Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wychowankowie Sokoła torowymi Wicemistrzami Polski !!!
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
20.10.2017

samll_picture_mini.jpgW dniach 13-15 października br. na torze kolarskim w Pruszkowie rozegrano Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym w konkurencjach nieolimpijskich, będących jednocześnie Mistrzostwami Krajowego Zrzeszenia LZS.

Zobacz cały artykuł…
 
Naukobus i interaktywna wystawa z Centrum Nauk Kopernik zawitała do Wielkiego Rychnowa
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz SP Wielkie Rychnowo   
19.10.2017

miniaturka_00002.jpg16 października br.  do naszej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie przyjechał Naukobus - czyli interaktywna wystawa naukowa pn.„ Umysł przyłapany" z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Inicjatorkami i pomysłodawczyniami tejże ekspozycji były: p. Elżbieta Arbart - były dyrektor szkoły oraz p. Iwona Michałek - poseł na Sejm VIII kadencji.

Zobacz cały artykuł…
 
Od małego uczą się pomagać
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.10.2017

odmalegouczasie_191017_00.jpg16 października br. jednostka OSP Pluskowęsy wraz ze Szkołą Podstawową im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach brała udział w biciu rekordu w jednoczesnym przeprowadzaniu rko (Resuscytacja krążeniowo-oddechowa), organizowanym przez WOŚP (https://www.wosp.org.pl/uczymy-ratowac/rekord). Jest to Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W akcji wzięło udział 62 uczniów (klasa III, IV, V, VI i VII), troje nauczycieli oraz 3 druhów. Uczniowie od małego uczą się pomagać.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania z Kęsowa
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.10.2017

podzkesowo_00191017.jpgSzanowni Państwo

Na moje ręce wpłynęły podziękowania z Gminy Kęsowo za pomoc finansową w usuwaniu skutków sierpniowej nawałnicy. Przypomnę, że na sesji rady miejskiej w dniu 27 września br. radni jednogłośnie przyjęli mój wniosek o wsparcie poszkodowanych mieszkańców tej gmin kwotą 1zł. od mieszkańca, czyli ok. 12tys.zł. Zasadę tę wypracował Konwent Burmistrzów Województwa Kujawsko- Pomorskiego na swoim posiedzeniu.
Zobacz cały artykuł…
 
Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim wyróżnieni przez władze państwowe
Wpisał: Benedykt Mroziński   
18.10.2017

11111.jpg16 października 2017 roku w Sali Mieszczańskiej w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Zobacz cały artykuł…
 
Międzywojewódzkie Mistrzostwa MTB na koniec sezonu
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska   
18.10.2017

small_01.jpgPunkty dla klubu we współzawodnictwie dzieci i młodzieży oraz zdobycie cennego doświadczenia na bardzo wymagającej górskiej rundzie - to bilans  ostatniego w tym sezonie startu kolarzy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo.

Zobacz cały artykuł…
 
XXV Diecezjalny Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
18.10.2017

small.jpgW dniu 14 października 2017 roku w  Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyły się przesłuchania konkursowe XXV Diecezjalnego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej pod patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego. Motto tegorocznego festiwalu brzmiało: „Idźmy naprzód z nadzieją". Organizowana od 1992 roku impreza ściąga do Kowalewa Pomorskiego wielu utalentowanych młodych wokalistów z całego województwa.

Zobacz cały artykuł…
 
Obóz sportowy w obiektywie
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.10.2017

obozsportowy_181017_00.jpgOd sześciu lat w gminie Kowalewo Pomorskie firma AVEBmx organizuje obozy sportowe dla pasjonatów rowerów bmx. W tym roku obóz był podwójny, bo wypoczywali na nim nie tylko pasjonaci rowerów ale i hulajnóg. Tegoroczny obóz cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 350 osób, gdzie w minionych latach było to średnio 160.

Zobacz cały artykuł…
 
Wspieramy sąsiadów w walce o zjazd autostradowy
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.10.2017
witamysasiadow_181017_00.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski reprezentował samorząd gminy Kowalewo Pomorskie w spotkaniu w spr. budowy zjazdu autostradowego w Dźwierznie, gm. Chełmża. Spotkanie miało miejsce 16 października w świetlicy wiejskiej w Dźwierznie. Autostrada w gminie Chełmża krzyżuje się z dwiema drogami wojewódzkimi w Dźwierznie jak i w Kiełbasinie.
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Nauczyciela
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.10.2017

dziennauczyciela_161017_000.jpgZ okazji Święta Edukacji Narodowej czyli popularnego Dnia Nauczyciela  w imieniu organu prowadzącego placówki oświatowe składam wszystkim dyrektorom. pedagogom oraz pracownikom szkół życzenia wszelkiej pomyślności, sukcesów w pracy z uczniami oraz dobrej współpracy z rodzicami. Uczniowie oraz nauczyciele mają stworzone warunki do pracy, nauki oraz wypoczynku. Czują się w szkołach bezpiecznie i komfortowo. Współpraca z dyrektorami szkół zaowocowała wieloma sukcesami uczniów i absolwentów, którzy kontynuując naukę w kolejnych placówkach nie muszą mieć kompleksów czy wstydzić się swojego pochodzenia- Andrzej Grabowski Burmistrz Miasta

Zobacz cały artykuł…
 
Nowy wóz bojowy dla OSP Kowalewo
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.10.2017

nowywoz_161017_000.jpgW sobotę 14 października br. w Kowalewie Pomorskim odbyła się doniosła uroczystość poświęcenia i przekazania średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego dla OSP Kowalewo Pomorskie.  Uroczystości rozpoczęły się od przejazdu przez miasto dużych wozów bojowych i wszystkich trzech pojazdów należących do kowalewskiej jednostki w asyście motocyklistów z kowalewskiego klubu Wolne Orły. 

Zobacz cały artykuł…
 
Kawiarniana audiencja u Królowej Nauk
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.10.2017

kawiarnianaaudiencja_161017_000.jpgGłówny bohater znanej wszystkim noweli „Mały książę" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego wypowiadając słowa: światem dorosłych żądzą liczby nawiązał do znanego wszystkim stwierdzenia, że „Matematyka to królowa nauka". Bez wątpienia potwierdzą to uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie. W tej placówce realizowany jest projekt grantowy MATH CAFE- matematyczne miejsce, dofinansowany przez fundację mBanku. Projekt ma na celu promowanie wśród dzieci matematyki.

Zobacz cały artykuł…
 
Promień zgasił Iskrę
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.10.2017

plomien_zgasil_161017_00.jpgPiłkarze LKS Promień na swoim boisku pokonali w dniu 14 października br. sąsiada czyli Iskrę Ciechocin. Wynik 4:1 przyniósł nam kolejne trzy punkty i ósmą lokatę w tabeli. Wszystkie 5 bramek strzelili zawodnicy Promienia. Gola samobójczego strzelił sobie sam bramkarz, który wybijając piłkę  trafił w swojego zawodnika. Piłka po odbiciu wpadła do bramki. Na mecz przybyło sporo kibiców Iskry Ciechocin oraz Promienia Kowalewo. Był zarząd klubu oraz Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Zobacz cały artykuł…
 
Julia Reda z nagrodą główną w konkursie Zachowaj Trzeźwy Umysł
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.10.2017

juliareda_161017_000.jpgUczennica klasy VII Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim Julia Reda zdobyła główną nagrodę w konkursie plastyczno-literackim w osiemnastej edycji Zachowaj Trzeźwy Umysł. Konkurs miał tytuł „Na skrzydłach przyjaźni".

Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w Centrum Olimpijskim w Warszawie w dniu 13 października br. Julii w tej uroczystej chwili towarzyszyła mama, nauczycielka Mariola Orzechowska i Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Zobacz cały artykuł…
 
Podsumowanie akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2017"
Wpisał: Renata Siwiec   
13.10.2017

sprzatanieswiata00131017.jpgCorocznie organizowana kampania „Sprzątanie Świata" ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Uczy poszanowania środowiska naturalnego i otaczającej nas przyrody, promuje proekologiczne postawy i zachowania, uświadamia nam, że stan środowiska, w którym żyjemy zależy w dużej mierze od nas samych. Dodatkowo, każdego roku to ważne przedsięwzięcie angażuje i integruje społeczności lokalne.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania
Wpisał: Renata Siwiec   
13.10.2017

sprzatanieswiata00131017.jpgSerdeczne podziękowania dla Pana Leszka Mul właściciela F. H. P. „ MAL-PAK" w Kowalewie Pomorskim za udział i zaangażowanie w tegorocznej kampanii ,,Sprzątanie Świata  Polska 2017", która odbyła się w dniach 15-16 września br., pod hasłem przewodnim„ Nie ma śmieci - są surowce ". Wykonane i corocznie przekazywane przez w/wym. firmę worki foliowe każdego roku ułatwiają uczestnikom akcji zbieranie nieczystości i przyczyniają się w znacznym stopniu do sprawnego przebiegu akcji porządkowania terenów gminy.

Zobacz cały artykuł…
 
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Wpisał: Agnieszka Kozłowska   
13.10.2017

dzienedukacji_131017.jpgZ okazji Dnia Edukacji Narodowej
wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty
życzę dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy.
Sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów.
Niech Wam sprzyja los w tej niełatwej pracy.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski
oraz pracownicy Urzędu Miejskiego
 
Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Aleksandra Kubicka   
11.10.2017
3.jpgW dniu  8.10.2017 r. w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Województwa w Warcabach Klasycznych.    W zawodach wzięła udział czternastoosobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim. Duży sukces odnieśli nasi chłopcy w kategorii do lat 13. Złoty medal zdobył Patryk Latarski, który wyprzedził innego ucznia naszej szkoły - Szymona Chromczaka.
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi wg stanu na dzień 30.09.2017r.
Wpisał: Beata Lewandowska   
10.10.2017
  • herb_000_30_03_15.jpg Ściągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 98,59 %
  • Ściągalność wieś (ogółem) - 98,15 %

Sołectwa z największą ściągalnością opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi:

  • Elzanowo - 100,14 %
  • Frydrychowo - 99,81 %
  • Zapluskowęsy - 99,50 %
Zobacz cały artykuł…
 
Bezpieczniej wzdłuż drogi powiatowej w Zapluskowęsach
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.10.2017
chodnik_zapluskowesy_00101017.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie przystąpił do budowy kolejnego chodnika przy drodze powiatowej. Po zakończeniu dwóch odcinków w Wielkiej Łące teraz mieszkańcy Zapluskowęs będą mogli bezpiecznie dojść lub dojechać rowerem do miasta. Chodnik powstanie na odcinku 1150mb. od granicy miasta, gdzie kończy się chodnik do wiaty przystankowej w Zapluskowęsach.
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Papieski
Wpisał: Dyrektor MGOK- Barbara Niewidział   
10.10.2017

papieski_small_uroczystosc10_10_2017.jpgW dniu 8 października 2017 roku w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Papieskiego. Honorowy Patronat nad uroczystością objął Pan Andrzej Grabowski Burmistrz Miasta. Przed koncertem złożono wiązankę kwiatów pod popiersiem Świętego Jana Pawła II  przy Kościele Parafialnym pw. św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Wyjazd do uzdrowiska !
Wpisał: Zyta Szymańska   
10.10.2017
Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej   informuje ,iż  jest w posiadaniu  oferty   współpracy   i wykorzystania ciechocińskiego  Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego  im. dr. Markiewicza  do  prozdrowotnego pobytu dzieci  pod nadzorem lekarzy. 
Zobacz cały artykuł…
 
Badania mammograficzne
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
10.10.2017

mammografia_01_100917.jpgW dniach 05.10. i 07.10. br. na placu przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury im. Wł.St. Reymonta w Kowalewie Pom. odbyły się badania mammograficzne, które przeprowadziła firma LuxMed Diagnostyka z Gdyni.

Do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z bezpłatnych badań finansowanych z NFZ wysłano zaproszenia. Z bezpłatnych badań skorzystało 160 pań.

Zobacz cały artykuł…
 
"Jesienne skarby"
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
10.10.2017

jesienneskarby_101017_00.jpg"Jesienne skarby"warsztaty na Osiedlu Brodnickim z liściem i szyszką w roli głównej,
6 października 2017 r.

Za oknem szaro, buro i ponuro?, a na Osiedlu Brodnickim, w świetlicy osiedlowej... razem znaleźliśmy lekarstwo na niepogodę! Przy pomocy pomysłowości i nieskończonych pokładów entuzjazmu stworzyliśmy własny sposób na walkę z nieciekawą aurą!

Zobacz cały artykuł…
 
Powiatowe sztafetowe biegi przełajowe
Wpisał: Robert Bejgier   
09.10.2017

16_small_20177_biegi.jpgW dniu 3.10.2017 w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się powiatowe sztafetowe biegi przełajowe. Naszą gminę reprezentowały zespoły dziewcząt i chłopców z SP Wielka Łąka, SP Kowalewo Pomorskie i Publicznego Gimnazjum.

Zobacz cały artykuł…
 
Hej, hej, hej sokoły ....
Wpisał: Elżbieta Kuciak-Olszewska   
09.10.2017

3small_sokoly_orly.jpg października br. w  Szkole Podstawowej w Kowalewie odbyła sie niezwykła lekcja przyrody. Na tę lekcję przybył niezwykły gość - Pan Patryk Graboń, sokolnik z okolic Pruszcza Gdańskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
Wpisał: s. Ewelina Sprada   
09.10.2017

ogolnopolskapielgrzymka_091017_000.jpg„Ja i Ty, Ty i ja, pokolenie Jana Pawła. On nauczył nas, że młodość jest zadana, że droga wolności prowadzi przez krzyż, a miłość zwycięża świat"

W środę 4 października 2017 roku uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim wraz z p. Dyrektor Renatą Falutą - Kaszubowską, p. Joanną Zwolińską i s. Eweliną Sprada uczestniczyli w XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze.

Zobacz cały artykuł…
 
Firma weszła i powstaje nowy blok
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.10.2017
firmaweszlaipowstaje_061017_00.jpgDopiero w trzecim podejściu Rypińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wyłoniło wykonawcę kolejnego bloku w Kowalewie Pomorskim. 24-rodzinny budynek powstanie przy ul. Kościuszki, obok trzech istniejących tam już bloków. Przyczyną unieważnienia dwóch poprzednich przetargów była zbyt duża różnica w cenie pomiędzy kosztorysem a złożonymi ofertami. Na obecną cenę za 1m.kw. wyrazili zgodę na wrześniowym spotkaniu wszyscy zainteresowani, którzy podpisali już umowy lokatorskie. 
Zobacz cały artykuł…
 
Przejdą bezpiecznie do sklepu, kościoła, szkoły i na obiekt sportowy
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.10.2017

przejdabezpiecznie_061017_000.jpgW we wsi Wielka Łąka zakończono długo wyczekiwaną inwestycję. Powstały dwa odcinki chodnika przy drodze powiatowej: od boiska Orlik do bloków w kierunku Józefatu oraz od kościoła do centrum wsi. Wartość inwestycji to ponad 120tys. Pokryta została w 50% przez Starostwo Powiatowe i Samorząd gminy Kowalewo Pomorskie. Wykonawca czyli zwycięzca przetargu- spółka ZGKiM Kowalewo Pomorskie pomimo deszczowych dni wywiązała się w terminie z umowy.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Seniora w kowalewskim Związku Emerytów
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.10.2017

dzienseniora_061017_000.jpgCzłonkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim w dniu 5 października br. świętowali coroczny Dzień Seniora. Na stołach pojawiło się coś na ciepło oraz kawa i ciasto, a zaproszeni goście nie mogli wyjść z podziwu nad witalnością i radością życia gospodarzy. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski i Przewodniczący Rady Jerzy Orłowski do życzeń zdrowia, radości i pomyślności dołożyli tradycyjny już talon na przejazd autokarem wycieczkowym. Panowie podziękowali za aktywny udział w życiu kulturalnym gminy.  

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 201 - 240 z 2873
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!