Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.09.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Sprawna melioracja majątkiem rolnika
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.03.2014
small.jpgWszyscy wiemy, że prawidłowa melioracja wpływa na plony z okolicznych pól. Jakie straty mogą spowodować podtopienia wiedzą tylko rolnicy. To im najbardziej zależy, aby rowy były wyczyszczone, a studzienki i przepusty drożne. Działająca od ponad 35 lat w Kowalewie Pomorskim Gminna Spółka Wodna w dniu 12 marca br. na walnym zebraniu delegatów podsumowała miniony rok i omówiła 2014.
Zobacz cały artykuł…
 
Panie z Towarzystwa świętowały
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.03.2014

small.jpgPanie z ToMiKo świętowały 11 marca br. W tej organizacji są one dominującą siłą, bo jest ich aż 31, natomiast panów tylko 14. Jednak płeć brzydka w tym dniu stanęła na wysokości zadania. Panowie: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, przewodniczący ToMiKo Joachim Kupski i członek zarządu Edward Gadomski wręczyli paniom kwiaty i czekoladki. Zaśpiewali również sto lat.

Zobacz cały artykuł…
 
PROBLEM BEZPAŃSKICH PSÓW NA TERENIE GMINY KOWALEWO POMORSKIE
Wpisał: Katarzyna Brzycka   
13.03.2014

Problem bezpańskich zwierząt staje się coraz bardziej dotkliwy. Bezpańskich psów, porzucanych na terenie gminy jest bardzo dużo i liczba ta z roku na rok rośnie. Z przeprowadzonej przez tutejszy organ analizy wynika, iż na przełomie lat 2011-2013 gmina zleciła wyłapywanie średnio rocznie 34 bezpańsko błąkających się psów. Największą ilość zgłoszeń zanotowano we wsiach znajdujących się na obrzeżach gminy.

Zobacz cały artykuł…
 
Organizowanie przetargów przez gminę
Wpisał: Małgorzata Wegner   
13.03.2014
Ustawa Prawo zamówień publicznych pełni kluczową rolę w procesie wydatkowania środków przez gminę. Przetarg publiczny ma na celu zapewnienie niedyskryminacyjnego dostępu do zamówień publicznych wszystkim przedsiębiorcom zdolnym do realizacji zamówienia publicznego. Tym samym, założeniem ustawy i jej celem jest zapewnienie równych szans w dostępie do dobra publicznego, poprzez wydatkowanie środków publicznych, w sposób zgodny z powszechnie obowiązującym przepisami prawa.
Zobacz cały artykuł…
 
Sołtysi podsumowali rok
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.03.2014

small.jpgW dniu 11 marca br., na corocznym spotkaniu sołtysi z gminy Kowalewo Pomorskie omówili problemy minionego roku oraz plany na 2014.  Data nie była przypadkowa. W tym dniu w kalendarzu przypada Dzień Sołtysa.

Zobacz cały artykuł…
 
Z życzeniami i z wizytą
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.03.2014
small.jpg

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski skorzystał z zaproszenia i odwiedził w dniu 7 marca  br. pana Bernarda Milarskiego i panią Erykę Górską, którzy to w październikowym pożarze stracili cały dobytek. Po kilku miesiącach spędzonych w mieszkaniu rotacyjnym od lutego zamieszkali na swoim. Nowe mieszkanie jest większe od poprzedniego i posiada toaletę. Lokatorzy są bardzo zadowoleni z tego przydziału.

Zobacz cały artykuł…
 
65-LECIE KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH W KIEŁPINACH ORAZ DZIEŃ KOBIET
Wpisał: Sylwia Pawliczyn   
11.03.2014

dzien_kobiet_kgw_kielpinysmall__11_03_2014.jpgW dniu 09.03.2014r. w sołectwie Kiełpiny odbył się jubileusz 65-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich połączony z Dniem Kobiet. Był tort jubileuszowy, toast oraz odśpiewane sto lat. Paniom, które zaszczyciły swoją obecnością wręczono kwiatki z okazji Dnia Kobiet.

Zobacz cały artykuł…
 
II Gminny Konkurs KOWALEWO POMORSKIE - MOJA MAŁA OJCZYZNA 
Wpisał: Anna Jarecka, Marzanna Siergiej ,Grażyna Zacharek   
11.03.2014
small.jpgDnia 1 marca 2014 roku   odbył się II Gminny Konkurs „KOWALEWO POMORSKIE -MOJA MAŁA OJCZYZNA".  Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem  objął Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans - luty 2014
Wpisał: Natalia Kociemska   
11.03.2014

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 28.02.2014r.

Ściągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 95,51 %

Ściągalność wieś (ogółem) - 95,24 %

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.03.2014
kondolencje_001_11_03_14.jpg
 
Kondolencje
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska   
10.03.2014
jondolencje_rychnowo_2014_10_03_2014.jpg
 
Rolnicy walczą o swoją przyszłość
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.03.2014

small.jpgRolnicy z powiatu golubsko- dobrzyńskiego i wąbrzeskiego po raz kolejny protestowali blokując rondo w Lipnicy na przecięciu DK nr 15 i DW nr 534 (trasy Toruń-Brodnica i Wąbrzeźno -Golub-Dobrzyń). W dniu 7 marca br. setka zdesperowanych hodowców świń protestowała przeciwko drastycznym spadkom cen żywca. O swoich problemach mówili ich przedstawiciele m.in. Piotr Kokoszko, czy Jerzy Behrendt.

Zobacz cały artykuł…
 
INFORMACJA DOT. PRZEPROWADZONYCH BADAŃ SŁUCHU
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
10.03.2014

badanie_sluchu_000_10_03_14.jpgW dniu 5 marca br. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury im. Wł.S. Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyły się badania słuchu, które przeprowadziła Firma APH-MED Centrum Badania Słuchu z Warszawy. Badaniami zostali objęci mieszkańcy gminy Kowalewo Pomorskie powyżej 50 - go roku życia oraz osoby z upośledzeniem słuchu. Na zaproszenie odpowiedziało 21 osób.

 

Zobacz cały artykuł…
 
PROGRAM WYRÓWNYWANIA RÓŻNIC MIĘDZY REGIONAMI II
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
06.03.2014

W związku z otrzymanym pismem z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko - Pomorskiego uprzejmie informuję, iż PFRON ogłosił nabór wniosków na realizację projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami II" w roku 2014. W ramach Programu można aplikować o środki PFRON w różnych obszarach.

Szczegóły dotyczące Programu dostępne są na stronie PFRON (www.pfron.org.pl) oraz na stronie internetowej Województwa Kujawsko - Pomorskiego (www.kujawsko-pomorskie.pl), zakładka Niepełnosprawni. Zachęcam do zapoznania się z przedstawionymi projektami.

 
"NOWY ZAWÓD - NOWA SZANSA" - nowy nabór
Wpisał: Agnieszka Grzelak   
06.03.2014
loga_projekt_06_03_2014.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Pamiątkowa ścianka naszych pupili
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.03.2014

small.jpgOd niedawna w budynku ZGKiM można podziwiać pamiątkową ściankę poświęconą psiakom, które zostały zaadoptowane przez cztery lokalne zakłady pracy. W ten sposób instytucje, obejmujące swoim patronatem fiansowym bezdomne zwierzęta, chcą uwiecznić wizerunki pupili, wziętych pod opiekę. Fotografie przedstawiają 4 pieski, a mianowicie Miziaka, Przylepę, Komunalnika oraz MOPSika. Warto wskazać, iż Miziak, Komunalnik oraz Przylepa są kolejnymi pupilkami lokalnych zakładów pracy. Pierwsi podopieczni Urzędu Miejskiego, ZGKiM oraz MGOK szybko znalazły rodzinny dom.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dot. funkcjonowania PSZOK-u
Wpisał: Beata Nowodworska   
06.03.2014

pszok_001_05_03_14.jpgInformujemy, iż zgodnie z uchwałą Nr XV/147/12 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim z dnia 23 listopada 2012 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o przy ul. Brodnickiej 1 znajduje się punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Zobacz cały artykuł…
 
Toruń stolicą światowego biznesu
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.03.2014

small.jpgTłumy słuchaczy uczestniczyły w sesji inaugurującej XXI Forum Gospodarcze w dniu 3 marca br. Goście z całego świata dyskutowali o pozycji naszego kraju na tle Europy, globalnej sytuacji ekonomicznej i o ostatnich wydarzeniach za wschodnią granicą.

Zobacz cały artykuł…
 
X URODZINY GIMNAZJUM
Wpisał: Renata Faluta-Kaszubowska- Dyrektor Publicznego Gimnazjum   
04.03.2014
small.jpg28 lutego 2014 r., odbyła się uroczystość 10-lecia Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim. W tym roku szkolnym to najważniejsze  nasze święto.

Zobacz cały artykuł…
 
Rozgrzewka przed rundą
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.03.2014
small.jpgZwycięstwem 2:1 zakończył się ostatni mecz sparingowy piłkarzy Promień Kowalewo Pomorskie z Rol-Ko Konojady. Spotkanie miało miejsce 1 marca br.
Zobacz cały artykuł…
 
Pamiętaliśmy o żołnierzach wyklętych
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.03.2014
small_kowalewo_2014.jpgNarodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.

 

śp. Lech Kaczyński
Prezydent RP

Zobacz cały artykuł…
 
Bal z przesłaniem w tle
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.03.2014

small.jpgJuż po raz XIX, tym razem 1 marca br. odbył się coroczny bal Grupy CZAS. Jest to organizacja działająca od 20 lat w gminie Kowalewo Pomorskie i skupiająca osoby walczące z uzależnieniem alkoholowym. Organizatorzy: p. Mirosław Kowalski i p. Grażyna Róg Idzikowska zaprosili członków z organizacji działających w Brodnicy, Wąbrzeźnie, Świeciu, Grudziądzu, Toruniu, Gdańsku, Warszawie, Tucholi, Chojnicach oraz w Kowalewie. Zainteresowanie przeszło ich oczekiwanie. Przybyło 150 osób. To prawie 30% więcej niż w roku ubiegłym.

Zobacz cały artykuł…
 
Waloryzacja emerytur i rent rolnych od 1 marca 2014 r.
Wpisał: Agnieszka Malińska   
28.02.2014

Od 1 marca 2014 r. kwoty świadczeń emerytalno-rentowych przysługujących do 28 lutego 2014 r. podlegają waloryzacji wskaźnikiem waloryzacyjnym wynikającym z ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 1440 z późn. zm.) wynoszącym 101,6%.

Zobacz cały artykuł…
 
ZIT - do pojednania daleko
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.02.2014
small.jpgW dniu 27 lutego br., tym razem Marszałek Piotr Całbecki zaproponował inną formę kompromisu w temacie ZIT (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne). Zaprosił  przedstawicieli miast i gmin, które miałyby być członkami ZIT-u. Dyskusja była bardzo gorąca. Pojawiły się na niej kolejne propozycje. Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, stwierdził, że w obecnej sytuacji najkorzystniejsze byłoby powołanie dwóch ZIT-ów ściśle ze sobą współpracujących.
Zobacz cały artykuł…
 
86 lat działalności na rzecz rozwoju wsi
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.02.2014
small.jpgCzłonkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Kowalewie Pomorskim właśnie obchodzą 86 urodziny wspólnego działania. W dniu 26 lutego br. był tort, toast, wspólne sto lat i tańce. Zaproszeni goście składali paniom życzenia kolejnych lat pracy na rzecz rozwoju środowiska wiejskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Bezpieczne białe ferie w oddziałach przedszkolnych SP Kowalewo
Wpisał: Ilona Wrzesińska   
28.02.2014
small.jpgFerie to czas, na który z utęsknieniem czekają dzieci. Zabawy na śniegu, mnóstwo wrażeń i zimowe szaleństwo to coś, co uwielbiają. Priorytetową zasadą podczas zimowych zabaw jest bezpieczeństwo. Rolą wychowawców jest uświadamianie dzieciom sytuacji bezpiecznych, jak również tych zagrażających życiu i zdrowiu.
Zobacz cały artykuł…
 
Życzenia
Wpisał: Burmistrz Miasta   
28.02.2014

Z okazji uroczystego jubileuszu 10-lecia
Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim
pragnę złożyć najserdeczniejsze gratulacje
i szczególne wyrazy uznania dla Dyrekcji,
Grona Pedagogicznego, uczniów i pracowników szkoły.

Zobacz cały artykuł…
 
Szanowni czytelnicy
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.02.2014
Na łamach gazety Kurier Golubsko-Dobrzyński (wydanie 26.02.14) zamieściłem moje stanowisko w temacie drogi Kowalewo- Wąbrzeźno. Zachęcam do zapoznania się również z artykułem z dnia 23.01.14., który zapoczątkował dyskusję: http://www.kowalewopomorskie.pl/

Z poważaniem
Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta

 
Promują naszą gminę
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.02.2014
bloomberg_businessweek_tzmo_i_2014_000.jpg Zachęcam do zapoznania się z artykułem ze styczniowego wydania Bloomberg Businessweek Polska pt „Słynne na cały świat" o ekspansji Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych oraz o filii w Kowalewie Pomorskim (str. 53 i 54). Korzystając z okazji bardzo dziękuję prezesowi TZMO Jarosławowi Józefowiczowi oraz prokurentowi Plasticy Romanowi Grzymowiczowi za dotychczasową współprace i promowanie gminy Kowalewo Pomorskie na całym świecie.

Z poważaniem
Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta

 
Półkolonie Zimowe niestety już za nami !
Wpisał: Justyna Kalinowska   
26.02.2014

small.jpgPrzez 5 dni 30-osobowa grupa dzieci w wieku od 6 do 13 lat z naszej gminy uczęszczała na zorganizowane zajęcia w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury. Dzieci pod opieką Kamili Wojciechowskiej i Justyny Kalinowskiej miały zapewnione twórcze i edukacyjne zabawy dostosowane do wieku i zainteresowań uczestników, zabawy ruchowe i edukacyjne oraz materiały dydaktyczne i plastyczne.

 

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 nast. » koniec »»

Pozycje :: 2361 - 2400 z 2648
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!