Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.11.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z życzeniami u naszej siostry Moniki
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.05.2014
small.jpgZ okazji imienin siostrze Monice Teresie Gojtowskiej z Zakonu Sióstr Elżbietanek życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i pogody ducha złożyli: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wraz z małżonką, ks. kanonik Ryszard Kobierowski i ks. wikary Adam Lis. Uśmiechnięta solenizantka wraz z siostrą Eweliną i siostrą Gabrielą przyjęła gości tradycyjnym tortem. 
Zobacz cały artykuł…
 
Zawiadomienie
Wpisał: Magdalena Charczuk   
05.05.2014
Zobacz cały artykuł…
 
Jednostka OSP Mlewo oddała się pod opiekę Św. Floriana
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.05.2014

small.jpgDruhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Mlewie (gmina Kowalewo Pomorskie) w dniu 4 maja br. oddali się pod opiekę Św. Florianowi. Najpierw w kościele parafialnym w Kiełbasinie mszę świętą w ich intencji koncelebrował kapelan strażacki Marek Wysocki (parafia Kowalewo) oraz ks. kanonik Piotr Igielski z Kiełbasina.  

Zobacz cały artykuł…
 
Św. Florian w gminie Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.05.2014

small.jpgTradycyjnie strażacy z gminy Kowalewo Pomorskie święto swojego patrona - Św. Floriana obchodzili w dniu 3 maja. Obchody zainaugurowała msza święta w intencji druhów strażaków celebrowana przez ks. Marka Wysockiego - kapelana strażackiego. Powagi uroczystości nadał udział sztandaru gminnego oraz wszystkich 10 sztandarów korporacyjnych - strażackich.

Zobacz cały artykuł…
 
W hołdzie Honorowemu Obywatelowi Miasta
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.05.2014

small_paiez_05_05_2014.jpgDzień 4 maja br. był wyjątkowy dla mieszkańców gminy Kowalewo Pomorskie. Uczcili oni fakt wyniesienia do tytułu świętego papieża Jana Pawła II - Honorowego Obywatela Miasta mszą świętą dziękczynną za kanonizację celebrowaną przez ks. kanonika Ryszarda Kobierowskiego. Uczestniczyły w niej sztandary: gminny, OSP Sierakowo i szkolne (szkoła podstawowa i gimnazjum z Kowalewa Pom.) oraz inny Honorowy Obywatel Miasta siostra elżbietanka Monika Teresa Gojtowska, która tego dnia obchodziła również imieniny. Był również Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, radni oraz mieszkańcy.

Zobacz cały artykuł…
 
Majówka
Wpisał: Organizatorzy   
05.05.2014

small.jpgW Kowalewie Pomorskim pierwsze majowe dni upłynęły pod znakiem imprez i uroczystości nad którymi patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Szanowny Mieszkańcu!
Wpisał: Małgorzata Dębińska   
05.05.2014
sms_system_small_10_10_2012.jpgJuż teraz masz możliwość bezpłatnego otrzymywania komunikatów informacyjnych oraz ciekawostek związanych z życiem Gminy Kowalewo Pomorskie bezpośrednio na Twój telefon komórkowy!
Zobacz cały artykuł…
 
Zmagania młodych matematyków
Wpisał: Izabella Masłowska   
02.05.2014

small.jpgKilkuletnią tradycją szkół podstawowych naszej gminy jest organizowanie i przeprowadzanie  Gminnego Konkursu Matematycznego dla klas IV-VI. W tym roku odbyła się siódma jego edycja.  Co roku najlepsi młodzi matematycy spotykają się w jednej z naszych szkół. 26 kwietnia 2014 konkurs ten odbył się w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące. Opiekunowie wraz z 33 uczniami spotkali się o godzinie 10.00. Uczestnicy konkursu w ciągu 60 minut rozwiązywali sześć zadań o różnym stopniu trudności.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejna kadencja za nami
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.05.2014

small.jpgKlub LKS Promień Kowalewo Pomorskie liczy 30 działaczy. Od prawie 20 lat prezesem jest tu Jerzy Behrendt. W klubie działają sekcje: piłki nożnej (seniorzy- trener Tomasz Paczkowski, juniorzy starsi- trener Dariusz Rozwadowski, orliki- trener Andrzej Łukaszewski i trampkarz- trener Piotr Kurkowski), szachiści- trener Benedykt Mroziński i sekcja siłowa- trener Łukasz Karpiński. Od 2012 klub przeniósł się do nowej siedziby w obiekcie Centrum Rekreacji i Sportu.

Zobacz cały artykuł…
 
A co tam w gminie słychać?
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.05.2014
small.jpgW dniu 29 kwietnia br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski zaprosił członków Towarzystwa Miłośników Kowalewa na jedenaste, tradycyjnie spotkanie, aby podzielić się planami na bieżący rok i podsumować mijający. W spotkaniu uczestniczyła także Pełnomocnik Burmistrza Ilona Rybicka,  Sekretarz Gminy Ewa Bąk i Dyrektor MGOK Barbara Niewidział. Przypomnijmy, że już w tym roku burmistrz gościł u ToMiKo dwukrotnie.
Zobacz cały artykuł…
 
Znowu nas okradli
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.05.2014

small.jpgZłodziej ponownie dał o sobie znać i ukradł elementy lamp solarowych w Bielsku i w Pluskowęsach. W ciągu roku na terenie naszej gminy miało miejsce już 11 aktów wandalizmu dokonanych na lampach solarnych. Dotychczasowy koszt ich naprawy wyniósł ponad 30 tys. zł, a przecież taką sumę można byłoby przeznaczyć na zakup co najmniej jednej dwóch nowych lampy. Do tej pory skradziono części lamp w Mlewcu, dwukrotnie Elzanowie, dwukrotnie w Dylewie, czterokrotnie  w Lipienicy i teraz w Bielsku i w Pluskowęsach.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Joanna Krasicka i Magdalena Wiśniewska   
02.05.2014
kondolencje_02_05_2014.jpg
 
Myśliwi dbają o drzewostan
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.04.2014

small.jpgMyśliwi z koła łowieckiego Knieja znani są ze swoich działań na rzecz środowiska. Ich pasją jest nie tylko odławianie zwierzyny, ale również dbanie o cały ekosystem. Dokarmiają zwierzynę, walczą z kłusownictwem, zbierają śmieci oraz sadzą drzewa.

Zobacz cały artykuł…
 
Nie każde dzieło rodzi się w bólach
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.04.2014

small.jpgWywiad z Mariuszem Wardeńskim- pedagogiem, nauczycielem muzyki Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim, a przede wszystkim autorem i kompozytorem  dwóch hymnów: gminnego i szkolnego. -Karolina Kowalska

 

Zobacz cały artykuł…
 
69. ROCZNICA WYZWOLENIA OBOZU W POTULICACH
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.04.2014
small_pitulice_28_04_2014.jpg26 kwietnia br. odbyły się uroczystości 69. rocznicy wyzwolenia hitlerowskiego Obozu "Potulice-Lebrechtsdorf" i Kwietnia Miesiąca Pamięci Narodowej. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. na cmentarzu ofiar hitleryzmu w Potulicach. Wszystkich przybyłych powitał  Sławomir Napierała - Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią. 
Zobacz cały artykuł…
 
Przedszkolny Konkurs Wiersza Ekologicznego
Wpisał: Joanna Piasecka - Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
29.04.2014

small.jpgDnia 24 kwietnia 2014 roku Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim już po raz dziesiąty zorganizowało Przedszkolny Konkurs Wiersza Ekologicznego. Na uroczyste otwarcie Jubileuszowej edycji konkursu w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury przybyli zaproszeni goście w osobach: Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie p. Andrzej Grabowski, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia p. Jerzy Koralewski, asystent Burmistrza p. Karolina Kowalska.

Zobacz cały artykuł…
 
IV Przedszkolny Ekologiczny Konkurs Plastyczny
Wpisał: Joanna Piasecka- Dyrektor Przedszkola Publicznego   
28.04.2014

small.jpgTegoroczne światowe obchody Dnia Ziemi upływają pod hasłem „Zmieniaj nawyki - nie klimat!". Z tej okazji w Przedszkolu Publicznym w Kowalewie Pomorskim odbyła się IV edycja Ekologicznego Konkursu Plastycznego. Wzięły w nim udział dzieci  z Przedszkola Publicznego nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu, Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, Pluskowęsach, oraz Mlewie, Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Kontynuacja zajęć "Młodzi bez alkoholu" w Świetlicy Socjoterapeutycznej
Wpisał: Dorota Kriger, Magdalena Wiśniewska   
28.04.2014

Świetlica Socjoterapeutyczna przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony Zdrowia w Kowalewie Pomorskim, w ramach otwartego konkursu ofert nr 3/2014  pn.  „Rozwiązywanie problemów alkoholowych w województwie kujawsko - pomorskim", zadanie 2: Programy wsparcia dla dzieci i rodzin z problemem alkoholowym,  otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 4.352,40 zł.

Zobacz cały artykuł…
 
Kowalewiacy w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.04.2014

small.jpgKatolicy na całym świecie świętują uroczystość wyniesienia na ołtarze dwóch największych papieży XX wieku. Dzień 27 kwietnia 2014r., kiedy to do grona świętych dołączą Jan Paweł II i Jan XXIII pozostanie na długo w naszych sercach. Tłumy zebrały się na placu Św. Piotra w Watykanie jak i przed telewizorami, gdzie transmitowana była msza święta beatyfikacyjna.

Zobacz cały artykuł…
 
FESTYN Z OKAZJI OBCHODÓW DNIA ZIEMI
Wpisał: Barbara Niewidział - Dyrektor MGOK   
28.04.2014
small.jpgW Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim w dniu 25.04.2014roku zorganizowano FESTYN Z OKAZJI OBCHODÓW „DNIA ZIEMI" .Impreza związana z obchodami Święta Ziemi organizowana jest już od 22 lat, na początku były to sejmiki ekologiczne, konkursy wiedzy a teraz corocznie festyn plastyczny. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży jak również wśród dorosłych.
Zobacz cały artykuł…
 
Nabór do szkoły muzycznej
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
28.04.2014

szkola_muzyczna_000_28_04_14.jpgPubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia w Golubiu-Dobrzyniu Filia w Kowalewie Pomorskim ogłasza nabory kandydatów chętnych do podjęcia bezpłatnej nauki gry na instrumentach.

Informacje:
www.psmkowalewo.com
tel. 53-53-53-786
e-mail: sekretariat@psmkowalewo.com

 
Plan przeciwdziałania skutkom suszy w regionie wodnym Dolnej Wisły
Wpisał: Edyta Jasińska   
25.04.2014
Zobacz cały artykuł…
 
JUŻ PO RAZ TRZECI ZAPŁONĘŁA W NAS ISKIERKA EKOLOGII
Wpisał: Joanna Majewska   
25.04.2014

small.jpgDnia 23.04.2014r. w Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie odbył się III Gminny Konkurs Ekologiczny ISKIERKA EKOLOGII dla dzieci w wieku przedszkolnym. Do konkursu przystąpiło dziewięcioro uczestników z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie.

 

Zobacz cały artykuł…
 
UWAGA - PRACA
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.04.2014
Ogłoszenie o prace
Ślusarz-spawacz
Wymagania:
  1. Ważny certyfikat na metodę 131/135

  2. Umiejętność czytania rysunku technicznego

  3. Doświadczenie w spawaniu stali nierdzewnej

  4. Doświadczenie zawodowe min 5 lat

  5. Znajomość przepisów BHP

  6. Umiejętności ślusarskie do wykonywania konstrukcji stalowych

Zobacz cały artykuł…
 
Dni wielkiej próby, czyli woda w basenie już jest
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.04.2014

small.jpgKowalewska pływalnia przechodzi właśnie dni wielkiej próby. Wykonawca bada szczelność 3 niecek basenowych. Eliminacja przecieków przed ułożeniem ostatniej warstwy powierzchni (płytek) wykluczy w przyszłości problemy z ucieczką wody. Niecki są zalewane wodą na kilkanaście dni i sprawdza się jej poziom. Próby wypadają bardzo dobrze.

Zobacz cały artykuł…
 
Firma weszła na teren gminy Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.04.2014
small.jpgFirma SKANSKA, która zgodnie z podpisaną umową, dokonuje modernizacji drogi powiatowej Kowalewo Pom.- Wąbrzeźno rozpoczęła również roboty na terenie naszej gminy. Firma ustawiła obowiązkowe tablice informacyjne i wyrywa korzenie pod chodnik.
Zobacz cały artykuł…
 
Historyczne porozumienie podpisane
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.04.2014

small.jpgW Ostromecku 8 kwietnia br. 25 przedstawicieli samorządów podpisało porozumienie dotyczące Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Swoje podpisy pod dokumentem złożyli: prezydenci Bydgoszczy i Torunia, starostowie bydgoski i toruński oraz burmistrzowie i wójtowie miast i gmin wchodzących w skład tych powiatów, a także burmistrzowie Łabiszyna, Szubina, Nakła nad Notecią i Kowalewa Pomorskiego. Świadkami tej historycznej chwili byli: Wojewoda Ewa Mes, Marszałek Piotr Całbecki, Poseł Teresa Piotrowska, Przewodnicząca Sejmiku Woj. Dorota Jakuta i wicepremier Jacek Rostowski.

Zobacz cały artykuł…
 
Jednogłośna zgoda na udział w ZIT-ie
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.04.2014

jedn_zgoda_na_udzial_w_zit_09_04_14_000.jpgNa sesji nadzwyczajnej w dniu 7 kwietnia br. radni gminy Kowalewo Pomorskie jednogłośnie przyjęli uchwałę wyrażającą zgodę na przystąpienie gminy do bydgosko- toruńskiego obszaru funkcjonalnego, w ramach którego wdrożony zostanie tzw. związek regionalnych Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

Zobacz cały artykuł…
 
Konwent Burmistrzów- z wojewódzką oświatą jest bardzo źle
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.04.2014

small.jpgKolejne, prawdopodobnie ostatnie w tej kadencji posiedzenie Konwentu Burmistrzów Województwa Kujawsko- Pomorskiego poświęcone było przede wszystkim oświacie w regionie oraz ZIT-om na szczeblach powiatowych.  

Zobacz cały artykuł…
 
Rzecznik Praw Dziecka przyjął zaproszenie
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.04.2014
rzecznik_praw_dziecka_00_18_04_14.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski w dniu 17 kwietnia br. osobiście przekazał Rzecznikowi Praw Dziecka Markowi Michalakowi zaproszenie na uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie patrona i rozwinięcia sztandaru. Jako Przewodniczący Honorowego Komitetu uroczystości i organ prowadzący placówkę został przyjęty przez Pana Ministra z dużą atencją. Z zadowoleniem Pan Minister podkreślał zasługi patrona- Janusza Korczaka dla dzieci. To właśnie z Jego inicjatywy 2012 ogłoszony był Rokiem Korczakowskim.
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 nast. » koniec »»

Pozycje :: 2361 - 2400 z 2749
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!