Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. 29.08.2015
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Strzelnica w Kiełpinach

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zagłosuj na Kowalewo Pomorskie
KOMUNIKAT - mikroinstalacje prosumenckie
Wpisał: Magdalena Gadomska   
28.04.2015
W związku ze zmianą Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 marca 2015 r. zmieniające Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - zaistniała możliwość realizacji w ramach w/w działania operacji z zakresu budowy mikroinstalacji prosumenckich wykorzystujących odnawialne źródła energii, służących do wytwarzania energii, w szczególności energii elektrycznej lub cieplnej, z przeznaczeniem na potrzeby własne.
Zobacz cały artykuł…
 
Hołd mieszkańcom Kowalewa pomordowanym w Potulicach
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.04.2015
Bsmall.jpgurmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski i duża grupa mieszkańców uczestniczyła w dniu 25 kwietnia w uroczystości 70 rocznicy wyzwolenia hitlerowskiego Obozu "Potulice-Lebrechtsdorf" i Kwietnia Miesiąca Pamięci Narodowej.
Zobacz cały artykuł…
 
"Młodzi bez alkoholu V"
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
27.04.2015

logo.jpgŚwietlica Socjoterapeutyczna od 01.05.2015r. przystępuje do realizacji zadania „Młodzi bez alkoholu V".

Zobacz cały artykuł…
 
INTEGRACJA SENIORÓW Z MŁODZIEŻĄ
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
27.04.2015

Ślogo.jpgwietlica Socjoterapeutyczna przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony Zdrowia w Kowalewie Pomorskim oraz z Polskim Związkiem Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim od 01.05.2015r. przystępuje do realizacji zadanie pn. „Integracja seniorów z młodzieżą".     

Zobacz cały artykuł…
 
GRAND PRIX Częstochowy - Piotr Klimkowski na podium
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz UKS "SOKÓŁ"   
27.04.2015

11.jpg25 kwietnia 2015r. rozegrano 43  Międzynarodowy Wyścig Kolarski  o Puchar Prezydenta Miasta  Częstochowy. Była to również  II Eliminacja do Mistrzostw Polski w kryteriach.

Zobacz cały artykuł…
 
Szkolenie OSP i LPR
Wpisał: Katarzyna Frasunkiewicz   
27.04.2015
Wsmall.jpg dniu 22 kwietnia 2015r. w Wielkiej Łące zostało przeprowadzone szkolenie Ochotniczych Straży Pożarnych z KSRG (czyli OSP Kowalewo Pomorskie, OSP Wielkie Rychnowo i OSP Wrocki) z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Szkolenie miało na celu praktyczne sprawdzenie współdziałania jednostek OSP z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Dodatkową trudnością dla strażaków miała być pora, o której przeprowadzono szkolenie - po godz. 2035. Strażacy jednak nie mieli z tym żadnego problemu. Szkolenie przebiegło sprawnie.
Zobacz cały artykuł…
 
Gratulacje
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.04.2015

zyczenia_prezes_tzmo_000_25_04_15.jpgPoniżej przekazuję życzenia jakie w imieniu społeczeństwa przekazałem na ręce prezesa Jarosława Józefowicza.

Burmistrz Miasta
Andrzej Grabowski

Zobacz cały artykuł…
 
JESTEM ZNAWCĄ PRZYRODY
Wpisał: Grażyna Majewska, Elżbieta Kuciak-Olszewska   
24.04.2015

small.jpgZ okazji Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim zorganizowała VII Gminny Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy adresowany do uczniów klas V- VI  szkół  podstawowych z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
II posiedzenie Konwentu Burmistrzów
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.04.2015

small.jpgW dniu 22 kwietnia br. na II posiedzeniu Konwentu Burmistrzów Woj. Kuj. Pom., które miało miejsce w Koronowie ukonstytuował się zarząd i podjęto kilka istotnych stanowisk. Na lutowym posiedzeniu przewodnictwo w organizacji  po burmistrzu Kowalewa Andrzeju Grabowskim przejął na kolejną kadencję burmistrz Koronowa Sławomir Gliszczyński.

Zobacz cały artykuł…
 
FESTYN Z OKAZJI OBCHODÓW DNIA ZIEMI
Wpisał: Wiktor Kamiński   
24.04.2015
small.jpgW Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim w dniu 22.04.2015roku zorganizowano FESTYN Z OKAZJI OBCHODÓW „DNIA ZIEMI" .Impreza związana z obchodami Święta Ziemi organizowana jest już od 23 lat, na początku były to sejmiki ekologiczne, konkursy wiedzy a teraz corocznie festyn plastyczny. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci , młodzieży jak również wśród dorosłych.
Zobacz cały artykuł…
 
Ankietyzacja Plan gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Edyta Jasińska   
24.04.2015

 

urzad_unia_24_04_2015.jpg

 

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie

Nasza gmina przystąpiła do opracowania „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Kowalewo Pomorskie".

Zobacz cały artykuł…
 
Przygotowania do wyborów prezydenckich trwają
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.04.2015

1.jpgJuż w dniu 10 maja br. każdy obywatel będzie mógł wybierać swojego prezydenta. W samorządach trwają prace przygotowawcze do sprawnego i niezakłóconego przebiegu głosowania. Ustawodawca nałożył na wójtów, burmistrzów i prezydentów obowiązek powołania Obwodowych Komisji Wyborczych i przygotowania lokali. 

Zobacz cały artykuł…
 
Weryfikacja deklaracji dotyczących gospodarowania odpadami komunalnymi
Wpisał: Anna Dalke   
22.04.2015

Pwery.jpgrzypominamy, że Gmina Kowalewo Pomorskie objęła nowym systemem  gospodarowania odpadami komunalnymi zarówno nieruchomości zamieszkałe jak i niezamieszkałe. W zamian za wykonaną usługę odbioru nieczystości stałych,  właściciele nieruchomości zobowiązani są do wnoszenia na rzecz Gminy opłaty. Jej wysokość ustalana jest na podstawie składanych deklaracji.

Zobacz cały artykuł…
 
A co tam w gminie słychać?
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.04.2015
small.jpgW dniu 21 kwietnia br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski zaprosił członków Towarzystwa Miłośników Kowalewa na dwunaste, tradycyjnie spotkanie, aby podzielić się planami na bieżący rok i podsumować mijający. W spotkaniu uczestniczyła także Pełnomocnik Burmistrza Ilona Rybicka i Sekretarz Gminy Ewa Bąk.
Zobacz cały artykuł…
 
RTBS rok 2014 podsumowały, a nowy rozpoczęły przyjęciem kolejnego udziałowca
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.04.2015
Ksmall.jpgwotą 164tys.zł. zysku netto zamknęło miniony rok rypińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Zarząd i Rada Nadzorcza RTBS w dniu 16 kwietnia br. złożyli  sprawozdanie przed Zgromadzeniem Wspólników, czyli przed udziałowcami. Prezes Lech Szalkowski poinformował o najważniejszych inwestycjach jakie wspólnie z pracownikami i przy akceptacji udziałowców wykonał.  
Zobacz cały artykuł…
 
Dokręcili na finiszu
Wpisał: Dariusz Osmański   
21.04.2015

Na33.jpgsz duet Daniel Śliwka i Adrian Marzec kolejny raz dali o sobie znać. Tydzień po zwycięstwie w XXVIII Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim "Ślężański Mnich" w Sobótce k. Wrocławia ponownie wywalczyli podium. Tym razem zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo wystartowali w XII Memoriale Szymona Wołocha w Świeciu nad Osą, gdzie mieli do pokonania dystans 17,3 km.

Zobacz cały artykuł…
 
Akcja profilaktyczna  Obcy  niebezpieczny
Wpisał: Ilona Wrzesińska, Dorota Michałek   
21.04.2015
small.jpgWspółczesny świat przynosi nam coraz więcej zagrożeń, na które w dużej mierze narażone są małe dzieci. Zakres niebezpieczeństw jest niepokojący, gdyż dotyka najmłodszych i najbardziej bezbronnych. Niezbędne jest wyrobienie u dzieci odruchu nieufności wobec nieznajomych - obcych.
Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Halina Dąbrowska Dyrektor Zespołu Szkół   
20.04.2015
kondolencje_00_20_04_15.jpg
 
GALA LAUREATÓW
Wpisał: Agnieszka Kilińska-Piotrkowska   
20.04.2015

small.jpgTegoroczna Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych odbyła się w środę 15 kwietnia 2015 r. w Toruniu. Podczas tej  uroczystości  nazwa  naszej szkoły wybrzmiewała wielokrotnie dzięki niezwykłym dokonaniom kowalewskich gimnazjalistów i ich opiekunów.

Zobacz cały artykuł…
 
"NA LUDOWĄ NUTKĘ"
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.04.2015

Grupa nieformalna „Aktywni Razem"   realizuje w okresie od 1 kwietnia 2015 do 15 czerwca 2015 roku projekt  „NA LUDOWĄ NUTKĘ", którego celem jest ukazywanie bogactwa muzyki ludowej zarówno  w autentycznej przekazywanej z pokolenia na pokolenie formie, jak i artystycznym opracowaniu i stylizacji, wśród mieszkańców Nowogrodu i okolic, poprzez zorganizowanie i przeprowadzenie działań związanych z muzyką i obyczajami ludowymi.

Zobacz cały artykuł…
 
Wybory do Izb Rolniczych
Wpisał: Edyta Jasińska   
16.04.2015
W związku z upływem kadencji dotychczasowych  władz   izb rolniczych  w   dniu 31 maja 2015r. w godz. od 8.00 do 18.00  odbędą się wybory do Rad Powiatowych Izby Rolniczej Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 
Zobacz cały artykuł…
 
Najlepsze w województwie
Wpisał: Jolanta Zarembska   
16.04.2015
small.jpgDnia 12.04.2015 roku dziewczęta klasy 5b sportowej ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom.  grające w UKS ,,Olimpijczyk" ,  rozegrały ostatni finałowy Turniej Ligi Wojewódzkiej Kujawsko Pomorskiego Związku Piłki Ręcznej, który dał im tytuł mistrza województwa.
Zobacz cały artykuł…
 
Wystawa Zdjęć
Wpisał: Dyrektor MGOK Barbara Niewidział   
16.04.2015

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków od 17 kwietnia 2015r w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury można będzie obejrzeć wystawę fotograficzną obiektów zabytkowych naszego miasta i gminy. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Kowalewa i okolic.

Zobacz cały artykuł…
 
Filary gospodarki krajowej i regionalnej
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.04.2015
small.jpgW dniu 15 kwietnia br. nastąpiło podsumowanie X edycji Filarów Polskiej Gospodarki, rankingu ogłaszanego przez gazetę Puls Biznesu. Ranking ten łączy świat biznesu i samorządu. Wskazuje, że współpraca pomiędzy menadżerami a włodarzami to podstawa dla rozwoju regionu. Najważniejszy warunek to dialog i chęć współpracy. W czasie podsumowania tegorocznej edycji debatowano nad zmianami w wizerunku i funkcjonowania samorządów i firm dzięki tej kooperacji.
Zobacz cały artykuł…
 
DZIEWCZĘTA Z PLUSKOWĘS W KOLARSKIM PELETONIE
Wpisał: UKS "SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo   
16.04.2015

small.jpgZ inicjatywy UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo dyrektor Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach p. Renata Kałuża, zorganizowała w dniu 14 kwietnia br. uroczysty apel poświęcony otwarciu sezonu kolarskiego 2015.

Zobacz cały artykuł…
 
Stypendia pomostowe
Wpisał: Monika Sitniewska   
16.04.2015

MATURZYSTO

JEŻELI JESTEŚ ZDOLNY, AMBITNY, CHCESZ PODJĄĆ NAUKĘ NA DZIENNYCH STUDIACH

MAGISTERSKICH I POCHODZISZ Z RODZINY BYŁEGO PRACOWNIKA PPGR

POWINIENEŚ TO PRZECZYTAĆ!

Zobacz cały artykuł…
 
Hołd Honorowemu Obywatelowi Miasta
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.04.2015

small.jpgW dniu 14 kwietnia br., z okazji XIX rocznicy śmierci śp. Stanisława Dąbkowskiego Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski złożył wiązankę kwiatów i zapalił znicz na mogile Honorowego Obywatela Miasta.

Zobacz cały artykuł…
 
Kontrola najwyższego szczebla stwierdziła poprawność inwestycji.
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.04.2015
kontrola_targowisko_15_04_15_000.jpgW dniu 14 marca br., Inspektor Nadzoru Budowlanego (INB) skontrolował prawidłowość prowadzonej przez samorząd gminy inwestycji jaką jest budowa targowiska miejskiego przy ul. Strażackiej.

Całodzienna kontrola, w której oprócz służb INB i inwestora, uczestniczył również wykonawca i nadzór inwestorski, wykazała że inwestycja jest prowadzona zgodnie z dokumentacją budowlaną, pozwoleniem i przepisami prawa.

Zobacz cały artykuł…
 
WIELKI SUKCES MAŁYCH MATEMATYKÓW Z SP KOWALEWO POMORSKIE
Wpisał: Katarzyna Grabowska   
14.04.2015

small.jpgI Wojewódzki Konkurs Matematyczny

„Mała Liga Zadaniowa"

dla klas III szkół podstawowych

województwa kujawsko-pomorskiego

 

Dnia 11 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Wąbrzeźnie odbył się I Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Mała Liga Zadaniowa" dla klas III szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Wyniki konkursu plastycznego dla dzieci 5,6-letnich nt. Mieszkańcy Doliny Muminków
Wpisał: Katarzyna Klugier   
14.04.2015

small.jpgZ przyjemnością informujemy, że konkurs „Mieszkańcy Doliny Muminków" został rozstrzygnięty. Była to już kolejna, XII edycja konkursu plastycznego tematycznie związanego z baśniami, organizowanego pod patronatem Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pom.

Zobacz cały artykuł…
 
Konkurs rozstrzygnięty, a wyniki w czasie majowych obchodów 740-lecia miasta
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.04.2015
konkurs_small.jpgWłaśnie rozstrzygnięto II edycję konkursu pt „Moje spojrzenie na Kowalewo Pomorskie" , który samorząd ogłosił z okazji 740 urodzin miasta. Ideą było opracowanie pracy plastycznej w dowolnej technice: fotografia, malarstwo, rysunek, techniki graficzne (grafika warsztatowa  linoryt, litografia, monotypia itd.) czy grafika komputerowa jako prezent dla miasta na jego urodziny.
Zobacz cały artykuł…
 
Sąsiad świętuje podwójny jubileusz
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.04.2015

small.jpgW dniu 10 kwietnia br. miasto Rypin zainaugurowało rok obchodów podwójnego jubileuszu. Sąsiedzi świętują 950 rocznicę istnienia i 660 rocznicę nadania praw miejskich. Z tej okazji Rypin, wspólnie z parafią oraz jednostkami podległymi pod miasto organizuje cykl wydarzeń kulturalnych, sportowych i religijnych poświęconych obchodom jubileuszu.

Zobacz cały artykuł…
 
SEZON KOLARSKI W POLSCE OTWARTY
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz UKS "SOKÓŁ"   
14.04.2015

small.jpgZawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo i TKK „Pacific" Toruń rewelacją otwarcia sezonu podczas rozegranych w dniach 11-12 kwietnia br. wyścigach kolarskich w Dzierżoniowie i Sobótce.

Zobacz cały artykuł…
 
Razem dla kujawsko-pomorskiej wsi. Powiaty brodnicki, golubsko-dobrzyński, rypiński, wąbrzeski"
Wpisał: Magdalena Gadomska   
14.04.2015

razem_dla_wsi_000_14_04_15.jpgZgodnie z prośbą zamieszczamy publikację „Razem dla kujawsko-pomorskiej wsi. Powiaty brodnicki, golubsko-dobrzyński, rypiński, wąbrzeski", w której przedstawiono inwestycje realizowane w gminach z funduszy europejskich.

Na stronie internetowej www.kujawsko-pomorskie.pl/razemdlawsi  zamieszczone są wszystkie dotychczasowe publikacje "Razem dla regionu".

 
Kondolencje
Wpisał: Elżbieta Arbart   
13.04.2015
kondolencje_dyrektorzy_13_04.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
V rocznica tragedii pod Smoleńskiem
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.04.2015

small.jpgMieszkańcy powiatu golubsko- dobrzyńskiego uczcili w dniu 10 kwietnia br.  pamięć 96 ofiar tragicznego wypadku rządowego samolotu pod Smoleńskiem z 2010 roku. W katastrofie zginęła m.in. prezydencka para, posłowie, senatorowie, najwyżsi przedstawiciele służb mundurowych i społecznych.

Zobacz cały artykuł…
 
Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków
Wpisał: Dyrektor MGOK Barbara Niewidział   
13.04.2015
Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków ( od 1983 roku) ustanowiony przez Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków obchodzony jest również  corocznie w naszym mieście poprzez zorganizowanie wystawy zdjęć ciekawych zabytkowych zakątków naszego miasta i gminy. Patronat nad tym dniem przyjął Burmistrz Miasta p. Andrzej Grabowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.04.2015
kondolencje_13_04_15_001.jpg
 
IV MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE
Wpisał: Andrzej Łukaszewski   
10.04.2015

Nsmall.jpgajwiększy piłkarski turniej w Europie  dla uczniów szkół podstawowych za nami. Organizatorami byli: PZPN ,MEN ,UEFA Grassrots i sponsor główny Tymbark. W rozgrywkach wzięło udział 250 drużyn i szkół z naszego województwa. Do ścisłego finału wojewódzkiego awansowało 20 drużyn  które rozgrywały mecze na 4 boiskach w Świeciu. Wśród nich znalazła się drużyna chłopców U12 SP Kowalewo -Orlik rocznik 2003. Udział w finale na szczeblu wojewódzkim  był możliwy dzięki zwycięstwom odniesionym we wcześniejszych fazach eliminacyjnych.

Zobacz cały artykuł…
 
Poprawiamy wizerunek i funkcjonalność
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.04.2015

Dwi1.jpge świetlice wiejskie w gminie Kowalewo Pomorskie zyskują na wyglądzie, ekonomii oraz na jakości świadczonych na rzecz społeczeństwa usług. Ocieplenie ograniczy koszty ogrzewania, a parkingi zwiększą konkurencyjność obiektów na rynku wynajmu.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Po prostu Czesław...
Wpisał: Małgorzata Piórkowska   
10.04.2015

Grać i4.jpg śpiewać dla ludzi, sprawiać im przyjemność, nie być obojętnym, wywoływać łzy, śmiech, radość... Chyba każdy muzyk marzy o tym, aby poruszyć odbiorcę. Dla wielu osób to właśnie muzyka jest całym światem i przede wszystkim pasją, która nadaje życiu sens.

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy
Wpisał: N.Kociemska   
10.04.2015

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 31.03.2015r.

Zobacz cały artykuł…
 
Wybór ławników na kadencję 2016 - 2019
Wpisał: Agnieszka Żółtowska   
09.04.2015
W związku z kończącą się kadencją ławników sądów rejonowych 2012 - 2015, podejmuje się przygotowania do przeprowadzenia wyborów ławników na nową kadencję 2016 - 2019. W stosownym czasie Prezesi Sądów Okręgowych poinformują właściwe rady gminy o liczbie ławników do wyboru.
Zobacz cały artykuł…
 
Remizo-świetlica w Kiełpinach ma klimatyzację.
Wpisał: Opiekun sołectwa - Anna Panak   
08.04.2015

klima_01.jpgWe wrześniu 2014 roku mieszkańcy sołectwa Kiełpiny, decyzją podjętą na zebraniu wiejskim, postanowili wyposażyć swoją świetlicę w klimatyzację. W wyniku podpisanej w dniu 12 grudnia 2014 roku, umowy z wykonawcą tj. firmą PW INTERMEX z Torunia, przystąpiono do realizacji zadania pn. „zakup i montaż urządzeń klimatyzacyjnych w budynku remizo-świetlicy w miejscowości Kiełpiny ''.

Zobacz cały artykuł…
 
Poziomy za 2014 rok osiągnięte
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.04.2015

poziomy_small.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie zamknął rok 2014 bardzo dobrymi wskaźnikami w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi.

Zobacz cały artykuł…
 
X rocznica śmierci Honorowego Obywatela Miasta Jana Pawła II
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.04.2015

4.jpgW dniu 2 kwietnia, z okazji X rocznicy śmierci świętego Jana Pawła II oddaliśmy hołd  Honorowemu Obywatelowi Miasta. O symbolicznej godzinie 21.37. złożono kwiaty i zapalono znicze pod popiersiem świętego. Wcześniej, w czasie Apelu Jasnogórskiego, modlono się w intencji dążenia człowieka do świętości.

Zobacz cały artykuł…
 
III Gminne Zawody Sprawnościowe klas I - III Szkół Podstawowych
Wpisał: Nauczyciele wychowania fizycznego Publicznego Gimnazjum   
03.04.2015
sss.jpgW dniu 28.03.2015 r. o godz. 9.00 w hali Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim odbyły się III Gminne Zawody Sprawnościowe klas I - III Szkół Podstawowych. Impreza jak co roku odbywała się pod hasłem: „ŻYJ ZDROWO NA SPORTOWO" i miała na celu zaszczepienie w najmłodszych uczniach idei sportu i rywalizacji zgodnie z zasadami fair play.
Zobacz cały artykuł…
 
Gminny Konkurs Plastyczny "Oznaki wiosny w literaturze dziecięcej"
Wpisał: Biblioteka Miejska   
02.04.2015
11.jpgDnia 29  marca w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim odbyło się  rozstrzygnięcie oraz uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej Gminnego Konkursu Plastycznego pn. „Oznaki wiosny w literaturze dziecięcej ". W konkursie wzięło udział  81 uczestników ze Szkół Podstawowych z:  Kowalewa Pomorskiego, Pluskowęs, Wielkiej Łąki , Wielkiego Rychnowa, Publicznego  Przedszkola w Kowalewie Pomorskim oraz z  kół  plastycznych działających przy MGOK i filii bibliotecznej w Wielkim Rychnowie.

Zobacz cały artykuł…
 
SZEŚCIORO UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOWALEWIE NAGRODZONYCH W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM
Wpisał: Mariola Orzechowska   
02.04.2015

22.jpg7 marca br., w Międzynarodowy Dzień Teatru, aż sześcioro młodych artystów naszej szkoły zostało zaproszonych na uroczyste wręczenie nagród i wernisaż prac w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym TEATR ŚWIATEM JEST MAGICZNYM. Nagrodzeni zostali: Klaudia Budzińska, Weronika Burak, Maria Boniecka, Weronika Szmytkowska, Oliwia Bukowska i Piotr Orzechowski. Nasi uczniowie stanowili najliczniejszą nagrodzoną grupę z jednej placówki! Przyznano też specjalne wyróżnienie dla nauczyciela prowadzącego.

Zobacz cały artykuł…
 
Prace nad ZIT Wojewódzkim w impasie
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.04.2015

small.jpgZa nami III posiedzenie Komitetu Sterującego (25 samorządów) porozumienia ZIT. W dniu 1 kwietnia br., po długiej i burzliwej dyskusji nie osiągnięto zgody co do formy współpracy. Od kilkunastu tygodni samorządy powiatu toruńskiego i bydgoskiego + Kowalewo Pomorskie, Szubin, Nakło i Łabiszyn trwają w zawieszeniu przez odmienne zdania samorządów-rdzeni ZIT czyli Torunia i Bydgoszczy.

Zobacz cały artykuł…
 
Mała szkoła w Pluskowęsach z dużym zapałem...
Wpisał: Katarzyna Lewandowska   
02.04.2015

jajko_02.jpgNasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w Konkursie na najpiękniejszą pisankę w rozmiarze XXL dla przedszkoli i szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Okazało się, że wszystkich ekscytowało wzięcie udziału w wielkiej przygodzie plastycznej  na wykonanie zdobienia formy płaskiej pisanki w rozmiarze XXL. Jej wymiar przerósł nasze oczekiwania, bo wynosił 2m wysokości i około 1,5 m szerokości, co spowodowało zaskakujące sytuacje związane z przewiezieniem tej formy z Torunia do Pluskowęs.

Zobacz cały artykuł…
 
Gala laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych
Wpisał: Elżbieta Kuciak-Olszewska   
01.04.2015
Ta1.jpglent, zainteresowania i praca - tak najkrócej można scharakteryzować laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych. W tym roku szkolnym tytuł laureata uzyskały 303 osoby. Łącznie do konkursów w województwie przystąpiło ponad 21 tys. uczniów szkół podstawowych. Zmagania obejmowały następujące dziedziny: język polski, matematyka, język angielski i  przyroda. Jak co roku Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty uhonorował laureatów okolicznościowymi statuetkami, listami gratulacyjnymi i stosownymi zaświadczeniami.
Zobacz cały artykuł…
 
Punkt Informacyjno - Konsultacyjny
Wpisał: Edyta Jasińska   
01.04.2015

Godziny funkcjonowania

Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego

dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

07.04.2015r. 14.00-18.00

13.04.2015r. 10.00-14.00

20.04.2015r. 15.00-19.00

27.04.2015r. 10.00-14.00

Zobacz cały artykuł…
 
Wielkanocne inspiracje  w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące
Wpisał: Anna Kuźniar i Justyna Rutkowska   
01.04.2015

13.jpgDnia 25 marca 2015r. w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące odbyły się warsztaty pt. „Wielkanocne inspiracje". Do udziału zaprosiliśmy uczniów, rodziców i wszystkich chętnych ze społeczności lokalnej. Jak zawsze, warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Zobacz cały artykuł…
 
KONKURS WIELKANOCNY
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
01.04.2015

small.jpgTradycyjnie w niedzielę poprzedzającą radosne Święto Zmartwychwstania Pańskiego odbyło się rozstrzygnięcie KONKURSU WIELKANOCNEGO organizowanego przez M-GOK w Kowalewie Pomorskim. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Zebrania druhów ochotników.
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.03.2015

osp_chelmoniec_27_03_15_000.jpg

(zamieszczono: 26.02.2015)
Zwyczajowo pierwszy kwartał roku to czas zebrań sprawozdawczych w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. W gminie Kowalewo Pomorskie działa ich 13, z czego dwie (Kowalewo i Wielkie Rychnowo) działają w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego. W 2014. odbyło się kilka poważnych uroczystości, m.in. tradycyjnie raz w kadencji sesja poświęcona ochotnikom, Święto Floriana, zawody sportowo- pożarnicze. Nie zapomniano o odtwarzaniu majątku strażackiego i doposażeniu. Strażacy obstawiali imprezy gminne, m.in. rajd rowerowy, Agrofarmę, mecze podwyższonego ryzyka i otwarcie zmodernizowanej strzelnicy.

Zobacz cały artykuł…
 
II Rejonowy Konkurs Recytatorski twórczości patronki Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Ilona Plewa   
30.03.2015
Dniafotka.jpg 27 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole II Rejonowy Konkurs Recytatorski klas 0 - III pt. „Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej" pod patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Poszukujemy informacji o Karolu Bogdanie burmistrzu Kowalewa z czasów okupacji
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.03.2015

herb_000_30_03_15.jpgWłaśnie powstaje książka o Karolu Bogdanie, który w swoim życiu zawodowym może poszczycić się pełnieniem funkcji burmistrza Kowalewa Pomorskiego w czasie okupacji. Autor dokumentu, dr Michał Dzimira, zwraca się za pośrednictwem urzędu miejskiego do mieszkańców naszej gminy o pomoc w uzyskaniu szczegółów pracy ówczesnego burmistrza. Ewentualne akty małżeńskie, zdjęcia czy artykuły prasowe z tego okresu zostaną skopiowane w sekretariacie urzędu i wrócą do właściciela.

Zobacz cały artykuł…
 
Zróbmy prezent na 740 urodziny miasta, czyli konkurs na widokówkę pt. Moje spojrzenie na Kowalewo
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.03.2015

small.jpgChcemy zachęcić wszystkich, którzy identyfikują się z naszym miastem, do stworzenia indywidualnej wypowiedzi plastycznej w dowolnej technice plastycznej: fotografia, malarstwo, rysunek, techniki graficzne (grafika warsztatowa  linoryt, litografia, monotypia itd.) czy grafika komputerowa jako prezent dla miasta na jego 740 urodziny. Przypominamy, że pięć lat temu odbyła się pierwsza edycja konkursu, z okazji 735-lecia i wygrała praca p. Magdaleny Kawuli.

Zobacz cały artykuł…
 
Szkolenie
Wpisał: Monika Piróg   
27.03.2015
Zarządzanie niepełnosprawnością w miejscu pracy
Zobacz cały artykuł…
 
KGW Kiełpiny świętowało Dzień Kobiet.
Wpisał: Anna Panak   
27.03.2015

Wkobiety_kielpiny_smalle.jpg niedzielne popołudnie w dniu 15 marca bieżącego roku, nieco później niż oficjalne spotkania , Dzień Kobiet świętowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kiełpinach .

 

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejny laureat w gimnazjum
Wpisał: Anna Górna   
24.03.2015
small.jpgZ nieskrywaną radością i ogromną satysfakcją przekazuję informację o kolejnym sukcesie ucznia naszego gimnazjum. Filip Cierniakowski z klasy IIIc zdobył tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Z gospodarską wizytą
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.03.2015

small.jpgGospodarz województwa, czyli Marszałek Piotr Całbecki wspólnie z Przewodniczącym Sejmiku Wojewódzkiego Ryszardem Bober gościli 20 marca br. w Kowalewie Pomorskim. Tematami rozmów z Burmistrzem Miasta Andrzejem Grabowskim były nadchodzące Dożynki Wojewódzkie (06.09), których Kowalewo jest gospodarzem oraz budowa obwodnicy. Panowie podziwiali również umiejętności pływackie uczniów na kowalewskiej pływalni oraz rozwiązania technologiczne zastosowane na tym obiekcie.

Zobacz cały artykuł…
 
Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników
Wpisał: Katarzyna Frasunkiewicz   
24.03.2015
W okresie wakacji 2015 roku KRUS zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników, których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) jest ubezpieczony w Kasie.
Zobacz cały artykuł…
 
Pierwszy nowy dowód w gminie Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.03.2015

O1111111.jpgd 1 marca weszły w życie nowe dowody osobiste. Pierwszy nowy egzemplarz, jeszcze ciepły, odebrała w dniu 24 marca pani Iwona Trzmiel. Odbierając dokument z rąk burmistrza Andrzeja Grabowskiego poinformowała, że procedura była szybka i bezproblemowa. Zachęca do wymiany dokumentu. Naprawdę to nie boli.

Zobacz cały artykuł…
 
Pora na wiosenne porządki
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
24.03.2015

porzadek.jpgNadeszła wiosna - piękna pora roku, w której przyroda budzi się do życia. Dni stają się ciepłe i słoneczne. Niestety, na terenach zielonych, chodnikach i ulicach leżą różnorodne odpady - puste butelki, papiery, worki foliowe, niedopałki papierosów, psie odchody itp.

Zobacz cały artykuł…
 
Wielkanocna zbiórka żywności
Wpisał: Iwona Arciszewska   
24.03.2015
W  dniach  20 i 21 marca po raz kolejny  została przeprowadzona zbiórka żywności w ramach  ogólnopolskiej akcji  „Wielkanocna zbiórka żywności 2015". Zbiórka ta została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kujawsko - Pomorskiego Banku Żywnościowo - Rzeczowego  w Toruniu wspólnie z tutejszym Ośrodkiem  Pomocy Społecznej  oraz  Zespołem Szkół  w Kowalewie Pomorskim.
Zobacz cały artykuł…
 
Rusza nabór do klas pierwszych, zerówek i przedszkola
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.03.2015

W1.jpg gminie Kowalewo Pomorskie powoli zbliżamy się do rozpoczęcia naboru do zerówek działających przy szkołach podstawowych oraz do miejskiego przedszkola. 

Zobacz cały artykuł…
 
Bieg Uliczny i Tour de Kowalewo razem, czyli Święto Sportu w gminie Kowalewo Pomorskie.
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.03.2015

tour_de_kowalewo_2015_000_23_03_15.jpgJuż 30 maja br. czekają nas nie lada emocje sportowe. Organizatorzy postanowili połączyć rajd rowerowy i biegi uliczne.

Znamy już trasę V Tour de Kowalewo. Na rowerach pokonamy 30 kilometrów. Wyjeżdżając z Centrum Rekreacji i Sportu zawitamy do Bielska, Lipienicy, Józefaty, Wielkiej Łąki, Pruskiej Łąki, Szewy, Chełmonia i wrócimy na Centrum. Regulamin udziału w majowym Gońcu, a już wkrótce również na stronie www.kowalewopomorskie.pl. Dla najaktywniejszego sołectwa tradycyjna nagroda- kurs kamienia.

Zobacz cały artykuł…
 
II posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT.
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.03.2015
ii_posiedzenie_zit_18_03_15_000.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski reprezentował samorząd gminy w dniu 18 marca w drugim posiedzeniu Komitetu Sterującego, który skupia wszystkich 25 członków porozumienia ZIT.

Przypomnijmy, że w kwietniu ubiegłego roku podpisano umowę tworzącą Zintegrowane Inwestycje Terytorialne - obejmujące swoim obszarem Bydgoszcz i Toruń, oba powiaty i gminy w ich strukturach oraz Nakło nad Notecią, Szubin, Łabiszyn i Kowalewo Pomorskie. 

Zobacz cały artykuł…
 
Szansa nadal jest, czyli uwzględniono nasz protest w spr. obwodnicy Kowalewa.
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.03.2015

szansa_na_obwodnice_000_20_03_15.jpgJak informowaliśmy Państwa wcześniej na łamach strony internetowej

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6351&Itemid=16 budowa obwodnicy Kowalewa nie została ujęta w opracowywanym właśnie Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 co wywołało nas zdecydowany sprzeciw. Jak mogą się Państwo przekonać poparło nas w tym kilka instytucji i zakładów pracy.

Zobacz cały artykuł…
 
Zaproszenie do konsultacji społecznych
Wpisał: Magdalena Gadomska   
20.03.2015

dokumentu pn.: "Aktywizacja społeczno-gospodarcza terenów leżących nad zbiornikami i ciekami wodnymi w Bydgosko-Toruńskim Obszarze Funkcjonalnym (BTOF)"

W związku z koniecznością przeprowadzenia konsultacji społecznych dokumentu pn.: „Aktywizacja społeczno-gospodarcza terenów leżących nad zbiornikami i ciekami wodnymi w Bydgosko-Toruńskim Obszarze Funkcjonalnym (BTOF)" - w celu opracowania wspólnego dokumentu - w imieniu Firmy Lech Consulting Sp. z o.o. z Torunia oraz pracowników Wydziału Rozwoju i Wdrażania Polityki Terytorialnej Urzędu Miasta Bydgoszczy - zapraszamy Państwa do zapoznania się z przedstawionym dokumentem. Do materiału można zgłaszać uwagi.

Zobacz cały artykuł…
 
Zgłoś się na organizatora zawodów strzeleckich.
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
20.03.2015

Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim poszukuje kandydatów - organizatorów zajęć, zawodów sportowych i rekreacyjnych ze strzelectwa sportowego realizowanych na strzelnicy w Kiełpinach.

Zadaniem kandydata będzie prowadzenie zawodów sportowych i rekreacyjnych dla miłośników tej formy spędzania wolnego czasu, jak i tych, którzy poszukują innych form wypoczynku.

Zobacz cały artykuł…
 
MIKROINSTALACJE ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII
Wpisał: Katarzyna Frasunkiewicz   
19.03.2015

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił Program Prosument (lata 2015-2022) będący dofinansowaniem przeznaczonym na zakup i instalację mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii - energii elektrycznej lub cieplnej i elektrycznej. Program nie przewiduje dofinansowania dla przedsięwzięć polegających na zakupie i montażu wyłącznie instalacji źródeł ciepła (punkty 1-3). Z programu mogą skorzystać osoby fizyczne, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.

Zobacz cały artykuł…
 
Rozstrzygnięcie gminnego konkursu
Wpisał: Katarzyna Kamińska   
19.03.2015

Rozstrzygnięcie gminnego konkursu

,, Na najpiękniejszą iluminację świąteczno-noworoczną" edyciluminacja.jpgja 2014/2015

Zobacz cały artykuł…
 
Z wizytą w samorządzie
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.03.2015

Psmall.jpgrzebywający z wizytą w kowalewskim gimnazjum student z Indonezji Harry Kurniawan w dniu 17 marca br. spotkał się z Burmistrzem Miasta Andrzejem Grabowskim. W spotkaniu uczestniczyli również: dyrektor gimnazjum Renata Faluta Kaszubowska, Zastępca Dyrektora Agnieszka Kilińska Piotrkowska, nauczyciele: Arletta Żuławska- Jastrzębska i Katarzyna Marciniak oraz młodzież o szczególnym upodobaniu do języka angielskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejny rok rekrutacji do przedszkoli po nowemu
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
19.03.2015
Ustawa z dnia 13 czerwca 2013 roku o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw ( Dz. U. poz. 827 z późn. zm.) wprowadziła nowe regulacje dotyczące zadań organów prowadzących w zakresie wychowania przedszkolnego. Ustawa określa konieczność zapewnienia realizacji obowiązku odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego dla dziecka w wieku 5 lat oraz określa terminy, od których gmina  ma obowiązek zapewnić chętnym rodzicom  dzieci  w wieku 3 i 4 lat możliwość korzystania     z wychowania przedszkolnego.
Zobacz cały artykuł…
 
Sprzęt komputerowy dla sołectwa Pruska Łąka
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.03.2015

gmina.jpg

wykluczenie_cyfrowe.jpgW dniu 17 marca br. kolejne zestawy komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu trafiły do mieszkańców wsi. Tym razem trzy zestawy zainstalowane będą w świetlicy wiejskiej w Pruskiej Łące. Komputery na ręce sołtysa Zbigniewa Manikowskiego, członka rady sołeckiej Iwony Kwiatkowskiej i członka komisji rewizyjnej Agnieszki Grzelak przekazał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski w towarzystwie koordynatorów projektu Wykluczenia Cyfrowego: kier. MGOPS Zyty Szymańskiej i Joanny Krasickiej.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Laureaci i finaliści
Wpisał: Elżbieta Kuciak - Olszewska, Małgorzata Kłos   
18.03.2015

ssss.jpgLaureaci i finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim

Zobacz cały artykuł…
 
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego
Wpisał: Anna Dalke   
17.03.2015
Przypominamy, że w najbliższą sobotę (dn. 21.03.2015r.) w obrębie miasta oraz na obszarach wiejskich w gminie Kowalewo Pom. odbędzie się zbiórka mebli i innych odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Zobacz cały artykuł…
 
Witamy w naszej szkole !
Wpisał: Maria Wróblewska i uczniowie klasy I E   
17.03.2015
small.jpgW dniu 16.03.2015r. do naszej szkoły przyjechał w ramach programu wymiany studenckiej AIESEC 21-letni student - Harry Kurniawan z Indonezji. Gość pozostanie w Kowalewie tydzień. Na początku wizyty w gimnazjum Harry został powitany przez dyrekcję szkoły
i oprowadzony przez uczniów po budynku.
Zobacz cały artykuł…
 
Realizacja umowy na odbiór odpadów komunalnych
Wpisał: A. Dalke   
16.03.2015
Upojemniki_16_03_2015.jpgpływa kwartał współpracy z firmą EKOSYSTEM Sp. z o.o. z Wąbrzeźna, która świadczy usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu nieruchomości w gminie Kowalewo Pomorskie. Nowy przedsiębiorca realizuje system selektywnego pięciopojemnikowego zbierania odpadów u źródła powstawania.
Zobacz cały artykuł…
 
Ankieta "Plan gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Kowalewo Pomorskie"
Wpisał: Edyta Jasińska   
16.03.2015

Nasza gmina przystąpiła do opracowania „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Kowalewo Pomorskie".

unia_europa_2015.jpg

Zobacz cały artykuł…
 
Podsumowanie VI edycji konkursu fotograficznego: Czy czujesz ducha Świąt Bożego Narodzenia?
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.03.2015
ozdoby_swiateczne_zuzi_i_antosia_000_16_03_15.jpgZgodnie z punktem 7 regulaminu konkursu informujemy, że w tegorocznej edycji wpłynęło 6 zdjęć. Komisja konkursowa po analizie złożonych kuponów informuje, że 77% oddanych głosów otrzymała fotografia „Ozdoby świąteczne Zuzi i Antosia" autorstwa 8-letniej Zuzanny Olszewskiej. Nagroda dla głosującego trafi zaś w ręce Łucji Kowalskiej.
Zobacz cały artykuł…
 
Kolejna informacja na temat obwodnicy
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.03.2015
obwodnica_000_13_03_15.jpgSzanowni Państwo
Poniżej przedstawiam kolejną informację na temat starań samorządu gminy o budowę obwodnicy miasta Kowalewo Pomorskie. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przeprowadziło konsultacje społeczne w sprawie zadań ujętych w Kontraktach Terytorialnych poszczególnych województw, które mają być ujęte w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.
Zobacz cały artykuł…
 
Majątek zakopany w ziemi
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.03.2015

small.jpgWszyscy wiemy, że prawidłowa melioracja wpływa nie tylko na wielkość plonów. Jakie straty może spowodować wysoka woda wiedzą nie tylko rolnicy. Co prawda to im najbardziej zależy, aby rowy były wyczyszczone, a studzienki i przepusty drożne, gdyż ziemia to ich warsztat pracy. Jednak podtopienia wiosenne to również zrywane mosty, podmyte i zarwane drogi, zmyte z powierzchni ziemi budynki.

Zobacz cały artykuł…
 
V Sesja Rady Miejskiej- uroczyście i na roboczo
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.03.2015

small.jpgV sesja Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 11 marca br. przebiegała w uroczystej oraz ekologiczno- zimowo- letniej atmosferze. Wszystko dzięki podsumowaniu czterech gminnych konkursów oraz święta jakie przypadało tego dnia czyli Święto Sołtysa. Na ręce 5 pań sołtysek Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski i Przewodniczący rady Jerzy Orłowski wręczyli kwiaty. Do życzeń przyłączyli się dyrektorzy szkół i organizacji korzystających na co dzień z pomocy sołtysów.

Zobacz cały artykuł…
 
Odetchnęli z ulgą
Wpisał: Julia Baranowska   
13.03.2015
small.jpgKornelia Kaszubowska i Jakub Ostrowski mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Udało się! Zostali laureatami wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z biologii. Od września uczniowie intensywnie pracowali z panią Julią Baranowską nad opanowaniem materiału z biologii nie tylko na poziomie gimnazjalnym, ale i ponadgimnazjalnym.
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Kobiet w Sierakowie
Wpisał: Przewodnicząca KGW Marta Pawlik-Śliwa   
13.03.2015
small.jpegW dniu 8 marca br.  w Sierakowie świętowano Dzień Kobiet, który na stałe wpisał się w kalendarz miejscowych imprez. W tym roku było jednak trochę inaczej... zaproszenia dla każdej z  mieszkanek  w asyście strażaków przekazał osobiście  radny p. Marcin Dunajski. Panie zaskoczone i zachęcone  tak  niecodziennym zaproszeniem przybyły tak licznie- prawie 50 mieszkanek.
Zobacz cały artykuł…
 
Rozstrzygnięcie gminnego konkursu Przywracamy urok naszej gminie 2014
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
13.03.2015

bukiet_small.jpgW roku 2014 przeprowadzono dwunastą edycję konkursu „Przywracamy urok naszej gminie", którego ideą jest przywrócenie estetycznego wyglądu miejscom zaniedbanym, zniszczonym i zaśmieconym.

Konkurs skierowany jest nie tylko do jednostek sołeckich, ale także do osób fizycznych, prawnych, organizacji nie posiadających osobowości prawnych, stowarzyszeń, grup nieformalnych złączonych ideą konkursu.

Zobacz cały artykuł…
 
ZGŁASZANIE AWARII W DOSTAWIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
13.03.2015
Informacje o zakłóceniach w dostawie energii elektrycznej przyjmowane są całodobowo pod numerem telefonu 991  lub 801 404 404 (dla klientów dzwoniących spoza obszaru obsługiwanego przez ENERGA-OPERATOR lub gdy zgłaszający przebywa na terenie innego Oddziału niż miejsce zamieszkania). Zgłaszając awarię należy podać m.in. następujące dane: adres, imię i nazwisko oraz informację od kiedy nie ma prądu.
Zobacz cały artykuł…
 
Srebro młodych piłkarzy
Wpisał: Andrzej Łukaszewski   
12.03.2015

small.jpgDrużyna UKS Orlik Kowalewo w rozegranym we Włocławku w  Hali Mistrzów prestiżowym turnieju LIDER WINTER KIDS CUP 2015 zajęła II miejsce.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejny sukces gimnazjalistów
Wpisał: Tomasz Bruchlej, Malwina Sikora   
11.03.2015

W3.jpg sobotę 7 marca 2015 r. w Bydgoszczy odbył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Niemieckiego dla uczniów województwa kujawsko-pomorskiego. Nasze Gimnazjum reprezentowała Klara Żurawska, uczennica klasy III c. Ze względu na ograniczoną liczbę godzin języka niemieckiego w tygodniowym planie zajęć, uczennica rozwijała swoje umiejętności językowe na zajęciach pozalekcyjnych, w postaci koła zainteresowań.

 

Zobacz cały artykuł…
 
III Gminny Konkurs KOWALEWO POMORSKIE - MOJA MAŁA OJCZYZNA 
Wpisał: Anna Jarecka, Marzanna Siergiej, Grażyna Zacharek   
11.03.2015
7 masmall.jpgrca 2015 r.  odbył się III Gminny Konkurs „KOWALEWO POMORSKIE -- MOJA MAŁA OJCZYZNA".  Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim.
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Kobiet- płeć piękna świętuje.
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.03.2015
dz_kob_p_laka_07_03_15_000.jpgPanie powinny mieć przez cały rok Dzień Kobiet. Ich praca nigdy nie będzie przeceniona, bo mają w życiu trudniej niż panowie. Muszą pogodzić obowiązki stworzenia i utrzymania ogniska domowego z realizacją swoich ambicji i pasji zawodowych. Pojawiają się głosy, że obchody Dnia Kobiet to relikt przeszłości, a jego idea już się zdewaluowała. Wielu kojarzy się z odwiecznymi goździkami i rajstopami. Patrząc na liczbę imprez zorganizowanych w gminie Kowalewo Pomorskie z okazji tego święta cieszę się, że Panie nie pozwoliły wyrwać sobie tego święta.

 

Zobacz cały artykuł…
 
DZIEŃ HISZPAŃSKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WIELKIEJ ŁĄCE
Wpisał: Justyna Rutkowska, Anna Kuźniar   
10.03.2015

indeks.jpgMoże z czasem zobaczymy rzeczy , których jak dotąd nie możemy sobie wyobrazić.

Galileusz

Zobacz cały artykuł…
 
Mamy laureatów
Wpisał: Anna Sieradzka, Krystyna Bartoszyńska   
10.03.2015

3.jpgZ wielką radością informujemy, że dwoje uczniów naszego gimnazjum zostało laureatami konkursów przedmiotowych - z języka polskiego - Klara Żurawska z klasy III c (opiekun p. Anna Sieradzka) i z geografii- Jerzy Polakiewicz z klasy II e (opiekun p. Krystyna Bartoszyńska).

Zobacz cały artykuł…
 
Kowalewiacy jak ryby w wodzie
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.03.2015

2.jpgZa nami cztery miesiące funkcjonowania pływalni w Kowalewie Pomorskim. Jej  popularność nie spadła ani na chwilę, pomimo zimy, świąt, ferii zimowych i poważnej epidemii grypy. Nadal średnia miesięczna przekracza 8 tysięcy chętnych do pływania. Od 31.10.2014 do 28.02.2015r. pływalnię odwiedziło prawie 34 tysiące osób. W tym 6250 to uczniowie odbywający zajęcia w-f, a klienci indywidualni  to 27.652 osoby.

Zobacz cały artykuł…
 
Panie z Lipienicy świętowały Dzień Kobiet
Wpisał: M.Charczuk   
10.03.2015

W2.jpg sobotę 7 marca mieszkanki sołectwa Lipienica w swoim gronie świętowały Dzień Kobiet. Były stoły zastawione pysznościami i słodkościami, były toasty i nieśmiałe śpiewy. W trakcie świętowania niespodziewanie do grona pań dołączył sołtys sołectwa Lipienica wraz z delegacją strażaków, którzy wręczyli wszystkim paniom piękne kwiaty oraz czekoladki.

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy
Wpisał: N.Kociemska   
10.03.2015

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 28.02.2015r.

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 301 - 400 z 1396
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!