Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska 01.07.2015
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Strzelnica w Kiełpinach

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Głosowanie w "Plebiscycie na Czystą Gminę"
Strzelnica w Kiełpinach rozbrzmiewa od strzałów
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.02.2015
dot_bez_strzeln_26_02_15_000.jpgSzanowni czytelnicy

W związku z licznymi zapytaniami na temat funkcjonowania strzelnicy w Kiełpinach informuję, że od wrześniowego oddania zmodernizowanego obiektu do użytku do dnia dzisiejszego odbyło się już 8 wynajmów tego obiektu. Jak widać zimowa atmosfera nie przeszkadza pasjonatom strzelania do pielęgnowania swoich pasji. Udostępnianie obiektu odbywa się zgodnie z regulaminem strzelnicy i przepisami dotyczącymi organizacji zawodów przy użyciu broni. Zasady i regulaminy zamieszczone są na stronie poświęconej strzelnicy: http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=29&Itemid=206

 

Zobacz cały artykuł…
 
Zabawa walentynkowa dla dzieci na Osiedlu Brodnickim
Wpisał: Magdalena Hinz   
25.02.2015

small.jpgW dniu 14 lutego 2015 r. przewodniczący Komitetu Osiedlowego Osiedla Brodnickiego pan Henryk Sławiński wraz z przedstawicielstwem Zarządu w osobie pani Bernadety Wiącek zaprosili najmłodszych mieszkańców Osiedla Brodnickiego na coroczną zabawę karnawałową - tym razem połączoną z Walentynkami.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.02.2015
kondolencje_01_24_02_15.jpg
 
Ferie zimowe z Domem Kultury
Wpisał: Kamila Wojciechowska   
24.02.2015

7.jpgW pierwszym tygodniu ferii zimowych Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim organizował zajęcia dla dzieci z miasta i okolic, którzy każdego dnia odwiedzali placówkę w dobrych humorach i z mocnym postanowieniem świetnej zabawy.  

Zobacz cały artykuł…
 
Przekazanie 1 % podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
24.02.2015

przekaz_1_procent_000_22_01_15.jpgPrzywilej otrzymywania 1 procenta podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego jest dla naszego Ludowego Klubu Sportowego „Promień" szansą na realizacje wielu celów statutowych zmierzających do rozwoju sportu w naszej gminie.

Zobacz cały artykuł…
 
Ferie w Świetlicy Socjoterapeutycznej
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
23.02.2015

1.jpgZa nami półmetek ferii zimowych. Świetlica Socjoterapeutyczna zadbała o zapewnienie swym wychowankom czasu wolnego, w czasie zimowej przerwy od zajęć szkolnych. Pierwszy tydzień ferii poświęcony był na zajęcia taneczne, sportowe, manualne, teatralne, kulinarne itp. Uczestniczyły w nich głównie dzieci z grupy młodszej.

Zobacz cały artykuł…
 
Akcja poboru krwi w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
23.02.2015
krew_small.jpgW dniu 19 lutego 2015 r. na placu przy MGOK w Kowalewie Pomorskim odbyła się akcja poboru krwi, zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa  w Bydgoszczy przy współpracy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim.           
Zobacz cały artykuł…
 
Bal Karnawałowy Czytelnika 2015
Wpisał: Biblioteka Publiczna   
20.02.2015
Dsmall_czytelnik.jpgnia 17 lutego 2015r. Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim zorganizowała ponownie bal karnawałowy skierowany do najmłodszych czytelników. W sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury o godzinie 10.00 rozpoczęto zabawę.
Zobacz cały artykuł…
 
III Bal Charytatywny
Wpisał: Ewa Bąk   
20.02.2015

1small.jpg4 lutego 2015 roku w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim odbył się  Walentynkowy Bal Charytatywny zorganizowany przez Radę Rodziców, Nauczycieli i Dyrekcję Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście - m. in. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, rodzice uczniów, nauczyciele oraz znajomi i przyjaciele z terenu nie tylko naszej gminy. Celem tegorocznego balu było nie tylko gromadzenie funduszy, ale również integracja środowiska i budowanie życzliwego klimatu wokół szkoły. Wszyscy świetnie się bawili. Prowadzące balu,  Pani Krystyna Bilska- Górny oraz Pani Grażyna Majewska wprowadzały wszystkich gości w magiczny nastrój.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Renata Faluta-Kaszubowska   
20.02.2015
kondolencj_20_02_2015.jpg
 
Brązowy Medalista Świata Artur Zakrzewski- nikt mu nie podskoczy
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.02.2015

Ksmall.jpgowalewiacy lubią sport. Nie tylko go uprawiają i mu kibicują. Obalają przy tym mit, że nasza gmina pasjonuje się tylko piłką nożną i ręczną dziewcząt. Pojawia się co raz więcej sukcesów na innych polach.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.02.2015
kondolencje_000_19_02_15.jpg
 
Przygarnij psiaka, czyli program opieki nad psem
Wpisał: P. Wiśniewska   
18.02.2015

piesek_1sssss8_02_2015.jpgPrzypominamy, że od 1 grudnia 2013 roku na terenie naszej gminy wdrożony został  program opieki nad psem. W zależności od możliwości i warunków osoby chętnej do przygarnięcia psa proponujemy dwa rodzaje opieki - wirtualną i realną.

Zobacz cały artykuł…
 
Sprzątajmy po swoich pupilach
Wpisał: P. Wiśniewska   
18.02.2015
piesek_18_02_2015.jpgW związku z napływającymi do tutejszego Urzędu sygnałami w sprawie pozostawiania na chodnikach nie tylko odpadów różnego pochodzenia, ale przede wszystkim licznych odchodów zwierzęcych przypominamy, iż na terenie miasta ustawione są oznakowane kosze uliczne na psie odchody. Dodatkowo w dwóch kioskach RUCH-u usytuowanych na Placu 700-lecia oraz w  Urzędzie Miejskim dostępne są nieodpłatnie specjalne zestawy higieniczne. Mimo to bardzo niewielka ilość osób korzysta z możliwości posprzątania po swoim zwierzęciu.  Żadne inicjatywy, apele czy akcje nie przyniosą efektu dopóki w świadomości wszystkich mieszkańców nie zrodzi się wspólna odpowiedzialność za ład i porządek.
Zobacz cały artykuł…
 
Projekt
Wpisał: Monika Piróg   
18.02.2015
Zostałeś zwolniony przez pracodawcę?
Ubiegaj się o bezzwrotną dotację do 40 tys. złotych na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.
Zobacz cały artykuł…
 
Walentynki w przedszkolu
Wpisał: Katarzyna Klugier, Dorota Dębska   
17.02.2015

small.jpgWalentynki" już na dobre zadomowiły się w naszym kalendarzu imprez i uroczystości - 13 lutego dzieci z naszego Przedszkola uroczyście świętowały dzień życzliwości, sympatii i szacunku okazywanego drugiemu człowiekowi. Serduszka, kolor czerwony oraz tańce, pląsy i zabawy to ważne elementy tego radosnego święta. Wszystkim było wesoło, a uśmiech i radość królowały pośród nas. Tradycyjnie przedszkolaki oraz wychowawcy tego dnia ubrali  się na czerwono, żeby podkreślić swym strojem charakter święta.

Zobacz cały artykuł…
 
Zakup komputera ze środków pozyskanych z Turnieju Charytatywnego Gramy z sercem
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
17.02.2015

1.jpgW dniu 09.02.2015r. organizatorzy II edycji Turnieju Charytatywnego pn. „Gramy z sercem" osobiście wręczyli wychowankom Świetlicy Socjoterapeutycznej komputer zakupiony ze środków pozyskanych w ramach turnieju.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Babci i Dziadka w Świetlicy Socjoterapeutycznej
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
17.02.2015
W small.jpgdniu 12 lutego br. z racji swego święta, zaszczycili swoją obecnością Babcie i Dziadkowie wychowanków Świetlicy Socjoterapeutycznej. Tym razem uroczystość odbyła się na sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.
Zobacz cały artykuł…
 
Uwaga - zmiana ceny biletu na Pływalnię.
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.02.2015
zmiana_ceny_17_02_15_000.jpgNiebawem miną 4 miesiące od oddania do użytku Pływalni. Wszyscy, nawet przeciwnicy jej budowy wiedzą , że „ Nasza Pływalnia „cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dziennie korzysta ok 400-450 osób z kąpieli. Od 31 października 2014r odwiedziło ją ponad 26.000 osób Byli to nie tylko mieszkańcy naszej gminy, czy sąsiednich, ale również mieszkańcy Torunia, Golubia Dobrzynia i okolic, Wąbrzeźna oraz Ciechocinka.
Zobacz cały artykuł…
 
Przebudowa drogi Nr 1722C Wąbrzeźno - Kowalewo Pomorskie.
Wpisał: Mirosław Wasilewski   
17.02.2015

remont_drogi_000_17_02_15.jpgZ uwagi na sprzyjające warunki atmosferyczne roboty budowlane w zakresie przebudowy drogi powiatowej Nr 1722C Wąbrzeźno - Kowalewo Pomorskie wykonywane są przez firmę SKANSKA S.A. z niewielkimi przerwami. W okresie jesienno-zimowym, w trakcie wykonywania robót w granicach administracyjnych Gminy Kowalewo Pomorskie, wpłynęło do tut. Urzędu kilka wniosków od właścicieli nieruchomości z zastrzeżeniami co do jakości wykonanych prac.

Zobacz cały artykuł…
 
VI GMINNE MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W WARCABACH KLASYCZNYCH KOWALEWO POMORSKIE 2015
Wpisał: Elżbieta Okrucińska   
16.02.2015

1small.jpg4 lutego 2015 roku w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim zostały rozegrane VI Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Warcabach. Zawody wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów. Do rywalizacji stanęło 40 zawodników. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Zawody przebiegały w duchu sportowej rywalizacji i gry fair play. Bezkonkurencyjny wśród chłopców okazał się Mateusz Jaskulski, który zdobył komplet 7 pkt., a wśród dziewczynek Małgosia Szymczak.

Zobacz cały artykuł…
 
Św. Mikołaj w czasie ostatnich wizyt
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.02.2015
sierakowo_sw_mikolaj_15_02_15_000.jpgW ostatni weekend karnawału Św. Mikołaj poczynił ostatnie wizyty przed powrotem do dalekiej Laponii. W dniach 14-15 lutego br. odwiedził dzieci ze wsi Srebrniki i Sierakowo w gminie Kowalewo Pomorskie. Zanim dzieci otrzymały podarki animatorzy kultury z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury zapewnili im szereg atrakcji, natomiast rodzice zadbali o ciasta i słodycze. Sale świetlicowe były świątecznie przystrojone. Wspólnie bawili się dzieci i rodzice. Razem z dziećmi i dorosłymi Mikołaja wyglądał także Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. 
Zobacz cały artykuł…
 
Żywność z Banku Żywności UE
Wpisał: MGOPS Kowalewo Pom.   
16.02.2015

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim informuje,
iż żywność z Banku Żywności UE dla osób korzystających z tej pomocy będzie wydawana w dniach:
18.02.2015r. od godz.800 do godz.1400
19.02.2015r. od godz.800 do godz.1400
20.02.2015r. od godz.800 do godz.1400
w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Kowalewie Pomorskim, ul. Plac Wolności 3

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans
Wpisał: B.Cieślak, N.Kociemska   
13.02.2015

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 31.01.2015r.

Zobacz cały artykuł…
 
Energiczna Seniorka z szansą na tytuł Człowieka Roku 2014
Wpisał: Monika Sitniewska   
13.02.2015
maria_nowatka_06_02_15_000.jpgZ radością informujemy, iż dzięki Państwa głosom kandydatka z gminy Kowalewo Pomorskie do tytułu „Człowieka Roku 2014 Gazety Pomorskiej" Pani Maria Nowatka przeszła do kolejnego etapu plebiscytu. Nadal zachęcamy do głosowania. Drugi etap plebiscytu trwa od 11 do 27 lutego br.

 

 

Zobacz cały artykuł…
 
POŻYCZKI NA ROZPOCZĘCIE I ROZWÓJ DZIAŁALNOŚCI DLA PRZEDSIĘBIORSTW Z REGIONU KUJAWSKO-POMORSKIEGO
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
13.02.2015

Kujawsko - Pomorski Fundusz Pożyczkowy to spółka powołana przez Samorząd Województwa, która wspiera mikro, małe i średnie firmy z kujawsko-pomorskiego w zakresie finansowania przedsięwzięć rozwojowych.

Zobacz cały artykuł…
 
Uroczysta Obietnica Zuchowa u Pogromców Gargamela.
Wpisał: Ilona Plewa   
13.02.2015

small.jpgDnia 09.02.2015 r. nastąpił długo oczekiwany moment, bardzo ważny dla każdej drużynowej, jak i dla samego zucha - Obietnica Zuchowa, która była podsumowaniem dotychczasowej pracy 10 zuchów, którzy po nowym naborze we wrześniu 2014 r. dołączyli do gromady „Pogromcy Gargamela".

Zobacz cały artykuł…
 
Będą nowe dowody osobiste, ale dotychczasowe ciągle ważne
Wpisał: Bożena Kliber - Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego   
13.02.2015
Od 1 marca 2015 r. będzie obowiązywał nowy wzór dowodu osobistego. Od dotychczasowych będzie je różnić m.in. to, że w dokumencie nie będzie informacji o adresie zameldowania, kolorze oczu i wzroście. Nie będzie też zeskanowanego podpisu posiadacza dowodu osobistego.
Zobacz cały artykuł…
 
Rozmowa na szczeblach władzy
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.02.2015
samorzad_w_samorzadzie_12_02_15_000.jpgPrzedstawiciele władzy uczniowskiej i mediów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 11 lutego br. spotkali się z przedstawicielem samorządu gminy czyli Burmistrzem Andrzejem Grabowskim. Tego typu spotkania to już tradycja. Co roku nowo wybrany samorząd spotyka się z organem prowadzącym szkoły.
Zobacz cały artykuł…
 
Nasza młodzież czuje się bezpiecznie
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.02.2015

small.jpgW dniu 10 lutego br. komenda powiatowa policji z Golubia Dobrzynia zorganizowała w kowalewskim gimnazjum debatę na temat bezpieczeństwa młodzieży. Mundurowi chcieli podnieść świadomość młodych ludzi, pedagogów i rodziców w zakresie zagrożeń jakie niosą ze sobą uzależnienia od alkoholu czy narkotyków. 

Zobacz cały artykuł…
 
Dla zdrowia i dla przyjemności
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.02.2015
small.jpgW Kowalewie Pomorskim przybyło nam kolejne miejsce, gdzie można miło spędzić czas. Nie tylko  odpocząć i zrelaksować się, ale również zadbać o zdrowie i samopoczucie. Od 9 lutego br. w budynku Centrum Rekreacji i Sportu przy ul. Chopina powstał gabinet masażu i rehabilitacji- Rehabilis, prowadzony przez specjalistę w tej dziedzinie Ewelinę Pakułę. Na inaugurację placówki przybył zaproszony Burmistrz Andrzej Grabowski, który był pod wrażeniem profesjonalnie przystosowanego obiektu. Powstały dwa gabinety, w tym pomieszczenie do gimnastyki korekcyjnej dla dzieci oraz poczekalnia.
Zobacz cały artykuł…
 
Brudna woda w kranach ? To nieprawda !!!
Wpisał: Małgorzata Wegner   
10.02.2015

woda.jpgW związku z pojawiającymi się na forum internetowym Gazety Pomorskiej wpisami dotyczącymi brudnej wody na terenie miasta, szczególnie na ul. Fosa Jagiellońska i Osiedlu Brodnickim, na podstawie informacji uzyskanej od Prezesa Zakładu Usług Wodnych sp. z o.o. w Ostrowitem informuję, że w ostatnich dniach nie odnotowano żadnych zgłoszeń dotyczących występowania brudnej wody. Nie zgłaszano również awarii i nie prowadzono żadnych robót na sieci, których skutkiem mogłoby być zanieczyszczenie wody.

Zobacz cały artykuł…
 
Podium
Wpisał: Andrzej Łukaszewski   
10.02.2015
small.jpgDużym sukcesem okazał się wyjazd zawodników klas piątych  na bardzo silnie obsadzony turniej piłkarski do Skrwilna. W turnieju udział wzięło 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. Trafiliśmy do koszyka z drużynami Lidera Włocławek , Lecha Rypin, Skrwy Skrwilno i Kowala Kowal.
Zobacz cały artykuł…
 
Ogólne zasady postępowania z odpadami komunalnymi
Wpisał: Anna Dalke   
09.02.2015

but.jpgW związku ze zgłoszeniami mieszkańców dotyczącymi przepełnień kontenerów na odpady komunalne przypominamy, że przed wrzuceniem odpadów plastikowych do odpowiednich pojemników należy je zgniatać. Prosimy także, aby pudła kartonowe składać i oddawać w postaci płaskich arkuszy.

Zobacz cały artykuł…
 
Grupa Wsparcia Czas spotkała się z przyjaciółmi
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.02.2015

grupa_wsparcia_czas_09_02_15_000.jpgJuż po raz XX, tym razem 7 lutego br. odbył się coroczny bal Grupy Wsparcia CZAS. Jest to organizacja działająca od ponad 20 lat w gminie Kowalewo Pomorskie i skupiająca osoby walczące z uzależnieniem alkoholowym. Organizatorzy: p. Mirosław Kowalski i p. Grażyna Róg Idzikowska zaprosili członków z organizacji działających w Brodnicy, Wąbrzeźnie, Świeciu, Grudziądzu, Toruniu, Golubiu Tucholi, Chojnicach oraz w Kowalewie. Zainteresowanie przeszło ich oczekiwanie. Przybyło 130 osób.

Zobacz cały artykuł…
 
Hołd w ostatniej drodze
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.02.2015

hold_w_ostatniej_drodze_09_02_15_000.jpgW zimowy, wietrzny, dzień pasjonaci sportu towarzyszyli w ostatniej drodze śp. Jerzego Heiniga. Uroczystość pogrzebowa w dniu 7 lutego br. była hołdem dla zmarłego i manifestacją wsparcia i współczucia dla żony i najbliższych.

Mszę świętą celebrował ks. wikary Adam Lis. Jego uduchowione kazanie, w którym porównał życie do meczu, a doczesność człowieka do funkcji trenera pozostanie na długo w pamięci żałobników.

Zobacz cały artykuł…
 
Diagnoza w zakresie spożywania alkoholu wśród młodzieży
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.02.2015
diagnoza_06_02_15_00.jpgSzanowni czytelnicy.

O szkodliwości spożywania alkoholu przez młodych ludzi nie trzeba nikogo przekonywać. Corocznie Rada Miejska w formie uchwały przyjmuje Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zobacz cały artykuł…
 
Maria Nowatka - kandydatka na Człowieka Roku 2014
Wpisał: Monika Sitniewska   
06.02.2015
maria_nowatka_06_02_15_000.jpgZachęcamy wszystkich mieszkańców Kowalewa Pomorskiego o oddanie głosu na Panią Marię Nowatkę, jedyną kowalewiankę biorącą udział w plebiscycie o tytuł „Człowieka Roku 2014 Gazety Pomorskiej". Jego celem jest uhonorowanie osób, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju i promocji regionu w różnych dziedzinach, wyróżniają się niezwykłymi zdolnościami i pomysłami, pracowitością oraz zaangażowaniem w niesieniu pomocy innym.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Zdolni sportowcy stypendystami burmistrza
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.02.2015

small.jpgW dniu 5 lutego br Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wręczył stypendia, za szczególne osiągnięcia w sporcie, zawodnikom z naszego regionu zdobyte w II półroczu 2014r. Takie spotkania wzmacniają i podkreślają więź, jaka łączy samorząd lokalny ze sportowcami. Nagrody i stypendia są bowiem wypłacane ze środków z budżetu gminy, a zasady i tryb ich przyznawania został szczegółowo uregulowany w uchwale Rady Miejskiej nr XI/108/12 z dnia 14 czerwca 2012 roku.

Zobacz cały artykuł…
 
Gwiazdka w Mlewcu
Wpisał: Katarzyna Brzycka   
06.02.2015

small.jpgW dniu 29.01.2015 roku zorganizowana została Gwiazdka dla dzieci mieszkających w miejscowości Mlewiec. Sołtys Jerzy Śliwka przywitał zebranych i poprosił o zabranie głosu przedstawiciela Gminy. Pani Sekretarz Ewa Bąk powitała dzieci życząc udanej zabawy.

Zobacz cały artykuł…
 
Rolnicy z Kowalewa protestują
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.02.2015

rolnicy_z_kowalewa_protestuja_06_02_15_000.jpgW dniu dzisiejszym (06.02) rolnicy zablokowali drogę krajową nr 15 w Kowalewie Pomorskim. Ok. 100 rolników, nie tylko z gminy Kowalewo Pomorskie spacerując po pasach sprzeciwiali się pogarszającej się sytuacji w rolnictwie. Wśród protestujących byli członkowie stowarzyszenia STOROL oraz pełnoletni uczniowie szkół rolniczych martwiący się o swoją przyszłość.

Zobacz cały artykuł…
 
Przedszkolny Bal Karnawałowy Podróż po baśniowej krainie talentów
Wpisał: Marcin Działdowski i Katarzyna Klugier nauczyciele Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
06.02.2015

dsc_0252_small.jpgKarnawał to czas wspólnych zabaw. W niedzielne popołudnie,  2 lutego 2015  roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim odbył się, przygotowany przez wychowawców i pracowników placówki, przedszkolny bal karnawałowy. Motywem przewodnim tegorocznej zabawy była „Podróż po Baśniowej Krainie talentów". Dzieci w odpowiedzi na zaproszenie organizatorów wraz ze swoimi najbliższymi wybrały się na niezwykłą, pełną przygód podróż po krainie „Muzyki i Tańca", „Wiedzy", jak również „Wyobraźni". Czekały tam na nich specjalnie przygotowane przez Wróżki zadania, m.in. „czarodziejski" taniec z apaszkami, „bajkowe skojarzenia" czy budowanie „zamku dla Króla i Królowej".

Zobacz cały artykuł…
 
Rada radzi nad kulturą
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.02.2015
1.jpg

Społeczna Rada Programowa ds. Kultury działa przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim od wielu lat. Jej priorytetową rolą jest poznanie potrzeb kulturalnych wszystkich grup społecznych oraz dotarcie do nich z ofertą.

 

Zobacz cały artykuł…
 
TAKIE BALE TYLKO W WIELKIM RYCHNOWIE
Wpisał: Aleksandra i Mariusz Banasik, Małgorzata Murzynowska-Lipińska   
05.02.2015

small.jpgSobotni Bal karnawałowy przeszedł do historii, jako jeden z najbardziej udanych, sprawiając tym ogromną satysfakcję organizatorom (Radzie Rodziców) jak i uczestnikom imprezy. W dniu balu sala była pięknie przygotowana i przystrojona, a suto zastawione stoły czekały na gości.

Zobacz cały artykuł…
 
Zwrot podatku akcyzowego
Wpisał: Irena Wróblewska   
05.02.2015
zwrot_akcyzy_03_05_02_15.jpgWarunki ubiegania się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.
Uprzejmie informuję, iż w 2015 r. producent rolny może składać do wójta, burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu tego producenta rolnego (w tym dzierżawcy) wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej do wysokości limitu zwrotu, który w 2015 r. wynosić będzie 81,70 zł/ha, w dwóch terminach, tj.
Zobacz cały artykuł…
 
Rolnicy w desperacji wychodzą na drogi.
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.02.2015
Rolnicrolnicy_w_desperacji_04_02_15_000.jpgy z gminy Kowalewo Pomorskie przyłączyli się do krajowej akcji protestacyjnej przeciwko pogarszającej się sytuacji w sektorze rolniczym. W dniu 4 lutego br. komitet protestacyjny w osobach: przewodniczący Zdzisław Czarnomski i członkowie: Grzegorz Perełka, Zbigniew Falkiewicz, Bogdan Tosnowiec, Andrzej Szablewski, Ryszard Świętalski, Stanisław Gawęcki, Maciej Piątkowski i Marian Wiśniewski złożyli na ręce Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego postulaty i poinformowali o formie protestu. 
Zobacz cały artykuł…
 
Formularze PIT
Wpisał: Magdalena Charczuk   
04.02.2015

pity_pomoc_13_03_2014.jpg

Informuję, iż w holu Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim dostępne są dla mieszkańców gminy formularze PIT.

(zamieszczono: 21.01.2015r.)

 
Przedszkolaki naukowcami
Wpisał: Małgorzata Seifert-Kamper   
04.02.2015
Wnaukowcy_2015_small.jpg miniony piątek 30 stycznia br. do Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach zawitali animatorzy z Fundacji Aleksandra Jabłońskiego, którzy poprowadzili zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego. „Prelekcje dla przedszkolaków - Mały Naukowiec II" realizowane są w ramach projektu „Kujawsko-Pomorskie Regionem Astronomicznym II" w Wydziale  Projektów Edukacyjnych i Stypendiów Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Finał Wojewódzki jest Nasz
Wpisał: A.Łukaszewski.   
04.02.2015

small.jpgNajwiększy piłkarski Turniej w Europie „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku" to rozgrywki piłkarskie dla dzieci w Europie. W Polsce organizatorem głównym są Polski Związek Piłki Nożnej i firma Tymbark. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Dyrektor Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim   
04.02.2015
kondolencje_zs_04_02_15.jpg
 
Kondolencje
Wpisał: Ewa Żuławska   
04.02.2015
kondolencje_wtz_04_032_2014.jpg
 
Kondolencje
Wpisał: Zyta Szymańska Kierownik MGOPS   
04.02.2015
kondolencje_04_02_2015.jpg
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.02.2015
kondolencje_j_heinig_04_02_15.jpg
 
Radzili na radzie
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.02.2015

small.jpgW dniu 29 stycznia br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski skorzystał z zaproszenia dyrektora i grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim i uczestniczył w Radzie Pedagogicznej. Jest to już tradycja, gdyż nauczyciele tej placówki każdego roku zapraszają organ prowadzący na pierwsze w roku kalendarzowym spotkanie.

Zobacz cały artykuł…
 
Święty Mikołaj zajechał do Chełmońca
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.02.2015

sw_mikolaj_chelmoniec_02_02_15_000.jpgW dniu 31 stycznia br. Św. Mikołaj odwiedził dzieci z Chełmońca. Świąteczne spotkania to tradycja w tym sołectwie. Mikołaj zawitał do nich już 24 raz. Dzięki pomocy rodziców za każdym razem paczki są obfite, pełne słodkości i zabawek. Tak było i tym razem. Wcześniej jednak dzieci przygotowały dla swoich rodziców program artystyczny, gdzie świąteczne pieśni mieszały się z żartami i dowcipami.

Zobacz cały artykuł…
 
Młodzi -> wykwalifikowani -> zatrudnieni
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.01.2015
mlodzi_wykwalifikowani_03_30_01_14.jpgSzanowni Państwo

Fundacja Aktywizacja - Oddział w Bydgoszczy przystąpiła do realizacji projektu „Młodzi -> wykwalifikowani -> zatrudnieni" finansowanego przez Unię Europejską, który ma na celu aktywizację zawodową młodych osób niepełnosprawnych (18-30 lat).

W ramach projektu, obok ścieżki wsparcia miękkiego (warsztaty oraz doradztwo), zaplanowano szkolenia zawodowe (wsparte stypendium szkoleniowym) oraz płatne staże (średnio 4-miesięczne).

Zobacz cały artykuł…
 
Poprawimy wygląd i funkcjonalność obiektów wiejskich.
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.01.2015

small.jpgDwie świetlice wiejskie: w Sierakowie i w Wielkim Rychnowie (gmina Kowalewo Pom.) poprawią do czerwca swój wygląd oraz funkcjonalność.

Zobacz cały artykuł…
 
Sołtys- funkcja nie do przecenienia
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.01.2015

small.jpgW dniu 28 stycznia br., na corocznym spotkaniu sołtysi z gminy Kowalewo Pomorskie omówili problemy minionego roku oraz plany na 2015. Było to ostatnie posiedzenie w tej kadencji, gdyż wiosną (do 16 maja br.) czekają nas wybory sołtysów i rad sołeckich.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Babci i Dziadka
Wpisał: Małgorzata Seifert Kamper   
29.01.2015

babcia_dziadek_small_29_01_2015.jpgDawno temu babcia z dziadkiem
w  piaskownicy się kłócili o łopatkę.
Dziś na spacer idą sobie….

Zobacz cały artykuł…
 
Babcia i dziadek na medal
Wpisał: Renata Sulska Nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
28.01.2015

4.jpgTradycyjnie i niezmiennie od wielu lat dzieci z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim zaprosili swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta – w tym roku spotkanie to miało miejsce 22 – 23 stycznia w gościnnych murach Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury.

Zobacz cały artykuł…
 
XVII Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
28.01.2015
small.jpgW dniu 24 stycznia po raz XVII w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Celem organizacji Przeglądu jest pielęgnacja tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, ochrona przed zanikaniem zwyczaju kolędowania, prezentacja twórczości kolędniczej oraz pobudzanie twórczych zainteresowań młodego pokolenia.
Zobacz cały artykuł…
 
Harmonogramy wywozu odpadów komunalnych
Wpisał: Anna Dalke   
28.01.2015

Poniżej przedstawiamy harmonogramy wywozu odpadów komunalnych dla terenu miasta na okres od lutego do grudnia 2015 r., przekazane przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych EKOSYSTEM Sp. z o.o. z Wąbrzeźna.

- harmonogramy wywozu odpadów komunalnych dla terenu miasta

Informujemy ponadto, że pracownicy w/w przedsiębiorstwa w terminie 29 - 31 stycznia br. będą rozwozili harmonogramy indywidualnie do każdej nieruchomości w obrębie miasta Kowalewo Pom.

 
Skuteczna walka z azbestem
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.01.2015
3810_azbest_21_27_01_15.jpgUstawodawca twardo wyznaczył grudzień 2032r. jako skrajną datę pozbycia się wyrobów azbestowych z naszych gospodarstw. Samorząd gminy z własnych środków wymienił stary odcinek sieci wodociągowej zawierającej tę szkodliwą substancję. Dzięki operatywności gminy również mieszkańcy Kowalewa Pom. mają szansę na bezpłatne pozbycie się tej trucizny. Największe jej połacie zalegają na dachach w formie płyt eternitowych.
Zobacz cały artykuł…
 
Parkingi dla użytkowników pływalni
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.01.2015
Informujemy, że dlaparking_jana_pawla_01_27_01_15.jpg użytkowników kowalewskiej pływalni zapewniony jest parking na terenie obiektu oraz parking przyległy do Publicznego Gimnazjum. W pełni zabezpieczają one potrzeby pasjonatów pływania.
Zobacz cały artykuł…
 
Zarząd Miejsko - Gminny OSP planuje i podsumowuje.
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.01.2015
osp_zarzad_mg_24_01_15_000.jpgW gminie Kowalewo Pomorskie funkcjonuje 13 jednostek ochotniczych straży pożarnych. Dwie z nich (Kowalewo i Wielkie Rychnowo) znajduje się w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego  W dniu 24 stycznia br. na pierwszym w tym roku posiedzeniu Zarządu oddz. Miejsko- Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych podsumowano miniony rok oraz omówiono 2015.
Zobacz cały artykuł…
 
Jasełka w przedszkolu
Wpisał: Marcin Działdowski   
26.01.2015
small.jpgWe wtorek, 13 stycznia 2015r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim  odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków  z  grupy „Pszczółek". Na przedstawienie bardzo licznie przybyli rodzice oraz dziadkowie. Atmosfera była wyjątkowa. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia.
Zobacz cały artykuł…
 
X Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
Wpisał: Mirosława Rogowska   
26.01.2015

small.jpgJuż po raz dziesiąty - 22. 01.2015 w naszej szkole rozbrzmiewały dźwięki polskich kolęd i pastorałek pod hasłem "Chwalmy Pana". Naszym wspólnym kolędowaniem chcieliśmy uwielbić Boga i rozwinąć swoje talenty muzyczne. W Przeglądzie brali udział uczniowie pięciu szkół podstawowych klas IV-VI z  Pluskowęs, Turzna,  Kowalewa Pomorskiego, Wielkiej Łąki oraz Wielkiego Rychnowa.  

Zobacz cały artykuł…
 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
26.01.2015

Wykorzystywanie azbestu lub wyrobów zawierających azbest dopuszcza się w użytkowanych urządzeniach, obiektach, instalacjach oraz miejscach do 31 grudnia 2032 roku. Właściciel, zarządca lub użytkownik miejsc, w których był lub jest wykorzystywany azbest, dokonuje inwentaryzacji zastosowanych wyrobów zawierających azbest, poprzez sporządzenie spisu z natury.

Zobacz cały artykuł…
 
Babcia i Dziadek to super sprawa
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.01.2015

dziadek_i_babcia_super_sprawa_23_01_15_000.jpgObchody Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim to praktycznie najważniejsze święto w roku. Z powodu  ilości jubilatów (po 4 dziadków do jednego przedszkolaka) święto to obchodzone jest przez dwa dni w sali widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury. Najpierw trzy i czterolatki czyli Misie i Żabki zaprosiły swoich seniorów w dniu 22 stycznia, a 5 i 6-ciolatki czyli Pszczółki i Biedronki w dniu 23 stycznia br.

Zobacz cały artykuł…
 
Św. Mikołaj w Nowym Dworze.
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.01.2015
n_dwor_mikolaj_23_01_15_000.jpgW dniu 23 stycznia br. Św. Mikołaj z workiem prezentów zajechał do mieszkańców Nowego Dworu. Zanim dzieci otrzymały podarki animatorzy kultury z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury zapewnili im szereg atrakcji. Pani sołtys Zofia Turowska, rada sołecka oraz rodzice pomagali Mikołajowi przynieść worek z 43 podarkami. Przed ich wręczeniem były zabawy sprawnościowe i zagadki.
Zobacz cały artykuł…
 
70 rocznica wyzwolenia Kowalewa spod okupacji hitlerowskiej
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.01.2015
70_rocznica_wyzw_kowalewa_23_01_15_000.jpgTradycyjnie w dniu 23 stycznia br. kowalewiacy oddali hołd przodkom  pomordowanym w zawieruchach wojennych. W parku 730-lecia Miasta pod Pomnikiem Ku Czci Poległych złożono kwiaty i pochylono sztandary. Uczczono w ten sposób 70 rocznicę wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej (23.01.1945r.) oraz 95 rocznicę powrotu Kowalewa na mapy Polski (19.01.1920r.). Zwyczajowo była tylko symboliczna wiązanka kwiatów przekazana w imieniu społeczeństwa przez Pełnomocnika Burmistrza p. Ilonę Rybicką i Sekretarza Gminy Ewę Bąk oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Jerzego Orłowskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Rozmowy na temat ZIT
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.01.2015

rozm_na_temat_zit_26_01_15_000.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski jako jeden z 25 uczestników porozumienia dotyczącego Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Bydgoszczy, Torunia i obszaru powiązanego z nimi funkcjonalnie uczestniczył w dniu 22 stycznia br. w omówieniu zasady wdrażania ZIT oraz RPO 2014-2020. Spotkanie zorganizowane przez Instytucję Zarządzającą (Urząd Marszałkowski) miało na celu przedstawienie harmonogramu naboru wniosków w poszczególnych osiach priorytetowych. http://www.kujawsko-pomorskie.pl/pliki/wiadomosci/20150114_rpo/Harmonogram.pdf

Zobacz cały artykuł…
 
Komunikat o występowaniu Barszczu Sosnowskiego
Wpisał: Agnieszka Grzela   
23.01.2015
Ponownie  przypominamy,  że  na  terenie  Gminy  Kowalewo  Pomorskie   stwierdzono  przypadki występowania  Barszczu  Sosnowskiego.  W  związku  z  tym  poniżej  przekazujemy  charakterystykę  i  metody zwalczania tej niebezpiecznej rośliny.
Zobacz cały artykuł…
 
Informacja
Wpisał: Joanna Krasicka   
23.01.2015

Informuję, iż zakończono rekrutację do projektu pn. „Likwidacja barier wykluczenia cyfrowego na obszarze Gminy Kowalewo Pomorskie"

Lista rezerwowa została zamknięta, a zatem nie przyjmujemy już wniosków na listę rezerwową.

Z poważaniem

Joanna Krasicka

 
Pływalnia jako obiekt infrastruktury przyszkolnej
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2015
plywalnia_000_20_01_15.jpgOd początku 2015 dzienne obciążenie pływalni w Kowalewie Pomorskim przerosło nasze oczekiwania. W połowie stycznia przekroczyliśmy liczbę 18tys. osób, z czego wejścia indywidualne (odpłatne) to blisko 14 tysięcy osób. Tylko w ostatni weekend (17-18.01) odwiedziło nas średnio 450 osób dziennie.
Zobacz cały artykuł…
 
Ewidencja ludności i USC - podsumowanie 2014 roku
Wpisał: Bożena Kliber - Kierownik USC   
20.01.2015
Według danych ewidencji ludności wynika, że na dzień 31 grudnia 2014 roku na terenie gminy Kowalewo Pomorskie było 11 533 mieszkańców zameldowanych na pobyt stały. Liczba podobna jak  przed  rokiem  -  na  dzień  31.12.2013  roku  było  11  531  mieszkańców.
Zobacz cały artykuł…
 
Bogaty Mikołaj zawitał do Mlewa.
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2015

bogaty_mikolaj_zawital_do_mlewa_20_01_15_000.jpgW sołectwie Mlewo bawili się wszyscy. W dniu 18 stycznia br. świętowano Mikołajki oraz Dzień Babci i Dziadka. Organizatorzy: sołtys Ryszard Lipiński wraz z radą sołecką i sponsorem firmą Uropol Mlewo zadbali o słodkości na stołach i bogate paczki dla dzieci. Grzeczni mali Mlewianie demonstrowali swoje karnawałowe stroje, które nagrodzono dodatkowymi prezentami. Animatorzy z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury wypełnił czas dzieciom ciekawymi grami, piosenkami i tańcami.

Zobacz cały artykuł…
 
Godziny funkcjonowania oraz ceny za korzystanie z Pływalni
Wpisał: Marzena Rachubińska   
19.01.2015

 Centrum Rekreacji i Sportu podaje godziny funkcjonowania oraz ceny za korzystanie z Pływalni:
Pływalnia jest czynna wg poniższego harmonogramu:

Zobacz cały artykuł…
 
Sokoły podsumowały rok
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.01.2015
small.jpgUczniowski Klub Sportowy SOKÓŁ działa przy szkole podstawowej w Wielkim Rychnowie już prawie 15 lat. Liczy 24 członków, którzy zabiegają o zapewnienie młodzieży różnej alternatywy aktywnego zagospodarowania wolnego czasu. Sztandarową dyscypliną młodzieżową jest tu kolarstwo szosowe i na tej dyscyplinie skupili się członkowie klubu i zaproszeni goście podsumowując w dniu 15 stycznia br. miniony rok i omawiając  plany na bieżący. Sprawozdanie za 2014 złożył prezes Marian Krych przedstawiając największe osiągnięcia swoich podopiecznych - Link do prezentacji .
Zobacz cały artykuł…
 
Z kolęda u Emerytów
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.01.2015

z_koleda_u_emerytow_17_01_15_000.jpgKolęda to najważniejsze wydarzenie w ciągu roku dla członków kowalewskiego  Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Jest to nie tylko okazja do wspólnego zaśpiewania kolęd, lecz także do spotkania się osób, którym często wiek lub stan zdrowia nie ułatwia podtrzymywania kontaktów towarzyskich.

Zobacz cały artykuł…
 
Bieżące informacje dotyczące gospodarowania odpadami komunalnymi
Wpisał: Anna Dalke   
15.01.2015

W związku z licznymi uwagami kierowanymi przez mieszkańców miasta Kowalewo Pom., dotyczącymi niedostarczenia przez firmę EKOSYSTEM Sp. z o.o. pojemników na poszczególne frakcje odpadów komunalnych informujemy, że wszystkie zgłoszenia są na bieżąco przekazywane przedsiębiorcy i w miarę możliwości bezzwłocznie realizowane.

Zobacz cały artykuł…
 
XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Wpisał: Wiktor Kamiński   
14.01.2015

wosp_111.jpgW tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz XXIII. Tegoroczny dochód uzyskany w zbiórce publicznej przeznaczony zostanie dla potrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Już wcześnie rano wolontariusze rozpoczęli kwestę. Efektem tego jest kwota 11.657,35 zł.

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans - grudzień 2014
Wpisał: Natalia Kociemska   
14.01.2015
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi
wg stanu na dzień 31.12.2014r.:
Ściągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 97,84 %
Ściągalność wieś (ogółem) - 95,52 %


Zobacz cały artykuł…
 
V edycja Szkółki Ekologiczno Wędkarskiej
Wpisał: Zarząd Koła PZW w Kowalewie Pomorskim   
14.01.2015

Zarząd Koła

Polskiego Związku Wędkarskiego

w Kowalewie Pomorskim zaprasza do:

 V edycji 

Szkółki Ekologiczno Wędkarskiej

Zobacz cały artykuł…
 
Piękne urodziny Honorowego Obywatela
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.01.2015

small.jpgPiękny jubileusz 85 urodzin świętowała 9 stycznia br. siostra zakonna Monika Teresa Gojtowska, piastująca zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Miasta.  Życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i pogody ducha złożył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski i najbliżsi przyjaciele. Pełna wigoru i uśmiechnięta jubilatka wraz z siostrą Eweliną przyjęła gości zgodnie z polską tradycją. Najpierw była msza święta w kościele p.w. Św. Mikołaja, a później urodzinowy tort.  

Zobacz cały artykuł…
 
Zagrali dla emocji, ale i z dobroci serca.
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.01.2015
serce_dla_dzieci_11_01_14_000.jpgRozgrywki piłkarskie, szczególnie te amatorskie zawsze wywoływały w gminie Kowalewo Pomorskie wielkie emocje. Kiedy grają drużyny sołeckie, strażackie, zakładów pracy czy samorządowców walka jest bardzo zawzięta. Niby nie zwycięstwo jest najważniejsze lecz dobra zabawa, ale każdy wie że być najlepszym to jest to.
Zobacz cały artykuł…
 
Rowerem w Sylwestra
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo   
12.01.2015

K1.jpgolarze UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo i zawodnicy skupieni  w TKK „Pacific" Toruń w dniach 02-06 stycznia br. rozpoczęli przygotowania do sezonu 2015 na obiektach sportowych Kowalewa Pomorskiego i okolic.

Zobacz cały artykuł…
 
INFORMACJA
Wpisał: Zyta Szymańska Kierownik MGOPS   
09.01.2015

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim informuje, iż jest możliwość  ubiegania się przez naszych mieszkańców gminy o bezpłatne łącze internetowe wraz z komputerem w  ramach projektu pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie województwa kujawsko - pomorskiego (druga edycja)" realizowanego przez Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Zobacz cały artykuł…
 
Zbiórki publiczne po nowemu
Wpisał: Bożena Kliber   
09.01.2015

W związku z pytaniami przedstawiam najważniejsze zmiany w nowych przepisach na ten temat.

Ustawa z dnia 14 marca 2014r. o prowadzeniu zbiórek publicznych dotyczy tylko takich zbiórek, gdzie nie ma śladów przepływu środków, a darczyńca pozostaje anonimowy oraz spełnione są trzy warunki:

Zobacz cały artykuł…
 
Konsultacje bezpośrednie dot. możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.01.2015
p_informacyjny_000_09_01_15.jpg
Szanowni  Państwo !
Specjaliści Punktów Informacyjnych, w tym Lokalnego Punktu Informacyjnego w Grudziądzu  przy Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, nieodpłatnie udzielają odpowiedzi w formie konsultacji bezpośrednich na zapytania dotyczące możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich.
Zobacz cały artykuł…
 
KURS CHEMIZACYJNY
Wpisał: Edyta Jasińska   
08.01.2015
urzad_powiat_08_01_2014.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Nowy rozkład jazdy PKP
Wpisał: Katarzyna Kamińska   
07.01.2015
arrriva_07_01_2015.jpgOd 14 grudnia 2014r. obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów przewoźnika kolejowego Arriva RP Sp. z o.o na lata 2014/2015. Pierwotna wersja planowanych zmian dotycząca linii kolejowej relacji Toruń Gł. - Kowalewo Pom. - Wąbrzeźno - Jabłonowo, ograniczała częstotliwość zatrzymań pociągu na stacjach Kamionki Jezioro oraz Wielkie Rychnowo.
Zobacz cały artykuł…
 
Wspólne kolędowanie w Wielkim Rychnowie
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.01.2015

koledowanie_w_w_rychnowie_07_01_15_000.jpgW dniu 6 stycznia br., w popularne święto Trzech Króli po raz siódmy mieszkańcy Wielkiego Rychnowa, Borówna i Nowego Dworu wspólnie kolędowali przy szopce. Wystąpili uczniowie ze szkoły podstawowych w Wielkim Rychnowie oraz orkiestra dęta działająca przy lokalnej jednostce OSP. Licznie zgromadzeni mieszkańcy wspólnie z wykonawcami śpiewali kolędy i pastorałki.

Zobacz cały artykuł…
 
Poinformuj o braku pojemników!
Wpisał: Anna Dalke   
05.01.2015
Informujemy, że firma EKOSYSTEM Sp. z o.o. w Wąbrzeźnie zakończyła rozwożenie pojemników na odpady komunalne do nieruchomości w Kowalewie Pomorskim. Osoby, którym nie dostarczono pojemników mogą zgłaszać ten fakt do Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pom., ul. Św. Mikołaja 5, biuro nr 2 lub pod nr tel. 56 6841024 wew. 52
Zobacz cały artykuł…
 
Szlachetna Paczka
Wpisał: Monika Sitniewska   
02.01.2015

szlachetna_paczka_000_2_01_15.jpgWiele radości, uśmiechu i łez szczęścia tak podsumować można tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki w Kowalewie Pomorskim. W tym roku dotarliśmy z pomocą do 21 rodzin z miasta i gminy. Najczęściej powtarzane zdanie przez rodziny, gdy wolontariusze wnieśli paczki do domu, to: "Dlaczego ktoś podarował nam aż tyle, skoro wcale nas nie zna".

Zobacz cały artykuł…
 
Pożegnanie i powitanie
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.01.2015

pozegnanie_powitanie_02_01_15000.jpgJuż po raz piętnasty mieszkańcy gminy Kowalewo Pomorskie uroczyście i wspólnie pożegnali stary rok i powitali nadchodzący Nowy Rok. Przy dźwiękach muzyki mechanicznej wszyscy wspaniale bawili się jeszcze długo po północy.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.01.2015
kondolencje_001_01_01_15.jpg
 
Tego dnia nikt nie powinien być sam
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.12.2014

small.jpgZgodnie z naszą wiarą i tradycją Święta Bożego Narodzenia to okres wyjątkowo ciepły i radosny. Wigilia jest jednym z najpiękniejszych dni w roku, w którym spędzamy czas z rodziną i składamy sobie szczere, z serca płynące, życzenia W tym radosnym dniu nikt nie powinien być sam.

Zobacz cały artykuł…
 
Kultywują tradycję i dobrze się bawią
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.12.2014

S1.jpgtaropolskim zwyczajem w okresie poświątecznym nasze domostwa odwiedzają kolędnicy. W dniu 30 grudnia młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim wspólnie z katechetą p. Krzysztofem Dębińskim kolędowała po szkołach i zakładach pracy. Wykonując pełne humoru przyśpiewki życzyła wszystkim zdrowia w rodzinie, "urodzaju w komorze" i spełnienia marzeń. Stroje kolędników robiły na słuchaczach ogromne wrażenie. Wszędzie byli przyjmowani z radością jako dobra wróżba na nadchodzący 2015 rok.

Zobacz cały artykuł…
 
Awans zawodowy nauczycieli
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.12.2014

Dwóch nauczycismall.jpgeli ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, gdzie organem prowadzącym jest samorząd gminy Kowalewo Pomorskie, zdało egzamin zawodowy.

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 301 - 400 z 1283
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!