Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Droga Krzyżowa ulicami miasta
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.04.2017
droga_krzyzowa_08042017_00.jpgTradycyjnie w ostatni piątek (07.04) przed niedzielą palmową ulicami miasta Kowalewa Pomorskiego odbyła się droga krzyżowa upamiętniająca mękę Pańska. Pomimo zimnego wieczoru zgromadził się spory tłum pątników.

Prowadzeni przez młodzież i strażaków z OSP Kowalewo i OSP Sierakowo niosących pochodnie i trzymając zapalone znicze modlono się w skupieniu i śpiewano pieśni liturgiczne.

Zobacz cały artykuł…
 
Jest zwycięzca VII edycji turnieju pod hasłem Przedszkolak Mistrzem Matematyki
Wpisał: D. Michałek, I. Wrzesińska   
07.04.2017
J3331.jpguż po raz siódmy w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim spotkały się     dzieci  sześcioletnie, aby zmierzyć się w kolejnej edycji gminnego turnieju matematycznego pod hasłem „Przedszkolak Mistrzem Matematyki". Konkurs odbył się 05 kwietnia 2017 roku.   
Zobacz cały artykuł…
 
Laureat i finalista konkursu przedmiotowego z przyrody
Wpisał: Elżbieta Kuciak-Olszewska i Grażyna Majewska   
07.04.2017

Zimg_8269.jpg przyjemnością informujemy, że uczeń  Szkoły Podstawowej  w Kowalewie  -  Aleksander Barański z klasy VI a został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Przyrody zdobywając 98 % możliwych do zdobycia punktów,  a Bartłomiej Błaszkiewicz z klasy V b - finalistą tegoż konkursu zdobywając 85 % punktów.

Zobacz cały artykuł…
 
Zbyt małe środki na infrastrukturę wiejską
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.04.2017

zbyt_male_srodki_07042017_00.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski uczestniczył w kolejnym posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przypomnę, że w minionym roku identyczne posiedzenie odbyło się na Zamku w Golubiu Dobrzyniu. Obecne spotkanie miało miejsce 6 kwietnia br. w sejmie. Tematem przewodnim posiedzenia była poprawa infrastruktury na terenach wiejskich. Sprawozdanie o obecnej sytuacji i planach rządowych złożyli przedstawiciele ministerstwa finansów, ministerstwa infrastruktury i ministerstwa ochrony środowiska.

Zobacz cały artykuł…
 
GRYPA PTAKÓW ZŁAGODZENIE OGRANICZEŃ
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
07.04.2017

konkurs-gesi.jpgW związku z poprawą sytuacji epizootycznej Minister Rolnictwa podpisał rozporządzenie uchylające rozporządzenie z 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Zobacz cały artykuł…
 
V Gminne Zawody Sprawnościowe kl I-III
Wpisał: Gabriela Papierkiewicz-Brzustowska   
06.04.2017
W14.jpg dniu 02.04. 2017 roku w hali Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim odbyły się V Gminne Zawody Sprawnościowe klas I-III  Szkół Podstawowych pod hasłem „ ŻYJ ZDROWO NA SPORTOWO".
Zobacz cały artykuł…
 
STOP POŻAROM TRAW
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
06.04.2017
wypalanie_trawmniejszyplik_00_06_04_17.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Nadchodzi Czas kariery czyli sytuacja na rynku pracy
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.04.2017
nadchodzi_czas_kariery_05042017_00.jpgTegoroczne Wiosenne Targi Pracy i Edukacji zorganizowano pod hasłem „Czas Kariery". Organizatorzy: Powiatowy Urząd Pracy w Golubiu-Dobrzyniu, Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży  w Toruniu Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Golubiu-Dobrzyniu zaprosili w dniu 3 kwietnia br. przedsiębiorców, szkoły, bezrobotnych i osoby chcące zmienić swoje życie zawodowe czy podnieść kwalifikacje.
Zobacz cały artykuł…
 
"Wiosna już zawitała"
Wpisał: Renata Siwiec   
05.04.2017

wiosna_zawitala_00_05_04_17.jpgNastała wiosna - najpiękniejsza pora roku. Robi się ciepło i coraz więcej czasu zaczynamy spędzać na świeżym powietrzu.

Jak co roku o tej porze Zakład Gospodarki Komunalnej, z którym mamy podpisaną umowę w zakresie utrzymania czystości i porządku oraz konserwacji zieleni na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie przystąpił do wiosennych prac.

Zobacz cały artykuł…
 
Wizytówki gminnej spółki
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.04.2017
wizytowka_spolki_05042017_00.jpgKolejną wizytówką swojej bardzo dobrej pracy może poszczycić się spółka Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim. Spółka już dawno udowodniła, że nie tylko zamiata, odśnieża i zbiera śmieci.
Zobacz cały artykuł…
 
Jakość wody dla mieszkańców Kowalewa Pomorskiego przy ul. Kościuszki
Wpisał: Wiesław Chmielewicz   
04.04.2017

woda_04_04_17.jpgNawiązując do artykułu z dnia 29 grudnia 2016 r „ Jakość wody na ulicy Kościuszki" informujemy, że dokonano kolejnego próbnego poboru wody w celu zbadania jej parametrów.

W porównaniu do poprzedniego badania parametry jakościowe wody znacznie się poprawiły i w chwili obecnej są bardzo dobre.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja o przystąpieniu do zmiany GPR
Wpisał: Magdalena Gadomska   
04.04.2017
herb_000_30_03_15.jpgSzanowni Państwo,
Informujemy, że w dniu 29 marca 2017 r. Rada Miejska w Kowalewie Pomorskim podjęła Uchwałę Nr XXI/191/17 z dnia 29 marca 2017 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie na lata 2015-2023
Zobacz cały artykuł…
 
Kolarze Sokoła po górskich przygotowaniach do sezonu
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska -sekretarz UKS "Sokół"   
04.04.2017

miniaturka.jpgW dniach 25 - 29 marca br.  czworo zawodników UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo     tj. Agata Kowalska, Paulina Matczak, Anita Tomaszewska i Paweł Walenciak  uczestniczyło w  konsultacji szkoleniowej w Ośrodku Wczasowo - Kolonijnym „ Hottur" w  Borowicach, aby zdobywać nowe górskie doświadczenia i podnieść formę na nadchodzący sezon kolarski. 

Zobacz cały artykuł…
 
I GMINNY KONKURS WIEDZY O POLSCE Z BIEGIEM WISŁY
Wpisał: Małgorzata Czarnecka   
03.04.2017

8.jpgDnia 30.03.2017r. odbył się w Szkole Podstawowej  w Kowalewie Pomorskim I  Gminny Konkurs Wiedzy o Polsce pt. „Z biegiem Wisły". Poprzedził go etap szkolny , w którym brało udział 29 dzieci z klas trzecich. Najlepsze dwuosobowe drużyny spotkały się na konkursie gminnym, gdzie rywalizowały z uczniami z Wielkiego Rychnowa , Wielkiej Łąki i Mlewa. Na konkurs oprócz dzieci przybyli , nauczyciele i rodzice. Wśród gości był obecny pan dyrektor Benedykt Mroziński, pani dyrektor Danuta Drożdża , pani dyrektor   Elżbieta  Arbart  oraz   sekretarz gminy pani Ewa Bąk.

Zobacz cały artykuł…
 
Zebrania druhów ochotników
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.04.2017
osp_rychnowo_03042017_00.jpg
Zwyczajowo pierwszy kwartał roku to czas zebrań sprawozdawczych w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. W gminie Kowalewo Pomorskie działa ich 12, z czego dwie (Kowalewo i Wielkie Rychnowo) działają w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego. W 2016r. odbyło się kilka poważnych uroczystości, m.in. XI Zjazd oddz. Miejsko- Gminnego Zw. OSP RP oraz Święto Floriana i II Zawody Strzeleckie Strażaków.
Zobacz cały artykuł…
 
Samorządowcy rozmawiali o wspólnych sprawach
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.04.2017

sam_rozmawiali_00_02_04_17.jpgSamorządowcy: Burmistrz Golubia Dobrzynia Mariusz Piątkowski, Burmistrz Kowalewa Pomorskiego Andrzej Grabowski, Wójt Golubia Dobrzynia Marek Ryłowicz oraz starostowie Andrzej Okruciński i Franciszek Gutowski na spotkaniu w dniu 31 marca br. omówili łączące ich tematy. 

Zobacz cały artykuł…
 
Hołd Honorowemu Obywatelowi Miasta w XII rocznica śmierci
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.04.2017
honorowemu_obywatelowi_000_02_04_17.jpgW dniu 2 kwietnia, z okazji XII rocznicy śmierci świętego Jana Pawła II papieża Polaka Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski oddał hołd Honorowemu Obywatelowi Miasta pod popiersiem przy kościele p.w. Św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim.
Zobacz cały artykuł…
 
Rozwój Europy poprzez rozwój samorządów, regionów i kraju
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.03.2017

rozw_regionu_31032017_00.jpgW dniu 30 marca na konferencji zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski uczestnicy omawiali możliwości rozwojowe, jakie stwarza regionom Plan inwestycyjny dla Europy (plan Junkera) i związany z nim Europejski Fundusz na rzecz Inwestycji Strategicznych.

Zobacz cały artykuł…
 
Regulamin XXIII Konkursu Historycznego
Wpisał: Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim   
31.03.2017

REGULAMIN

XXIII KONKURS HISTORYCZNY

„Kowalewo Pomorskie moja duma - moje miasto"

Konkurs plastyczno - literacko - multimedialny

Zobacz cały artykuł…
 
Sesja świąteczno - wiosenno- rewitalizacyjna, czyli konkursy, konkursy, konkursy...
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.03.2017
sesja_swiateczna_31032017_000.jpgXXI sesja Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 29 marca br. przebiegała pod hasłem konkursów. W świąteczno-wiosenno-rewitalizacyjnej atmosferze dokonano podsumowania 3 konkursów. Zgromadziło to na hali sportowej Publicznego Gimnazjum tłumy zainteresowanych. Z powodu remontu sali widowiskowej Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury radni obradowali w gościnnym gimnazjum.
Zobacz cały artykuł…
 
Poziomy za 2016 rok osiągnięte
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.03.2017

poziomy_osiagniete_31_03_17.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie zamknął rok 2016 bardzo dobrymi wskaźnikami w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi.

Jednym z głównych celów wdrażanego systemu gospodarki odpadami komunalnymi jest zrealizowanie obowiązków wynikających z dyrektyw unijnych, czyli osiągnięcie we wskazanym terminie odpowiednich poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji kierowanych na składowiska oraz zwiększenie poziomu recyklingu i odzysku odpadów zebranych selektywnie.

Zobacz cały artykuł…
 
Przekaż 1% podatku
Wpisał: Robert Bejgier   
31.03.2017
olimpijczyk_small.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Komisje problemowe podsumowały rok, a w Kowalewie wydano ponad 8mln.600tys. na zakup alkoholu
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.03.2017

komisje_problemowe_31032017_00.jpgDwie komisje problemowe działające przy samorządzie gminy obradowały w dniu 28 marca br. W posiedzeniach uczestniczył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Najpierw spotkała się Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (GKRPA).

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja o meczu
Wpisał: Zarząd LKS Promień   
30.03.2017

Zarząd LKS Promień Kowalewo Pomorskie informuje, że w sobotę 01.04.2017 roku o godz. 16.00 na Stadionie Centrum Rekreacji i Sportu przy ul. Chopina 26 odbędzie się mecz o mistrzostwo klasy okręgowej pomiędzy Promieniem Kowalewo a BKS Bydgoszcz.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.

 

 

 

 
Reforma oświaty w Gminie Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Małgorzata Lewandowska   
30.03.2017
herb_000_30_03_15.jpgReforma edukacji zainicjowana przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe oraz ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe, wprowadza zmianę ustroju szkolnego. Docelowo w strukturze oświaty funkcjonować będą następujące typy szkół: ośmioletnia szkoła podstawowa, czteroletnie liceum ogólnokształcące, pięcioletnie technikum, trzyletnia branżowa szkoła I stopnia, trzyletnia szkoła specjalna przysposabiającą do pracy, dwuletnia branżowa szkoła II stopnia i szkoła policealna. Wygaszone zostaną gimnazja.
Zobacz cały artykuł…
 
Mały, biały domek...... może być Twój
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.03.2017
maly_bialy_domek_29032017_000.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie wystawił do sprzedaży dom parterowy ze strychem nieużytkowym w Szewie. Budynek po kapitalnym remoncie jest niezamieszkały. Malowniczo położony na obrzeżu lasu przy drodze gminnej zapewni spokój i ciszę. Dom o powierzchni użytkowej 58m.kw. ma cztery widne pokoje, kuchnię, korytarz i łazienkę. W kotłowni stoi nowy piec co służący również do podgrzewania wody. Strych można zagospodarować na kolejne pokoje. Na dużym podwórku jest miejsce na utworzenie ogródka czy terenu rekreacyjnego.
Zobacz cały artykuł…
 
Luka pomiędzy żółtymi barierami na Placu 700-lecia
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
29.03.2017

barierki_000_07_03_17.jpgW związku z wpisem zamieszczonym w dniu 28.03.2017 r. na forum Gazety Pomorskiej w temacie „Żółte bariery", cyt.:

jest bardziej niebezpiecznie niż było ludzie przechodzą luką pozostawioną w bramie i mają dłuższą drogę do przebycia. czy nie można zamknąć tej luki barierkami które w razie potrzeby mieszkańcy tej kamienicy mogliby otworzyć? panie burmistrzu niech pan coś wymyśli i naprawi swój błąd bo takiego bubla z pana strony to długo już nie było!!!!!!!"

Zobacz cały artykuł…
 
Skate Park już się rozrasta
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.03.2017
skatepark_juz_sie_rozrasta_29032017_00.jpgWyłoniony w przetargu wykonawca rozbudowy skate parku- firma Bulid Lipusz wszedł na plac budowy. Do 15 maja ma powstać podłoże na którym ustawione zostaną elementy do sekcji latającej. Obiekt zyska na atrakcyjności.

Jak informowaliśmy wcześniej samorząd gminy wspólnie z firmą AveBMX realizuje wspólna inwestycję. Kosztami podzielimy się po połowie. [link]

Zobacz cały artykuł…
 
V Otwarte Mistrzostwa Województwa w Warcabach Stupolowych
Wpisał: Elżbieta Okrucińska   
29.03.2017

miniaturka.jpgDnia 19 marca 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bydgoszczy odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Warcabach Stupolowych. Celem imprezy jest popularyzowanie warcabów wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych mieszkańców regionu kujawsko - pomorskiego, wyłonienie mistrzów oraz najlepszych zawodników turnieju, podnoszenie umiejętności warcabowych uczestników, integracja sympatyków warcabów poprzez sportowe zmagania w konstruktywnej atmosferze rywalizacji fair play.

Zobacz cały artykuł…
 
NA POLACH RUCH- APELUJEMY O BEZPIECZEŃSTWO
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.03.2017

prace_polowe_28032017_00.jpgNa polach widać już pierwsze oznaki wiosny. Rozpoczęły się prace polowe, a okres wytężonej pracy wiąże się ze wzrostem zagrożeń wypadkowych. Zwłaszcza dotyczy to wypadków z maszynami rolniczymi. Różnorodność prac w gospodarstwie rolnym powoduje, że wykonujący te prace są narażeni na wypadki bardziej niż inni - w rolnictwie zdarzają się one dwa razy częściej niż w innych działach gospodarki, a wypadki śmiertelne do czterech razy częściej. (dane KRUS za 2016r.)

Zobacz cały artykuł…
 
Nowy pojazd usprawni pracę spółki
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.03.2017
nowy_pojazd_28032017_00.jpgSpółka Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej rozszerzyła swój park maszynowy o nową śmieciarkę. Zaletą samochodu marki VOLVO, oprócz małego przebiegu i bardzo dobrego stanu, jest posiadanie klimatyzacji oraz szybki system opróżniania pojemników. Dwukomorowy pojazd może równocześnie zbierać dwa typy odpadów. Ograniczy to koszty własne spółki, która jest wykonawcą usługi odbioru odpadów stałych z terenu wsi gminy Kowalewo Pomorskie.
Zobacz cały artykuł…
 
Święty Jan Paweł II patronem Województwa Kujawsko- Pomorskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.03.2017
jpii_patronem_wojewodztwa_27032017_000.jpgPrzez aklamację, czyli jednogłośnie, na stojąco i brawami radni sejmiku wojewódzkiego przyjęli stanowisko nadające Świętemu Janowi Pawłowi II tytuł Patrona Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Uroczystość miała miejsce w czasie sesji sejmikowej w dniu 27 marca br. Podjęcie stanowiska poprzedziło odczytanie przez bp Andrzeja Suskiego zgody Stolicy Apostolskiej na oddanie województwa pod opiekę tak zacnego patrona.
Zobacz cały artykuł…
 
Kolejny chodnik efektem dobrej współpracy
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.03.2017
kolejny_chodnik_27032017_00.jpgW gminie Kowalewo Pomorskie powstaje kolejny odcinek chodnika. Tym razem wzdłuż drogi powiatowej na odcinku ok. 1500m przez wieś Borówno. Odcinek dochodząc do istniejącego już chodnika stworzy bezpieczną drogę na pieszych i rowerzystów udających się do szkoły lub kaplicy w Wielkim Rychnowie.
Zobacz cały artykuł…
 
Diecezja Toruńska świętowała jubileusz 25-lecia
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.03.2017
25lecie_diecezji_25032017_00.jpgW dniu 25 marca br. Diecezja Toruńska świętowała dwudziestopięciolecie istnienia. Równo ćwierć wieku temu papież Jan Paweł II bullą „Totus tuus Poloniae populus" powołał 11 nowych polskich diecezji, w tym właśnie toruńską. Na jej czele stoi od początku biskup Andrzej Suski.

Msza dziękczynna w bazylice katedralnej św. Janów pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego abp. Salvatore Pennacchio zgromadziła tłumy wiernych i gości.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Kobiet w Kiełpinach
Wpisał: Anna Panak   
24.03.2017

dzien_koniet_kielp_00_24_03_17.jpgMarzec to miesiąc, w którym swoje święto obchodzą wszystkie panie. W popołudniową sobotę, 17 marca bieżącego roku, Panie z KGW Kiełpiny spotkały się, aby przy kawie uczcić ten fakt.

Honory „gospodyni” tego dnia czyniła p. Gutowska Małgorzata. Spotkanie było nie tylko okazją do świętowania, ale również możliwością do złożenia sprawozdania z działalności KGW za 2016 rok oraz wstępnego planowania zadań na 2017 rok. 

Zobacz cały artykuł…
 
Rolnicy się szkolą
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.03.2017

rolnicy_sie_szkola_24032017_00.jpgW dniu 23 marca br. rolnicy z gminy Kowalewo Pomorskie mogli uczestniczyć w szkoleniu na temat hodowli trzody chlewnej, bydła jak i uprawy ozimin w gospodarstwach indywidualnych. Licznie skorzystali z tej możliwości. Organizator p. Gerard Bielecki (ZOOWETCHEMROL) zadbał, aby prelegenci przedstawili nie tylko najnowsze rozwiązania i metody hodowlano- uprawowe, ale również udzielili odpowiedzi na nurtujące rolników pytania. 

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.03.2017
kondolencje_24_03_17_00.jpg
 
Wypalanie traw
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
24.03.2017
earth.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Wycinka drzew przy drogach wojewódzkich
Wpisał: A.Szewczyk   
23.03.2017

Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego działający przy pomocy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy - Rejon Dróg Wojewódzkich w Toruniu mając na uwadze poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego planuje przebudować drogi  na terenie gminy Kowalewo Pomorskie w ramach zadań:

Zobacz cały artykuł…
 
Druhowie ochotnicy przygotowują się do zjazdu wojewódzkiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.03.2017

druhowie_ochotnicy_21032017_00.jpgW całej Polsce zakończyły się jeszcze w 2016r. zebrania sprawozdawczo- wyborcze jednostek ochotniczych straży pożarnych na poziomie gminnym jak i powiatowym.

Dla przypomnienia w gminie Kowalewo Pomorskie XI zjazd miejsko- gminny miał miejsce w czerwcu, (inf. Tutaj http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7753&Itemid=16 a powiatowy 8 listopada. Kolejnym etapem teraz jest zjazd wojewódzki, który zaplanowano na 10 czerwca w Solcu Kujawskim. Uczestniczyć w nim będą delegacje jednostek z 20 powiatów (19 powiatów + miasto Bydgoszcz).

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 161 - 200 z 2500
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!