Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.03.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

W tym dniu nikt nie powinien być sam
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.12.2016
w_tym_dniu_nikt_nie_powinien_byc_sam_24_12_16_000.jpgZgodnie z naszą wiarą i tradycją Święta Bożego Narodzenia to okres wyjątkowo ciepły i radosny. Wigilia jest jednym z najpiękniejszych dni w roku, w którym spędzamy czas z rodziną i składamy sobie szczere, z serca płynące, życzenia W tym radosnym dniu nikt nie powinien być sam.
Zobacz cały artykuł…
 
Hołd Honorowemu Obywatelowi Miasta
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.12.2016
hold_honorowemu_obywatelowi_25_12_16_00.jpgJak co roku w dniu 25 grudnia w gminie Kowalewo Pomorskie uczczono pamięć ks. Franciszka Ksawerego Okroya. W tym roku jest to już XXIII rocznica śmierci wieloletniego proboszcza parafii p.w. św. Mikołaja w Kowalewie Pom. który pośmiertnie w VI 2001r. otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta.
Zobacz cały artykuł…
 
Wigilia przedszkolaków
Wpisał: Izabela Orzechowska   
23.12.2016
120.jpg6 grudnia w naszym Przedszkolu zapanowała iście magiczna atmosfera, a to za sprawą wspólnie obchodzonej Wigilii.
Zobacz cały artykuł…
 
Dystrybutor z torebkami na psie odchody
Wpisał: Renata Siwiec   
23.12.2016
dystr_z_pojemn_023_12_16.jpgInformujemy, że na ul. Wąskiej - naprzeciwko POLO MARKETU został zamontowany dystrybutor z torebkami na psie odchody (zestawy higieniczne). Dodatkowo w dwóch kioskach RUCH-u na Placu 700-lecia, oraz w tutejszym Urzędzie (Referat GKiM - biuro nr 7) dostępne są nieodpłatne specjalne zestawy higieniczne do sprzątania po zwierzętach.
Zobacz cały artykuł…
 
Burmistrzowie u Wojewody
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.12.2016
burmistrzowie_u_wojewody_22_12_16_00.jpgW dniu 21 grudnia br. prezydium Konwentu Burmistrzów Woj. Kuj.-Pom. w osobach: burmistrz Kowalewa Pomorskiego Andrzej Grabowski, burmistrz Koronowa Stanisław Gliszczyński oraz burmistrz Nakła Sławomir Napierała jako przedstawiciele jst spotkali się z Wojewodą Kujawsko- Pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem, który jest przedstawicielem rządu w terenie.
Zobacz cały artykuł…
 
W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.12.2016
wigilia_sp_kowalewo_23_12_16_00.jpgOd połowy grudnia do połowy stycznia osoby zaprzyjaźnione spotykają się przy świątecznym stole, aby złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem, zaśpiewać kilka kolęd, a nawet wymienić się upominkami. Spotkania świąteczno- noworoczne bardzo mocno wpisały się w polską tradycję Świąt Bożego Narodzenia, a że Kowalewiacy bardzo poważnie traktują tradycje, dlatego i u nas zaplanowano wiele tego typu spotkań, o których będziemy Państwa na bieżąco informować.
Zobacz cały artykuł…
 
Mikołajkowy peleton u kolarzy Sokoła Wielkie Rychnowo
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
22.12.2016

miniaturka.jpgW dniu 19 grudnia br. odbył się Mikołajkowy trening kolarzy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo prowadzony przez p. Dariusza Osmańskiego, w którym uczestniczyło 20 adeptów szkółki kolarskiej.

Zobacz cały artykuł…
 
Wieczór Świąteczny w M-GOK
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
21.12.2016

A9.jpgtmosferę polskiego, tradycyjnego Bożego Narodzenia przywołują najpiękniejsze kolędy. Podczas organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w dniu 18 grudnia Wieczoru Świątecznego publiczność usłyszała najpiękniejsze kolędy i pastorałki przygotowane przez Chór 730lecia Kowalewa Pomorskiego. Zaprezentowany koncert kolęd spotkał się z „ciepłym" przyjęciem publiczności oraz wprowadził uczestników imprezy w świąteczny i rodzinny nastrój. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Każdy adres jest ważny
Wpisał: Monika Lewandowska   
21.12.2016
kazdy_adres_jest_wazny_00_21_12_16.jpgGmina Kowalewo Pomorskie dołączyła do kampanii społecznej pod hasłem "Każdy adres jest ważny", prowadzonej przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii, której celem jest budowanie świadomości, jak ważna jest jakość danych adresowych i pokazanie obywatelom wpływu jaki te dane mają na wiele aspektów naszego codziennego życia.
Zobacz cały artykuł…
 
Harmonogramy wywozu odpadów komunalnych na 2017 rok
Wpisał: Karolina Izbrandt   
21.12.2016
Poniżej przedstawiamy linki do harmonogramów wywozu odpadów komunalnych na 2017 r., przekazanych przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych EKOSYSTEM Sp. z o.o. z Wąbrzeźna.

Informujemy ponadto, że pracownicy w/w przedsiębiorstwa będą rozwozili harmonogramy indywidualnie do każdej nieruchomości.

 
Dzień Mołdawski
Wpisał: Roksana Kaźmierkiewicz   
21.12.2016

12.jpg2 grudnia 2016 r. obchodziliśmy w naszym gimnazjum Dzień Mołdawski z okazji 25 - lecia odzyskania przez Mołdawię niepodległości. Patronat nad uroczystością objęli Konsul Honorowy Republiki Mołdawii w Toruniu Jan Mrozowski oraz Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski. Dzień Mołdawski był  rezultatem kilkuletniej współpracy gimnazjum z mieszkańcami Styrczy w Mołdawii zwanej Małą Warszawą.

Zobacz cały artykuł…
 
Zawitali do nas z życzeniami i upominkiem
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.12.2016

zawitali_z_zyczeniami_20_12_16_00.jpgPrzedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy w Golubiu Dobrzyniu w dniu 20 grudnia br. złożyli na ręce Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego świąteczne życzenia. Do ciepłych słów załączyli własnoręcznie wykonany stroik świąteczny oraz kartę z życzeniami. W skład delegacji weszły podopieczne, będące mieszkankami gminy Kowalewo Pomorskie, opiekun oraz dyrektor placówki Wiesława Alechniewicz.

Zobacz cały artykuł…
 
Palenie śmieci szkodzi zdrowiu i zanieczyszcza środowisko !!!
Wpisał: Małgorzata Wegner   
20.12.2016
spalanie_smieci_00_20_12_16.jpgPrzyczyną spalania odpadów w piecach jest pozorna oszczędność. Pozbywanie się śmieci w ten sposób jest tańsze, ale za to bardzo niebezpieczne. Odpady można spalać jedynie w specjalistycznych piecach w bardzo wysokiej temperaturze. Wydajność energetyczna spalania nieposegregowanych śmieci jest niewielka, a konsekwencje mogą być bardzo poważne.
Zobacz cały artykuł…
 
MATEMATYKA OCZAMI
Wpisał: Koordynator projektu mgr Danuta Kraśniewska   
19.12.2016

gm_turniej_rumikub_00_03_12_16_20017.jpgProjekt sfinalizowany ze środków Fundacji mBanku, w ramach Programu mPotęga

W listopadzie odbyło się wiele niezwykłych zajęć, które  niebanalnie i skutecznie uczyły matematyki. Poprzez różnorodne lekcje w ramach złożonego projektu ze środków Fundacji mBanku, Programu mPotęga uczniowie dostrzegli, iż matematyki nie uczymy się na pamięć, jak wiersza z języka polskiego.

 

Zobacz cały artykuł…
 
WIGILIA W SIERAKOWIE
Wpisał: Sołtys wsi Sierakowo Marta Pawlik-Śliwa   
16.12.2016

7778567856.jpgW dniu 10 grudnia br.  kolejny raz zorganizowano Wigilię Wiejską w Sierakowie , organizatorami byli Rada Sołecka, Sołtys, KGW i OSP Sierakowo. Do  wspólnego świętowania zaproszono Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, Ks. Wikarego Marka Wysockiego oraz mieszkańców i sympatyków Sierakowa. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem - przybyło ok. 60 osób.

Zobacz cały artykuł…
 
Charytatywna pomoc przedszkolaków
Wpisał: Marcin Działdowski - nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
15.12.2016

00088.jpgSzlachetna Paczka" to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem, jest idea przekazywania bezpośredniej i mądrej pomocy najbiedniejszym rodzinom, tak by była ona skuteczna i sensowna, czyli była odpowiedzią na konkretne potrzeby. W tym roku do projektu włączyli się m. in. Papież Franciszek, Prezydent Polski Andrzej Duda z żoną Agatą, siostry Agnieszka i Ula Radwańskie, piłkarz Robert Lewandowski z żoną Anną, Grzegorz Krychowiak wraz Reprezentacja Polski w piłce nożnej i wielu innych sportowców i celebrytów.

Zobacz cały artykuł…
 
165 dzieci z gminy Kowalewo Pomorskie nauczyło się pływać
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.12.2016

333.jpgW dniu 14 grudnia br. dokonano podsumowania trzeciej edycji projektu „Umiem pływać" realizowanego m.in. w gminie Kowalewo Pomorskie we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, i Ministerstwem Sportu i Turystyki. W uroczystości uczestniczyli wszyscy partnerzy, mistrz świata w pływaniu Radosław Kawęcki trener kadry pływaków Paweł Słomiński oraz sami uczestnicy z trzech gmin. Dzieci pokazały czego nauczyły się w trakcie trwania projektu.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: SP Kowalewo Pomorskie   
15.12.2016
kondolencje_15_12_2016_pop.jpg
 
Zwiedzali i poznawali
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.12.2016

U24.jpgczniowie szkoły podstawowej w Mlewie odbyli 13 grudnia br. poważną wycieczkę po instytucjach świadczących usługi i pomoc na rzecz obywateli. Na tej trasie znalazł się również Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Na ręce Burmistrza Miasta przekazali życzenia, pierniczki upieczone przez przedszkolaków i ręcznie wykonaną ozdobę świąteczną. Do życzeń dołączyła się dyrektor Iwona Moszkowicz i dwie wychowawczynie.

Zobacz cały artykuł…
 
Sztuka Natury w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
14.12.2016

6.jpgW dniu 9 grudnia 2016 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyły się warsztaty poświęcone filmowaniu i fotografowaniu przyrody, które poprowadził Dyrektor Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury" dr hab. Adam Adamski zawodowo związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Zobacz cały artykuł…
 
Czterech naszych gimnazjalistów stypendystami Marszałka Województwa
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.12.2016
1.jpgJulia Bąk, Kinga Derewecka, Bartosz Małkiewicz i Bartosz Szotowicz to uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim, których wyniki w nauce i sukcesy osiągnięte w konkursach i olimpiadach pozwoliły otrzymać stypendium Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Marszałkowski projekt „Prymus Pomorza i Kujaw" realizowany jest od 2008r. Do tej pory wyróżniono ponad 2tys. osób. Całkowita kwota przyznanego stypendium wynosi 3 tysiące złotych na okres 10 miesięcy.
Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowanie za uroczystość dla Honorowych Obywateli Gminy
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.12.2016

szanowni_pastwo_2.jpgNa moje ręce wpłynęło podziękowanie od rodziny śp. Stanisława Dąbkowskiego Honorowego Obywatela Gminy za uroczyste oddanie pamięci wszystkim Honorowym Obywatelom w dniu 25 listopada br. Zachęcam do lektury i w imieniu współorganizatorów dziękuję wszystkim za udział w tym ważnym wydarzeniu. Wierzę, że nowa tradycja na stałe zagości w naszym kalendarzu uroczystości kulturalnych.

Z poważaniem

Andrzej Grabowski

Burmistrz Miasta

 

Zobacz cały artykuł…
 
LKS Promień wiceliderem w IV lidze
Wpisał: Benedykt Mroziński   
13.12.2016
99.jpgW minioną niedzielę w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury szachiści  LKS Promień Kowalewo Pomorskie odnieśli kolejne zwycięstwo w meczu IV ligi. Tym razem pokonali lidera rozgrywek drużynę WTSzach 1938 Włocławek 3:2. Swoje partie wygrali Benedykt Mroziński i rodzeństwo Adrian i Agnieszka Retz.
Zobacz cały artykuł…
 
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej informuje
Wpisał: Renata Siwiec   
13.12.2016

Poniżej przekazujemy do wiadomości i służbowego wykorzystania pisma Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, dotyczące zagrożeń stwarzanych przez warunki atmosferyczne występujące w sezonie zimowym, oraz zastawiania dróg pożarowych przez pojazdy samochodowe, które stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia i życia obywateli poprzez utrudnianie a niejednokrotnie uniemożliwienie prowadzenia działań ratunkowo - gaśniczych.

[Skan pism Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej]

Zobacz cały artykuł…
 
Gminny Turniej Rummikuba
Wpisał: Koordynator projektu - Magdalena Kosk   
13.12.2016
gm_turniej_rumikub_00_03_12_16.jpg„Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy tym więcej nauki."

Pod tym hasłem przebieg „Gminny Turniej Rummikuba", który został rozegrany w sobotę, 3 grudnia 2016r w Szkole Podstawowej w Pluskowęsach. Turniej ten, był kolejnym etapem programu grantowego mPotęga „Matematyka na dotyk".

Zobacz cały artykuł…
 
Hołd w ostatniej drodze i wsparcie w trudnych chwilach
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.12.2016

hold_w_ostatniej_drodze_12_12_16_00.jpgManifestacją wsparcia i współczucia dla najbliższych była uroczystość pogrzebowa śp. Marka Sawickiego. Smutna uroczystość miała miejsce 12 grudnia br. na cmentarzu parafialnym w Kowalewie Pomorskim. Licznie zgromadzone delegacje towarzyszyły w ostatniej drodze śp. Markowi składając kondolencje żonie oraz synom, w tym radnemu Rady Miejskiej.

Zobacz cały artykuł…
 
MIKOŁAJKI 2016
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
12.12.2016

P11.jpgo raz kolejny legenda o Świętym Mikołaju ożyła. Przypominamy sobie o niej szczególnie mocno w okolicach 6 grudnia, kiedy to obchodzimy święto ku czci Świętego Mikołaja - biskupa Miry. U najmłodszych, opowieść o Świętym Mikołaju od razu wywołuje uśmiech na twarzy a u dorosłych budzi wspomnienia beztroskiego dzieciństwa i radości jaka towarzyszyła każdemu spotkaniu z Nim. Tradycyjnie 6 grudnia Mikołaj pojawił się również w Kowalewie Pomorskim. Spacerując po ulicach naszego miasteczka odwiedził między innymi Szkołę Podstawową i Przedszkole Publiczne.

Zobacz cały artykuł…
 
Mikołaj u grzecznych dzieci w Piątkowie, Nowym Dworze, Pruskiej Łące i w Pluskowęsach
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.12.2016
mikolaj_u_grzecznych_dzieci_12_12_16_000.jpgMiniony weekend był bardzo pracowity dla Św. Mikołaja. W dniach 9-10 grudnia odwiedził aż 4 wsie w gminie Kowalewo Pomorskie. Pomimo braku śniegu wszędzie dotarł punktualnie przywożąc podarunki, uśmiechy i życzenia. W czasie wizyt było wspólne śpiewanie kolęd. Razem z dziećmi Św. Mikołaja witał również Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, sołtysi i opiekunowie sołectw czyli pracownicy urzędu.
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami
Wpisał: Beata Lewandowska   
09.12.2016
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 30.11.2016r.

  • Ściągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 98,35%

  • Ściągalność wieś (ogółem) - 97,45%

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.12.2016
wyrazy_wspolczucia_09_12_16.jpg
 
Talizman sukcesu
Wpisał: Agnieszka Łęgowska   
08.12.2016
talizman_sukcesu_00_08_12_16.jpgTo międzynarodowe spotkania festiwalowe i warsztatowe młodych artystów w Bielsko-Białej. W tym roku w listopadzie po raz pierwszy wziął w nim udział uczeń Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach: Paweł Lewandowski. Wykonał tam dwie piosenki w kategorii piosenka aktorska: „Piosenka jest dobra na wszystko" oraz „ Obiad rodzinny".

Zobacz cały artykuł…
 
Pierwsze zwycięstwa Młodych Lwów
Wpisał: Akademia Piłkarska Młode Lwy   
08.12.2016
lwy_w_lubuczu_08_12_16_00.jpgW dniu 04.12.2016 roku w Lubiczu odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej, w którym wzięły udział drużyny Akademii Piłkarskiej „Młode Lwy" Kowalewo Pomorskie. Największy sukces odnieśli piłkarze w kategorii skrzat (rocznik 2010-2011), którzy zajęli pierwsze miejsce. Pokonali Orlik Lubicz 2:0 (obie bramki zdobył Franciszek Lipiński), zremisowali 0:0 z TAF Toruń i pokonali drugą drużynę Młodych Lwów 1:0 (gol Franciszka Lipińskiego).
Zobacz cały artykuł…
 
Kolejna edycja resortowego programu Maluch plus 2017
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
08.12.2016

maluch_plus_2017_07_12_16.jpgUprzejmie informuję, iż na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej została ogłoszona kolejna edycja Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech „Maluch plus" 2017.

Zobacz cały artykuł…
 
Świąteczno- sportowe emocje
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.12.2016
swiateczno_sport_emocje_02_12_16_00.jpgNa IV Mikołajkowym Turnieju w piłkę nożną halową o puchar Dyrektora Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim atmosfera rywalizacji przebiła odrobinę atmosferę świąteczną. Do walki w dniu 2 grudnia br. stanęło 6 drużyn gimnazjalnych. Młodych piłkarzy dopingowali gimnazjaliści w Kowalewa, dyrekcja szkoły oraz Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Trzy uroczystości na imieniny patrona
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.12.2016
trzy_uroczystosci_06_12_16_000.jpgParafia p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Kowalewie Pomorski w dniu 6 grudnia br. świętowała potrójnie. W dzień odpustu, czyli w imieniny swojego patrona dokonano uroczystego bierzmowania młodzieży oraz wprowadzono relikwie bł. Karoliny Kózkówny. Mszę świętą pod przewodnictwem J.E. ks. bp Józefa Szamockiego koncelebrowali również: ks. dziekan Piotr Igielski (proboszcz parafii Kowalewo), wice dziekan Feliks Wnuk Lipiński oraz ks. kanonik Ryszard Kobierowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Pomocnicy czarownicy czyli przedszkolna zabawa andrzejkowa
Wpisał: M. Lipka i I. Zegarska - nauczycielki Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pom.   
07.12.2016

17.jpgAndrzejki to stara ludowa tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Dziś tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawę  z dziećmi.

Zobacz cały artykuł…
 
Kowalewscy szachiści grali dla Polonii
Wpisał: Benedykt Mroziński   
06.12.2016
A1.jpgktywnie spędzają czas młodzi szachiści z Kowalewa Pomorskiego   biorący udział  w zajęciach w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury oraz w szkole w ramach projektu „Edukacja poprzez szachy". Szesnaścioro z nich wzięło udział w Mikołajkowym Turnieju  z cyklu „ Szachiści grają dla Polonii", który odbył się w minioną sobotę w Nowym Mieście Lubawskim. Finał odbędzie się w Senacie RP w Warszawie.
Zobacz cały artykuł…
 
RELACJA Z ŚWIĄTECZNYCH WARSZTATÓW U PRZEWODNICZĄCEGO OSIEDLA BRODNICKIEGO - 03.12.2016r.
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
06.12.2016

swiateczne_warsztaty_brodnickie_04_12_16_00.jpgŚwiąteczne warsztaty u Przewodniczącego Osiedla Brodnickiego były nie tylko świetną alternatywą do czasu spędzonego przed telewizorem, czy komputerem, ale również okazją do spotkania się.

Myślę, że warto wprowadzać zajęcia, na których to rodzice są aktywni, robią coś wspólnie z dziećmi, a jednocześnie mogą obserwować swoje dziecko na tle grupy rówieśniczej.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Sukces absolwenta Szkoły Podstawowej
Wpisał: Benedykt Mroziński   
06.12.2016

ss.jpgAbsolwent Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim

na  Akademickich Mistrzostwach

Świata w programowaniu w Chorwacji

Zobacz cały artykuł…
 
Nowy samochód już w jednostce
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.12.2016
nowy_samochod_03_12_16_00.jpgW dniu 3 grudnia br. spełniło się największe marzenie druhów ochotników z jednostki OSP Pluskowęsy. W ich garażu zaparkował właśnie nowy wóz bojowy Renault M180 z 1992r. z wodą (3tys.l). Pojazd kosztował prawie 70tys. z czego 50% dołożył samorząd gminy, a drugą połowę druhowie pozyskali od sponsorów.
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 161 - 200 z 2342
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!