Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. 30.09.2016
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kondolencje
Wpisał: Renata Faluta-Kaszubowska - Dyrektor Publicznego Gimnazjum   
25.04.2016

kondolencje_small.jpgZ wielkim smutkiem zawiadamiamy, że zmarła

Pani Grażyna Bojanowska -

Wspaniała i Sumienna Nauczycielka, Wychowawczyni Młodzieży,

Uczynna Koleżanka, Wartościowy Człowiek.

Pogrzeb odbędzie się 27.04.2016, o godz. 14.00 w Kościele Parafialnym w Kowalewie Pomorskim.

Łączymy się w bólu z Jej najbliższą rodziną - Mężem i Dziećmi.

Dyrekcja Szkoły, Pracownicy, Uczniowie, Rada Rodziców

Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim

Zobacz cały artykuł…
 
UWAGA NA ROBOTY DROGOWE
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
22.04.2016

roboty.jpgInformujemy, że w związku z aktualnie wykonywanymi remontami cząstkowymi nawierzchni bitumicznych dróg gminnych na terenie gminy Kowalewo Pomorskie przez firmę DROBUD z Wąbrzeźna, do końca miesiąca kwietnia br. będą występowały utrudnienia w ruchu drogowym pojazdów mechanicznych.

Zobacz cały artykuł…
 
Adopcja psów na terenie naszej gminy
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
22.04.2016

piesek.jpgPo raz kolejny zachęcamy do adopcji zwierząt, które stały się bezdomne i  obecnie przebywają tymczasowo na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. przy ul. Brodnickiej 1 w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Egzamin gimnazjalny w gminie Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
22.04.2016

miniatura.jpgW dniach: 18, 19 i 20 kwietnia 2016 roku został przeprowadzony w całym kraju egzamin gimnazjalny w trzeciej klasie gimnazjum. Egzamin jest powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że musi przystąpić do niego każdy uczeń kończący szkołę. Przystąpienie do egzaminu jest bowiem jednym z warunków jej ukończenia.

Zobacz cały artykuł…
 
Ruszyła modernizacja dróg Osiedla Kwiatowego i ulic przyległych.
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.04.2016

12.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski podpisał 18 kwietnia br. umowę na modernizację nawierzchni ulicy Narcyzowej, Konwaliowej, Mikołaja z Ryńska i drogi dojazdowej wzdłuż ul. Odrodzenia (droga wojewódzka) do przepompowni wody. Drogi, oprócz nowej nawierzchni, zyskają również nowy system odpływu wody deszczowej. Powstanie nowy, bezpieczny wyjazd na drogę wojewódzką. Zakres robót cieszył się dużym zainteresowaniem. Do przetargu stanęło aż 10 firm. Wśród nich były ogólnopolscy potentaci, m.in. Skanska, Lafarge. Zwycięzca - Przedsiębiorstwo Budowlano- Wdrożeniowe INŻBUD z Grudziądza podało najkorzystniejszą cenę. Za kwotę 1mln. 720tysięcy wykona swoją pracę do końca września.

Zobacz cały artykuł…
 
Dyskusja nad nowym prawem wodnym
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.04.2016

min.jpgW dniu 18 kwietnia w czasie zebrania sprawozdawczego Związek Spółek Wodnych w Toruniu podsumowano miniony rok i omówiono plany na bieżący.

Zobacz cały artykuł…
 
Warsztaty kulinarne
Wpisał: Renata Sulska nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
18.04.2016

D12.jpgzieci z najstarszych grup Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim uczestniczyły w zajęciach kulinarnych zorganizowanych przez panią Longinę Borkowicz i jej podopiecznych z Zespołu Szkół im. Lecha Wałęsy w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Matematycy łączmy się
Wpisał: Agnieszka Łęgowska   
18.04.2016
min.jpgW marcu młodzi matematycy spotkali się w Szkole Podstawowej  w Pluskowęsach na warsztatach prowadzonych przez nauczycieli matematyki naszej gminy - p. M. Kłos, p. M. Kosk, p. D. Kraśniewską, p. I. Masłowską i p. A. Szymczak.
Zobacz cały artykuł…
 
GMINNY TURNIEJ TRIO
Wpisał: Agnieszka Łęgowska   
18.04.2016

min.jpg„Zabawa jest nauka, nauka zabawą. Im więcej zabawy tym więcej nauki." Pod tym hasłem przebieg „Gminny Turniej Trio", który został rozegrany w sobotę, 9 kwietnia w naszej szkole.

Zobacz cały artykuł…
 
Akademia Piłkarska "Młode Lwy"
Wpisał: Angelika Jagielska   
18.04.2016

miniatura_mode_lwy.jpgZapraszamy dziewczynki i chłopców w wieku od 4 do 12 lat do udziału w zajęciach sportowych. Akademia Piłkarska „Młode Lwy" organizuje profesjonalne treningi piłki nożnej dla najmłodszych w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Osiedla Jana Kochanowskiego podsumowuje i planuje
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.04.2016

5.jpgW dniu 14 kwietnia br. mieszkańcy Osiedla Jana Kochanowskiego spotkali się na tradycyjnym zebraniu sprawozdawczo-planistycznym. Na spotkanie zaprosili Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, Informację o działalności Banku Spółdzielczego złożył prezes tej placówki, jednocześnie mieszkaniec osiedla Zbigniew Krasicki.

Zobacz cały artykuł…
 
VI A NAJLEPSZA W POWIECIE
Wpisał: Benedykt Mroziński   
15.04.2016
D8.jpgnia 14.04.2016r. uczniowie klasy VI a Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim udali się na IV Międzyszkolne Mistrzostwa Klas Szóstych Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego. Mistrzostwa te odbywały się w Zespole Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Golubia - Dobrzynia Mariusza Piątkowskiego i Starosty Powiatu Golubsko - Dobrzyńskiego Andrzeja Okrucińskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Informacja o zakończeniu odbierania popiołu z palenisk domowych
Wpisał: Anna Dalke   
15.04.2016

image001.jpgInformujemy, że w związku z zakończeniem sezonu grzewczego, od 01.05.2016r. przedsiębiorca wywożący odpady komunalne zaprzestaje odbierania popiołu z oddzielnych pojemników stanowiących własność właścicieli nieruchomości.

Zobacz cały artykuł…
 
Hołd Honorowemu Obywatelowi Miasta
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.04.2016
miniatura.jpgW dniu 14 kwietnia br., z okazji XX rocznicy śmierci śp. Stanisława Dąbkowskiego Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski złożył wiązankę kwiatów i zapalił znicz na mogile Honorowego Obywatela Miasta.
Zobacz cały artykuł…
 
A co tam w gminie słychać?
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.04.2016

miniaturka.jpgW dniu 12 kwietnia br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski zaprosił członków Towarzystwa Miłośników Kowalewa na trzynaste, tradycyjnie spotkanie, aby podzielić się planami na bieżący rok i podsumować mijający. W spotkaniu uczestniczyła także Pełnomocnik Burmistrza Ilona Rybicka i Sekretarz Gminy Ewa Bąk.

Zobacz cały artykuł…
 
Oferta pracy
Wpisał: Monika Piróg   
12.04.2016
oferta_pracy_000_12_04_16.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy
Wpisał: N.Kociemska   
12.04.2016

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 31.03.2016r.

Zobacz cały artykuł…
 
Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków
Wpisał: Dyrektor MGOK - Barbara Niewidział   
12.04.2016
zab.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Ostrzeżenie przed wyłudzeniem pieniędzy
Wpisał: MGOPS w Kowalewie Pomorskim   
12.04.2016

rodzina500.jpgMiejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim, na prośbę Wydziału Polityki Społecznej Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, w związku z coraz częściej pojawiającymi się problemami wyłudzeń pieniędzy od osób chcących złożyć wniosek o świadczenia wychowawcze, w szczególności przez oferowanie odpłatnych wniosków w witrynach internetowych, informuje iż proces przekazywania wniosków o świadczenia wychowawcze jest bezpłatny.

Zobacz cały artykuł…
 
Ściganie MTB zakończone
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo   
11.04.2016

99.jpgW sobotę 09 kwietnia br. w Małym Rudniku  rozegrane zostały zawody Grand Prix Grudziądza w Przełajach "ROWEROWA WIOSNA" w ramach Kolarskiej Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych - Szlakiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2016".

Zobacz cały artykuł…
 
VI rocznica katastrofy upamiętniona odsłonięciem pomnika.
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.04.2016

smolenska_tablica_10_04_16_000.jpgW dniu 10 kwietnia br. w VI rocznicę katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem i w 76 rocznicę pomordowania polskiej inteligencji w Katyniu w całej Polsce oddano hołd naszym rodakom. W gminie Kowalewo Pomorskie obchody zainaugurowała msza św. w kościele p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Kowalewie Pomorskiem koncelebrowana przez ks. dziekana Ryszarda Kobierowskiego oraz ks. Dariusza Drążek.

Zobacz cały artykuł…
 
Książka Pogrzebana Prawda dla zainteresowanych.
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.04.2016

Informujemy, że jeszcze do 10 maja będzie można nabyć książkę „Pogrzebana Prawda" opisującą wspomnienia najbliższych ofiar katastrofy samolotu rządowego w Smoleńsku. Koszt 35zł za sztukę. Zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim w godzinach funkcjonowania.

 

Społeczny Komitet Upamiętniające Tragedię Smoleńską.

Zobacz cały artykuł…
 
VI rocznica tragedii pod Smoleńskiem w Golubiu - Dobrzyniu.
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.04.2016
miniatura.jpgMieszkańcy powiatu golubsko- dobrzyńskiego uczcili w dniu 9 kwietnia br.  pamięć 96 ofiar tragicznego wypadku rządowego samolotu pod Smoleńskiem z 2010 roku. W katastrofie zginęła m.in. prezydencka para, posłowie, senatorowie, najwyżsi przedstawiciele służb mundurowych i społecznych.
Zobacz cały artykuł…
 
Obchody Światowego Dnia Zdrowia, czyli akcja prozdrowotna pod hasłem: Cukrzyca
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
11.04.2016

miniaturka.jpgW dniu 8 kwietnia br. w godz. od 9.00-13.00 w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury im. Wł.S. Reymonta została przeprowadzona akcja prozdrowotna pod hasłem: „Cukrzyca" w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Mogli wziąć w niej udział mieszkańcy powiatu golubsko - dobrzyńskiego. Organizatorami akcji byli: Starosta Golubsko - Dobrzyński oraz Powiatowy Inspektor Sanitarny w Golubiu - Dobrzyniu.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Angelika Jagielska   
08.04.2016
kondolencje_14_30_08_04_16.jpg
 
TARGOWISKO
Wpisał: Barbara Stosio   
08.04.2016
 Nastała wiosna i sprzyjająca pogoda do handlu na świeżym powietrzu. Informujemy, że targowisko miejskie jest czynne w każdą środę i sobotę od godz. 6.00. W celu zwiększenia zainteresowania tą formą handlu w miesiącu kwietniu br. nie będą pobierane opłaty targowe.

Zapraszamy wszystkich sprzedających do korzystania z naszego targowiska.

Prezes ZGKiM Sp.zo.o. Barbara Stosio

 
Wyniki konkursu plastycznego dla dzieci 5,6-letnich nt. Zapomniana baśń
Wpisał: koordynator konkursu: Maria Lipka   
07.04.2016

7.jpg„Zapomniana baśń" to XIII edycja konkursu plastycznego tematycznie związanego z baśniami, organizowanego pod patronatem Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pom.

Zobacz cały artykuł…
 
Finaliści Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego
Wpisał: Renata Faluta-Kaszubowska   
06.04.2016

G1.jpgratulujemy Julii Bąk (klasa IIe) oraz Kacprowi Zarembskiemu (klasa IIIe) otrzymania tytułu finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym. Julia brała udział w konkursie z biologii, a Kacper z języka angielskiego. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu tych przedmiotów. Aby przejść kolejne etapy nasi gimnazjaliści zmagali się z opanowaniem wiadomości nie tylko z gimnazjum, ale również ze szkoły ponadgimnazjalnej. Tytuł finalisty zwiększy ich szanse w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.

Zobacz cały artykuł…
 
Asystent rodziny
Wpisał: Kierownik MGOPS - Zyta Szymańska   
06.04.2016

Rodziny przeżywające trudności w wypełnianiu funkcji  opiekuńczo-wychowawczej, mogą otrzymać wsparcie od gminy w postaci asystenta rodziny. Możliwość taka wynika z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Zobacz cały artykuł…
 
Poziomy za 2015 rok osiągnięte
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.04.2016

kosze_04_05.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie zamknął rok 2015 bardzo dobrymi wskaźnikami w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowanie
Wpisał: Rodzina Bazanowskich z Mlewa   
05.04.2016

Nkwiaty_wazon.jpginiejszym chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom za udzielone wsparcie finansowe i rzeczowe dla naszej rodziny. W dniu 12 marca 2016 roku w wyniku pożaru budynku mieszkalnego straciliśmy cały dobytek. Dzięki Państwa pomocy w krótkim czasie mogliśmy wyremontować to co strawił pożar.

Zobacz cały artykuł…
 
Świadczenia wychowawcze  Rodzina 500 + Wypłata świadczeń
Wpisał: MGOPS w Kowalewie Pomorskim   
04.04.2016

Mrodzina500.jpgiejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim informuje, iż zgodnie z art 49. ust.2 Ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. 2016, poz. 195) w przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia wychowawcze na okres świadczeniowy od 1 kwietnia 2016 r. do 30 września 2017 r. złoży wniosek w terminie 3 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy (tj. 1 kwietnia br.) ustalenie i wypłata świadczenia wychowawczego następuje w terminie 3 miesięcy licząc od dnia złożenia wniosku z prawidłowo wypełnionymi dokumentami.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja "po" konsultacjach społecznych
Wpisał: Agnieszka Żółtowska   
04.04.2016

kowalewo_00_04_04_16.jpgW dniach 9 i 10 marca 2016 roku odbyły się konsultacje społeczne projektu uchwały  w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. Przedmiotowe konsultacje przeprowadziła firma Dorfin Grant Thornton Frąckowiak sp. z o. o., sp. k., która zajmuje się opracowaniem Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie na lata 2015 - 2023.

Zobacz cały artykuł…
 
Życzenia dla jubilatów
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.04.2016

zycz_dla_jub_00_04_04_16.jpgW dniu 2 kwietnia br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski przekazał w imieniu społeczeństwa życzenia Państwu Irenie i Adamowi Arbart z okazji jubileuszu 60-lecia pożycia małżeńskiego. Pan Adam od kilku kadencji pełni funkcję sołtysa sołectwa Kowalewo Pomorskie. Wspólnie z małżonką i najbliższymi prowadzi firmę gastronomiczną.

W imieniu swoim jak i pracowników urzędu gratuluję Państwu Arbart tak wspaniałego sukcesu życzymy kolejnych lat w zdrowiu i w otoczeniu miłości najbliższych- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Zobacz cały artykuł…
 
Hołd Honorowemu Obywatelowi Miasta w XI rocznica śmierci
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.04.2016
hon_ob_rocz_00_03_04_16.jpgW dniu 2 kwietnia, z okazji XI rocznicy śmierci świętego Jana Pawła II Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski oddał hołd Honorowemu Obywatelowi Miasta składając pod popiersiem wiązankę kwiatów.
Zobacz cały artykuł…
 
XII sesja Rady Miejskiej, czyli konkursy, konkursy, konkursy.....
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.03.2016

13.jpgXII sesja Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 30 marca br. przebiegała pod hasłem konkursów. W ekologiczno- zimowo- letniej atmosferze dokonano podsumowania 3 konkursów.  Zgromadziło to na sali tłumy zainteresowanych. Wspomnienie zimy wróciło dzięki konkursowi „Na najpiękniejszą iluminację świąteczno-noworoczną", a nostalgia za latem nadeszła w czasie konkursów: „Na najpiękniej ukwiecony balkon" i „Przywracamy urok naszej gminie". W obradach uczestniczyli laureaci konkursów, którzy dumnie odbierali nagrody.

Zobacz cały artykuł…
 
Nagroda za sukcesy artystyczne dla Amelii
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
31.03.2016
stypendium_00_31_03_15.jpgKolejna młoda Kowalewianka Amelia Żuławska otrzymała nagrodę Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie za uzyskane sukcesy artystyczne i promocję Gminy.

W dniu 29 marca br. uczennica Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim odebrała z rąk Ewy Bąk Sekretarza Gminy gratulacje i nagrodę finansową. Otrzymane środki finansowe Amelia przeznaczy na dalsze szlifowanie swojego talentu wokalnego.

Zobacz cały artykuł…
 
Rozstrzygnięcie gminnego konkursu ,,Przywracamy urok naszej gminie,, 2015
Wpisał: Magdalena Kroczek   
31.03.2016

roz_konk_002_31_03_16.jpgW roku 2015 przeprowadzona została trzynasta edycja konkursu „Przywracamy urok naszej gminie", któremu przyświeca idea przywrócenia estetycznego wyglądu miejscom zaniedbanym, zniszczonym i zaśmieconym.

Konkurs ten jest skierowany zarówno do jednostek sołeckich jak i osób fizycznych, prawnych, organizacji nie posiadających osobowości prawnej, stowarzyszeń a także grup nieformalnych złączonych ideą konkursu.

Zobacz cały artykuł…
 
Dot. obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Miasta i Gminy
Wpisał: Magdalena Gadomska   
25.03.2016
 
Dzień Kobiet w Sierakowie
Wpisał: Sołtys Sołectwa Sierakowo Marta Pawlik-Śliwa   
24.03.2016

2.jpgW dniu 13 marca br w Sołectwie Sierakowo świętowano Dzień Kobiet, którego organizatorem byli KGW, Rada Sołecka, Sołtys i OSP. Do wspólnego świętowania zaproszono Panią Marię Wiśniewską Przewodniczącą Rady Powiatu, Panią Ewę Bąk- Sekretarz Gminy, Ks. Wikarego Marka Wysockiego oraz Panie z zaprzyjaźnionego Piątkowa Marlenę Lewandowską -Sołtysa wsi oraz członkinię Rady Sołeckiej Panią Danutę Potarzyńską.

Zobacz cały artykuł…
 
VII Komitet Monitorujący
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.03.2016

7.jpgKolejne, VII posiedzenie Komitetu Monitorującego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 miało miejsce 22 marca w Bydgoszczy.

Zobacz cały artykuł…
 
Możliwość pozyskania mieszkań z RTBS - docelowa własność
Wpisał: Małgorzata Wegner   
24.03.2016

mozliwosc_poz_miesz_rtbs_00_05_02_16.jpgW związku z planowaną budową budynku wielorodzinnego w formule docelowej własności przy ul. Kościuszki w Kowalewie Pomorskim informujemy, że Zarząd Rypińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. w Rypinie po raz ostatni apeluje do osób zainteresowanych nabyciem mieszkania, o zapisywanie się na listę chętnych.

Zobacz cały artykuł…
 
Protokoły strat w uprawach rolnych
Wpisał: Edyta Jasińska   
23.03.2016
Informuję, że rolnicy którzy odnotowali straty w uprawach rolnych spowodowanych ujemnymi skutkami przezimowania, mogą złożyć protokół z zakresu i wysokości powstałych szkód.
Zobacz cały artykuł…
 
MEDALE UCZNIÓW NASZEJ GMINY
Wpisał: Elżbieta Okrucińska   
23.03.2016

2.jpgMEDALE  UCZNIÓW NASZEJ GMINY W OTWARTCH MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO
W WARCABACH STUPOLOWYCH W MDK NR 1  W BYDGOSZCZY

Zobacz cały artykuł…
 
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Oznaki wiosny w literaturze dziecięcej
Wpisał: Kamila Wojciechowska   
23.03.2016

2.jpgDnia 20  marca 2016r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Oznaki wiosny w literaturze dziecięcej". Organizatorem konkursu była MGOK- Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim. W konkursie udział wzięło ponad 100 uczestników ze Szkół Podstawowych z Kowalewa Pomorskiego, Pluskowęs, Wielkiej Łąki, Wielkiego Rychnowa, Publicznego  Przedszkola w Kowalewie Pomorskim, Przedszkola Entliczek-Pentliczek, Świetlicy Socjoterapeutycznej w Kowalewie Pom. oraz koła plastycznego działającego przy filii bibliotecznej w Wielkim Rychnowie. Uczestnikami konkursu byli w zdecydowanej większości Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz filii bibliotecznych.

Zobacz cały artykuł…
 
Czas na wiosenne porządki
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
23.03.2016

porzadki.jpgPrzed nami najpiękniejsza pora roku - wiosna. Wraz z końcem zimy i nastaniem ciepłych dni przyroda budzi się do życia. Niestety, właśnie teraz bardzo widoczne stają różnorodne odpady, głównie butelki, papiery, worki foliowe i odchody zwierzęce.

Zobacz cały artykuł…
 
Przekaż 1% podatku
Wpisał: Zarząd UKS "SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo   
23.03.2016
sokol__small_2016.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Konkurs Wielkanocny 2016
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
22.03.2016

5.jpgKonkurs Wielkanocny na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszej gminy. To najlepsza okazja, by móc prezentować symbole, które w ludowych zwyczajach wiążą się z okresem poprzedzającym Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Obowiązki właścicieli zwierząt
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
22.03.2016

zwierzak.jpgW związku z tym, iż problem niedopilnowanych psów na terenie naszego miasta i gminy jest bardzo dotkliwy przypominamy, że zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na  terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie, przyjętym Uchwałą nr XV/146/12 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 23 listopada 2012 roku, właściciele lub opiekunowie zwierząt domowych zobowiązani są do stałego oraz skutecznego dozoru nad nimi oraz zachowania wszelkich środków ostrożności zapewniających ochronę przed zagrożeniem bądź uciążliwością dla ludzi.

Zobacz cały artykuł…
 
PODZIĘKOWANIE
Wpisał: UKS "SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo   
22.03.2016
smaller.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Zbiórka artykułów papierniczych
Wpisał: Dorota Kriger   
21.03.2016

W1.jpg dniu 14 marca 2016r. mieliśmy zaszczyt podejmować w Świetlicy Socjoterapeutycznej, niezwykle sympatycznych, małych gości. Naszą placówkę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Entliczek-Pentliczek" wraz ze swoimi opiekunkami: p. Sylwią Sadowską i p. Pauliną Wiewiór-Guściora. Okazją do spotkania była akcja charytatywna „Dzieci dzieciom" w której wzięły udział dzieci z przedszkola. Celem podjętej inicjatywy była zbiórka artykułów papierniczych dla podopiecznych Świetlicy.

Zobacz cały artykuł…
 
IV Gminne Zawody Sprawnościowe kl. I - III
Wpisał: Robert Bejgier - Gminny Organizator Sportu   
21.03.2016

14.jpgW dniu 12.03.2016 w hali Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim odbyły się IV Gminne Zawody Sprawnościowe klas I - III.

Zobacz cały artykuł…
 
Droga Krzyżowa ulicami miasta
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.03.2016

2.jpgTradycyjnie w ostatni piątek (18.03.16) przed niedzielą palmową ulicami miasta Kowalewa Pomorskiego odbyła się droga krzyżowa upamiętniająca mękę Pańska. Pomimo zimnego, wietrznego wieczoru zgromadził się spory tłum pątników.

Zobacz cały artykuł…
 
Zebrania sprawozdawczo- wyborcze w jednostkach OSP.
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.03.2016

osp_mlewo_21_03_16_00.jpgW gminie Kowalewo Pomorskie działa 12 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Do końca marca br. w każdej muszą odbyć się zebrania sprawozdawczo- wyborcze podsumowujące minione 4 lata. Jednostki muszą udzielić ustępującemu zarządowi oraz komisji rewizyjnej absolutorium, przyjąć sprawozdanie za 2015r. i zaplanować działalność w roku 2016.

(aktualizacja art. z dnia: 07.03.2016r.)

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Kobiet, czyli 8 marca świętuje ósmy cud świata,
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.03.2016
kgw_kielpiny_21_03_16_00.jpgTradycyjny Dzień Kobiet przypada kalendarzowo 8 marca, jednak płeć piękna swoje święto celebruje przez kilka dni. Jest to zbyt ważna okazja, aby poświęcić jej tylko jeden dzień w roku.
(aktualizacja art. z dn. 08.03.2016r.)
Zobacz cały artykuł…
 
Seniorzy z młodzieżą będą się integrować drugi raz
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.03.2016

Ś11.jpgwietlica Socjoterapeutyczna wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim otrzymały dofinansowanie na realizację II edycji przedsięwzięcia pn. „Integracja seniorów z młodzieżą 2". W ramach konkursu „WSPIERANIE AKTYWIZACJI I INTEGRACJI SPOŁECZNEJ SENIORÓW" otrzymali 3tys.zł. Za łączną wartość 3500zł zorganizowane będą zajęcia wspierające współprace międzypokoleniową seniorów i młodzieży. Skupiając się na potencjale obu pokoleń nastąpi wymiana doświadczeń, umiejętności, wiedzy i pasji.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dot. świadczenia wychowawczego Program - Rodzina 500 +
Wpisał: MGOPS Kowalewo Pom.   
18.03.2016

rodzina500.jpgW dniu 11 lutego 2016 r. została podpisana Ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. 2016 poz. 195 ) wchodząca w życie 1 kwietnia 2016 r., tak zwany program Rodzina 500 +".

Zobacz cały artykuł…
 
Kolarskie Sokoły na szosach Chorwacji i Belgii
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo   
17.03.2016
miniaturka.jpgPiotr Klimkowski i Damian Mądrzejewski wychowankowie  UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo zostali powołani do kadry narodowej juniorów w kolarstwie szosowym na 2016rok. 
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans
Wpisał: N.Kociemska   
17.03.2016

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 29.02.2016r.

Zobacz cały artykuł…
 
Wielkanocna zbiórka żywności  2016
Wpisał: Iwona Arciszewska   
16.03.2016

W dniach 11 i 12 marca po raz kolejny została przeprowadzona zbiórka żywności w ramach ogólnopolskiej akcji „Wielkanocna zbiórka żywności - 2016". Zbiórka ta została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kujawsko - Pomorskiego Banku Żywnościowo - Rzeczowego w Toruniu, tutejszym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Zespołem Szkół w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Męskie rozmowy, czyli samorząd w samorządzie
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.03.2016

11.jpgPrzedstawiciele władzy czyli samorząd uczniowski ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 15 marca br. spotkał się z przedstawicielem samorządu gminy czyli Burmistrzem Andrzejem Grabowskim. Było to męskie spotkanie, gdyż samorząd uczniowski po raz pierwszy tworzą sami panowie: Stanisław Grzegórski, Jakub Witkowski, Aleksander Barański i Hubert Dębski (nieobecny na spotkaniu).  Tego typu spotkania to już tradycja. Co roku nowo wybrany samorząd spotyka się z organem prowadzącym szkoły. Opiekunami samorządu są: p. Anna Jarecka, Justyna Bąkowska i Andrzej Łukaszewski.

Zobacz cały artykuł…
 
MTB na dobry początek
Wpisał: Dariusz Osmański   
16.03.2016

1.jpgZawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo w dniu 12 marca br. wystartowali w pierwszym wyścigu otwierającym sezon kolarski w ramach Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych Województwa Kujawsko Pomorskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
O obwodnicy Kowalewa Pomorskiego na sesji sejmiku województwa
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.03.2016

8.jpgBurmistrz Kowalewa Andrzej Grabowski skorzystał z zaproszenia do udziału w wyjazdowej, nadzwyczajnej sesji sejmiku województwa kujawsko- pomorskiego, która miała miejsce 14 marca br. we Włocławku. Reprezentował samorząd gminy Kowalewo Pomorskie oraz Konwent Burmistrzów Woj. Kujawsko - Pomorskiego. Tematem przewodnim posiedzenia było „Województwo kujawsko-pomorskie - teraźniejszość i wyzwania rozwojowe" 

Zobacz cały artykuł…
 
Zapraszamy na spektakl
Wpisał: Agnieszka Kilińska-Piotrkowska   
15.03.2016

1.jpgZapraszamy serdecznie Uczniów Szkół Podstawowych i Przedszkoli oraz ich Opiekunów  na spektakl „Bazyliszek", który  wystawiany jest  w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II  w Kowalewie Pomorskim przez członków  grupy teatralnej „Rekwizyt".

Zobacz cały artykuł…
 
APEL DO SPOŁECZEŃSTWA
Wpisał: Kierownik MGOPS - Zyta Szymańska   
15.03.2016

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim w imieniu poszkodowanych w wyniku pożaru zaistniałego w dniu 12.03.2016r. w godzinach wieczornych w miejscowości Mlewo zwraca się z prośbą o wsparcie. Sześcioosobowa rodzina w jednej chwili straciła cały dorobek swojego życia i znalazła się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Poniesione straty przekraczają ich możliwości finansowe.

Zobacz cały artykuł…
 
Akcja "CUKRZYCA"
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.03.2016
akcja_cukrzyca_00_15_03_16.jpgZaproszenie 
Starosta Golubsko - Dobrzyński i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Golubiu -Dobrzyniu serdecznie zapraszają mieszkańców
powiatu golubsko - dobrzyńskiego do wzięcia udziału w akcji prozdrowotnej
pod hasłem: „Cukrzyca".

Zobacz cały artykuł…
 
Jakub gra w pierwszej LIDZE
Wpisał: Agnieszka Szymczak   
14.03.2016

small.jpgMiło nam poinformować, że Jakub Dulnikowski - uczeń klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie odniósł ogromny sukces w konkursie matematycznym LIGA ZADANIOWA.

Zobacz cały artykuł…
 
Uczniowski Klub Sportowy Orlik złożył sprawozdanie
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2016

small.jpgDziałający przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim UKS Orlik  w dniu 11 marca br. przeprowadził zebranie sprawozdawczo- wyborcze. Prezes Jolanta Zarembska wspólnie z członkami zarządu i księgową Genowefą Folchmann złożyły sprawozdania z działalności. Waznym podkreślenia jest fakt, że wszyscy w klubie działają społecznie.

Zobacz cały artykuł…
 
Zapisz dziecko do przedszkola lub oddziału zerowego
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2016

O4.jpgd 10 marca ruszył nabór do oddziałów przedszkolnych w Przedszkolu Publicznym i w 4 szkołach na terenie gminy Kowalewo Pomorskie. Potrwa do końca marca. Organem prowadzącym dla nich jest samorząd gminy. Rodzice mają także do wyboru przedszkola niepubliczne: Entliczek Pentliczek i przy szkole stowarzyszeniowej TRIO Mlewo.  Nabór do szkół rozpocznie się w kwietniu.

Zobacz cały artykuł…
 
Sołtysi podsumowali rok
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2016

15.jpgW dniu 11 marca br., na corocznym spotkaniu sołtysi z gminy Kowalewo Pomorskie omówili problemy minionego roku oraz plany na 2016.  Data nie była przypadkowa. W tym dniu w kalendarzu przypada Dzień Sołtysa. Były życzenia i podziękowania za współpracę od Burmistrza Miasta i zaproszonych gości.

Zobacz cały artykuł…
 
E-usługi dla obywateli
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2016

2.jpgW dniu 10 marca br. Burmistrz Andrzej Grabowski reprezentował samorząd gminy Kowalewo Pomorskie i jako członek zarządu również Konwent Burmistrzów Woj. Kuj. Pom. w podsumowaniu projektu „e-Usługi, e-Organizacja". 

Zobacz cały artykuł…
 
Młodzież sama dba aby żywność była zdrowa i smaczna
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2016
sp_kowalewo_sklepik.jpgOd początku nowego roku szkolnego, obowiązują przepisy, zgodnie z którymi firmy prowadzące sklepiki szkolne nie mogą sprzedawać w nich tzw. śmieciowego jedzenia. We wrześniu weszły w życie przepisy określające, jakie produkty można sprzedawać i serwować dzieciom w szkołach. Ministerstwo Zdrowia, które przygotowało projekt, do sprawy podeszło bardzo poważnie. Stworzyło restrykcyjną i wąską listę produktów dopuszczonych do spożycia. Zniknęły chipsy, napoje gazowane i duże ilości smażonych produktów.
Zobacz cały artykuł…
 
Pół wieku na dobre i na złe
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2016

16.jpgW dniu 12 marca br. cztery pary małżeńskie obchodziły 50-lecie wspólnej drogi życiowej. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP szanownym jubilatom wręczył Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski wraz z pracownikiem USC p. Anną Szewczyk. Oprócz rodziny swoim mieszkańcom towarzyszyli radni (Marcin Dunajski) oraz sołtysi (Zdzisław Czarnomski, Adam Arbart i Jerzy Behrendt). Był szampan i gromkie sto lat od najbliższych i przyjaciół. Nie zabrakło ukradkiem ścieranych łez oraz wspomnień, których przez te 50 lat nazbierało się wiele. Jubilaci pozwolili sobie nawet na tańce. 

Zobacz cały artykuł…
 
Najmłodsi dorośli
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.03.2016
5.jpgZwyczajem stało się już w gminie Kowalewo Pomorskie składanie życzeń najmłodszym, pełnoletnim obywatelom. W dniu swoich 18-tych urodzin otrzymują oni od burmistrza życzenia wszelkiej pomyślności i sukcesów na kolejnym etapie życia oraz zaproszenie na wspólne spotkanie.
Zobacz cały artykuł…
 
Piesek znalazł nowy dom
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
11.03.2016
pies_zn_n_dom_00_14_17_11_03_16.jpgKilka dni temu piesek o imieniu Szczypiorek, przebywający tymczasowo w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. w Kowalewie Pomorskim, znalazł prawdziwy dom i kochających ludzi. Osobą, która zainteresowała się jego smutnym losem i zdecydowała przygarnąć jest aktorka Agnieszka Pilaszewska (znana z serialu „Miodowe lata").
Zobacz cały artykuł…
 
Wielkanocne inspiracje
Wpisał: Ewa Putz-Misztal   
11.03.2016

D3.jpgnia 2 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wielkanocne inspiracje". Organizatorkami były panie Justyna Rutkowska, Anna Kuźniar oraz Ewa Putz-Misztal. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie, rodzice oraz chętne osoby ze społeczności lokalnej. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Tym razem przeprowadziła je mieszkanka Pruskiej Łąki pani Helena Łuszczyńska. Prowadząca pokazała autorskie prace. Obecni dowiedzieli się, że za pomocą niewielkich nakładów finansowych można wykonać fantastyczne, oryginalne przedmioty. Uczestnicy własnoręcznie ozdabiali techniką decoupage,  styropianowe jajka, deski, talerzyki oraz szklanki.

Zobacz cały artykuł…
 
VII GMINNE MISTRZOSTWA
Wpisał: Elżbieta Okrucińska   
10.03.2016

8.jpgVII GMINNE MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 W WARCABACH W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MARII KONOPNICKIEJ W KOWALEWIE POM.

Zobacz cały artykuł…
 
W świecie wielkiego biznesu o obwodnicy Kowalewa Pomorskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.03.2016
small.jpgW czasie XXIII Forum Ekonomicznego (7-8 marca br.) omawiano globalną politykę ekonomiczną. Poruszane problemy dotyczyły nie tylko Polski czy krajów unii europejskiej, ale całego świata. Na sesji plenarnej, w której wzięło udział 900 osób w pierwszym dniu mówiono o innowacyjności w gospodarce, a drugiego w nauce.
Zobacz cały artykuł…
 
Artur Zakrzewski 7 na Mistrzostwach Świata w Baku
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.03.2016
small.jpgMieszkaniec Nowego Dworu (gm. Kowalewo Pomorskie) Artur Zakrzewski zakończył Zawody Pucharu Świata w skokach na trampolinie na siódmej pozycji. Mistrzostwa odbywały się w dniach 4-6 marca br. w Baku (Azerbejdżan).
Zobacz cały artykuł…
 
Hala sportowa jak nówka sztuka nie śmigana
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.03.2016

8.jpgHala sportowa w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pom. zyskała nowy blask. Po 12 latach użytkowania dokonano renowacji podłogi. Przy okazji tak poważnych prac odświeżono ściany i dokonano przeglądu instalacji oświetleniowej. Prace malarskie podłogi wykonała wyłoniona w przetargu specjalistyczna firma z Gdyni dając na nie również 7 lat gwarancji. Zastosowano najwyższej jakości środki, w tym wodny lakier sportowy. Odnowienie ścian było zadaniem pracowników szkoły. Wystarczył matematyczny cyrkiel i trochę cierpliwości, a na ścianach powstały olimpijskie symbole.

Zobacz cały artykuł…
 
Życzenia - Dzień Kobiet
Wpisał: Magdalena Radko   
08.03.2016
dzkobiet_02_08_03_16.jpgZ okazji Dnia Kobiet najlepsze życzenia
wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz w pracy zawodowej.
Życzę, aby zawsze pamiętano o Waszej codziennej pracy,
nieustannym trudzie, poświęceniu i trosce o innych.
Życzę, aby szczęście towarzyszyło Paniom nie tylko w tym dniu,
ale przez cały rok, a uśmiech na stałe gościł na Waszych twarzach.

Burmistrz Miasta
Andrzej Grabowski

 
V Gminny Dzień Kobiet w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.03.2016

20.jpgW dniu 6 marca br. płeć piękna świętowała V Gminny Dzień Kobiet. Patronat nad uroczystością objął Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Co prawda nie było tradycyjnych goździków i rajstop, ale i tak panie wspaniale się bawiły.  W obchodach uczestniczyło 80 pań-aktywistek reprezentujących organizacje i instytucje działające na rzecz naszej gminy oraz 5 panów- członków Gminnej Rady Programowej ds. Kultury działającej przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury.

Zobacz cały artykuł…
 
Park petrograficzny w Kowalewie, czyli serca do kamieni ludzi z pasją.
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.03.2016

ddd.jpgJeszcze mało kto wie, że od grudnia 2015 roku w Kowalewie Pomorskim rozpoczęła funkcjonowanie Fundacja „Ocalony Świat". Fundacja została ustanowiona głównie w celu stworzenia w Kowalewie Pomorskim parku petrograficznego - jedynego tego typu miejsca w Polsce.

Zobacz cały artykuł…
 
Dot. dostępności pływalni
Wpisał: Kierownik Referatu CRiS Marzena Rachubińska   
04.03.2016
Centrum Rekreacji i Sportu - Pływalnia informuje, że w związku z udostępnieniem Pływalni dzieciom z Zespołu Szkół Miejskich z Golubia - Dobrzynia ramach projektu "Umiem Pływać" w okresie od 7 marca do 31 maja 2016 roku w następujących terminach:  poniedziałki od godz. 16.00 do godz.  17.30, środy od godz. 16.45 do godz. 18.15,  pływalnia nie będzie dostępna dla klientów indywidualnych.

Dlatego też naszych klientów indywidualnych bardzo serdecznie zapraszamy w tych dniach do korzystania z pływalni w innych godzinach.

 
Obwodnica Kowalewa w Planie Spójności
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.03.2016

Obwodnica Kowalewa i droga wojewódzka

w planie spójności komunikacji drogowej i kolejowej na lata 2014-2020

Zobacz cały artykuł…
 
Punkt Informacyjno - Konsultacyjny
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
04.03.2016

Godziny funkcjonowania

Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego

dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

Zobacz cały artykuł…
 
Przekroczyliśmy 100 tysięcy
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.03.2016

Zbasen.jpga nami 16 miesięcy funkcjonowania pływalni w Kowalewie Pomorskim. Na koniec miesiąca lutego br. odnotowaliśmy ponad 100 tysięcy korzystających z obiektu.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Zamiana z korzyścią dla obu jednostek
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.03.2016

J1.jpgednostki strażackie - OSP Kowalewo i OSP Sierakowo zamieniły się samochodami pożarniczymi. W dniu 2 marca br. zarządy dokonały protokolarnego przekazania sobie sprzętu. Prawidłowość obrotu dokumentacją nadzorował pracownik urzędu p. Edyta Jasińska.

Zobacz cały artykuł…
 
Magdalena Błach Człowiekiem Roku 2015 Powiatu Golubsko- Dobrzyńskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.03.2016

Z25.jpga nami Wielki Finał, czyli podsumowanie akcji Człowiek Roku 2015. Plebiscyt trwający od 2 stycznia prowadziła gazeta pomorska. Jego celem było wybranie osobowości minionego roku. Wśród 130 kandydatów znalazły się osoby zasłużone dla regionu, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju i promocji województwa. Społecznicy, artyści, przedsiębiorcy, politycy i sportowcy, którzy odznaczyli się w ubiegłym roku niezwykłą pracowitością, pomysłami czy zaangażowaniem w niesieniu pomocy.

Zobacz cały artykuł…
 
Sukces Martyny
Wpisał: Renata Faluta-Kaszubowska   
02.03.2016

pelzbietazablonska_i_martynazegarska.jpgW sobotę 20 lutego 2016 r. we Włocławku odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii. Z przyjemnością informujemy, że Martyna Zegarska zdobyła tytuł laureata.

Zobacz cały artykuł…
 
IV Gminny Konkurs KOWALEWO POMORSKIE - MOJA MAŁA OJCZYZNA
Wpisał: Anna Jarecka, Marzanna Siergiej, Grażyna Zacharek   
02.03.2016
4.jpgDnia 27 lutego 2016 roku odbył się IV Gminny Konkurs „KOWALEWO POMORSKIE -MOJA MAŁA OJCZYZNA".  Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem  objął Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Awans do czwartej ligi
Wpisał: Benedykt Mroziński   
02.03.2016

Szachiści LKS Promień zapewnili już sobie awans do czwartej ligi. Po siedmioletniej przerwie musieli rozpocząć  rozgrywki ligowe od V ligi. Rozegrali sześć meczów  i wszystkie wygrali. Najbardziej cennym zwycięstwem 4:1 było to nad AZS Toruń , który też wrócił do rozgrywek po kilku latach. Dla naszej drużyny punktowali: Agnieszka Retz - 4 pkt., Maciej Kobus - 4,5 pkt., Patryk Retz - 3,5 pkt. , Adrian Retz- 3 pkt oraz Benedykt Mroziński - 5,5 pkt. Do końca rozgrywek pozostały dwa mecze, ale w najgorszym przypadku  nasza drużyna zajmie drugie miejsce, ponieważ w tej chwili prowadzi z przewagą trzech punktów.

 
Sprawni nie tylko w akcji, ale i na boisku.
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.03.2016

sprawni_nie_tylko_w_akcji_01_03_16_00.jpgNa hali sportowej w Golubiu Dobrzyniu w dniu 27 lutego br. stanęło naprzeciw siebie 5 drużyn strażackich. Sprawdzili swoje umiejętności sportowe w Powiatowym Strażackim Turnieju Piłki Nożnej Halowej. Gminę Kowalewo Pomorskie reprezentowała jednostka OSP Lipienica.

Zobacz cały artykuł…
 
Kosztowna troska o bezpańskie psy.
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.02.2016
bezp_psy_000_29_02_16.jpgAnalizując wydatki na opiekę nad bezpańskimi zwierzętami za ostatnie 5 lat (2011-2015) przez samorząd gminy Kowalewo Pomorskie informujemy, że wyniosły one prawie 400tys.zł. Na tę kwotę wpływa koszt wyłapania psa oraz jego utrzymania w przechowalni i w schronisku. Wyłapywaniem jak i opieką nad zwierzętami zajmują się wyspecjalizowane podmioty m.in. spółka ZGKiM Kowalewo Pom., jak i PHU „Daniel" z Grudziądza.
Zobacz cały artykuł…
 
Dbać o meliorację to dbać o swoje dochody. Niestety nie każdy to rozumie.
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.02.2016

dbac_o_melioracje_26_02_16_000.jpgWszyscy wiemy, że prawidłowa melioracja wpływa nie tylko na wielkość plonów. Jakie straty może spowodować wysoka woda wiedzą nie tylko rolnicy. Co prawda to im najbardziej zależy, aby rowy były wyczyszczone, a studzienki i przepusty drożne, gdyż ziemia to ich warsztat pracy. Jednak podtopienia wiosenne to również zrywane mosty, podmyte i zarwane drogi czy zmyte z powierzchni ziemi budynki.

Zobacz cały artykuł…
 
Tworzymy mapę zagrożeń w naszym regionie
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.02.2016
mapa_zagrozen_000.jpgW gminie Kowalewo Pomorskie w dniu 25 lutego br. odbyły się konsultacje społeczne dotyczące założeń „Krajowej Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce". Na spotkaniu zorganizowanym przez Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Golubiu Dobrzyniu insp. Dariusza Borowca, przy współpracy innych instytucji, omawiano propozycje i uwagi dotyczące tworzenia map na terenie naszej gminy i naszego powiatu.
Zobacz cały artykuł…
 
W czasie karnawału i w Pluskowesach nie było nudno!
Wpisał: M.Pawlewicz   
26.02.2016

Wsmaller_2333.jpg pierwszym tygodniu ferii okazję do wspólnej zabawy miały również dzieci z sołectwa Pluskowęsy, uczestnicząc we wspólnej zabawie karnawałowej zorganizowanej przez radę sołecką i Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju KGW w Pluskowęsach. Nie zabrakło wspólnych tańców, gier, zabaw i konkursów, a nawet warsztatów balonowych, które prowadziła Ola Nikiel.

Zobacz cały artykuł…
 
Mamy finalistę z matematyki.
Wpisał: Agnieszka Szymczak - nauczyciel matematyki   
26.02.2016

6finalista_matematyka.jpg lutego 2016 roku Jakub Dulnikowski reprezentował w Bydgoszczy Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie i Gminę Kowalewo Pomorskie w finale Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z  matematyki dla uczniów szkół podstawowych, którego organizatorem był Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.

Zobacz cały artykuł…
 
LZS Złota Odznaka Związku
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.02.2016

Rada Główna Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w dowód uznania za wieloletnią działalność na rzecz upowszechniania kultury fizycznej i turystyki w środowisku wiejskim uhonorowała Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzeja Grabowskiego ZŁOTĄ ODZNAKĄ HONOROWĄ.

Zobacz cały artykuł…
 
Regulamin konkursu
Wpisał: Biblioteka Publiczna   
23.02.2016
wiosna.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 301 - 400 z 2060
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!