Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kondolencje
Wpisał: Halina Dąbrowska Dyrektor Zespołu Szkół   
30.07.2014
kondolencje_01_30_07_14.jpg
 
Dobiegły końca "Wakacje z przygodą" w Świetlicy Socjoterapeutycznej
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
30.07.2014

small.jpgDrugi tydzień „Wakacji z przygodą" był równie aktywny jak pierwszy, obfitował w przygodę i niespodzianki...

 

Zobacz cały artykuł…
 
Prace nad ZIT-em wojewódzkim trwają
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.07.2014

small.jpgW dniu 28 lipca br. Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski uczestniczył w spotkaniu 25 samorządów tworzących ZIT wojewódzki z Marszałkiem i jego przedstawicielami, aby omówić stan prac nad strategią i zakres zadań mogących być zrealizowanych w ramach RPO 2014-2020.

Zobacz cały artykuł…
 
FESTYN PARAFIALNO-MIEJSKI Św. Anny
Wpisał: Barbara Niewidział - Dyrektor MGOK   
29.07.2014

picture.jpgFESTYN PARAFIALNO-MIEJSKI Św. Anny organizowany jest od 2000 roku przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury wspólnie z Parafią p.w. Św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim. Corocznie nad festynem Honorowy Patronat obejmuje Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego Pan Andrzej Grabowski. Od kilu lat do organizacji festynu włączyło się Stowarzyszenie Integracja i Współpraca na czele z Prezesem Panem Jackiem Janiszewskim byłym mieszkańcem Kowalewa Pomorskiego. Stowarzyszenie przyjęło nazwę organizowanej imprezy „Bezpieczne i ekologiczne wakacje". W trakcie festynu odbyły się pokazy służb policyjnych i strażackich, m.in.: pierwsza pomoc -strażacy przedstawili sposoby jej prawidłowego udzielania. Policja zaś zaprezentowała pokaz tresury psa „Bolo", który cieszył się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród najmłodszych uczestników festynu.

Zobacz cały artykuł…
 
Sto lat młodej parze
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.07.2014

small.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski udzielił w dniu 26 lipca br. ślubu cywilnego pani Agnieszce Wiewiór i panu Pawłowi Kozłowskiemu. Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego czynności z zakresu rejestracji stanu cywilnego dokonuje kierownik urzędu stanu cywilnego. W myśl ust. 2 tego przepisu kierownikiem urzędu stanu cywilnego jest wójt lub burmistrz (prezydent), który może (zgodnie z art. 6 ust. 3) na stanowisko kierownika USC zatrudnić inną osobę. Taka sytuacja ma miejsce u nas, gdzie funkcję kierownika pełni p. Bożena Kliber. Jednak na wniosek Państwa Młodych ślubu udziela osobiście włodarz miasta. Węzłem małżeńskim Burmistrz Andrzej Grabowski łączy średnio jedną parę w roku.

Zobacz cały artykuł…
 
Pomoc i opieka Św. Krzysztofa
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.07.2014

small.jpgKierowcy z Kowalewa Pomorskiego oddali swoje samochody pod opiekę świętego Krzysztofa. W dniu jego święta, czyli 25 lipca ks. wikary Marek Wysocki poświęcił kilkadziesiąt pojazdów zgromadzonych na placu przy ul. Strażackiej. Wśród nich był również rower. Patrząc na rejestracje samochodów można było stwierdzić, że pochodziły nie tylko z naszego i sąsiednich powiatów ale nawet z sąsiednich województw.

Zobacz cały artykuł…
 
Wystawa Rysunku
Wpisał: Barbara Niewidział   
28.07.2014

Dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury  w Kowalewie Pomorskim zaprasza na wystawę rysunku Karoliny Tryczak która odbędzie się w dniu 01.08.2014r. o godz. 16:00.

Zobacz cały artykuł…
 
Święto Policji
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.07.2014

small_picture.jpgW dniu 23 lipca 2014r. z okazji Święta Policji, odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku obchodzona jest 95 rocznica powołania Policji Państwowej. Na uroczystość przybył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Tomasz Trawiński oraz zaproszeni goście.

Zobacz cały artykuł…
 
Będzie bardziej estetycznie
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.07.2014

male.jpgBardzo dobra współpraca z zarządcą drogi krajowej już niedługo zaowocuje poprawą estetyki kolejnych miejsc w gminie Kowalewo Pomorskie. Samorząd zawnioskował o wymianę krawężników wzdłuż krajowej 15 na ulicach: Toruńska, 23-Stycznia i Brodnicka. Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad oddz. w Bydgoszczy przystąpiła do ich wymiany. Na pierwszy ogień wzięto ul. Toruńską.

Zobacz cały artykuł…
 
Wakacyjny festyn na Osiedlu Brodnickim
Wpisał: Magdalena Hinz   
24.07.2014

small.jpgW dniu 19 lipca przewodniczący Henryk Sławiński wraz z Zarządem i Komisją Rewizyjną Osiedla Brodnickiego zaprosili mieszkańców do wspólnej zabawy na festynie osiedlowym. Wśród zaproszonych gości był Burmistrz Miasta pan Andrzej Grabowski oraz  Sekretarz Gminy pani Ewa Bąk.

Zobacz cały artykuł…
 
Sukcesy plażowej piłki ręcznej
Wpisał: Robert Bejgier   
23.07.2014

1369729330.jpgOstatnie trzy tygodnie to pasmo sukcesów szczypiornistek BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
Pożegnaliśmy strażaka
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.07.2014

small.jpgWe wtorek 22 lipca br. w kościele parafialnym w Kiełbasinie odbył się pogrzeb śp. dh Kazimierza Bazanowskiego - wieloletniego strażaka ochotnika z OSP Mlewo. We mszy św. pogrzebowej koncelebrowanej przez ks. proboszcza Piotra Igielskiego oraz kapelana strażackiego Marka Wysockiego oprócz rodziny, krewnych i znajomych brali udział również strażacy z gminy Kowalewo Pomorskie z Burmistrzem, jednocześnie prezesem Zarządu MG. OSP RP Andrzejem Grabowskim na czele. Swojego wieloletniego prezesa na miejsce wiecznego spoczynku odprowadził sztandar i druhowie z OSP Mlewo.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.07.2014

Wszystkim, którzy w tak bolesnej dla nas chwili

dzielili smutek i żal, okazali wiele serca i życzliwości

oraz wzięli udział we mszy św.

i odprowadzili na miejsce wiecznego spoczynku

śp. Kazimierza Bazanowskiego,

za okazaną Zmarłemu pamięć, za modlitwę,

wieńce i kwiaty serdeczne ,,Bóg zapłać"

 składa Żona z dziećmi i rodziną

 

 
Półmetek Wakacji z przygodą w Świetlicy Socjoterapeutycznej
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
22.07.2014

small.jpgZ poniedziałku na wtorek, tj. z 14 na 15 lipca b.r., 25 wychowanków placówki rozpoczęło „Wakacje z przygodą". Tegoroczne zajęcia letnie, zaczęto nietypowo, bo tzw. „nocką". Tego wieczoru była kolacja przy świecach, wieczorny spacer po Kowalewie, mnóstwo zabaw, konkursy i projekcja filmów.

Zobacz cały artykuł…
 
Festyn parafialny w Pruskiej Łące
Wpisał: Małgorzata Dębińska   
21.07.2014
fest_par_p_laka_20_07_14_000.jpgW niedzielę 20 lipca br. przy świetlicy w Pruskiej Łące odbył się festyn parafialny z okazji odpustu w kościele pw. św. Katarzyny i św. Małgorzaty w Wielkiej Łące.

Festyn rozpoczął się o godzinie 16.00. Dzieci miały okazję wziąć udział w grach i konkursach organizowanych przez pracowników Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Jesteśmy innowacyjni i stabilni ekonomicznie- czyli ranking Rzeczpospolitej
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.07.2014

swinka.jpgW dziesiątej, jubileuszowej edycji Rankingu Samorządów ogłaszanym przez gazetę Rzeczpospolita nie mogło zabraknąć Kowalewa Pomorskiego. Złożona ze specjalistów kapituła pod przewodnictwem Jerzego Buzka oceniała stabilność i kondycję finansową samorządów. Autorzy rankingu zebrali dane z prawie 2500 samorządów w trzech kategoriach: gmin miejskich, wiejskich oraz miast na prawach powiatu. 

Zobacz cały artykuł…
 
Wakacje z MGOK
Wpisał: Barbara Niewidział-Dyrektor MGOK   
21.07.2014
lato-wakacje-2012.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
XXI Międzynarodowy Turniej Szachowy
Wpisał: Benedykt Mroziński   
21.07.2014

small.jpgW dniach 10-16 lipca 2014 roku rozegrany został XXI Międzynarodowy Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskim. W tegorocznej imprezie  tradycyjnie wzięło udział wielu szachistów z całego kraju.  W głównych grupach turniejowych udział wzięło 298 uczestników, ponadto w turnieju błyskawicznym wystartowały 74 osoby. Liczby te sprawiają, że kowalewska impreza szachowa znajduje się wśród największych i najlepszych turniejów w kraju.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.07.2014
nekrolog_bazanowski_21_07_2014.jpg
 
Turniej Piłki Nożnej O Puchar Sołectwa Wielka Łąka
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
18.07.2014

turniej_wielka_laka_18_07_2014.jpgW dniu 5 lipca 2014r. na na Kompleksie Boisk Orlik w Wielkiej Łące został rozegrany turniej piłki nożnej o Puchar Sołectwa. W zmaganiach wzięło udział 9 drużyn: Wielka Łąka I, Plasticon, Pruska Łąka, Borówno, Wielka Łąka II, Kowalewo FC ZUS, Kowalewo Zieloni, Toruń I oraz Toruń Kebab.

Zobacz cały artykuł…
 
DRUGIE ŻYCIE SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO
Wpisał: Magdalena Charczuk   
18.07.2014

Zachęcamy do przeczytania wywiadu tygodnia przeprowadzonego przez pracownika Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu z p.Danielem Brożkiem, prezesem prowadzącego Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim toruńskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, w którym opowiada   o zbiórce przedmiotów używanych w ramach europejskiego projektu CERREC. http://www.kujawsko-pomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27345&Itemid=533

 
Spotkanie seniorów przy grillu
Wpisał: Monika Sitniewska   
18.07.2014

small.jpgKowalewscy seniorzy po raz kolejny propagowali aktywny tryb życia. W dniu 17 lipca br. Członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Kowalewa, wspólnie z koleżankami i kolegami z zaprzyjaźnionych „Związków", udali się na grilla. Takie spotkanie to już tradycja, w której seniorzy chętnie uczestniczą. Dzięki życzliwości Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim p. Barbary Niewidział seniorzy mogli piknikować w bardzo dogodnych warunkach.

Zobacz cały artykuł…
 
Remonty chodników w Kowalewie Pom.
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
18.07.2014
rem_chodnikow_000_18_07_14.jpgGmina Kowalewo Pomorskie przystąpiła do realizacji kolejnych zadań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego, jakim są przede wszystkim piesi i rowerzyści.

Zadanie pn. „Kształtowanie obszarów o szczególnym znaczeniu dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców, poprzez remont chodnika w ul. Drzymały w Kowalewie Pomorskim" realizowany jest w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi" objętego PROW 2007-2013.

Zobacz cały artykuł…
 
Zbiórki publiczne nie wymagają zezwoleń
Wpisał: Bożena Kliber - Kierownik USC i Referatu Spraw Obywatelskich   
18.07.2014

18 lipca 2014 roku zaczęła obowiązywać nowa ustawa o zbiórkach publicznych, która znosi m.in. obowiązek uzyskiwania urzędowych pozwoleń na przeprowadzenie zbiórki publicznej. Zostają one zastąpione zgłoszeniami publikowanymi na portalu, który zaczyna działać w dniu wejścia w życie ustawy.

Zobacz cały artykuł…
 
Wykorzystać możliwości ePUAP
Wpisał: Małgorzata Dębińska   
18.07.2014

epuap_000_18_07_14.jpgGmina Kowalewo Pomorskie przystąpiła do realizacji projektu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki „Partnerstwo na rzecz wykorzystywania możliwości platformy ePUAP przez JST i ich mieszkańców" w ramach Priorytetu Dobre rządzenie, działanie - wzmocnienie potencjału administracji samorządowej realizowanego wspólnie z Starostwem Powiatowym w Wąbrzeźnie, Gminą Miastem Wąbrzeźno, Gminą Dębowa Łąka, Gminą Książki. Całkowity koszt projektu to kwota 1,2 mln zł.

Zobacz cały artykuł…
 
Przyłączenie do sieci kanalizacyjnej
Wpisał: Wiesław Chmielewicz   
17.07.2014

Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim informuje, że zgodnie z art. 5 ust. pkt 2) ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie (Dz. U. 2013 poz. 1399) właściciel nieruchomości zapewnia utrzymanie czystości i porządku, poprzez przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej lub w przypadku gdy budowa sieci kanalizacyjnej jest technicznie lub ekonomicznie nieuzasadniona, wyposażenie nieruchomości w zbiornik bezodpływowy nieczystości ciekłych lub przydomową oczyszczalnię ścieków bytowych, spełniającą wymagania określone w odrębnych przepisach.

Zobacz cały artykuł…
 
Internet i komputery dla zagrożonych wykluczeniem cyfrowym
Wpisał: Joanna Krasicka - Kierownik Projektu   
16.07.2014
einclusion_000_16_07_14.jpgSzanowni Państwo
Chcąc zmniejszyć zjawisko wykluczenia cyfrowego na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie Gmina złożyła do Władzy Wdrażającej Programy Europejskie wniosek o dofinansowanie realizacji Projektu pn. Likwidacja barier wykluczenia cyfrowego na obszarze Gminy Kowalewo Pomorskie".
Zobacz cały artykuł…
 
STUDIO WOKALNE MIEJSKO - GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W KOWALEWIE POMORSKIM
Wpisał: Barbara Niewidział   
16.07.2014
wokal_17_07_2014.jpgZajęcia ruszają od września 2014 r. przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim. Prowadzone będą pod kier. mgr Remigiusza Kuźmińskiego (wokalisty, dyrygenta, nauczyciela śpiewu - absolwenta bydgoskiej Akademii Muzycznej).
Zobacz cały artykuł…
 
Przywrócenie stałej organizacji ruchu
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
16.07.2014
przejazd_kol_000_10_07_14.jpgInformujemy, ze w dniu 11.07.2014 roku o godz. 1600 została przywrócona stała organizacja ruchu dla przejazdu kolejowego linii nr 353 w km 158,566 w ciągu drogi powiatowej nr 2104C w miejscowości Mariany .

Paulina Wiśniewska
Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim
 
Kondolencje
Wpisał: MGOPS w Kowalewie Pom   
15.07.2014
konddolencje_15_07_2014.jpg
 
«« start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 nast. » koniec »»

Pozycje :: 2321 - 2360 z 2905
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!