Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

200 lat pani Janino
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.12.2017
200latpjanino_191217_000.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski w dniu 15 grudnia br. złożył kolejną wizytę urodzinową. Tradycją kowalewskiego samorządu jest składanie życzeń osobom, które ukończyły 90 lat. W naszej gminie mieszka ponad 60 osób, które co roku otrzymują gratulacje i kwiaty. Dzisiejsza wizyta była jednak wyjątkowa. Jubilatka to druga z najstarszych mieszkanek naszej gminy. Pani Janina Sroka obchodziła swoje 100 urodziny.
Zobacz cały artykuł…
 
Wyniki konkursu pt. Planszówki dla małych i dużych
Wpisał: Dorota Jurkiewicz, Katarzyna Klugier   
13.12.2017
plansza_small.jpgDzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców cechuje olbrzymi potencjał twórczy. W Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim była ku temu niecodzienna okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności. Nauczycielki: mgr Katarzyna Klugier i mgr Dorota Jurkiewicz po raz pierwszy zorganizowały gminny konkurs „Planszówki dla małych i dużych", polegający na wymyśleniu i stworzeniu autorskiej, rodzinnej gry planszowej. 
Zobacz cały artykuł…
 
Tak, pomagamy
Wpisał: s. Ewelina Sprada   
12.12.2017
takpomagam_121217_00.jpg8 i 9 grudnia 2017 r. Szkolne Koło Caritas działające przy Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim- włączając się w ogólnopolską akcję „Tak, pomagam" - zorganizowało zbiórkę żywności w sklepie Biedronka.

Dzięki życzliwości ludzi dobrej woli, którzy robiąc zakupy - potrafili się nimi podzielić z najuboższymi - udało się zebrać 332 kg trwałej żywności.

Zobacz cały artykuł…
 
Szlachetna Paczka
Wpisał: Publiczne Gimnazjum   
11.12.2017

Jf791hnso_400x400.jpguż po raz szósty  nasze gimnazjum wzięło udział w ogólnopolskiej akcji  charytatywnej „Szlachetna Paczka". Jest to projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna.

Zobacz cały artykuł…
 
W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.12.2017

wigiliawtz_201217_00.jpgOd połowy grudnia do połowy stycznia osoby zaprzyjaźnione spotykają się przy świątecznym  stole, aby złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem, zaśpiewać kilka kolęd, a nawet wymienić się upominkami. Spotkania świąteczno- noworoczne bardzo mocno wpisały się w polską tradycję Świąt Bożego Narodzenia, a że Kowalewiacy bardzo poważnie traktują tradycje, dlatego i u nas zaplanowano wiele tego typu spotkań, o których będziemy Państwa na bieżąco informować.  

Zobacz cały artykuł…
 
Nowy samochód OSP oficjalnie jest już nasz
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.12.2017

nowysamochodoficjalnie_111217_000.jpgW dniu 9 grudnia br. nastąpiło oficjalne przekazanie na wyposażenie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w województwie sześciu średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych, zakupionych dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego i z samorządów. Wśród nich był pojazd OSP Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
Mikołaj u grzecznych dzieci w Piątkowie
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.12.2017

mikolajugrzecznychdzieci_111217_00.jpgW miniony weekend (10.12) korzystając z opadów śniegu zawitał do Piątkowa Św. Mikołaj. Razem z dziećmi i sołtysem Maryleną Lewandowską Św. Mikołaja witał również Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu sołtysa, rady sołeckiej i rodziców paczki były bogate i wywoływały uśmiech na twarzach dzieci. Tradycyjnie dzieci zapewniały, że były grzeczne, dobrze się uczyły i słuchały rodziców. Prezenty otrzymało 30 młodych mieszkańców Piątkowa.

Zobacz cały artykuł…
 
Doceniono naszego sołtysa
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.12.2017

doceniono_naszego_soltysa_111217_000.jpgW dniu 8 grudnia w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy Wicewojewoda Kujawsko- Pomorski p. Józef Ramlau wręczył 34 odznaczenia państwowe w tym 4 Srebrne Krzyże Zasługi. Wśród wyróżnionych Srebrnym Krzyżem był p. Ryszard Lipiński- sołtys wsi Mlewo. 

Powyższe odznaczenie zostało przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na wniosek Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzeja Grabowskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
ZAGRAJMY W PING PONGA
Wpisał: Edyta Jasińska   
08.12.2017

turniej_pingpong_081217_000.jpgStrażacki Tenis Stołowy 2017 w Kowalewie Pomorskim

W ramach cyklu Turniejów Tenisa Stołowego dzieci i młodzieży w dniu 2 grudnia 2017 r. na Hali Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim odbył się „STRAŻACKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO". Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej województwa kujawsko-pomorskiego oraz samorząd gminy Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
BAL KARNAWAŁOWY
Wpisał: Organizatorzy   
08.12.2017
zapro-2018_bal.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi wg stanu na dzień 30.11.2017r.
Wpisał: Beata Lewandowska   
08.12.2017
  • herb_000_30_03_15.jpgŚciągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 98,29 %
  • Ściągalność wieś (ogółem) - 98,19 %

Sołectwa z największą ściągalnością opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi:

  • Elzanowo - 99,94 %
  • Frydrychowo - 99,88 %
  • Zapluskowęsy - 99,21 %
Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania
Wpisał: Bernadeta, Przemysław, Ewelina, Mateusz, Patryk Lewandowscy   
08.12.2017

Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie. Nie, prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie.             Anthony Peake 

Przytoczony cytat doskonale opisuje życiowe wartości, jakie wyznawał mój mąż i  nasz tatuś.
Zobacz cały artykuł…
 
Mikołajkowy Turniej Szachowy
Wpisał: Ewa Bąk   
07.12.2017

2_szachyy_mikolaj_2017.jpgW dniu 6 grudnia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się nietypowy turniej szachowy. Do starcia doszło pomiędzy Drużyną Świętego Mikołaja oraz Drużyną Marszałka Piotra Całbeckiego. Mikołaj osobiście dopingował i zagrzewał do walki swoich podopiecznych. Reprezentantem z Kowalewa Pomorskiego był Bartosz Bąk uczeń II klasy Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim

Zobacz cały artykuł…
 
Nasz sukces w konkursie gęsinowym
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.12.2017
naszsukceswkonkursie_071217_000.jpgUrząd Marszałkowski w Toruniu rozstrzygnął konkurs gęsinowy z okazji Św. Marcina. Młodzież z naszej gminy najliczniej w nim uczestniczyła i zebrała najwięcej nagród. W dniu 5 grudnia laureaci odebrali nagrody. Jury konkursu plastycznego ,,Gęś z mojej wyobraźni" oceniło ponad 200 prac wykonanych w różnorodnych technikach. Były to nie tylko rysunki pastelami czy farbami, ale również wycinanki, wyklejanki krepiną, piórami, ziarnami itp.
Zobacz cały artykuł…
 
Z mikołajkową wizytą
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.12.2017

zmikolajkowawyzyta_071217_00.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski w dniu 6 grudnia skorzystał z zaproszenia i złożył wizytę w firmie Gra-Mar zlokalizowanej przy ul. Chopina w Kowalewie Pom. Na ręce pani prezes i jednocześnie właścicielki firmy p. Joanny Malinowskiej przekazał świąteczne życzenia i mikołajkowe słodkości. W czasie spotkania rozmawiano o współpracy, dalszych planach firmy, a przede wszystkim o sporcie. Okazało się, że piłka nożna to ulubiony temat burmistrza i pani prezes.

Zobacz cały artykuł…
 
Pozyskano kolejne środki dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomors
Wpisał: Rada Rodziców SP Kowalewo Pomorskie   
07.12.2017

2_small.jpgRada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej do tej pory organizowała bale charytatywne, ale w tym roku dla odmiany postanowiła zorganizować Zabawę Andrzejkową, z którego dochód został przeznaczony dla uczniów szkoły.

Zobacz cały artykuł…
 
21.Świąteczna Zbiórka Żywności 2017
Wpisał: Iwona Arciszewska   
06.12.2017
44_small_00.jpgW  dniach  1 i 2 grudnia po raz kolejny  została przeprowadzona zbiórka żywności w ramach  ogólnopolskiej akcji  „21.Świąteczna Zbiórka Żywności 2017". Zbiórka ta została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kujawsko - Pomorskiego Banku Żywnościowo - Rzeczowego w Toruniu, tutejszym Ośrodkiem  Pomocy Społecznej  oraz  Zespołem Szkół  w Kowalewie Pomorskim. Uczniowie w ramach  wolontariatu brali udział  w tej akcji.
Zobacz cały artykuł…
 
INTEGRACJA SENIORÓW Z MŁODZIEŻĄ III
Wpisał: Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej   
06.12.2017

indeks_logo.jpgPolski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim przy współpracy ze Świetlicą Socjoterapeutyczną zakończył realizację III edycji zadania pn. „Integracja seniorów z młodzieżą". Dofinansowanie w kwocie 1.500,00 zł PZERiI pozyskał z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, w ramach konkursu nr 8/2017 pn. „Wspieranie Aktywizacji i Integracji Społecznej Seniorów", zadanie 1: Półkolonie, warsztaty i inne inicjatywy mające na celu integrację osób starszych z młodszym pokoleniem.

Zobacz cały artykuł…
 
Nasi uczniowie umieją pływać
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.12.2017

nasiuczniowie_061217_000.jpgNa kowalewskiej pływalni w dniu 5 grudnia br. dokonano podsumowania IV edycji wojewódzkiego programu Umiem Pływać. Projekt ten prowadzony przez Kujawsko- Pomorski Związek Pływacki i jest współfinansowany przez urząd marszałkowski, ministerstwo sportu i turystyki oraz samorządy gmin. Łącznie  uczyło się pływać 7tys. uczniów klas I-III z 79 gmin.

Zobacz cały artykuł…
 
W ostatniej drodze śp. Bernadety
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.12.2017
w_ost_drodze_sp_bernadecie_041217_00.jpgNa prośbę księdza Bogusława Sułeckiego Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski uczestniczył w dniu 02.12.br. w uroczystości pogrzebowej Jego mamy śp. Bernadety Sułeckiej. Mieszkanka Piątkowa zmarła w wieku 65lat. Uroczystą mszę świętą koncelebrował ks. proboszcz parafii Pluskowęsy Roman Piask, syn ks. Bogusław Sułecki i ks. proboszcz z parafii Rybno Mirosław Owczarczak.
Zobacz cały artykuł…
 
Wykonawca wszedł na drogę
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.12.2017
wykonawca_wszedl_na_droge_041217_00.jpgFirma Drobud Chełmża wygrała przetarg na modernizację drogi w Chełmoniu. Po podpisaniu umowy, nie zważając na zapowiadane przybycie zimy weszła na plac budowy, aby przygotować podbudowę drogi do wiosennego utwardzenia nawierzchni. Droga o długości 1,55km. od drogi powiatowej w Chełmoniu koło figury do skrzyżowania w Lipienicy zostanie zmodernizowana do końca czerwca 2018r. Koszt prac to 910tys.zł.
Zobacz cały artykuł…
 
Matematyczne koło wiedzy
Wpisał: Koordynator projektu - Magdalena Kosk   
01.12.2017

mat_kolo_wiedzy_011217_00.jpgTo był niesamowity turniej. W sobotę 25 listopada 2017r do Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach przyjechali czwartoklasiści ze wszystkich szkół w naszej gminie. Turniej ten został przeprowadzony w ramach projektu „Matematyczne Koło Wiedzy", którego koordynatorem jest Magdalena Kosk.

Zobacz cały artykuł…
 
III Gminny Konkurs Piosenki Bajkowej - zmiana terminu
Wpisał: Barbara Niewidział Dyrektor M-GOK   
01.12.2017

Informujemy, że III Gminny Konkurs Piosenki Bajkowej odbędzie się 13 lutego 2018 roku podczas Balu Czytelnika.   

Zobacz cały artykuł…
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Wpisał: Miejska Biblioteka Publiczna   
01.12.2017

Tmis_puchatek_uszatek_201122.jpgrudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku.

Zobacz cały artykuł…
 
Znamy zwycięzcę VII edycji Gminnego Turnieju Wiedzy pod hasłem Bezpieczny Przedszkolak
Wpisał: Dorota Michałek   
01.12.2017

R11_przedszkolazek.jpgozwój współczesnej cywilizacji, oprócz dobrodziejstw, niesie za sobą także wiele zagrożeń i niebezpieczeństw, które czyhają w dużej mierze na małe dzieci. Dlatego  wychodząc naprzeciw tym zagrożeniom w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej  w Kowalewie Pomorskim w dniu 28 listopada 2017 roku odbyła się  już VII  edycja Gminnego Turnieju Wiedzy pod hasłem „Bezpieczny Przedszkolak".

Zobacz cały artykuł…
 
52 sesja rady powiatu
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.12.2017

sesjapowiatu_301117_00.jpgKolejna, 52 sesja Rady Powiatu odbyła w dniu 29 listopada br. swoje wyjazdowe posiedzenie w gminie Zbójno. W obradach uczestniczył Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski. W czasie trwania posiedzenia otrzymaliśmy smutną informację o śmierci radnego z gminy Kowalewo Pom. Jarosława Lewandowskiego. Uczestnicy obrad uczcili Jego pamięć chwilą ciszy.

Zobacz cały artykuł…
 
Zakończenie realizacji zadania Młodzi bez alkoholu VII"
Wpisał: Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej   
30.11.2017

indeks_logo.jpgŚwietlica Socjoterapeutyczna przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony Zdrowia w Kowalewie Pomorskim, zakończyła realizację zadania pn. „Młodzi bez alkoholu VII". Dofinansowanie na siódmą edycję programu, w kwocie 4.500,00 zł pozyskano z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, w ramach konkursu nr 3/2017 pn. „Rozwiązywanie problemów alkoholowych w Województwie Kujawsko - Pomorskim", zadanie 2: Programy wsparcia dla dzieci i rodzin z problemem alkoholowym.

Zobacz cały artykuł…
 
Stypendia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Wpisał: Renata Faluta-Kaszubowska   
30.11.2017

Siedmioro absolwentów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim stypendystami Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

6.jpg

Zobacz cały artykuł…
 
ZABAWA ANDRZEJKOWA NA RZECZ DZIECI SP WIELKIE RYCHNOWO
Wpisał: Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie   
30.11.2017

miniaturka.jpgW dniu 25 listopada br. w Domu Kultury w Wielkim Rychnowie odbyła się Zabawa Andrzejkowa zorganizowana przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie.

Zobacz cały artykuł…
 
Komunikaty PINB w G-D do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych
Wpisał: Krystyna Kubicka   
30.11.2017
  • komunikatypinb_00_301117.jpgKomunikat do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych o kontrolach obiektów wielkopowierzchniowych 2017/2018
  • Komunikat w sprawie dostosowania obiektów budowlanych do wymagań okresu jesienno-zimowego 2017/2018 
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 121 - 150 z 2874
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!