Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. 31.08.2016
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Seniorzy z młodzieżą będą się integrować drugi raz
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.03.2016

Ś11.jpgwietlica Socjoterapeutyczna wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim otrzymały dofinansowanie na realizację II edycji przedsięwzięcia pn. „Integracja seniorów z młodzieżą 2". W ramach konkursu „WSPIERANIE AKTYWIZACJI I INTEGRACJI SPOŁECZNEJ SENIORÓW" otrzymali 3tys.zł. Za łączną wartość 3500zł zorganizowane będą zajęcia wspierające współprace międzypokoleniową seniorów i młodzieży. Skupiając się na potencjale obu pokoleń nastąpi wymiana doświadczeń, umiejętności, wiedzy i pasji.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dot. świadczenia wychowawczego Program - Rodzina 500 +
Wpisał: MGOPS Kowalewo Pom.   
18.03.2016

rodzina500.jpgW dniu 11 lutego 2016 r. została podpisana Ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. 2016 poz. 195 ) wchodząca w życie 1 kwietnia 2016 r., tak zwany program Rodzina 500 +".

Zobacz cały artykuł…
 
Kolarskie Sokoły na szosach Chorwacji i Belgii
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo   
17.03.2016
miniaturka.jpgPiotr Klimkowski i Damian Mądrzejewski wychowankowie  UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo zostali powołani do kadry narodowej juniorów w kolarstwie szosowym na 2016rok. 
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans
Wpisał: N.Kociemska   
17.03.2016

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 29.02.2016r.

Zobacz cały artykuł…
 
Wielkanocna zbiórka żywności  2016
Wpisał: Iwona Arciszewska   
16.03.2016

W dniach 11 i 12 marca po raz kolejny została przeprowadzona zbiórka żywności w ramach ogólnopolskiej akcji „Wielkanocna zbiórka żywności - 2016". Zbiórka ta została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kujawsko - Pomorskiego Banku Żywnościowo - Rzeczowego w Toruniu, tutejszym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Zespołem Szkół w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Męskie rozmowy, czyli samorząd w samorządzie
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.03.2016

11.jpgPrzedstawiciele władzy czyli samorząd uczniowski ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 15 marca br. spotkał się z przedstawicielem samorządu gminy czyli Burmistrzem Andrzejem Grabowskim. Było to męskie spotkanie, gdyż samorząd uczniowski po raz pierwszy tworzą sami panowie: Stanisław Grzegórski, Jakub Witkowski, Aleksander Barański i Hubert Dębski (nieobecny na spotkaniu).  Tego typu spotkania to już tradycja. Co roku nowo wybrany samorząd spotyka się z organem prowadzącym szkoły. Opiekunami samorządu są: p. Anna Jarecka, Justyna Bąkowska i Andrzej Łukaszewski.

Zobacz cały artykuł…
 
MTB na dobry początek
Wpisał: Dariusz Osmański   
16.03.2016

1.jpgZawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo w dniu 12 marca br. wystartowali w pierwszym wyścigu otwierającym sezon kolarski w ramach Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych Województwa Kujawsko Pomorskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
O obwodnicy Kowalewa Pomorskiego na sesji sejmiku województwa
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.03.2016

8.jpgBurmistrz Kowalewa Andrzej Grabowski skorzystał z zaproszenia do udziału w wyjazdowej, nadzwyczajnej sesji sejmiku województwa kujawsko- pomorskiego, która miała miejsce 14 marca br. we Włocławku. Reprezentował samorząd gminy Kowalewo Pomorskie oraz Konwent Burmistrzów Woj. Kujawsko - Pomorskiego. Tematem przewodnim posiedzenia było „Województwo kujawsko-pomorskie - teraźniejszość i wyzwania rozwojowe" 

Zobacz cały artykuł…
 
Zapraszamy na spektakl
Wpisał: Agnieszka Kilińska-Piotrkowska   
15.03.2016

1.jpgZapraszamy serdecznie Uczniów Szkół Podstawowych i Przedszkoli oraz ich Opiekunów  na spektakl „Bazyliszek", który  wystawiany jest  w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II  w Kowalewie Pomorskim przez członków  grupy teatralnej „Rekwizyt".

Zobacz cały artykuł…
 
APEL DO SPOŁECZEŃSTWA
Wpisał: Kierownik MGOPS - Zyta Szymańska   
15.03.2016

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim w imieniu poszkodowanych w wyniku pożaru zaistniałego w dniu 12.03.2016r. w godzinach wieczornych w miejscowości Mlewo zwraca się z prośbą o wsparcie. Sześcioosobowa rodzina w jednej chwili straciła cały dorobek swojego życia i znalazła się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Poniesione straty przekraczają ich możliwości finansowe.

Zobacz cały artykuł…
 
Akcja "CUKRZYCA"
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.03.2016
akcja_cukrzyca_00_15_03_16.jpgZaproszenie 
Starosta Golubsko - Dobrzyński i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Golubiu -Dobrzyniu serdecznie zapraszają mieszkańców
powiatu golubsko - dobrzyńskiego do wzięcia udziału w akcji prozdrowotnej
pod hasłem: „Cukrzyca".

Zobacz cały artykuł…
 
Jakub gra w pierwszej LIDZE
Wpisał: Agnieszka Szymczak   
14.03.2016

small.jpgMiło nam poinformować, że Jakub Dulnikowski - uczeń klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie odniósł ogromny sukces w konkursie matematycznym LIGA ZADANIOWA.

Zobacz cały artykuł…
 
Uczniowski Klub Sportowy Orlik złożył sprawozdanie
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2016

small.jpgDziałający przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim UKS Orlik  w dniu 11 marca br. przeprowadził zebranie sprawozdawczo- wyborcze. Prezes Jolanta Zarembska wspólnie z członkami zarządu i księgową Genowefą Folchmann złożyły sprawozdania z działalności. Waznym podkreślenia jest fakt, że wszyscy w klubie działają społecznie.

Zobacz cały artykuł…
 
Zapisz dziecko do przedszkola lub oddziału zerowego
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2016

O4.jpgd 10 marca ruszył nabór do oddziałów przedszkolnych w Przedszkolu Publicznym i w 4 szkołach na terenie gminy Kowalewo Pomorskie. Potrwa do końca marca. Organem prowadzącym dla nich jest samorząd gminy. Rodzice mają także do wyboru przedszkola niepubliczne: Entliczek Pentliczek i przy szkole stowarzyszeniowej TRIO Mlewo.  Nabór do szkół rozpocznie się w kwietniu.

Zobacz cały artykuł…
 
Sołtysi podsumowali rok
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2016

15.jpgW dniu 11 marca br., na corocznym spotkaniu sołtysi z gminy Kowalewo Pomorskie omówili problemy minionego roku oraz plany na 2016.  Data nie była przypadkowa. W tym dniu w kalendarzu przypada Dzień Sołtysa. Były życzenia i podziękowania za współpracę od Burmistrza Miasta i zaproszonych gości.

Zobacz cały artykuł…
 
E-usługi dla obywateli
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2016

2.jpgW dniu 10 marca br. Burmistrz Andrzej Grabowski reprezentował samorząd gminy Kowalewo Pomorskie i jako członek zarządu również Konwent Burmistrzów Woj. Kuj. Pom. w podsumowaniu projektu „e-Usługi, e-Organizacja". 

Zobacz cały artykuł…
 
Młodzież sama dba aby żywność była zdrowa i smaczna
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2016
sp_kowalewo_sklepik.jpgOd początku nowego roku szkolnego, obowiązują przepisy, zgodnie z którymi firmy prowadzące sklepiki szkolne nie mogą sprzedawać w nich tzw. śmieciowego jedzenia. We wrześniu weszły w życie przepisy określające, jakie produkty można sprzedawać i serwować dzieciom w szkołach. Ministerstwo Zdrowia, które przygotowało projekt, do sprawy podeszło bardzo poważnie. Stworzyło restrykcyjną i wąską listę produktów dopuszczonych do spożycia. Zniknęły chipsy, napoje gazowane i duże ilości smażonych produktów.
Zobacz cały artykuł…
 
Pół wieku na dobre i na złe
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2016

16.jpgW dniu 12 marca br. cztery pary małżeńskie obchodziły 50-lecie wspólnej drogi życiowej. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP szanownym jubilatom wręczył Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski wraz z pracownikiem USC p. Anną Szewczyk. Oprócz rodziny swoim mieszkańcom towarzyszyli radni (Marcin Dunajski) oraz sołtysi (Zdzisław Czarnomski, Adam Arbart i Jerzy Behrendt). Był szampan i gromkie sto lat od najbliższych i przyjaciół. Nie zabrakło ukradkiem ścieranych łez oraz wspomnień, których przez te 50 lat nazbierało się wiele. Jubilaci pozwolili sobie nawet na tańce. 

Zobacz cały artykuł…
 
Najmłodsi dorośli
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2016
5.jpgZwyczajem stało się już w gminie Kowalewo Pomorskie składanie życzeń najmłodszym, pełnoletnim obywatelom. W dniu swoich 18-tych urodzin otrzymują oni od burmistrza życzenia wszelkiej pomyślności i sukcesów na kolejnym etapie życia oraz zaproszenie na wspólne spotkanie.
Zobacz cały artykuł…
 
Piesek znalazł nowy dom
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
11.03.2016
pies_zn_n_dom_00_14_17_11_03_16.jpgKilka dni temu piesek o imieniu Szczypiorek, przebywający tymczasowo w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. w Kowalewie Pomorskim, znalazł prawdziwy dom i kochających ludzi. Osobą, która zainteresowała się jego smutnym losem i zdecydowała przygarnąć jest aktorka Agnieszka Pilaszewska (znana z serialu „Miodowe lata").
Zobacz cały artykuł…
 
Wielkanocne inspiracje
Wpisał: Ewa Putz-Misztal   
11.03.2016

D3.jpgnia 2 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wielkanocne inspiracje". Organizatorkami były panie Justyna Rutkowska, Anna Kuźniar oraz Ewa Putz-Misztal. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie, rodzice oraz chętne osoby ze społeczności lokalnej. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Tym razem przeprowadziła je mieszkanka Pruskiej Łąki pani Helena Łuszczyńska. Prowadząca pokazała autorskie prace. Obecni dowiedzieli się, że za pomocą niewielkich nakładów finansowych można wykonać fantastyczne, oryginalne przedmioty. Uczestnicy własnoręcznie ozdabiali techniką decoupage,  styropianowe jajka, deski, talerzyki oraz szklanki.

Zobacz cały artykuł…
 
VII GMINNE MISTRZOSTWA
Wpisał: Elżbieta Okrucińska   
10.03.2016

8.jpgVII GMINNE MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 W WARCABACH W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MARII KONOPNICKIEJ W KOWALEWIE POM.

Zobacz cały artykuł…
 
W świecie wielkiego biznesu o obwodnicy Kowalewa Pomorskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.03.2016
small.jpgW czasie XXIII Forum Ekonomicznego (7-8 marca br.) omawiano globalną politykę ekonomiczną. Poruszane problemy dotyczyły nie tylko Polski czy krajów unii europejskiej, ale całego świata. Na sesji plenarnej, w której wzięło udział 900 osób w pierwszym dniu mówiono o innowacyjności w gospodarce, a drugiego w nauce.
Zobacz cały artykuł…
 
Artur Zakrzewski 7 na Mistrzostwach Świata w Baku
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.03.2016
small.jpgMieszkaniec Nowego Dworu (gm. Kowalewo Pomorskie) Artur Zakrzewski zakończył Zawody Pucharu Świata w skokach na trampolinie na siódmej pozycji. Mistrzostwa odbywały się w dniach 4-6 marca br. w Baku (Azerbejdżan).
Zobacz cały artykuł…
 
Hala sportowa jak nówka sztuka nie śmigana
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.03.2016

8.jpgHala sportowa w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pom. zyskała nowy blask. Po 12 latach użytkowania dokonano renowacji podłogi. Przy okazji tak poważnych prac odświeżono ściany i dokonano przeglądu instalacji oświetleniowej. Prace malarskie podłogi wykonała wyłoniona w przetargu specjalistyczna firma z Gdyni dając na nie również 7 lat gwarancji. Zastosowano najwyższej jakości środki, w tym wodny lakier sportowy. Odnowienie ścian było zadaniem pracowników szkoły. Wystarczył matematyczny cyrkiel i trochę cierpliwości, a na ścianach powstały olimpijskie symbole.

Zobacz cały artykuł…
 
Życzenia - Dzień Kobiet
Wpisał: Magdalena Radko   
08.03.2016
dzkobiet_02_08_03_16.jpgZ okazji Dnia Kobiet najlepsze życzenia
wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz w pracy zawodowej.
Życzę, aby zawsze pamiętano o Waszej codziennej pracy,
nieustannym trudzie, poświęceniu i trosce o innych.
Życzę, aby szczęście towarzyszyło Paniom nie tylko w tym dniu,
ale przez cały rok, a uśmiech na stałe gościł na Waszych twarzach.

Burmistrz Miasta
Andrzej Grabowski

 
V Gminny Dzień Kobiet w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.03.2016

20.jpgW dniu 6 marca br. płeć piękna świętowała V Gminny Dzień Kobiet. Patronat nad uroczystością objął Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Co prawda nie było tradycyjnych goździków i rajstop, ale i tak panie wspaniale się bawiły.  W obchodach uczestniczyło 80 pań-aktywistek reprezentujących organizacje i instytucje działające na rzecz naszej gminy oraz 5 panów- członków Gminnej Rady Programowej ds. Kultury działającej przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury.

Zobacz cały artykuł…
 
Park petrograficzny w Kowalewie, czyli serca do kamieni ludzi z pasją.
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.03.2016

ddd.jpgJeszcze mało kto wie, że od grudnia 2015 roku w Kowalewie Pomorskim rozpoczęła funkcjonowanie Fundacja „Ocalony Świat". Fundacja została ustanowiona głównie w celu stworzenia w Kowalewie Pomorskim parku petrograficznego - jedynego tego typu miejsca w Polsce.

Zobacz cały artykuł…
 
Dot. dostępności pływalni
Wpisał: Kierownik Referatu CRiS Marzena Rachubińska   
04.03.2016
Centrum Rekreacji i Sportu - Pływalnia informuje, że w związku z udostępnieniem Pływalni dzieciom z Zespołu Szkół Miejskich z Golubia - Dobrzynia ramach projektu "Umiem Pływać" w okresie od 7 marca do 31 maja 2016 roku w następujących terminach:  poniedziałki od godz. 16.00 do godz.  17.30, środy od godz. 16.45 do godz. 18.15,  pływalnia nie będzie dostępna dla klientów indywidualnych.

Dlatego też naszych klientów indywidualnych bardzo serdecznie zapraszamy w tych dniach do korzystania z pływalni w innych godzinach.

 
Obwodnica Kowalewa w Planie Spójności
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.03.2016

Obwodnica Kowalewa i droga wojewódzka

w planie spójności komunikacji drogowej i kolejowej na lata 2014-2020

Zobacz cały artykuł…
 
Punkt Informacyjno - Konsultacyjny
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
04.03.2016

Godziny funkcjonowania

Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego

dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

Zobacz cały artykuł…
 
Przekroczyliśmy 100 tysięcy
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.03.2016

Zbasen.jpga nami 16 miesięcy funkcjonowania pływalni w Kowalewie Pomorskim. Na koniec miesiąca lutego br. odnotowaliśmy ponad 100 tysięcy korzystających z obiektu.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Zamiana z korzyścią dla obu jednostek
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.03.2016

J1.jpgednostki strażackie - OSP Kowalewo i OSP Sierakowo zamieniły się samochodami pożarniczymi. W dniu 2 marca br. zarządy dokonały protokolarnego przekazania sobie sprzętu. Prawidłowość obrotu dokumentacją nadzorował pracownik urzędu p. Edyta Jasińska.

Zobacz cały artykuł…
 
Magdalena Błach Człowiekiem Roku 2015 Powiatu Golubsko- Dobrzyńskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.03.2016

Z25.jpga nami Wielki Finał, czyli podsumowanie akcji Człowiek Roku 2015. Plebiscyt trwający od 2 stycznia prowadziła gazeta pomorska. Jego celem było wybranie osobowości minionego roku. Wśród 130 kandydatów znalazły się osoby zasłużone dla regionu, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju i promocji województwa. Społecznicy, artyści, przedsiębiorcy, politycy i sportowcy, którzy odznaczyli się w ubiegłym roku niezwykłą pracowitością, pomysłami czy zaangażowaniem w niesieniu pomocy.

Zobacz cały artykuł…
 
Sukces Martyny
Wpisał: Renata Faluta-Kaszubowska   
02.03.2016

pelzbietazablonska_i_martynazegarska.jpgW sobotę 20 lutego 2016 r. we Włocławku odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii. Z przyjemnością informujemy, że Martyna Zegarska zdobyła tytuł laureata.

Zobacz cały artykuł…
 
IV Gminny Konkurs KOWALEWO POMORSKIE - MOJA MAŁA OJCZYZNA
Wpisał: Anna Jarecka, Marzanna Siergiej, Grażyna Zacharek   
02.03.2016
4.jpgDnia 27 lutego 2016 roku odbył się IV Gminny Konkurs „KOWALEWO POMORSKIE -MOJA MAŁA OJCZYZNA".  Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem  objął Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Awans do czwartej ligi
Wpisał: Benedykt Mroziński   
02.03.2016

Szachiści LKS Promień zapewnili już sobie awans do czwartej ligi. Po siedmioletniej przerwie musieli rozpocząć  rozgrywki ligowe od V ligi. Rozegrali sześć meczów  i wszystkie wygrali. Najbardziej cennym zwycięstwem 4:1 było to nad AZS Toruń , który też wrócił do rozgrywek po kilku latach. Dla naszej drużyny punktowali: Agnieszka Retz - 4 pkt., Maciej Kobus - 4,5 pkt., Patryk Retz - 3,5 pkt. , Adrian Retz- 3 pkt oraz Benedykt Mroziński - 5,5 pkt. Do końca rozgrywek pozostały dwa mecze, ale w najgorszym przypadku  nasza drużyna zajmie drugie miejsce, ponieważ w tej chwili prowadzi z przewagą trzech punktów.

 
Sprawni nie tylko w akcji, ale i na boisku.
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.03.2016

sprawni_nie_tylko_w_akcji_01_03_16_00.jpgNa hali sportowej w Golubiu Dobrzyniu w dniu 27 lutego br. stanęło naprzeciw siebie 5 drużyn strażackich. Sprawdzili swoje umiejętności sportowe w Powiatowym Strażackim Turnieju Piłki Nożnej Halowej. Gminę Kowalewo Pomorskie reprezentowała jednostka OSP Lipienica.

Zobacz cały artykuł…
 
Kosztowna troska o bezpańskie psy.
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.02.2016
bezp_psy_000_29_02_16.jpgAnalizując wydatki na opiekę nad bezpańskimi zwierzętami za ostatnie 5 lat (2011-2015) przez samorząd gminy Kowalewo Pomorskie informujemy, że wyniosły one prawie 400tys.zł. Na tę kwotę wpływa koszt wyłapania psa oraz jego utrzymania w przechowalni i w schronisku. Wyłapywaniem jak i opieką nad zwierzętami zajmują się wyspecjalizowane podmioty m.in. spółka ZGKiM Kowalewo Pom., jak i PHU „Daniel" z Grudziądza.
Zobacz cały artykuł…
 
Dbać o meliorację to dbać o swoje dochody. Niestety nie każdy to rozumie.
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.02.2016

dbac_o_melioracje_26_02_16_000.jpgWszyscy wiemy, że prawidłowa melioracja wpływa nie tylko na wielkość plonów. Jakie straty może spowodować wysoka woda wiedzą nie tylko rolnicy. Co prawda to im najbardziej zależy, aby rowy były wyczyszczone, a studzienki i przepusty drożne, gdyż ziemia to ich warsztat pracy. Jednak podtopienia wiosenne to również zrywane mosty, podmyte i zarwane drogi czy zmyte z powierzchni ziemi budynki.

Zobacz cały artykuł…
 
Tworzymy mapę zagrożeń w naszym regionie
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.02.2016
mapa_zagrozen_000.jpgW gminie Kowalewo Pomorskie w dniu 25 lutego br. odbyły się konsultacje społeczne dotyczące założeń „Krajowej Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce". Na spotkaniu zorganizowanym przez Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Golubiu Dobrzyniu insp. Dariusza Borowca, przy współpracy innych instytucji, omawiano propozycje i uwagi dotyczące tworzenia map na terenie naszej gminy i naszego powiatu.
Zobacz cały artykuł…
 
W czasie karnawału i w Pluskowesach nie było nudno!
Wpisał: M.Pawlewicz   
26.02.2016

Wsmaller_2333.jpg pierwszym tygodniu ferii okazję do wspólnej zabawy miały również dzieci z sołectwa Pluskowęsy, uczestnicząc we wspólnej zabawie karnawałowej zorganizowanej przez radę sołecką i Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju KGW w Pluskowęsach. Nie zabrakło wspólnych tańców, gier, zabaw i konkursów, a nawet warsztatów balonowych, które prowadziła Ola Nikiel.

Zobacz cały artykuł…
 
Mamy finalistę z matematyki.
Wpisał: Agnieszka Szymczak - nauczyciel matematyki   
26.02.2016

6finalista_matematyka.jpg lutego 2016 roku Jakub Dulnikowski reprezentował w Bydgoszczy Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie i Gminę Kowalewo Pomorskie w finale Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z  matematyki dla uczniów szkół podstawowych, którego organizatorem był Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

Zobacz cały artykuł…
 
LZS Złota Odznaka Związku
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.02.2016

Rada Główna Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w dowód uznania za wieloletnią działalność na rzecz upowszechniania kultury fizycznej i turystyki w środowisku wiejskim uhonorowała Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzeja Grabowskiego ZŁOTĄ ODZNAKĄ HONOROWĄ.

Zobacz cały artykuł…
 
Regulamin konkursu
Wpisał: Biblioteka Publiczna   
23.02.2016
wiosna.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
KWALIFIKACJA WOJSKOWA 2016
Wpisał: Bożena Kliber   
22.02.2016
W dniach 03-07.03.2016r. w godzinach od 7.00 - 15.00 przy ul. Lipnowskiej 9 w Golubiu - Dobrzyniu (siedziba PSP) zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa dla osób z gminy Kowalewo Pomorskie. W tym roku wezwania otrzymało 66 mężczyzn, którzy ukończą w tym roku 19 lat oraz 8 mężczyzn z roczników 1992-1996.
Zobacz cały artykuł…
 
GRYPY MOŻNA SIĘ USTRZEC!
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
22.02.2016

grypy_mozna_sie_ustrzec_000_05_02_16.jpgCo robić, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na grypę oraz chronić przed nią innych:

Zaszczep siebie i swoją rodzinę przeciw grypie, ponadto:

Zobacz cały artykuł…
 
KONSULTACJE SPOŁECZNE DOT. WYZNACZENIA OBSZARU ZDEGRADOWANEGO I OBSZARU REWITALIZACJI
Wpisał: Agnieszka Żółtowska   
19.02.2016
 Szanowni Państwo,

Zapraszamy do konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji.

Rewitalizacja to szeroki proces przemian społecznych, przestrzennych i ekonomicznych na obszarze, znajdującym się w kryzysie. Jej celem jest ponowne przywrócenie do życia zdegradowanej części miasta i obszaru wiejskiego oraz uzupełnienie jej o nowe funkcje.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Monika Sitniewska   
19.02.2016
kondolencje_03_19_02_16.jpg
 
Dzień Babci i Dziadka
Wpisał: Iwona Zegarska   
18.02.2016

4.jpg„NIECH OD BAŁTYKU AŻ DO STÓP TATR ŻYJĄ NAM BABCIE I DZIADKOWIE STO LAT!" - Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Pożegnali swojego proboszcza.
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.02.2016
pozegnali_swoj_prob_16_02_16_0.jpgDzień 14 lutego br. stał się dla parafii p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Chełmoniu (gm. Kowalewo Pom.) wielkim świętem, niestety smutnym. Parafianie ze wsi Chełmonie, Chełmoniec, Elgiszewo, Franksztyn, Leśno, Lipienica i Szewa tłumnie przybyli do świątyni na uroczystą mszę, aby swoją obecnością podziękować odchodzącemu na emeryturę Księdzu Proboszczowi Maciejowi Augustyńskiemu za 27 lat posługi w ich parafii. Niestety stan zdrowia ks. Macieja nie pozwala na dalsze pełnienie funkcji proboszcza.
Zobacz cały artykuł…
 
Ośrodek Szkolenia w Piłce Ręcznej (OSPR) w naszym mieście
Wpisał: Jolanta Zarembska   
16.02.2016
Z1.jpg dniem 1 września 2015 r. nasza szkoła dzięki współpracy ze Związkiem  Piłki Ręcznej w Polsce przystąpiła do Programu rozwoju piłki ręcznej - Ośrodki Szkolenia w Piłce Ręcznej w Polsce - OSPR. Zadanie jest dofinansowywane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (Ministerstwo Sportu i Turystyki) oraz Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Zobacz cały artykuł…
 
Gwiazdka w Srebrnikach
Wpisał: Mirosław Wasilewski   
15.02.2016
gwiazdka_w_srebrnikach_15_02_16_000.jpgW dniu 5 lutego 2016 roku zorganizowana została Gwiazdka dla dzieci mieszkających w miejscowości Srebrniki. Sołtys Jerzy Behrendt przywitał zebranych i przekazał życzenia udanej zabawy od Rady Sołeckiej i pana Burmistrza.
Zobacz cały artykuł…
 
BAL WSPÓLNA RADOŚĆ
Wpisał: Rada Rodziców SP w Kowalewie Pomorskim   
12.02.2016
small.jpg

W Miejsko Gminnym Domu Kultury w Kowalewie Pomorskim dnia 6.02.2016 roku odbył się IV Charytatywny Bal Karnawałowy. Motto naszego balu to słowa Marii Konopnickiej „Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem”. Nie bez przyczyny takie hasło, gdyż tym razem bal został zorganizowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim. 

Zobacz cały artykuł…
 
UJEMNE SKUTKI PRZEZIMOWANIA!!!
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
12.02.2016

Poniżej zamieszczam komunikat przekazany przez Prezesa Kujawsko – Pomorskiej Izby Rolniczej odnośnie szkód w uprawach rolnych spowodowanych ujemnymi skutkami przezimowania.

Zobacz cały artykuł…
 
Zapraszamy do konsultacji społecznych!
Wpisał: Magdalena Gadomska   
12.02.2016
konsultacje_000_12_02_16.jpgSzanowni Państwo,
Zapraszamy do konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji.
Rewitalizacja to szeroki proces przemian społecznych, przestrzennych i ekonomicznych na obszarze, znajdującym się w kryzysie. Jej celem jest ponowne przywrócenie do życia zdegradowanej części miasta i obszaru wiejskiego oraz uzupełnienie jej o nowe funkcje.
Zobacz cały artykuł…
 
Spotkanie gwiazkowo- karnawałowe w Mlewcu
Wpisał: Katarzyna Brzycka   
12.02.2016

spotkanie_gwiazdkowe_mlewiec_12_02_16_000.jpgW dniu 03.02.2016 roku o godz. 1700 rozpoczęło się, organizowane co roku w sołectwie Mlewiec, spotkanie Gwiazkowo- karnawałowe dla dzieci. Sołtys Jerzy Śliwka przywitał zebranych i zaprosił do wspólnej zabawy. Świetlica wiejska zapełniła się dziećmi. Na początku były zabawy i konkursy.

Zobacz cały artykuł…
 
Uwaga Podatnicy!!!
Wpisał: Anna Kowalska   
12.02.2016
Ważna informacja podatkowa dotycząca właścicieli nieruchomości położonych w miejscowościach: Bielsk, Borówno, Chełmonie, Chełmoniec, Elzanowo, Frydrychowo, Kiełpiny, Lipienica, Mariany, Mlewiec, Mlewo, Napole, Nowy Dwór, Piątkowo, Pluskowęsy, Pruska Łąka, Sierakowo, Srebrniki, Szewa, Szychowo, Wielka Łąka, Wielkie Rychnowo, Zapluskowęsy
Zobacz cały artykuł…
 
Zwiększenie dostępności przedsiębiorstw z regionu kujawsko-pomorskiego do kapitału
Wpisał: Natalia Kociemska   
11.02.2016

Zwiększenie dostępności przedsiębiorstw z regionu kujawsko-pomorskiego do kapitału w ramach Funduszu Powierniczego JEREMIE

tfpk.jpg

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi wg stanu na dzień 31.01.2016r.
Wpisał: Natalia Kociemska   
11.02.2016

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 31.01.2016r.

Zobacz cały artykuł…
 
UWAGA NA OSZUSTÓW!
Wpisał: M.Radko   
10.02.2016

stop_oszustom.jpgDo Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim docierają informacje o oszustach grasujących na terenie naszej Gminy.

Zobacz cały artykuł…
 
ARiMR uruchamia pomoc dla rolników na Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN
Wpisał: E. Jasińska   
09.02.2016

logo_rozowj_2016.jpgOd 10 lutego do 10 marca 2016 r. rolnicy, których gospodarstwa położone są na obszarach OSN, będą mogli składać w oddziałach regionalnych ARiMR wnioski o wsparcie finansowe inwestycji, które mają na celu ograniczenie przedostawania się do środowiska naturalnego związków azotu pochodzenia rolniczego. Ten rodzaj pomocy należy do poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" i jest finansowany z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

Zobacz cały artykuł…
 
Z Włoskiej Toskanii do Wielkiego Rychnowa
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo   
08.02.2016

miniatur.jpgW dniu 07 lutego br. na zaproszenie UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo zawodnicy szosowego klubowego Mistrza Polski TKK „PACIFIC" Toruń oraz następujących UKSów: „Iskra" Mała Nieszawka; „ LUKS" Grodno Nowogród i „Cykliści" Zbójno uczestniczyli w zbiorowym treningu szosowo - technicznym.

Zobacz cały artykuł…
 
Podwójne świętowanie w Mlewie.
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.02.2016
podw_sw_w_mlewie_08_02_16_000.jpgW dniu 7 lutego br. w sołectwie Mlewo świętowano podwójnie. Połączono Dzień Babci i Dziadka z wizytą Świętego Mikołaja. Seniorom wnuczęta zadeklamowały piękny wiersz.

Św. Mikołaj z workiem prezentów i swoimi pomocnikami przyjechał pomimo słonecznej pogody. Zanim dzieci otrzymały podarki, animatorzy kultury z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury zapewnili im szereg atrakcji, natomiast rodzice zadbali o ciasta i słodycze.

Zobacz cały artykuł…
 
Kulturalne obrady
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.02.2016

S1.jpgpołeczna Rada Programowa ds. Kultury działa przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim od wielu lat. Jej priorytetową rolą jest poznanie potrzeb kulturalnych wszystkich grup społecznych oraz dotarcie do nich z ofertą.

Zobacz cały artykuł…
 
Złóż wniosek o Kosiniakowe
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.02.2016
Jdzieci_kosiniaki.jpguż 37 rodziny z terenu gminy Kowalewo Pomorskie  złożyło wniosek o przyznanie tzw. kosiniakowego, czyli  nowego świadczenia rodzicielskiego, które weszło w życie z dniem 1 stycznia 2016r.  Rozwiązanie zakłada pomoc finansową w wysokości 1000 zł miesięcznie dla niektórych rodziców. 
Zobacz cały artykuł…
 
Laureaci i finalista konkursu przedmiotowego z przyrody
Wpisał: Elzbieta Kuciak-Olszewska   
05.02.2016
D444.jpgnia 15.01.2016 r. odbył się w Toruniu finał Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z  Przyrody dla uczniów szkół podstawowych, którego organizatorem był Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.
Zobacz cały artykuł…
 
Matematycy łączmy się
Wpisał: Koordynator projektu - Magdalena Kosk   
04.02.2016
mfundacja-mass-logotyp-ikona-sowa_04_02_16.jpgOd 1 lutego 2016 r we wszystkich szkołach podstawowych rusza projekt „Matematycy łączmy się", realizowany wspólnie przez nauczycieli matematyki naszej gminy, tzn. ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom., Pluskowęsach, Wielkiej Łące i Wielkim Rychnowie.
Zobacz cały artykuł…
 
63 osoby podjęły pracę
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.02.2016

W1.jpg ramach programu prac społecznie- użytecznych 63 osoby w gminie Kowalewo Pomorskie podjęły pracę w jednostkach samorządowych. W okresie od 1 lutego do 31 grudnia br. będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i dać poznać pracodawcy.  

Zobacz cały artykuł…
 
Poznają nowinki hodowlane
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.02.2016

"W500.jpgpływ żywienia na zdrowotność i wydajność bydła" to tytuł bezpłatnego szkolenia zorganizowanego dla hodowców z gminy Kowalewo Pomorskie w dniu 4 lutego. Organizator Ośrodek Doradztwa Rolniczego oddz. Golub Dobrzyń skorzystał z uprzejmości samorządu gminy z bezpłatnego udostępnienia sali, przez co prelegenci jak i słuchacze mieli zapewnione bardzo dobre warunki.

Zobacz cały artykuł…
 
Ferie zimowe w Świetlicy Socjoterapeutycznej
Wpisał: Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej   
04.02.2016

W21.jpg okresie od 18 do 29 stycznia 2016r. Świetlica prowadziła zajęcia w ramach ferii zimowych. Zajęcia odbywały się w godzinach od 10.00 do 15.00, prowadzono je dla obu grup wychowanków łącznie.

Zobacz cały artykuł…
 
Zawodowcy i ochotnicy podsumowali rok
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.02.2016

8.jpgPoczątek roku to okres podsumowań i planów. W dniu 2 lutego br. takiego bilansu dokonali strażacy zawodowcy i współpracujący z nimi ochotnicy działający na terenie powiatu golubsko- dobrzyńskiego. Zaprosili do swojego grona placówki współpracujące czyli: pogotowie, nadzór budowlany oraz samorządowców. Gminę Kowalewo Pomorskie reprezentował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski jako samorządowiec i jako prezes zarządu oddz. Miejsko-Gminnego Zw. OSP i członek zarządu oddziału wojewódzkiego Zw. OSP RP. Komendę Wojewódzką PSP reprezentował zastępca komendanta Bogdan Sowiński, a oddział zarządu wojewódzkiego OSP dyr. Piotr Tomaszewski.  

Zobacz cały artykuł…
 
FERIE Z DOMEM KULTURY
Wpisał: Kamila Wojciechowska   
03.02.2016

T3.jpgegoroczne ferie zimowe w naszym województwie trwały od 18-31 stycznia. W programie ferii w kowalewskim Domu Kultury znalazło się wiele atrakcji dla dzieci, które jednogłośnie określiły spędzone z nami ferie - „Było naprawdę super". Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 14.00.

Zobacz cały artykuł…
 
Ewidencja ludności i USC - podsumowanie 2015 roku
Wpisał: Bożena Kliber - Kierownik USC   
03.02.2016

usc_03_02_16_000.jpgWedług danych ewidencji ludności na dzień 31 grudnia 2015 roku na terenie gminy Kowalewo Pomorskie na pobyt stały zameldowanych było 11 483 osób. Liczba podobna jak przed  rokiem  -  na dzień 31.12.2014 roku było 11 533 osób.

Zobacz cały artykuł…
 
Bal przebierańców w Chełmoniu
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
03.02.2016
bal_chelmonie_03_02_16_000.jpgKarnawałowe szaleństwo trwa. Okazję do dobrej zabawy wykorzystali również mieszkańcy sołectwa Chełmonie gdzie w dniu 28 stycznia br. w świetlicy wiejskiej w Chełmoniu odbył się bal karnawałowy dla dzieci. Organizatorami imprezy byli: Ksiądz Administrator Parafii pw. Św. Bartłomieja w Chełmoniu, Sołtys i Rada Sołecka. W spotkaniu uczestniczyły licznie przybyłe maluchy wraz z opiekunami oraz młodzież tut. Parafii.
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Babci i Dziadka w Piątkowie
Wpisał: A. Dalke   
02.02.2016

1.jpgW dniu 29.01.2016r. Sołtys Sołectwa Piątkowo oraz członkowie Rady Sołeckiej zorganizowali spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z zaproszenia skorzystały wyłącznie babcie, które przybyły do świetlicy ze swoimi wnuczętami.

Zobacz cały artykuł…
 
Jedna droga już ma dofinansowanie, a druga czeka na rozstrzygnięcie konkursu.
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.02.2016

jedna_droga_juz_ma_dofinansowanie_02_02_16_000.jpgUrząd Wojewódzki w Bydgoszczy zatwierdził ostateczną listę projektów jakie będą realizowane w 2016r. w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. 

Złożono łącznie 98 wniosków na sumę dofinansowania z budżetu państwa wynoszącą 116mln.zł. 

Zobacz cały artykuł…
 
Charytatywny Bal Karnawałowy
Wpisał: Organizatorzy   
02.02.2016

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim serdecznie zapraszają na

CHARYTATYWNY BAL KARNAWAŁOWY

Zobacz cały artykuł…
 
KARNAWAŁOWY BAL CZYTELNIKA 2016
Wpisał: Miejska Biblioteka Publiczna   
01.02.2016

4.jpgKarnawał to czas zabawy w związku z czym Miejska Biblioteka Publiczna  w Kowalewie Pomorski dnia 27.01 2016r. przygotowała XXII Karnawałowy Bal Czytelnika.

Zobacz cały artykuł…
 
Oszustwa dot. zakupu paliw
Wpisał: Irena Wróblewska   
01.02.2016

Informacja dla rolników dokonujących zakupu paliw wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym.

Na terytorium Polski zaobserwowano nasilenie zjawiska oszustw w obrocie paliwami. Nabywcami paliwa mogą być rolnicy prawdopodobnie nieświadomi uczestnictwa w takim procederze.

Zobacz cały artykuł…
 
Dotyczy zwrotu podatku akcyzowego
Wpisał: Irena Wróblewska   
01.02.2016
zwrot_pod_akc_01_02_16_001.jpgWarunki ubiegania się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Uprzejmie informuję, iż w 2016 r. producent rolny może składać do wójta, burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu tego producenta rolnego (w tym dzierżawcy) wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej w dwóch terminach, tj.

Zobacz cały artykuł…
 
Wspólna zabawa na szczytny cel.
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.02.2016

wspolna_zabawa_na_szczytny_cel_01_02_16_000.jpgDoroczny bal Grupy Czas odbył się 30 stycznia br. To już 21 bal tej organizacji, która od ponad 25 lat działa w gminie Kowalewo Pomorskie i skupia osoby walczące z uzależnieniem alkoholowym. Organizatorzy: p. Mirosław Kowalski i p. Grażyna Róg Idzikowska zaprosili członków z organizacji działających w Brodnicy, Wąbrzeźnie, Świeciu, Grudziądzu, Toruniu, Golubiu Tucholi, Chojnicach oraz w Kowalewie.

Zobacz cały artykuł…
 
KOSINIAKOWE, czyli ŚWIADCZENIE RODZICIELSKIE
Wpisał: Anna Wiśniewska - Pracownik MGOPS w Kowalewie Pom   
29.01.2016

Co to jest „Kosiniakowe"?

„Kosiniakowe" - świadczenie rodzicielskie to nowe wsparcie finansowe dla rodziców, którzy z powodu swojej sytuacji zawodowej, nie mogą skorzystać z rocznych urlopów rodzicielskich . W całej Polsce to około 125 tys. osób. Od 1 stycznia 2016r. otrzymać można 1000 zł miesięcznie przez pełny rok po urodzeniu dziecka. W przypadku urodzenia bliźniąt- przez 65 tygodni, trojaczków- 67 tygodni, czworaczków- 69 tygodni. Maksymalnie kosiniakowe można pobierać przez 71 tygodni, gdy urodzi się pięcioro lub więcej dzieci.

Zobacz cały artykuł…
 
Magdalena Błach - kandydatka na Człowieka Roku 2015
Wpisał: Monika Sitniewska   
29.01.2016
magda_29_01_16_000.jpgZachęcamy wszystkich mieszkańców Kowalewa Pomorskiego o oddanie głosu na Magdalenę Błach, jedyną kowalewiankę biorącą udział w plebiscycie o tytuł „Człowieka Roku 2015". Celem plebiscytu, organizowanego przez „Gazetę Pomorską", jest uhonorowanie osób, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju i promocji regionu w różnych dziedzinach, wyróżniają się niezwykłymi zdolnościami i pomysłami, pracowitością oraz zaangażowaniem w niesieniu pomocy innym.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Dzieci z Przedszkola Publicznego na balu u Królowej Śniegu
Wpisał: Renata Sulska - nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
29.01.2016

small.jpgKażde dziecko duże, małe

lubi bale w karnawale.

Można zmienić się w królewnę,

w królewicza też,

są cyganki, wróżki, żabki,

jest i Batman, jest i jeż"

Zobacz cały artykuł…
 
Osiedle Brodnickie & Wspólnota Mieszkaniowa Mikołajki w Świetlicy
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
29.01.2016

mikolajki_23_01_16_000.jpgNie ma nic wspanialszego jak wiara dziecka. Wiara w coś co Mu dajemy. Mikołajki są jedną z takich spraw, którą możemy im sprezentować. Dokładnie możemy podarować magię tego zwyczaju. Na dzieci z Osiedla Brodnickiego oraz Wspólnoty Mieszkaniowej (ul. Kościuszki) czekał choinkowy zawrót głowy, który rozpoczął się przedstawieniem świątecznym.

Zobacz cały artykuł…
 
BAL KARNAWAŁOWY NA RZECZ DZIECI SP WIELKIE RYCHNOWO
Wpisał: Rada Rodziców SP Wielkie Rychnowo   
28.01.2016

small.jpg23 stycznia br. w Domu Kultury w Wielkim Rychnowie odbył się Bal Karnawałowy zorganizowany przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie.

Zobacz cały artykuł…
 
Bal przebierańców i wizyta Św. Mikołaja w Sierakowie
Wpisał: Sołtys wsi Sierakowo Marta Pawlik-Śliwa   
28.01.2016

small.jpgW dniu 24 stycznia br. Sołtys, Rada Sołecka oraz KGW Sierakowo zaprosili dzieci i młodzież na karnawałowy bal przebierańców połączony z wizytą Św. Mikołaja. Chętnych nie brakowało, na spotkanie przybyło ponad 40 uczestników pomysłowo przebranych, była księżniczka batman, owieczka, robot , supermen wiele innych.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Ochrony Danych Osobowych
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.01.2016

Już po raz dziesiąty w Polsce w dniu 28 stycznia obchodzimy Dzień Ochrony Danych Osobowych. Został on ustanowiony przez Komitet Ministrów Rady Europy. Obchodzony jest w rocznicę sporządzenia Konwencji 108 Rady Europy z dnia 28 stycznia 1981 r. w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych. Konwencja ta, jest najstarszym aktem prawnym o  zasięgu międzynarodowym, który reguluje zagadnienia związane z ochroną danych osobowych.

Zobacz cały artykuł…
 
Zabawa choinkowa w świetlicy wiejskiej w Chełmońcu
Wpisał: Magdalena Gadomska   
28.01.2016

small.jpgZabawa choinkowa dla dzieci i młodzieży to jedna z najważniejszych imprez odbywających się we wsi Chełmoniec.

Zobacz cały artykuł…
 
Strategia ZIT na ukończeniu
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.01.2016
small.jpgW dniu 26 stycznia br. na kolejnym posiedzeniu roboczym 25 członków ZIT Wojewódzkiego zapoznało się z etapami prac nad strategia i jej załącznikami (analizy, prognozy). Strategia to najważniejszy dokument wyznaczający kierunek rozwoju grupy samorządów tworzących rdzeń województwa.
Zobacz cały artykuł…
 
Godziny funkcjonowania
Wpisał: Katarzyna Frasunkiewicz   
27.01.2016

Godziny funkcjonowania

Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego

dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

Zobacz cały artykuł…
 
XVIII Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
27.01.2016

small.jpgW Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim, w dniu 23 stycznia 2016 r. odbył się XVIII Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. W tym roku w przeglądzie uczestniczyło 54 wykonawców m.in. z Torunia, Grudziądza, Brodnicy, Nowego Miasta Lubawskiego, Kurzętnika, Czernikowa,  Kowalewa Pomorskiego i Pluskowęs.


Zobacz cały artykuł…
 
Trwają ferie, a w szkołach gwarno
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.01.2016

20.jpgRozpoczął się drugi tydzień ferii zimowych. Uczniowie odpoczywają po trudach nauki. Jednak w  placówkach oświatowych w gminie Kowalewo Pomorskie gwarno  i radośnie.

Zobacz cały artykuł…
 
Święty Mikołaj zawitał do gminy Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.01.2016

2.jpgW mroźny weekend (23-24 stycznia) Święty Mikołaj miał ręce pełne roboty.  Wizytował 4 sołectwa w gminie Kowalewo Pomorskie: Bielsk, Osiedle Brodnickie, Chełmoniec i Sierakowo. Sołtysi zadbali aby drogi były dobrze odśnieżone, a paczki z prezentami pełne słodkich niespodzianek.

Zobacz cały artykuł…
 
71 rocznica wyzwolenia Kowalewa spod okupacji hitlerowskiej
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.01.2016
17.jpgZ okazji 71 rocznicy wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej (23.01.1945r.) oraz 96 rocznicy powrotu Kowalewa na mapy Polski (19.01.1920r.)   kowalewiacy oddali hołd przodkom pomordowanym w zawieruchach wojennych.
Zobacz cały artykuł…
 
Z kolędą u Seniorów
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.01.2016

K2.jpgolęda to najważniejsze wydarzenie w ciągu roku dla członków kowalewskiego  Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Jest to nie tylko okazja do wspólnego zaśpiewania kolęd, lecz także do spotkania się osób, którym często wiek lub stan zdrowia nie ułatwia podtrzymywania kontaktów towarzyskich.

Zobacz cały artykuł…
 
Obowiązki właścicieli nieruchomości w czasie zimy
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
22.01.2016
obowiazki_w_czasie_zimy_000_22_01_16.jpgW związku z obecnie panującymi warunkami zimowymi oraz szeroko opisywaną sytuacją na forum Gazety Pomorskiej przypominamy, że ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w  gminach z dnia 13 września 1996 roku (tj. Dz. U. z 2013 r., poz. 1399 z późn. zm.) oraz regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie, przyjęty uchwałą nr XV/146/12 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 23 listopada 2012  roku, nakładają szereg obowiązków na właścicieli nieruchomości w zakresie utrzymania czystości i porządku w czasie zimy.
Zobacz cały artykuł…
 
Wieczór melomana
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
20.01.2016

1.jpgW dniu 15 .01.2016 roku w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim odbył się kolejny koncert z cyklu „Wieczory Melomana". Tym razem zaprosiliśmy mieszkańców na Noworoczną Galę Operetkową. Na scenie zaprezentowali się soliści Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej wraz z zaprzyjaźnionymi artystami sceny poznańskiej.

Zobacz cały artykuł…
 
Mistrzynie województwa pochwaliły się swoim sukcesem
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2016

P5.jpgiłkarki ręczne ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim zakończyły sezon ze złotem i z tytułem Mistrza w Rozgrywkach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W dniu 15 stycznia br. mistrzynie wraz z trenerami i dyrektorem szkoły Benedyktem Mrozińskim pochwaliły się swoim sukcesem rodzicom i samorządowcom: Burmistrzowi Miasta Andrzejowi Grabowskiemu, Przewodniczącemu Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Jerzemu Koralewskiemu i radnemu, jednocześnie Gminnemu Organizatorowi Sportu Robertowi Bejger. Radę rodziców reprezentowała Ewa Wojciechowska.

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 301 - 400 z 2012
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!