Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 17.01.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dzień Dziecka w Kiełpinach
Wpisał: Sylwia Pawliczyn   
18.06.2014
small.jpgW dniu 14 czerwca br. Sołtys Sołectwa p. Wiesław Kraśniewski zorganizował dla dzieci spotkanie z okazji dnia dziecka. To sobotnie popołudnie było okazją do wspólnej zabawy zarówno dzieci jak i ich rodziców. Na twarzach wszystkich pociech  gościł uśmiech „od ucha do ucha".
Zobacz cały artykuł…
 
Rzemieślnicy z 1901r
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.06.2014

small.jpgMieszkaniec Torunia, urodzony Kowalewiak Zbigniew Szczepański przekazał nam wyjątkową pamiątkę. Na ręce kierownika Urzędu Stanu Cywilnego p. Bożeny Kliber wręczył fotografię z 1901r. przedstawiającą kowalewskich rzemieślników. Na zdjęciu jest dziadek darczyńcy ze strony matki pan Antonii Puchalski, który miał warsztat szewski w kubaturze rynku. W grupie tej później działał też ojciec pana Zbigniewa, z wykształcenia krawiec, Bolesław Szczepański.

Zobacz cały artykuł…
 
"Bądźmy Razem"
Wpisał: Zyta Szymańska  Kierownik MGOPS   
17.06.2014

small.jpgXX Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" oraz XIV Integracyjne Spotkania Sportowe Osób Niepełnosprawnych

Zobacz cały artykuł…
 
Wspaniała pamiątka
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.06.2014

monografia_kowalewo_17_06_2014.jpgOd 10 czerwca można w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury nabyć monografię „Gmina Kowalewo Pomorskie. Tradycja i nowoczesność". Cena 1 egzemplarza 50zł.  

Zobacz cały artykuł…
 
Mini plener malarski
Wpisał: Barbara Niewidział - Dyrektor MGOK   
17.06.2014

Zpaleta_2014.jpgapraszamy chętne dzieci i młodzież do udziału w MINI PLENERZE z udziałem studentów Instytutu Artystycznego Wydziału Malarstwa UMK w Toruniu w dniach 02.07.2014 - 04.07.2014. Prace wykonane podczas pleneru zaprezentowane zostaną na wystawie poplenerowej w dniu 07.07.2014 roku w Sali wystawowej Domu Kultury. Dla uczestników pleneru niespodzianki.

Zapisy w M-GOK do dnia 27 czerwca 2014r.

Zobacz cały artykuł…
 
Dobra passa Sokołów trwa...
Wpisał: Dariusz Osmański   
17.06.2014

small.jpgKolejny pracowity weekend zaliczyły nasze Sokoły. Tym razem wystartowały w trzyetapowym Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Gruta, który został rozegrany w miejscowościach: Gruta, Łasin i Słup.

Zobacz cały artykuł…
 
GRATULACJE
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.06.2014

gratulacje_000_16_06_14.jpgTrenerowi Robertowi Bejgier oraz piłkarkom ręcznym składam serdeczne gratulacje z okazji zajęcia III miejsca i zdobycia brązowego medalu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w kat. Młodziczka oraz srebrnego medalu za II miejsce w kat. juniorka. Dziękuję za promowanie gminy Kowalewo Pomorskie, swojej szkoły czyli Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz piłki ręcznej plażowej. Życzę kolejnych sukcesów.

Z poważaniem
Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie

 
Ucierpiał nowy płot
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.06.2014
ucierpial_plot_16_06_14_000.jpgPłot otaczający działkę wspólnoty mieszkaniowej Frydrychowo 13 i Frydrychowo 14 (gm. Kowalewo Pomorskie) z piątku na sobotę (13/14 czerwca) został zniszczony. Popękane, dziurawe przęsło, z widocznymi śladami próby całkowitego jego wyjęcia, straszy przechodniów i kierowców. Nie minął jeszcze miesiąc od ustawienia segmentów, a tu już potrzebna jest naprawa.
Zobacz cały artykuł…
 
XIV edycja Nagród Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.06.2014

xiv_edycja_n_marszalka_13_06_14_000.jpgW dniu 11 czerwca br. odbyła się XIV Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nagroda przyznawana jest za wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej, społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Uroczystość uświetnił występ wspaniałego artysty Stanisława Soyki. W ubiegłorocznej edycji Nagrodę Marszałka Piotra Całbeckiego w kategorii Innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich otrzymał Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski za rozbudowę obiektów sportowych. Jako laureat burmistrz uczestniczył również w tegorocznej gali.

Zobacz cały artykuł…
 
Nieodpłatne usługi doradcze dla wnioskodawców i beneficjentów ARiMR
Wpisał: Maria Wiśniewska Kierownik BP ARiMR w Golubiu-Dobrzyniu   
13.06.2014

arimr_logo_000_13_06_14.jpgPrezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Gross informuje, że z inicjatywy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego, od 9 czerwca wnioskodawcy i beneficjenci wsparcia z PROW 2007-2013 oraz wspólnej organizacji rynków owoców i warzyw mogą korzystać nieodpłatnej pomocy ekspertów przy Wojewódzkich Ośrodkach Doradztwa Rolniczego oraz Centrum Doradztwa Rolniczego.

Zobacz cały artykuł…
 
Zebranie wiejskie sołectwa Mlewiec
Wpisał: Katarzyna Brzycka   
12.06.2014

mlewiec_zebranie.jpgDnia 09.06.2014 roku w świetlicy wiejskiej w Mlewcu odbyło się zebranie wiejskie sołectwa Mlewiec. W imieniu Burmistrza Miasta swoją obecnością zaszczyciła mieszkańców Pani Sekretarz Gminy Ewa Bąk. Głównym tematem zebrania było przesunięcie środków funduszu sołeckiego, celem przeznaczenia jak największej kwoty na organizację tegorocznych dożynek połączonych z uroczystym otwarciem wyremontowanej świetlicy. Mieszkańcy debatowali na temat planowanego Dnia Dziecka, który odbędzie się dnia 21.06.2014 roku.

Zobacz cały artykuł…
 
GOŚCINNE SIERAKOWO
Wpisał: Przewodniczące KGW Sierakowo Marta Pawlik-Śliwa   
12.06.2014

small.jpgW dniu 5 czerwca  br. do Sierakowa przybyli szczególni goście-uczniowie jednej z klas dla Dzieci i Młodzieży Słabo Słyszącej i Niedosłyszącej w Bydgoszczy, której uczniem jest jeden z mieszkańców Sierakowa Wojtek Karaś.

Zobacz cały artykuł…
 
Sukcesy matematyczne uczniów
Wpisał: Małgorzata Kłos   
11.06.2014
small.jpegSukcesy matematyczne uczniów klas IV - VI
Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim
w roku szkolnym 2013-2014
Zobacz cały artykuł…
 
Żabki w urzędzie
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.06.2014
small.jpgŻabki, czyli grupa czterolatków z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim odwiedza lokalne instytucje i zakłady pracy. Obejrzeli już posterunek policji, straż pożarną, market, piekarnię czy ośrodek zdrowia.
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans - maj 2014
Wpisał: Natalia Kociemska   
11.06.2014
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi
wg stanu na dzień 31.05.2014r.
  • Ściągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 96,76 %
  • Ściągalność wieś (ogółem) - 95,27 % 

 

Zobacz cały artykuł…
 
Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. wicemistrzami regionu
Wpisał: Katarzyna Grabowska   
10.06.2014
small.jpgReprezentanci klas młodszych Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. w dniach 4 i 5 czerwca 2014r. wzięli udział w XVMiędzyszkolnym Konkursie  „Najlepszy Ortografik"i „Najlepszy Matematyk"o Puchar Przechodni w Zespole Szkół nr 8 w Toruniu.
Nasi uczniowie zmierzyli się z najlepszymi ortografikami i matematykami z regionu już po raz jedenasty.
Zobacz cały artykuł…
 
Fundusz w nowej siedzibie
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.06.2014

small.jpgWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu przeniósł się do nowej, własnej siedziby przy ul. Fredry 8.

Zobacz cały artykuł…
 
Samorząd przyjazny szkole
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.06.2014

small.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie otrzymał tytuł „Samorząd Przyjazny Szkole Rozwijającej Uczenie Się Uczniów". Przyznało to wyróżnienie nam Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko- Amerykańska Fundacja Wolności za realizację programu Szkoła Ucząca Się (SUS).

Zobacz cały artykuł…
 
Zaproszenie na spektakl
Wpisał: Agnieszka Kilińska-Piotrkowska   
09.06.2014

logo_small.jpg„Na tym  świecie  niczego nie możemy  być  pewni."

Eugène   Ionesco

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Dziecka w Chełmoniu, Chełmońcu i w Napolu
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.06.2014

small.jpgW dniach 6 i 7 czerwca w gminie Kowalewo Pomorskie świętowali najmłodsi. W Chełmoniu sołtys Piotr Bender oraz rada sołecka na pięknie przygotowanym placu za świetlicą wiejską gościli nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Przybyło wielu seniorów z tej wsi, aby kibicować dzieciom w zabawie. Mieszkanki przygotowały i serwowały lody, grochówę oraz kiełbaski z grilla.  O zabawy zadbały animatorki kultury z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury. Były również zjeżdżalnie i trampoliny. Słodycze w imieniu samorządu dzieciom przekazała Pełnomocnik Burmistrza Ilona Rybicka, a życzenia radny Michał Klafczyński. (fotorelacja już wkrótce).

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja na temat złożonych ankiet dot. pojemników na stałe odpady komunalne
Wpisał: Anna Dalke   
09.06.2014

Do końca kwietnia br. zbierane były w tut. Urzędzie ankiety, w których można było wyrazić swoje zdanie czy jest się za systemem workowym czy też właściciele nieruchomości chcieliby pojemniki.

Za pojemnikami było TYLKO 139 osób. Stanowi to 5,3 %  wszystkich punktów odbioru z terenu gminy Kowalewo Pomorskie.

 
INFORMACJA DOT. PRZEPROWADZONYCH BADAŃ SŁUCHU
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
09.06.2014
badanie_sluchu_000_09_06_14.jpgW dniu 5 czerwca br. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury im. Wł. S. Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyły się badania słuchu, które przeprowadziła Firma AUDIOFON Aparaty Słuchowe z siedzibą we Wrocławiu, Oddział w Golubiu - Dobrzyniu.
Zobacz cały artykuł…
 
Nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu.
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.06.2014

nie_zblizaj_sie_000_09_06_12.jpgPod takim tytułem odbywa się IV ogólnopolska edycja konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi" organizowanego przez KRUS. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem maszyn i urządzeń wykorzystywanych w pracy rolnika oraz rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej i indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkół podstawowych.

Zobacz cały artykuł…
 
SZKOŁA PODSTAWOWA W WIELKIM RYCHNOWIE MA SWOJEGO PATRONA
Wpisał: Dyrektor Szkoły Elżbieta Arbart   
06.06.2014

small.jpg 1 czerwca 2014r. był dniem szczególnym dla całej społeczności szkolnej. Tego dnia odbyło się uroczyste nadanie szkole imienia Janusza Korczaka połączone z rozwinięciem sztandaru oraz odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej patronowi. Honorowy patronat nad uroczystością objął Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie p. Andrzej Grabowski.

Zobacz cały artykuł…
 
Nowe oświetlenie w m. Gapa
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
06.06.2014
small.jpgInformujemy, że w ramach dobrej współpracy z firmą ENERGA Oświetlenie Sp. z o. o. z siedzibą w Sopocie, został zainstalowany nowy punkt świetlny w miejscowości Gapa. Aby jednak oświetlenie spełniało swoją funkcję, pozostało jeszcze zamontowanie licznika poboru energii elektrycznej.
Zobacz cały artykuł…
 
UWAGA! ZŁODZIEJE !
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
06.06.2014

uwaga_zlodzieje_small.jpg

 

 

 

Informuję, że od czasu wybudowania systemu oświetlenia zewnętrznego typu solarno-hybrydowego na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie coraz częściej dochodzi do aktów dewastacji i kradzieży poszczególnych elementów zamontowanych lamp.

Zobacz cały artykuł…
 
Czasu dużo, ale i pracy ogrom
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.06.2014
small.jpgW lipcu 2016r. Polska będzie gospodarzem Światowych Dni Młodzieży. Spodziewamy się, że w ciągu 12 dni zawitać może do nas ponad 2mln. ludzi spoza granic kraju. Pierwsze 5 dni to spotkania w poszczególnych diecezjach, zaś późniejsze 7 dni to uroczystości odbywające się jedynie na w diecezji krakowskiej.
Zobacz cały artykuł…
 
Monografia Kowalewa Pomorskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.06.2014
small.jpgW dniu 4 czerwca br. samorząd gminy Kowalewo Pomorskie zaprezentował nową monografię „Gmina Kowalewo Pomorskie. Tradycja i nowoczesność". Wybór daty nie był przypadkowy. Właśnie ten dzień to ogłoszone przez Prezydenta RP Święto Wolności związane z 25-leciem wolnych wyborów. Natomiast 2014 został ogłoszony przez sejmik województwa kujawsko pomorskiego Rokiem Ludzi Wolności.
Zobacz cały artykuł…
 
Podwójne świętowanie
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.06.2014
small.jpgPrzedszkolaki uczęszczające do niepublicznego przedszkola „Entliczek Pentliczek" w Kowalewie Pomorskim świętowały 4 czerwca br. Dzień Mamy i Taty oraz Dzień Dziecka. Dyrektor (właściciel) Sylwia Sadowska oraz wychowawczynie: Anita Olszewska, Kinga Kowalska i Małgorzata Lisewska wspólnie z dziećmi zaprosiły rodziców oraz Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Modernizacja dróg gminnych
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.06.2014
small.jpgFirma Zakład Drogowo - Budowlany S. C. K. Wilczyński & M. Wilczyński z Lubicza został w przetargu wyłoniony jako wykonawca remontów 3 dróg gminnych: Szewa- Wielka Łąka, Srebrniki- Lądy i Wielkie Rychnowo w kierunku Kamionek potrwają do VI 2015r. i kosztować będą ponad 2mln. 600tys.zł.
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 nast. » koniec »»

Pozycje :: 2321 - 2360 z 2811
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!