Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.09.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Warsztaty Matematyczne trzech szkół!
Wpisał: Małgorzata Kłos, Magdalena Kosk, Agnieszka Szymczak   
08.06.2017
warsztaty_mat_00_02_06_17.jpgPo szkolnym etapie „Gminnego Konkursu Matematycznego klas IV-VI", warsztatach matematycznych rozwijających logiczne myślenie przeprowadzonych w poszczególnych szkołach, turnieju gry planszowej ,,Sherlock" i gminnym etapie ,,GKM klas IV - VI" przyszedł czas na realizację ostatniego elementu projektu ,,Poszukiwacze matematyki" - dwudniowe warsztaty matematyczne w Toruniu.
Zobacz cały artykuł…
 
Niełatwe podróże Palcem po mapie"
Wpisał: E. Olszewska   
08.06.2017

45454599.jpg3 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół im. gen. Józefa Bema w Dębowej Łące odbył się międzyszkolny konkurs ze znajomości mapy Polski i świata „Palcem po mapie", w którym brało udział 29 uczniów z 11 szkół.

Zobacz cały artykuł…
 
Nasi strażacy na paradzie w Ciechocinku
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.06.2017
nasi_strazacy_08_06_17_000.jpgDruhowie ochotnicy z jednostek OSP Pluskowęsy, OSP Sierakowo i OSP Wielkie Rychnowo uczestniczyli 4 czerwcabr. w paradzie strażackiej w Ciechocinku. Z całego terenu Kujaw i Pomorza zjechało 40 jednostek na IV Wojewódzkie Pokazy i Paradę Strażacką. Jeśli ktoś pomyślał, że nasi mundurowcy i ich błyszczące pojazdy tylko pięknie się prezentowały to jest w wielkim błędzie. Druhowie rywalizowali nie tylko w wyposażeniu ale i w pokazach akcji gaśniczej.
Zobacz cały artykuł…
 
Burmistrz Kowalewa wyróżniony certyfikatem za aktywny wkład w wykorzystanie środków unijnych
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.06.2017
burmistrz_kowalewa_08_06_17_00.jpgW ramach corocznego Święta Województwa w dniu 7 czerwca br. w Urzędzie Marszałkowskim obradowało IV Forum Samorządowe, w którym uczestniczyli samorządowcy z Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Na zaproszenie Marszałka Piotra Całbeckiego uczestniczyli prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, starostowie i radni. Samorząd gminy Kowalewo Pomorskie reprezentował Burmistrz Andrzej Grabowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Sukces ucznia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim!
Wpisał: Małgorzata Rutkowska   
07.06.2017

24343434.jpg czerwca 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu „Opowiadanie małego powstańca" - dzieci i młodzież w Powstaniu Warszawskim 1944 r. zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 24 i Szkołę Podstawową nr 7 w Toruniu oraz Fundację Archiwum i Muzeum Pomorskie Armii Krajowej oraz Wojskowej Służby Polek w Toruniu, Instytut Historii i Archiwistyki UMK - Zakład Dydaktyki Historii i Wiedzy o Społeczeństwie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Spotkanie z Panią Ewą Górską
Wpisał: Agnieszka Kilińska-Piotrkowska   
07.06.2017

5.jpgW dniu 30 maja bieżącego roku w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie z Panią Ewą Górską, która przybyła do Kowalewa Pomorskiego specjalnie po to, aby opowiedzieć młodzieży o swoich wojennych doświadczeniach.

Zobacz cały artykuł…
 
ADRIAN MARZEC WICEMISTRZEM POLSKI ZRZESZENIA LZS
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
07.06.2017

miniaturka.jpgBardzo dobrą passę kontynuują wychowankowie UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo, obecnie reprezentujący barwy TKK „Pacific" Nestle Fitness Cycling Team.

Zobacz cały artykuł…
 
Europejski Tydzień Sportu w Świetlicy Socjoterapeutycznej
Wpisał: A. Kotecka   
07.06.2017
Ś18.jpgwietlica Socjoterapeutyczna włączyła się aktywnie w Europejski Tydzień Sportu 2017. Wychowankowie Świetlicy spędzili czas na świeżym powietrzu, grając w podwórkową grę tzw. „ziemniaka", badmintona, skacząc na skakance oraz grając w piłkę nożną na piasku, a także rzeźbiąc swoje ciało na Fit Parku.
Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Dyrektor ZS w Kowalewie Pomorskim   
07.06.2017
kondolencje_sz_0706172.jpg
 
Kondolencje
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
07.06.2017
kondolencje_070617.jpg
 
Jeden sąsiad chce budować, a drugi chce wstąpić
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.06.2017
jeden_sasiad_chce_budowac_00_060617.jpgBurmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski uczestniczył w dniu 6 czerwca br. w Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników Rypińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Jako jeden z współudziałowców jednogłośnie przyjął cztery uchwały dotyczące samorządu gminy Miasta Golub-Dobrzyń.
Zobacz cały artykuł…
 
Samorządowcy ściśle współpracują
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.06.2017
sam_wspolpracuja_00_060617.jpgSamorządowcy: Burmistrz Golubia Dobrzynia Mariusz Piątkowski, Burmistrz Kowalewa Pomorskiego Andrzej Grabowski, Wójt Golubia Dobrzynia Marek Ryłowicz oraz starostowie Andrzej Okruciński i Franciszek Gutowski na kolejnym spotkaniu w dniu 6 czerwca br. omówili bieżące tematy. Włodarze rozmawiali o budowie ścieżki pieszo- rowerowej na nasypie po zlikwidowanej linii kolejowej Kowalewo- Golub- Brodnica.
Zobacz cały artykuł…
 
Wojewódzki etap XL Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Wpisał: opiekun drużyny: Jacek Olszewski   
06.06.2017

1212121.jpgDnia 27 maja 2017 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Toruniu odbył się etap wojewódzki konkursu BRD. Naszą gminę reprezentowali uczniowie  Szkoły Podstawowej z Wielkiej Łąki : Zuzanna Brzezińska, Patrycja Jasińska, Aleksander Lipiński i Kacper Kuźniar, którzy wcześniej wygrali etapy gminny, powiatowy i okręgowy.

Zobacz cały artykuł…
 
"W szachy gram matematykę znam"
Wpisał: Ewa Bąk   
06.06.2017
tlok_szachy_00_06_06_17.jpgGrupa nieformalna pod nazwą „Szach Mat Rodzice" składająca się z rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej im Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim wraz ze Stowarzyszeniem TOBIE MY    otrzymała w konkursie "Inicjuj z FiO bis" dofinansowanie w wysokości 4970 zł na realizację  projektu pod nazwą " W szachy gram matematykę znam". 
Zobacz cały artykuł…
 
Kolejny sukces
Wpisał: Benedykt Mroziński   
06.06.2017
2.jpgWspaniale  zaprezentowało się   sześcioro  uczniów klas I - III naszej szkoły w  IV Finałowym Turnieju w ramach projektu „Edukacja przez szachy w szkole", który odbył się 2 czerwca w Hali Torwar w Warszawie. Udział w nim wzięło prawie 750 dzieci z całej Polski.
Zobacz cały artykuł…
 
Dni Kowalewa, czyli Święto Sportu i Dzień Dziecka w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Karolina Kowalska, Bogdan Oskwarek   
05.06.2017
dni_kowalewa_05_06_17_000.JPGW dniu 3 czerwca br. 960 osób wzięło udział w Święcie Sportu na kowalewskim Centrum Rekreacji i Sportu. W tym dniu odbywały się równocześnie cztery imprezy: XVIII Bieg Uliczny, VII Rajd Rowerowy, otwarcie rozbudowanego skate parku i Gminny Dzień Dziecka.

Organizatorzy: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, kierownik biegu Bogdan Oskwarek i kierownik rajdu Karolina Kowalska zapewnili uczestnikom nie lada wyzwania.

Zobacz cały artykuł…
 
KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA I GMINY KOWALEWO POMORSKIE
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
05.06.2017
W związku z planowanymi ćwiczeniami Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych RENEGADE-SAREX 17/I w dniach 6-8 czerwca 2017 r. w godz. 6.00 - 19.00 (termin zapasowy 9 czerwca 2017 r.) na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie zostaną włączane urządzenia alarmowe (syren). Nadany zostanie sygnał alarmowy dotyczący zagrożenia z powietrza - ogłoszenie alarmu (dźwięk modulowany przez okres trzech minut) oraz odwołanie alarmu (dźwięk ciągły przez okres trzech minut).
 
Europejski Tydzień Sportu w Wielkiej Łące
Wpisał: Anna Szewczyk   
02.06.2017
europejsitydzsportuwwielkiejklace_00_02_06_17.jpgW dniu 28 maja 2017 r. na Kompleksie Boisk Orlik, mieszkańcy sołectwa Wielka Łąka rozegrali tradycyjne już rozgrywki sportowe - mecz piłki nożnej i siatkówki. Spotkanie zainicjowane przez Sołtysa i Radę Sołecką odbyło się w ramach IX Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
Zobacz cały artykuł…
 
Tory zwinięte i co dalej?
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.06.2017
tory_zw_i_co_dalej_02_06_17_00.jpgZapowiadana od końca lat 90-tych likwidacja linii PKP nr 209 (Bydgoszcz Wschód- Brodnica) stała się widocznym faktem. Na terenie gminy Kowalewo Pomorskie zwinięto tory i zebrano podkłady oraz kamień z nasypów.

Samorządy skupione wokół terenów po tej linii zastanawiają się nad ich przeznaczeniem. Samorządy forsują przejęcie działek i ułożenie na nich ścieżki pieszo- rowerowej o walorach turystycznych na którą pozyskają dofinansowanie unijne.

Zobacz cały artykuł…
 
Z okazji Dnia Dziecka ...
Wpisał: Agnieszka Kozłowska   
01.06.2017

dz_dziecka_01_05_17.jpgZ okazji Dnia Dziecka wszystkim pociechom
składamy życzenia samych uśmiechów,
przyjaciół stu, tysiąca przygód, bajecznych snów,
worka prezentów, uciechy bez liku, słonecznych dni,
lodów na patyku i mnóstwa, mnóstwa słodyczy.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski
oraz pracownicy Urzędu Miejskiego

 
Torowe eliminacje zakończone sukcesem wychowanków Sokoła
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
01.06.2017

miniaturka.jpgW ostatni weekend maja, na torze łódzkiego Społem, odbył się Puchar Polski juniorów młodszych w konkurencjach torowych. Zawody te były jednocześnie jedną z eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zobacz cały artykuł…
 
Bezpłatna zbiórka oleju
Wpisał: Edyta Jasińska   
01.06.2017

Firma AgroOPC Piotr Śliski, Izdby 5, 88-300 Mogilno organizować będzie na terenie gminy Kowalewo Pomorskie

bezpłatną zbiórkę oleju przepracowanego, opakowań po olejach i filtrów  z terenu nieruchomości.

Zobacz cały artykuł…
 
Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej
Wpisał: Jolanta Parda, Karolina Gręźlikowska, Justyna Bąkowska   
31.05.2017

2rrererer.jpg3 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się Rejonowy Konkurs Recytatorski pt. „Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej" pod patronatem Burmistrza Miasta Pana Andrzeja Grabowskiego.  W tym dniu obchodziliśmy 175 rocznicę urodzin patronki Szkoły Podstawowej. Konkurs ma na celu kultywowanie twórczości Marii Konopnickiej oraz rozwijanie wśród dzieci z klas 0 -III  zdolności recytatorskich.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Rodziny w naszym Przedszkolu
Wpisał: Aneta Szymańska   
31.05.2017

646464646.jpgPowiedz nam mamo, powiedz dlaczego tak się trudzisz?
Spać idziesz, gdy my już śpimy, wczesny ranek Cię budzi?
A może lepiej Cię nie pytać?
Tak będzie mądrzej i prościej, bez słów się uczyć
Od Ciebie prostej, zwyczajnej miłości".

Zobacz cały artykuł…
 
Skate park po rozbudowie- zapraszamy na otwarcie
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.05.2017
skate_park_po_rozb_31_05_17_00.jpgWłaśnie ukończono rozbudowę skate parku w Kowalewie Pomorskim. Istniejący obiekt zyskał sekcję latającą z czterema dodatkowymi elementami. Inwestycja przeprowadzona dzięki współpracy samorządu gminy Kowalewo Pomorskie, a firmy AveBmx z Warszawy, która od 2012r. organizuje obozy dla pasjonatów rowerów bmx.
Zobacz cały artykuł…
 
Kabaretowa Biesiada Śląska
Wpisał: Małgorzata Leśniak   
31.05.2017
432434.jpgW dniu 28.05.2017r w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się Kabaretowa Biesiada Śląska. Kabaret Śląski z dużym poczuciem humoru i jeszcze większym zapasem dowcipów poprowadził Grzegorz Stasiak, znany miedzy innymi z serialu „Święta wojna" czy „Nauka jazdy".
Zobacz cały artykuł…
 
VI GMINNY KONKURS ISKIERKA EKOLOGII
Wpisał: Joanna Majewska - koordynator konkurs   
31.05.2017
2121214.jpgDnia 23.05.2017r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie odbył się VI Gminny Konkurs Ekologiczny ISKIERKA EKOLOGII dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Zobacz cały artykuł…
 
VI posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.05.2017

vi_posiedzenie_komitetu_31_05_17_00.jpgW dniu 29 maja 2017 r. odbyło się VI posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT BTOF (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Bydgosko- Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego). Posiedzenie prowadził Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski - jeden z dwóch współprzewodniczący KS ZIT BTOF. Samorząd gminy Kowalewo Pomorskie reprezentował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Zobacz cały artykuł…
 
Pierwsza rocznica śmierci ks. proboszcza
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.05.2017
iroczn_sm_proboszcza_31_05_17_00.jpgW dniu 30 maja przypadła pierwsza rocznica śmierci śp. ks. kan. Bernarda Huberta Kowalewskiego. Proboszcza parafii Pluskowęsy w latach 1992- 2016. Hołd księdzu proboszczowi, jednocześnie swojemu przyjacielowi złożył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Urzędnicy zachęcają do przysiadów, pajacyków i skłonów
Wpisał: Magdalena Radko   
31.05.2017
artykul_31_05_17_00.jpgW poniedziałek 29 maja o godzinie 15:15 pracownicy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim wstali od biurek i udali się na plac za Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Kultury, by "wyprostować kości" w związku z IX Tygodniem Sportu dla Wszystkich. Urzędnicy już po raz dziewiąty gimnastykowali się na świeżym powietrzu.
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 201 - 240 z 2647
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!