Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 30.04.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Informacjia o meczu
Wpisał: Zarząd LKS Promień   
17.11.2016

Zarząd LKS Promień Kowalewo Pomorskie informuje, że w sobotę 19.11.2016 roku o godz. 12.00 na Stadionie Centrum Rekreacji i Sportu przy ul. Chopina 26 odbędzie się ostatni mecz rundy jesiennej o mistrzostwo ligi okręgowej pomiędzy Promieniem Kowalewo a Strażakiem/Wdą II Przechowo.

W przypadku złych warunków atmosferycznych mecz odbędzie się na stadionie przy ul. Św. Mikołaja 5.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.

 
11 listopada  żywa tradycja, żywa pamięć
Wpisał: Nauczyciele Publicznego Gimnazjum.   
16.11.2016

Gi13.jpgmnazjalne obchody odzyskania przez Polskę niepodległości okazały się wydarzeniem niezwykłym. 10 listopada 2016 roku Szkoła przeniosła się w czasie o prawie 100 lat do II dekady XX wieku. Nauczyciele i pracownicy Publicznego  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim przygotowali dla uczniów ciekawą wyprawę w przeszłość.

Zobacz cały artykuł…
 
Gminny Konkurs Ekologiczny dla klas 0-II Mały ekolog
Wpisał: K. Gręźlikowska, J. Bąkowska, J. Parda   
16.11.2016

5.jpgŻyjemy w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku. Skażenia wód, zanieczyszczenia powietrza, przetworzona żywność wpływają negatywnie na nasze zdrowie. Wiele gatunków roślin i zwierząt jest zagrożonych wyginięciem. Żyjąc w ciągłym pośpiechu zapominamy, że człowiek jest częścią przyrody i bez niej nie może istnieć. Zatem kształtowanie świadomości ekologicznej od najwcześniejszych lat jest jednym z nadrzędnych zadań, jakie stoją przed szkołą. Ma na celu wpajanie postaw i nawyków, które uchronią nas przed niszczącym wpływem cywilizacji na środowisko przyrodnicze.

Zobacz cały artykuł…
 
Nasi Mali Ekolodzy
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.11.2016
14.jpgIII edycja konkursu ekologicznego Mały Ekolog pokazała, że najmłodsi Kowalewiacy wiedzą co to ochrona środowiska, recykling i zagrożone gatunki. Umieją rozpoznawać drzewa, zachowywać się w lesie czy posegregować śmieci.
Zobacz cały artykuł…
 
Noclegownia dla najbardziej potrzebujących
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.11.2016
noclegownia_14_11_16_00.jpgOd 1 listopada swoje podwoje otworzyła jedyna w powiecie noclegownia dla bezdomnych. Znajduje się ona w gminie Kowalewo Pomorskie i jest udostępniania potrzebującym od 1 listopada do 30 marca. Zlokalizowana od 2000r. na terenie bazy ZGKiM Sp. z o.o. przy ul. Brodnicka 1 może zapewnić docelowo miejsca dla 8 osób, osobno dla kobiet i osobno dla mężczyzn. Potrzebujących kieruje do tej placówki MGOPS. Za pobyt kowalewiaków płaci lokalny samorząd. Często korzystają także z noclegowni osoby spoza tej gminy.
Zobacz cały artykuł…
 
Świętowaliśmy 98 rocznicę odzyskania niepodległości
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.11.2016
sw_odz_niep_11_11_16_000.jpgW dniu 11 listopada br. Kowalewiacy oddali hołd poległym w walce o powrót Polski po 123 latach na mapy Europy. Obchody 98 rocznicy odzyskania niepodległości zainaugurowała Msza święta w intencji miasta, gminy i ojczyzny koncelebrowana przez ks. dziekana ks. kanonika Piotra Igielskiego, ks. kanonika Ryszarda Kobierowskiego, ks. proboszcza Wiesława Zagórskiego oraz ks. wikarego Adama Lisa.
Zobacz cały artykuł…
 
Budowa drogi rowerowej od Sierakowa, poprzez Srebrniki, Mlewiec, Mlewo do Kiełbasina rozpoczęta
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.11.2016
budowa_drogi_rower_14_11_16_00.jpgWszystkie strony biorące udział w inwestycji budowy drogi rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej na odcinku 12,6km. spotkały się 9 listopada br., aby omówić etapy prac.

Liderem przedsięwzięcia jest samorząd Województwa Kujawsko- Pomorskiego jako właściciel drogi. Partnerami w zadaniu jest starostwo powiatowe Toruń, gmina Chełmża i gmina Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
Końcówka sezonu stypendialnego
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
10.11.2016
konc_sec_styp_10_11_16.jpgTrwa sezon na stypendia. W związku z tym prezentujemy Państwu największy ogólnopolski serwis o stypendiach i konkursach - www.mojestypendium.pl.

Serwis skierowany jest przede wszystkim do studentów i uczniów poszukujących możliwości finansowania swojego rozwoju naukowego oraz do doktorantów, naukowców, artystów i sportowców. Odwiedzający znajdą w zasobach serwisu nie tylko bazę stypendiów i konkursów.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Pluszowego Misia 2016
Wpisał: Organizatorzy   
09.11.2016
mis01_700.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
KOŁYSZ NAS ZIEMIO
Wpisał: Grażyna Majewska   
09.11.2016
W9.jpg minioną sobotę 5 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim odbył się V Regionalny Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej „KOŁYSZ NAS ZIEMIO". Był to nasz mały jubileusz.
Zobacz cały artykuł…
 
Otrzęsiny w Publicznym Gimnazjum
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.11.2016

otrz_w_gimn_08_11_16_000.jpgKoty, czyli uczniowie sześciu klas I Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim straciły ogony. Popularne otrzęsiny miały miejsce 8 listopada br. i przebiegały pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie".

W komisji oceniającej zmagania klas pierwszych zasiadł Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Jak zawsze najtrudniejszą kategorią były kulinaria. Spożycie 1kilkunastu potraw regionalnych przygotowanych przez uczniów było dla członków komisji nie lada wyzwaniem.

Zobacz cały artykuł…
 
Sukcesy szachistów LKS Promień
Wpisał: Benedykt Mroziński   
09.11.2016
S2.jpgzachiści LKS Promień Kowalewo Pomorskie udanie rozpoczęli rozgrywki IV ligi Drużynowych Mistrzostw Regionu, do których awansowali w minionym sezonie, zwyciężając 3,5 : 1,5 z CK Łubianka. Swoje partie wygrali Maciej Kobus, Benedykt Mroziński oraz Adrian Retz, a Agnieszka Retz zremisowała.
Zobacz cały artykuł…
 
MATEMATYKA NA DOTYK
Wpisał: Renata Kałuża   
08.11.2016
matematyka_na_dotyk_08_11_16_00.jpgI się zaczęło. „Matematyka na dotyk" - dotyka uczniów Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach. Projekt ten rozpoczął się w naszej szkole od spotkania podczas, którego uczniowie zostali zapoznani z jego założeniami i harmonogramem.
Dnia 29 września 2016r do naszej szkoły przyjechali zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie wraz z opiekunem - panią Agnieszką Szymczak.
Zobacz cały artykuł…
 
Osiedla Brodnickie podsumowuje i planuje
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.11.2016

zebr_os_brodn_07_11_16_00.jpgObszar gminy Kowalewo Pomorskie podzielony jest na 23 sołectwa, miasto oraz dwa podmiejskie osiedla: Brodnickie i Kochanowskiego. We wszystkich sołectwach oraz na osiedlu Jana Kochanowskiego obyły się zebrania sprawozdawczo- planistyczne. Teraz przyszła kolej na Osiedle Brodnickie, co miało miejsce 4 listopada br.

Zobacz cały artykuł…
 
Inwestycja zakończona i uroczyście odebrana
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.11.2016

inw_zakoncz_05_11_16_00.jpgW dniu 5 listopada br. mieszkańcy wsi Pluskowęsy dokonali uroczystego odbioru zmodernizowanej drogi w swoim sołectwie. Przed symbolicznym przecięciem wstęgi drogę poświęcił ks. Proboszcz Roman Piask. Uroczystego otwarcia dokonali: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, radny Jarosław Lewandowski, ks. Proboszcz, sołtys Katarzyna Jaguś, była sołtys Krystyna Nowakowska, a w imieniu wykonawcy pracownik Tomasz Gadomski. Na koniec mieszkańcy zaprosili gości na kolację, aby podziękować za wykonaną inwestycję.

Zobacz cały artykuł…
 
Pojedziemy na łów, na łów przyjacielu mój...
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.11.2016
pojedziemy_na_low_03_11_16_00.jpgTradycyjnie, w imieniny swojego patrona Św. Huberta (3 listopada), członkowie kowalewskiego koła łowieckiego Knieja zorganizowali łowy. Od rana trzynastu myśliwych polowało w przynależnym im okręgu (3tys.ha w gm. Kowalewo Pom.). Dzięki pięknej pogodzie i przychylności św. Huberta, na hasło „pióro na rozkładzie" ułożono upolowane 19 bażantów na zielonym igliwiu, a myśliwi ściągając nakrycia głów oddali im hołd.
Zobacz cały artykuł…
 
PROGRAM PROFILAKTYKI ZAKAŻEŃ PNEUMOKOKOWYCH WŚRÓD DZIECI
Wpisał: Małgorzata Lewandowska   
03.11.2016
program_pneumokoki_03_11_16_00.jpgINFORMACJA NT. „PROGRAMU PROFILAKTYKI ZAKAŻEŃ PNEUMOKOKOWYCH WŚRÓD DZIECI W OPARCIU O SZCZEPIENIA PRZECIWKO PNEUMOKOKOM W WOJEWÓDZTWIE KUJAWSKO-POMORSKIM"

W 2016 r. Gmina Kowalewo Pomorskie przystąpiła do „Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród dzieci w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie Kujawsko-Pomorskim".

Zobacz cały artykuł…
 
Champions Cup Gran Canaria 2016
Wpisał: Robert Bejgier   
02.11.2016
W dniu 1.11.2016 o godzinie 9.10 z lotniska w Poznaniu zespół BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie wyleciał na Puchar Mistrzów (Klubowe Mistrzostwa Europy). Po przylocie na miejsce drużyna zapoznała się areną, na której odbywać się będą zmagania sportowe. Drugi dzień pobytu to treningi i szlifowanie taktyki przed turniejem.
Zobacz cały artykuł…
 
Godziny funkcjonowania
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
02.11.2016

Godziny funkcjonowania

Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego

dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

Zobacz cały artykuł…
 
Nie zapominamy...
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.11.2016
Pnie_zapominamy_01_11_16_00.jpgrzełom października i listopada to czas nawiedzania grobów nie tylko swoich najbliższych, ale również tych, które stoją samotne i zapomniane. Samorząd gminy Kowalewo Pomorskie „opiekuje się" 8 grobami: 3 w Chełmoniu, 3 w Pluskowęsach i 2 w Kowalewie Pom. Prze cały rok utrzymywany jest tam porządek, a przed Świętem Zmarłych dekorowane są zniczami i kwiatami.
Zobacz cały artykuł…
 
Radość z nowych dróg
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.10.2016

radosc_z_now_drog_31_11_16_000.jpgMieszkańcy osiedla kwiatowego potrafią nie tylko prosić, ale i dziękować. Po zakończonej inwestycji zaprosili samorząd gminy oraz wykonawcę na spotkanie, na którym podziękowali za pięknie wykonane drogi. Spotkanie miało miejsce w dniu 28 października. Grupa inicjatywna: Roman Woźniczka, Natalia Brudz- Huzior i Zofia Głowacka zmobilizowała mieszkańców trzech ulic: Konwaliowej, Narcyzowej, Mikołaja z Ryńska i części Odrodzenia i zaprosiła do wspólnego świętowania.

Zobacz cały artykuł…
 
Sztandar Gminy ma już 20 lat
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.10.2016
sztandar_ma_juz_20_lat_02_11_16_00.jpgGmina Kowalewo Pomorskie może poszczycić się posiadaniem wszystkich insygniów władzy świadczących o historycznym przywiązaniu do tradycji. Oprócz herbu, hymnu i hejnału od 20 lat posiada Sztandar Gminny.
Został on ufundowany przez społeczeństwo, a jego uroczyste rozwinięcie nastąpiło 11 listopada 1996r. na rynku miejskim.
Zobacz cały artykuł…
 
XX lat w pigułce
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.10.2016

xx_rozw_osw_31_10_16_00.jpg Zapraszam do obejrzenia filmu autorstwa nauczycieli Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II pani Moniki Lüdtke i pana Bartłomieja Lüdtke przedstawiającego dwudziestoletnią historię Długofalowego Programu Rozwoju Oświaty.

Zobacz cały artykuł…
 
Z urodzinową wizytą u pani Anny
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.10.2016
z_urodz_wiz_u_p_anny_31_10_16_00.jpgW dniu 27 października swoje 90 urodziny świętowała pani Anna Wiśniewska z Mlewa. Z wizytą do szanownej jubilatki przybył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, zastępca kierownika Ośrodka Pomoc Społecznej Joanna Krasicka i pracownik socjalny Beata Życińska. Jubilatka wspólnie z córka Marią (radna rady miejskiej) przyjęła gości przepysznym ciastem i winem domowej roboty.
Zobacz cały artykuł…
 
W trosce o dzieci
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.10.2016
w_trosce_o_dzieci_31_10_16_00.jpgRok szkolny w pełni. Nauczyciele zapracowani, a uczniowie już tęsknią za wakacjami. Październik to czas zebrań rodziców. W Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim na popularnej wywiadówce w dniu 27 października br. spotkali się rodzice 451 uczniów, dyrekcja, 43 nauczycieli i organ prowadzący w osobie Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Czy czujemy się bezpiecznie w naszym powiecie?
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.10.2016

czy_czuj_sie_bezp_28_10_16_00.jpgStarostwo golubsko- dobrzyńskie i komenda powiatowa policji zaprosiła mieszkańców z 6 samorządów na debatę społeczną poświęcona poprawie bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu. Było to kolejne spotkanie o tej tematyce. W spotkaniu w dniu 26 października br. pt. „Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo w ruchu drogowym" uczestniczyli jedynie samorządowcy, zarządcy dróg i służby mundurowe (policja, straż). Społeczeństwo, które widocznie czuje się bardzo bezpiecznie, nie dopisało.

Zobacz cały artykuł…
 
Jubileuszowa XX edycja programu nagradzającego uzdolnionych
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.10.2016
jubileuszowa_xx_edycja_27_10_16_000.jpgW dniu 26 października br. w gminie Kowalewo Pomorskie podsumowano XX edycję Długofalowego Programu Rozwoju Oświaty, dzięki któremu jednorazowe stypendia otrzymują uczniowie placówek oświatowych, dla których samorząd gminy jest organem prowadzącym + szkoła stowarzyszeniowa TRIO. Uczniowie ci muszą być laureatami najwyższych miejsc (I, II, III) wojewódzkich bądź gminnych konkursów przedmiotowych. Nagroda ta jest dużym wyróżnieniem dla uczniów jak i ich nauczycieli.
Zobacz cały artykuł…
 
OBOWIĄZEK NAUKI PO UKOŃCZENIU GIMNAZJUM
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
27.10.2016

Obowiązek nauki po ukończeniu gimnazjum realizowany jest poprzez:

a) uczęszczanie na zajęcia do publicznej lub niepublicznej szkoły ponadgimnazjalnej,
b) przez realizowanie, zgodnie z odrębnymi przepisami, przygotowania zawodowego u pracodawcy.

a ponadto może być spełniany poprzez:

Zobacz cały artykuł…
 
Zasadziliśmy prawie 3 tysiące sztuk drzew i krzewów, czyli akcja zadrzewiania zakończona
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.10.2016

zasadzilismy_24_10_16_00.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie od kilkunastu lat prowadzi akcję zadrzewiania. Każdego roku wysadzane są setki drzew i krzewów liściastych oraz iglastych. Każde sołectwo składa pisemne zapotrzebowanie i otrzymuje nieodpłatnie wnioskowaną liczbę roślin. Wysadza je na poboczach, skwerach, parkach i wokół świetlic.

Zobacz cały artykuł…
 
IV posiedzenie Konwentu Burmistrzów
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.10.2016
iv_posiedzenie_konwentu_24_10_16_000.jpgW dniu 24 października br. na IV posiedzeniu Konwentu Burmistrzów Woj. Kuj. Pom., które miało miejsce w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie omówiono wiele istotnych kwestii i podjęto kilka stanowisk. Chwilą ciszy uczczono również pamięć wójta Lubrańca Krzysztofa Wrzesińskiego, którego uroczystości pogrzebowe miały miejsce we wrześniu.
Zobacz cały artykuł…
 
Samorządy zabiegają o remont drogi wojewódzkiej
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.10.2016

sam_zabiegaja_24_10_16_00.jpgDroga wojewódzka 554 przecina powiat golubsko- dobrzyński od Kowalewa poprzez Golub Dobrzyń i dochodzi aż do Kikoła. Stan jej nawierzchni jest bardzo zły. Dodatkowo jest ona bardzo wąska. Coroczne uzupełnianie dziur nie zdaje egzaminu. Wymaga ona solidnego remontu. Lokalne samorządy bardzo zaangażowały się w poprawę stanu nawierzchni tej ważnej arterii. Kowalewo Pomorskie wspólnie ze starostwem powiatowym, gminami: Radomin, Golub Dobrzyń, Zbójno oraz miastem Golub Dobrzyń systematycznie wnioskują do zarządcy drogi o podjęcie działań mających na celu polepszenie jakości drogi.

Zobacz cały artykuł…
 
Mieszkańcy Mlewa podjęli uchwałę
Wpisał: Donata Pilarska-Mądry   
25.10.2016

miesz_mlew_podj_uchw_25_10_16_00.jpgRekultywacja i zagospodarowanie wyrobisk po eksploatacji kopalin są bardzo istotne ze względu na potencjalne zagrożenie, jakie mogą one stwarzać dla środowiska, o czym przekonali się już mieszkańcy Mlewa. Dlatego 24 października zgodnie ze złożonym wnioskiem podczas zebrania wiejskiego /w dniu 19 września/ mieszkańcy Mlewa chcąc uniknąć uciążliwości związanych z rekultywacją kolejnych wyrobisk po kopalniach kruszywa podjęli uchwałę: w sprawie wystąpienia z wnioskiem do Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim o zmianę uchwały Nr XXII/215/09 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 26 czerwca 2009 r., w sprawie uchwalenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
Poprawa jakości wody
Wpisał: Małgorzata Wegner   
25.10.2016
popr_jak_wody_25_10_16_00.jpgW nawiązaniu do informacji dotyczącej pogorszenia się jakości wody, zamieszczonej w dniu 11 października 2016r. informujemy, że w wyniku podjętych przez Prezesa Zakładu Usług Wodnych w Ostrowitem działań, jakość wody uległa znacznej poprawie. Tutejszy Urząd prowadzi monitoring jakości wody, z którego wynika, że w ostatni weekend woda była czysta.
Zobacz cały artykuł…
 
Kampania "Rzecznik Praw Pacjenta przypomina"
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
25.10.2016

rpp_reklama_25_10_16_00.jpgZgodnie z prośbą Rzecznika Praw Pacjenta zamieszczamy  poniżej  materiały informacyjne dotyczące  kampanii społecznej Rzecznika Praw Pacjenta pt. "Rzecznik Praw Pacjenta przypomina".

Zachęcamy mieszkańcow do zapoznania się z poniższymi matetriałami.

Zobacz cały artykuł…
 
Akcja poboru krwi
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
25.10.2016

pobor_krwi_25_10_16_00.jpgW dniu 22 października 2016 r. na placu przy MGOK MGOK w Kowalewie Pomorskim odbyła się akcja poboru krwi zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy przy współpracy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim. W akcji wzięły udział 24 osoby oddając łącznie 10,8 litrów krwi.

Zobacz cały artykuł…
 
PROBLEM BEZPAŃSKICH PSÓW
Wpisał: Renata Siwiec   
25.10.2016
bezp_psy_25_10_16_00.jpgProblem bezpańskich psów na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie znowu staje się coraz bardziej dotkliwy. Bezpańskich i porzucanych psów jest bardzo dużo, liczba ta z roku na rok rośnie a zbliżająca się zima potęguje ich ilość. W ostatnim czasie największą liczbę zgłoszeń odnotowano we wsiach znajdujących się na obrzeżach gminy.
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Seniora w Mlewie
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.10.2016
dz_seniora_w_mlewie_24_10_16_00.jpgW dniu 23 października br. w świetlicy wiejskiej w Mlewie sołtys Ryszard Lipiński oraz Rada Sołecka zaprosiła najstarszych mieszkańców tej wsi, oraz sąsiedniego Nowego Dworu na wspólny Dzień Seniora.

Życzenia i gratulacje tak wspaniałej inicjatywy złożyli również Burmistrz Kowalewa Pom. Andrzej Grabowski, Przewodniczący Rady Jerzy Orłowski i proboszcz parafii Kiełbasin ks. kanonik Kazimierz Zacharkiewicz. i oczywiście sołtys Ryszard Lipiński z sołtysem Nowego Dworu Ewą Orłowską- Mytlewską.

Zobacz cały artykuł…
 
Zmiana kursu autobusów w rejonie Chełmonia i Chełmońca
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
24.10.2016
zmina_kursu_24_10_16_000.jpg W związku z oddaniem do użytku nowo wybudowanej drogi do miejscowości Gapa i licznymi wnioskami mieszkańców tej miejscowości zostanie zmienione trasa kursowania autobusów dowożących dzieci do szkół z rejonu Chełmonia i Chełmońca.

Trasę tę obsługuje komunikacja publiczna Kujawsko - Pomorskiego Transportu Samochodowego z/s we Włocławku Oddział w Golubiu-Dobrzyniu.

Zobacz cały artykuł…
 
UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!!!
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
24.10.2016
Dokonanie wpisu do CEIDG, zarówno w zakresie rozpoczęcia wykonywania działalności, jej zaprzestania a także zmian jest całkowicie bezpłatne. Wszelkie oferty sugerujące potrzebę dokonania jakiejkolwiek opłaty w związku z wykorzystaniem wpisu w CEIDG są ofertami handlowymi, nie mającymi żadnego związku z rejestrem prowadzonym przez Ministra Rozwoju Dokonanie zatem żądanej zapłaty jest całkowicie dobrowolne.
Zobacz cały artykuł…
 
W pogoni za lisem, czyli Hubertus 2016
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.10.2016
w_pogoni_za_lisem_24_10_16_000.jpgW dniu 22 października br. odbyła się pierwsza edycja Hubertusa powiatowego, czyli popularnej pogoni za lisem. Pogoda sprzyjała organizatorom, którymi byli: Toruńska Organizacja Łowiecka, Starostwo Golub-Dobrzyń i Toruń, Zamek Golubski, Miasto Golub-Dobrzyń, Miasto i Gmina Kowalewo Pomorskie, Gmina Golub-Dobrzyń, Radomin, Zbójno, Czernikowo i Obrowo. Myśliwi i zaproszeni goście po mszy świętej uroczyście przemaszerowali na zamek, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie łowów.
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 301 - 400 z 2396
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!