Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 30.04.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Godziny dostępności pływalni
Wpisał: Marzena Rachubińska   
06.03.2017

Centrum Rekreacji i Sportu - Pływalnia informuje, że w związku z udostępnieniem Pływalni dzieciom i młodzieży w ramach projektu "Umiem Pływać" w okresie od 6 marca 2017 r. do 9 czerwca 2017 r. pływalnia nie będzie dostępna dla klientów indywidualnych w następujących terminach:

środy od godz. 1645 do godz. 1815
czwartki od godz. 16
00 do godz. 1730
piątki od godz. 15
30 do godz. 1700

W związku z powyższym klientów indywidualnych serdecznie zapraszamy do korzystania z pływalni w innych godzinach.

 
Nasi seniorzy wykorzystali ostatnie dni karnawału
Wpisał: Halina Kłos-PZERiI   
28.02.2017

3.jpg"Siwe włosy to atrybut a nie wada. Nieważne ile masz lat i jak się wygląda. Ważne żeby chciało się żyć najlepiej z uśmiechem na twarzy"

Zobacz cały artykuł…
 
OTWARTE MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY KOWALEWO POMORSKIE W SZACHACH W KATEGORII JUNIORÓW
Wpisał: Benedykt Mroziński   
27.02.2017

dsc_0055.jpgOTWARTE MISTRZOSTWA

MIASTA I GMINY KOWALEWO POMORSKIE W SZACHACH

W KATEGORII JUNIORÓW

Zobacz cały artykuł…
 
Punkt Informacyjno - Konsultacyjny
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
27.02.2017

Godziny funkcjonowania

Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego

dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

Zobacz cały artykuł…
 
Dbają o majątek rolnika
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.02.2017
dbaja_o_majatek_rolnika_210217_000.jpgPrawidłowa melioracja wpływa nie tylko na wielkość plonów. Jakie straty może spowodować wysoka woda wiedzą nie tylko rolnicy. Co prawda to im najbardziej zależy, aby rowy były wyczyszczone, a studzienki i przepusty drożne, gdyż ziemia to ich warsztat pracy. Jednak podtopienia wiosenne to również zrywane mosty, podmyte i zarwane drogi czy zmyte z powierzchni ziemi budynki.
Zobacz cały artykuł…
 
VIII GMINNE MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Wpisał: Elżbieta Okrucińska   
23.02.2017

5.jpgVIII GMINNE MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 W WARCABACH W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MARII KONOPNICKIEJ W KOWALEWIE POMORSKIM

Zobacz cały artykuł…
 
V posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.02.2017
v_posiedzenie_komitetu_210217_00.jpgDnia 21 lutego br. odbyło się V posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT BTOF.

Posiedzenie prowadził Zbigniew Rasielewski - Zastępca Prezydenta Miasta Torunia, działający z upoważnienia Michała Zaleskiego - Współprzewodniczącego KS ZIT BTOF.

Zobacz cały artykuł…
 
Walka o samorządność samorządów trwa
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.02.2017
walka_o_samorzadnosc_210217_00.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski uczestniczył 20 lutego br. w kolejnym spotkaniu na temat reform mających bezpośredni wpływ na samorządy. Spotkanie, którego organizatorem tym razem był kujawsko-pomorski oddział KOD było otwarte dla społeczeństwa, które ochoczo z niego skorzystało.
Zobacz cały artykuł…
 
PRZEKAŻ 1% NA UKS SOKÓŁ
Wpisał: UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
22.02.2017
kolarz.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
POSZUKIWACZE MATEMATYKI
Wpisał: Koordynator projektu - Magdalena Kosk   
21.02.2017
poszukiwacze_matematyki_00_21_02_17.jpgI znowu zaczynamy!!!! Po raz kolejny nasi mali matematycy z gminy będą się rozwijać i doskonalić w ulubionej dyscyplinie naukowej. Tym razem poprzez udział w projekcie „Poszukiwacze matematyki".

Projekt ten będzie realizowany przez Szkołę Podstawową w:

  • Pluskowęsach pod kierunkiem p. Magdaleny Kosk
  • Kowalewie Pom. pod kierunkiem p. Małgorzaty Kłos
  • Wielkim Rychnowie pod kierunkiem p. Agnieszki Szymczak.
Zobacz cały artykuł…
 
Ach, co to był za Bal...
Wpisał: Rada Rodziców SP Kowalewo Pomorskie   
21.02.2017
bal_rada_2017_small.jpgRada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej już po raz piąty zorganizowała bal charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony dla uczniów szkoły. Impreza  odbyła się w sobotę, 4 lutego 2017r.  w MGOK-u w Kowalewie Pom. Przybyłych gości powitali przewodnicząca Rady Rodziców - Donata Midura wraz z Członkami Rady Rodziców p. Aniką Puwalską i p. Leszkiem Pałuchą oraz  Dyrektor Benedykt Mroziński.
Zobacz cały artykuł…
 
OSP Pluskowęsy na II miejscu
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.02.2017
osp_pluskowesy_200217_00.jpgW dniu 12 lutego w Golubiu- Dobrzyniu odbył się powiatowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Strażaków Ochotników. Coroczne spotkania mają na celu integrację jednostek OSP z terenu powiatu, popularyzację gry w halową piłkę nożną oraz upowszechnianie aktywnego wypoczynku. Organizatorem turnieju jest Zarząd Powiatowy OSP. Reprezentująca gminę Kowalewo Pomorskie jednostka OSP Pluskowęsy zajęła II miejsce zaraz za OSP Wrocki.
Zobacz cały artykuł…
 
Uroczyste podsumowanie działalności "Sokoła"
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska   
17.02.2017
miniaturka1.jpg    W dniu 26 stycznia br. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie odbyło się zebranie sprawozdawczo - wyborcze UKS „Sokół". Uczestniczyli w nim p. Elżbieta Arbart - dyrektor szkoły, członkowie klubu, rodzice, zawodnicy, sołtysi oraz zaproszeni goście: p. Ewa Bąk - Sekretarz Gminy Kowalewo Pomorskie; p. Michał Marszałkowski - Przewodniczący Kujawsko- Pomorskiego Zrzeszenia LZS oraz Prezes KPZKOL; Radni Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim: p. Małgorzata Szczepańska -Zillmann; p. Robert Bejgier; p. Jerzy Koralewski oraz emerytowany dyrektor szkoły i miłośnik „dwóch kółek" p. Zygmunt Szczepański. Klub wiodący TKK „Pacific" reprezentowali: Wiceprezes p. Jarosław Szczepanowski oraz Dyrektor sportowy p. Leszek Szyszkowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Wdrażamy ustawę Prawo oświatowe
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.02.2017
wdraz_ust_osw_150217_00.jpgW dniu 9 stycznia 2017 r. Prezydent RP podpisał ustawę Prawo Oświatowe i przepisy wprowadzające prawo oświatowe co oznacza, że samorządy muszą rozpocząć proces ich wdrażania. W gminie Kowalewo Pomorskie zgodnie z założeniami reformy 6 klasowe szkoły podstawowe w Kowalewie, Pluskowęsach, Wielkim Rychnowie, w Wielkiej Łące i w Mlewie z mocy prawa z dniem 1 września 2017 r. staną się 8 klasowymi szkołami podstawowymi.
Zobacz cały artykuł…
 
Ferie ze Świetlicą Socjoterapeutyczną
Wpisał: Agnieszka Kotecka   
16.02.2017
1.1.jpg    Ferie, to czas radosnego odpoczynku dla dzieci i młodzieży. Aktywnego wypoczynku pełnego radości nie zabrakło w Świetlicy Socjoterapeutycznej, gdzie od 30 stycznia do 3 lutego odbywały się zajęcia dla dzieci z grupy młodszej oraz od 6 lutego do 10 lutego dla grupy starszej. Łącznie w zajęciach świetlicowych uczestniczyło 22 wychowanków
Zobacz cały artykuł…
 
Sezon grypowy 2016/2017 sytuacja w powiecie golubsko-dobrzyńskim
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.02.2017
grypa_16_02_17_00.jpgGrypa jest ostrą chorobą zakaźną, wywoływaną przez wirusa grypy. Choroba  atakuje górne lub dolne drogi oddechowe. Do zakażenia wirusem  dochodzi drogą kropelkową, w związku z czym bardzo łatwo zarazić się tą chorobą od osoby chorej. 

Sezon wzmożonych zachorowań na grypę trwa od października do kwietnia, przy czym szczyt zachorowań przypada między styczniem a marcem. Przyczyną corocznych, sezonowych wzrostów zachorowań na grypę w okresie jesienno-zimowym są wirusy grypy typu A i B.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dotycząca wycinki drzew
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
16.02.2017

wycinka_drzew_15_02_17_00.jpgW związku z przeprowadzaną wycinką drzew na terenie gminy, która wzbudza dyskusję wśród mieszkańców Kowalewa Pomorskiego uprzejmie informuję, że na wszystkie wycinki przeprowadzane w bieżącym okresie wegetacyjnym zostały wydane stosowne decyzje w latach poprzednich. W postępowaniu administracyjnym uczestniczył również Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy jako organ opiniodawczy.

Zobacz cały artykuł…
 
Pierwszy przypadek wirusa H5N8 w powiecie
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
15.02.2017
 
Ferie 2017
Wpisał: Małgorzata Leśniak   
15.02.2017

   N3.1.jpga czas ferii zimowych 2017, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury przygotował dla dzieci kilka propozycji. Poniedziałkowy poranek 06.02 umiliło studio Teatralne KRAK-ART,
które zaprezentowało spektakl pt. „ Żółw i Zając".

Zobacz cały artykuł…
 
Samorządy zmieniają Polskę
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.02.2017
sam_zm_polske_13_02_17_000.jpgW dniu 10 lutego br., z udziałem ponad 80 przedstawicieli samorządów z terenu całego województwa kujawsko-pomorskiego, w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbyło się forum poświęcone roli samorządów. Wójtowie, burmistrzowie, prezydenci i starostowie przyjęli zaproszenie na spotkanie wystosowane wspólnie przez prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy, burmistrza Kowala Eugeniusza Gołembiewskiego i wójta Osielska Wojciecha Sypniewskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Czy możemy czuć się bezpiecznie w naszym powiecie
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.02.2017
policja_090217_00.jpgPoczątek roku to czas podsumowywań i statystyk. Kilka dni wcześniej miniony rok 2016 oceniła Powiatowa Straż Pożarna w Golubiu Dobrzyniu. Informację o tym przedstawiliśmy już czytelnikom. Można się z nią zapoznać tutaj: http://www.kowalewopomorskie.pl/
Zobacz cały artykuł…
 
APEL do hodowców trzody chlewnej
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
09.02.2017
Zobacz cały artykuł…
 
APEL do hodowców drobiu
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
09.02.2017
Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania za wielkie serca...
Wpisał: Wiśniewska Magdalena   
08.02.2017

Dziękujemy,  to słowo mające niezwykłą moc,
które zawiera w sobie to wszystko, co przepełnia nasze małe serca.
Już po raz czwarty, my wychowankowie Świetlicy Socjoterapeutycznej,
gromadziliśmy się na hali Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim,
by najpierw wspólnie dopingować,
a następnie dziękować za zorganizowanie czwartej edycji
Turnieju Charytatywnego „Gramy z sercem".

Zobacz cały artykuł…
 
Przedszkolacy na balu u Królewny Śnieżki i krasnoludków
Wpisał: Renata Sulska i Marcin Działdowski   
07.02.2017

„Każde dziecko duże, małe,1.1.jpg

lubi bale w karnawale.

Można zmienić się w królewnę,

w królewicza można też,

są cyganki, wróżki, żabki,

jest i Batman, jest i jeż."

      Bale karnawałowe to tradycja, nie może ich zabraknąć w żadnym przedszkolu. W tym roku szkolnym dzieci z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim bawiły się wspólnie ze Śnieżką i jej krasnalami na sali widowiskowej MGOK.

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi wg stanu na dzień 31.01.2017r.
Wpisał: Beata Lewandowska   
07.02.2017
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi
wg stanu na dzień 31.01.2017r.
  • Ściągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 98,46 %

  • Ściągalność wieś (ogółem) - 97,51 %

Zobacz cały artykuł…
 
Zagrali z sercem już po raz czwarty
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.02.2017
t_z_sercem_04_02_17_000.jpgW dniu 4 lutego br.  na hali kowalewskiego gimnazjum rozegrano czwarty Turniej Charytatywny „Gramy z sercem", który przyniósł wiele emocji sportowych i duchowych.
Młodzi Kowalewiacy: Piotr Błach, Bartosz Olkowski, Damian Kawula i Karol Gierłowski zaprosili na halę Publicznego Gimnazjum 16 amatorskich drużyn piłkarskich, aby grając zdobyć środki finansowe dla dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej działającej przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.
Zobacz cały artykuł…
 
Bal karnawałowy na Osiedlu Brodnickim
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
06.02.2017

balosiedle_04_02_17_000.jpgBal karnawałowy połączony z wizytą Świętego Mikołaja to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

Zobacz cały artykuł…
 
Warsztaty na Osiedlu Brodnickim zakończone...
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
06.02.2017
os_ferie_03_02_17_00.jpg"Umysł dziecka - las, którego wierzchołki lekko się poruszają, gałęzie splatają, liście drżąc dotykają."
Janusz Korczak

Ferie na osiedlu dobiegły końca, z powodzeniem zrealizowaliśmy nasze warsztaty. Program zawierał interesujące propozycje spędzenia czasu wolnego, który spełnił zarówno funkcję wychowawcze jak i wpłynął na kształtowanie osobowości i zainteresowań mówi Przewodniczący Osiedla Henryk Sławiński..

Zobacz cały artykuł…
 
Godziny funkcjonowania PIK dla osób z problemem alkoholowym
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
06.02.2017

Godziny funkcjonowania
Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego
dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

 

Zobacz cały artykuł…
 
Związek ZIT wydał folder promocyjny
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.02.2017

zit_folder_06_02_17_00.jpgGmina Kowalewo Pomorskie, należąca do Związku ZIT (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Bydgosko- Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego) znalazła się w najnowszym folderze informacyjnym o tej strukturze. Cały folder możliwy do przejrzenia w sekretariacie urzędu miejskiego zaś poniżej zamieszczamy strony dotyczące gminy Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
Stary, nowy sąsiad, czyli gmina Ryńsk
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.02.2017

starynowysasiad_04_02_17_000.jpgInformuję, że od 1 stycznia br. mamy nowego sąsiada, a właściwie starego z nową nazwą. A jeszcze dokładniej to starego, ze starą nazwą. Trochę zawiłe? Już spieszę wyjaśnić. Od nowego roku dotychczasowa wiejska gmina Wąbrzeźno w powiecie wąbrzeskim stała się gminą Ryńsk. Jest to powrót do nazwy jaka obowiązywała tu w latach 1934-1954. Rozporządzenie w tej sprawie, na wniosek władz gminy, wydała Rada Ministrów w lipcu ubiegłego roku.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowanie
Wpisał: Wiesław Chmielewicz   
03.02.2017
kwiaty_03_02_17_00.jpgW imieniu Rady Sołeckiej sołectwa Wielkie Rychnowo składam serdecznie podziękowania dla mieszkańców wsi Wielkie Rychnowo za bardzo szybką reakcję oraz okazaną pomoc i wsparcie w związku z pożarem domu Państwa Anny i Zbigniewa Strózik, jaki miał miejsce w dniu 07.01.2017 r.

W odpowiedzi na nasz apel, mieszkańcy sołectwa nie pozostali obojętni wobec ciężkiej sytuacji dotkniętych nieszczęściem sąsiadów. Tragedia ta pokazała, że w trudnych chwilach zawsze możemy na siebie liczyć.

Sołtys i Rada Sołecka
Sołectwa Wielkie Rychnowo
 
Zabawy plastyczne...drugi dzień ferii na Osiedlu Brodnickim...
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
03.02.2017
ii_dz_ferii_na_osiedlu_02_02_17_00.jpg''Każde dziecko jest artystą. Wyzwaniem jest pozostać artystą, kiedy się dorośnie" - Pablo Picasso

Połączyliśmy sztukę i sensorykę... to była niezwykła przygoda, radość, zabawa, swoboda ekspresji. Dzieci odkrywały swoje możliwości w procesie twórczym!

Magiczne masy, inspirujące zabawy z kolorami, fakturami...to wszystko dla tych co przybyli do świetlicy na ul. Klonową.

Jednocześnie chcielibyśmy podziękować Przewodniczącemu Osiedla Henrykowi Sławińskiemu za zaangażowanie i materiały plastyczne.

Fotorelacja poniżej...

Zobacz cały artykuł…
 
Młodzież, kibice oraz nowożeńcy wsparli kowalewską przechowalnię psów
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.02.2017

kibice_wspieraja_03_02_17_00.jpgZima za oknami, a w wielu mieszkańcach bije gorące serce na rzecz potrzebujących piesków w kowalewskiej przechowalni. Tylko w ostatnim okresie zbiórkę karmy i elementów do wyprowadzania psów zorganizowało wiele instytucji. Placówki oświatowe, czyli: szkoła podstawowa w Kowalewie, Pluskowęsach Wielkim Rychnowie, Mlewie, Publiczne Gimnazjum, Zespół Szkół oraz Przedszkole Publiczne. Zbiórkę karmy zorganizowali również kibice toruńskiego klubu Elana i przekazali 280kg. pokarmu. Pobili swój ubiegłoroczny rekord, który wyniósł 230kg.

Zobacz cały artykuł…
 
Pierwszy dzień Ferii na Osiedlu Brodnickim za nami...
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
02.02.2017

i_dz_ferii_na_osiedlu_01_02_17_00.jpgoj działo się...działo...

...podczas naszych zajęć, zabawa umysłem, językiem, słowem miała swoje odzwierciedlenie w postaci ekspresji plastycznych. Było głośne czytanie „Pomelo śni" Ramona Bãdescu, które zainspirowało dzieci do stworzenia wspólnego „sennika" - głównego bohatera książki. Cieszę się, że miałem okazje przekonać się, że warto rozbudzać samodzielność i twórczość dziecka mówi Przewodniczący Osiedla Henryk Sławiński.

Zobacz cały artykuł…
 
Karnawałowy Bal Czytelnika 2017
Wpisał: Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim   
02.02.2017
6.1.jpgW środę 1 lutego 2017r. do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim tłumnie przybyły rozmaite wróżki, księżniczki, kotki i bohaterowie ulubionych bajek. Mali Czytelnicy oraz Uczestnicy WTZ w Kowalewie Pomorskim wzięli udział w Bajkowym Balu Czytelnika organizowanym cyklicznie przez Miejską Bibliotekę  Publiczną w Kowalewie Pomorskim wraz z filiami.
Zobacz cały artykuł…
 
Ponad 10 tysięcy dni w służbie na rzecz bezpieczeństwa Kowalewiaków.
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.02.2017

     2.1.jpgAż 10.300 dni (ponad 28 lat) pan Piotra Pipczyński nosił z dumą mundur policjanta i dbał o nasze bezpieczeństwo. Od marca 2009 stał na czele kowalewskiej formacji pełniąc funkcję kierownika posterunku policji w Kowalewie Pomorskim. Teraz nadszedł czas na zasłużoną emeryturę. 

Zobacz cały artykuł…
 
Film edukacyjny pt. "Afrykański pomór świń - zasady ochrony świń przed chorobą"
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
02.02.2017
Szanowni Państwo

W załączeniu przekazuję link  do filmu edukacyjnego pt. "Afrykański pomór świń - zasady ochrony świń przed chorobą", otrzymany z Państwowego Instytutu Weterynarii celem zapoznania się  Ponadto na stronie internetowej PIWET w Puławach w zakładkach "Afrykański Pomór świń" i "Wysoce zjadliwa grypa ptaków podtypu H5N8" znajduje się szeroka informacja na temat tych groźnych chorób zwierząt.

https://www.youtube.com/watch?v=F-MMSD7CCC4
Link do strony PIWET   http://www.piwet.pulawy.pl/

Jolanta Jakubiak
Pracownik ds OC i ZK
Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim
 
Zawodowcy i ochotnicy podsumowali rok.
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.02.2017

1.jpg      Początek roku to okres podsumowań i planów. W dniu 31 stycznia br. takiego bilansu dokonali strażacy zawodowcy i współpracujący z nimi ochotnicy działający na terenie powiatu golubsko- dobrzyńskiego. Zaprosili do swojego grona placówki współpracujące czyli: kominiarzy, nadleśnictwo, nadzór budowlany oraz samorządowców. Gminę Kowalewo Pomorskie reprezentował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski jako samorządowiec i jako prezes zarządu oddz. Miejsko-Gminnego Zw. OSP i członek zarządu oddziału wojewódzkiego Zw. OSP RP. Komendę Wojewódzką PSP reprezentował komendant Janusz Halak.

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 121 - 160 z 2396
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!