Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 08.12.2016
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wakacje
Wpisał: Magdalena Radko   
24.06.2016

wakacje.jpgWszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły

życzę by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne.

Niech każdy dzień wakacyjnych przygód

pozostanie w Waszej pamięci jako dzień,

Zobacz cały artykuł…
 
Myśliwi dbają o ekosystem.
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.06.2016
dsc_1127.jpgKoło Łowieckie Knieja wypuściło w dniu 22 czerwca br. zwierzynę na swój teren łowiecki (wieś Elzanowo, Szychowo i Lipienica w gminie Kowalewo Pomorskie). Łącznie na wolność myśliwi: Zdzisław Orfin, Jerzy Dzwonkowski i Henryk Dębski uwolnili 120 bażantów. 
Zobacz cały artykuł…
 
BEZPIECZNY TYDZIEŃ = BEZPIECZNE WAKACJE
Wpisał: Ilona Wrzesińska   
23.06.2016
3.jpgW dniach 13 - 20 czerwca 2016r. w naszej szkole trwała akcja profilaktyczna „ Bezpieczny Tydzień". Jej głównym celem było zwrócenie uwagi uczniów na wszystkie aspekty bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się letnich wakacji. Rozluźnieni letnią atmosferą beztroski często zapominamy o najważniejszych rzeczach - bezpieczeństwie i zdrowym rozsądku. Nasza akcja rozpoczęła się od znakowania rowerów, którą przeprowadziły panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu - Dobrzyniu.
Zobacz cały artykuł…
 
Uczennice SP w Kowalewie Pom. wicemistrzem Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS w piłce ręcznej
Wpisał: Jolanta Zarembska   
23.06.2016
1.jpgW dniach 9-12 czerwca 2016 roku dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. brały udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  w piłce ręcznej  organizowanych  w Głuchołazach pod patronatem Szkolnego Związku  Sportowego i Ministerstwa Sportu i Turystyki. W zawodach tych prawo startu mieli mistrzowie województw  szkół podstawowych.
Zobacz cały artykuł…
 
MAŁY EUROPEJCZYK - FRANCJA
Wpisał: Ewa Putz-Misztal, Justyna Rutkowska, Anna Kuźniar, Kinga Szczepanowska   
21.06.2016
10.jpgDnia 13 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące odbyło się kolejne spotkanie dla dzieci, uczniów i rodziców z cyklu „Mały Europejczyk- Francja". Tym razem w naszej szkole gościł Pan Nadhir, nauczyciel języka francuskiego wraz ze swoimi uczennicami. Prowadzący urodził się w Algierii, a większość swojego życia spędził we Francji.  Licznie zebrani uczestnicy spotkania poznali kulturę, zabytki, religię i szkolnictwo tego kraju. Z wielką ciekawością obejrzeli prezentację przedstawiającą  ciekawostki dotyczące Francji  i wysłuchali opowieści o wybitnych przedstawicielach nauki i kultury.
Zobacz cały artykuł…
 
Polska Goooooooooooola
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.06.2016
img_7142.jpgPrzedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim stworzyły własną strefę kibica, która obejmowała całe miasto. W biało- czerwonych barwach, z flagami narodowymi w dłoniach i głośną trąbiąc przeszli ulicami miasta.
Zobacz cały artykuł…
 
Zespół pracuje zespołowo
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.06.2016
dsc_0214.jpgJuż czwarty raz w tym roku zebrał się Zespół Horyzontalny. Posiedzeniu w dniu 20 czerwca przewodniczył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Zespół został powołany przez burmistrza na mocy zarządzenia w kwietniu 2015r.
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Dziecka w sołectwie Chełmonie.
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
21.06.2016

3.jpgW piątkowe popołudnie 17 czerwca br. dzieci z sołectwa Chełmonie świętowały Dzień Dziecka.

Wszystkich przybyłych gorąco powitał Sołtys wsi p. Piotr Bender życząc udanej zabawy. Na festyn przybyli zaproszeni goście w osobach: p. Ilona Rybicka - Doradca - Pełnomocnik Burmistrza, p. Michał Klafczyński - Radny Rady Miejskiej oraz ks. Zdzisław Szauer - proboszcz parafii w Chełmoniu.

Zobacz cały artykuł…
 
Dołożą nam do dwóch dróg gminnych.
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.06.2016

img_6987.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie pozyskał dofinansowanie na modernizację dwóch dróg gminnych.  Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski oraz Skarbnik Gminy Maria Kiżewską podpisali umowy z urzędem marszałkowskim.

Dofinansowanie ze środków unijnych, a dokładniej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 otrzymała droga Bielsk- Gapa- Chełmoniec. Wartość zadania to 800tys. z czego dofinansowanie wyniesie 63% wartości inwestycji.

Zobacz cały artykuł…
 
XI Zjazd druhów ochotników w Kowalewie Pom.
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.06.2016
xi_zjazd_straz_18_06_16_00.jpgW dniu 18 czerwca br. w Miejsko -Gminnym Ośrodku Kultury odbył się XI Zjazd Strażacki oddz. Miejsko- Gminnego Zw. OSP RP w Kowalewie Pomorskim. Miał on na celu udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi oraz wyłonienie nowego. Zjazd to najważniejsze wydarzenie w życiu każdego strażaka ochotnika. Oprawa uroczystości jest bardzo podniosła i zgodna z krajowym regulaminem Zw. OSP RP.
Zobacz cały artykuł…
 
Zwycięstwo na koniec rundy
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.06.2016
zwyc_na_kon_rund_18_06_16_00.jpgPiłkarze LKS Promień w ostatnim spotkaniu rundy wiosennej pokonali Pogoń Mogilno 4:3. W dniu 18 czerwca zawodnicy Marka Rożnowskiego walczyli do ostatniej minuty. Po spotkaniu, tradycyjnie na koniec rozgrywek odbył się grill zorganizowany przez burmistrza i zarząd klubu. Zawodnicy wspólnie z działaczami podsumowali rundę jesienną i zimową.
Zobacz cały artykuł…
 
Święto Rodziny w Pluskowęsach
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.06.2016

pikn_plusk_18_06_16_00.jpgUczniowie Szkoły Podstawowej im Wojska Polskiego w Pluskowęsach wspólnie z nauczycielami i rodzicami świętowali Dzień Rodziny. W dniu 18 czerwca zaprosili do wspólnego świętowania Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego i radnego Jarosława Lewandowskiego. Panowie pomimo przypadającego na ten dzień Zjazdu Strażackiego skorzystali z zaproszenia.

Zobacz cały artykuł…
 
Festyn Rodzinny
Wpisał: M. Pawlewicz   
17.06.2016

W3.jpg dniu 26 maja 2016 Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju KGW w Pluskowęsach wraz z Radą Sołecką zorganizowało Festyn Rodzinny. Przy świetlicy wiejskiej zgromadziło się mnóstwo dzieci gotowych do zabawy. Z zaproszenia skorzystał również P.Andrzej Grabowski z małżonką.

Zobacz cały artykuł…
 
Widoczne postępy Pawła.
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.06.2016
20160611_134037.jpgW dniu 11 czerwca 2016 r. w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16-tu w Trójboju Siłowym Klasycznym. Sekcję LKS PROMIEŃ reprezentował jej najmłodszy zawodnik Paweł Jastrzębski startując w kategorii wagowej do 74 kg. Po walce z rywalami Paweł uzyskał wynik 370 kg w trójboju (127,5 kg przysiad, 70 kg wyciskanie leżąc, 172,5 kg martwy ciąg).
Zobacz cały artykuł…
 
Apel do właścicieli czworonogów
Wpisał: Monika Sitniewska   
16.06.2016

W związku z sygnałami napływającymi do Urzędu Miejskiego w Kowalewo Pomorskim w sprawie wyprowadzania psów na tereny obiektów sportowych oraz placów zabaw, uprasza się właścicieli czworonogów o zachowanie większej rozwagi przy wyborze miejsc, w których ich pupile załatwiają potrzeby fizjologiczne.

Zobacz cały artykuł…
 
Wymiana Szkół im. Jana Pawła II
Wpisał: Uczestnicy wyjazdu   
15.06.2016

9.jpgW dniach 7-9 czerwca 2016r. grupa 30 gimnazjalistów wraz z opiekunami uczestniczyła w wyjeździe do Somonina na Kaszubach. Wycieczka odbyła się w ramach wymiany szkół im. Jana Pawła II i jest kontynuacją współpracy międzyszkolnej nawiązanej w 2013r.

Zobacz cały artykuł…
 
Sokoły drużynowo na Brąz
Wpisał: Dariusz Osmański   
15.06.2016

miniaturka.jpgZawodnicy UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo udanie zaprezentowali się w III Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim (rozgrywanym w dniach 11-12 czerwca br.w powiecie grudziądzkim), który  składał się z trzech etapów tj. jazdy indywidualnej na czas, kryterium ulicznym i starcie wspólnym.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolarze Sokoła zaczarowali ogień w Strzelcach Krajeńskich
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo   
14.06.2016

miniaturka.jpgW ramach Pucharu Polski w kolarstwie szosowym, który odbył się w dniach 10-12 czerwca br. w Strzelcach Krajeńskich, w niedzielę rozegrano kryterium „Ognia i czarów".

Zobacz cały artykuł…
 
Wojewoda w podstrefie ekonomicznej
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.06.2016
img_6969.jpgWojewoda Mikołaj Bogdanowicz gościł 14 czerwca br. w podstrefie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Kowalewie Pomorskim, gdzie zlokalizowana jest firma Plastica należąca do grupy Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Gościa przyjął gospodarz grupy prezes Jarosław Józefowicz oraz gospodarz gminy Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowanie za pomoc w organizacji jubileuszu.
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.06.2016
osp_srebrniki_60lecie_11.06_66.jpgPrezes Jerzy Behrendt i druhowie z jednostki OSP Srebrniki składają gorące podziękowania za pomoc w organizacji jubileuszu 60-lecia funkcjonowania.
Zobacz cały artykuł…
 
Młodzież na grobie Honorowego Obywatela Kowalewa
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.06.2016
dsc_0359.jpgMłodzież z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim wraz nauczycielami i dyrektorem Renatą Faluta Kaszubowska odwiedziła zaprzyjaźnioną placówkę w Somoninie. Jej patronem również jest św. Jan Paweł II. Placówka zlokalizowana jest w pobliżu wsi Żukowo, gdzie urodził się i zmarł Honorowy Obywatel Kowalewa śp. Franciszek Ksawery Okroy.
Zobacz cały artykuł…
 
Informacja w zakresie wycinki drzewa
Wpisał: Katarzyna Frasunkiewicz   
14.06.2016

W związku z przeprowadzoną wycinka drzewa na ul. Toruńskiej, która wzbudza dyskusję wśród mieszkańców Kowalewa Pomorskiego uprzejmie informuję, że na jego usunięcie była wydana decyzja Starosty Golubsko-Dobrzyńskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy.
Wpisał: Natalia Kociemska   
13.06.2016

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 31.05.2016r.

Zobacz cały artykuł…
 
XXII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych Bądźmy Razem"
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.06.2016
olimpiada_11.06_8.jpgW dniu 11 czerwca 2016 roku na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Kowalewie Pomorskim odbyły się XXII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Bądźmy Razem" oraz XVI Integracyjne Spotkania Sportowe Osób Niepełnosprawnych. Na tegoroczne zmagania sportowe przybyło łącznie 503 osoby, w tym 266 zawodników z 24 instytucji. O godzinie 10.00 wolontariusze w uroczystym korowodzie wprowadzili drużyny na teren boiska.
Zobacz cały artykuł…
 
Dziewczęta z Kowalewa Pomorskiego na finale wojewódzkim zgarnęły podwójne srebro.
Wpisał: Jolanta Zarembska   
13.06.2016
20160606_143242.jpgW dniu 6 czerwca 2016 roku dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim po wygranej w zawodach powiatowych, gdzie pokonały 6 szkół z powiatu, wzięły udział w  Kujawsko-Pomorskich Mistrzostwach Szkół w Lekkoatletycew czwórboju lekkoatletycznym organizowanym  przez Kujawsko-Pomorski Szkolny Związek Sportowy.
Zobacz cały artykuł…
 
Niecodzienne spotkanie
Wpisał: Małgorzata Rutkowska   
13.06.2016

h_dsc_0616.jpg„Uczcie się, korzystajcie ze swoich mózgów i pamiętajcie, że nawet pochodząc z takiego małego miasteczka jak Kowalewo Pomorskie, można osiągnąć sukces" - tymi słowami zakończył swoje spotkanie z szóstoklasistami pan Janusz Traczykowski, który na zaproszenie Małgorzaty Rutkowskiej przyjechał 3 czerwca 2016 roku wraz z żoną Joanną - malarką i współautorką reportaży -    do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Mamy srebro.
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.06.2016

srebrny__medal.jpgSkładam serdeczne gratulacje piłkarkom ręcznym UKS Orlik (Szkoła Podstawowa Kowalewo Pomorskie) i ich trenerom: Jolancie Zarembskiej i Dorocie Piątkowskiej z okazji  zajęcia II miejsca i zdobycia srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski w piłkę ręczną.

Andrzej Grabowski

Burmistrz Miasta.

Zobacz cały artykuł…
 
60 lat Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.06.2016
osp_srebrniki_60lecie_11.06_66.jpgJednostka OSP Srebrniki świętowała w dniu 11 czerwca br. 60-lecie swojego istnienia. Jubileusz zainaugurowała msza święta koncelebrowana prze ks. Kanonika Wojciecha Ostoję Lniskiego i kapelana strażackiego ks. Marka Wysockiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Piknik rodzinny w Szkole Podstawowej w Mlewie.
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.06.2016

img_6687.jpgSpołeczność Małej Szkoły w Mlewie świętowała na festynie rodzinnym 10 czerwca br. Na przyszkolnym placu uczniowie wspólnie z dyrektorem Iwoną Moszkowicz i 5 nauczycielami pochwalili się rodzicom swoimi osiągnięciami artystycznymi. Były piosenki i wierszyki z okazji Dnia Mamy i Taty, gra na instrumentach, a nawet tańce. Rodzice otrzymali laurki, a dzieci od zaproszonych gości słodkości.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejne miejsce sakralne nabrało uroku.
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.06.2016
img_6679.jpgMieszkańcy wsi Szewa (sołectwo Pruska Łąka) przyłączyli się do społecznej akcji odnawiania zabytków sakralnych w naszej gminie. Z własnych środków i samodzielnie odnowili figurkę znajdującą się w centrum wsi.
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Dziecka w Nowym Dworze
Wpisał: Natalia Kociemska   
10.06.2016

image003.jpgW dniu 03.06.2016r. Sołtys Pani Ewa Orłowska - Mytlewska wraz z Radą Sołecką zorganizowali dla najmłodszych mieszkańców sołectwa Dzień Dziecka.

Najmłodsi mieszkańcy sołectwa brali udział w wielu grach i zabawach m.in. wyścigi rzędów, czy zawody z hula hop. Już z oddali można było usłyszeć piosenki w wykonaniu dzieci takie jak: „Mam chusteczkę haftowaną" czy też „Stary niedźwiedź mocno śpi".

Zobacz cały artykuł…
 
Obchody Światowego Dnia Krwiodawcy
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
10.06.2016

W dniu 14 czerwca 2016 roku obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy. Hasło przewodnie tegorocznej kampanii to „Krew łączy nas wszystkich".

Zobacz cały artykuł…
 
Świetlicowy Turniej Piłki Nożnej Halowej
Wpisał: Dorota Kriger   
09.06.2016

19.jpgW dniu 6 czerwca 2016r. wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej zorganizowali „Świetlicowy Turniej Piłki Nożnej Halowej 2016r", który odbył się na hali Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim. Głównym celem turnieju była popularyzacja piłki nożnej wśród najmłodszych, propagowanie zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego oraz wdrażanie zasad fair play we współzawodnictwie i rywalizacji sportowej.

Zobacz cały artykuł…
 
Europejski Tydzień Sportu w Świetlicy
Wpisał: Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej   
09.06.2016
Ś8.jpgwietlica Socjoterapeutyczna zachęcając swych wychowanków do  aktywności ruchowej, również w tym roku przyłączyła się do Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
Zobacz cały artykuł…
 
Pieniądze dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.06.2016
image0022.gifInformujemy, że mieszkańcy z gminy Kowalewo Pomorskie, należąc do ZIT Wojewódzkiego mają możliwość pozyskania środków w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Są środki na poprawienie efektywności energetycznej budynków wielorodzinnych dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Zachęcamy do skorzystania z szansy. 
Zobacz cały artykuł…
 
Jak mądrze pomagać zagubionym.
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.06.2016
img_6637.jpgBrodnickie Centrum Caritas im. Bpa Jana Chrapka zaprosiło samorządowców z powiatu golubsko- dobrzyńskiego i brodnickiego na spotkanie studyjne w dniu 7 czerwca br. Szczebel wojewódzki reprezentował Przewodniczący Sejmiku Ryszard Bober. Samorząd Gminy Kowalewo Pomorskie reprezentował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. 
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Dziecka w Sołectwie Chełmoniec  niezapomniane chwile
Wpisał: M. Gadomska   
08.06.2016

1.jpgW dniu 5 czerwca br. (niedziela) przy świetlicy wiejskiej w Chełmońcu Sołtys, z Radą Sołecką oraz Druhowie OSP z Chełmońca zorganizowali dzieciom, młodzieży i dorosłym imprezę integracyjno-sportową z okazji „Dnia Dziecka".

Zobacz cały artykuł…
 
Kompleksowe modernizacje dróg sołeckich rozpoczęte.
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.06.2016
img_6664.jpgRozpoczął się proces modernizacji dróg na terenach wiejskich w gminie Kowalewo Pomorskie. Zgodnie z uchwałą rady miejskiej z marca 2012r. na rok obecny pozostały do trwałego utwardzenia 3 drogi: Bielsk-Gapa- Chełmoniec, Pluskowęsy- Parcele i Szewa- Chełmonie.
Zobacz cały artykuł…
 
Wyniki 17 Dychy Kowalewskiej
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.06.2016

img_6369.jpgW dniu 4 czerwca świętowaliśmy potrójnie. Na Centrum Rekreacji i Sportu odbył się VII Bieg Uliczny, VI Tour De Kowalewo oraz Gminny Dzień Dziecka. Pełna relacja z obchodów Dni Kowalewa znajduje się tutaj

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7698&Itemid=16

Zobacz cały artykuł…
 
PODZIĘKOWANIE
Wpisał: K.Frasunkiewicz   
08.06.2016

flower.jpgMieszkańcy sołectwa Wielka Łąka na czele z Radą Sołecką i Sołtysem -p. Tomaszem Matusewiczem składają serdeczne podziękowania Pani Teresie Jamroży, zam. Wielka Łąka za ufundowanie kosy spalinowej.

Nowy sprzęt ułatwi prace związane z utrzymaniem terenów zielonych.

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 301 - 400 z 2191
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!