Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska 04.08.2015
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Strzelnica w Kiełpinach

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zagłosuj na Kowalewo Pomorskie
Wybór ławników na kadencję 2016 - 2019
Wpisał: Agnieszka Żółtowska   
09.04.2015
W związku z kończącą się kadencją ławników sądów rejonowych 2012 - 2015, podejmuje się przygotowania do przeprowadzenia wyborów ławników na nową kadencję 2016 - 2019. W stosownym czasie Prezesi Sądów Okręgowych poinformują właściwe rady gminy o liczbie ławników do wyboru.
Zobacz cały artykuł…
 
Remizo-świetlica w Kiełpinach ma klimatyzację.
Wpisał: Opiekun sołectwa - Anna Panak   
08.04.2015

klima_01.jpgWe wrześniu 2014 roku mieszkańcy sołectwa Kiełpiny, decyzją podjętą na zebraniu wiejskim, postanowili wyposażyć swoją świetlicę w klimatyzację. W wyniku podpisanej w dniu 12 grudnia 2014 roku, umowy z wykonawcą tj. firmą PW INTERMEX z Torunia, przystąpiono do realizacji zadania pn. „zakup i montaż urządzeń klimatyzacyjnych w budynku remizo-świetlicy w miejscowości Kiełpiny ''.

Zobacz cały artykuł…
 
Poziomy za 2014 rok osiągnięte
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.04.2015

poziomy_small.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie zamknął rok 2014 bardzo dobrymi wskaźnikami w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi.

Zobacz cały artykuł…
 
X rocznica śmierci Honorowego Obywatela Miasta Jana Pawła II
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.04.2015

4.jpgW dniu 2 kwietnia, z okazji X rocznicy śmierci świętego Jana Pawła II oddaliśmy hołd  Honorowemu Obywatelowi Miasta. O symbolicznej godzinie 21.37. złożono kwiaty i zapalono znicze pod popiersiem świętego. Wcześniej, w czasie Apelu Jasnogórskiego, modlono się w intencji dążenia człowieka do świętości.

Zobacz cały artykuł…
 
III Gminne Zawody Sprawnościowe klas I - III Szkół Podstawowych
Wpisał: Nauczyciele wychowania fizycznego Publicznego Gimnazjum   
03.04.2015
sss.jpgW dniu 28.03.2015 r. o godz. 9.00 w hali Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim odbyły się III Gminne Zawody Sprawnościowe klas I - III Szkół Podstawowych. Impreza jak co roku odbywała się pod hasłem: „ŻYJ ZDROWO NA SPORTOWO" i miała na celu zaszczepienie w najmłodszych uczniach idei sportu i rywalizacji zgodnie z zasadami fair play.
Zobacz cały artykuł…
 
Gminny Konkurs Plastyczny "Oznaki wiosny w literaturze dziecięcej"
Wpisał: Biblioteka Miejska   
02.04.2015
11.jpgDnia 29  marca w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim odbyło się  rozstrzygnięcie oraz uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej Gminnego Konkursu Plastycznego pn. „Oznaki wiosny w literaturze dziecięcej ". W konkursie wzięło udział  81 uczestników ze Szkół Podstawowych z:  Kowalewa Pomorskiego, Pluskowęs, Wielkiej Łąki , Wielkiego Rychnowa, Publicznego  Przedszkola w Kowalewie Pomorskim oraz z  kół  plastycznych działających przy MGOK i filii bibliotecznej w Wielkim Rychnowie.

Zobacz cały artykuł…
 
SZEŚCIORO UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KOWALEWIE NAGRODZONYCH W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM
Wpisał: Mariola Orzechowska   
02.04.2015

22.jpg7 marca br., w Międzynarodowy Dzień Teatru, aż sześcioro młodych artystów naszej szkoły zostało zaproszonych na uroczyste wręczenie nagród i wernisaż prac w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym TEATR ŚWIATEM JEST MAGICZNYM. Nagrodzeni zostali: Klaudia Budzińska, Weronika Burak, Maria Boniecka, Weronika Szmytkowska, Oliwia Bukowska i Piotr Orzechowski. Nasi uczniowie stanowili najliczniejszą nagrodzoną grupę z jednej placówki! Przyznano też specjalne wyróżnienie dla nauczyciela prowadzącego.

Zobacz cały artykuł…
 
Prace nad ZIT Wojewódzkim w impasie
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.04.2015

small.jpgZa nami III posiedzenie Komitetu Sterującego (25 samorządów) porozumienia ZIT. W dniu 1 kwietnia br., po długiej i burzliwej dyskusji nie osiągnięto zgody co do formy współpracy. Od kilkunastu tygodni samorządy powiatu toruńskiego i bydgoskiego + Kowalewo Pomorskie, Szubin, Nakło i Łabiszyn trwają w zawieszeniu przez odmienne zdania samorządów-rdzeni ZIT czyli Torunia i Bydgoszczy.

Zobacz cały artykuł…
 
Mała szkoła w Pluskowęsach z dużym zapałem...
Wpisał: Katarzyna Lewandowska   
02.04.2015

jajko_02.jpgNasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w Konkursie na najpiękniejszą pisankę w rozmiarze XXL dla przedszkoli i szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Okazało się, że wszystkich ekscytowało wzięcie udziału w wielkiej przygodzie plastycznej  na wykonanie zdobienia formy płaskiej pisanki w rozmiarze XXL. Jej wymiar przerósł nasze oczekiwania, bo wynosił 2m wysokości i około 1,5 m szerokości, co spowodowało zaskakujące sytuacje związane z przewiezieniem tej formy z Torunia do Pluskowęs.

Zobacz cały artykuł…
 
Gala laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych
Wpisał: Elżbieta Kuciak-Olszewska   
01.04.2015
Ta1.jpglent, zainteresowania i praca - tak najkrócej można scharakteryzować laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych. W tym roku szkolnym tytuł laureata uzyskały 303 osoby. Łącznie do konkursów w województwie przystąpiło ponad 21 tys. uczniów szkół podstawowych. Zmagania obejmowały następujące dziedziny: język polski, matematyka, język angielski i  przyroda. Jak co roku Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty uhonorował laureatów okolicznościowymi statuetkami, listami gratulacyjnymi i stosownymi zaświadczeniami.
Zobacz cały artykuł…
 
Punkt Informacyjno - Konsultacyjny
Wpisał: Edyta Jasińska   
01.04.2015

Godziny funkcjonowania

Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego

dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

07.04.2015r. 14.00-18.00

13.04.2015r. 10.00-14.00

20.04.2015r. 15.00-19.00

27.04.2015r. 10.00-14.00

Zobacz cały artykuł…
 
Wielkanocne inspiracje  w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące
Wpisał: Anna Kuźniar i Justyna Rutkowska   
01.04.2015

13.jpgDnia 25 marca 2015r. w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące odbyły się warsztaty pt. „Wielkanocne inspiracje". Do udziału zaprosiliśmy uczniów, rodziców i wszystkich chętnych ze społeczności lokalnej. Jak zawsze, warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Zobacz cały artykuł…
 
KONKURS WIELKANOCNY
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
01.04.2015

small.jpgTradycyjnie w niedzielę poprzedzającą radosne Święto Zmartwychwstania Pańskiego odbyło się rozstrzygnięcie KONKURSU WIELKANOCNEGO organizowanego przez M-GOK w Kowalewie Pomorskim. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Zebrania druhów ochotników.
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.03.2015

osp_chelmoniec_27_03_15_000.jpg

(zamieszczono: 26.02.2015)
Zwyczajowo pierwszy kwartał roku to czas zebrań sprawozdawczych w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. W gminie Kowalewo Pomorskie działa ich 13, z czego dwie (Kowalewo i Wielkie Rychnowo) działają w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego. W 2014. odbyło się kilka poważnych uroczystości, m.in. tradycyjnie raz w kadencji sesja poświęcona ochotnikom, Święto Floriana, zawody sportowo- pożarnicze. Nie zapomniano o odtwarzaniu majątku strażackiego i doposażeniu. Strażacy obstawiali imprezy gminne, m.in. rajd rowerowy, Agrofarmę, mecze podwyższonego ryzyka i otwarcie zmodernizowanej strzelnicy.

Zobacz cały artykuł…
 
II Rejonowy Konkurs Recytatorski twórczości patronki Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Ilona Plewa   
30.03.2015
Dniafotka.jpg 27 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole II Rejonowy Konkurs Recytatorski klas 0 - III pt. „Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej" pod patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Poszukujemy informacji o Karolu Bogdanie burmistrzu Kowalewa z czasów okupacji
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.03.2015

herb_000_30_03_15.jpgWłaśnie powstaje książka o Karolu Bogdanie, który w swoim życiu zawodowym może poszczycić się pełnieniem funkcji burmistrza Kowalewa Pomorskiego w czasie okupacji. Autor dokumentu, dr Michał Dzimira, zwraca się za pośrednictwem urzędu miejskiego do mieszkańców naszej gminy o pomoc w uzyskaniu szczegółów pracy ówczesnego burmistrza. Ewentualne akty małżeńskie, zdjęcia czy artykuły prasowe z tego okresu zostaną skopiowane w sekretariacie urzędu i wrócą do właściciela.

Zobacz cały artykuł…
 
Zróbmy prezent na 740 urodziny miasta, czyli konkurs na widokówkę pt. Moje spojrzenie na Kowalewo
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.03.2015

small.jpgChcemy zachęcić wszystkich, którzy identyfikują się z naszym miastem, do stworzenia indywidualnej wypowiedzi plastycznej w dowolnej technice plastycznej: fotografia, malarstwo, rysunek, techniki graficzne (grafika warsztatowa  linoryt, litografia, monotypia itd.) czy grafika komputerowa jako prezent dla miasta na jego 740 urodziny. Przypominamy, że pięć lat temu odbyła się pierwsza edycja konkursu, z okazji 735-lecia i wygrała praca p. Magdaleny Kawuli.

Zobacz cały artykuł…
 
Szkolenie
Wpisał: Monika Piróg   
27.03.2015
Zarządzanie niepełnosprawnością w miejscu pracy
Zobacz cały artykuł…
 
KGW Kiełpiny świętowało Dzień Kobiet.
Wpisał: Anna Panak   
27.03.2015

Wkobiety_kielpiny_smalle.jpg niedzielne popołudnie w dniu 15 marca bieżącego roku, nieco później niż oficjalne spotkania , Dzień Kobiet świętowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kiełpinach .

 

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejny laureat w gimnazjum
Wpisał: Anna Górna   
24.03.2015
small.jpgZ nieskrywaną radością i ogromną satysfakcją przekazuję informację o kolejnym sukcesie ucznia naszego gimnazjum. Filip Cierniakowski z klasy IIIc zdobył tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Z gospodarską wizytą
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.03.2015

small.jpgGospodarz województwa, czyli Marszałek Piotr Całbecki wspólnie z Przewodniczącym Sejmiku Wojewódzkiego Ryszardem Bober gościli 20 marca br. w Kowalewie Pomorskim. Tematami rozmów z Burmistrzem Miasta Andrzejem Grabowskim były nadchodzące Dożynki Wojewódzkie (06.09), których Kowalewo jest gospodarzem oraz budowa obwodnicy. Panowie podziwiali również umiejętności pływackie uczniów na kowalewskiej pływalni oraz rozwiązania technologiczne zastosowane na tym obiekcie.

Zobacz cały artykuł…
 
Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników
Wpisał: Katarzyna Frasunkiewicz   
24.03.2015
W okresie wakacji 2015 roku KRUS zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników, których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) jest ubezpieczony w Kasie.
Zobacz cały artykuł…
 
Pierwszy nowy dowód w gminie Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.03.2015

O1111111.jpgd 1 marca weszły w życie nowe dowody osobiste. Pierwszy nowy egzemplarz, jeszcze ciepły, odebrała w dniu 24 marca pani Iwona Trzmiel. Odbierając dokument z rąk burmistrza Andrzeja Grabowskiego poinformowała, że procedura była szybka i bezproblemowa. Zachęca do wymiany dokumentu. Naprawdę to nie boli.

Zobacz cały artykuł…
 
Pora na wiosenne porządki
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
24.03.2015

porzadek.jpgNadeszła wiosna - piękna pora roku, w której przyroda budzi się do życia. Dni stają się ciepłe i słoneczne. Niestety, na terenach zielonych, chodnikach i ulicach leżą różnorodne odpady - puste butelki, papiery, worki foliowe, niedopałki papierosów, psie odchody itp.

Zobacz cały artykuł…
 
Wielkanocna zbiórka żywności
Wpisał: Iwona Arciszewska   
24.03.2015
W  dniach  20 i 21 marca po raz kolejny  została przeprowadzona zbiórka żywności w ramach  ogólnopolskiej akcji  „Wielkanocna zbiórka żywności 2015". Zbiórka ta została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kujawsko - Pomorskiego Banku Żywnościowo - Rzeczowego  w Toruniu wspólnie z tutejszym Ośrodkiem  Pomocy Społecznej  oraz  Zespołem Szkół  w Kowalewie Pomorskim.
Zobacz cały artykuł…
 
Rusza nabór do klas pierwszych, zerówek i przedszkola
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.03.2015

W1.jpg gminie Kowalewo Pomorskie powoli zbliżamy się do rozpoczęcia naboru do zerówek działających przy szkołach podstawowych oraz do miejskiego przedszkola. 

Zobacz cały artykuł…
 
Bieg Uliczny i Tour de Kowalewo razem, czyli Święto Sportu w gminie Kowalewo Pomorskie.
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.03.2015

tour_de_kowalewo_2015_000_23_03_15.jpgJuż 30 maja br. czekają nas nie lada emocje sportowe. Organizatorzy postanowili połączyć rajd rowerowy i biegi uliczne.

Znamy już trasę V Tour de Kowalewo. Na rowerach pokonamy 30 kilometrów. Wyjeżdżając z Centrum Rekreacji i Sportu zawitamy do Bielska, Lipienicy, Józefaty, Wielkiej Łąki, Pruskiej Łąki, Szewy, Chełmonia i wrócimy na Centrum. Regulamin udziału w majowym Gońcu, a już wkrótce również na stronie www.kowalewopomorskie.pl. Dla najaktywniejszego sołectwa tradycyjna nagroda- kurs kamienia.

Zobacz cały artykuł…
 
II posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT.
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.03.2015
ii_posiedzenie_zit_18_03_15_000.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski reprezentował samorząd gminy w dniu 18 marca w drugim posiedzeniu Komitetu Sterującego, który skupia wszystkich 25 członków porozumienia ZIT.

Przypomnijmy, że w kwietniu ubiegłego roku podpisano umowę tworzącą Zintegrowane Inwestycje Terytorialne - obejmujące swoim obszarem Bydgoszcz i Toruń, oba powiaty i gminy w ich strukturach oraz Nakło nad Notecią, Szubin, Łabiszyn i Kowalewo Pomorskie. 

Zobacz cały artykuł…
 
Szansa nadal jest, czyli uwzględniono nasz protest w spr. obwodnicy Kowalewa.
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.03.2015

szansa_na_obwodnice_000_20_03_15.jpgJak informowaliśmy Państwa wcześniej na łamach strony internetowej

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6351&Itemid=16 budowa obwodnicy Kowalewa nie została ujęta w opracowywanym właśnie Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 co wywołało nas zdecydowany sprzeciw. Jak mogą się Państwo przekonać poparło nas w tym kilka instytucji i zakładów pracy.

Zobacz cały artykuł…
 
Zaproszenie do konsultacji społecznych
Wpisał: Magdalena Gadomska   
20.03.2015

dokumentu pn.: "Aktywizacja społeczno-gospodarcza terenów leżących nad zbiornikami i ciekami wodnymi w Bydgosko-Toruńskim Obszarze Funkcjonalnym (BTOF)"

W związku z koniecznością przeprowadzenia konsultacji społecznych dokumentu pn.: „Aktywizacja społeczno-gospodarcza terenów leżących nad zbiornikami i ciekami wodnymi w Bydgosko-Toruńskim Obszarze Funkcjonalnym (BTOF)" - w celu opracowania wspólnego dokumentu - w imieniu Firmy Lech Consulting Sp. z o.o. z Torunia oraz pracowników Wydziału Rozwoju i Wdrażania Polityki Terytorialnej Urzędu Miasta Bydgoszczy - zapraszamy Państwa do zapoznania się z przedstawionym dokumentem. Do materiału można zgłaszać uwagi.

Zobacz cały artykuł…
 
Zgłoś się na organizatora zawodów strzeleckich.
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
20.03.2015

Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim poszukuje kandydatów - organizatorów zajęć, zawodów sportowych i rekreacyjnych ze strzelectwa sportowego realizowanych na strzelnicy w Kiełpinach.

Zadaniem kandydata będzie prowadzenie zawodów sportowych i rekreacyjnych dla miłośników tej formy spędzania wolnego czasu, jak i tych, którzy poszukują innych form wypoczynku.

Zobacz cały artykuł…
 
MIKROINSTALACJE ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII
Wpisał: Katarzyna Frasunkiewicz   
19.03.2015

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił Program Prosument (lata 2015-2022) będący dofinansowaniem przeznaczonym na zakup i instalację mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii - energii elektrycznej lub cieplnej i elektrycznej. Program nie przewiduje dofinansowania dla przedsięwzięć polegających na zakupie i montażu wyłącznie instalacji źródeł ciepła (punkty 1-3). Z programu mogą skorzystać osoby fizyczne, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.

Zobacz cały artykuł…
 
Rozstrzygnięcie gminnego konkursu
Wpisał: Katarzyna Kamińska   
19.03.2015

Rozstrzygnięcie gminnego konkursu

,, Na najpiękniejszą iluminację świąteczno-noworoczną" edyciluminacja.jpgja 2014/2015

Zobacz cały artykuł…
 
Z wizytą w samorządzie
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.03.2015

Psmall.jpgrzebywający z wizytą w kowalewskim gimnazjum student z Indonezji Harry Kurniawan w dniu 17 marca br. spotkał się z Burmistrzem Miasta Andrzejem Grabowskim. W spotkaniu uczestniczyli również: dyrektor gimnazjum Renata Faluta Kaszubowska, Zastępca Dyrektora Agnieszka Kilińska Piotrkowska, nauczyciele: Arletta Żuławska- Jastrzębska i Katarzyna Marciniak oraz młodzież o szczególnym upodobaniu do języka angielskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejny rok rekrutacji do przedszkoli po nowemu
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
19.03.2015
Ustawa z dnia 13 czerwca 2013 roku o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw ( Dz. U. poz. 827 z późn. zm.) wprowadziła nowe regulacje dotyczące zadań organów prowadzących w zakresie wychowania przedszkolnego. Ustawa określa konieczność zapewnienia realizacji obowiązku odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego dla dziecka w wieku 5 lat oraz określa terminy, od których gmina  ma obowiązek zapewnić chętnym rodzicom  dzieci  w wieku 3 i 4 lat możliwość korzystania     z wychowania przedszkolnego.
Zobacz cały artykuł…
 
Sprzęt komputerowy dla sołectwa Pruska Łąka
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.03.2015

gmina.jpg

wykluczenie_cyfrowe.jpgW dniu 17 marca br. kolejne zestawy komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu trafiły do mieszkańców wsi. Tym razem trzy zestawy zainstalowane będą w świetlicy wiejskiej w Pruskiej Łące. Komputery na ręce sołtysa Zbigniewa Manikowskiego, członka rady sołeckiej Iwony Kwiatkowskiej i członka komisji rewizyjnej Agnieszki Grzelak przekazał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski w towarzystwie koordynatorów projektu Wykluczenia Cyfrowego: kier. MGOPS Zyty Szymańskiej i Joanny Krasickiej.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Laureaci i finaliści
Wpisał: Elżbieta Kuciak - Olszewska, Małgorzata Kłos   
18.03.2015

ssss.jpgLaureaci i finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim

Zobacz cały artykuł…
 
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego
Wpisał: Anna Dalke   
17.03.2015
Przypominamy, że w najbliższą sobotę (dn. 21.03.2015r.) w obrębie miasta oraz na obszarach wiejskich w gminie Kowalewo Pom. odbędzie się zbiórka mebli i innych odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Zobacz cały artykuł…
 
Witamy w naszej szkole !
Wpisał: Maria Wróblewska i uczniowie klasy I E   
17.03.2015
small.jpgW dniu 16.03.2015r. do naszej szkoły przyjechał w ramach programu wymiany studenckiej AIESEC 21-letni student - Harry Kurniawan z Indonezji. Gość pozostanie w Kowalewie tydzień. Na początku wizyty w gimnazjum Harry został powitany przez dyrekcję szkoły
i oprowadzony przez uczniów po budynku.
Zobacz cały artykuł…
 
Realizacja umowy na odbiór odpadów komunalnych
Wpisał: A. Dalke   
16.03.2015
Upojemniki_16_03_2015.jpgpływa kwartał współpracy z firmą EKOSYSTEM Sp. z o.o. z Wąbrzeźna, która świadczy usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu nieruchomości w gminie Kowalewo Pomorskie. Nowy przedsiębiorca realizuje system selektywnego pięciopojemnikowego zbierania odpadów u źródła powstawania.
Zobacz cały artykuł…
 
Ankieta "Plan gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Kowalewo Pomorskie"
Wpisał: Edyta Jasińska   
16.03.2015

Nasza gmina przystąpiła do opracowania „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Kowalewo Pomorskie".

unia_europa_2015.jpg

Zobacz cały artykuł…
 
Podsumowanie VI edycji konkursu fotograficznego: Czy czujesz ducha Świąt Bożego Narodzenia?
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.03.2015
ozdoby_swiateczne_zuzi_i_antosia_000_16_03_15.jpgZgodnie z punktem 7 regulaminu konkursu informujemy, że w tegorocznej edycji wpłynęło 6 zdjęć. Komisja konkursowa po analizie złożonych kuponów informuje, że 77% oddanych głosów otrzymała fotografia „Ozdoby świąteczne Zuzi i Antosia" autorstwa 8-letniej Zuzanny Olszewskiej. Nagroda dla głosującego trafi zaś w ręce Łucji Kowalskiej.
Zobacz cały artykuł…
 
Kolejna informacja na temat obwodnicy
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.03.2015
obwodnica_000_13_03_15.jpgSzanowni Państwo
Poniżej przedstawiam kolejną informację na temat starań samorządu gminy o budowę obwodnicy miasta Kowalewo Pomorskie. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przeprowadziło konsultacje społeczne w sprawie zadań ujętych w Kontraktach Terytorialnych poszczególnych województw, które mają być ujęte w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.
Zobacz cały artykuł…
 
Majątek zakopany w ziemi
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.03.2015

small.jpgWszyscy wiemy, że prawidłowa melioracja wpływa nie tylko na wielkość plonów. Jakie straty może spowodować wysoka woda wiedzą nie tylko rolnicy. Co prawda to im najbardziej zależy, aby rowy były wyczyszczone, a studzienki i przepusty drożne, gdyż ziemia to ich warsztat pracy. Jednak podtopienia wiosenne to również zrywane mosty, podmyte i zarwane drogi, zmyte z powierzchni ziemi budynki.

Zobacz cały artykuł…
 
V Sesja Rady Miejskiej- uroczyście i na roboczo
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.03.2015

small.jpgV sesja Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 11 marca br. przebiegała w uroczystej oraz ekologiczno- zimowo- letniej atmosferze. Wszystko dzięki podsumowaniu czterech gminnych konkursów oraz święta jakie przypadało tego dnia czyli Święto Sołtysa. Na ręce 5 pań sołtysek Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski i Przewodniczący rady Jerzy Orłowski wręczyli kwiaty. Do życzeń przyłączyli się dyrektorzy szkół i organizacji korzystających na co dzień z pomocy sołtysów.

Zobacz cały artykuł…
 
Odetchnęli z ulgą
Wpisał: Julia Baranowska   
13.03.2015
small.jpgKornelia Kaszubowska i Jakub Ostrowski mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Udało się! Zostali laureatami wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z biologii. Od września uczniowie intensywnie pracowali z panią Julią Baranowską nad opanowaniem materiału z biologii nie tylko na poziomie gimnazjalnym, ale i ponadgimnazjalnym.
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Kobiet w Sierakowie
Wpisał: Przewodnicząca KGW Marta Pawlik-Śliwa   
13.03.2015
small.jpegW dniu 8 marca br.  w Sierakowie świętowano Dzień Kobiet, który na stałe wpisał się w kalendarz miejscowych imprez. W tym roku było jednak trochę inaczej... zaproszenia dla każdej z  mieszkanek  w asyście strażaków przekazał osobiście  radny p. Marcin Dunajski. Panie zaskoczone i zachęcone  tak  niecodziennym zaproszeniem przybyły tak licznie- prawie 50 mieszkanek.
Zobacz cały artykuł…
 
Rozstrzygnięcie gminnego konkursu Przywracamy urok naszej gminie 2014
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
13.03.2015

bukiet_small.jpgW roku 2014 przeprowadzono dwunastą edycję konkursu „Przywracamy urok naszej gminie", którego ideą jest przywrócenie estetycznego wyglądu miejscom zaniedbanym, zniszczonym i zaśmieconym.

Konkurs skierowany jest nie tylko do jednostek sołeckich, ale także do osób fizycznych, prawnych, organizacji nie posiadających osobowości prawnych, stowarzyszeń, grup nieformalnych złączonych ideą konkursu.

Zobacz cały artykuł…
 
ZGŁASZANIE AWARII W DOSTAWIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
13.03.2015
Informacje o zakłóceniach w dostawie energii elektrycznej przyjmowane są całodobowo pod numerem telefonu 991  lub 801 404 404 (dla klientów dzwoniących spoza obszaru obsługiwanego przez ENERGA-OPERATOR lub gdy zgłaszający przebywa na terenie innego Oddziału niż miejsce zamieszkania). Zgłaszając awarię należy podać m.in. następujące dane: adres, imię i nazwisko oraz informację od kiedy nie ma prądu.
Zobacz cały artykuł…
 
Srebro młodych piłkarzy
Wpisał: Andrzej Łukaszewski   
12.03.2015

small.jpgDrużyna UKS Orlik Kowalewo w rozegranym we Włocławku w  Hali Mistrzów prestiżowym turnieju LIDER WINTER KIDS CUP 2015 zajęła II miejsce.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejny sukces gimnazjalistów
Wpisał: Tomasz Bruchlej, Malwina Sikora   
11.03.2015

W3.jpg sobotę 7 marca 2015 r. w Bydgoszczy odbył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Niemieckiego dla uczniów województwa kujawsko-pomorskiego. Nasze Gimnazjum reprezentowała Klara Żurawska, uczennica klasy III c. Ze względu na ograniczoną liczbę godzin języka niemieckiego w tygodniowym planie zajęć, uczennica rozwijała swoje umiejętności językowe na zajęciach pozalekcyjnych, w postaci koła zainteresowań.

 

Zobacz cały artykuł…
 
III Gminny Konkurs KOWALEWO POMORSKIE - MOJA MAŁA OJCZYZNA 
Wpisał: Anna Jarecka, Marzanna Siergiej, Grażyna Zacharek   
11.03.2015
7 masmall.jpgrca 2015 r.  odbył się III Gminny Konkurs „KOWALEWO POMORSKIE -- MOJA MAŁA OJCZYZNA".  Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim.
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Kobiet- płeć piękna świętuje.
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.03.2015
dz_kob_p_laka_07_03_15_000.jpgPanie powinny mieć przez cały rok Dzień Kobiet. Ich praca nigdy nie będzie przeceniona, bo mają w życiu trudniej niż panowie. Muszą pogodzić obowiązki stworzenia i utrzymania ogniska domowego z realizacją swoich ambicji i pasji zawodowych. Pojawiają się głosy, że obchody Dnia Kobiet to relikt przeszłości, a jego idea już się zdewaluowała. Wielu kojarzy się z odwiecznymi goździkami i rajstopami. Patrząc na liczbę imprez zorganizowanych w gminie Kowalewo Pomorskie z okazji tego święta cieszę się, że Panie nie pozwoliły wyrwać sobie tego święta.

 

Zobacz cały artykuł…
 
DZIEŃ HISZPAŃSKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WIELKIEJ ŁĄCE
Wpisał: Justyna Rutkowska, Anna Kuźniar   
10.03.2015

indeks.jpgMoże z czasem zobaczymy rzeczy , których jak dotąd nie możemy sobie wyobrazić.

Galileusz

Zobacz cały artykuł…
 
Mamy laureatów
Wpisał: Anna Sieradzka, Krystyna Bartoszyńska   
10.03.2015

3.jpgZ wielką radością informujemy, że dwoje uczniów naszego gimnazjum zostało laureatami konkursów przedmiotowych - z języka polskiego - Klara Żurawska z klasy III c (opiekun p. Anna Sieradzka) i z geografii- Jerzy Polakiewicz z klasy II e (opiekun p. Krystyna Bartoszyńska).

Zobacz cały artykuł…
 
Kowalewiacy jak ryby w wodzie
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.03.2015

2.jpgZa nami cztery miesiące funkcjonowania pływalni w Kowalewie Pomorskim. Jej  popularność nie spadła ani na chwilę, pomimo zimy, świąt, ferii zimowych i poważnej epidemii grypy. Nadal średnia miesięczna przekracza 8 tysięcy chętnych do pływania. Od 31.10.2014 do 28.02.2015r. pływalnię odwiedziło prawie 34 tysiące osób. W tym 6250 to uczniowie odbywający zajęcia w-f, a klienci indywidualni  to 27.652 osoby.

Zobacz cały artykuł…
 
Panie z Lipienicy świętowały Dzień Kobiet
Wpisał: M.Charczuk   
10.03.2015

W2.jpg sobotę 7 marca mieszkanki sołectwa Lipienica w swoim gronie świętowały Dzień Kobiet. Były stoły zastawione pysznościami i słodkościami, były toasty i nieśmiałe śpiewy. W trakcie świętowania niespodziewanie do grona pań dołączył sołtys sołectwa Lipienica wraz z delegacją strażaków, którzy wręczyli wszystkim paniom piękne kwiaty oraz czekoladki.

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy
Wpisał: N.Kociemska   
10.03.2015

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 28.02.2015r.

Zobacz cały artykuł…
 
Turniej tenisa stołowego o Puchar OSP Kiełpiny
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.03.2015
turn_tenisa_osp_kielp_09_03_15_000.jpgW ferie zimowe strażacy z OSP Kiełpiny zapewnili młodzieży wiele sportowych emocji. W II turnieju tenisa stołowego o Puchar Jednostki OSP w dniu 25 lutego z rakietkami w rękach w szranki stanęło 10 zawodników. Chłopcy losowo podzieleni na dwie grupy zagrali systemem każdy z każdym.
Zobacz cały artykuł…
 
ULOTKA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA ZABEZPIECZEŃ W NOWYM DOWODZIE OSOBISTYM
Wpisał: Agnieszka Kozłowska   
09.03.2015
dow_os_wzor_000_09_03_15.jpg
 
Szansa na nowe drogi zwiększyła się.
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.03.2015
Pos_kwiatowe_09_03_15_000.jpgerspektywa finansowa środków unijnych z budżetu 2007-2013 praktycznie jest na ukończeniu. Rozstrzygane są konkursy i przydzielane pozostałości powstałe z oszczędności w poszczególnych działaniach. Samorządy wiedzą, że na środki unijne z obecnego budżetu unijnego (2014-2020) jeszcze długo poczekają i dlatego walczą o te pozostałości.
Zobacz cały artykuł…
 
Pożegnaliśmy druha Kajetana i spełniliśmy jego wielką prośbę.
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.03.2015

poz_dh_kajetana_06_03_15_000.jpgNa wieczną służbę do Św. Floriana odszedł w dniu 6 marca br. śp. Druh Kajetan Rysiewski. W ostatniej drodze towarzyszyła Mu najbliższa rodzina, przyjaciele i sąsiedzi oraz ci, których najbardziej ukochał, czyli druhowie strażacy.

W czasie mszy świętej słowa otuchy dla rodziny i pożegnania dla druha wygłosił ks. Marek Wysocki kapelan strażaków gminy Kowalewo Pomorskie. Podkreślał, że słowa „Bogu na chwałę, Ludziom na ratunek" były mottem przewodnim w życiu śp. Kajetana. Był on strażakiem przez całe życie i całym życiem.

Zobacz cały artykuł…
 
Mała Szkoła z dużym oknem na świat.
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.03.2015

mala_szk_z_duzym_oknem_09_03_15_000.jpgPrezentem- niespodzianką były przekazane Małej Szkole w Mlewie 3 zestawy komputerowe z nieodpłatnym dostępem do Internetu. To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce 6 marca br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wraz z kierownikiem Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Zytą Szymańską i pracownikiem Moniką Białkowską przekazali dla placówki stowarzyszeniowej nowy sprzęt pozyskany w ramach unijnego projektu Wykluczenia Cyfrowego.

Zobacz cały artykuł…
 
Ferie spędzili w szkole i świetnie się bawili
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.03.2015

123.jpgKolejną zimową przerwę uczniowie szkoły salezjańskiej w Toruniu spędzili w kowalewskim Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II. Dwudziestu chłopców, rocznik 2004, 2005 i 2006 świetnie bawiło się na sportowym, piłkarskim obozie. Nie tylko trenowali, chodzili na spacery i na pływalnię, ale również brali udział we wspólnej modlitwie, rozwijali pasje artystyczne i organizowali konkursy w zjadaniu posiłku na czas..

 

Zobacz cały artykuł…
 
Seniorki świętowały Dzień Kobiet
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.03.2015

Csmall.jpgzłonkowie kowalewskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów świętowali w dniu 5 marca br. Dzień Kobiet. Młodzi duchem emeryci podziwiali tancerzy z zespołu FAN działającego w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim pod opieką Katarzyny Grabowskiej i Jolanty Zarembskie. Występ został nagrodzony  słodyczami i kwiatami.

Zobacz cały artykuł…
 
Światowy Dzień Zdrowia - 7 kwietnia
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.03.2015

small.jpgPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Golubiu - Dobrzyniu uprzejmie  informuje, że  corocznie 7 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia, jako wydarzenie mające na celu  upamiętnienie  daty  powstania   Światowej Organizacji Zdrowia  ( 7 kwietnia 1948r. ).

Każdego roku motyw przewodni święta poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów zdrowia publicznego na świecie .

W tym roku motywem przewodnim jest  Bezpieczeństwo Żywności.

Hasłem tegorocznych obchodów jest ,, Z pola - uczyń jedzenie bezpieczniejszym''.

Zobacz cały artykuł…
 
Ferie w Świetlicy Socjoterapeutycznej
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
04.03.2015

Zsmall.jpga nami dwa tygodnie ferii zimowych. Ten czas wychowankom Świetlicy upłynął bardzo aktywnie. O zajęciach mających miejsce w pierwszym tygodniu zimowego wypoczynku już pisaliśmy. A co działo się w kolejnym tygodniu? Młodzież, tym razem z grupy starszej, na  nudę również nie mogła narzekać. Podobnie były zajęcia sportowe, pobyt na kowalewskiej pływalni, zajęcia z origami, zajęcia teatralne - zapoznanie uczestników z arkanami pracy aktora i technikami teatralnymi przez Pana Marcina Rybackiego, zajęcia plastyczne „Vincent van Gogh - po naszemu" - młodzież wcieliła się w artystów malarzy wykonując własne kopie znanych obrazów. We wielkim skupieniu oglądano film pt. „Gwiazd naszych wina", wspólnie grano w KOCHAM CIĘ POLSKO!

Zobacz cały artykuł…
 
Godziny funkcjonowania
Wpisał: Katarzyna Frasunkiewicz   
04.03.2015

Godziny funkcjonowania

Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego

dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

02.03.2015r. 10.00-14.00

09.03.2015r. 15.00-19.00

16.03.2015r. 10.00-14.00

23.03.2015r. 15.00-19.00

30.03.2015r. 10.00-14.00

Zobacz cały artykuł…
 
Stanowisko dotyczące trudnej sytuacji w rolnictwie
Wpisał: Agnieszka Żółtowska   
04.03.2015
W związku z trudną sytuacją panującą obecnie w rolnictwie, Komisja Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Integracji Europejskiej Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim podjęła się przedmiotowego tematu. Podczas swego posiedzenia, które odbyło się w dniu 23 lutego 2015 roku Komisja wypracowała stosowne stanowisko, którego skan prezentowany jest poniżej.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Monika Sitniewska   
03.03.2015
kondolencje_32_03_03_15.jpg
 
Pracowite ferie kolarzy z naszego regionu
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz UKS "SOKÓŁ"   
02.03.2015

Z1.jpgawodnicy UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo i LUKS Grodno Nowogród w dniach 13-22.02.2015r. uczestniczyli w zgrupowaniu treningowym kadry wojewódzkiej kat. junior młodszy i młodzik w Jarosławcu.

Zobacz cały artykuł…
 
Dobra zabawa ale i rywalizacja.
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.03.2015
viii_turniej_halowy_02_03_15_000.jpgNa hali Publicznego Gimnazjum w dniu 1 marca br. 15 drużyn reprezentujących sołectwa z gm. Kowalewo Pomorskie: Bielsk, Borówno, Kowalewo (trzy drużyny), Lipienica, W. Łąka, Mlewo, Pluskowęsy, Frydrychowo, Pruska Łąka, Wielkie Rychnowo (dwie drużyny), Szychowo oraz Komitet Osiedlowy Os. Brodnickie spotkało się w VIII edycji Sołeckiego Turnieju Piłki Nożnej Halowej. Organizatorami imprezy są Burmistrz Miasta oraz Publiczne Gimnazjum .
Zobacz cały artykuł…
 
Pamiętaliśmy o żołnierzach wyklętych.
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.03.2015
narodowy_dzien_zoln_wykl_02_03_15_000.jpgOflagowaniem obiektów użyteczności publicznej oraz budynków prywatnych kowalewiacy obchodzili w dniu 1 marca br. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Dla wielu żołnierzy maj 1945r. nie był datą odzyskania niepodległości. Wyzwolenie Polski spod okupacji hitlerowskiej nie oddało Ojczyźnie wolności. 

 

Zobacz cały artykuł…
 
Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych zainwestują w kowalewskiej Plastice kolejne miliony.
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.02.2015

tzmo_zinwestuja_000_27_02_15.jpgZainwestowanie kwoty 20mln. złotych i powstanie nowych 30 miejsc pracy to efekty czwartego zezwolenia na rozszerzenie strefy ekonomicznej w Kowalewie Pomorskim, które otrzymały w dniu 24 lutego br. Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych. Strefa obejmie kolejne części spółki Plastica należącej do wielkiej rodziny TZMO.

Zobacz cały artykuł…
 
Rolnicy ponownie protestują
Wpisał: Monika Sitniewska   
27.02.2015
rolnicy_ponownie_protestuja_000_27_02_15.jpgInformujemy, iż w dniach od 03.03.2015 r. do 06.03.2015 r., w godzinach od 10.00 do 12.00, rolnicy ponownie będą protestować. W wyżej wskazanych dniach zablokują przejście dla pieszych przy ul. 23 Stycznia w Kowalewie Pomorskim, na wysokości Banku Spółdzielczego.
Zobacz cały artykuł…
 
Pływalnia w Kowalewie Pomorskim- obejrzyj film
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.02.2015
plywalnia_w_kowalewie_film_000_12_02_15.jpg Dla tych, którzy jeszcze nie odwiedzili pływalni oraz dla tych, którzy ją dosłownie pokochali i bywają tam codziennie, mamy niespodziankę. Na nasze zlecenie wykonano film pokazujący w pełnej krasie najnowszy obiekt sportowy. Zachęcam do obejrzenia [link do filmu].

Jednocześnie informuję, że 13 lutego br. od godz. 14.00 film będzie kilkakrotnie emitowany w telewizji kablowej.

Z wyrazami szacunku
Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta

(zmaieszczono:  2015-02-12)

 
Konwent Burmistrzów w nowej kadencji i w nowej perspektywie unijnej
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.02.2015

Ksmall.jpgonwent Burmistrzów Województwa Kujawsko- Pomorskiego podsumował w dniu 25 lutego br. kadencję 2010-2014 i omówił kolejne cztery lata. Brawami podziękowano ustępującemu zarządowi w składzie: Przewodniczący Andrzej Grabowski burmistrz Kowalewa Pomorskiego, wiceburmistrz Żnina Aleksandra Nowakowska, burmistrz Wąbrzeźna Leszek Kawski, burmistrz Koronowa Stanisław Gliszczyński i burmistrz Kowala Eugeniusz Gołembiewski.

Zobacz cały artykuł…
 
Strzelnica w Kiełpinach rozbrzmiewa od strzałów
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.02.2015
dot_bez_strzeln_26_02_15_000.jpgSzanowni czytelnicy

W związku z licznymi zapytaniami na temat funkcjonowania strzelnicy w Kiełpinach informuję, że od wrześniowego oddania zmodernizowanego obiektu do użytku do dnia dzisiejszego odbyło się już 8 wynajmów tego obiektu. Jak widać zimowa atmosfera nie przeszkadza pasjonatom strzelania do pielęgnowania swoich pasji. Udostępnianie obiektu odbywa się zgodnie z regulaminem strzelnicy i przepisami dotyczącymi organizacji zawodów przy użyciu broni. Zasady i regulaminy zamieszczone są na stronie poświęconej strzelnicy: http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=29&Itemid=206

 

Zobacz cały artykuł…
 
Zabawa walentynkowa dla dzieci na Osiedlu Brodnickim
Wpisał: Magdalena Hinz   
25.02.2015

small.jpgW dniu 14 lutego 2015 r. przewodniczący Komitetu Osiedlowego Osiedla Brodnickiego pan Henryk Sławiński wraz z przedstawicielstwem Zarządu w osobie pani Bernadety Wiącek zaprosili najmłodszych mieszkańców Osiedla Brodnickiego na coroczną zabawę karnawałową - tym razem połączoną z Walentynkami.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.02.2015
kondolencje_01_24_02_15.jpg
 
Ferie zimowe z Domem Kultury
Wpisał: Kamila Wojciechowska   
24.02.2015

7.jpgW pierwszym tygodniu ferii zimowych Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim organizował zajęcia dla dzieci z miasta i okolic, którzy każdego dnia odwiedzali placówkę w dobrych humorach i z mocnym postanowieniem świetnej zabawy.  

Zobacz cały artykuł…
 
Przekazanie 1 % podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
24.02.2015

przekaz_1_procent_000_22_01_15.jpgPrzywilej otrzymywania 1 procenta podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego jest dla naszego Ludowego Klubu Sportowego „Promień" szansą na realizacje wielu celów statutowych zmierzających do rozwoju sportu w naszej gminie.

Zobacz cały artykuł…
 
Ferie w Świetlicy Socjoterapeutycznej
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
23.02.2015

1.jpgZa nami półmetek ferii zimowych. Świetlica Socjoterapeutyczna zadbała o zapewnienie swym wychowankom czasu wolnego, w czasie zimowej przerwy od zajęć szkolnych. Pierwszy tydzień ferii poświęcony był na zajęcia taneczne, sportowe, manualne, teatralne, kulinarne itp. Uczestniczyły w nich głównie dzieci z grupy młodszej.

Zobacz cały artykuł…
 
Akcja poboru krwi w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
23.02.2015
krew_small.jpgW dniu 19 lutego 2015 r. na placu przy MGOK w Kowalewie Pomorskim odbyła się akcja poboru krwi, zorganizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa  w Bydgoszczy przy współpracy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim.           
Zobacz cały artykuł…
 
Bal Karnawałowy Czytelnika 2015
Wpisał: Biblioteka Publiczna   
20.02.2015
Dsmall_czytelnik.jpgnia 17 lutego 2015r. Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim zorganizowała ponownie bal karnawałowy skierowany do najmłodszych czytelników. W sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury o godzinie 10.00 rozpoczęto zabawę.
Zobacz cały artykuł…
 
III Bal Charytatywny
Wpisał: Ewa Bąk   
20.02.2015

1small.jpg4 lutego 2015 roku w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim odbył się  Walentynkowy Bal Charytatywny zorganizowany przez Radę Rodziców, Nauczycieli i Dyrekcję Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście - m. in. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, rodzice uczniów, nauczyciele oraz znajomi i przyjaciele z terenu nie tylko naszej gminy. Celem tegorocznego balu było nie tylko gromadzenie funduszy, ale również integracja środowiska i budowanie życzliwego klimatu wokół szkoły. Wszyscy świetnie się bawili. Prowadzące balu,  Pani Krystyna Bilska- Górny oraz Pani Grażyna Majewska wprowadzały wszystkich gości w magiczny nastrój.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Renata Faluta-Kaszubowska   
20.02.2015
kondolencj_20_02_2015.jpg
 
Brązowy Medalista Świata Artur Zakrzewski- nikt mu nie podskoczy
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.02.2015

Ksmall.jpgowalewiacy lubią sport. Nie tylko go uprawiają i mu kibicują. Obalają przy tym mit, że nasza gmina pasjonuje się tylko piłką nożną i ręczną dziewcząt. Pojawia się co raz więcej sukcesów na innych polach.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.02.2015
kondolencje_000_19_02_15.jpg
 
Przygarnij psiaka, czyli program opieki nad psem
Wpisał: P. Wiśniewska   
18.02.2015

piesek_1sssss8_02_2015.jpgPrzypominamy, że od 1 grudnia 2013 roku na terenie naszej gminy wdrożony został  program opieki nad psem. W zależności od możliwości i warunków osoby chętnej do przygarnięcia psa proponujemy dwa rodzaje opieki - wirtualną i realną.

Zobacz cały artykuł…
 
Projekt
Wpisał: Monika Piróg   
18.02.2015
Zostałeś zwolniony przez pracodawcę?
Ubiegaj się o bezzwrotną dotację do 40 tys. złotych na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.
Zobacz cały artykuł…
 
Walentynki w przedszkolu
Wpisał: Katarzyna Klugier, Dorota Dębska   
17.02.2015

small.jpgWalentynki" już na dobre zadomowiły się w naszym kalendarzu imprez i uroczystości - 13 lutego dzieci z naszego Przedszkola uroczyście świętowały dzień życzliwości, sympatii i szacunku okazywanego drugiemu człowiekowi. Serduszka, kolor czerwony oraz tańce, pląsy i zabawy to ważne elementy tego radosnego święta. Wszystkim było wesoło, a uśmiech i radość królowały pośród nas. Tradycyjnie przedszkolaki oraz wychowawcy tego dnia ubrali  się na czerwono, żeby podkreślić swym strojem charakter święta.

Zobacz cały artykuł…
 
Zakup komputera ze środków pozyskanych z Turnieju Charytatywnego Gramy z sercem
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
17.02.2015

1.jpgW dniu 09.02.2015r. organizatorzy II edycji Turnieju Charytatywnego pn. „Gramy z sercem" osobiście wręczyli wychowankom Świetlicy Socjoterapeutycznej komputer zakupiony ze środków pozyskanych w ramach turnieju.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Babci i Dziadka w Świetlicy Socjoterapeutycznej
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
17.02.2015
W small.jpgdniu 12 lutego br. z racji swego święta, zaszczycili swoją obecnością Babcie i Dziadkowie wychowanków Świetlicy Socjoterapeutycznej. Tym razem uroczystość odbyła się na sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.
Zobacz cały artykuł…
 
Uwaga - zmiana ceny biletu na Pływalnię.
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.02.2015
zmiana_ceny_17_02_15_000.jpgNiebawem miną 4 miesiące od oddania do użytku Pływalni. Wszyscy, nawet przeciwnicy jej budowy wiedzą , że „ Nasza Pływalnia „cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dziennie korzysta ok 400-450 osób z kąpieli. Od 31 października 2014r odwiedziło ją ponad 26.000 osób Byli to nie tylko mieszkańcy naszej gminy, czy sąsiednich, ale również mieszkańcy Torunia, Golubia Dobrzynia i okolic, Wąbrzeźna oraz Ciechocinka.
Zobacz cały artykuł…
 
Przebudowa drogi Nr 1722C Wąbrzeźno - Kowalewo Pomorskie.
Wpisał: Mirosław Wasilewski   
17.02.2015

remont_drogi_000_17_02_15.jpgZ uwagi na sprzyjające warunki atmosferyczne roboty budowlane w zakresie przebudowy drogi powiatowej Nr 1722C Wąbrzeźno - Kowalewo Pomorskie wykonywane są przez firmę SKANSKA S.A. z niewielkimi przerwami. W okresie jesienno-zimowym, w trakcie wykonywania robót w granicach administracyjnych Gminy Kowalewo Pomorskie, wpłynęło do tut. Urzędu kilka wniosków od właścicieli nieruchomości z zastrzeżeniami co do jakości wykonanych prac.

Zobacz cały artykuł…
 
VI GMINNE MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W WARCABACH KLASYCZNYCH KOWALEWO POMORSKIE 2015
Wpisał: Elżbieta Okrucińska   
16.02.2015

1small.jpg4 lutego 2015 roku w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim zostały rozegrane VI Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Warcabach. Zawody wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów. Do rywalizacji stanęło 40 zawodników. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Zawody przebiegały w duchu sportowej rywalizacji i gry fair play. Bezkonkurencyjny wśród chłopców okazał się Mateusz Jaskulski, który zdobył komplet 7 pkt., a wśród dziewczynek Małgosia Szymczak.

Zobacz cały artykuł…
 
Św. Mikołaj w czasie ostatnich wizyt
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.02.2015
sierakowo_sw_mikolaj_15_02_15_000.jpgW ostatni weekend karnawału Św. Mikołaj poczynił ostatnie wizyty przed powrotem do dalekiej Laponii. W dniach 14-15 lutego br. odwiedził dzieci ze wsi Srebrniki i Sierakowo w gminie Kowalewo Pomorskie. Zanim dzieci otrzymały podarki animatorzy kultury z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury zapewnili im szereg atrakcji, natomiast rodzice zadbali o ciasta i słodycze. Sale świetlicowe były świątecznie przystrojone. Wspólnie bawili się dzieci i rodzice. Razem z dziećmi i dorosłymi Mikołaja wyglądał także Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. 
Zobacz cały artykuł…
 
Żywność z Banku Żywności UE
Wpisał: MGOPS Kowalewo Pom.   
16.02.2015

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim informuje,
iż żywność z Banku Żywności UE dla osób korzystających z tej pomocy będzie wydawana w dniach:
18.02.2015r. od godz.800 do godz.1400
19.02.2015r. od godz.800 do godz.1400
20.02.2015r. od godz.800 do godz.1400
w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Kowalewie Pomorskim, ul. Plac Wolności 3

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans
Wpisał: B.Cieślak, N.Kociemska   
13.02.2015

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 31.01.2015r.

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 301 - 400 z 1355
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!