Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. 29.06.2016
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XVIII Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
27.01.2016

small.jpgW Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim, w dniu 23 stycznia 2016 r. odbył się XVIII Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. W tym roku w przeglądzie uczestniczyło 54 wykonawców m.in. z Torunia, Grudziądza, Brodnicy, Nowego Miasta Lubawskiego, Kurzętnika, Czernikowa,  Kowalewa Pomorskiego i Pluskowęs.


Zobacz cały artykuł…
 
Trwają ferie, a w szkołach gwarno
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.01.2016

20.jpgRozpoczął się drugi tydzień ferii zimowych. Uczniowie odpoczywają po trudach nauki. Jednak w  placówkach oświatowych w gminie Kowalewo Pomorskie gwarno  i radośnie.

Zobacz cały artykuł…
 
Święty Mikołaj zawitał do gminy Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.01.2016

2.jpgW mroźny weekend (23-24 stycznia) Święty Mikołaj miał ręce pełne roboty.  Wizytował 4 sołectwa w gminie Kowalewo Pomorskie: Bielsk, Osiedle Brodnickie, Chełmoniec i Sierakowo. Sołtysi zadbali aby drogi były dobrze odśnieżone, a paczki z prezentami pełne słodkich niespodzianek.

Zobacz cały artykuł…
 
71 rocznica wyzwolenia Kowalewa spod okupacji hitlerowskiej
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.01.2016
17.jpgZ okazji 71 rocznicy wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej (23.01.1945r.) oraz 96 rocznicy powrotu Kowalewa na mapy Polski (19.01.1920r.)   kowalewiacy oddali hołd przodkom pomordowanym w zawieruchach wojennych.
Zobacz cały artykuł…
 
Z kolędą u Seniorów
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.01.2016

K2.jpgolęda to najważniejsze wydarzenie w ciągu roku dla członków kowalewskiego  Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Jest to nie tylko okazja do wspólnego zaśpiewania kolęd, lecz także do spotkania się osób, którym często wiek lub stan zdrowia nie ułatwia podtrzymywania kontaktów towarzyskich.

Zobacz cały artykuł…
 
Obowiązki właścicieli nieruchomości w czasie zimy
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
22.01.2016
obowiazki_w_czasie_zimy_000_22_01_16.jpgW związku z obecnie panującymi warunkami zimowymi oraz szeroko opisywaną sytuacją na forum Gazety Pomorskiej przypominamy, że ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w  gminach z dnia 13 września 1996 roku (tj. Dz. U. z 2013 r., poz. 1399 z późn. zm.) oraz regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie, przyjęty uchwałą nr XV/146/12 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 23 listopada 2012  roku, nakładają szereg obowiązków na właścicieli nieruchomości w zakresie utrzymania czystości i porządku w czasie zimy.
Zobacz cały artykuł…
 
Wieczór melomana
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
20.01.2016

1.jpgW dniu 15 .01.2016 roku w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim odbył się kolejny koncert z cyklu „Wieczory Melomana". Tym razem zaprosiliśmy mieszkańców na Noworoczną Galę Operetkową. Na scenie zaprezentowali się soliści Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej wraz z zaprzyjaźnionymi artystami sceny poznańskiej.

Zobacz cały artykuł…
 
Mistrzynie województwa pochwaliły się swoim sukcesem
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2016

P5.jpgiłkarki ręczne ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim zakończyły sezon ze złotem i z tytułem Mistrza w Rozgrywkach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W dniu 15 stycznia br. mistrzynie wraz z trenerami i dyrektorem szkoły Benedyktem Mrozińskim pochwaliły się swoim sukcesem rodzicom i samorządowcom: Burmistrzowi Miasta Andrzejowi Grabowskiemu, Przewodniczącemu Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Jerzemu Koralewskiemu i radnemu, jednocześnie Gminnemu Organizatorowi Sportu Robertowi Bejger. Radę rodziców reprezentowała Ewa Wojciechowska.

Zobacz cały artykuł…
 
Formularze PIT
Wpisał: Magdalena Radko   
20.01.2016

Informuję, iż w holu Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim dostępne są dla mieszkańców gminy formularze PIT.

 
ToMiKo podsumowuje i planuje
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2016

4.jpgW dniu 19 stycznia br. członkowie Towarzystwa Miłośników Kowalewa spotkali się na tradycyjnym zebraniu, aby podsumować miniony rok i pochylić się nad planami na bieżący. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, który również jest członkiem tej organizacji.

Zobacz cały artykuł…
 
Przejście dla pieszych przy kościele
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.01.2016
przejscie_dla_pieszych_001_19_01_16.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie popiera i zabiega o wybudowanie przejścia dla pieszych przez drogę krajową nr 15 na wysokości posesji Plac 700-lecia 25 (wyjście z kościoła). W miejscu tym, szczególnie w niedzielę i w święta, mieszkańcy przechodzą skrótem powodując zagrożenie dla siebie i kierowców.
Zobacz cały artykuł…
 
Zasłużony odpoczynek czas zacząć !
Wpisał: Małgorzata Lewandowska   
19.01.2016
ferie000_19_01_16.jpgOd dnia 18 stycznia br. rozpoczyna się okres ferii zimowych, a więc wyczekiwana przez uczniów 2-tygodniowa przerwa od zajęć edukacyjnych. Do 29 stycznia br. wychowankowie szkół z terenu gminy Kowalewo Pomorskie odpoczywać będą od szkolnych obowiązków.
Zobacz cały artykuł…
 
Bezpieczne ferie pod czujnym okiem specjalistów
Wpisał: Ilona Wrzesińska, Jolanta Zarembska, Dorota Michałek   
19.01.2016
small.jpgFerie zimowe to czas beztroskich zabaw, szaleństw na śniegu i wyjazdów. Rolą dorosłych jest to, aby dzieci ten czas spędziły bezpiecznie. Dlatego w  czwartek, 14 stycznia 2016r., rozpoczęła się w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim akcja profilaktyczna „Bezpieczne Ferie" zorganizowana przez zespół ds. profilaktyki.
Zobacz cały artykuł…
 
III posiedzenie Konwentu Burmistrzów.
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.01.2016

iii_pos_konw_burmistrzow_15_01_16_000.jpgW dniu 14 stycznia br. na III posiedzeniu Konwentu Burmistrzów Woj. Kuj. Pom., które miało miejsce w urzędzie wojewódzkim w Bydgoszczy omówiono wiele istotnych kwestii i podjęto kilka stanowisk.

Zobacz cały artykuł…
 
Stypendium artystyczne dla Karoliny
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.01.2016

styp_dla_karoliny_12_34_15_01_16_000.jpgMłoda Kowalewianka Karolina Zielińska otrzymała jednorazowe stypendium artystyczne Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie. W dniu 12 stycznia br. gimnazjalistka wraz z opiekunem p. Markiem Piątkowskim odebrała je z rąk Burmistrza Andrzeja Grabowskiego. Przeznaczy je na dalsze szlifowanie swojego talentu wokalnego. Od lat mogliśmy podziwiać Karolinę na lokalnej scenie.

Zobacz cały artykuł…
 
Życzenia
Wpisał: Magdalena Radko   
15.01.2016

ferie_small.jpgZ okazji ferii zimowych życzę bezpiecznego
i radosnego wypoczynku.
Niech ten czas umożliwi pełne
korzystanie z uroków zimy.
Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą,
przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi.
Pamiętajcie, abyście w czasie ferii dbali
o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących
i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu.

Burmistrz Miasta
Andrzej Grabowski

 

 
KURS CHEMIZACYJNY
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
15.01.2016
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego zaprasza wszystkich rolników zainteresowanych zdobyciem lub odnowieniem w I kwartale 2016 roku uprawnień do wykonywania oprysków, na kurs:

Stosowanie środków ochrony roślin przy użyciu sprzętu naziemnego

(„kurs chemizacyjny")

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi wg stanu na dzień 31.12.2015r
Wpisał: Natalia Kociemska   
13.01.2016

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 31.12.2015r
Zobacz cały artykuł…
 
XXIV Finał WOŚP
Wpisał: Sztab WOŚP przy M-GOK   
13.01.2016

wosp_small_picture_05_01_2011.jpgW dniu wczorajszym do sztabu WOŚP w Kowalewie Pomorskim wpłynęła kwota od sponsora, która powiększyła zebraną sumę do 13.276,09 zł.

 

 
XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Wpisał: Dyrektor MGOK Barbara Niewidział   
12.01.2016

P1.jpgodczas tegorocznego XXIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierano pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W niedzielę, 10 stycznia 2016 roku, 120 tysięcy wolontariuszy 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyszło na ulice nie tylko polskich miast, ale także grało w kilkudziesięciu krajach na świecie.

Zobacz cały artykuł…
 
Wsparcie dla potrzebujących uczniów
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.01.2016
Zakończyła się właśnie realizacja I etapu (IX-XII) programu pomocy materialnej o charakterze socjalnym- stypendium szkolnego na rok 2015/2016. Świadczenia są przyznawane na wniosek rodziców albo pełnoletniego ucznia, dyrektora szkoły, kolegium lub ośrodka umożliwiającego dzieciom lub młodzieży realizację obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki lub mogą być również przyznawane z urzędu.
Zobacz cały artykuł…
 
Zagrali z sercem już po raz trzeci
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.01.2016
zagrali_po_raz_3_000.jpgW dniu 9 stycznia br.  na hali kowalewskiego gimnazjum rozegrano trzeci Turniej Charytatywny „Gramy z sercem", który przyniósł wiele emocji sportowych i duchowych. 

Młodzi Kowalewiacy: Piotr Błach, Bartosz Olkowski, Damian Kawula i Karol Gierłowski w tym poświątecznym okresie postanowili znowu zrobić coś konkretnego dla innych.

Zobacz cały artykuł…
 
Wtorkowa statystyka
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.01.2016
Jak wiadomo wszem i wobec wtorek to dzień przyjmowania interesantów przez Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzeja Grabowskiego. Znając te obyczaje na wtorek nie planowane są żadne spotkania i wyjazdy, aby umożliwić mieszkańcom załatwienie swojej sprawy. Tylko wyjątkowe sytuacje np. urlop, uroczystości pogrzebowe czy walka o dodatkowe środki finansowe mogły to zmienić.
Zobacz cały artykuł…
 
Powalczyliśmy w Toruniu i to z sukcesem
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.01.2016
powalczylismy_z_sukcesem_09_01_15_000.jpgW dniu 9 stycznia br. drużyna rocznik 2004 i młodsi sekcji LKS Promień wraz z trenerem Andrzejem Łukaszewskim uczestniczyła w I Salezjańskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Maximus Broker Cup w Toruniu.
Zobacz cały artykuł…
 
Zbiórka karmy przez kowalewskich kibiców Elany Toruń
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
08.01.2016

zbiorka_karmy_000_08_01_16.jpgSezon ogórkowy nie oznacza że nic się nie dzieje. W grudniu 2015 roku kibice Elany Toruń z Kowalewa Pomorskiego przeprowadzili pierwszą w ich wykonaniu akcję zbiórki karmy na rzecz zwierząt przebywających w miejscu tymczasowego przetrzymywania przy ZGKiM Sp. z o. o. w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Awaria ogrzewania w Publicznym Gimnazjum
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.01.2016

Składam gorące podziękowania na ręce prezesa p. Barbary Stosio dla pracowników spółki ZGKiM Kowalewo Pomorskie za bardzo sprawne usunięcie awarii w Publicznym Gimnazjum. Do naprawy przystąpiono natychmiast po stwierdzeniu awarii systemu grzewczego (05.01.2016). Prace trwały całą dobę bez przerwy, nie wyłączając godzin nocnych i dnia ustawowo wolnego (06.01.16).

Zobacz cały artykuł…
 
Wspólne kolędowanie w Wielkim Rychnowie
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.01.2016

rychnowo_3_kroli_06_01_16_000.jpgW dniu 6 stycznia br., w popularne święto Trzech Króli po raz ósmy mieszkańcy Wielkiego Rychnowa, Borówna i Nowego Dworu wspólnie kolędowali przy szopce. Wystąpili uczniowie ze szkoły podstawowych w Wielkim Rychnowie oraz ks. Kanonik Benedykt Drewek proboszcz lokalnej parafii.

Zobacz cały artykuł…
 
Tablice interaktywne już w klasach IV-VI
Wpisał: Marcin Dębiński   
05.01.2016

tablice2_000_05_01_16.jpgDnia 31 grudnia 2015 r. zakończono realizację projektu „Realizacja systemu innowacyjnej edukacji w województwie kujawsko-pomorskim poprzez zbudowanie systemu dystrybucji treści edukacyjnych".  W ramach realizacji projektu Gmina Kowalewo Pomorskie jako partner projektu otrzymała 17 zestawów tablic interaktywnych do klas IV-VI szkół podstawowych wraz z niezbędnym osprzętem i oprogramowaniem

Zobacz cały artykuł…
 
WIGILIA W SIERAKOWIE
Wpisał: Sołtys wsi Sierakowo Marta Pawlik-Śliwa   
05.01.2016

8.jpgW dniu 13 grudnia 2015 roku w Sierakowie odbyła się Wigilia Wiejska organizowana przez KGW, Sołtysa i Radę Sołecką. Organizatorzy do wspólnego dzielenia się opłatkiem zaprosili Burmistrza Miasta Pana Andrzeja Grabowskiego, Sekretarz Gminy Panią Ewę Bąk, Panią Sołtys wsi Piątkowo, przedstawicieli Firm, które wsparły Sierakowo przy organizacji obchodów 730-Lecia Wsi Sierakowo; księdza wikarego Marka Wysockiego, licznie przybyłych mieszkańców oraz druhów z miejscowej OSP.

Zobacz cały artykuł…
 
Szybka reakcja samorządu na katastrofę kolejową.
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.01.2016

szybka_reakcja_sam_04_01_16_000.jpgPracownicy urzędu miejskiego, domu kultury, miejsko- gminnego ośrodka pomocy społecznej i spółki ZGKiM udowodnili, że potrafią zadziałać w ekstremalnych warunkach niosąc pomoc poszkodowanym w wypadkach.

Zobacz cały artykuł…
 
Darmowe porady prawne dla mieszkańców
Wpisał: Monika Sitniewska   
04.01.2016
porady_prawne_000_04_01_16.jpgInformujemy, iż zgodnie z postanowieniami ustawy przygotowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, od początku 2016 roku funkcjonuje ogólnopolski system nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. System ma zagwarantować nieodpłatny dostęp do profesjonalnej usługi prawnej na poziomie lokalnym poprzez zniesienie bariery finansowej.
Zobacz cały artykuł…
 
Punkt Informacyjno  Konsultacyjny
Wpisał: K.Frasunkiewicz   
04.01.2016

Godziny funkcjonowania

Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego

dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

Zobacz cały artykuł…
 
W CZASIE ŚWIĄTECZNYM PAMIĘTAMY O LUDZIACH CHORYCH I SAMOTNYCH
Wpisał: s. Ewelina Sprada   
04.01.2016
1.jpgUczniowie ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim, jak co roku wzięli udział w przygotowaniu upominków dla starszych i chorych mieszkańców Kowalewa Pomorskiego. Przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie odwiedzili kilkanaście osób składając życzenia bożonarodzeniowe i ofiarując własnoręcznie przygotowane upominki.
Zobacz cały artykuł…
 
Żegnaj 2015- witaj 2016
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.01.2016

pozegnanie_roku_2015_04_01_16_000.jpgJuż po raz szesnasty mieszkańcy gminy Kowalewo Pomorskie wspólnie pożegnali stary rok i powitali nadchodzący Nowy Rok. Przy dźwiękach muzyki mechanicznej wszyscy wspaniale bawili się jeszcze długo po północy.

Zobacz cały artykuł…
 
DZIĘKUJEMY!
Wpisał: Magdalena Radko   
04.01.2016

podz_za_zyczenia_000_04_01_16.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski
oraz pracownicy Urzędu Miejskiego
w Kowalewie Pomorskim
gorąco dziękują wszystkim osobom, firmom
i instytucjom za przekazane życzenia świąteczno- noworoczne.

 
Siłacze w świątecznej scenerii
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.12.2015
Członkowie sekcji siłowej klubu LKS Promień Kowalewo Pomorskie złosilacze_w_sw_scen_28_12_15_000.jpgżyli sobie życzenia świąteczno- noworoczne 29 grudnia br. Były życzenia i gratulacje. Zawodnicy: Magdalena Błach, Klaudia Jastrzębska, Paweł Natkowski i Paweł Jastrzębski wspólnie z trenerem Łukaszem Karpińskim podsumowali mijający 2015r. 
Zobacz cały artykuł…
 
Badają, szkolą i wychowują w UKS SOKÓŁ Wielkie Rychnowo
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz UKS "SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo   
30.12.2015

1.jpgW dniu 29 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie odbyło się spotkanie trenerów kolarstwa UKS „SOKÓŁ" z udziałem dyrektorów szkół podstawowych: p. Elżbiety Arbart z SP Wielkie Rychnowo, p. Danuty Drożdży z SP Wielka Łąka i p. Renaty Kałuży z SP Pluskowęsy oraz nauczycielami wychowania fizycznego p. Dawidem Marskim i p. Mikołajem Tuszyńskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Kamienne gody p. Walerii i p. Franciszka.
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.12.2015
kamienne_gody_29_12_15_000.jpgKamienne gody, czyli 70 lat w związku małżeńskim przeżyli państwo Waleria i Franciszek Szcząchor z Kowalewa Pomorskiego. W dniu 29 grudnia br., w dokładną rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, w gronie rodziny i przyjaciół świętowali swoje szczęście.
Goście nie szczędzili w kierunku kamiennych jubilatów słów gratulacji i najserdeczniejszych życzeń na kolejne wspólne lata życia.
Zobacz cały artykuł…
 
Budżet uchwalony jednogłośnie
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.12.2015

5.jpgNa ostatniej w 2015r. sesji w dniu 28 grudnia br. radni rady miejskiej w Kowalewie Pomorskim uchwalili jednogłośnie budżet gminy na nadchodzący rok. Wcześniej zapoznali się z projektem budżetu przedłożonym przez Burmistrza Miasta oraz z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Zobacz cały artykuł…
 
W hołdzie Honorowemu Obywatelowi Miasta w XXII rocznicę śmierci
Wpisał: Donata Pilarska-Mądry   
29.12.2015
w_holdzie_okroy_000_29_12_15.jpg25 grudnia w gminie Kowalewo Pomorskie mszą świętą uczczono pamięć ks. Franciszka Ksawerego Okroya w XXII rocznicę śmierci, wieloletniego proboszcza parafii p.w. św. Mikołaja w Kowalewie Pom. Sekretarz Gminy Ewa Bąk i Marcin Dunajski Radny Rady Miejskiej w imieniu samorządu złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą ks. Okroya umieszczoną w kościele parafialnym. Śp. ks. Franciszek Okroy jest Honorowym Obywatelem Miasta od czerwca 2001r.
Zobacz cały artykuł…
 
Młodzież kolęduje
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.12.2015
mlodziez_kolenduje_29_12_15_000.jpgStaropolskim zwyczajem w okresie poświątecznym nasze domostwa odwiedzają kolędnicy. W dniu 29 grudnia młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim wspólnie z katechetą p. Krzysztofem Dębińskim kolędowała po szkołach i zakładach pracy. Wykonując pełne humoru przyśpiewki życzyła wszystkim zdrowia w rodzinie, urodzaju i spełnienia marzeń oraz przekazała słodki upominek. 
Zobacz cały artykuł…
 
W najpiękniejszym dniu w roku nikt nie powinien być sam
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.12.2015
small.jpgZgodnie z naszą wiarą i tradycją Święta Bożego Narodzenia to okres wyjątkowo ciepły i radosny. Wigilia jest jednym z najpiękniejszych dni w roku, w którym spędzamy czas z rodziną i składamy sobie szczere, z serca płynące, życzenia W tym radosnym dniu nikt nie powinien być sam.
Zobacz cały artykuł…
 
W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.12.2015
gim_wigilia_22_12_15_000.jpgOd połowy grudnia do połowy stycznia osoby zaprzyjaźnione spotykają się przy świątecznym stole, aby złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem, zaśpiewać kilka kolęd, a nawet wymienić się upominkami. Spotkania świąteczno- noworoczne bardzo mocno wpisały się w polską tradycję Świąt Bożego Narodzenia, a że Kowalewiacy bardzo poważnie traktują tradycje, dlatego i u nas zaplanowano wiele tego typu spotkań, o których będziemy Państwa na bieżąco informować.
Zobacz cały artykuł…
 
REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ ILUMINACJĘ ŚWIĄTECZNO - NOWOROCZNĄ
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
24.12.2015

REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU
NA NAJPIĘKNIEJSZĄ ILUMINACJĘ
ŚWIĄTECZNO - NOWOROCZNĄ

iluminacja_2015.jpg

Zobacz cały artykuł…
 
Spotkanie opłatkowe w sołectwie Kiełpiny.
Wpisał: Anna Panak   
23.12.2015
kielp_23_12_15_000.jpg20 grudnia bieżącego roku z inicjatywy członkiń KGW Kiełpiny odbyło się spotkanie opłatkowe.

To już tradycja, że w niedzielę przed Wigilią, w remizo -świetlicy w Kiełpinach spotykają się pokolenia kobiet działających w tej organizacji.

Zobacz cały artykuł…
 
Rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu plastycznego Postać Świętego Mikołaja
Wpisał: Kamila Wojciechowska   
23.12.2015

2333.jpgDnia 18.12.2015r. o godz. 16.00 w Zespole Szkół nr 8 w Toruniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca plastyczny konkurs wojewódzki  pt.: „Postać Świętego Mikołaja"

Zobacz cały artykuł…
 
Daydreaming
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
23.12.2015

222.jpgOd 20 grudnia 2015 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim można obejrzeć wystawę pt. Śnić na jawie /Daydreaming.

Zobacz cały artykuł…
 
Wieczór Świąteczny w M-GOK
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
23.12.2015

44.jpgWspaniała atmosfera towarzyszyła spotkaniu w dniu 20 grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim. Po raz kolejny odbył się „Wieczór Świąteczny" pod patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego. Podczas uroczystości na scenie wystąpił Chór 730-lecia Kowalewa Pomorskiego pod kierunkiem p. Anny Kuc. Chór zaprezentował tradycyjne kolędy i pastorałki oraz piosenki świąteczne. Czar kolęd doskonale dopełniała przepiękna scenografia, która podkreślała świąteczny nastrój sprzyjający cudownej atmosferze wspólnego kolędowania. Swoją obecnością zaszczycił nas Ksiądz Kanonik Ryszard Kobierowski, ksiądz wikariusz Adam Lis oraz Sekretarz Gminy p. Ewa Bąk.

Zobacz cały artykuł…
 
Spotkanie z myśliwymi w SP w Wielkiej Łące
Wpisał: Iwona Zduniak   
23.12.2015
1.jpgW środę 17 grudnia gościliśmy w naszej szkole członków Koła Łowieckiego „Knieja" z Torunia.   O pięknie przyrody oraz życiu i zwyczajach zwierząt z pasją opowiadali nam pan Zdzisław Orfin, emerytowany nauczyciel matematyki  (łowczy Koła), pan Henryk Dębski  (gospodarz łowiska), pan Jerzy Dzwonkowski (członek Komisji Rewizyjnej) oraz pan Zbigniew Ziętarski (przedstawiciel Koła do kontaktów ze szkołą).
Zobacz cały artykuł…
 
Pożegnanie w ostatniej drodze
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.12.2015

pozegnanie_000_22_12_15.jpgW dniu 21 grudnia br. pożegnaliśmy śp. Krzysztofa Skorskiego- radnego rady miejskiej w latach 1998-2010. W ostatniej drodze śp. Krzysztofowi towarzyszył sztandar gminy niesiony przez przewodniczącego rady Jerzego Orłowskiego, radnego Wojciecha Małkiewicza i sołtysa wsi Chełmonie Piotra Bender. Samorząd gminy reprezentował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, radni rady miejskiej obecnej i byłych kadencji, sołtysi i pracownicy urzędu. Mszę świętą koncelebrowali: ks. Zdzisław Szauer i ks. Krzysztof Olaś.

Zobacz cały artykuł…
 
Ze świątecznymi życzeniami i z dobrym słowem
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.12.2015

10.jpgW gminie Kowalewo Pomorskie od 20 lat istnieje tradycja spotykania się w wigilijny poranek z osobami samotnymi. W dniu 24 grudnia w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury spotykają się podopieczni MGOPS-u i władze samorządowe. Niestety nie wszystkim podopiecznym stan zdrowia pozwala na przybycie na to wyjątkowe spotkanie. Właśnie Ci są odwiedzani w domach. W tym roku, w dniach 14-21 grudnia odwiedzono 23 podopiecznych z terenu całej gminy.

Zobacz cały artykuł…
 
Ochotnicy podsumowują i planują
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.12.2015
1.jpgW gminie Kowalewo Pomorskie funkcjonuje 13 jednostek ochotniczych straży pożarnych. Dwie z nich (Kowalewo i Wielkie Rychnowo) znajduje się w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego  W dniu 18 grudnia br. na posiedzeniu Zarządu oddz. Miejsko- Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych podsumowano mijający rok oraz omówiono 2016. Chwilą ciszy uczczono śmierć byłego radnego śp. Krzysztofa Skorskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania
Wpisał: Izabela Orzechowska - nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
21.12.2015

przedszkole_dziekuje_small.jpgSerdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, pracownikom, uczniom szkół z terenu miasta i gminy Kowalewo Pomorskie oraz sympatykom i przyjaciołom naszego przedszkola za oddane głosy na „Ekologiczny domek" w Wielkim Konkursie Ekologicznym organizowanym przez portal Buliba.

Zobacz cały artykuł…
 
UTYLIZACJA AZBESTU!!
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
21.12.2015
Szanowni Mieszkańcy!!
Już po raz kolejny istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania udzielanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu na utylizację azbestu.
Zobacz cały artykuł…
 
Godziny otwarcia CRiS - PŁYWALNIA w okresie świątecznym
Wpisał: Marzena Rachubińska   
21.12.2015
W okresie świątecznym od 22.12.2015.r do 01.01.2016r oraz 06.01.2016r z powodu przerwy świątecznej w szkole CRiS - PŁYWALNIA dostępna jest dla klientów indywidualnych: codziennie od godz 12.00 do godz 22.00
W dni świąteczne:
  24 grudnia (Wigilia) 2015            - nieczynne

  25 grudnia (1 dzień świąt) 2015  - nieczynne
  26 grudnia (2 dzień świąt) 2015  - od godz 12.00 do 22.00
  31 grudnia (Sylwester) 2015       - od godz 12.00 do 18.00
  1   stycznia (Nowy Rok) 2016      - nieczynne
  6   stycznia (III Króli) 2016         - od godz 12.00 do 22.00

Serdecznie zapraszamy

 
SZUKAMY WŁAŚCICIELI PSÓW
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
18.12.2015
szukamy_wlasc_10_40_18_12_15_000.jpgInformujemy, że w dniu 10 grudnia br. do miejsca tymczasowego przetrzymywania bezpańskich zwierząt przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim trafiła suka rasy mieszanej. Jest ona dość duża i niezbyt ufna w stosunku do ludzi. Błąkała się przez dłuższy czas w miejscowości Pluskowęsy. Poniżej przedstawiamy zdjęcia psa.
Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.12.2015
kondolencje_08_00_18_12_15.jpg
 
Harmonogramy wywozu odpadów komunalnych na 2016 r.
Wpisał: Anna Dalke   
17.12.2015
harmonogram_miasto_14_25_17_12_2015.jpgPoniżej przedstawiamy linki do harmonogramów wywozu odpadów komunalnych na 2016 r., przekazanych przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych EKOSYSTEM Sp. z o.o. z Wąbrzeźna.

Informujemy ponadto, że pracownicy w/w przedsiębiorstwa będą rozwozili harmonogramy indywidualnie do każdej nieruchomości.

Harmonogram wywozu odpadów komunalnych - miasto

Harmonogram wywozu odpadów komunalnych - wieś

 
NADPŁATY
Wpisał: N.Kociemska   
17.12.2015

Nadpłatą jest kwota nadpłaconej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi lub nienależnie zapłaconej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Opłata nadpłacona to opłata zapłacona w kwocie wyższej niż należna. Opłata zapłacona nienależnie to kwota zapłacona, mimo że nie było obowiązku jej zapłaty. Postępowanie z nadpłatami regulują przepisy Ordynacji podatkowej.

Zobacz cały artykuł…
 
Kujawsko -Pomorskie Szkółki Kolarskie otwarte
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo   
16.12.2015

14.jpg0 grudnia br. na obiektach Areny Toruń Urząd Marszałkowski w Toruniu zorganizował inaugurację działalności Kujawsko - Pomorskich Szkółek Kolarskich - projektu realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa.

Zobacz cały artykuł…
 
Wielki sukces w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej.
Wpisał: Jolanta Zarembska   
16.12.2015
4.jpg15.12.2015 roku dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. zdobyły pierwsze miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w  Mini Piłce Ręcznej. Droga do sukcesu rozpoczęła się 25.11.2015 r. w Lubiczu , gdzie odbył się ćwierćfinał wojewódzki , na którym nasze uczennice zdobyły pierwsze miejsce wygrywając z SP w Lubiczu 15:11  i SP  w Toruniu 23:3.                                                   
Zobacz cały artykuł…
 
"School Alone, czyli Kacper sam w gimnazjum" trailer
Wpisał: Publiczne Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim   
16.12.2015
plakat_efekt_finalny.jpgZapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu przygotowanego przez uczniów klasy III E.
https://www.youtube.com/watch?v=cKu4sqLL7MI
Zobacz cały artykuł…
 
Przedsezonowe badania kolarzy Sokoła
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "SOKÓŁ Wielkie Rychnowo   
15.12.2015

01.jpg9 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie pracownicy Wydziału Fizjologii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu przeprowadzili próby wydolnościowe w których uczestniczyli najlepsi zawodnicy wyłonieni w Mistrzostwach Szkół Podstawowych w kolarstwie szosowym o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego p. Andrzeja Grabowskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Świąteczny nastrój w Piątkowie
Wpisał: Anna Dalke   
15.12.2015

7777.jpgJuż od początku listopada dzieci z Piątkowa rozpoczęły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Pod czujnym okiem Sołtys Maryleny Lewandowskiej przygotowywały kartki dla mieszkańców wsi oraz doskonaliły umiejętności wokalne śpiewając kolędy i piosenki świąteczne.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejne zwycięstwa w drodze do czwartej ligi
Wpisał: Benedykt Mroziński   
14.12.2015
small.jpgSzachiści LKS Promień Kowalewo Pomorskie rozegrali w grudniu kolejne  mecze. W pierwszym w Bydgoszczy pokonali Drużynę Parafialnego Klubu Sportowego Leśny 3:2, a w minioną niedzielę w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury pełniąc rolę gospodarza, pokonali drużynę z Włocławka .
Zobacz cały artykuł…
 
Zrobiliśmy swoją Szlachetną Paczkę
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.12.2015

555.jpgPracownicy urzędu miejskiego oraz 12 radnych rady miejskiej z gminy Kowalewo Pomorskie aktywnie włączyło się w akcję Szlachetnej Paczki. W wyborze rodziny, którą obdarowali pomocą pomógł jeden z wolontariuszy akcji p. Justyna Wontorowska (również radna), która jednocześnie osobiście zadbała, aby wyposażenie paczki było zgodne z potrzebami rodziny.  Podarunek zawierał odzież, obuwie, żywność, środki chemiczne oraz potwierdzenie spłaty zobowiązania finansowego względem urzędu.

Zobacz cały artykuł…
 
W Pruskiej Łące mieszkają same grzeczne dzieci
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.12.2015
10.jpgBardzo ciężko pracował Św. Mikołaj w dniu 12 grudnia br. Musiał przywieźć na swoich saniach 85 paczek dla grzecznych dzieci z Pruskiej Łąki (gmina Kowalewo Pomorskie). Animatorzy z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury zaserwowali dzieciakom moc atrakcji. Były konkursy, tańce, śpiewanie kolęd, a nawet robienie ozdób na choinkę.
Zobacz cały artykuł…
 
34 rocznica wprowadzenia stanu wojennego
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.12.2015
9.jpgW 34 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego uczniowie Zespołu Szkół im. Lecha Wałęsy w Kowalewie Pomorskim zaprosili gości na okolicznościową wieczornicę. W dniu 11 grudnia br. w montażu słowno- muzycznym przypomniano atmosferę tamtych dni. Młodzież wraz z dyrektorem Haliną Dąbrowską zaprosili: ks. Dziekana Ryszarda Kobierowskiego, ks. Adama, Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, starostę Andrzeja Okrucińskiego, wicestarostę Franciszka Gutowskiego, Przewodniczącą Rady Powiatu Marię Wiśniewską.
Zobacz cały artykuł…
 
Kolejna bezpieczna spacerówka w gminie Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.12.2015
a.jpgInformujemy, że powstała kolejna trasa spacerowa dla pieszych i rowerzystów. Samorząd gminy ułożył chodnik na odcinku 280mb od chodnika przy ul. Brodnickiej wzdłuż drogi gminnej we wsi Frydrychowo aż do ulicy osiedlowej Osiedla Brodnickie.
Zobacz cały artykuł…
 
Krajowe podsumowanie sukcesów Polskiego kolarstwa
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz UKS "SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo   
14.12.2015
1.jpg

W dniach 04-06 grudnia 2015r. w siedzibie Polskiego Związku Kolarskiego na torze kolarskim BGŻ BNP Paribas Arena w Pruszkowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca sezon kolarski 2015 oraz konferencja szkoleniowa dla trenerów z całego kraju.

Zobacz cały artykuł…
 
Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej
Wpisał: Dariusz Rozwadowski   
11.12.2015

pilka.jpgW dniu 4 grudnia 2015 roku w hali Publicznego Gimnazjum odbył się III Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego - Bartosz Jagielski i  Dariusz Rozwadowski.

Zobacz cały artykuł…
 
BAL
Wpisał: Łęgowska Agnieszka   
11.12.2015
karnawal_small.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
AGATA WYRECYTOWAŁA I MIEJSCE
Wpisał: Renata Faluta-Kaszubowska   
11.12.2015

111.jpgAgata Kwiatkowska -  uczennica klasy 2e - zdobyła I miejscew VIII Regionalnym Konkursie Recytatorskim „Jan Paweł II i ks. Jan Twardowski - poetycki dialog".Konkurs odbył się 26 listopada br. w Wąbrzeźnie.

Zobacz cały artykuł…
 
Świadczenia rodzicielskie
Wpisał: Anna Wiśniewska - Pracownik MGOPS w Kowalewie   
11.12.2015

Informacja dotycząca podstawowych warunków przyznawania nowego świadczenia rodzinnego- świadczenia rodzicielskiego

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dotycząca opłacania składek
Wpisał: Anna Wiśniewska - Pracownik MGOPS w Kowalewie Pom.   
11.12.2015

Informacja dotycząca opłacania składek na ubezpieczenie emerytalno - rentowe za rolnika, pobierającego: świadczenie pielęgnacyjne, specjalny zasiłek opiekuńczy, zasiłek dla opiekuna w związku z nowelizacją ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników.

Zobacz cały artykuł…
 
Nowi i starzy sołtysi
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.12.2015

soltysi_small.jpgW dniu 10 grudnia br., na corocznym spotkaniu sołtysi z gminy Kowalewo Pomorskie podsumowali rok. Było to wyjątkowe spotkanie. Rok 2015 to rok wyborczy we wszystkich 25 jednostkach pomocniczych (sołectwo, komitet osiedlowy). Zgodnie ze statutem w ciągu 12 miesięcy od wyborów samorządowych mieszkańcy wybierają swoje władze na wsiach. Ostatnie zebranie wyborcze miało miejsce w XI br. w Marianach. Na 25 jednostek w 6 wsiach wybrano nowego sołtysa. Pozostali kontynuują swoja odpowiedzialną misję. Tradycją w gminie Kowalewo Pomorskie jest zorganizowanie narady wiosną, jednak z racji wymiany sołtysów i zbliżających się świąt narada odbyła się jeszcze w starym roku.  

Zobacz cały artykuł…
 
Sala po liftingu
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.12.2015
4.jpgMiejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim zachęca do skorzystania z nowej oferty wynajmu pomieszczeń na imprezy okolicznościowe i uroczystości rodzinne. Całkowitej metamorfozie uległa sala na poddaszu poprzez nowe wyposażenie.
Zobacz cały artykuł…
 
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
Wpisał: Roksana Kaźmierkiewicz   
10.12.2015

8.jpg3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji gościliśmy w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pom. wraz z opiekunami oraz panią kierownik Ewą Żuławską.Przybyłych gości powitała pani Renata Faluta Kaszubowska - Dyrektor Gimnazjum.

Zobacz cały artykuł…
 
Świąteczna zbiórka żywności
Wpisał: I.Arciszewska   
10.12.2015
W  dniach   04 i 05 grudnia po raz kolejny  została przeprowadzona zbiórka żywności w ramach  ogólnopolskiej akcji  „Świąteczna zbiórka żywności ". Zbiórka ta została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kujawsko - Pomorskiego Banku Żywnościowo - Rzeczowego  w Toruniu, tutejszym Ośrodkiem  Pomocy Społecznej  oraz  Zespołem Szkół   w Kowalewie Pomorskim.
Zobacz cały artykuł…
 
Zostań partnerem Karty Dużej Rodziny
Wpisał: Zyta Szymańska Kierownik MGOPS w Kowalewie Pom.   
10.12.2015

rodzina_small.jpgW związku z prośbą Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Kujawsko- Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy dotyczącą rozpowszechnienia informacji o możliwości dołączenia do grona partnerów Karty Dużej Rodziny zamieszczamy dołączoną informację.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Przy opłatku o problemach w rolnictwie
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.12.2015

K5.jpgujawsko- Pomorska Izba Rolnicza zaprosiła 8 grudnia br. do wspólnego podzielenia się opłatkiem władze samorządowe z terenu powiatu golubsko- dobrzyńskiego i organizacje współpracujące na rzecz rolnictwa.

Zobacz cały artykuł…
 
MIKOŁAJKOWE OGNISKO SOŁECTWA WIELKA ŁĄKA
Wpisał: K.Frasunkiewicz   
09.12.2015

55.jpgMieszkańcy sołectwa Wielka Łąka w dniu 6 grudnia 2015r. korzystając, z ostatnich słonecznych dni tego roku, licznie spotkali się na Mikołajkowym Ognisku w Leśniczówce Leśno. Ognisko przygotowała Rada Sołecka, Sołtys, a także mieszkańcy wspierający Radę.

Zobacz cały artykuł…
 
Mikołajki w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Anna Falkowska   
09.12.2015

Wsmalll_kowalewo.jpg  bardzo  urozmaicony i  atrakcyjny sposób uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim przeżywali minione Mikołajki. Jak co roku szkołę odwiedził Święty Mikołaj, niektórzy brali udział w mikołajkowych turniejach szachowych i w siatkówce, a dzieci  klas I - III przy dopingu Mikołaja wykazywały się sprawnością fizyczną w zawodach „ Mikołajki na sportowo".

Zobacz cały artykuł…
 
Mikołajki 2015
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
08.12.2015

Śsmallleee.jpgmiało można powiedzieć ze legenda o Świętym Mikołaju jest doskonale znana wszystkim. Przypominamy sobie o niej szczególnie mocno w okolicach 6 grudnia, kiedy to obchodzimy Mikołajki czyli święto ku czci Świętego Mikołaja - biskupa Miry.

Zobacz cały artykuł…
 
KONKURS PLASTYCZNY NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ
Wpisał: Dyrektor MGOK Barbara Niewidział   
08.12.2015

szopka_small.jpgMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim serdecznie zaprasza mieszkańców  do udziału w konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.

Zobacz cały artykuł…
 
Kochają piłkę od małego
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.12.2015

small.jpgPodopieczni sekcji piłkarskiej klubu sportowego LKS Promień Kowalewo Pomorskie podsumowują minioną rundę. Najpierw z zarządem Klubu spotkali się seniorzy o czym już Państwa informowaliśmy: http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7171&Itemid=16

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi
Wpisał: Natalia Kociemska   
08.12.2015

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 30.11.2015r.

Zobacz cały artykuł…
 
Mikołajki w Publicznym Gimnazjum
Wpisał: Rada Rodziców   
08.12.2015

small.jpgChociaż za oknami brak śniegu, do naszej szkoły wkradł się świąteczny nastrój. Stało sią tak za sprawą niecodziennego gościa w osobie Świętego Mikołaja, który odwiedził naszych uczniów.

Zobacz cały artykuł…
 
Mikołaj u grzecznych dzieci w Pluskowęsach
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.12.2015
small.jpgDo grzecznych dzieci z Pluskowęs (gmina Kowalewo Pomorskie) w dniu 06 grudnia br. przybył Święty Mikołaj. Dzięki zaangażowaniu sołtysa Katarzyny Jaguś oraz członków rady sołeckiej przywiózł wór prezentów dla 40 najmłodszych i najgrzeczniejszych mieszkańców tego sołectwa.
Zobacz cały artykuł…
 
Zakończenie realizacji zadania Młodzi bez alkoholu V przez Świetlicę Socjoterapeutyczną
Wpisał: Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej   
07.12.2015

small.jpgŚwietlica Socjoterapeutyczna zakończyła realizację zadania „Młodzi bez alkoholu V". Dofinansowanie w kwocie 4.457,80 zł pozyskano z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, w ramach konkursu nr 3/2015 „Rozwiązywanie problemów alkoholowych
w Województwie Kujawsko - Pomorskim", zadanie 2: Programy wsparcia dla dzieci i rodzin z problemem alkoholowym.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Dyrektor Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim   
07.12.2015
kondolencje_002_07_12_15.jpg
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.12.2015
kondolencje_0000_07_12_15.jpg
 
ZMIANY W USTAWIE O OCHRONIE PRZYRODY W ZAKRESIE WYCINKI I PIELĘGNACJI DRZEW I KRZEWÓW
Wpisał: Katarzyna Frasunkiewicz   
04.12.2015
W związku z wejściem w życie nowelizacji Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody zmieniły się, niektóre zapisy dotyczące ochrony, usuwania drzew i krzewów oraz wymierzania kar w przypadku ich bezprawnego usunięcia.
Zobacz cały artykuł…
 
Zabawa Andrzejkowa w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Izabela Orzechowska - Nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
03.12.2015

A13.jpgndrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli w noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń była to magiczna noc przeznaczona dla niezamężnych dziewcząt, które poprzez wróżby chciały dowiedzieć się czy szybko wyjdą za mąż. Dziś tradycja andrzejkowa to ciekawy pomysł na formę zabawy w przedszkolu.

Zobacz cały artykuł…
 
Wieczerza Wigilijna
Wpisał: MGOPS Kowalewo Pomorskie   
03.12.2015

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

w Kowalewie Pomorskim informuje, iż w dniu

24.12.2015r. o godz. 1000

w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się

Wieczerza Wigilijna

Zobacz cały artykuł…
 
Świąteczna zbiórka Żywności
Wpisał: Iwona Arciszewska   
03.12.2015

Informuję, iż w dniach 04 i 05 grudnia 2015r. po raz kolejny organizowana jest zbiórka żywności w ramach akcji  „ Świąteczna zbiórka Żywności" organizowanej przez Federację  Polskich Banków Żywności w Warszawie. Ponownie tutejszy Ośrodek  przystąpił do  tej akcji. Zbiórka  zostanie przeprowadzona w czterech placówkach handlowych  po uprzednim uzgodnieniu z właścicielami tych placówek ( wstępne rozmowy przeprowadzono, właściciele  wyrażają zgodę na przeprowadzenie zbiórki).

Zobacz cały artykuł…
 
Stawiamy na rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży!
Wpisał: Małgorzata Lewandowska   
03.12.2015
ks_naszych_marzen_000_03_12_15.jpgGmina Kowalewo Pomorskie stawiając na rozwój zainteresowań wśród dzieci i młodzieży, poprzez promocję czytelnictwa, przystąpiła do rządowego programu pn. „Książki naszych marzeń". W wyniku przyznanej dotacji do wszystkich czterech szkół podstawowych z terenu gminy trafią książki o łącznej wartości ok. 8.300,00 zł.
Zobacz cały artykuł…
 
Konkurs ekologiczny dla uczniów Publicznego Gimnazjum i szkół podstawowych
Wpisał: A. Dalke   
02.12.2015

ekologia.jpgW grudniu br. rozpoczyna się konkurs ekologiczny pod nazwą ,,EKOWYPADY ZA ELEKTROODPADY" skierowany do uczniów Publicznego Gimnazjum i szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Organizatorami konkursu są: Burmistrz Miasta Kowalewo Pom. i Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Ekosystem Sp. z o.o. z siedzibą w Wąbrzeźnie.

Zobacz cały artykuł…
 
Bezpieczny Przedszkolak 2015
Wpisał: Ilona Wrzesińska, Dorota Michałek   
02.12.2015

small.jpgBezpieczeństwo maluchów to pierwszoplanowe sprawy rodziców, wychowawców, ale także służb mundurowych. Nigdy nie wiadomo, co może przydarzyć się w domu, na podwórku lub na wakacjach. Aby zadbać o to, by nasze dzieci były bezpieczne i świadome zagrożeń, należy od najmłodszych lat wyposażać je we wiadomości i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa. Dlatego co roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim odbywa się Gminny Turniej Wiedzy pod hasłem „Bezpieczny Przedszkolak".

Zobacz cały artykuł…
 
Punkt Informacyjno - Konsultacyjny
Wpisał: Edyta Jasińska   
02.12.2015

Godziny funkcjonowania

Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego

dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 301 - 400 z 1930
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!