Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Podsumowanie zebrań wiejskich
Wpisał: Monika Kozińska   
04.10.2017

herb_000_30_03_15.jpgW okresie od sierpnia do września br. we wszystkich sołectwach na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie odbyły się zebrania wiejskie, na których mieszkańcy dokonywali podziału środków w ramach funduszu sołeckiego na 2018 rok oraz omawiali sprawy bieżące.

Na wszystkich zebraniach mieszkańcy zostali zapoznani z blokiem informacji przekazywanych przez pracowników tut. Urzędu dotyczących:

Zobacz cały artykuł…
 
Budżety sołeckie na rok 2018
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.10.2017
sierakowozebranie_00_041017.jpgSierpień i wrzesień to bardzo pracowity czas w gminie Kowalewo Pomorskie. Mieszkańcy wszystkich 23 sołectw dzielą przyznane im na 2018r. środki oraz podsumowują wydatki poczynione już w tym roku. Gmina Kowalewo Pomorskie już dziewiąty rok realizuje ustawę o budżecie sołeckim.
(aktualizacja: zebranie 22 września mieszkańców Sołectwa Sierakowo)
Zobacz cały artykuł…
 
Z wizytą u NSZZ Solidarność
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.10.2017

zwizytausolidarnosci_031017_000.jpgW dniu 2 października br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski skorzystał z zaproszenia i uczestniczył w posiedzeniu zarządu NSZZ Solidarności regionu toruńsko- włocławskiego. Posiedzenie miało miejsce w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni.

Przewodniczący Zarządu Jacek Żurawski jako mieszkaniec Kowalewa publicznie podkreślał, że zaprosił „swojego" burmistrza, aby nie tylko przybliżyć zakres prac i obszar działania NSZZ Solidarność.

Zobacz cały artykuł…
 
Projektant na drogę rowerową wyłoniony
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.10.2017
projektantwyloniony031017.jpgPo pokonaniu wielu trudności Zarząd Dróg Wojewódzkich  w Bydgoszczy rozstrzygnął przetarg na zaprojektowanie trzech dróg rowerowych wzdłuż dróg wojewódzkich. Największą, a praktycznie jedyną trudnością były środki finansowe, a właściwie ich brak. Obecnie bardzo odczuwalne dla inwestorów są braki projektantów jak i wykonawców. Powoduje to bardzo wysokie stawki za usługi oraz bardzo małą liczbę zainteresowanych oferentów.
Zobacz cały artykuł…
 
Będzie obowiązkowe czipowanie psów i dobrowolne kotów
Wpisał: Małgorzata Wegner   
03.10.2017

W oparciu oczipiwanie_01_03092017.jpg informacje prasowe zawarte na stronie Gazety Prawnej [serwisy.gazetaprawna.pl/] informujemy, że Ministerstwo Rolnictwa jest w trakcie opracowywania nowych przepisów dotyczących rejestracji psów i kotów. Projektowana ustawa o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt domowych wprowadzi obowiązek elektronicznego znakowania psów.

Zobacz cały artykuł…
 
Powiatowe biegi przełajowe
Wpisał: Robert Bejgier   
02.10.2017

powbiegiprzel_021017_00.jpgW dniu 26.09.2017 w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się powiatowe biegi przełajowe indywidualne. W zawodach wystartowało 31najlepszych biegaczy gminy Kowalewo Pomorskie wyłonionych w eliminacjach gminnych. Łącznie w zawodach udział wzięło ponad 200 biegaczy z powiatu golubsko-dobrzyńskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Mieszkańcy Nowego Dworu podziękowali za drogę
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.10.2017

mieszndworu_021017_000.jpgMieszkańcy wsi Nowy Dwór w dniu 30 września br. uroczyście podziękowali za wyremontowany 2km. odcinek drogi łączący ich ze wsią Borówno. Całkowity koszt modernizacji tej trasy (2,8km.) to kwota 1mln.400tys.zł. Sołectwo Borówno za swój odcinek (ok. 800m) dziękowało już w dniu 2 września.

Zobacz cały artykuł…
 
Odwiedzili swoją szkołę po 25 latach
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.10.2017

odwiedziliszkole2_021017_00.jpgUpływa szybko życie
Jak potok płynie czas
Za rok, za dzień, za chwilę
Razem nie będzie nas...

Jakże prawdziwe są słowa starej, pięknej pieśni znanej wszystkim. Gdy jest się młodym, nikt nie przypuszcza, że ten czas tak szybko będzie upływał, a zegar wybijał godziny.

Zobacz cały artykuł…
 
W pogoni za lisem, czyli Hubertus 2017
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.10.2017

w_pogoni_za_lisem_021017_000.jpgW dniu 30 września br. odbyła się druga edycja Hubertusa powiatowego, czyli popularnej pogoni za lisem. Pogoda sprzyjała organizatorom, którymi byli: Toruńska Organizacja Łowiecka, Zamek Golubski, Lasy Państwowe, 5 starostw oraz 10 gmin w tym  Miasto i Gmina Kowalewo Pomorskie. Myśliwi i zaproszeni goście po mszy świętej koncelebrowanej przez 3 kapelanów myśliwych z diecezji toruńskiej, włocławskiej i płockiej uroczyście przemaszerowali na zamek, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie łowów.

Zobacz cały artykuł…
 
Sokoły z Wielkiego Rychnowa na prezentacji szkółek kolarskich
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
29.09.2017

miniatur_rychnowo.jpg27 września br. na Motoarenie Urząd Marszałkowski w Toruniu wraz  z TKK „Pacific" Toruń i ALKS „Stal" Grudziądz zorganizował imprezę inaugurującą trzecią edycję działalności Kujawsko - Pomorskich Szkółek Kolarskich - projektu realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa.

Zobacz cały artykuł…
 
Piłka ręczna plażowa
Wpisał: Robert Bejgier   
29.09.2017

Zsmall_reczna.jpgakończył się kolejny sezon rozgrywek w piłce ręcznej plażowej kobiet. Nasze zespoły młodzieżowe i seniorski potwierdziły, że jesteśmy najmocniejszym ośrodkiem piłki ręcznej plażowej w Polsce.

Zobacz cały artykuł…
 
Spotkanie przyjaciół przedszkola, czyli pożegnanie i powitanie członków Rady Rodziców
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.09.2017

pozegn_pow_rady_290917_000.jpgW dniu 28 września br. dyrektor Przedszkola Publicznego Joanna Piasecka i organ prowadzący placówkę Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podziękowali za współprace ustępującej radzie rodziców i powitali nową radę. W spotkaniu uczestniczył również Przewodniczący komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Jerzy Koralewski. Kowalewksa placówka z roku na rok się rozrasta. Przez wiele lat w 4 oddziałach uczyło się 100 przedszkolaków. W minionym roku było już 5 oddziałów, a w tym roku szkolnym rozpoczęło edukację 150 dzieci (6 oddziałów).

Zobacz cały artykuł…
 
Odwiedziny członków Koła Łowieckiego Knieja
Wpisał: Iwona Zduniak   
29.09.2017
Bardzo lubimy, gdy naszą szkołę odwiedzają interesujący goście. Tak też i było teraz. Oto w piątek 15 września gościliśmy członków koła łowieckiego „Knieja" z Torunia. Pan Zdzisław Orfin (łowczy koła) oraz pan Zbigniew Ziętarski (przedstawiciel Koła do kontaktów ze szkołą) opowiedzieli nam o ciekawym życiu leśnych zwierząt.
Zobacz cały artykuł…
 
Gminne biegi przełajowe
Wpisał: Robert Bejgier   
29.09.2017

small.jpgW dniu 22.09.2017 w Kamionkach odbyły się gminne biegi przełajowe indywidualne. W zawodach wystartowało 115 biegaczy ze szkół podstawowych gminy Kowalewo Pomorskie i gimnazjum w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Sokoły walczyły na Mistrzostwach Makroregionu w jeździe dwójkami na czas
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska   
28.09.2017

miniaturka.jpg24 września br. zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w jeździe dwójkami na czas, które odbyły się w miejscowości Robakowo.

Zobacz cały artykuł…
 
Jesienne sukcesy rowerzystów z Wielkiego Rychnowa
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska   
28.09.2017

miniaturka.jpgW minioną niedzielę w Małym Rudniku rozegrano wyścig ze startu wspólnego o Puchar Starosty Powiatu Grudziądzkiego. Na starcie tych zawodów stanęło blisko 250 zawodników rywalizujących w różnych kategoriach wiekowych, w tym wychowankowie i zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dla osób zainteresowanych selektywnym zbieraniem popiołu
Wpisał: Karolina Izbrandt   
28.09.2017

inf_popiol_00_270917.jpg Informujemy, że w okresie jesiennym przedsiębiorca rozpocznie wywóz popiołu z dodatkowych pojemników, w terminach wskazanych w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych.

W minionym sezonie grzewczym na terenie miasta popiół był odbierany z odrębnych pojemników dostarczonych przez firmę Ekosystem z Wąbrzeźna.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Tegoroczne dożynki ostatecznie podsumowane
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.09.2017

podsumiwanie_dozynek_280917_00.jpgTradycyjnie każda większa uroczystość gminna rozpoczyna się naradą organizacyjną a kończy spotkaniem podsumowującym. Do takich imprez należą m.in. dożynki, zawody sportowo-pożarnicze, święta majowe czy Dni Kowalewa.

W dniu 26 września br. współorganizatorzy podsumowali tegoroczne dożynki gminno- parafialne, które miały miejsce w ostatni weekend sierpnia  na terenie parafii w Chełmoniu.
Zobacz cały artykuł…
 
Dotacje na założenie działalności gospodarczej!
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
27.09.2017

„Fabryka firm" to projekt partnerski realizowany przez Stowarzyszenie CTI e-Misja, który ma na celu podjęcie samozatrudnienia przez osoby bezrobotne lub bierne zawodowo. Uczestnicy mogą otrzymać dotację w kwocie do 24 400 zł na założenie własnej firmy.

Rekrutacja

11.09.2017r. - 06.10.2017r.

Zobacz cały artykuł…
 
W trosce o sprawne zagospodarowanie środków
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.09.2017
w_trosce_o_260917_00.jpgUrząd Marszałkowski jako Instytucja Zarządzająca (IZ) środkami unijnymi zaprosił w dniu 22 września Instytucję Pośredniczącą (IP) jaką jest Biuro ZIT oraz Instytucję Wdrażającą (IW) jaką są samorządy celem omówienia bieżącej sytuacji wdrażania środków unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
Zobacz cały artykuł…
 
Frydrychowo pożegnało lato i powitało jesień
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.09.2017
frydrychowo-pozegnalo_250917_00.jpgSołectwo Frydrychowo w dniu 22 wrześnie br. oficjalnie pożegnało lato i powitało jesień. Pomimo nawiązującej do okoliczności pogody (deszcz i zimno) było wielu chętnych do zabawy. Korzystając z przychylności właścicieli baru Janosik można było schować się pod dachem i biesiadować w cieple.
Zobacz cały artykuł…
 
Zawody gminne w strzelaniu
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.09.2017
zaw_strzeleckie_250917_000.jpgW dniu 24 września br. pasjonaci broni uczestniczyli w XXI Zawodach Strzeleckich na strzelnicy im. Waldemara Balcerka w Kielpinach. Tradycyjnie w imieniu uczestników Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski złożył wiązankę kwiatów na grobie śp. Waldemara Balcerka, który jako naczelnik tej gminy wybudował strzelnice i zaszczepił w wielu pasję strzelania. Organizatorami tej cieszącej się olbrzymią popularnością imprezy jest Burmistrz Miasta, sołectwo Kiełpiny oraz Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury. Nad bezpieczeństwem zawodników jak i kibiców czuwała firma Sfora Extreme.
Zobacz cały artykuł…
 
XXV sesja rady miejskiej, czyli demografia w gminie Kowalewo Pomorskie na przestrzeni 26 lat
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.09.2017

13_small.jpgWyjątkowemu i niespotykanemu do tej pory tematowi poświęcona była sesja rady miejskiej w Gminie Kowalewo Pomorskie, która miała miejsce 21 września br. W części roboczej radni obradowali nad 7 uchwałami, które podjęli jednogłośnie. Wysłuchali również informacji na temat realizacji budżetu za I półrocze, na temat prac nad budżetem na 2018r. o złożonych oświadczeniach majątkowych i o egzaminach gimnazjalnych. Informacje te samorząd jest ustawowo zobligowany przedłożyć temu gremium.

Zobacz cały artykuł…
 
ZAPISY NA ROK AKADEMICKI 2017/2018 U3W
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
22.09.2017

herb_000_30_03_15.jpgUniwersytet Trzeciego Wieku

ZAPISY NA ROK AKADEMICKI 2017/2018

Zapraszamy chętnych słuchaczy do zapisywania się

na Uniwersytet Trzeciego Wieku - Filia w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
KONDOLENCJE
Wpisał: Dyrektor MGOK- Barbara Niewidział   
21.09.2017
kondolencjehass2017.jpg
 
Przyznano stypendia Burmistrza Miasta dla najzdolniejszych uczniów i studentów
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
21.09.2017
styp_naukowe_210917_000.jpgW dniu 19 września br. w Urzędzie Miejskim wręczono ostatnie stypendia za wysokie wyniki w nauce dla studentów i uczniów zamieszkujących na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie, a uczęszczających do szkół poza terenem gminy. Uzdolnieni uczniowie szkół podstawowych i Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pom. za ich ambitną postawę w życiu szkoły i osiąganie wysokich wyników w nauce swoje honoraria odebrali podczas inauguracji roku szkolnego 2017/2018.
Zobacz cały artykuł…
 
Drugi raz się zebrali i sobie postrzelali
Wpisał: Anna Panak   
21.09.2017
zawody_strzeleckie_kiepliny_00_21_09_17.jpgW niedzielę 17 września bieżącego roku mieszkańcy sołectwa Kiełpiny spotkali się na obiekcie strzelnicy na II Sołeckich Zawodach Strzeleckich.

Jak zapewnili organizatorzy Sołtys wsi wraz z Radą Sołecką organizacja tej imprezy chyba stanie się taką „młodą" sołecką tradycją. Rok temu w październiku odbyła się pierwsza rywalizacja strzelecka, spodobało się i ...

Zobacz cały artykuł…
 
Urzędnicy sprzątali świat
Wpisał: Agnieszka Kozłowska   
20.09.2017
sprzatanieswiata_200917_00.jpgW dniach 15-17 września br. miasto i gmina Kowalewo Pomorskie po  raz kolejny przystąpiło do akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2017". Bieżąca kampania prowadzona była pod hasłem Nie ma śmieci - są surowce!"

Tradycyjnie już pracownicy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim wraz ze swoimi rodzinami w piątek 15 września po godz. 15 sprzątali Górę Zamkową za Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Zobacz cały artykuł…
 
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
Wpisał: Organizatorzy   
19.09.2017

ziamniak_small_kartoflak.jpgW dniu 16 września na placu targowym „ Mój Rynek" w Kowalewie Pomorskim zorganizowano po raz pierwszy „Święto Pieczonego Ziemniaka".  Organizatorem imprezy był Burmistrz Miasta  i Dyrektor M-GOK.  Impreza miała na celu integrację społeczności Kowalewa Pomorskiego oraz zaproponowanie nowej lokalizacji na odbywanie się imprez w centrum miasta. Dzięki temu wydarzeniu plac targowy dał się poznać jako doskonała baza do organizacji imprez plenerowych.

Zobacz cały artykuł…
 
Pożegnano działacza i społecznika
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.09.2017
pozegnanodzialacza_00_19_09_17.jpgW strugach deszczu w dniu 18 września br. odprowadzono na miejsce wiecznego spoczynku śp. Bogdana Ziębińskiego. Mieszkańca Borówna oprócz rodziny i przyjaciół żegnała delegacja sołectwa Borówno z sołtysem Adamem Styczniem na czele dziękując za lata społecznego zaangażowania w radzie sołeckiej, a później w komisji rewizyjnej tej wsi.
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 241 - 270 z 2874
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!