Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 14.12.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Żegnaj szkoło
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.06.2017
zakonczenie_26_06_2017_mini.jpgKoniec roku szkolnego- krótkie trzy słowa, a wywołują uśmiech na wielu twarzach. Świadectwo już w ręku, jeszcze tylko dyscyplinująca rozmowa z rodzicami (bo przecież zawsze mogło być lepiej) i można zapomnieć o szkole. No, przynajmniej na dwa miesiące. W dniu 23 czerwca w gminie Kowalewo Pomorskie, podobnie jak we wszystkich placówkach oświatowych w Polsce uczniowie pożegnali szkolne mury.
Zobacz cały artykuł…
 
Obóz sportowy rusza
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.06.2017

oboz_bmx_26_06_2017_mini.jpgJuż szósty raz rozpoczął się obóz sportowy na obiekcie skate parku. Wypoczynek organizowany przez firmę AveBmx Warszawa dla pasjonatów rowerów, rolek, deskorolek i hulajnóg. Młodzież korzysta z noclegów w gimnazjum. Uczestniczą w zajęciach na hali oraz na pływalni. Zachęcam do gościnnego przyjęcia młodych sportowców.

Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta.

Zobacz cały artykuł…
 
Życzenia wakacyjne
Wpisał: Agnieszka Kozłowska   
23.06.2017

wakacje_23_06_17_00.jpgWszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły
życzę by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne.
Niech każdy dzień wakacyjnych przygód
pozostanie w Waszej pamięci jako dzień,
o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień.
Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie,
nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory",
ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie
 
Moja mała ojczyzna po rewitalizacji
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
23.06.2017
11.jpgW dniu 21.06.2017r. na Zamku Golubskim odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu plastycznego "Moja mała ojczyzna po rewitalizacji". Wśród nagrodzonych była uczestniczka zajęć plastycznych prowadzonych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim – Wiktoria Krzywdzińska, która w kategorii szkół podstawowych zajęła III miejsce.
Zobacz cały artykuł…
 
NAGRODZENI W WOJEWÓDZKIM i OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM DLA DZIECI
Wpisał: Mariola Orzechowska, opiekun koła plastycznego   
23.06.2017

J1.jpgulia Reda, uczennica Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, kolejny już raz została laureatką konkursu plastycznego! Tym razem jej praca została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa." Honorowy patronat nad całym przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wsparcia organizacyjnego udziela Państwowa Inspekcja Pracy.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Dziecka w Mlewcu
Wpisał: Magdalena Ziółkowska   
23.06.2017

dz_dzecka_mlewiec_23_000_06_17.jpgW dniu 13 czerwca 2017 r. Sołtys Pan Jerzy Śliwka wraz z Radą Sołecką zorganizowali dla najmłodszych mieszkańców sołectwa Dzień Dziecka. Organizatorzy zapewnili najmłodszym wiele bezpłatnych atrakcji oraz lody. Największym zainteresowaniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia oraz trampolina.

Zobacz cały artykuł…
 
Pokaz baletowy
Wpisał: Małgorzata Seifert-Kamper   
23.06.2017
balet_kowalewo_mgok.jpgZawitało do nas lato, a zatem dużymi krokami zbliżają się wakacje. Jeśli zaś wakacje to tym samym czas na ocenianie, bilanse i podsumowania tego, co udało się osiągnąć w mijającym roku szkolnym. Na swoich ostatnich przed wakacjami zajęciach spotkały się także dziewczynki z grupy baletowej, działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim.
Zobacz cały artykuł…
 
Dokumentację można robić
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.06.2017
dok_mozna_robic_22_06_17_00.jpgSamorząd Gminy Kowalewo Pomorskie od kilku lat planował zmianę, czyli poprawę warunków lokalowych urzędu miejskiego. O każdym kroku, czyli od konsultacji społecznych w spr. lokalizacji, poprzez wizualizację nowego budynku, aż do diametralnej zmiany z wybudowania nowego na adaptację starego budynku informowaliśmy. Każdy krok jest opisany [tutaj]
Zobacz cały artykuł…
 
Osiedle Jana Kochanowskiego ma nowego, starego radnego
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.06.2017

radny_22_06_17_2.jpgNa XXIII sesji rady miejskiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 21 czerwca br. ślubowanie radnego złożył p. Stanisław Kaznowski. Wcześniej odebrał z rąk przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej Zyty Szymańskiej zaświadczenie o wyborze na radnego w okręgu nr 5 czyli na osiedlu Jana Kochanowskiego (ulice: Broniewskiego, Drzymały, Główny Dworzec, Mickiewicza, Prusa, Sienkiewicza, Słowackiego, Wyspiańskiego, Żeromskiego).

Zobacz cały artykuł…
 
Sesja absolutoryjna z nadwyżką budżetową
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.06.2017
p1240871min.jpgXXIII sesja Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 21 czerwca br. była potrójnie uroczysta. W czasie jej obrad rozliczono rok 2016, podsumowano konkurs ekologiczny i przyjęto ślubowanie od piętnastego radnego.
Zobacz cały artykuł…
 
Kolejne 5km dróg już w obróbce
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.06.2017
p1240486__kopia.jpgSamorząd Gminy Kowalewo Pomorskie rozstrzygnął już drugi w tym roku przetarg na modernizację dróg gminnych. Wiosną trwale utwardzono drogę w Mlewie na odcinku 2km. W obecnym zadaniu wykonawca czyli firma Zakład Drogowo- Budowlany z Rogowa w terminie do końca września br. ułoży asfalt na dwóch drogach: w sołectwie Elzanowo (2km) i w sołectwie Nowy Dwór- Borówno (2,8km).
Zobacz cały artykuł…
 
Sprzątajmy po swoich czworonogach!
Wpisał: Renata Siwiec   
21.06.2017

psie.png

W związku z napływającymi do tutejszego Urzędu sygnałami w sprawie pozostawiania na chodnikach licznych odchodów zwierzęcych informujemy, iż na terenie miasta ustawionych jest 7 oznakowanych żółtych koszy ulicznych na psie odchody - na ul. Wąskiej, Placu -700 Lecia, Szkolnej, Fosie Jagiellońskiej, Szpitalnej oraz Kościuszki (k. parkingu i przy bloku RTBS).

Zobacz cały artykuł…
 
Wycinka drzew: Nowe przepisy 2017
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
19.06.2017

wycinka_drzew.jpg

Informujemy, że od dnia 17 czerwca 2017 r. zaczęły obowiązywać zmienione zasady usuwania drzew i krzewów.
Zobacz cały artykuł…
 
UWOLNIJ KSIĄŻKĘ
Wpisał: Miejska Biblioteka Publiczna   
19.06.2017
2.jpgMiejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim wprowadziła akcję "Uwolnij książkę", która jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać. BOOKCROSSING to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa. 
Zobacz cały artykuł…
 
Trzy etapowy wyścig Rychnowskich Sokołów
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
16.06.2017

1.jpgKolejny pracowity weekend zaliczyli zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo. Tym razem wystartowali w trzyetapowym Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Gruta, który został rozegrany w miejscowościach: Gruta, Łasin i Słup.

Zobacz cały artykuł…
 
Plenerowy piknik z okazji dnia dziecka w sołectwie Chełmoniec
Wpisał: Magdalena Gadomska   
16.06.2017
wp_20170611_14_51_00_pro.jpgW dniu 11 czerwca 2017 r. (niedziela) przy świetlicy wiejskiej w Chełmońcu odbył się plenerowy piknik z okazji DNIA DZIECKA. Imprezę zorganizował Sołtys Sołectwa Chełmoniec wraz z Radą Sołecką.
Na piknik przybyła - w zastępstwie Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie - p. Ilona Rybicka Doradca-Pełnomocnik Burmistrza.
Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Monika Sitniewska   
14.06.2017
kondolencje_14_06_17.jpg
 
Konsultacje dotyczące zmiany GPR na lata 2015-2023 - podsumowanie
Wpisał: Magdalena Gadomska   
14.06.2017

herb_000_30_03_15.jpgInformacja podsumowująca z konsultacji społecznych w sprawie zmiany projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie na lata 2015-2023

Po zakończeniu konsultacji społecznych, przeprowadzonych w okresie od 2 maja 2017 r. do dnia 5 czerwca 2017 r. przedstawiamy Państwu: 

  1. Raport z konsultacji społecznych 
  2. Projekt GPR po konsultacjach 14.06.2017 
  3. Graficznie podstawowe kierunki zmian funkcjonalno-przestrzennych 
 
Przyłapani na czytaniu
Wpisał: Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim   
14.06.2017
8888888.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Dziennik turystyczno-kulinarny o Kowalewie
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.06.2017

Szanowni czytelnicystrona_kulinarno-turystyczna.jpg

Zachęcam do odwiedzenia strony będącej dziennikiem turystyczno-kulinarnym p. Poli Neis, gdzie zamieszczono wzmiankę o Kowalewie Pomorskim. Chętni mogą aktywnie uczestniczyć w tworzeniu bazy informacyjnej.

http://www.polaneis.pl/miejsca/item/9566-kowalewo-pomorskie-czyli-piekne-jezioro-miasto-z-ponad-700-letnia-tradycja

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejny udany występ zawodników Promienia
Wpisał: Benedykt Mroziński   
14.06.2017

112.jpgW dniach 10 i 11 czerwca w Jura Parku w Solcu Kujawskim odbyły się mistrzostwa Województwa Juniorów w szachach klasycznych. Startowało w nich dziewięciu szachistów Promienia. Świetnie zaprezentowała się Agnieszka Retz, która wygrała wśród dziewcząt do 13 lat. Bardzo dobrze zagrały także  pozostałe nasze dziewczęta. W grupie do 9 lat Zuzanna Barańska zajęła 4 miejsce, Julia Chwiećko piąte, a Marta Bocianowska szóste.  Jakub Kobus w kategorii chłopców do 9 lat zajął piąte miejsce i wypełnił normę na czwartą kategorię. 

Zobacz cały artykuł…
 
Nauczyciele i uczniowie przy szachownicy
Wpisał: Benedykt Mroziński   
14.06.2017
3.jpgKujawsko-Pomorski Związek Szachowy zorganizował w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim w ramach Ogólnopolskiego Projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole" kolejny kurs dla nauczycieli z zakresu metodyki nauczania gry   w szachy.
Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania
Wpisał: Aleksandra Ciesielska   
13.06.2017

Serdeczne podziękowanie panu Burmistrzowi Andrzejowi Grabowskiemu i pracownikom Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim, Klubowi Sportowemu LKS Promień Kowalewo, panu dyrektorowi Bogdanowi Oskwarkowi  i pracownikom Zespołu Szkół im. L. Wałęsy w Kowalewie Pomorskim, panu dyrektorowi Benedyktowi Mrozińskiemu i pracownikom Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim.

Za udział w pogrzebie świętej pamięci Tadeusza Wółkiewicza z wyrazami szacunku
składa
Rodzina

 
XXIII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych Bądźmy Razem
Wpisał: Organizatorzy   
13.06.2017
121212664454.jpgXXIII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" oraz XVII Integracyjne Spotkania Sportowe Osób Niepełnosprawnych
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi wg stanu na dzień 31.05.2017r.
Wpisał: Beata Lewandowska   
12.06.2017
  • Ściągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 98,63 %
  • Ściągalność wieś (ogółem) - 98,00 %

Sołectwa z największą ściągalnością opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi:

  • Zapluskowęsy - 99,99 %
  • Elzanowo - 99,93 %
  • Frydrychowo/ Nowy Dwór - 99,87 %
Zobacz cały artykuł…
 
Estetyczne przygotowania do dożynek
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.06.2017
est_przyg_do_dozynek_000_12_06_17.jpgTegoroczne dożynki gminno-parafialne odbędą się 27 sierpnia w Chełmoniu. Mieszkańcy tej wsi rozpoczęli już przygotowania od upiększenia swojego otoczenia. Własnymi siłami, czyli w czynie społecznym zadbali o skwer przy kościele.
Zobacz cały artykuł…
 
Festyn rodzinny w Wielkiej Łące
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.06.2017
festyn_rodz_w_wl_12_06_17_000.jpgMieszkańcy sołectwa Wielka Łąka w dniu 11 czerwca bawili się na Festynie Rodzinnym w leśniczówce Leśno. Korzystając z pięknej pogody sołtys Tomasz Matusewicz i rada sołecka zaprosili do wspólnego biesiadowania mieszkańców oraz Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego. Było plenerowo i piknikowo. Uczestnicy pożywiali się grillowaną kiełbaską i domowym ciastem.
Zobacz cały artykuł…
 
Pożegnaliśmy działacza sportowego i pedagoga
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.06.2017
pozegnalismy_dzialacza_12_06_17_00.jpgW dniu 9 czerwca br. towarzyszyliśmy w ostatniej drodze śp. Tadeusza Wółkiewicza. W uroczystym pożegnaniu oprócz rodziny i przyjaciół udział wzięli: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, starosta Andrzej Okruciński, prezes LKS Promień Stanisław Krauzewicz i działacze klubu, piłkarze, dyrektor Zespołu Szkół im. Lecha Wałęsy Bogdan Oskwarek wraz z nauczycielami i dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. Benedykt Mroziński wraz z nauczycielami. Sztandar Gminy nieśli młodzi piłkarze seniorzy, a sztandar Zespołu Szkół uczniowie.
Zobacz cały artykuł…
 
Mały, biały domek może być twój
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.06.2017
malybialydomek_12_06_17_000.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie ogłasza drugi przetarg na sprzedaż domu parterowego ze strychem nieużytkowym w Szewie. Budynek po kapitalnym remoncie jest niezamieszkały. Malowniczo położony na obrzeżu lasu przy drodze gminnej zapewni spokój i ciszę. Dom o powierzchni użytkowej 58m.kw. ma cztery widne pokoje, kuchnię, korytarz i łazienkę. W kotłowni stoi nowy piec co służący również do podgrzewania wody. Strych można zagospodarować na kolejne pokoje. Na dużym podwórku jest miejsce na utworzenie ogródka czy terenu rekreacyjnego.
Zobacz cały artykuł…
 
Nasi reprezentanci w wojewódzkiej strukturze, czyli IV Zjazd oddz. Woj. Zw. OSP RP woj. K-P
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.06.2017
nasi_reprezentanci_12_06_17_000.jpgW dniu 10 czerwca br. w Solcu Kujawskim odbył się IV Zjazd oddz. Woj. Zw. OSP RP Województwa Kujawsko- Pomorskiego.

W obradach udział wzięli delegaci wybrani na zjazdach oddziałów powiatowych, przedstawiciele do Zarządu Oddziału Wojewódzkiego, członkowie władz ustępujących, przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i administracji publicznej, Państwowej Straży Pożarnej, organizacji społecznych oraz  Związku OSP RP.

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 301 - 400 z 2779
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!