Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Rozpoczęcie Wakacji z M-GOK
Wpisał: Barbara Niewidział - Dyrektor M-GOK   
11.08.2014
small.jpgOd poniedziałku 4.08.2014 do czwartku 14.08.2014 w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury odbywają się wakacje dla dzieci . Grupa liczy trzydzieści sześć osób w wieku od siedmiu do trzynastu lat. Organizowane są gry i zabawy ruchowe. Podczas warsztatów plastycznych dzieci rozwijają swoje zdolności manualne wykorzystując farbowany ryż , masę solną oraz malowanie na szkle.
Zobacz cały artykuł…
 
Sezon piłkarski rozpoczęty i Rypin pokonany.
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.08.2014
promien_lech_rypin_000_09_08_14.jpgPiłkarze LKS Promień Kowalewo Pomorskie mają za sobą pierwszy z trzydziestu meczy IV ligi. W dniu 9 sierpnia br. na wyjeździe podopieczni Tomasza Paczkowskiego (mieszkańca Rypina) pokonali niekwestionowanego liderowi tej tabeli drużynę Lech Rypin 2:1. Po stracie gola w 46 minucie Promyczki spięły się i gola zdobył w 82 minucie Remigiusz Spychalski, a w doliczonym czasie (92min.), przy poważnej interwencji Dawida Marskiego gospodarze strzelili sobie samobója.
Zobacz cały artykuł…
 
Słońce praży, praca wre
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.08.2014
small.jpgSierpień sprzyja pracom inwestycyjnym w gminie Kowalewo Pomorskie. Zakończono modernizację strzelnicy gminnej w Kiełpinach. Trwają prace ukończeniowe na chodniku przy ul. Odrodzenia, które wykonuje spółka ZGKiM Kowalewo Pomorskie. Układanie ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Drzymały jest właśnie na półmetku.
Zobacz cały artykuł…
 
Szkoda, że to już koniec
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.08.2014
small.jpgKolejny obóz Kowalewem Pomorskim, żegnają się kolejni uczestnicy obozu BMX. Szybko minęło 6 tygodni i kończy się trzecia edycja kolonii organizowanych  przez firmę AveBmx na kowalewskim skate parku. W tym roku, w 3 turnusach wzięło udział łącznie 150 młodych ludzi w wieku 8- 18 lat. Obóz staje się coraz bardziej Międzynarodowy, w tym roku gościliśmy uczestników z Ukrainy, Rosji (z Syberii), Łotwy, Węgier, Kazachstanu oraz polonusów z Holandii, Niemiec, Francji i Irlandii.
Zobacz cały artykuł…
 
II EDYCJA WAKACYJNYCH WARSZTATÓW W SIERAKOWIE
Wpisał: Przewodnicząca KGW Sierakowo Marta Pawlik-Śliwa   
08.08.2014
small.jpgW dniach od 30 lipca do 1 sierpnia br. panie z KGW Sierakowo zorganizowały II edycję Wakacyjnych Warsztatów- Sierakowo 2014 „ Z historią na ty" ( I edycja odbyła się  w lipcu 2013 r „ Nuda w Sierakowie się nie uda") Chętnych do udziału w wieku  od 6 do 14 lat nie brakowało, udało się  zebrać 28 uczestników ( nie licząc  ulubieńca wszystkich dzieciaków- psa Biszkopta, który wiernie im towarzyszył, a w dzień wyjazdu cierpliwie czekał na ich powrót .
Zobacz cały artykuł…
 
Wystawa prac plastycznych
Wpisał: Barbara Niewidział-Dyrektor MGOK   
07.08.2014

small.jpgW dniu 1 sierpnia br. w sali wystawowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim otwarto wystawę prac plastycznych Karoliny Tryczak studentki UMK w Toruniu Wydziału Malarstwa. Na wystawie zaprezentowane są rysunkowe akty postaci. Prace wykonane są w technikach łączonych : ołówek, tusz, węgiel. Wystawę obejrzeć można codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00- 16.00.Serdecznie zapraszamy.

Zobacz cały artykuł…
 
Mówimy stanowcze NIE przemocy w rodzinie
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.08.2014
nie_przemocy_small.jpgMinister Sprawiedliwości wyraził zgodę, aby w Kowalewie Pomorskim powstała filia Punktu Pomocy osobom pokrzywdzonym w wyniku przemocy domowej. Inicjatorzy tego pomysłu: Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Kobietom i Dzieciom- Ofiarom Przemocy „AZYL" z Torunia chcą zapewnić pokrzywdzonym nie tylko z naszej gminy, ale i z całego powiatu miejsce, gdzie będą mogły skorzystać z pomocy psychologa i prawnika.
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi
Wpisał: Sylwia Pawliczyn   
07.08.2014

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi wg stanu na dzień 31.07.2014r.

Zobacz cały artykuł…
 
Szanowni przedsiębiorcy!!
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
06.08.2014
Na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie pojawiła się możliwość zorganizowania szkolenia w  ramach  projektu  „Ekoinnowacje  drogą  do  efektywności  energetycznej  przedsiębiorstw". Szkolenie kierowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.
Celem projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej firm poprzez zmniejszenie przez nie zużycia energii. 
Zobacz cały artykuł…
 
Szanowni czytelnicy
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.08.2014

Na moje ręce wpłynęły podziękowania od organizatorów obozu BMX którymi chciałbym się z Państwem podzielić.

Ze swojej strony bardzo dziękuję mieszkańcom za ciepłe i życzliwe podejście do naszych młodych gości, za otwartość i pokazanie kowalewskiej gościnności.

Z poważaniem
Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta

Zobacz cały artykuł…
 
Konkursy i projekty
Wpisał: Magdalena Charczuk   
06.08.2014
Informuję o konkursach i projektach organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Nabory te dotyczą:
  1. Konkursu "Pieśni Niepokornej 2014".

  2. Projektu stypendialnego dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych "Zdolni na start"- rok szkolny 2014/2015.

  3. Projektu "Krok w przyszłość- stypendia dla doktorantów"- rok akademicki 2014/2015

Więcej informacji zainteresowani znajdą w załącznikach . Zachęcamy do wzięcia udziału w w/w projektach i życzymy powodzenia.

 
Osiedle Jana Kochanowskiego umie się bawić
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.08.2014
os_j_kochanowskiego_umie_sie_bawic_05_08_14_000.jpgOd 11 lat Przewodniczący Stanisław Kaznowski wraz z Zarządem Osiedla Jana Kochanowskiego (gm. Kowalewo Pomorskie) zaprasza mieszkańców na letni festyn. Wspiera go w tym Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pom., który zapewnia animacje kulturalno- sportowe.
Zobacz cały artykuł…
 
W trosce o osoby słabsze.
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.08.2014
w_trosce_o_os_slabsze_05_08_14_000.jpgOd sierpnia w gminie Kowalewo Pomorskie przybyły dwa dodatkowe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Jedno zlokalizowane przy ul. Batalionów Chłopskich koło marketu Biedronka. Natomiast drugie na nowym parkingu przy ul. Św. Mikołaja służyć będzie zmotoryzowanym interesantom urzędu, kibicom piłki nożnej czy odwiedzającym pobliski cmentarz.
Zobacz cały artykuł…
 
Dot. artykułu "Mrówka w centrum miasta"
Wpisał: Bożena Rymanowska   
05.08.2014

W związku z prowadzoną polemiką na forum „Gazety Pomorskiej " pod hasłem „Mrówka w centrum miasta" pragniemy poniżej odnieść się do podnoszonych zarzutów.

Dla terenu, na którym położona jest działka nr geodez. 217/5 i 217/8 w 0004 obr. ew. miasta Kowalewa Pom. Gmina Kowalewo Pom. nie posiada miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Zobacz cały artykuł…
 
65 Błyskawiczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Miasta
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.08.2014
65_turniej_p_noznej_03_08_14_000.jpgW dniu 3 sierpnia br. po raz 65 rozegrano Turniej Piłki Nożnej o Puchar Miasta Kowalewo Pomorskie. Organizatorami tej najstarszej w regionie i w Polsce imprezy są: Burmistrz Miasta oraz Zarząd Ludowego Klubu Sportowego „Promień".

W turnieju uczestniczyło 5 drużyn juniorskich, które zagrały w systemie każdy z każdym. Były to: PROMIEŃ Kowalewo I, PROMIEŃ Kowalewo II, DRWĘCA Golub Dobrzyń, Elana Toruń i Jedynka Aleksandrów Kujawski.

Zobacz cały artykuł…
 
Szanowni czytelnicy
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.08.2014

W załączeniu przekazuję artykuł pt. „Inwestycje pchnęły nasze dwa miasta" z 30.07.14. Zachęcam do lektury. Więcej informacji na temat rankingu gazety Rzeczpospolita zamieściliśmy już wcześniej:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5670&Itemid=16

Z poważaniem
Andrzej Grabowski Burmistrz Miasta

Zobacz cały artykuł…
 
Manpower - OFERTA PRACY
Wpisał: Monika Piróg   
04.08.2014

Manpower to światowy lider w dziedzinie HR o ponad 65-cio letniej tradycji. Nasza firma jest obecna w 82 krajach, na terenie Polski mamy 50 oddziałów. Współpracujemy z 400 000 klientów rocznie, w tym małymi i średnimi przedsiębiorstwami ze wszystkich sektorów, a także największymi światowymi korporacjami. Nasze usługi obejmują pracę tymczasową, rekrutację pracowników stałych, zatrudnienie zewnętrzne oraz doradztwo personalne.

Zobacz cały artykuł…
 
Oświetlenie solarno-hybrydowe
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
01.08.2014

solar.jpgOd czasu wybudowania systemu oświetlenia zewnętrznego typu solarno-hybrydowego na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie coraz częściej dochodzi do aktów dewastacji i kradzieży poszczególnych elementów zamontowanych lamp.

Zobacz cały artykuł…
 
W zdrowym ciele- Sportowe życie w WTZ w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Ewa Żuławska   
01.08.2014

small.jpgAktywność ruchowa pomaga człowiekowi zachować zdrowie fizyczne, psychiczne, społeczne i duchowe. Dlatego też uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim starają się utrzymać w jak najlepszej kondycji swoje zdrowie i sprawność fizyczną. Warto zaznaczyć, że podstawa tych poczynań jest Terapia Rehabilitacyjna w WTZ w ramach której Uczestnicy pod okiem Pani Michaliny - naszej fizjoterapeutki, mają do dyspozycji: Uniwersalny Gabinet Usprawnienia Leczniczego (UGUL), bieżnie, rowery rehabilitacyjne, steppery, wioślarze, rotory, przybory gimnastyczne i przybory do ćwiczeń manualnych.

Zobacz cały artykuł…
 
Mamy trzeciego podopiecznego.
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.07.2014

biszkopt.jpgPracownicy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim z radością przyjęli wiadomość, że ich kolejny podopieczny- bezdomny pies Miziak znalazł prawdziwą rodzinę. Był to drugi pupil samorządowców. Wcześniej przez 3 miesiące opiekowali się Urzędaskiem, a od lutego br. właśnie Urzędaskiem II, nazwanym przez gimnazjalistów Miziakiem (lubi się przytulać). Wiadomość o znalezieniu domu dla tego pupilka zaowocowała Urzędaskiem nr III o smacznej nazwie Biszkopt.

Zobacz cały artykuł…
 
Odkrywają krzyżackie tajemnice
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.07.2014

small.jpgStudenci Instytutu Archeologii UMK Toruń zakończyli prace na górze zamkowej w Kowalewie Pomorskim. Archeolodzy wraz z opiekunami z uniwersytetu: dr Marcinem Wiewiórem, Boguszem Wasik i Agatą Momot od dwóch lat rozkopują najwyższy punkt w mieście, chcąc ustalić co kryje teren. Gmina Kowalewo Pomorskie aktywnie wspiera młodych poszukiwaczy skarbów udostępniając nieodpłatnie obiekt Centrum, gdzie uczniowie śpią i gdzie składują znaleziska.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Halina Dąbrowska Dyrektor Zespołu Szkół   
30.07.2014
kondolencje_01_30_07_14.jpg
 
Dobiegły końca "Wakacje z przygodą" w Świetlicy Socjoterapeutycznej
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
30.07.2014

small.jpgDrugi tydzień „Wakacji z przygodą" był równie aktywny jak pierwszy, obfitował w przygodę i niespodzianki...

 

Zobacz cały artykuł…
 
Prace nad ZIT-em wojewódzkim trwają
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.07.2014

small.jpgW dniu 28 lipca br. Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski uczestniczył w spotkaniu 25 samorządów tworzących ZIT wojewódzki z Marszałkiem i jego przedstawicielami, aby omówić stan prac nad strategią i zakres zadań mogących być zrealizowanych w ramach RPO 2014-2020.

Zobacz cały artykuł…
 
FESTYN PARAFIALNO-MIEJSKI Św. Anny
Wpisał: Barbara Niewidział - Dyrektor MGOK   
29.07.2014

picture.jpgFESTYN PARAFIALNO-MIEJSKI Św. Anny organizowany jest od 2000 roku przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury wspólnie z Parafią p.w. Św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim. Corocznie nad festynem Honorowy Patronat obejmuje Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego Pan Andrzej Grabowski. Od kilu lat do organizacji festynu włączyło się Stowarzyszenie Integracja i Współpraca na czele z Prezesem Panem Jackiem Janiszewskim byłym mieszkańcem Kowalewa Pomorskiego. Stowarzyszenie przyjęło nazwę organizowanej imprezy „Bezpieczne i ekologiczne wakacje". W trakcie festynu odbyły się pokazy służb policyjnych i strażackich, m.in.: pierwsza pomoc -strażacy przedstawili sposoby jej prawidłowego udzielania. Policja zaś zaprezentowała pokaz tresury psa „Bolo", który cieszył się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród najmłodszych uczestników festynu.

Zobacz cały artykuł…
 
Sto lat młodej parze
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.07.2014

small.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski udzielił w dniu 26 lipca br. ślubu cywilnego pani Agnieszce Wiewiór i panu Pawłowi Kozłowskiemu. Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego czynności z zakresu rejestracji stanu cywilnego dokonuje kierownik urzędu stanu cywilnego. W myśl ust. 2 tego przepisu kierownikiem urzędu stanu cywilnego jest wójt lub burmistrz (prezydent), który może (zgodnie z art. 6 ust. 3) na stanowisko kierownika USC zatrudnić inną osobę. Taka sytuacja ma miejsce u nas, gdzie funkcję kierownika pełni p. Bożena Kliber. Jednak na wniosek Państwa Młodych ślubu udziela osobiście włodarz miasta. Węzłem małżeńskim Burmistrz Andrzej Grabowski łączy średnio jedną parę w roku.

Zobacz cały artykuł…
 
Pomoc i opieka Św. Krzysztofa
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.07.2014

small.jpgKierowcy z Kowalewa Pomorskiego oddali swoje samochody pod opiekę świętego Krzysztofa. W dniu jego święta, czyli 25 lipca ks. wikary Marek Wysocki poświęcił kilkadziesiąt pojazdów zgromadzonych na placu przy ul. Strażackiej. Wśród nich był również rower. Patrząc na rejestracje samochodów można było stwierdzić, że pochodziły nie tylko z naszego i sąsiednich powiatów ale nawet z sąsiednich województw.

Zobacz cały artykuł…
 
Wystawa Rysunku
Wpisał: Barbara Niewidział   
28.07.2014

Dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury  w Kowalewie Pomorskim zaprasza na wystawę rysunku Karoliny Tryczak która odbędzie się w dniu 01.08.2014r. o godz. 16:00.

Zobacz cały artykuł…
 
Święto Policji
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.07.2014

small_picture.jpgW dniu 23 lipca 2014r. z okazji Święta Policji, odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku obchodzona jest 95 rocznica powołania Policji Państwowej. Na uroczystość przybył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Tomasz Trawiński oraz zaproszeni goście.

Zobacz cały artykuł…
 
Będzie bardziej estetycznie
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.07.2014

male.jpgBardzo dobra współpraca z zarządcą drogi krajowej już niedługo zaowocuje poprawą estetyki kolejnych miejsc w gminie Kowalewo Pomorskie. Samorząd zawnioskował o wymianę krawężników wzdłuż krajowej 15 na ulicach: Toruńska, 23-Stycznia i Brodnicka. Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad oddz. w Bydgoszczy przystąpiła do ich wymiany. Na pierwszy ogień wzięto ul. Toruńską.

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 nast. » koniec »»

Pozycje :: 2361 - 2400 z 2966
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!