Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

CHÓR 730-LECIA KOWALEWA POMORSKIEGO W BIESZCZADACH
Wpisał: Joachim Kupski   
26.06.2014

small.jpgChór jak nie śpiewa- to kombinuje, co by tu zrobić w wakacyjnym klimacie- pod koniec kolejnego sezonu. Padło na wyjazd w Bieszczady. Dlaczego akuratnie tam, to natchnienie, którego doznała nasza Pani Dyrektor, a która ogółowi się spodobała. No więc w bojowych nastrojach wsiedliśmy do autobusu popołudniową porą i nad ranem byliśmy na miejscu w Polańczyku. Szybko rozlokowaliśmy się w Domu Gościnnym „EWA", i zaraz po śniadaniu ruszyliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości, śpiewaliśmy na mszy świętej .

Zobacz cały artykuł…
 
Spółdzielcy podsumowują i planują.
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.06.2014

small.jpgCzłonkowie Spółdzielni Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim na zebraniu w dniu 23 czerwca br. podsumowali rok 2013 i poczynili plany na bieżące. Wybrali również Radę Nadzorczą na kolejną kadencję w składzie: Przewodniczący Józef Kinal, z-ca Elżbieta Górna, sekretarz Bożena Sitniewska i członkowie w poszczególnych komisjach: Kom. Zasobów Mieszkaniowych (Roman Misiaszek, Bolesław Zakrawacz, Józef Rymanowski), Kom. Rewizyjna (Katarzyna Grabowska, Czesława Barańska, Jadwiga Dembińska) oraz Kom. Windykacyjna i Należności (Barbara Marszałkowska, Elżbieta Górna i Bożena Sitniewska).

Zobacz cały artykuł…
 
Zebranie wiejskie w Wielkim Rychnowie, czyli czy czekają nas powtórki przedwyborczych obietnic?
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.06.2014

small.jpgSpołeczność wsi Wielkie Rychnowo w dniu 24 czerwca br. na zebraniu podsumowała pierwsze półrocze mijającego 2014r. Omówiono wydatki na utrzymanie dróg, chodników i świetlicy wiejskiej. Podziękowano burmistrzowi za sfinansowanie w ¾ kosztów odśnieżania dróg wiejskich, przez co budżet sołecki może wykonać inne prace związane z modernizacją dróg osiedlowych.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania Sołectwa
Wpisał: Renata Kałuża   
26.06.2014
small.pngDyrektor Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach w imieniu Społeczności Szkolnej i Rady Rodziców, w związku z kończącym się rokiem szkolnym pragnie podziękować za wsparcie i wszelką pomoc :
Zobacz cały artykuł…
 
BIWAK ZUCHOWY WIOSKA SMERFÓW
Wpisał: Ilona Plewa   
26.06.2014

small.jpgW dniach 18-20.06.2014 r. w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim zorganizowany został biwak zuchowy „Wioska Smerfów". W biwaku udział wzięły gromady zuchowe działające na terenie Hufca Golub-Dobrzyń - „Pogromcy Gargamela" z Kowalewa Pomorskiego i „Piorunki" z Golubia-Dobrzynia.

Zobacz cały artykuł…
 
Mali ratownicy
Wpisał: Ilona Wrzesińska  nauczyciel wychowania przedszkolnego   
26.06.2014

small.jpgZ reguły to dorośli są szkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a rzadziej dzieci. Jednak to właśnie one działają instynktownie: są otwarte i bezpośrednie, nie odczuwają strachu.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Dziecka w Pluskowęsach
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.06.2014

small.jpgMieszkańcy wsi Pluskowęsy tradycyjnie w czasie Bożego Ciała zorganizowali festyn dla dzieci.

Zobacz cały artykuł…
 
III POWIATOWY KONKURS Z FIZYKI "CZAS NA ZABAWĘ Z FIZYKĄ"
Wpisał: Arleta Walenda   
25.06.2014

small.jpg4 czerwca 2014 roku w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim odbył się III Powiatowy Konkurs z Fizyki pt.: „Czas na zabawę z fizyką", gdzie drużyny gimnazjów z powiatu golubsko - dobrzyńskiego łączą wiedzę i umiejętności z dobrą zabawą.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejny rok na plusie.
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.06.2014

small.jpgZakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim na własnym garnuszku jest już 12 lat. W czerwcu 2002r. przekształcił się w spółkę ze 100% udziałem samorządu gminnego. W dniu 24 czerwca br. nastąpiło podsumowanie sytuacji ekonomiczno-finansowej za rok 2013, który zamknięto zyskiem ponad 80tys.zł brutto .

Zobacz cały artykuł…
 
Umowy podpisane- czas na realizację
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.06.2014

small.jpgW dniu 24 czerwca br. samorząd gminy Kowalewo Pomorskie podpisał dwie umowy na realizację zadania bardzo mocno związanego z ekologią i ważnego dla społeczeństwa. Samorząd przystąpił do skanalizowania i zwodociągowania kolejnego terenu przeznaczonego w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod działki budowlane.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja w sprawie progów zwalniających w ulicy Fosa Jagiellońska
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
25.06.2014

progi_27_06_2014.jpgZasady umieszczania progów zwalniających reguluje załącznik do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w spr. szczegółowych warunków technicznych i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (Dz. U. z 2003 r., Nr 220, poz. 2181 z późn. zm.).

Zobacz cały artykuł…
 
Mistrzostwa Polski Juniorów
Wpisał: Magdalena Błach   
23.06.2014

small.jpgMistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 w Trójboju Siłowym Klasycznym oraz Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Klasycznym Kielce 20.06.2014.

Zobacz cały artykuł…
 
Ostatni mecz zakończony zwycięstwem
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.06.2014

small.jpgZwycięstwem nad Spartą Brodnica 1:0 zdobytym na trzy minuty przed końcem spotkania kończy LKS Promień Kowalewo Pomorskie rundę wiosenną czwartej ligi. Strzelcem gola był Tomasz Zieliński.

Zobacz cały artykuł…
 
Poznajemy ludzi z pasją
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.06.2014

small.jpgDzięki nowej akcji zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczna w Kowalewie Pomorskim możemy poznać ludzi z pasją, którzy wywodzą się z naszej gminy.

Zobacz cały artykuł…
 
Program Rewitalizacji Miast - zaproszenie do wzięcia udziału w ankiecie
Wpisał: Magdalena Gadomska   
23.06.2014

W imieniu Firmy DORFIN sp. z o.o. - która opracowuje „Program Rewitalizacji Miast", będący częścią realizowanego przez firmę DELOITTE „Programu działań dla miejskich obszarów funkcjonalnych Bydgoszczy i Torunia w nowej perspektywie finansowej 2014-2020" - zapraszam Państwa do wzięcia udziału w badaniu ankietowym  nt. potrzeb rewitalizacyjnych umożliwiającym zgłoszenie pomysłów dotyczących poprawy warunków życia w mieście.

Zobacz cały artykuł…
 
Ja i mój region - 10 lat w Unii Europejskiej
Wpisał: Danuta Płuciennik-Dębińska   
20.06.2014
small.jpgMiło nam poinformować, że Jagoda Cyrwus,  uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące znalazła się wśród 12 nagrodzonych uczestników konkursu plastycznego „Ja i mój region - 10 lat w Unii Europejskiej".
Zobacz cały artykuł…
 
Przedszkolacy z wizytą w Jura Parku
Wpisał: Marcin Działdowski   
20.06.2014

small.jpgWycieczki w edukacji przedszkolnej, zarówno piesze jak i autokarowe przynoszą ogromne korzyści. Dzieci bezpośrednio obserwują i poznają otaczający je świat. Zajęcia prowadzone w sali, choćby najbardziej ciekawe, nie zastąpią zobaczenia czegoś
w rzeczywistości. Poza poznawczym i emocjonalnym aspektem, wycieczki zaspokajają również potrzebę ruchu, co nie zawsze jest możliwe w sali, czy w ogrodzie przedszkolnym.

Zobacz cały artykuł…
 
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej
Wpisał: Robert Bejgier   
20.06.2014

small.jpgW dniach 13-15.06.2014 w Szczecinie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej. W zawodach wystartowały 54 zespoły.

Zobacz cały artykuł…
 
Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkolaków - WIOLINKI 2014
Wpisał: Iwona Zegarska  nauczyciel Przedszkola Publicznego   
20.06.2014

small.jpgW czwartek 12.06.2014r w MGOK w Kowalewie Pomorskim odbył się „Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkolaków - WIOLINKI 2014".  Jest to jedna z większych uroczystości organizowanych przez Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim, w której oprócz rodziców naszych wychowanków, dziadków, zaproszonych gości uczestniczą również rodzice z dziećmi, które dopiero od nowego roku szkolnego rozpoczną edukację przedszkolną.

Zobacz cały artykuł…
 
III Wojewódzki Festiwal Konkursów o Pszczołach
Wpisał: Mariusz Wardeński n-l Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim   
20.06.2014
small.jpgW dniu 06.06.2014r. podczas festynu zorganizowanego przez Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wąbrzeźnie odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Festiwalu  Konkursów o Pszczołach.
Zobacz cały artykuł…
 
Modernizacja dróg gminnych na półmetku
Wpisał: Joanna Jesionkowska   
20.06.2014
mod_drog_na_pol_000_20_06_14.jpgW wyniku ogłoszonego przez samorząd gminy przetargu nieograniczonego, wykonawca Zakład Drogowo-Budowlany S. C. K. Wilczyński & M. Wilczyński z Rogowa rozpoczął roboty budowlane związane z przebudową dróg. Zgodnie z zawartą umową dokona on przebudowy następujących dróg gminnych:
  • Srebrniki Lądy;

  • Wielka Łąka - Szewa;

  • Wielkie Rychnowo - Nowy Dwór.

Zobacz cały artykuł…
 
Przywrócenie stałej organizacji ruchu
Wpisał: Marek Beiger   
18.06.2014
Informujemy o przywróceniu stałej organizacji ruchu dla drogi gminnej nr 110107C w miejscowości Wielkie Rychnowo (przejazd w km 157,959).
 
Dzień Dziecka w Kiełpinach
Wpisał: Sylwia Pawliczyn   
18.06.2014
small.jpgW dniu 14 czerwca br. Sołtys Sołectwa p. Wiesław Kraśniewski zorganizował dla dzieci spotkanie z okazji dnia dziecka. To sobotnie popołudnie było okazją do wspólnej zabawy zarówno dzieci jak i ich rodziców. Na twarzach wszystkich pociech  gościł uśmiech „od ucha do ucha".
Zobacz cały artykuł…
 
Rzemieślnicy z 1901r
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.06.2014

small.jpgMieszkaniec Torunia, urodzony Kowalewiak Zbigniew Szczepański przekazał nam wyjątkową pamiątkę. Na ręce kierownika Urzędu Stanu Cywilnego p. Bożeny Kliber wręczył fotografię z 1901r. przedstawiającą kowalewskich rzemieślników. Na zdjęciu jest dziadek darczyńcy ze strony matki pan Antonii Puchalski, który miał warsztat szewski w kubaturze rynku. W grupie tej później działał też ojciec pana Zbigniewa, z wykształcenia krawiec, Bolesław Szczepański.

Zobacz cały artykuł…
 
"Bądźmy Razem"
Wpisał: Zyta Szymańska  Kierownik MGOPS   
17.06.2014

small.jpgXX Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" oraz XIV Integracyjne Spotkania Sportowe Osób Niepełnosprawnych

Zobacz cały artykuł…
 
Wspaniała pamiątka
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.06.2014

monografia_kowalewo_17_06_2014.jpgOd 10 czerwca można w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury nabyć monografię „Gmina Kowalewo Pomorskie. Tradycja i nowoczesność". Cena 1 egzemplarza 50zł.  

Zobacz cały artykuł…
 
Mini plener malarski
Wpisał: Barbara Niewidział - Dyrektor MGOK   
17.06.2014

Zpaleta_2014.jpgapraszamy chętne dzieci i młodzież do udziału w MINI PLENERZE z udziałem studentów Instytutu Artystycznego Wydziału Malarstwa UMK w Toruniu w dniach 02.07.2014 - 04.07.2014. Prace wykonane podczas pleneru zaprezentowane zostaną na wystawie poplenerowej w dniu 07.07.2014 roku w Sali wystawowej Domu Kultury. Dla uczestników pleneru niespodzianki.

Zapisy w M-GOK do dnia 27 czerwca 2014r.

Zobacz cały artykuł…
 
Dobra passa Sokołów trwa...
Wpisał: Dariusz Osmański   
17.06.2014

small.jpgKolejny pracowity weekend zaliczyły nasze Sokoły. Tym razem wystartowały w trzyetapowym Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Gruta, który został rozegrany w miejscowościach: Gruta, Łasin i Słup.

Zobacz cały artykuł…
 
GRATULACJE
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.06.2014

gratulacje_000_16_06_14.jpgTrenerowi Robertowi Bejgier oraz piłkarkom ręcznym składam serdeczne gratulacje z okazji zajęcia III miejsca i zdobycia brązowego medalu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w kat. Młodziczka oraz srebrnego medalu za II miejsce w kat. juniorka. Dziękuję za promowanie gminy Kowalewo Pomorskie, swojej szkoły czyli Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz piłki ręcznej plażowej. Życzę kolejnych sukcesów.

Z poważaniem
Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie

 
Ucierpiał nowy płot
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.06.2014
ucierpial_plot_16_06_14_000.jpgPłot otaczający działkę wspólnoty mieszkaniowej Frydrychowo 13 i Frydrychowo 14 (gm. Kowalewo Pomorskie) z piątku na sobotę (13/14 czerwca) został zniszczony. Popękane, dziurawe przęsło, z widocznymi śladami próby całkowitego jego wyjęcia, straszy przechodniów i kierowców. Nie minął jeszcze miesiąc od ustawienia segmentów, a tu już potrzebna jest naprawa.
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 nast. » koniec »»

Pozycje :: 2361 - 2400 z 2873
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!