Muzeum Historycznego
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.05.2016

image001.jpgSzanowni Państwo,

Muzeum Historii Polski rozpoczyna ogólnopolską akcję zbierania pamiątek historycznych - „Małe Wielkie Historie". Zbiórka zainaugurowano w Noc Muzeów 14 maja br. w kilku miastach Polski. Akcja kontynuowana będzie w następnych miesiącach, a jej podsumowanie nastąpi w Święto Niepodległości.

Zobacz cały artykuł…
 
XIII sesja rady miejskiej w Kowalewie Pomorskim.
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.05.2016

min.jpgNa kolejnej w tej kadencji sesji rady miejskiej odbytej 18 maja br. procedowano 5 projektów uchwał.

Dwie z nich dotyczyły oświaty. Radni ustalili tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć dla nauczycieli współorganizujących kształcenie integracyjne w szkołach i placówkach oświatowych na poziomie 24 godzin tygodniowo.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja i obwieszczenie dot. GPR
Wpisał: Magdalena Gadomska   
19.05.2016
 
Młodzi szachiści w Gdyni i w Senacie RP
Wpisał: Benedykt Mroziński   
18.05.2016
9.jpgAktywnie spędzają czas młodzi szachiści ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim biorący udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu „Edukacja poprzez szachy” oraz w zajęciach w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury. Dziewięcioro z nich wzięło udział w turnieju „Szachowa majówka” , który odbył się w minioną sobotę w Gdyni.
Zobacz cały artykuł…
 
Święto ludzi kultury.
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.05.2016
min.jpgZ okazji Dnia Działacza Kultury i Bibliotekarza w gminie Kowalewo Pomorskie świętowanego w dniu 17 maja br. Życzenia solenizantom złożył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Jerzym Orłowskim i radnymi Jerzym Koralewskim i Jarosławem Lewandowskim oraz z dyrektorami instytucji współpracujących z tą placówką: p. Marią Nowatką ze Zw. Emerytów, p. Zytą Szymańską - kier. MGOPS oraz pracownikami urzędu: Sekretarz Gminy Ewą Bąk i Pełnomocnikiem Burmistrza Iloną Rybicką. 
Zobacz cały artykuł…
 
Oferty Pracy
Wpisał: Monika Piróg   
17.05.2016
plastica_smlle.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Kreatywne warsztaty na Osiedlu Brodnickim... dzień Głośnego Czytania
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
17.05.2016

min.jpg»Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła«

W ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Przewodniczący Osiedla Brodnickiego Henryk Sławiński zaprosił Panie Bibliotekarki z MGOK - Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kowalewie Pomorskim do świetlicy osiedlowej, które przypomniały nam, że czytanie jest jedną z najprzyjemniejszych i zarazem najbardziej rozwijających form spędzania wolnego czasu.

Zobacz cały artykuł…
 
Pierwsza dziesiątka
Wpisał: Dariusz Osmański   
17.05.2016
miniaturka.jpgNasi kolarze kolejny weekend spędzili na ściganiu. Tym razem zawitaliśmy do miejscowości Zbójno, gdzie po piętnastu latach przerwy odbył się kolejny wyścig w ramach Mistrzostw Województwa w kolarstwie szosowym.
Zobacz cały artykuł…
 
Szanowni Mieszkańcy!!!
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
17.05.2016

Miło nam poinformować, że Gmina Kowalewo Pomorskie przystąpiła do konkursu "Podwórko NIVEA 2016", którego celem jest budowa 40 rodzinnych placów zabaw na terenie całej Polski.

Zobacz cały artykuł…
 
Konkurs historyczny
Wpisał: Biblioteka Publiczna   
14.05.2016

2.jpgKonkurs historyczny

DZIEJE KOWALEWA POMORSKIEGO I OKOLIC

„Kowalewo Pomorskie moja duma - moje miasto"

Zobacz cały artykuł…
 
Pierwszy trening Akademii Piłkarskiej "Młode Lwy"
Wpisał: Angelika Jagielska   
13.05.2016

mini.jpgW dniu 4 maja 2016 roku zainaugurowała swoją działalność Akademia Piłkarska „Młode Lwy" Kowalewo Pomorskie. Pierwszy trening cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt. Rodzice z zaangażowaniem obserwowali pierwsze poczynania swoich pociech.

Zobacz cały artykuł…
 
Spotkanie autorskie z Panią Jolantą Szwalbe
Wpisał: Biblioteka Publiczna   
13.05.2016

3.jpgDnia  5 maja  2016 roku w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim zorganizowała spotkanie autorskie z entuzjastką życia, panią Jolantą Szwalbe, której jedno z życiowych mott życiowych brzmi: "Nie starzeje się ten, kto umie cieszyć się życiem". Pod takim właśnie hasłem przebiegło czwartkowe, bardzo miłe spotkanie.

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy
Wpisał: N.Kociemska   
12.05.2016

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 30.04.2016r.

Zobacz cały artykuł…
 
Po raz kolejny uczestniczymy w projekcie "UMIEM PŁYWAĆ"
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
11.05.2016
mini.jpgGmina Kowalewo Pom.  po raz kolejny jest beneficjentem projektu nauki pływania dla dzieci  klas I- III szkół podstawowych z terenu naszej Gminy. Jest to największy projekt z zakresu nauki pływania realizowany w Polsce w ramach akcji Ministerstwa Sportu i Turystyki , koordynatorem którego jest  Kujawsko Pomorski Związek Pływacki. Projekt pod hasłem „UMIEM PŁYWAĆ" trwać będzie od  marca do czerwca 2016r.
Zobacz cały artykuł…
 
Pierwsze kroki na nowej bieżni
Wpisał: Dariusz Osmański   
11.05.2016
small.jpgOd dwóch tygodni uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie korzystają z nowej bieżni tartanowej, która razem z boiskiem tworzą mały obiekt sportowy tak dla nas niezbędny.
Zobacz cały artykuł…
 
PIĄTA ISKIERKA EKOLOGII
Wpisał: Joanna Majewska - koordynator konkursu   
10.05.2016
small.jpgDnia 05.05.2016r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie odbył się już V Gminny Konkurs Ekologiczny ISKIERKA EKOLOGII dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Zobacz cały artykuł…
 
Trzy dni startów w majówkę
Wpisał: Dariusz Osmański   
10.05.2016

small.jpgZawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo podczas przerwy majowej nie odpoczywali i wzięli udział w trzech startach w ramach Kolarskiej Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych.

Zobacz cały artykuł…
 
71 rocznica zakończenia II wojny światowej
Wpisał: Monika Sitniewska   
06.05.2016

pomnik_06_05_16_000.jpgW dniu 6 maja br. o godz. 12:00 mieszkańcy Kowalewa Pomorskiego spotkali się w Parku im. 730-lecia Miasta, aby oddać hołd poległym w czasie II wojny światowej.

Wiązankę kwiatów w imieniu Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego złożyła Ilona Rybicka Doradca- Pełnomocnik Burmistrza Miasta, Ewa Bąk Sekretarz Gminy oraz Jerzy Orłowski Przewodniczący Rady Miejskiej.

Zobacz cały artykuł…
 
BLOK IMPREZ MAJOWYCH
Wpisał: Wioleta Matczak   
05.05.2016

dsc_0347.jpgTradycyjnie  w Kowalewie Pomorskim podczas długiego , słonecznego weekendu majowego odbył się blok imprez majowych nad którymi patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie.  

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowanie
Wpisał: Rodzina Bazanowskich z Mlewa   
05.05.2016
podz_000_056_05_16.jpgKierujemy wyrazy wdzięczności dla ks. prałata Daniela Adamowicza dyrektora Caritas Diecezji Toruńskiej za pomoc finansową i wsparcie w trudnych dla nas chwilach.

Dziękujemy również Radnym z klubu „Nasza Gmina" za wsparcie finansowe.

Każdy miły gest i każda pomoc pozwoliła nam podźwignąć się z tak ciężkiej sytuacji.

 
Święto Konstytucji 3 Maja i Święto Strażaków
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.05.2016
5.jpgW dniu 3 maja br. w gminie Kowalewo Pomorskie świętowano 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji oraz święto Św. Floriana. Obchody zainaugurowała msza święta w intencji Ojczyzny oraz druhów strażaków koncelebrowana przez ks. Dziekana Ryszarda Kobierowskiego i ks Marka Wysockiego- kapelana strażackiego. Powagi uroczystości nadał udział sztandaru gminnego, sztandaru Zespołu Szkół, sztandaru  Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, 10 sztandarów strażackich i zuchów z zastępu Pogromcy Gargamela.  
Zobacz cały artykuł…
 
Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
04.05.2016

13.jpgW dniu 30 kwietnia odbyła się XXII edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej oraz 15 eliminacje powiatowe do Kujawsko-Pomorskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki "Debiut 2016" pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Spotkanie informacyjne
Wpisał: Szymańska Kinga   
04.05.2016
plakat_informacyjny_small.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Wiosna już w pełni
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
29.04.2016

small.jpgWiosna zawitała już do naszego miasta. Wraz z nastaniem ciepłych dni, przyroda bardzo szybko obudziła się do życia - trawa się zazieleniła, na drzewach pojawiły się pąki i młode listki.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejny etap modernizacji boiska szkolnego w Wielkim Rychnowie zakończony
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
29.04.2016

boisko_rychnowo_28_04_16_00.jpgPoprawa pogody pozwoliła na to, że na plac budowy wjechały maszyny, aby ułożyć warstwę poliuretanu na podbudowie bieżni boiska szkolnego w Wielkim Rychnowie i zakończyć to zadanie. W dniu 28 kwietnia 2016 r. oficjalnie zakończono prace i dokonano odbioru technicznego obiektu.

Zobacz cały artykuł…
 
program Rodzina 500 +
Wpisał: Zyta Szymańska - Kierownik MGOPS   
29.04.2016

yyy.jpgW dniu 11 lutego 2016 r. została podpisana Ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. 2016 poz. 195 ) ,która weszła  w życie 1 kwietnia 2016 r., tak zwany program „Rodzina 500 +". W związku  z realizacją Programu w Kowalewie Pomorskim  wpłynęło dotychczas 735 wniosków  o wypłatę świadczeń wychowawczych  dla 1220 dzieci .W wersji papierowej-657 wniosków, a  w wersji elektronicznej 78 .

Zobacz cały artykuł…
 
Godziny funkcjonowania
Wpisał: Katarzyna Frasunkiewicz   
29.04.2016

Godziny funkcjonowania

Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego

dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

Zobacz cały artykuł…
 
Ogólnopolski konkurs dla wiolonczelistów i kontrabasistów w Kowalewie Pom.
Wpisał: Krzysztof Sypek - dyrektor konkursu   
29.04.2016

ii_konk_wiol_kontr_2016_00.jpg25 kwietnia 2016 r. w MGOK w Kowalewie Pomorskim miało miejsce ogólnopolskie wydarzenie muzyczne. Podczas II Konkursu Wiolonczelowo-Kontrabasowego organizowanego przez Publiczną Szkołę Muzyczną I Stopnia w Golubiu-Dobrzyniu Filia w Kowalewie Pomorskim oraz Stowarzyszenie Miłośników Kultury wzięło udział 57 uczestników, uczniów szkół muzycznych z terenu całej Polski.

Zobacz cały artykuł…
 
Obchody Światowego Dnia Inwalidy 2016 roku
Wpisał: Ewa Żuławska - Kierownik WTZ w Kowalewie Pomorskim   
28.04.2016
small.jpgDnia 21 kwietnia 2016 roku w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z Członkami Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodzili swoje święto.
Zobacz cały artykuł…
 
Stypendia
Wpisał: Magdalena Radko   
28.04.2016
pomostowe.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Realizacja programu Umiem pływać w SP Wielkie Rychnowo
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska   
27.04.2016

4.jpgOd marca 2016r. piętnastoosobowa grupa uczniów  klasy III  z naszej szkoły bierze udział w projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać". Partnerami tego przedsięwzięcia są Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski w Toruniu, Gmina Kowalewo Pomorskie i Ministerstwo Sportu  i Turystyki.  Realizatorem projektu jest Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki w Toruniu.

Zobacz cały artykuł…
 
Zostań partnerem Karty Dużej Rodziny
Wpisał: Zyta Szymańska Kierownik MGOPS w Kowalewie Pom   
27.04.2016

W naszej gminie Karta Dużej Rodziny funkcjonuje od czerwca 2014 roku. Do tej pory z programu skorzystało 116 rodzin, w sumie wydano 611 Kart Dużej Rodziny. Na terenie naszej gminy KDR honorowana jest w trzech miejscach: Stacja paliw ORLEN, Centrum Rekreacji i Sportu- Pływalnia, Agencja nr 0180 PKO Banku Polskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Uwaga Rolnicy!!!
Wpisał: Edyta Jasińska Kierownik referatu OŚRiEG UM   
27.04.2016

Ostateczny termin składania protokołów strat w uprawach rolnych spowodowanych ujemnymi skutkami przezimowania mija 29 kwietnia 2016r. Druki protokołów można pobrać  w biurze Referatu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Ewidencji Gospodarczej tut. Urzędu ul. Plac Wolności 3, pok. nr 9; na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim www.kowalewopomorskie.pl ( linki poniżej).

PROTOKÓŁ INDYWIDUALNY

 
VI Przedszkolny Ekologiczny Konkurs Plastyczny pt. Czyste powietrze wokół nas
Wpisał: Nauczyciel wychowania przedszkolnego Marcin Działdowski   
26.04.2016
small.jpgTegoroczne światowe obchody Dnia Ziemi upływają pod hasłem „Palący Temat - Niska Emisja!".  Jest to temat ważny, szczególnie w kontekście coraz gorszej jakości powietrza w Polsce wynikającej z zanieczyszczeń przemysłowych, komunikacyjnych i tzw. "niskiej emisji" czyli zanieczyszczeń powietrza przez gospodarstwa indywidualne.
Zobacz cały artykuł…
 
XII Przedszkolny Konkurs Wiersza Ekologicznego
Wpisał: Nauczyciel wychowania przedszkolnego Iwona Zegarska   
26.04.2016
small.jpgDnia 21 kwietnia 2016 r. w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pom.  odbył się „Przedszkolny Konkurs Wiersza Ekologicznego"  zorganizowany przez  Przedszkole Publiczne  w Kowalewie Pomorskim.  Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie. 
Zobacz cały artykuł…
 
Uczennica Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim wicemistrzynią województwa!
Wpisał: Benedykt Mroziński   
26.04.2016
91.jpgBardzo dobrze zaprezentowała się czwórka naszych najmłodszych szachistów w Mistrzostwach Województwa  Dzieci do lat siedmiu, nazywanych właściwie mistrzostwami przedszkolaków. Mogą w nich też startować także uczniowie, którzy rozpoczęli naukę w wieku sześciu lat. Zawody skupiły czterdzieścioro dzieci. Większość z nich uczestniczy  w zajęciach w przedszkolach społecznych lub też w prywatnych akademiach szachowych działających w Bydgoszczy i w Toruniu.
Zobacz cały artykuł…
 
71 rocznica wyzwolenia obozu Potulice  Lebrechtsdorf
Wpisał: Milena Popielec   
26.04.2016

1.jpg23 kwietnia 2016 r. uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pom. mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w żywej lekcji historii. Mimo, iż była to sobota - dzień wolny od zajęć - nie zabrakło chętnych do wyjazdu do Potulic w powiecie nakielskim. Gimnazjaliści wraz z opiekunami Marzenną Okrucińską, Roksaną Kaźmierkiewicz i siostrą Eweliną Sprada uczestniczyli w obchodach 71 rocznicy wyzwolenia hitlerowskiego obozu Potulice - Lebrechtsdorf. Towarzyszyliśmy pani Annie Osmańskiej byłej więźniarce obozu, kombatantom, ich rodzinom i przyjaciołom.

Zobacz cały artykuł…
 
GMINNY KONKURS PRZYRODNICZY
Wpisał: Katarzyna Łobodzińska, Małgorzata Łobodzińska   
26.04.2016
21 kwietnia 2016r. z okazji Światowego Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim odbyła się XI edycja Gminnego Konkursu Przyrodniczego dla uczniów klas trzecich pod nazwą „PRZYJACIELE PRZYRODY". Konkurs ma na celu przede wszystkim rozwijanie wśród dzieci zainteresowań przyrodniczych, uświadomienie znaczenia przyrody w życiu człowieka, a także popularyzację postaw proekologicznych. W tym roku wzięło w nim udział 6 trzyosobowych zespołów ze szkół naszej gminy.
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 301 - 400 z 2104
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!