Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kochamy babcie i dziadków
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.01.2014
small.png

Dzień Babci i Dziadka uroczyście świętowano w szkole w Wielkiej Łące w dniu 21 stycznia br. Uczniowie klas I-III wspólnie ze swoimi wychowawcami  i dyrektorem Danutą Drożdżą przygotowali program artystyczny oraz własnoręcznie wykonali prezenty  dla ukochanych babć i dziadków. Nie zapomniano również o życzeniach świątecznych i wspólnym śpiewaniu kolęd. W podziękowaniu za trud włożony w przygotowanie obchodów tego święta wnuczęta otrzymały słodkości i uściski. Dziadkowie ukradkiem obcierali łzy wzruszenia. 

Zobacz cały artykuł…
 
IX Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek
Wpisał: Mirosława Rogowska   
21.01.2014
small.jpg

W dniu 16.01.2014 roku w Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie odbył się już IX Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek z udziałem uczniów szkół podstawowych klas IV-VI z Gronowa, Pluskowęs, Kowalewa Pomorskiego, Wielkiej Łąki oraz Wielkiego Rychnowa.   

Zobacz cały artykuł…
 
Dla kraju i rodziców
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2014
small.jpg

Każdy rodzić tak chciałby wychować swoje dziecko, aby w przyszłości móc być z siebie dumnym. Duma jest po stokroć większa, jeśli to inni chwalą ich metody wychowawcze. Właśnie taką dumę odczuwali państwo Henryka i Mieczysław Rostkowscy z Pruskiej Łąki odbierających w dniu 18 stycznia br. „Medale za zasługi dla obronności kraju". Medal ten przyznaje Minister Obrony Narodowej rodzicom, których minimum trójka dzieci odbyła służbę wojskową. 

Zobacz cały artykuł…
 
Pół wieku w miłości i harmonii
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2014

small_medale_001.jpgW dniu 18 stycznia br. cztery pary małżeńskie obchodziły 50-lecie wspólnej drogi życiowej. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP szanownym jubilatom wręczył Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski wraz z kier. USC p. Bożeną Kliber. Oprócz rodziny swoim mieszkańcom towarzyszyli radni (Justyna Wontorowska, Grzegorz Stefański i Jerzy Koralewski) oraz sołtysi (Piotr Strzelecki i Jan Trzciński). Był szampan i gromkie sto lat od najbliższych i przyjaciół. Nie zabrakło ukradkiem ścieranych łez oraz wspomnień, których przez te 50 lat nazbierało się wiele. Jubilaci pozwolili sobie nawet na tańce.  

Zobacz cały artykuł…
 
Sokoły szybują po szosach
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2014
kolarze_small.jpgKolarze Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokół działającego przy Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie podsumowali bardzo udany sezon.
Zobacz cały artykuł…
 
Pożegnany przez rzeszę przyjaciół
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2014

small.jpgW zimne, styczniowe południe tłumy przyjaciół towarzyszyły w ostatniej drodze śp. Rajmundowi „Romanowi" Zamorskiemu. Uroczystość pogrzebowa w dniu 18 stycznia br. miała bardzo podniosły charakter. Mszę świętą koncelebrowało 4 kapłanów: przyjaciel rodziny ks. prałat płk Marek Karczewski (dziekan 2 korpusu Obrony Powietrznej, proboszcza parafii p.w. św. Katarzyny w Toruniu), ks. dziekan Ryszard Kobierowski oraz wikariusze: Marek Wysocki i Adam Lis.

Zobacz cały artykuł…
 
Akcja charytatywna BANK KARTEK
Wpisał: Kamila Wojciechowska, Alina Krystyniuk   
17.01.2014

small.jpgBANK KARTEK to ogólnopolska akcja charytatywna Koła Naukowego Psychologii, funkcjonującego na Wydziale Nauk Pedagogicznych UMK, na rzecz pacjentów kujawsko-pomorskich szpitali. Akcja polega na zebraniu laurek z życzeniami od wszystkich ludzi, którzy widzą sens w niesieniu uśmiechu innym. Zebranymi laurkami organizatorzy obdarowują pacjentów z kujawsko-pomorskich szpitali.

Zobacz cały artykuł…
 
XXIV Sesja Rady Miejskiej
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.01.2014
small.jpg

Odbyta w dniu 15 stycznia br. sesja Rady Miejskiej była pokłosiem sesji z dnia 09.01.14. Wówczas to radni zapoznali się z pismem wojewody kujawsko- pomorskiego oraz z sytuacją dotyczącą radnego Zbigniewa Musiała i jego dzierżawy gruntów gminnych. (szersza informacja:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5084&Itemid=16). 

Zobacz cały artykuł…
 
Z kolędą u Seniorów
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.01.2014

small.jpgKolęda to najważniejsze wydarzenie w ciągu roku dla członków kowalewskiego  Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Jest to nie tylko okazja do wspólnego zaśpiewania kolęd, lecz także do spotkania się osób, którym często wiek lub stan zdrowia nie ułatwia podtrzymywania kontaktów towarzyskich.

Zobacz cały artykuł…
 
Przyjdź, a otrzymasz książkę ,,Dzieje Kowalewa Pomorskiego,,
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.01.2014

Z okazji 69 rocznicy wyzwolenia Kowalewa przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkową niespodziankę. W dniu 23 stycznia o godz. 13.00 w sekretariacie Urzędu Miejskiego (pokój nr 2) zainteresowani naszą historią będą mogli otrzymać książkę „Dzieje Kowalewa Pomorskiego" autorstwa prof. Jerzego Danielewicza oraz niespotykaną widokówkę wydaną w 2010r. z okazji 735-lecia Miasta Kowalewa. Ani książki, ani pocztówki nie można nigdzie zakupić.

Zobacz cały artykuł…
 
Obowiązki właścicieli nieruchomości związane z nadejściem zimy
Wpisał: Małgorzata Wegner   
17.01.2014

odsniezanie_17_01_2014.jpgW związku z nastaniem okresu zimowego przypominamy, że ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996 roku (tj. Dz. U. z 2013 r., poz. 1399) oraz regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie, przyjęty uchwałą nr XV/146/12 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 23 listopada 2012 roku, nakłada szereg obowiązków na właścicieli nieruchomości w zakresie utrzymania czystości i porządku oraz utrzymania zimowego chodników przylegających do nieruchomości.

Zobacz cały artykuł…
 
Mały ekolog dużo wie!
Wpisał: Ilona Plewa, Karolina Gręźlikowska   
16.01.2014

small.jpgDnia 8 i  9 stycznia 2014 r. odbyła się II edycja szkolnego konkursu wiedzy ekologicznej dla klas 0 - II pt. „Mały ekolog".

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Urząd Miejski   
16.01.2014
kondolencje_16_01_um.jpg
 
BUDA PSICH MARZEŃ
Wpisał: Katarzyna Brzycka   
15.01.2014

W załączeniu przekazujemy zaproszenie do wzięcia udziału w II edycji konkursu Buda Psich Marzeń organizowanego przez Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy. Więcej informacji można uzyskać na stronie fb Schroniska.

Zobacz cały artykuł…
 
XXII Finał WOŚP - "NA RATUNEK"
Wpisał: Wiktor Kamiński- Szef Sztabu WOŚP przy MGOK Kowalewo Pomorskie   
15.01.2014

small.jpgW tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała pod hasłem : NA RATUNEK. Tegoroczny dochód uzyskany w zbiórce publicznej  przeznaczony zostanie na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Już wcześnie rano wolontariusze rozpoczęli kwestę. Efektem tego jest kwota 11.916,92 zł. Uzyskane w zbiórce publicznej, licytacji oraz kiermaszu pieniądze już trafiły na konto Wielkiej Orkiestry.

Zobacz cały artykuł…
 
Zmiana stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Wpisał: Beata Nowodworska   
14.01.2014

Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim informuje o zmianie stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy Kowalewo Pomorskie. Zmiana dotyczy stawek za odpady komunalne zbierane i odbierane w sposób selektywny. Od 01 marca 2014 r. stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosić będzie 8 zł od osoby w przypadku właścicieli nieruchomości zamieszkałych, jeżeli odpady zbierane są w sposób selektywny.

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans wyszedł na zero
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.01.2014

bialns_na_zero_14_01_2014.jpgPoczątek roku to zawsze okazja do bilansów i podsumowań. Jaki był ten 2013?. Zaglądając w karty z Ewidencji Ludności możemy powiedzieć, że bilans wyszedł nam na zero. W minionym roku odnotowano 118 urodzeń oraz 118 zgonów.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Wandalizmów lamp solarnych ciąg dalszy
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
14.01.2014
Po raz trzeci odczuwamy negatywne konsekwencje bezkarnych chuligańskich zachowań. Tak jak już wcześniej informowano, w nocy 29/30 listopada 2013 r. zdewastowano lampę solarną, oświetlającą przystanek przy drodze powiatowej w m. Dylewo. Wówczas uszkodzono fundament lampy, słup i oprawę świetlną. Skradziono panele fotowoltaiczne i turbinę wiatrową.
stop_zlodziejom_14_01_2014.jpg 
Zobacz cały artykuł…
 
2014- Rok Ludzi Wolności
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.01.2014
flaga_13_01_14.jpgSejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego swoim stanowiskiem uchwalił rok 2014 Rokiem Ludzi Wolności. Poniżej przedstawiam stanowisko w całości.

Chcąc przyłączyć się do idei oddania hołdu bohaterom naszej przeszłości gmina Kowalewo Pomorskie również planuje nadać uroczystościom patriotycznym wyjątkową oprawę. Mogę tu wymienić np. publikację Monografii Kowalewa Pomorskiego czy X-lecie wstąpienia Polski do UE. (maj/czerwiec).

Zobacz cały artykuł…
 
Sesja nadzwyczajna w gminie Kowalewo Pom.
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.01.2014

sesja_9_01_14_000.jpgXXIII sesji Rady Miejskiej Kowalewo Pomorskie odbyta 9 stycznia br. poświęcona była tylko jednemu zagadnieniu. Wojewoda Kujawsko- Pomorski swoim pismem poinformowała, że radni mają obowiązek dokonania ustaleń stanu fatycznego i oceny czy przedstawione im dowody stanowią przesłankę wygaśnięcia mandatu radnego.

Zobacz cały artykuł…
 
Księżniczki, piraci, mumie i czarownice opanowały Pluskowęsy czyli karnawał czas zacząć.
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.01.2014

bal_pluskowesy_10_01_14_000.jpgDnia 10 stycznia br. odbył się w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach (gm. Kowalewo Pom.) czwarty karnawałowy bal przebierańców zorganizowany przez Radę Rodziców i radnego Jarosława Lewandowskiego. Bawiły się na nim wszyscy uczniowie, których uczęszcza do tej szkoły 123. Tego dnia byliśmy świadkami niecodziennych widoków.

Zobacz cały artykuł…
 
Oni już pomagają, a Ty?
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.01.2014

urzedasek_001_13_01_14.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie od 1 grudnia 2013r. wdraża dwa projekty pomocy w opiece nad bezdomnymi psami znajdującymi się w lokalnej przechowalni. Opieki realnej i wirtualnej nad psiakiem. Jest tylko jeden warunek- dobre serce człowieka, bo 30 psich serduszek usycha z tęsknoty.

Zobacz cały artykuł…
 
Zagrali na boisku dla Wielkiej Orkiestry, czyli piłkarze kontra tatusiowie i & mamusie.
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.01.2014
wosp_13_01_14_000.jpgNajmłodsi zawodnicy sekcji piłkarskiej LKS Promień czyli Promień Orlik Kowalewo postanowili wesprzeć muzyków z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tak jak najlepiej umieją, czyli grą na boisku. Wspólnie ze swoim trenerem Andrzejem Łukaszewskim włączyli się w 22 Finał WOŚP i w dniu 11 stycznia br. rzucili parkietowe wyzwanie ..... swoim ojcom.
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi za miesiąc listopad 2013
Wpisał: Natalia Kociemska   
11.01.2014

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi za miesiąc listopad 2013 wg stanu na dzień 31.12.2013r.

  • Ściągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 94,54 %

  • Ściągalność wieś (ogółem) - 93,01 %

 

 

Zobacz cały artykuł…
 
Droga zawiodła do przyjaciół
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.01.2014
small.jpg
W czasie tradycyjnego obchodu miasta w dniu 9 stycznia br. Burmistrz Andrzej Grabowski wyjątkowo skorzystał z zaproszenia i odwiedził państwa Felicję i Wincentego Rzymkowskich z ul. Kościuszki. 

 

Zobacz cały artykuł…
 
Duet Akordeonowy
Wpisał: Barbara Niewidział   
09.01.2014
small.jpg

W  dniu 3 stycznia 2014roku w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim gościliśmy artystów  z Ukrainy : duet akordeonowy Volodymyr  Haydyczuk , Ivan Haydyczuk i sopranistkę Olenę Maruniak. „ Nasi" młodzi artyści, bo tak można ich już nazwać   z uwagi na to , że prezentują się kolejny raz  na kowalewskiej scenie. Tym razem zaprezentowali kolędy polskie i ukraińskie oraz światowe hity muzyki  klasycznej.  Na koncercie mieliśmy  niepowtarzalną okazję usłyszeć utwory Fryderyka Chopina grane na akordeonie.

Zobacz cały artykuł…
 
KURS CHEMIZACYJNY
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
09.01.2014
powiatowy_zarzad_09_01_2014.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Z urodzinową wizytą
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.01.2014
small.jpg

Piękny jubileusz 84 urodzin świętowała 9 stycznia br. siostra zakonna Monika Teresa Gojtowska, piastująca zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Miasta.  Życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i pogody ducha złożył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Pełna wigoru i uśmiechnięta solenizantka wraz z siostrą Gabrielą i siostrą przełożoną Eweliną przyjęła gości zgodnie z polską tradycją. Najpierw była modlitwa w  kaplicy Św. Józefa w intencji zdrowia jubilatki, a później słodki poczęstunek.                                     

Zobacz cały artykuł…
 
ODWIEDZAMY CHORYCH I SAMOTNYCH
Wpisał: s. Ewelina Sprada   
08.01.2014
small.jpgGrupa uczniów z Publicznego Gimnazjum im.Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim wzięła udział u projekcie edukacyjnym „Odwiedzamy chorych i samotnych". Założeniem projektu było poznanie przez uczniów środowiska lokalnego oraz potrzeb osób chorych i samotnych. Uczniowie, którzy spotykali się na zajęciach w ramach Szkolnego Koła Caritas wspólnie wykonywali kartki świąteczne oraz bombki.
Zobacz cały artykuł…
 
Przechowalnia psów
Wpisał: Monika Lüdtke   
08.01.2014

przechowalnia_09_01_2013.jpgGrupa uczniów i nauczycieli z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim rozpoczęła nowy rok od realizacji pięknego przedsięwzięcia. Młodzież i dorośli wyszli z inicjatywą niesienia pomocy bezdomnym pieskom w znalezieniu im kochających domów.

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 nast. » koniec »»

Pozycje :: 2361 - 2400 z 2557
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!