Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 15.12.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

"Jesienne skarby"
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
10.10.2017

jesienneskarby_101017_00.jpg"Jesienne skarby"warsztaty na Osiedlu Brodnickim z liściem i szyszką w roli głównej,
6 października 2017 r.

Za oknem szaro, buro i ponuro?, a na Osiedlu Brodnickim, w świetlicy osiedlowej... razem znaleźliśmy lekarstwo na niepogodę! Przy pomocy pomysłowości i nieskończonych pokładów entuzjazmu stworzyliśmy własny sposób na walkę z nieciekawą aurą!

Zobacz cały artykuł…
 
Powiatowe sztafetowe biegi przełajowe
Wpisał: Robert Bejgier   
09.10.2017

16_small_20177_biegi.jpgW dniu 3.10.2017 w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się powiatowe sztafetowe biegi przełajowe. Naszą gminę reprezentowały zespoły dziewcząt i chłopców z SP Wielka Łąka, SP Kowalewo Pomorskie i Publicznego Gimnazjum.

Zobacz cały artykuł…
 
Hej, hej, hej sokoły ....
Wpisał: Elżbieta Kuciak-Olszewska   
09.10.2017

3small_sokoly_orly.jpg października br. w  Szkole Podstawowej w Kowalewie odbyła sie niezwykła lekcja przyrody. Na tę lekcję przybył niezwykły gość - Pan Patryk Graboń, sokolnik z okolic Pruszcza Gdańskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
Wpisał: s. Ewelina Sprada   
09.10.2017

ogolnopolskapielgrzymka_091017_000.jpg„Ja i Ty, Ty i ja, pokolenie Jana Pawła. On nauczył nas, że młodość jest zadana, że droga wolności prowadzi przez krzyż, a miłość zwycięża świat"

W środę 4 października 2017 roku uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim wraz z p. Dyrektor Renatą Falutą - Kaszubowską, p. Joanną Zwolińską i s. Eweliną Sprada uczestniczyli w XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze.

Zobacz cały artykuł…
 
Firma weszła i powstaje nowy blok
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.10.2017
firmaweszlaipowstaje_061017_00.jpgDopiero w trzecim podejściu Rypińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wyłoniło wykonawcę kolejnego bloku w Kowalewie Pomorskim. 24-rodzinny budynek powstanie przy ul. Kościuszki, obok trzech istniejących tam już bloków. Przyczyną unieważnienia dwóch poprzednich przetargów była zbyt duża różnica w cenie pomiędzy kosztorysem a złożonymi ofertami. Na obecną cenę za 1m.kw. wyrazili zgodę na wrześniowym spotkaniu wszyscy zainteresowani, którzy podpisali już umowy lokatorskie. 
Zobacz cały artykuł…
 
Przejdą bezpiecznie do sklepu, kościoła, szkoły i na obiekt sportowy
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.10.2017

przejdabezpiecznie_061017_000.jpgW we wsi Wielka Łąka zakończono długo wyczekiwaną inwestycję. Powstały dwa odcinki chodnika przy drodze powiatowej: od boiska Orlik do bloków w kierunku Józefatu oraz od kościoła do centrum wsi. Wartość inwestycji to ponad 120tys. Pokryta została w 50% przez Starostwo Powiatowe i Samorząd gminy Kowalewo Pomorskie. Wykonawca czyli zwycięzca przetargu- spółka ZGKiM Kowalewo Pomorskie pomimo deszczowych dni wywiązała się w terminie z umowy.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Seniora w kowalewskim Związku Emerytów
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.10.2017

dzienseniora_061017_000.jpgCzłonkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim w dniu 5 października br. świętowali coroczny Dzień Seniora. Na stołach pojawiło się coś na ciepło oraz kawa i ciasto, a zaproszeni goście nie mogli wyjść z podziwu nad witalnością i radością życia gospodarzy. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski i Przewodniczący Rady Jerzy Orłowski do życzeń zdrowia, radości i pomyślności dołożyli tradycyjny już talon na przejazd autokarem wycieczkowym. Panowie podziękowali za aktywny udział w życiu kulturalnym gminy.  

Zobacz cały artykuł…
 
Czas jesiennych zbiorów  uwaga na drogach
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.10.2017

czasbiorow_00051017.jpgPrzed nami jesienne wykopki. Na drogi wyjadą maszyny rolnicze o poważnych gabarytach czyli kombajny buraczane, do zbioru kukurydzy a nawet ziemniaków. Często są to zespoły pojazdów. Częstym skutkiem wyjazdu, oprócz utrudniania wykonywania manewru wymijania jest również zanieczyszczanie jezdni ziemią.

Zobacz cały artykuł…
 
Zmiana nazwy ulicy
Wpisał: Bożena Rymanowska   
05.10.2017
herb_000_30_03_15.jpgInformujmy ,że w dniu 22 września b.r. wchodzi w życie Uchwała Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim Nr XXIV/209/17 z dnia 30 sierpnia 2017r w sprawie zmiany nazwy ulicy w miejscowości Kowalewo Pomorskie.

Podstawą zmiany nazwy ulicy 23 Stycznia na ulicę 1 Stycznia jest art.6 ust.1 Ustawy dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz.U.2016.744 z późn.zmianami)

Zobacz cały artykuł…
 
Co warto wiedzieć o e-Składce
Wpisał: Małgorzata Pawlewicz   
05.10.2017
inf_zus_051017_00.jpg
Już od 1 stycznia 2018 r. płatnicy będą opłacali składki na wszystkie ubezpieczenia i fundusze jednym przelewem na jeden rachunek, a funkcjonujące obecnie cztery konta bankowe przestaną być aktywne z końcem bieżącego roku. Każdy płatnik otrzyma swój własny indywidualny numer rachunku, na który będzie przelewał pieniądze do ZUS.
Zobacz cały artykuł…
 
Umowy z wykonawcami podpisane- zmodernizujemy drogę i świetlicę
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.10.2017

umowypodpisane_00_051017.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski w imieniu samorządu gminy Kowalewo Pomorskie podpisał kolejne umowy na prace modernizacyjne. 

W dniu 27 września br. ze zwycięzcą przetargu na modernizację drogi we Frydrychowie czyli Zakładem Drogowo- Budowlanym z Rogowa, którego reprezentowali Krzysztof i Mariusz Wilczyńscy. Wykonawca zobowiązał się zmodernizować 2,3km. odcinek drogi we wsi Frydrychowo wokoło podstrefy ekonomicznej do końca listopada br. Koszt zadania to ok. 1,4mln.zł. Droga ta ujęta jest w uchwale dróg do modernizacji.

Zobacz cały artykuł…
 
Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Gniezno Cup 2017
Wpisał: Robert Bejgier   
05.10.2017

23_small.jpgSezon rozgrywek 2017/2018 w młodzieżowej piłce ręcznej zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższy weekend rozegrana zostanie pierwsza kolejka spotkań. W lidze młodziczek wystąpi 11 drużyn z województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Wycieczka do WNĘTRZA ZIEMI
Wpisał: Elżbieta Kuciak-Olszewska   
05.10.2017

small_sol.jpgDnia 20 września 2017 r. 46 uczniów i 4 opiekunów  ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim wyjechało do Kłodawy, gdzie znajduje się największa czynna kopalnia soli kamiennej w Polsce. Wycieczka była nagrodą za zajęcie III miejsca w II edycji Gminnego Konkursu Ekologicznego ,,EKOWYPADY ZA ELEKTROODPADY" . Na wycieczkę wyjechali ci uczniowie, którzy zebrali największe ilości zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Zobacz cały artykuł…
 
Gminne sztafety przełajowe
Wpisał: Robert Bejgier   
04.10.2017

small.jpgW dniu 27.09.2017 w Kamionkach odbyły się gminne sztafety przełajowe. W biegach wystartowały sztafety ze szkół podstawowych w Kowalewie  Pomorskim, Wielkiej Łące  i Wielkim Rychnowie.

Zobacz cały artykuł…
 
ALEŻ TO BYŁ WYŚCIG - RYCHNOWIACY MISTRZAMI POLSKI!!!
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
04.10.2017

miniaturka.jpgZłoty  medal i Tytuł Mistrza Polski wywalczyli wychowankowie UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo, obecnie juniorzy startujący w TKK „Pacific" Toruń, podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym w jeździe dwójkami i drużynowej na czas, które zostały rozegrane w dniach 29 września 1 października br. w Godzieszach Wielkich.

Zobacz cały artykuł…
 
Nie oklejajmy naszego miasta !
Wpisał: Renata Siwiec   
04.10.2017

nieoklejamymiasta_00_041017.jpgW związku z naklejaniem ogłoszeń, plakatów, reklam m.in. na słupkach znaków drogowych, słupach energetycznych na terenie miasta, zwracamy się z apelem o zaprzestanie tych praktyk. Do zamieszczania ogłoszeń służą gabloty informacyjne, słupy ogłoszeniowe i prasa lokalna, w tym miesięcznik "Goniec Kowalewski".

Zobacz cały artykuł…
 
Podsumowanie zebrań wiejskich
Wpisał: Monika Kozińska   
04.10.2017

herb_000_30_03_15.jpgW okresie od sierpnia do września br. we wszystkich sołectwach na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie odbyły się zebrania wiejskie, na których mieszkańcy dokonywali podziału środków w ramach funduszu sołeckiego na 2018 rok oraz omawiali sprawy bieżące.

Na wszystkich zebraniach mieszkańcy zostali zapoznani z blokiem informacji przekazywanych przez pracowników tut. Urzędu dotyczących:

Zobacz cały artykuł…
 
Budżety sołeckie na rok 2018
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.10.2017
sierakowozebranie_00_041017.jpgSierpień i wrzesień to bardzo pracowity czas w gminie Kowalewo Pomorskie. Mieszkańcy wszystkich 23 sołectw dzielą przyznane im na 2018r. środki oraz podsumowują wydatki poczynione już w tym roku. Gmina Kowalewo Pomorskie już dziewiąty rok realizuje ustawę o budżecie sołeckim.
(aktualizacja: zebranie 22 września mieszkańców Sołectwa Sierakowo)
Zobacz cały artykuł…
 
Z wizytą u NSZZ Solidarność
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.10.2017

zwizytausolidarnosci_031017_000.jpgW dniu 2 października br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski skorzystał z zaproszenia i uczestniczył w posiedzeniu zarządu NSZZ Solidarności regionu toruńsko- włocławskiego. Posiedzenie miało miejsce w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni.

Przewodniczący Zarządu Jacek Żurawski jako mieszkaniec Kowalewa publicznie podkreślał, że zaprosił „swojego" burmistrza, aby nie tylko przybliżyć zakres prac i obszar działania NSZZ Solidarność.

Zobacz cały artykuł…
 
Projektant na drogę rowerową wyłoniony
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.10.2017
projektantwyloniony031017.jpgPo pokonaniu wielu trudności Zarząd Dróg Wojewódzkich  w Bydgoszczy rozstrzygnął przetarg na zaprojektowanie trzech dróg rowerowych wzdłuż dróg wojewódzkich. Największą, a praktycznie jedyną trudnością były środki finansowe, a właściwie ich brak. Obecnie bardzo odczuwalne dla inwestorów są braki projektantów jak i wykonawców. Powoduje to bardzo wysokie stawki za usługi oraz bardzo małą liczbę zainteresowanych oferentów.
Zobacz cały artykuł…
 
Będzie obowiązkowe czipowanie psów i dobrowolne kotów
Wpisał: Małgorzata Wegner   
03.10.2017

W oparciu oczipiwanie_01_03092017.jpg informacje prasowe zawarte na stronie Gazety Prawnej [serwisy.gazetaprawna.pl/] informujemy, że Ministerstwo Rolnictwa jest w trakcie opracowywania nowych przepisów dotyczących rejestracji psów i kotów. Projektowana ustawa o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt domowych wprowadzi obowiązek elektronicznego znakowania psów.

Zobacz cały artykuł…
 
Powiatowe biegi przełajowe
Wpisał: Robert Bejgier   
02.10.2017

powbiegiprzel_021017_00.jpgW dniu 26.09.2017 w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się powiatowe biegi przełajowe indywidualne. W zawodach wystartowało 31najlepszych biegaczy gminy Kowalewo Pomorskie wyłonionych w eliminacjach gminnych. Łącznie w zawodach udział wzięło ponad 200 biegaczy z powiatu golubsko-dobrzyńskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Mieszkańcy Nowego Dworu podziękowali za drogę
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.10.2017

mieszndworu_021017_000.jpgMieszkańcy wsi Nowy Dwór w dniu 30 września br. uroczyście podziękowali za wyremontowany 2km. odcinek drogi łączący ich ze wsią Borówno. Całkowity koszt modernizacji tej trasy (2,8km.) to kwota 1mln.400tys.zł. Sołectwo Borówno za swój odcinek (ok. 800m) dziękowało już w dniu 2 września.

Zobacz cały artykuł…
 
Odwiedzili swoją szkołę po 25 latach
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.10.2017

odwiedziliszkole2_021017_00.jpgUpływa szybko życie
Jak potok płynie czas
Za rok, za dzień, za chwilę
Razem nie będzie nas...

Jakże prawdziwe są słowa starej, pięknej pieśni znanej wszystkim. Gdy jest się młodym, nikt nie przypuszcza, że ten czas tak szybko będzie upływał, a zegar wybijał godziny.

Zobacz cały artykuł…
 
W pogoni za lisem, czyli Hubertus 2017
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.10.2017

w_pogoni_za_lisem_021017_000.jpgW dniu 30 września br. odbyła się druga edycja Hubertusa powiatowego, czyli popularnej pogoni za lisem. Pogoda sprzyjała organizatorom, którymi byli: Toruńska Organizacja Łowiecka, Zamek Golubski, Lasy Państwowe, 5 starostw oraz 10 gmin w tym  Miasto i Gmina Kowalewo Pomorskie. Myśliwi i zaproszeni goście po mszy świętej koncelebrowanej przez 3 kapelanów myśliwych z diecezji toruńskiej, włocławskiej i płockiej uroczyście przemaszerowali na zamek, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie łowów.

Zobacz cały artykuł…
 
Sokoły z Wielkiego Rychnowa na prezentacji szkółek kolarskich
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
29.09.2017

miniatur_rychnowo.jpg27 września br. na Motoarenie Urząd Marszałkowski w Toruniu wraz  z TKK „Pacific" Toruń i ALKS „Stal" Grudziądz zorganizował imprezę inaugurującą trzecią edycję działalności Kujawsko - Pomorskich Szkółek Kolarskich - projektu realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa.

Zobacz cały artykuł…
 
Piłka ręczna plażowa
Wpisał: Robert Bejgier   
29.09.2017

Zsmall_reczna.jpgakończył się kolejny sezon rozgrywek w piłce ręcznej plażowej kobiet. Nasze zespoły młodzieżowe i seniorski potwierdziły, że jesteśmy najmocniejszym ośrodkiem piłki ręcznej plażowej w Polsce.

Zobacz cały artykuł…
 
Spotkanie przyjaciół przedszkola, czyli pożegnanie i powitanie członków Rady Rodziców
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.09.2017

pozegn_pow_rady_290917_000.jpgW dniu 28 września br. dyrektor Przedszkola Publicznego Joanna Piasecka i organ prowadzący placówkę Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podziękowali za współprace ustępującej radzie rodziców i powitali nową radę. W spotkaniu uczestniczył również Przewodniczący komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Jerzy Koralewski. Kowalewksa placówka z roku na rok się rozrasta. Przez wiele lat w 4 oddziałach uczyło się 100 przedszkolaków. W minionym roku było już 5 oddziałów, a w tym roku szkolnym rozpoczęło edukację 150 dzieci (6 oddziałów).

Zobacz cały artykuł…
 
Odwiedziny członków Koła Łowieckiego Knieja
Wpisał: Iwona Zduniak   
29.09.2017
Bardzo lubimy, gdy naszą szkołę odwiedzają interesujący goście. Tak też i było teraz. Oto w piątek 15 września gościliśmy członków koła łowieckiego „Knieja" z Torunia. Pan Zdzisław Orfin (łowczy koła) oraz pan Zbigniew Ziętarski (przedstawiciel Koła do kontaktów ze szkołą) opowiedzieli nam o ciekawym życiu leśnych zwierząt.
Zobacz cały artykuł…
 
Gminne biegi przełajowe
Wpisał: Robert Bejgier   
29.09.2017

small.jpgW dniu 22.09.2017 w Kamionkach odbyły się gminne biegi przełajowe indywidualne. W zawodach wystartowało 115 biegaczy ze szkół podstawowych gminy Kowalewo Pomorskie i gimnazjum w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 121 - 160 z 2782
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!