Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. 13.10.2015
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Strzelnica w Kiełpinach

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Jest konsensus pomiędzy Bydgoszczą, a Toruniem
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.06.2015
small.jpgW dniu 28 maja br. na IV posiedzeniu Komitetu Sterującego 25 członków ZIT Wojewódzkiego jednogłośnie przyjęło uchwałę w spr. treści porozumienia ZIT opartego na ustawie wdrożeniowej. W myśl tego porozumienia Prezydent Miasta Bydgoszczy będzie reprezentował wszystkich członków porozumienia ZIT i będzie odpowiadał za realizację ZIT.
Zobacz cały artykuł…
 
IX Gminny Konkurs Matematyczny
Wpisał: Małgorzata Kłos   
29.05.2015

small.jpgW tym roku Szkoła Podstawowa w Kowalewie była organizatorem IX Gminnego Konkursu Matematycznego, który odbył się 23 maja 2015 roku.

Zobacz cały artykuł…
 
Wybory prezydenckie za nami
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.05.2015

P2.jpgolacy wybrali prezydenta na kolejną kadencję. Przy frekwencji 55,34% głosy otrzymali:

Andrzej Duda- 51,55%

Bronisław Komorowski 48,45%

Zobacz cały artykuł…
 
Grand Prix dla Niezapominajek
Wpisał: Kierownik ZPiT Niezapominajki Elżbieta Dędza   
29.05.2015

niezapominajka_01_small.jpgDziecięcy, ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Niezapominajki" ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Koła Gospodyń Wiejskich w Pluskowęsach, w sobotę, 16 maja wziął udział w X Festiwalu Pieśni i Muzyki Ludowej w Nowogrodzie. Pięknie ubrani w ludowe stroje kujawskie uczestnicy zaprezentowali dwa utwory „Hej, na górze dębina " oraz „Kukułeczkę".

Zobacz cały artykuł…
 
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej Szczecin 22-24.05.2015r
Wpisał: Robert Bejgier   
28.05.2015
small.jpgW dniach 22-24.05.2015 w Szczecinie odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej. W finałowych rozgrywkach o Mistrzostwo brały udział z doskonałym rezultatem nasze szczypiornistki z UKS „Olimpijczyk" Kowalewo Pomorskie. W kategorii juniorek młodszych zdobyliśmy III m. i brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej.
Zobacz cały artykuł…
 
Godziny funkcjonowania Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego
Wpisał: Edyta Jasińska Sekretarz GKRPA w Kowalewie Pomorskim   
28.05.2015

Godziny funkcjonowania

Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego

dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

Zobacz cały artykuł…
 
Asystent rodziny
Wpisał: Zyta Szymańska Kierownik MGOPS   
28.05.2015

Rodziny przeżywające trudności w wypełnianiu funkcji  opiekuńczo-wychowawczej mogą otrzymać wsparcie od gminy w postaci asystenta rodziny. Możliwość taka wynika z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Zobacz cały artykuł…
 
Perła Samorządu dla Burmistrza Kowalewa Pomorskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.05.2015

small.jpgTegoroczna edycja programu „Perła Samorządu" była wyjątkowa. Dziennik Gazeta Prawna, pod patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego uhonorował włodarzy oraz samorządy 25-lecia biorąc pod uwagę minione ćwierćwiecze, a nie tylko kadencję. Ranking jest bezpłatny, a jury niezależne. W rankingu wyróżniono włodarzy oraz samorządy w kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, miasta do 100tys. i miasta powyżej 100tys. mieszkańców.

Zobacz cały artykuł…
 
Sejmik województwa poparł potrzebę budowy obwodnicy Kowalewa Pomorskiego.
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.05.2015
sejmik_small.jpgNa sesji sejmiku województwa kujawsko- pomorskiego w dniu 25 maja br. radni wojewódzcy jednogłośnie przyjęli stanowisko popierające potrzebę wykonania najpilniejszych inwestycji drogowych.
Zobacz cały artykuł…
 
2014- to był naprawdę trudny rok
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.05.2015

1.jpgMiniony rok był dla spółki Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim  trudny. Przegrane przetargi na utrzymanie zieleni, sprzątanie miasta i odśnieżanie zmusiły Zarząd (prezes Barbarę Stosio) oraz właściciela (w imieniu gminy Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego) do przyjęcia programu oszczędnościowego. Szukano dodatkowych zleceń, w tym również prac jako podwykonawca, dokonano przebranżowienia pewnych działów oraz ograniczono zatrudnienie. Dzięki wyrozumiałości i współpracy załogi spółki przetrwano niekorzystny okres, a nawet zamknięto rok zyskiem w wysokości ok. 3tys.zł.

Zobacz cały artykuł…
 
Światowy Dzień bez Tytoniu
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.05.2015

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Golubiu - Dobrzyniu

informuje że

31 maja -  ,,Światowy Dzień bez Tytoniu''

Zobacz cały artykuł…
 
ZE ŚPIEWEM NA USTACH
Wpisał: Krystyna Bilska- Górny   
26.05.2015

tata_mama.jpg„Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało idź,

tam dobre serca mają. Bo ludzie źli,

ach wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają"

J. W. Goethe

Zobacz cały artykuł…
 
PODZIĘKOWANIE
Wpisał: Aneta Nizwantowska   
26.05.2015

11.jpgTEGOROCZNY GIMBAL BYŁ WYJATKOWY. DO JEGO NIEPOWTARZALNOŚCI PRZYCZYNILI SIĘ WSPANIALI LUDZIE, KTÓRYM DZIŚ CHCEMY PODZIĘKOWAĆ.

Zobacz cały artykuł…
 
Czy gimnazjalista może pomóc Polakom na Wschodzie?
Wpisał: Roksana Kaźmierkiewicz.   
26.05.2015
2.jpgW mijającym roku szkolnym klasa integracyjna - Ia Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim realizowała projekt „Czy gimnazjalista może pomóc Polakom na Wschodzie?". Pomysłodawcą i opiekunem była pani Roksana Kaźmierkiewicz, która we wrześniu 2014 r. zaproponowała swoim wychowankom podjęcie wyzwania.
Zobacz cały artykuł…
 
ISKIERKA EKOLOGII
Wpisał: Koordynator konkursu - Joanna Majewska   
25.05.2015

small.jpgPod takim hasłem odbył się w dniu 20.05.2015r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie IV Gminny Konkurs Ekologiczny dla dzieci w wieku przedszkolnym. Radą Rodziców naszej szkoły reprezentowała pani Beata Iwanowska - Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców.

Zobacz cały artykuł…
 
Komisja sejmikowa poparła budowę obwodnicy Kowalewa
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.05.2015

Ksmall.jpgomisja Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury Sejmiku Województwa Kujawsko- Pomorskiego obradowała w dniu 21 maja br. w Kowalewie Pomorskim.  Jednym z tematów posiedzenia była sytuacja na krajowej 15 oraz na drogach  wojewódzkich. Przewodniczący komisji wojewódzkiej Waldemar Przybyszewski oprócz członków swojej komisji zaprosił na posiedzenie również zarządcę drogi Krajowej- Mirosława Jagodzińskiego z GDDKiA z Bydgoszczy, zarządcę drogi wojewódzkiej- Mirosława Kielnik z ZDW Bydgoszcz oraz Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzeja Grabowskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Napis powieszony i monitoring włączony, czyli targowisko gotowe do handlu
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.05.2015
R6.jpgok trwała ostatnia inwestycja gminy Kowalewo Pomorskie, czyli budowa targowiska przy ul. Strażackiej.  Inwestycja za kwotę 970tys.zł, gdzie 600tys., dołożyła unia europejska w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" objętego PROW na lata 2007-2013 wykonana została przez firmę MURABET Golub Dobrzyń.
Zobacz cały artykuł…
 
Na zakończenie kadencji z miłym akcentem
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.05.2015
kadencja.jpgWłaśnie dobiega końca czteroletnia kadencja Izby Rolniczej. Gminę Kowalewo Pomorskie w tej strukturze reprezentują na szczeblu powiatu p. Ryszard Świętalski i Zdzisław Oskroba. W dniu 22 maja br. nasi członkowie Izby uczestniczyli w posiedzeniu wspólnym dwóch gminnych komisji rady miejskiej. Jest to wieloletnia tradycja zapraszania delegatów na coroczne spotkania. Podsumowując miniony rok, oraz  minioną kadencję delegaci przekazali na ręce burmistrza kamizelki odblaskowe, które trafią do najmłodszych mieszkańców gminy Kowalewo Pomorskie.
Zobacz cały artykuł…
 
ZOSTAŃ STRAŻAKIEM!
Wpisał: Zarząd Związku OSP w Kowalewie Pomorskim   
25.05.2015

strazak_03_06_2013.jpegWstąp w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalewie Pomorskim! Nieś pomoc i ratunek tym, którzy liczą na Ciebie w chwilach zagrożenia życia i mienia - żyj dla innych.

Zobacz cały artykuł…
 
Akcja poboru krwi w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
25.05.2015
ambulans_krew_000_25_05_15.jpgW dniu 21 maja 2015 r. na placu przy MGOK w Kowalewie Pomorskim odbyła się akcja poboru krwi, zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy przy współpracy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim.

W akcji wzięło udział 67 osób oddając łącznie 30,15 litrów krwi.

Zobacz cały artykuł…
 
Wystawa fotograficzna
Wpisał: Dyrektor MGOK Barbara Niewidział   
22.05.2015
kaktus_small.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
XX edycja gminnego konkursu matematycznego klas II i III szkół podstawowych MATEMATYK NA MEDAL
Wpisał: Katarzyna Grabowska   
22.05.2015

small.jpgDnia 12 maja 2015r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pom. odbyła się  inauguracja jubileuszowego XX  gminnego konkursu dla klas II i III - Matematyk na medal. Otwarcia konkursu dokonała wicedyrektor kowalewskiej szkoły pani Małgorzata Pęcherska - Żary. Na dobry początek, aby wprowadzić uczestników w miły nastrój, uczennica klasy III Amelia Żuławska zaśpiewała piosenkę pt. „Modelka".

Zobacz cały artykuł…
 
Samorząd w samorządzie
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.05.2015
small.jpgSamorząd Uczniowski Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim wizytował w dniu 19 mają siedzibę samorządu gminnego czyli urząd miejski. Było to zwyczajowe, coroczne spotkanie przedstawicieli młodzieży wybranymi w powszechnych wyborach szkolnych z organem prowadzącym szkoły czyli burmistrzem miasta.
Zobacz cały artykuł…
 
INFORMACJA
Wpisał: Marian Krych - Prezes UKS "SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo   
21.05.2015

Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo uprzejmie informuje, że planowany na dzień 27 czerwca 2015r. Wyścig kolarski ze startu wspólnego w ramach Kolarskiej Ligi UKS 2015 nie odbędzie się.

Zobacz cały artykuł…
 
NIECH ŻYJE BAL!
Wpisał: wychowawcy klas trzecich Publicznego Gimnazjum   
21.05.2015

Zsmall.jpgakończenie gimnazjum to nie tylko czas trudnych wyborów. To także szansa na ostatnią zabawę w gronie swoich szkolnych przyjaciół. Przyszli absolwenci gimnazjum im. Jana Pawła II bawili się w czwartek 14 maja 2015 roku w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim. Bal został zorganizowany przez rodziców, a cały jego przebieg koordynowała Przewodnicząca Rady Rodziców  Pani Aneta Nizwantowska.

Zobacz cały artykuł…
 
KLIMEK GÓRALEM "SOKOŁA"
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska   
21.05.2015

1.jpgBardzo dobrą passę kontynuują wychowankowie UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo, obecnie reprezentujący barwy TKK „Pacific" Toruń. Piotr Klimkowski, Damian Mądrzejewski, Mateusz Michalski oraz koledzy z drużyny Cezary Łączkowski oraz Dawid Wojtowicz swoją wysoką dyspozycję potwierdzili podczas rozegranego w dniach 15-17 maja br. XII Międzynarodowego Etapowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakami Jury", który składał się z prologu oraz czterech etapów.

Zobacz cały artykuł…
 
Specjalna sesja dla pozyskania środków z zewnątrz
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.05.2015
small.jpgW dniu 20 maja br. odbyła się w gminie Kowalewo Pomorskie nadzwyczajna sesja rady miejskiej. Miała ona na celu, w trybie przyspieszonym, przyjecie uchwały rady miejskiej o przystąpieniu gminy Kowalewo Pomorskie do realizacji projektu „Przedszkole przy szkole" w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1.
Zobacz cały artykuł…
 
MASZ PRAWO DO WSPARCIA
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.05.2015

Przekazywanie pesymistycznej wizji rzeczywistości w naszej kulturze związane jest z wielowiekowymi doświadczeniami narodu polskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Magdalena Charczuk   
21.05.2015
kondolencje_000_21_05_15.jpg
 
Gość z Algierii
Wpisał: Maria Wróblewska   
20.05.2015

small.jpgW dniach od 11 do 15 maja 2015 roku w naszym gimnazjum zawitał  gość z Algierii. Llatif Zubair , 25 -letni student literatury brytyjskiej i amerykańskiej, przebywał w Polsce w ramach wymiany studenckiej  AISEC.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania.
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.05.2015

Na moje ręce wpłynęły podziękowania za współpracę przy organizacji I Konkursu Wiolonczelowo- Kontrabasowego. Było to niezapomniane wydarzenie ukazujące talent młodych artystów z naszego regionu. Liczę, że konkursy będą kontynuowane, a Państwa już teraz zapraszam do podziwiania naszej młodzieży, która na co dzień uczy się w Szkole Muzycznej w Kowalewie Pomorskim, a kilka razy do roku daje popis swoich umiejętności (koncert na koniec roku szkolnego, czy koncert świąteczny).

Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
VII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich - XXI STMiG 2015
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
19.05.2015
vii_europejski_tydzien_sportu_dla_wszystkich_000_19_05_15.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Tydzień Polski w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące
Wpisał: Justyna Rutkowska i Anna Kuźniar   
19.05.2015

1.jpg„Tradycja jest rozumem całego narodu,

przesianym z jednego wieku w drugi."

Ricarda Huch

Zobacz cały artykuł…
 
Z ekologią za pan brat
Wpisał: Uczniowie klasy VI   
19.05.2015

Ja1.jpgk można nie być ekologicznym, skoro już sama nazwa szkoły nas do tego zachęca? Jesteśmy uczniami Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące, która znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim. Dookoła nas rozciągają się żyzne pola, czyste lasy, rzeki i jeziora. Doceniamy to, że nasza szkoła otoczona jest zielenią, dzięki temu obcujemy z przyrodą codziennie.

Zobacz cały artykuł…
 
Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
19.05.2015

10.jpgW dniu 16 maja odbyła się XXI edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej oraz 14 eliminacje powiatowe do Kujawsko-Pomorskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki "Debiut 2015" pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
ADRIAN MARZEC ZŁOTYM MEDALISTĄ MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTW MŁODZIKÓW
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz UKS "SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo   
19.05.2015

71.jpg16 maja br. nasi kolarze wystartowali w Świeciu nad Osą, gdzie rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. 

Zobacz cały artykuł…
 
Tydzień Bibliotek
Wpisał: Ewa Cierniakowska. Alina Krystyniuk, Kamila Wojciechowska   
19.05.2015

8.jpgW dniach 8-15 maja 2015 r. już po raz kolejny w  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kowalewie Pomorskim obchodzony był Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem ,,Wybieram bibliotekę". Z tej okazji  Miejska Biblioteka wraz z filiami przygotowała szereg atrakcji.

Zobacz cały artykuł…
 
Król Ortografii
Wpisał: Organizator konkursu - Grażyna Zacharek   
19.05.2015

1.jpgGminny konkurs ortograficzny dla klas II  i  III

,,Król Ortografii"

 w roku szkolnym 2014/2015

Zobacz cały artykuł…
 
Konsultacje bezpośrednie
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.05.2015
Specjaliści Punktów Informacyjnych, w tym Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  przy Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, nieodpłatnie udzielają odpowiedzi w formie konsultacji bezpośrednich na zapytania dotyczące możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich.
Zobacz cały artykuł…
 
OBWIESZCZENIE OKRĘGOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
Wpisał: Edyta Jasińska   
18.05.2015

Lista kandydatów do Rady Powiatowej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej

w okręgu wyborczym nr 39  obejmującym obszar    

Gminy Kowalewo Pomorskie

Zobacz cały artykuł…
 
Z Algierii do Kowalewa w poszukiwaniu niedźwiedzi
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.05.2015

Lsmall.jpglatif Zubair - student z Algierii (Afryka) od kilku dni przebywa w Kowalewie Pomorskim na zaproszenie Publicznego Gimnazjum. W w dniu 12 mają br. spotkał się z Burmistrzem Miasta Andrzejem Grabowskim. W spotkaniu uczestniczyli również: dyrektor gimnazjum Renata Faluta Kaszubowska, Zastępca Dyrektora Agnieszka Kilińska Piotrkowska, nauczyciele: Arletta Żuławska- Jastrzębska i Joanna Zwolińska oraz młodzież o szczególnym upodobaniu do języka angielskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
INFORMACJA
Wpisał: Benedykt Mroziński   
18.05.2015

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim informuje, że zaplanowany  dzień 22 maja 2015 r. I Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej „Piosenka jest dobra na wszystko" nie odbędzie się z powodów organizacyjnych. Jednocześnie serdecznie zaprasza na szkolny konkurs piosenki „Przeboje Taty i Mamy", który odbędzie się dnia 20 maja 2015 r. o godz. 14.30 w dużej sali gimnastycznej  Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim.

 
Zgłaszamy brak pojemników na odpady
Wpisał: Katarzyna Kamińska   
18.05.2015

Do tut. Urzędu nadal docierają sygnały o nieruchomościach, do których nie dowieziono kompletu pojemników na odpady komunalne. W związku z tym, zwracamy się z apelem o zgłaszanie braku pojemników w ostatecznym terminie do 29 maja b.r. Wykonawca uzupełni brakujące kontenery i dokona ewentualnej zamiany .

Zobacz cały artykuł…
 
Najlepsza mleczna z Kowalewa
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.05.2015

Od dzisiaj określenie „krowa z Kowalewa" z dumą będzie wypowiadane w całej Polsce. Kowalewska krasula podbiła Poznań, a nawet można powiedzieć śmiało, że pokonała całą Polskę. W czasie XXVII Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych (15-17 maja br.) odbywającej się w Poznaniu krowa rasy Białogrzbietka należąca do p. Henryka Klugowskiego z Chełmońca wywalczyła tytuł czempiona jako najlepsza z ras rodzimych.

Zobacz cały artykuł…
 
Moczenie kija o puchar burmistrza.
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.05.2015
wedkarze_turniej_o_puchar_burmistrza_17_05_15_000.jpgW dniu 17 maja br. członkowie kowalewskiego Koła Polskiego Zw. Wędkarskiego zorganizowali VI Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie. Od 7.00 rano dwudziestu pasjonatów moczenia kija walczyło o puchar i cenne nagrody.  Wśród zawodników byli m.in. emeryci, policjanci, nauczyciele oraz 7 juniorów (11-12-latkowie). Byli to nie tylko mieszkańcy Kowalewa, ale również Golubia Dobrzynia, Chełmży czy Torunia. Wielu w tych zmaganiach wspierali współmałżonkowie i dzieci.
Zobacz cały artykuł…
 
94 urodziny pana Franciszka, a już wkrótce i pani Walerii.
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.05.2015

94_urodziny_p_franciszka_18_05_15_000.jpgW dniu 15 maja br. piękny jubileusz 94 lat świętował Franciszek Szcząchor. Na tradycyjny urodzinowy tort zaprosił gości. Odwiedzili go: Burmistrza Miasta Andrzej Grabowski, zastępca kierownika MGOPS Joanna Krasicka i pracownik socjalny Barbara Wasilewska.

Pan Franciszek urodził się na Lubelszczyźnie, później przeprowadził się na ziemie pruskie (Elbląg), a następnie do gminy Wąbrzeźno skąd po ślubie przeniósł się do gminy Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
Ich pierwszy bal
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.05.2015

small.jpgW czwartek, 14 maja br. uczniowie klas III Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim bawili się na swoim pierwszym ważnym balu, czyli popularnym Gimbalu. Egzaminy gimnazjalne już za nimi, za miesiąc czeka ich smutek pożegnania więc teraz czas na zabawę, którą tradycyjnie przygotowali rodzice absolwentów.  

Zobacz cały artykuł…
 
Stan dróg i chodników powiatowych największą bolączka samorządu gminy Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.05.2015

small.jpgW dniu 13 maja br. w gminie Kowalewo Pomorskie spotkały się dwa poważne gremia, aby omówić problem dróg i chodników powiatowych zlokalizowanych na terenie naszej gminy. Spotkanie było efektem objazdu tych dróg przez radnych gminnych i licznych skarg jakie na ręce burmistrza Kowalewa złożyli sołtysi oraz radni na temat jakości wykonanych jesienią minionego roku chodników.

Zobacz cały artykuł…
 
Sołectwa Zapluskowęsy i Srebrniki mają już nowe władze na kolejne cztery lata
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.05.2015

srebrniki_13_05_15_000.jpg

Zamieszczono 23.03.2015

W ciągu roku od wyborów samorządowych w gminie Kowalewo Pomorskie nastąpi wybór władz w 23 sołectwach i w 2 osiedlach. Wybierani będą sołtysi, rady sołeckie i komisje rewizyjne, a na osiedlach przewodniczący oraz zarządy i komisje rewizyjne, które będą kierować najmniejszymi samorządami, czyli wsiami przez najbliższe cztery lata.

Zobacz cały artykuł…
 
RYCHNOWSKIE SOKOŁY ZDOMINOWAŁY PODIUM W GOSTYNIU
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz UKS "SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo   
13.05.2015

1_2.jpgW miniony weekend kolarski peleton z całej Polski zawitał do Gostynia w województwie wielkopolskim, gdzie rozegrana została II seria eliminacji w Szosowym Pucharze Polski.

Zobacz cały artykuł…
 
KONKURS LITERACKO - HISTORYCZNY
Wpisał: Kamila Wojciechowska, Alina Krystyniuk, Ewa Cierniakowska   
13.05.2015

small.jpgKONKURS LITERACKO - HISTORYCZNY „KOWALEWO POMORSKIE MOJA DUMA - MOJE MIASTO"

Zobacz cały artykuł…
 
Komisyjne losowanie ankiet do udziału w projekcie przygotowywanym przez Gminę Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Magdalena Gadomska   
12.05.2015

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Kowalewo Pomorskie dotyczącym montażu kolektorów słonecznych - do ogrzewania ciepłej wody użytkowej - na obiektach stanowiących ich własność,

Gmina Kowalewo Pomorskie zorganizowała w dniu 11 maja (poniedziałek) 2015 r. o godz. 16:30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim (sala widowiskowa), losowanie uczestników projektu spośród złożonych ankiet. 

Zobacz cały artykuł…
 
Urząd Marszałkowski wycofał się z konkursu- powód- BRAK KASY
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.05.2015

W miesiącu marcu poinformowaliśmy Państwa o pozytywnej ocenie naszego wniosku na dofinansowanie modernizacji dróg. W ramach działania 1.1 infrastruktura drogowa- schemat drogi lokalne samorząd gminy Kowalewo Pomorskie we wrześniu 2014r. złożył wniosek pod nazwą „Budowa dróg łącznie z kanalizacją deszczową w ulicach: Mikołaja z Ryńska, Narcyzowej, Konwaliowej i Odrodzenia oraz budowa wjazdu na drogę wojewódzką w Kowalewie Pomorskim". Wartość kosztorysowa projektu to 3mln. 600tys.zł, w tym koszty kwalifikowane - 3mln. 400tys.zł. z czego ubiegamy się o dofinansowanie w 50% tego wydatku.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w gminie Kowalewo Pomorskie, czyli 53 mln na unijne zadania
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.05.2015

25.jpgOd godziny 17.00 do 19.00 w dniu 9 maja br. na Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim królowała niebieska flaga. Tematem imprezy, zorganizowanej w ramach Dnia Otwartego Funduszy Europejskich były środki unijne ściągnięte do gminy Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
Wybory prezydenckie w gminie Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.05.2015

P9.jpgo długiej, burzliwej i medialnej kampanii wyborczej wyłoniliśmy w I turze wyborów prezydenckich dwóch kandydatów: Bronisława Komorowskiego 33,32% i Andrzeja Dudę 35,31%, którzy w dniu 24.05. zawalczą o fotel prezydenta Polski. Siedziby i składy komisji wyborczych będą takie same jak w dniu 10 mają.

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy
Wpisał: Natalia Kociemska   
11.05.2015

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 30.04.2015r.

Zobacz cały artykuł…
 
Sukces recytatorski
Wpisał: Monika Siergiej   
11.05.2015

3.jpgSukces recytatorski uczennic Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim w VII Ciechocińskim Przeglądzie Poezji dla Dzieci

Zobacz cały artykuł…
 
Czy wandal nas pokona??
Wpisał: Opiekun sołectwa Karolina Kowalska   
11.05.2015

Od miesiąca marca Zarząd Osiedla Jana Kochanowskiego (gm. Kowalewo Pomorskie) bezskutecznie walczy z wandalem Już czterokrotnie naprawiany był kosz do gry w koszykówkę na placu rekreacyjnym. Najpierw robili to społecznie mieszkańcy, a później zlecano naprawę specjalistom. Osiedle nie dysponuje własnym funduszem i każda naprawa wiązała się ze znalezieniem sponsora. Niestety w tych rozgrywkach wynik jest 5 : 0 dla wandala, który wieszając się na instalacji wyrywa ją lub wygina.

Zobacz cały artykuł…
 
Dziękujemy za służbę
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.05.2015

small.jpegPaństwowa Straż Pożarna w Golubiu Dobrzyniu świętowała w dniu 8 maja br. uroczystość Św. Floriana- swojego patrona. Strażacy wraz z komendantem mł. bryg. Pawłem Warlikowskim zaprosili gości, wśród których byli m.in. komendant wojewódzki PSP, przedstawiciele innych komend powiatowych PSP, przedstawiciele policji i straży miejskiej, komendant WKU oraz przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych z powiatu. Zaproszono księży, w tym kapelanów strażackich.

Zobacz cały artykuł…
 
Święto ludzi kultury
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.05.2015

small.jpgZ okazji Dnia Działacza Kultury i Bibliotekarza w gminie Kowalewo Pomorskie świętowanego w dniu 8 maja br. Życzenia solenizantom złożył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Jerzym Orłowskim i Przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Jerzym Koralewskim.

Zobacz cały artykuł…
 
REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU PIĘKNA GMINA
Wpisał: Katarzyna Kamińska   
11.05.2015

reg.jpgCEL KONKURSU: W swoich założeniach konkurs staje się zachętą do dbania o poprawę estetyki zabudowy i warunków higieniczno-sanitarnych. Konkurs powinien skłaniać mieszkańców do podejmowania lub kontynuowania prac porządkowych oraz organizacyjno-technicznych w zakresie np. dróg lokalnych, zadrzewień, zagospodarowania terenów i obiektów użyteczności wspólnej itp.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.05.2015
kondolencje_000_10_05_15.jpg
 
70 rocznica zakończenia II wojny światowej
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.05.2015
small.jpgW Dzień Zwycięstwa czyli 8 maja br. tradycyjnie w gminie Kowalewo Pomorskie oddano hołd poległym w II wojnie światowej. W Parku 730-lecia pod Pomnikiem Ku Czci Poległych wiązankę kwiatów w imieniu społeczeństwa złożył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia Jerzy Koralewski i Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Rolnictwa Tomasz Matusewicz. Pozostali uczestnicy przekazali datki finansowe na wsparcie renowacji pomnika.
Zobacz cały artykuł…
 
Godziny funkcjonowania Punktu Informacyjno  Konsultacyjnego
Wpisał: Edyta Jasińska   
08.05.2015

Godziny funkcjonowania

Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego

dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

Zobacz cały artykuł…
 
BIEGALI WOKÓŁ NARODOWEGO
Wpisał: Bogdan Oskwarek   
08.05.2015

23.jpg0-osobowa grupa dzieci z gminy Kowalewo Pomorskie, w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego", pobiegła w „Biegu na TAK!", w ramach trzeciej edycji Orlen Warsaw Marathon - Narodowe Święto Biegania.

Zobacz cały artykuł…
 
Potrafią pomagać potrzebującym rówieśnikom
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.05.2015

Pi1.jpgerwszoklasiści z klasy integracyjnej Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorski realizują wspaniały projekt edukacyjny pn. „Czy gimnazjalista może pomóc Polakom na wschodzie". Wspólnie z opiekunem projektu - wychowawczynią Roksaną Kaźmierkiewicz pomagają młodym Mołdawianom, którzy mają polskie korzenie.

Zobacz cały artykuł…
 
Psie problemy samorządów
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.05.2015

P3.jpgies z natury to inteligentne, sympatyczne i przyjacielskie zwierze. Wierny towarzysz zabaw i pracy. Jednak obcowanie z człowiekiem ma często negatywny wpływ na jego charakter i zachowanie.

Zobacz cały artykuł…
 
Zdobądź tytuł Kreatora miejsc pracy
Wpisał: Sylwia Boniecka   
06.05.2015

 minister.jpg

Tylko do 29 maja pracodawcy mogą zgłaszać się do drugiej edycji konkursu ministra pracy i polityki społecznej „Kreator miejsc pracy". 

Zobacz cały artykuł…
 
Śmieciowy wandal ponownie uderzył
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.05.2015

L2.jpgasek w Dylewie (gmina Kowalewo Pom.) stał się po raz kolejny ofiarą śmieciarza. W dniu 5 maja br. mieszkańcy zgłosili powstanie kolejnego wysypiska. Wśród rozrzuconych na dużej przestrzeni śmieci znaleźć można było m.in. telewizor i dużo odpadów piknikowych. Teren urokliwie położony przy drodze krajowej należy do nadleśnictwa. Jego wygląd to świadectwo dla gminy. Bałagan i hałdy śmieci psują wypracowaną latami opinię gminy czystej i ukwieconej.

Zobacz cały artykuł…
 
Spotkanie autorskie z p. Izą Niewiadomską-Labiak
Wpisał: Kamila Wojciechowska   
06.05.2015
Dsmall.jpgnia 28 kwietnia 2015 r. odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci - p. Izą Niewiadomską-Labiak, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczna w Kowalewie Pom. Pisarka zaprezentowała publikacje takie jak: Motyle są tutaj na chwilę, Robaki nie robią draki i Na gady nie ma rady, są to książki zawierające rymowane bajki o zwierzętach, które bawią i uczą, jak żyć w zgodzie ze światem i być szczęśliwym.                              
Zobacz cały artykuł…
 
Obwieszczenie dot. wyborów do rad powiatowych izby rolniczej.
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
06.05.2015
OBWIESZCZENIE
OKRĘGOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ W KOWALEWIE POMORSKIM
POWOŁANEJ DO PRZEPROWADZENIA WYBORÓW
DO RAD POWIATOWYCH
KUJAWSKO - POMORSKIEJ IZBY ROLNICZEJ
Okręg wyborczy nr 39

Zobacz cały artykuł…
 
"Festyn Majowy"
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
05.05.2015

4.jpgMimo, że pierwsze dni maja nie rozpieszczały nas słoneczną pogodą to nastrój znacząco poprawiała nam wizja długiego, błogiego wypoczynku. Chodź sposobów na spędzanie wolnego czasu jest bardzo wiele to ogromną satysfakcje sprawia nam fakt, iż duża część mieszkańców Kowalewa Pomorskiego postanowiła spędzić ten czas na imprezach i uroczystościach organizowanych w M-GOK. 

Zobacz cały artykuł…
 
Pasja wędkowania z odrobiną ułatwienia
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.05.2015
Od kilku dni przy chodniku na ul. Strażackiej w Kowalewie Pomorskim stanął automat z zaopatrzeniem. Takich szaf jest już kilka w naszym mieście, jednak z takim asortymentem to pierwszy w powiecie i prawdopodobnie drugi w województwie automat. Przez 24 godziny na dobę pasjonaci wędkowania mogą zakupić tu robaki i zanęty, aby bez kłopotów poświęcić się swojej pasji. Już nie muszą z samego rana kopać czy podnosić kamienie, aby wydobyć smakołyki dla ryb. Wystarczy podjechać i zakupić. Automat należy do zlokalizowanego obok gabinetu weterynaryjnego Mila.
Zobacz cały artykuł…
 
Z życzeniami u solenizantki
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.05.2015

111.jpgW dniu 4 maja br, z okazji imienin siostrze Monice Teresie Gojtowskiej z Zakonu Sióstr Elżbietanek życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i pogody ducha złożyli: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wraz z małżonką oraz dyrektor gimnazjum Renata Faluta Kaszubowska wraz z małżonkiem (prywatnie sąsiedzi sióstr). Uśmiechnięta solenizantka wraz z siostrą Eweliną przyjęła gości tradycyjnym, własnymi wypiekami.

Zobacz cały artykuł…
 
Olśniewające sukcesy kolarzy UKS SOKÓŁ Wielkie Rychnowo
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz UKS "SOKÓŁ"   
04.05.2015

1.jpgW blasku złotych pucharów powrócili zawodnicy UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo z rozegranych na terenie całego kraju w dniach 01-03 maja br. wyścigach kolarskich.

Zobacz cały artykuł…
 
740 urodziny miasta Kowalewa Pomorskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.05.2015

small.jpgMiasto Kowalewo Pomorskie 740 rocznicę nadania praw miejskich świętowało 1 maja br. Jubileusz połączono z 25 rocznicą samorządności. Na urodziny samorząd zaprosił całe społeczeństwo. Dla mieszkańców wystąpiła zaprzyjaźniona i upodobana przez kowalewiaków operetka poznańska, a później zorganizowano pierwszą, majową zabawę na świeżym powietrzu.

Zobacz cały artykuł…
 
W podziękowaniu za bezinteresowną służbę
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.05.2015

Wsmall.jpg dniu 3 maja br. strażacy z gminy Kowalewo Pomorskie obchodzili święto swojego patrona - Św. Floriana. Obchody zainaugurowała msza święta w intencji druhów strażaków celebrowana przez ks. Marka Wysockiego- kapelana strażackiego. Powagi uroczystości nadał udział sztandaru gminnego oraz 9 sztandarów korporacyjnych.

Zobacz cały artykuł…
 
Przedszkolak Mistrzem Matematyki
Wpisał: D. Michałek, I. Wrzesińska   
30.04.2015

6.jpgZnamy zwycięzcę VI edycji gminnego konkursu  matematycznego dla dzieci 5-6 letnich pod hasłem „Przedszkolak Mistrzem Matematyki"

Zobacz cały artykuł…
 
GMINNY KONKURS PRZYRODNICZY
Wpisał: Katarzyna Łobodzińska, Jolanta Cierniakowska   
29.04.2015
konkurs_ekologiczny_sp_kowalweo_29_04_2015.jpg23 kwietnia 2015r. z okazji Światowego Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim odbył się jubileuszowy X Gminny Konkurs Przyrodniczy dla uczniów klas trzecich pod nazwą „PRZYJACIELE PRZYRODY".
Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: MGOPS   
29.04.2015
mgops_kondolencje_30-04_2015.jpg
 
XI Przedszkolny Konkurs Wiersza Ekologicznego
Wpisał: Iwona Zegarska - organizator konkursu   
29.04.2015
small_1111.jpgW piątek, 24 kwietnia 2015r.  w  Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pom. po raz kolejny najmłodsi mieszkańcy nie tylko popisali się swoim talentem recytatorskim, ale także udowodnili, że warto dbać o otaczającą nas przyrodę. Tego dnia odbyła się kolejna -  XI edycja „Konkursu Wiersza Ekologicznego" , którego organizacja stała się już coroczną tradycją naszego przedszkola.
Zobacz cały artykuł…
 
V Przedszkolny Ekologiczny Konkurs Plastyczny
Wpisał: Marcin Działdowski - organizator konkursu   
29.04.2015

Tsmall.jpgegoroczne światowe obchody Dnia Ziemi upływają pod hasłem Z energią zmieńmy źródła". Z tej okazji w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim odbyła się już V edycja Ekologicznego Konkursu Plastycznego pt. „Z zieloną energią zmieniaj świat". Wzięły w nim udział dzieci z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostrowitem, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie, Pluskowęsach, oraz Wielkiej Łące.

Zobacz cały artykuł…
 
KOMUNIKAT - mikroinstalacje prosumenckie
Wpisał: Magdalena Gadomska   
28.04.2015
W związku ze zmianą Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 marca 2015 r. zmieniające Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - zaistniała możliwość realizacji w ramach w/w działania operacji z zakresu budowy mikroinstalacji prosumenckich wykorzystujących odnawialne źródła energii, służących do wytwarzania energii, w szczególności energii elektrycznej lub cieplnej, z przeznaczeniem na potrzeby własne.
Zobacz cały artykuł…
 
Hołd mieszkańcom Kowalewa pomordowanym w Potulicach
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.04.2015
Bsmall.jpgurmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski i duża grupa mieszkańców uczestniczyła w dniu 25 kwietnia w uroczystości 70 rocznicy wyzwolenia hitlerowskiego Obozu "Potulice-Lebrechtsdorf" i Kwietnia Miesiąca Pamięci Narodowej.
Zobacz cały artykuł…
 
"Młodzi bez alkoholu V"
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
27.04.2015

logo.jpgŚwietlica Socjoterapeutyczna od 01.05.2015r. przystępuje do realizacji zadania „Młodzi bez alkoholu V".

Zobacz cały artykuł…
 
INTEGRACJA SENIORÓW Z MŁODZIEŻĄ
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
27.04.2015

Ślogo.jpgwietlica Socjoterapeutyczna przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony Zdrowia w Kowalewie Pomorskim oraz z Polskim Związkiem Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim od 01.05.2015r. przystępuje do realizacji zadanie pn. „Integracja seniorów z młodzieżą".     

Zobacz cały artykuł…
 
GRAND PRIX Częstochowy - Piotr Klimkowski na podium
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz UKS "SOKÓŁ"   
27.04.2015

11.jpg25 kwietnia 2015r. rozegrano 43  Międzynarodowy Wyścig Kolarski  o Puchar Prezydenta Miasta  Częstochowy. Była to również  II Eliminacja do Mistrzostw Polski w kryteriach.

Zobacz cały artykuł…
 
Szkolenie OSP i LPR
Wpisał: Katarzyna Frasunkiewicz   
27.04.2015
Wsmall.jpg dniu 22 kwietnia 2015r. w Wielkiej Łące zostało przeprowadzone szkolenie Ochotniczych Straży Pożarnych z KSRG (czyli OSP Kowalewo Pomorskie, OSP Wielkie Rychnowo i OSP Wrocki) z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Szkolenie miało na celu praktyczne sprawdzenie współdziałania jednostek OSP z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Dodatkową trudnością dla strażaków miała być pora, o której przeprowadzono szkolenie - po godz. 2035. Strażacy jednak nie mieli z tym żadnego problemu. Szkolenie przebiegło sprawnie.
Zobacz cały artykuł…
 
Gratulacje
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.04.2015

zyczenia_prezes_tzmo_000_25_04_15.jpgPoniżej przekazuję życzenia jakie w imieniu społeczeństwa przekazałem na ręce prezesa Jarosława Józefowicza.

Burmistrz Miasta
Andrzej Grabowski

Zobacz cały artykuł…
 
JESTEM ZNAWCĄ PRZYRODY
Wpisał: Grażyna Majewska, Elżbieta Kuciak-Olszewska   
24.04.2015

small.jpgZ okazji Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim zorganizowała VII Gminny Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy adresowany do uczniów klas V- VI  szkół  podstawowych z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
II posiedzenie Konwentu Burmistrzów
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.04.2015

small.jpgW dniu 22 kwietnia br. na II posiedzeniu Konwentu Burmistrzów Woj. Kuj. Pom., które miało miejsce w Koronowie ukonstytuował się zarząd i podjęto kilka istotnych stanowisk. Na lutowym posiedzeniu przewodnictwo w organizacji  po burmistrzu Kowalewa Andrzeju Grabowskim przejął na kolejną kadencję burmistrz Koronowa Sławomir Gliszczyński.

Zobacz cały artykuł…
 
FESTYN Z OKAZJI OBCHODÓW DNIA ZIEMI
Wpisał: Wiktor Kamiński   
24.04.2015
small.jpgW Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim w dniu 22.04.2015roku zorganizowano FESTYN Z OKAZJI OBCHODÓW „DNIA ZIEMI" .Impreza związana z obchodami Święta Ziemi organizowana jest już od 23 lat, na początku były to sejmiki ekologiczne, konkursy wiedzy a teraz corocznie festyn plastyczny. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci , młodzieży jak również wśród dorosłych.
Zobacz cały artykuł…
 
Ankietyzacja Plan gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Edyta Jasińska   
24.04.2015

 

urzad_unia_24_04_2015.jpg

 

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie

Nasza gmina przystąpiła do opracowania „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Kowalewo Pomorskie".

Zobacz cały artykuł…
 
Przygotowania do wyborów prezydenckich trwają
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.04.2015

1.jpgJuż w dniu 10 maja br. każdy obywatel będzie mógł wybierać swojego prezydenta. W samorządach trwają prace przygotowawcze do sprawnego i niezakłóconego przebiegu głosowania. Ustawodawca nałożył na wójtów, burmistrzów i prezydentów obowiązek powołania Obwodowych Komisji Wyborczych i przygotowania lokali. 

Zobacz cały artykuł…
 
Weryfikacja deklaracji dotyczących gospodarowania odpadami komunalnymi
Wpisał: Anna Dalke   
22.04.2015

Pwery.jpgrzypominamy, że Gmina Kowalewo Pomorskie objęła nowym systemem  gospodarowania odpadami komunalnymi zarówno nieruchomości zamieszkałe jak i niezamieszkałe. W zamian za wykonaną usługę odbioru nieczystości stałych,  właściciele nieruchomości zobowiązani są do wnoszenia na rzecz Gminy opłaty. Jej wysokość ustalana jest na podstawie składanych deklaracji.

Zobacz cały artykuł…
 
A co tam w gminie słychać?
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.04.2015
small.jpgW dniu 21 kwietnia br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski zaprosił członków Towarzystwa Miłośników Kowalewa na dwunaste, tradycyjnie spotkanie, aby podzielić się planami na bieżący rok i podsumować mijający. W spotkaniu uczestniczyła także Pełnomocnik Burmistrza Ilona Rybicka i Sekretarz Gminy Ewa Bąk.
Zobacz cały artykuł…
 
RTBS rok 2014 podsumowały, a nowy rozpoczęły przyjęciem kolejnego udziałowca
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.04.2015
Ksmall.jpgwotą 164tys.zł. zysku netto zamknęło miniony rok rypińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Zarząd i Rada Nadzorcza RTBS w dniu 16 kwietnia br. złożyli  sprawozdanie przed Zgromadzeniem Wspólników, czyli przed udziałowcami. Prezes Lech Szalkowski poinformował o najważniejszych inwestycjach jakie wspólnie z pracownikami i przy akceptacji udziałowców wykonał.  
Zobacz cały artykuł…
 
Dokręcili na finiszu
Wpisał: Dariusz Osmański   
21.04.2015

Na33.jpgsz duet Daniel Śliwka i Adrian Marzec kolejny raz dali o sobie znać. Tydzień po zwycięstwie w XXVIII Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim "Ślężański Mnich" w Sobótce k. Wrocławia ponownie wywalczyli podium. Tym razem zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo wystartowali w XII Memoriale Szymona Wołocha w Świeciu nad Osą, gdzie mieli do pokonania dystans 17,3 km.

Zobacz cały artykuł…
 
Akcja profilaktyczna  Obcy  niebezpieczny
Wpisał: Ilona Wrzesińska, Dorota Michałek   
21.04.2015
small.jpgWspółczesny świat przynosi nam coraz więcej zagrożeń, na które w dużej mierze narażone są małe dzieci. Zakres niebezpieczeństw jest niepokojący, gdyż dotyka najmłodszych i najbardziej bezbronnych. Niezbędne jest wyrobienie u dzieci odruchu nieufności wobec nieznajomych - obcych.
Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Halina Dąbrowska Dyrektor Zespołu Szkół   
20.04.2015
kondolencje_00_20_04_15.jpg
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 301 - 400 z 1467
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!