Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI S.P. Wielka Łąka PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Fundacja Ziemia Gotyku Lokalna Grupa Działania Fundacja Ziemia Gotyku LGD - NEWSLETTER Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Sołectwo Pruska Łąka 31.10.2014
Hejnał Kowalewa Pomorskiego
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Strzelnica w Kiełpinach

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Sukcesy matematyczne uczniów
Wpisał: Małgorzata Kłos   
11.06.2014
small.jpegSukcesy matematyczne uczniów klas IV - VI
Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim
w roku szkolnym 2013-2014
Zobacz cały artykuł…
 
Żabki w urzędzie
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.06.2014
small.jpgŻabki, czyli grupa czterolatków z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim odwiedza lokalne instytucje i zakłady pracy. Obejrzeli już posterunek policji, straż pożarną, market, piekarnię czy ośrodek zdrowia.
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans - maj 2014
Wpisał: Natalia Kociemska   
11.06.2014
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi
wg stanu na dzień 31.05.2014r.
  • Ściągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 96,76 %
  • Ściągalność wieś (ogółem) - 95,27 % 

 

Zobacz cały artykuł…
 
Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. wicemistrzami regionu
Wpisał: Katarzyna Grabowska   
10.06.2014
small.jpgReprezentanci klas młodszych Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. w dniach 4 i 5 czerwca 2014r. wzięli udział w XVMiędzyszkolnym Konkursie  „Najlepszy Ortografik"i „Najlepszy Matematyk"o Puchar Przechodni w Zespole Szkół nr 8 w Toruniu.
Nasi uczniowie zmierzyli się z najlepszymi ortografikami i matematykami z regionu już po raz jedenasty.
Zobacz cały artykuł…
 
Fundusz w nowej siedzibie
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.06.2014

small.jpgWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu przeniósł się do nowej, własnej siedziby przy ul. Fredry 8.

Zobacz cały artykuł…
 
Samorząd przyjazny szkole
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.06.2014

small.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie otrzymał tytuł „Samorząd Przyjazny Szkole Rozwijającej Uczenie Się Uczniów". Przyznało to wyróżnienie nam Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko- Amerykańska Fundacja Wolności za realizację programu Szkoła Ucząca Się (SUS).

Zobacz cały artykuł…
 
Zaproszenie na spektakl
Wpisał: Agnieszka Kilińska-Piotrkowska   
09.06.2014

logo_small.jpg„Na tym  świecie  niczego nie możemy  być  pewni."

Eugène   Ionesco

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Dziecka w Chełmoniu, Chełmońcu i w Napolu
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.06.2014

small.jpgW dniach 6 i 7 czerwca w gminie Kowalewo Pomorskie świętowali najmłodsi. W Chełmoniu sołtys Piotr Bender oraz rada sołecka na pięknie przygotowanym placu za świetlicą wiejską gościli nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Przybyło wielu seniorów z tej wsi, aby kibicować dzieciom w zabawie. Mieszkanki przygotowały i serwowały lody, grochówę oraz kiełbaski z grilla.  O zabawy zadbały animatorki kultury z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury. Były również zjeżdżalnie i trampoliny. Słodycze w imieniu samorządu dzieciom przekazała Pełnomocnik Burmistrza Ilona Rybicka, a życzenia radny Michał Klafczyński. (fotorelacja już wkrótce).

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja na temat złożonych ankiet dot. pojemników na stałe odpady komunalne
Wpisał: Anna Dalke   
09.06.2014

Do końca kwietnia br. zbierane były w tut. Urzędzie ankiety, w których można było wyrazić swoje zdanie czy jest się za systemem workowym czy też właściciele nieruchomości chcieliby pojemniki.

Za pojemnikami było TYLKO 139 osób. Stanowi to 5,3 %  wszystkich punktów odbioru z terenu gminy Kowalewo Pomorskie.

 
INFORMACJA DOT. PRZEPROWADZONYCH BADAŃ SŁUCHU
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
09.06.2014
badanie_sluchu_000_09_06_14.jpgW dniu 5 czerwca br. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury im. Wł. S. Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyły się badania słuchu, które przeprowadziła Firma AUDIOFON Aparaty Słuchowe z siedzibą we Wrocławiu, Oddział w Golubiu - Dobrzyniu.
Zobacz cały artykuł…
 
Nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu.
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.06.2014

nie_zblizaj_sie_000_09_06_12.jpgPod takim tytułem odbywa się IV ogólnopolska edycja konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi" organizowanego przez KRUS. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem maszyn i urządzeń wykorzystywanych w pracy rolnika oraz rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej i indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkół podstawowych.

Zobacz cały artykuł…
 
SZKOŁA PODSTAWOWA W WIELKIM RYCHNOWIE MA SWOJEGO PATRONA
Wpisał: Dyrektor Szkoły Elżbieta Arbart   
06.06.2014

small.jpg 1 czerwca 2014r. był dniem szczególnym dla całej społeczności szkolnej. Tego dnia odbyło się uroczyste nadanie szkole imienia Janusza Korczaka połączone z rozwinięciem sztandaru oraz odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej patronowi. Honorowy patronat nad uroczystością objął Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie p. Andrzej Grabowski.

Zobacz cały artykuł…
 
Nowe oświetlenie w m. Gapa
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
06.06.2014
small.jpgInformujemy, że w ramach dobrej współpracy z firmą ENERGA Oświetlenie Sp. z o. o. z siedzibą w Sopocie, został zainstalowany nowy punkt świetlny w miejscowości Gapa. Aby jednak oświetlenie spełniało swoją funkcję, pozostało jeszcze zamontowanie licznika poboru energii elektrycznej.
Zobacz cały artykuł…
 
UWAGA! ZŁODZIEJE !
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
06.06.2014

uwaga_zlodzieje_small.jpg

 

 

 

Informuję, że od czasu wybudowania systemu oświetlenia zewnętrznego typu solarno-hybrydowego na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie coraz częściej dochodzi do aktów dewastacji i kradzieży poszczególnych elementów zamontowanych lamp.

Zobacz cały artykuł…
 
Czasu dużo, ale i pracy ogrom
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.06.2014
small.jpgW lipcu 2016r. Polska będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. Spodziewamy się, że w ciągu 12 dni zawitać może do nas ponad 2mln. ludzi spoza granic kraju. Pierwsze 5 dni to spotkania w poszczególnych diecezjach, zaś późniejsze 7 dni to uroczystości odbywające się jedynie na w diecezji krakowskiej.
Zobacz cały artykuł…
 
Monografia Kowalewa Pomorskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.06.2014
small.jpgW dniu 4 czerwca br. samorząd gminy Kowalewo Pomorskie zaprezentował nową monografię „Gmina Kowalewo Pomorskie. Tradycja i nowoczesność". Wybór daty nie był przypadkowy. Właśnie ten dzień to ogłoszone przez Prezydenta RP Święto Wolności związane z 25-leciem wolnych wyborów. Natomiast 2014 został ogłoszony przez sejmik województwa kujawsko pomorskiego Rokiem Ludzi Wolności.
Zobacz cały artykuł…
 
Podwójne świętowanie
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.06.2014
small.jpgPrzedszkolaki uczęszczające do niepublicznego przedszkola „Entliczek Pentliczek" w Kowalewie Pomorskim świętowały 4 czerwca br. Dzień Mamy i Taty oraz Dzień Dziecka. Dyrektor (właściciel) Sylwia Sadowska oraz wychowawczynie: Anita Olszewska, Kinga Kowalska i Małgorzata Lisewska wspólnie z dziećmi zaprosiły rodziców oraz Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Modernizacja dróg gminnych
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.06.2014
small.jpgFirma Zakład Drogowo - Budowlany S. C. K. Wilczyński & M. Wilczyński z Lubicza został w przetargu wyłoniony jako wykonawca remontów 3 dróg gminnych: Szewa- Wielka Łąka, Srebrniki- Lądy i Wielkie Rychnowo w kierunku Kamionek potrwają do VI 2015r. i kosztować będą ponad 2mln. 600tys.zł.
Zobacz cały artykuł…
 
Galeria zdjęć
Wpisał: Agnieszka Kilińska - Piotrkowska   
04.06.2014
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Drugich Gminnych Igrzysk Sportmis_gim_04_06_2014.jpgowych w naszej galerii na stronie
Zobacz cały artykuł…
 
Nasi uczniowie pierwsi w Bydgoszczy
Wpisał: Dorota Piątkowska   
04.06.2014

small.jpg2 czerwca 2014 r. ( w poniedziałek) najlepsi sprinterzy ze Szkoły Podstawowej  w Kowalewie Pom. uczestniczyli w XVI Europejskim Festiwalu Lekkoatletycznym - Bydgoszcz CUP. Zgłoszone Szkoły Podstawowe brały udział w sztafecie mieszanej ( 5 chłopców i 5 dziewczynek) na dystansie 50m.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Dziecka w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Iwona Zegarska  nauczyciel Przedszkola Publicznego   
04.06.2014
small.jpg2.06.2014r. w MGOK w Kowalewie Pomorskim odbyła się Przedszkolna Spartakiada Sportowo  - Ekologiczna pod hasłem „Ruch jest zdrowy dla ciała i głowy". Impreza ta zorganizowana została z okazji Dnia Dziecka. Dzieci brały udział w konkurencjach sprawnościowych oraz wykazywały się wiedzą  z zakresu ekologii.
Zobacz cały artykuł…
 
Gminny konkurs ortograficzny "Król Ortografii"
Wpisał: Grażyna Zacharek   
04.06.2014

ortografia_04_06_2014.jpgDnia 14.05.2014 r. odbył się XIX Gminny Konkurs „Król Ortografii". Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas drugich i 13 uczniów z klas trzecich. Reprezentowali oni cztery szkoły podstawowe naszej gminy: Pluskowęsy, Wielką Łąkę, Wielkie Rychnowo i Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
Gminny konkurs Matematyk na medal
Wpisał: Katarzyna Grabowska   
04.06.2014

Dnia 13 maja 2014r. w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pom. odbył się XIX Gminny Konkurs Matematyk na medal dla klas drugich i trzecich. Do matematycznych zawodów przystąpiło 31 uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy : Wielkiego Rychnowa, Pluskowęs, Wielkiej Łąki i Kowalewa Pom.

Zobacz cały artykuł…
 
IV edycja turnieju GOL
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.06.2014
small.jpgW dniu 2 czerwca br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach (gm. Kowalewo Pomorskie) świętowali Dzień Dziecka. Dyrektor szkoły Renata Kałuża wspólnie z sympatykami szkoły: radnym rady miejskiej Jarosławem Lewandowskim, sołtysem wsi Pluskowęsy Katarzyną Jaguś, przewodnicząca rady rodziców Małgorzatą Kwiatkowską i całą radą rodziców zapewnili najmłodszym szereg atrakcji. Były dmuchańce, trampoliny, słodycze i grill.
Zobacz cały artykuł…
 
Prace dobiegają ku końcowi
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.06.2014

small.jpgPrace przy modernizacji strzelnicy w Kiełpinach (gm. Kowalewo Pom.) dobiegają ku końcowi. Wykonawca - firma STAWBUD z Jedwabna nie schodzi z placu budowy nawet w czasie poważnych opadów. W dniu 2 czerwca br. teren kolejny raz wizytował burmistrz. Przypominamy, że planowany termin zakończenia budowy to koniec lipca br., a zatem tegoroczne zawody (wrzesień) odbędą się na nowym obiekcie.

Zobacz cały artykuł…
 
Prace skończone, dokument do konsultacji społecznej.
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.06.2014
prace_skonczone_dok_do_kons_03_06_14_000.jpgFirma Deloitte podzieliła się z samorządowcami efektami swojej kilkumiesięcznej pracy. W dniu 28 maja br. przedstawiła 25 włodarzom (2 starostom, 2 prezydentom, 7 burmistrzom i 14 wójtom) Strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Bydgosko- Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego (ZIT BTOF). Dokument ten określi w jaki sposób najlepiej podzielić pieniądze w ramach ZIT.
Zobacz cały artykuł…
 
Gmina Kowalewo Pomorskie w Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych
Wpisał: Magdalena Gadomska   
03.06.2014

Gmina Kowalewo Pomorskie w Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych

Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego (ZIT BTOF)

 - zaproszenie do konsultacji społecznych; dokumenty strategiczne

Zobacz cały artykuł…
 
DRUGIE GMINNE IGRZYSKA SPORTOWE
Wpisał: Agnieszka Kilińska - Piotrkowska   
02.06.2014

DRUGIE GMINNE IGRZYSKA SPORTOWE

KOWALEWO POMORSKIE 2014

WYNIKI
Zobacz cały artykuł…
 
V Turniej spławikowy o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.06.2014

small.jpgW dniu 25 maja br. członkowie kowalewskiego Koła Polskiego Zw. Wędkarskiego zorganizowali V Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie. Od 7.00 rano kilkudziesięciu pasjonatów moczenia kija walczyło o puchar i cenne nagrody.  Wśród zawodników byli m.in. emeryci, policjanci, nauczyciele oraz juniorzy- 11-12 letni. Byli to nie tylko mieszkańcy Kowalewa, ale również Golubia Dobrzynia czy Torunia. Wielu w tych zmaganiach wspierali współmałżonkowie i dzieci.

Zobacz cały artykuł…
 
XXVII sesja Rady Miejskiej
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.06.2014

small.jpgW dniu 30 maja br. na sesji Rady Miejskiej podjęto jednogłośnie XIX uchwał. Przy jednym głosie wstrzymującym (zainteresowanego) wybrano na funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej radnego Jerzego Koralewskiego. W bloku informacyjnym Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski zachęcił do udziału w imprezach gminnych, m.in. w obchodach Święta Wolności, Igrzyskach Olimpijskich Szkół czy w konkursach ekologicznych. Poinformował o stanie bieżącym trwających inwestycji i podziękował za zgłaszane interwencje i składane wnioski.

Zobacz cały artykuł…
 
MARTA BRZOZOWSKA Z TYTUŁEM MISTRZYNI MIEDZYWOJEWÓDZKIEJ W KOLARSTWIE SZOSOWYM
Wpisał: Dariusz Osmański   
30.05.2014

small.jpgZawodnicy UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo kontynuują dobrą passę. W dniu 24 maja br. nasi kolarze wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w kolarstwie szosowym, które odbyły się w Świeciu nad Osą, prawo startu miały cztery najmłodsze kategorie.

Zobacz cały artykuł…
 
Europejski Tydzień Sportu w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Joanna Piasecka -Dyrektor Przedszkola Publicznego   
30.05.2014

small.jpgNasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich. Jego głównym celem  jest promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu.

Zobacz cały artykuł…
 
Święto Mamy i Taty w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Joanna Piasecka -Dyrektor Przedszkola Publicznego   
30.05.2014

small.jpgMama i tata-  to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, szczęścia i ciepła rodzinnego. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małych dzieci rodzice to najważniejsze osoby w życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicami. Dlatego też co roku w naszym przedszkolu uroczyście obchodzimy święto Mamy i Taty, dając dzieciom możliwość wyrażenia ich miłości i przywiązania do rodziców.

Zobacz cały artykuł…
 
STMiG-SPRAWOZDANIE
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
30.05.2014

stmig-sprawozdanie_00_30_05_14.jpgW dniach 17-23 maja odbyła się Jubileuszowa XX edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2014. Była to największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Tradycyjnie Gmina Kowalewo Pomorskie wzięła udział.

Zobacz cały artykuł…
 
Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich w Sierakowie
Wpisał: Agnieszka Wiewiór   
30.05.2014

smal.jpgW dniach 19-23.05.2014r. mieszkańcy sołectwa Sierakowo uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich. Dla chętnych do aktywnego spędzenia czasu zaplanowano wycieczki rowerowe i nordic walking.

Zobacz cały artykuł…
 
II Gminne Igrzyska Sportowe
Wpisał: Sekretarz Publicznego Gimnazjum   
30.05.2014

II Gminne Igrzyska Sportowe dla szkół podstawowych są  w tym roku organizowane pod hasłem „Gimnazjum fair play". Są częścią rządowego  PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI  I ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ „RAZEM BEZPIECZNIEJ", z którego środki w kwocie 94 670,00zł   pozyskały Renata Faluta-Kaszubowska i Agnieszka Kilińska-Piotrkowska - dyrekcja Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Badania ankietowe Urzędu Statystycznego
Wpisał: Magdalena Charczuk   
29.05.2014
Zachęcamy do udziału w badaniach ankietowych prowadzonych przez Urząd Statystyczny w Bydgoszczy. Badania są w pełni anonimowe i pozwalają uzyskać wiedzę o cenach oraz sytuacji gospodarstw domowych i rolnych w kraju i regionie.
Zobacz cały artykuł…
 
Na sportowo w Świetlicy
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
29.05.2014

small.jpgŚwietlica Socjoterapeutyczna w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w dniu 19 maja br. zorganizowała swym wychowankom turniej ping - ponga. Zaś we wtorek 20 maja miała miejsce wycieczka rowerowa do Mlewa, gdzie we Wiejskim Domu Kultury na młodych rowerzystów czekał poczęstunek. Był grill, swojska drożdżówka, słodycze, owoce i napoje. Dzieci korzystały z bilarda i siłowni, zwiedziły także  remizę OSP, w której uwagę przykuł samochód ratowniczo - gaśniczy marki FORD. Nie zabrakło oczywiście czasu na wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Zobacz cały artykuł…
 
TRZYMAJ FORMĘ
Wpisał: Grażyna Majewska   
29.05.2014

small_trzymaj_forma.jpgImpreza rekreacyjno - sportowa pod nazwą „Trzymaj formę" zorganizowana przez Stowarzyszenie „Tobie My" w ramach projektu współfinansowanego ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Rolnego na rzecz programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w zakresie małych projektów promujący lokalne walory obszaru Lokalnej Grupy Działania „Dolina Drwęcy" odbyła się dnia 23 maja 2014r. na placu i boisku Szkoły Podstawowej.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Zebranie w sołectwie Zapluskowęsy
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.05.2014

small.jpgMieszkańcy sołectwa Zapluskowęsy (gmina Kowalewo Pomorskie) uczestniczyli w zebraniu wiejskim w dniu 28 maja br. Wspólnie z sołtysem Janem Trzcińskim zaprosili Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, aby omówić temat dowozu dzieci do szkół.

Zobacz cały artykuł…
 
200 lat pani Pelagio
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.05.2014

small.jpgNajstarsza mieszkanka gminy Kowalewo Pomorskie p. Pelagia Dąbrowska świętowała w dniu 28 maja br. setne urodziny. Był tort, rodzina, goście i życzenia. Na zaproszenie najbliższych jubilatce życzenia złożył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, Przewodniczący Rady i jednocześnie sołtys wsi Pruska Łąka Jerzy Orłowski oraz kier. MGOPS Zyta Szymańska wraz z pracownikiem Iwoną Skonieczną. Specjalnie z tej okazji z Irlandii przyleciały wnuki i prawnuki. Był przedstawiciel ubezpieczyciela czyli KRUS. O jubilatce nie zapomnieli i życzenia przekazali również: wojewoda Ewa Mes i premier Donald Tusk.

Zobacz cały artykuł…
 
PODZIĘKOWANIA
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.05.2014

kwiatek_29_05_2014.jpgW imieniu swoim oraz pracowników Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim serdecznie dziękuję za przekazane osobiście i za pośrednictwem środków masowego przekazu życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Cieszę się, że nasz administracyjny trud jest dostrzegany, a zabiegi o rozwój gminy doceniane.

Andrzej Grabowski

                 Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie

Zobacz cały artykuł…
 
Jubileusz Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Małgorzata Czarnecka   
29.05.2014

small.jpgInauguracja Roku Obchodów Jubileuszowych w maju 2013r. oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod pływalnię w naszej miejscowości  stały się  wstępem do przygotowań  związanych z  planowaną  uroczystością  uczczenia  50 - lecia  oddania budynku Szkoły Podstawowej  w Kowalewie Pomorskim   i  30 - lecia nadania jej imienia.

Zobacz cały artykuł…
 
Mieszkańcy omówili sprawy bieżące
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.05.2014

small.jpgMieszkańcy osiedla Jana Kochanowskiego (gm. Kowalewo Pom.) spotkali się na zebraniu w dniu 27 maja, aby omówić sprawy bieżące swojej małej wspólnoty. Przewodniczący Stanisław Kaznowski zachęcił do włączenia się do prac porządkowych przy figurce Matki Boskiej. Zaapelował o dbanie o swoje psy, gdyż plagą są bezdomne zwierzęta.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Medal dla Karola Koniecznego
Wpisał: Marcin Dębiński   
27.05.2014
medal_dla_karola_25_05_14_000.jpgKorzystając z uprzejmości p. Bogdana Oskwarka informujemy, że Polska sztafeta 4x800m zajęła drugie na  w pierwszych  w historii mistrzostwach świata sztafet IAAF World Relays, które odbywały się w dniach od 24 do 25 maja w Nassau na Bahamach. Polską sztafetę, która wywalczyła srebrny medal nieznacznie wyprzedzili  jedynie Kenijczycy, którzy atakowali rekord świata. W składzie "srebrnej" sztafety, na pierwszej zmianie pobiegł Karol Konieczny - wychowanek LKS PROMIEŃ.

 

Serdecznie gratulujemy zawodnikowi i trenerowi. 

Zobacz cały artykuł…
 
Konkurs czytelniczy
Wpisał: Ewa Cierniakowska, Kamila Wojciechowska   
27.05.2014

2.jpgTradycyjnie Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim wraz z Publicznym Gimnazjum - szkolną biblioteką w Kowalewie Pomorskim zorganizowała konkurs czytelniczy pn.: „Przysłowie prawdę ci powie".

Zobacz cały artykuł…
 
Tydzień Bibliotek 2014
Wpisał: Alina Krystyniuk   
27.05.2014

6.jpgZ inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, każdego roku, początkiem maja organizowany jest Tydzień Bibliotek.
Hasło wiodące w tym roku brzmiało: CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA.

Zobacz cały artykuł…
 
Wybraliśmy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.05.2014

small.jpgPo bardzo medialnej kampanii wyborczej w dniu 25 maja br. Rzeczpospolita Polska na najbliższe 5 lat wybrała swoich 51 przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Cieniem na przebieg wyborów kładła się jedynie bardzo niska frekwencja - 23,0% w kraju (pięć lat temu 24,5%), zaś w gminie Kowalewo Pomorskie 19,73% (w 2009 było to 20,87%).

Zobacz cały artykuł…
 
40 lat pracy duszpasterskiej
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.05.2014
small.jpgKs. kanonik Maciej Augustyński z parafii p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Chełmoniu (gm. Kowalewo Pomorskie świętował 25 maja br. 40-lecie kapłaństwa i 25-lecie pracy duszpasterskiej na tej parafii . Mszę świętą wspólnie z Jubilatem koncelebrował dziekan dekanatu kowalewskiego ks. kan. Ryszard Kobierowski oraz ks. kan. Bernard Kowalewski z parafii Pluskowęsy. Płomienne kazanie ks. Bernarda o powołaniu kapłańskim ks. Macieja, jego postawie i poświęceniu dla parafii wywarło duże wrażanie na zaproszonych gościach.  Przedstawił ks. Macieja nie tylko jako kapłana, ale również budowniczego.
Zobacz cały artykuł…
 
Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej młodziczek
Wpisał: Robert Bejgier   
26.05.2014

uks_olim26-05_2014.jpgW dniach 16-18.05.2014 w Buku (woj. Wielkopolskie) nasze piłkarki ręczne UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie (wicemistrz województwa Kujawsko-Pomorskiego) rywalizowały w półfinale Mistrzostw Polski w piłce ręcznej młodziczek ze wspaniałym skutkiem - wygraliśmy i uzyskaliśmy awans do finału Mistrzostw Polski.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Ojca i Matki u kowalewskich Seniorów
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.05.2014
small.jpgCzłonkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim w dniu 22 maja br. składali sobie wzajemnie życzenia z okazji Dnia Ojca i Matki. Seniorzy, twierdząc, że nim się ktoś stanie babcią i dziadkiem najpierw musi być rodzicem wykorzystali również to święto, aby spotkać się i biesiadować. 
Zobacz cały artykuł…
 
Kolejne posiedzenie Komitetu Monitorującego RPO WK-P na lata 2007-2013
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.05.2014

kom_monit_20_05_14_000.jpgW dniu 20 maja br. odbyło się kolejne, już czterdzieste pierwsze, posiedzenie Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele strony rządowej, samorządowej, partnerów społecznych i gospodarczych w tym jako przedstawiciel Konwentu Burmistrzów Andrzej Grabowski Burmistrz Kowalewa Pomorskiego. 

Zobacz cały artykuł…
 
Urzędnicy też ćwiczą w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
26.05.2014
tydzien_sportu_urzednicy_00_22_05_14.jpgJuż szósty rok z rzędu gmina Kowalewo Pomorskie uczestniczy w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich i rozgrywanym w jego ramach jubileuszowym XX Sportowym Turnieju Miast i Gmin. Honorowy patronat nad tegorocznymi obchodami objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Organizatorem jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich.
Zobacz cały artykuł…
 
Wicepremier Janusz Piechociński w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.05.2014

small.jpgW czasie swojej jednodniowej wizyty w kujawsko- pomorskim na trasie wicepremiera Janusza Pichocińskiego nie mogło zabraknąć Kowalewa Pomorskiego. W dniu 22 maja br. minister gospodarki odwiedził m.in. Bydgoszcz, Toruń, Brodnicę i naszą gminę. Wicepremier najpierw spotkał się z Burmistrze Miasta Andrzejem Grabowski, a później wspólnie panowie wizytowali kowalewska Plasticę. Wicepremierowi towarzyszyła wojewoda Ewa Mes, poseł Zbigniew Sosnowski i wiceprzewodniczący sejmiku Ryszard Bober.

Zobacz cały artykuł…
 
Karol Konieczny na Bahamach
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
23.05.2014
konieczny_na_bahama_00_23_05_14.jpgKorzystając z uprzejmości p. Bogdana Oskwarka informujemy, że 24 i 25 maja na Bahamach odbędzie się inauguracyjna edycja IAAF World Relays, nieoficjalne mistrzostwa świata w sztafetach. Do zawodów zgłoszonych zostało blisko 800 lekkoatletów z 48 krajów, wśród nich mieszkaniec naszej gminy, wychowanek LKS Promień - KAROL KONIECZNY.

Karol wystartuje w sztafecie 4x800, będzie reprezentował nasz kraj wspólnie z Adamem Kszczotem ( halowy wicemistrz świata) , Marcinem Lewandowskim ( mistrz Europy) oraz Szymonem Krawczykiem.


Zobacz cały artykuł…
 
Rekrutacja do przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkołach zakończona
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
22.05.2014

uczen_00_22_05_14.jpgW tym roku zmieniły się zasady rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach.

Zmiany w zasadach rekrutacji do przedszkoli są skutkiem wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który w 2013r roku uznał, ze preferencje w przyjmowaniu do placówek publicznych musi regulować ustawa, a nie jak jak było dotychczas - uchwały lokalne ustalane przez samorządy.

Zobacz cały artykuł…
 
II Otwarte Mistrzostwa Śląska w Trójboju Siłowym Klasycznym Gliwice 17.05.2014
Wpisał: Grzegorz Jeziorski- sekcja siłowa   
21.05.2014

small.jpg17 maja 2014 roku w hali sportowej Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyła się 2 edycja Otwartych Mistrzostw Śląska w trójboju siłowym klasycznym.

Zobacz cały artykuł…
 
Krajoznawcza wycieczka rowerowa mieszkańców sołectwa Piątkowo
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
21.05.2014
krajoznaw_wycieczka_00_21_05_17.jpgW dniu 17 maja br. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich mieszkańcy sołectwa Piątkowo wybrali się na wycieczkę rowerową do sąsiedniej gminy. Trasa prowadziła przez Piątkowo, Zieleń, Małe Radowiska, aż do Wielkich Radowisk. Na starcie zebrało się łącznie 26 osób.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Akcja poboru krwi w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
21.05.2014

akcja_poboru_krwi_00_21_05_14.jpgW dniu 15 maja 2014 r. na placu przy remizie OSP odbyła się akcja poboru krwi, zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy przy współpracy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim.

W akcji wzięło udział 39 osób oddając łącznie17,550 litrów krwi.

Zobacz cały artykuł…
 
Złoty Jubileusz ks. kanonika Ryszarda Kobierowskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.05.2014
zloty_jubileusz_18_05_14_000.jpgW dniu 18 maja br. świętowaliśmy Złoty Jubileusz, czyli 50-lecie kapłaństwa ks. kan. Ryszarda Kobierowskiego oraz 25-lecie pobytu ks. na parafii p.w. Św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim

Uroczystej mszy św. jubileuszowej przewodniczył dostojny Jubilat. Wraz z księdzem kanonikiem eucharystię koncelebrowali: emerytowany dziekan i proboszcz z dobrzyńskiej parafii- ks. Janusz Śniegocki oraz wicedziekan dekanatu kowalewskiego ks. kan. Feliks Wnuk Lipiński (parafia Gronowo).

Zobacz cały artykuł…
 
Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
20.05.2014

kfsdw_logo_000_12_05_14.jpgWeź udział w Europejskim Tygodniu
Sportu dla Wszystkich
i rozgrywanym w jego ramach
XX Jubileuszowym Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2014
,
Organizatorem jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich w Warszawie.

Zobacz cały artykuł…
 
Zebranie wiejskie mieszkańców wsi Lipienica
Wpisał: Magdalena Charczuk   
19.05.2014
zebranie_small.jpgDnia 15 maja br. mieszkańcy wsi Lipienica spotkali się na zebraniu wiejskim, na którym omówiono zakres prac jakie czekają sołectwo w roku bieżącym. Uzgodniono prace związane z modernizacją przydrożnej figury, przedstawiono sprawozdanie z poniesionych wydatków na odśnieżanie. Jednakże najważniejszym tematem, który zgromadził dużą frekwencję na zebraniu był temat organizacji 70- lecia OSP Lipienicy w roku 2015.
Zobacz cały artykuł…
 
Maturzysto- zostań studentem i stypendystą.
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.05.2014

stypendia_pomostowe_0000_16_05_14.jpgMATURZYSTO! JEŻELI JESTEŚ ZDOLNY, AMBITNY, CHCESZ PODJĄĆ NAUKĘ NA DZIENNYCH STUDIACH MAGISTERSKICH I POCHODZISZ Z RODZINY BYŁEGO PRACOWNIKA PPGR  POWINIENEŚ TO PRZECZYTAĆ! 

Zobacz cały artykuł…
 
Kowalewianka wyśpiewała II miejsce
Wpisał: Maria Magdalena Mytlewska   
16.05.2014

konkurs_piosenka_small_2014.jpgKowalewianka wyśpiewała II miejsce na

XIII Festiwalu Piosenki Krajów Unii Europejskiej

Radzyń Chełmiński 2014

Zobacz cały artykuł…
 
PODSUMOWANIE WYMIANY SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II KOWALEWO POMORSKIE - SOMONINO 2014
Wpisał: Ewa Nowak, Anna Górna, Monika Lüdtke   
16.05.2014
small.jpgW dniach 7-9 maja gościliśmy w naszej szkole grupę 21 uczniów oraz 4 opiekunów z zaprzyjaźnionego gimnazjum w Somoninie. Przyjazd młodzieży i nauczycieli odbył się w ramach wymiany szkół im. Jana Pawła II, zapoczątkowanej w 2009 roku, kiedy to podjęliśmy współpracę  z gimnazjum w Sycowie. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w czerwcu to my udaliśmy się z wizytą do Somonina na Kaszubach, gdzie przyjęto nas niezwykle serdecznie i zorganizowano dla nas wiele atrakcji w postaci występów, wycieczek i spotkań.
Zobacz cały artykuł…
 
Uroczystości X-lecia Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Bartłomiej Lüdtke   
16.05.2014
Dyrekcja Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim oraz redakcja Gimnazjalnych Wiadomości zapraszają do obejrzenia uroczystości X-lecia naszej szkoły.

msza św. (https://www.youtube.com/watch?v=EZjZBqbqG6U)

część oficjalna (https://www.youtube.com/watch?v=ZrFEi7JCiEg)

część artystyczna (https://www.youtube.com/watch?v=dWGXsZUig7Q)

wywiady (https://www.youtube.com/watch?v=quFrxgJ4Bok)
 
Twórzmy dobry klimat dla rodziny
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.05.2014

small.jpgKowalewo Pomorskie już drugi rok z rzędu uczestniczy w programie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i jego żony pn. „Dobry Klimat dla Rodziny". W dniu 15 maja br. samorządowcy, społecznicy oraz rodzice na gali podsumowali swoje działania. Program ma na celu promowanie najlepszych praktyk wspierających rodziny, aby mogły stać się wzorcem i inspiracją dla innych samorządów. Wśród uczestników spotkania na zaproszenie Bronisława i Anny Komorowskich można było zauważyć samorządowców z naszego regionu: Burmistrza Kowalewa Pom. Andrzeja Grabowskiego, burmistrza Sępólna Krajeńskiego oraz pracowników urzędu marszałkowskiego.  

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejny rok za nami
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.05.2014
small.jpgKwotą 240tys.zł. zysku netto oraz czwartą statuetką Rubinowy HITT Pomorza i Kujaw 2013 zamknęło miniony rok rypińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Zarząd i Rada Nadzorcza Rypińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w dniu 14 maja br. złożyła sprawozdanie przed Zgromadzeniem Wspólników, czyli przed udziałowcami. Prezes Lech Szalkowski poinformował o najważniejszych inwestycjach jakie wspólnie z pracownikami i przy akceptacji udziałowców wykonał.   
Zobacz cały artykuł…
 
Sierakowo w trosce o drogi
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.05.2014

small.jpgMieszkańcy wsi Sierakowo (gmina Kowalewo Pomorskie) na swoim zebraniu w dniu 14 maja br. omówili temat i ustalili  kolejności dróg do trwałej modernizacji. W każdej kadencji rada miejska ustala harmonogram kilkunastu dróg, które utwardza asfaltem, destruktem lub wgłębnym bitumowaniem. Wcześnie sołectwa składają swoje propozycje, które ocenia komisja rady miejskiej ds. dróg. Obecnie realizowana jest uchwała z marca 2012r. Prace minęły półmetek.

Zobacz cały artykuł…
 
Umowy podpisane - czas na realizację
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.05.2014

small.jpgJak informowaliśmy kilka dni temu samorząd gminy Kowalewo Pomorskie uzyskał 75% dofinansowanie do modernizacji, a właściwie do budowy nowego targowiska.  Umowę podpisano w dniu 9 maja. W ramach programu  „Mój rynek" (PROW na lata 2007-2013)  owoce, warzywa i lokalne wyroby będzie można kupić już nie z drewnianego stolika ustawionego na klepisku, ale z zadbanych i nowoczesnych wiat. Będzie woda, prąd, kanalizacja, parkingi i ogrodzenia.

Zobacz cały artykuł…
 
Trzy Diamenty 2014 w rankingu Forbesa z Kowalewa Pomorskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.05.2014
Wydawnictwo finansowe Forbes po raz kolejny przyznało swoje Diamenty najlepszym w Polsce firmom. Z naszego województwa wyróżniono 154 podmioty gospodarcze.
Zobacz cały artykuł…
 
Informacja o opublikowaniu ustawy o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów
Wpisał: Dorota Szczodrowska   
16.05.2014

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim informuje, iż w Dzienniku Ustaw z dnia 30 kwietnia 2014 r. poz. 567, opublikowana została ustawa z dnia 4 kwietnia 2014 r. o ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów. Ustawa wejdzie w życie 15 maja 2014 r., tj. po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.  

Zobacz cały artykuł…
 
Wszystko zapięte na ostatni guzik
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.05.2014
small.jpgW miesiącu maju w gminie Kowalewo Pomorskie dwie szkoły świętować będą poważne jubileusze. Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim obchodzić będzie w dniu 23 maja swoje 50 urodziny oraz 30 rocznicę nadania jej patrona- Marii Konopnickiej. Natomiast Szkoła Podstawowa w Wielkim Rychnowie w dniu 1 czerwca otrzyma patrona Janusza Korczaka i sztandar szkoły. Od roku w obu placówkach pracują Komitety Honorowe oraz zespoły robocze, które zadbają, aby wydarzenia te na długo zostały w pamięci uczestników.
Zobacz cały artykuł…
 
Kolejne punkty dla Sokoła
Wpisał: Dariusz Osmański   
15.05.2014

small.jpgKolarze UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo w dniu 11 maja br. wzięli udział w kolejnych Mistrzostwach Województwa w Kolarstwie Szosowym. Zawody rozgrywane były w Młyńcu gm. Lubicz. Prawo startu miały cztery kategorie wiekowe, z czego w trzech wystartowali nasi podopieczni.

Zobacz cały artykuł…
 
XX Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
14.05.2014

small.jpgW dniu 11 maja odbyła się XX edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej oraz eliminacje powiatowe do Kujawsko-Pomorskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki "Debiut 2014" pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Święto Działacza Kultury i Bibliotekarza
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.05.2014

small.jpgZ okazji Dnia Działacza Kultury i Bibliotekarza w gminie Kowalewo Pomorskie świętowanego w dniu 13 maja br. Życzenia solenizantom złożył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wraz z dyrektorem przedszkola Joanną Piasecką i Przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia Jerzym Koralewskim.

 

Zobacz cały artykuł…
 
ODNALEZIONO KLUCZE!
Wpisał: Magdalena Charczuk   
14.05.2014

Informuję, że znaleziono :

1.      klucze zawieszone na smyczy "Ruch & Elana" przy Ośrodku Zdrowia ESKULAP,

2.      klucz z żółtą nakładką na AGRO FARMIE.

Po zguby proszę zgłosić się do sekretariatu Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim (biuro nr 2).

 
Bilans - kwiecień 2014
Wpisał: Natalia Kociemska   
13.05.2014
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 30.04.2014r.

  • Ściągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 96,46 %

  • Ściągalność wieś (ogółem) - 96,07 %

 

Zobacz cały artykuł…
 
Najlepsze marki w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.05.2014

small.jpgPrzez dwa dni- 10-11 maja br.- Kowalewo Pomorskie było centrum wystawowym dla producentów, nie tylko krajowych  sprzętu i mekką dla rolników z województwa kujawsko- pomorskiego. Spółka World Trade Center Poznań oraz samorząd gminy Kowalewo Pomorskie zaserwowały zwiedzającym niezapomniane wrażenia. Było to czego dusza, przynajmniej rolnicza zapragnie: ciągniki, kombajny zbożowe, opryskiwacze różnego typu, zbiorniki do przechowywania płodów rolnych, do przechowywania paliwa, piece do ogrzewania ekologicznego, panele solarowe.

Zobacz cały artykuł…
 
Dziękujemy za służbę
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.05.2014

small.jpgPaństwowa Straż Pożarna w Golubiu Dobrzyniu świętowała w dniu 9 maja br. uroczystość Św. Floriana- swojego patrona. Strażacy wraz z komendantem mł. bryg. Pawłem Warlikowskim zaprosili gości, wśród których byli m.in. zastępca komendanta wojewódzkiego st. brygadier Krzysztof Michałowski, komendant policji powiatowej Wojciech Machelski, komendant WKU Brodnica Krzysztof Gruszecki, prezes zarządu Woj. OSP Zdzisław Dąbrowski. Byli również cywile: poseł Zbigniew Sosnowski, władze samorządowe z całego powiatu, w tym Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski, komendant miejski OSP Kowalewo Pom. Janusz Kalinowski,  kapelan strażacki , dyr. Pogotowia ratunkowego Krystyna Uzikowska, oraz emeryci z tej jednostki.

Zobacz cały artykuł…
 
Handel w komfortowych warunkach
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.05.2014

small.jpgJuż za kilka miesięcy Kowalewiacy będą mogli dokonywać zakupów i sprzedawać swoje towary na zmodernizowanym targowisku. Samorząd właśnie wyłonił wykonawcę, który całkowicie. zmieni oblicze lokalnego handlu. Owoce, warzywa i lokalne wyroby będzie można kupić już nie z drewnianego stolika ustawionego na klepisku, ale dzięki programowi „Mój rynek" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z zadbanych i nowoczesnych wiat.

Zobacz cały artykuł…
 
Dziękujemy za udział w festynie "Wiosna w Dolinie Drwęcy"!!!!
Wpisał: Zarząd LGD Dolina Drwęcy"   
13.05.2014
small22.jpgStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy" - w ramach operacji: „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja w latach 2011-2015" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - zorganizowało w dniu 01.05.2014r. na placu za Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury im. Wł. St. Reymonta w Kowalewie Pomorskim imprezę plenerową pn. „Wiosna w Dolinie Drwęcy". Organizację, koordynację i przeprowadzenie imprezy powierzono Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Kowalewie Pomorskim (Wykonawca wyłoniony został w sposób konkurencyjny w drodze „zaproszenia do składania ofert").
Zobacz cały artykuł…
 
Dzieje Kowalewa Pomorskiego i okolic
Wpisał: Organizatorzy   
13.05.2014

small.jpgDzieje Kowalewa Pomorskiego i okolic

„Od średniowiecza do współczesności"

- XX Gminny Konkurs Historyczny

Zobacz cały artykuł…
 
XX Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych Bądźmy Razem
Wpisał: Organizatorzy   
09.05.2014
Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie wspólnie z Kierownikiem Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Kierownikiem Warsztatów Terapii zajęciowej w Kowalewie Pomorskim oraz Kujawsko-Pomorskim Zrzeszeniem LZS w Toruniu są organizatorami tradycyjnych już, jubileuszowych, bo XX Sportowych Spotkań Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" połączonych z XIV Integracyjnymi Spotkaniami Sportowymi Osób Niepełnosprawnych.

 

Zobacz cały artykuł…
 
69 rocznica zakończenia II wojny światowej
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.05.2014
small.jpgW Dzień Zwycięstwa czyli 8 maja br. tradycyjnie w gminie Kowalewo Pomorskie oddano hołd poległym w II wojnie światowej. W Parku 730-lecia pod Pomnikiem Ku Czci Poległych wiązankę kwiatów w imieniu społeczeństwa złożył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, Przewodniczący Rady Jerzy Orłowski, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia Jerzy Koralewski i Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Rolnictwa Tomasz Matusewicz.
Zobacz cały artykuł…
 
Wybieramy swojego reprezentanta w Parlamencie Europejskim
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.05.2014
small.jpgJuż w dniu 25 maja br. każdy obywatel będzie mógł wybierać swojego przedstawiciela do najwyższych władz Unii Europejskiej czyli do euro parlamentu. W samorządach trwają prace przygotowawcze do sprawnego i niezakłóconego przebiegu głosowania. Ustawodawca nałożył na wójtów, burmistrzów i prezydentów obowiązek powołania Obwodowych Komisji Wyborczych i przygotowania lokali. 
Zobacz cały artykuł…
 
XXII TURNIEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY KURZĘTNIK W TRÓJBOJU SIŁOWYM KLASYCZNYM
Wpisał: Grzegorz Jeziorski   
09.05.2014

small.jpgW weekend majowy a dokładnie 3 maja w Kurzętniku odbył się coroczny turniej w trójboju siłowym klasycznym o puchar wójta. W zawodach nie mogło zabraknąć siłaczy z Kowalewa reprezentujących Sekcję Trójboju Siłowego LKS „PROMIEŃ" .

Zobacz cały artykuł…
 
"Czas na nowy start"
Wpisał: Monika Piróg   
08.05.2014

Zostałeś zwolniony przez pracodawcę? „Czas na nowy start" z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym w Bydgoszczy, czyli dotacje do 40 tys. złotych na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz kursy zawodowe.

Informacja o projekcie

 
Projekt na miarę pocztówki
Wpisał: Katarzyna Lewandowska   
07.05.2014

swistak_07_05_2014.jpgW konkursie plastycznym „Pocztówka dla powiatu" Zostań Orłem Natury 2000 zorganizowanym przez Stowarzyszenie Tilia, Szkołę Leśną na Barbarce oraz WFOŚiGW w Toruniu, wzięło udział czternaścioro uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach. Jedna z uczestniczek konkursu- Maja Onak z klasy czwartej, otrzymała wyróżnienie specjalne. Oprócz dyplomu i nagrody książkowej, Maja może poszczycić się swoją autorską widokówką. Jej praca została wybrana i wydrukowana w formie pocztówki, reprezentuje ona powiat golubsko-dobrzyński. Gratulujemy i wspólnie cieszymy się Jej sukcesem.

Zobacz cały artykuł…
 
Obietnica Zuchowa gromady "Pogromcy Gargamela"
Wpisał: dh K. Gręźlikowska, dh I. Plewa   
07.05.2014
small.jpg30 kwietnia 2014 odbyła się w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim bardzo długo oczekiwana przez zuchy z gromady „Pogromcy Gargamela" uroczystość, zwana OBIETNICĄ ZUCHOWĄ. Dzięki niej dzieci stały się prawowitymi członkami ZHP . Na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia zuch otrzymuje znaczek, na którym znajdują się orzeł, słońce, promienie oraz napis zuch.
Zobacz cały artykuł…
 
Asystent rodziny
Wpisał: Zyta Szymańska - Kierownik MGOPS w Kowalewie Pom.   
07.05.2014

Rodziny przeżywające trudności w wypełnianiu funkcji  opiekuńczo-wychowawczej mogą otrzymać wsparcie od gminy w postaci asystenta rodziny. Możliwość taka wynika z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

Zobacz cały artykuł…
 
"Tydzień Polski  Śladami Oskara Kolberga" w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące
Wpisał: Justyna Rutkowska, Anna Kuźniar   
06.05.2014

26.jpgW dniach od 7-11 kwietnia 2014 roku w Szkole Podstawowej Wielkiej Łące odbył się TYDZIEŃ POLSKI- ŚLADAMI OSKARA KOLBERGA. Projekt miał na celu upowszechnianie dziedzictwa kulturowego Polski, rozbudzanie i rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów oraz integrację środowiska wiejskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
PIERWSZY SUKCES W WIELKIM STYLU
Wpisał: Dariusz Osmański   
06.05.2014
small.jpgPierwszy start na rowerach wyścigowych nasi zawodnicy zaliczą do udanych. W dniu 3 maja zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo wystartowali w V Memoriale Janusza Żebrowskiego, który został rozegrany na trasie okrężnej liczącej 17,4 km w Świeciu.
Zobacz cały artykuł…
 
FESTYN REKREACYJNO - SPORTOWY "TRZYMAJ FORMĘ"
Wpisał: Grażyna Majewska   
06.05.2014

Stowarzyszenie „Tobie My" serdecznie zaprasza mieszkańców gminy i okolic na imprezę rekreacyjno - sportową „Trzymaj formę" organizowaną dnia 23 maja 2014r. od godz. 14.00 do 23.00 w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Dla pamięci i potomnych
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.05.2014

Ksmall.jpgoło Gospodyń Wiejskich w Kowalewie Pomorskim funkcjonuje od 86 lat. W lutym panie świętowały ten piękny  jubileusz, na którym pochwaliły się pięknie prowadzoną pamiątkową kroniką. Mnogość wydarzeń w życiu tej organizacji spowodowała, że kronika była już cała zapisana.

Zobacz cały artykuł…
 
Pożegnaliśmy Anioła o złotym sercu
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.05.2014

small.jpgCiągle jeszcze istnieją wśród nas ANIOŁY.
Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,
lecz ich serce jest bezpiecznym portem
dla wszystkich, którzy są w potrzebie.

P. Bosmans

Zobacz cały artykuł…
 
Z życzeniami u naszej siostry Moniki
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.05.2014
small.jpgZ okazji imienin siostrze Monice Teresie Gojtowskiej z Zakonu Sióstr Elżbietanek życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i pogody ducha złożyli: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wraz z małżonką, ks. kanonik Ryszard Kobierowski i ks. wikary Adam Lis. Uśmiechnięta solenizantka wraz z siostrą Eweliną i siostrą Gabrielą przyjęła gości tradycyjnym tortem. 
Zobacz cały artykuł…
 
Zawiadomienie
Wpisał: Magdalena Charczuk   
05.05.2014
Zobacz cały artykuł…
 
Jednostka OSP Mlewo oddała się pod opiekę Św. Floriana
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.05.2014

small.jpgDruhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mlewie (gmina Kowalewo Pomorskie) w dniu 4 maja br. oddali się pod opiekę Św. Florianowi. Najpierw w kościele parafialnym w Kiełbasinie mszę świętą w ich intencji koncelebrował kapelan strażacki Marek Wysocki (parafia Kowalewo) oraz ks. kanonik Piotr Igielski z Kiełbasina.  

Zobacz cały artykuł…
 
Św. Florian w gminie Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.05.2014

small.jpgTradycyjnie strażacy z gminy Kowalewo Pomorskie święto swojego patrona - Św. Floriana obchodzili w dniu 3 maja. Obchody zainaugurowała msza święta w intencji druhów strażaków celebrowana przez ks. Marka Wysockiego - kapelana strażackiego. Powagi uroczystości nadał udział sztandaru gminnego oraz wszystkich 10 sztandarów korporacyjnych - strażackich.

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast. » koniec »»

Pozycje :: 301 - 400 z 810
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!