Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.04.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pierwsze zwycięstwa Młodych Lwów
Wpisał: Akademia Piłkarska Młode Lwy   
08.12.2016
lwy_w_lubuczu_08_12_16_00.jpgW dniu 04.12.2016 roku w Lubiczu odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej, w którym wzięły udział drużyny Akademii Piłkarskiej „Młode Lwy" Kowalewo Pomorskie. Największy sukces odnieśli piłkarze w kategorii skrzat (rocznik 2010-2011), którzy zajęli pierwsze miejsce. Pokonali Orlik Lubicz 2:0 (obie bramki zdobył Franciszek Lipiński), zremisowali 0:0 z TAF Toruń i pokonali drugą drużynę Młodych Lwów 1:0 (gol Franciszka Lipińskiego).
Zobacz cały artykuł…
 
Kolejna edycja resortowego programu Maluch plus 2017
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
08.12.2016

maluch_plus_2017_07_12_16.jpgUprzejmie informuję, iż na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej została ogłoszona kolejna edycja Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech „Maluch plus" 2017.

Zobacz cały artykuł…
 
Świąteczno- sportowe emocje
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.12.2016
swiateczno_sport_emocje_02_12_16_00.jpgNa IV Mikołajkowym Turnieju w piłkę nożną halową o puchar Dyrektora Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim atmosfera rywalizacji przebiła odrobinę atmosferę świąteczną. Do walki w dniu 2 grudnia br. stanęło 6 drużyn gimnazjalnych. Młodych piłkarzy dopingowali gimnazjaliści w Kowalewa, dyrekcja szkoły oraz Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Trzy uroczystości na imieniny patrona
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.12.2016
trzy_uroczystosci_06_12_16_000.jpgParafia p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Kowalewie Pomorski w dniu 6 grudnia br. świętowała potrójnie. W dzień odpustu, czyli w imieniny swojego patrona dokonano uroczystego bierzmowania młodzieży oraz wprowadzono relikwie bł. Karoliny Kózkówny. Mszę świętą pod przewodnictwem J.E. ks. bp Józefa Szamockiego koncelebrowali również: ks. dziekan Piotr Igielski (proboszcz parafii Kowalewo), wice dziekan Feliks Wnuk Lipiński oraz ks. kanonik Ryszard Kobierowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Pomocnicy czarownicy czyli przedszkolna zabawa andrzejkowa
Wpisał: M. Lipka i I. Zegarska - nauczycielki Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pom.   
07.12.2016

17.jpgAndrzejki to stara ludowa tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Dziś tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawę  z dziećmi.

Zobacz cały artykuł…
 
Kowalewscy szachiści grali dla Polonii
Wpisał: Benedykt Mroziński   
06.12.2016
A1.jpgktywnie spędzają czas młodzi szachiści z Kowalewa Pomorskiego   biorący udział  w zajęciach w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury oraz w szkole w ramach projektu „Edukacja poprzez szachy". Szesnaścioro z nich wzięło udział w Mikołajkowym Turnieju  z cyklu „ Szachiści grają dla Polonii", który odbył się w minioną sobotę w Nowym Mieście Lubawskim. Finał odbędzie się w Senacie RP w Warszawie.
Zobacz cały artykuł…
 
RELACJA Z ŚWIĄTECZNYCH WARSZTATÓW U PRZEWODNICZĄCEGO OSIEDLA BRODNICKIEGO - 03.12.2016r.
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
06.12.2016

swiateczne_warsztaty_brodnickie_04_12_16_00.jpgŚwiąteczne warsztaty u Przewodniczącego Osiedla Brodnickiego były nie tylko świetną alternatywą do czasu spędzonego przed telewizorem, czy komputerem, ale również okazją do spotkania się.

Myślę, że warto wprowadzać zajęcia, na których to rodzice są aktywni, robią coś wspólnie z dziećmi, a jednocześnie mogą obserwować swoje dziecko na tle grupy rówieśniczej.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Sukces absolwenta Szkoły Podstawowej
Wpisał: Benedykt Mroziński   
06.12.2016

ss.jpgAbsolwent Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim

na  Akademickich Mistrzostwach

Świata w programowaniu w Chorwacji

Zobacz cały artykuł…
 
Nowy samochód już w jednostce
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.12.2016
nowy_samochod_03_12_16_00.jpgW dniu 3 grudnia br. spełniło się największe marzenie druhów ochotników z jednostki OSP Pluskowęsy. W ich garażu zaparkował właśnie nowy wóz bojowy Renault M180 z 1992r. z wodą (3tys.l). Pojazd kosztował prawie 70tys. z czego 50% dołożył samorząd gminy, a drugą połowę druhowie pozyskali od sponsorów.
Zobacz cały artykuł…
 
II Gminny Mini-konkurs Piosenki Bajkowej
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
05.12.2016

W21.jpg dniu 02 grudnia 2016 przeprowadzono II Gminny Mini-konkursu Piosenki Bajkowej, którego organizatorem był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. W konkursie udział wzięło 14 uczestników ze szkół podstawowych z terenu gminy Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
Ochotnicy podsumowują i planują
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.12.2016
ochotnicy_podsumowuja_03_12_16_000.jpgW gminie Kowalewo Pomorskie funkcjonuje 12 jednostek ochotniczych straży pożarnych. Dwie z nich (Kowalewo i Wielkie Rychnowo) znajduje się w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego W dniu 3 grudnia br. na posiedzeniu Zarządu oddz. Miejsko- Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych podsumowano mijający rok oraz omówiono 2017. Chwilą ciszy uczczono śmierć byłego naczelnika śp. Wiesława Ludwika z OSP Sierakowo.
Zobacz cały artykuł…
 
Sokół na torze
Wpisał: Dariusz Osmański   
05.12.2016

Zminiaturka.jpgawodnicy UKS „Sokół"  Wielkie Rychnowo  w ramach szkolenia i okresu przygotowawczego do nowego sezonu, pojechali na  światowej klasy welodrom w Pruszkowie. Celem wyjazdu było przybliżenie naszym zawodnikom kolarstwa torowego. Należy również powiedzieć, że jazda po torze jest stosunkowo bezpieczna i prosta, trzeba tylko przestrzegać podstawowych zasad. 

Zobacz cały artykuł…
 
Ostatnia szansa na własne mieszkanie
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.12.2016
ostatnia_szansa_na_wlasne_m_01_12_1600.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie od dwóch lat planował rozpoczęcie budowy kolejnego bloku mieszkalnego przy ul. Kościuszki. Odbyto kilka spotkań z mieszkańcami, jednak żadne z nich nie zakończyło się złożeniem przez chętnych kompletu deklaracji. Blok 24- mieszkalny (trzykondygnacyjny, podpiwniczony) ma powstać na działce gminnej wniesionej aportem do spółki Rypińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, gdzie samorząd gminy ma swoje udziały.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych od 2017r.
Wpisał: Anna Dalke   
02.12.2016
odbieranie_odpadow_2017_00_02_12_16.jpgInformujemy, że Gmina Kowalewo Pomorskie dokonała wyboru wykonawcy usług odbierania i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych. W okresie od 01.01.2017 r. do 31.12.2019 r. usługi będzie świadczyło Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych EKOSYSTEM Sp. z o.o. z Wąbrzeźna, przy udziale podwykonawcy, tj. miejscowego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
Zobacz cały artykuł…
 
Godziny funkcjonowania
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
02.12.2016

Godziny funkcjonowania

Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego

dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

Zobacz cały artykuł…
 
Zakończenie realizacji zadania "Młodzi bez alkoholu VI"
Wpisał: Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej   
01.12.2016

3.jpgŚwietlica Socjoterapeutyczna przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony Zdrowia w Kowalewie Pomorskim, zakończyła realizację zadania „Młodzi bez alkoholu VI". Dofinansowanie na szóstą edycję programu, w kwocie 4.464,00 zł pozyskano z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, w ramach konkursu nr 3/2016 pn. „Rozwiązywanie problemów alkoholowych w Województwie Kujawsko - Pomorskim", zadanie 2: Programy wsparcia dla dzieci i rodzin z problemem alkoholowym.

Zobacz cały artykuł…
 
Podopieczni fundacji PRO OMNIBUS oczarowali społeczność naszej szkoły
Wpisał: Mariola Orzechowska   
01.12.2016
6.jpgWe wtorek 28.11. 2016r. utalentowani wokaliści z niepełnosprawnościami, podopieczni fundacji PRO OMNIBUS, której prezesem jest Mirosław Satora, oczarowali naszą społeczność uczniowską koncertem o wymownym tytule „Tacy sami". Młodzi artyści, dzieci i młodzież udowodnili, że mimo przeszkód można realizować swoje pasje, rozwijać talenty i wzruszać szerszą publiczność.
Zobacz cały artykuł…
 
KOMUNIKAT DLA ROLNIKÓW poszkodowanych w wyniku klęsk żywiołowych
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
01.12.2016
Możliwa jest pomoc dla rolników poszkodowanych w wyniku klęsk żywiołowych. Wnioski należy składać do 5 grudnia 2016r. w Biurze Powiatowym ARiMR.
Zobacz cały artykuł…
 
V spotkanie Zespołu Horyzontalnego
Wpisał: Małgorzata Dębińska   
01.12.2016

v_spotkanie_horyzontalnego_01_12_1600.jpgW dniu 25 listopada odbyło się po raz piąty w tym roku spotkanie zespołu horyzontalnego. Spotkanie rozpoczęła Bożena Rymanowska Kierownik Referatu Techniczno Inwestycyjnego i Gospodarki Gruntami. Przywitała członków Zespołu i podziękowała za uczestnictwo w spotkaniu.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Bądź widoczny na drodze- noś odblaski
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.11.2016
badz_widoczny_na_drodze_00.jpgPieszy i rowerzysta to najbardziej zagrożeni użytkownicy dróg. Szczególnie teraz, gdy dzień jest tak krótki, a widoczność na drodze pogarsza się. W takim dniu bardzo przydaje się odblask. W ciemności kierowca pojazdu zauważy pieszego dopiero, gdy znajdzie się w smudze światła. Jest to zaledwie 20-30 metrów. Element odblaskowy pozwoli dostrzec sylwetkę pięciokrotnie szybciej. Kierowca ma czas na wykonanie manewru i zachowanie bezpiecznej odległości.
Zobacz cały artykuł…
 
INFORMACJA NT. GRYPY
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
30.11.2016

grypy_mozna_sie_ustrzec_000_05_02_16.jpg

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Golubiu -Dobrzyniu

informuje, że w dniach 17 -21 października 2016 r. odbyła

się czwarta ogólnoświatowa edycja kampanii dotyczącej wiedzy

na temat grypy i jej zapobiegania.

Zobacz cały artykuł…
 
Młodzi Obywatele poznają samorządność
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.11.2016
mlodzi_obywatele_poznaja_29_11_16_00.jpgUczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach (gm. Kowalewo Pomorskie) w ramach programu Młody Obywatel dwukrotnie odwiedzili Urząd Miejski. Uczniowie podzieleni w tematyczne zespoły i pod przewodnictwem pedagoga Magdaleny Kosk chcieli poznać pracę samorządu na rzecz społeczeństwa.
Zobacz cały artykuł…
 
20.Świąteczna Zbiórka Żywności 2016
Wpisał: Iwona Arciszewska   
29.11.2016
W24.jpg  dniach  25 i 26 listopada po raz kolejny  została przeprowadzona zbiórka żywności w ramach  ogólnopolskiej akcji  „20.Świąteczna Zbiórka Żywności 2016". Zbiórka ta została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kujawsko - Pomorskiego Banku Żywnościowo - Rzeczowego  w Toruniu, tutejszym Ośrodkiem  Pomocy Społecznej  oraz  Zespołem Szkół   w Kowalewie Pomorskim. Uczniowie w ramach  wolontariatu brali udział  w tej akcji.
Zobacz cały artykuł…
 
INFORMACJA
Wpisał: Iwona Arciszewska   
29.11.2016

Program Operacyjny

   Pomoc Żywnościowa 2014-2020 - Podprogram 2016 współfinansowany przez Europejski Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym

 

 

Zobacz cały artykuł…
 
Wędkarstwo- pasja i ekologia
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.11.2016

wedkarstwo_pasja_29_11_16_00.jpgW dniu 27 listopada br. członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego koła w Kowalewie Pomorskim podsumowali mijający 2016r. oraz całą, czteroletnią kadencję. Składając sprawozdanie prezes Tomasz Zwoliński poinformował, że w tym czasie z własnych składek zarybiono jezioro za kwotę ponad 20tys.zł. Zorganizowano zawody sportowe dla młodzieży i dla dorosłych.

Zobacz cały artykuł…
 
XVIII sesja Rady Miejskiej
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.11.2016
xviii_sesja_rady_28_11_16_00.jpgNa kolejnej, XVIII sesji Rady Miejskiej odbytej w dniu 28 listopada br. podjęto uchwały okołobudżetowe, czyli podatkowe na nadchodzący rok. Są one zaczątkiem do prac nad budżetem roku 2017. Zaproponowane przez burmistrza wielkości stawek zostały przyjęte jednogłośnie. W punkcie informacyjnym Burmistrz poinformował o rozstrzygnięciu procedury przetargowej na odbiór odpadów stałych i podziękował społeczeństwu za wywiązywanie się z odpłatności za śmieci.
Zobacz cały artykuł…
 
Odwiedzili swoją szkołę po 25 latach
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.11.2016
odwiedzili_swoja_szkole_29_11_16_000.jpgUpływa szybko życie
Jak potok płynie czas

Za rok, za dzień, za chwilę

Razem nie będzie nas...

Jakże prawdziwe są słowa starej, pięknej pieśni znanej wszystkim. Gdy jest się młodym, nikt nie przypuszcza, że ten czas tak szybko będzie upływał, a zegar wybijał godziny.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.11.2016
kondolencje_29_11_2016.jpg
 
Dziewiąte w Europie
Wpisał: Trener Robert Bejgier   
28.11.2016

N8.jpgasze szczypiornistki dziewiątą drużyną w Europie !!!

Podczas Champions Cup - Klubowe Mistrzostwa Europy rozgrywanych na hiszpańskiej wyspie Gran Canaria w dniach 3-6.11.2016r.  zawodniczki BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie zajęły dziewiąte miejsce.
Zobacz cały artykuł…
 
200 lat pani Moniko
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.11.2016

200lat_p_moniko_25_11_16_00.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski w dniu 26 listopada br. Złożył kolejną wizytę urodzinową. Tradycją kowalewskiego samorządu jest składanie życzeń osobom, które ukończyły 90 lat. W naszej gminie mieszka ponad 50 osób, które co roku otrzymują gratulacje i kwiaty. Dzisiejsza wizyta była jednak wyjątkowa.. Jubilatka to najstarsza mieszkanka naszej gminy.

Zobacz cały artykuł…
 
Oddaliśmy hołd Honorowym Obywatelom Gminy
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.11.2016
oddalismy_hold_honorowym_25_11_16_000.jpgSpołeczeństwo gminy Kowalewo Pomorskie w dniu 25 listopada br., w czasie uroczystej mszy świętej oddało hołd 5 zasłużonym osobom, które wpisały się w naszą lokalną historię przez co otrzymały tytuł Honorowego Obywatela Gminy. Są to: siostra Monika Teresa Gojtowska, śp. Jan Paweł II, śp. Jan Tomasz Łęgowski, śp. Franciszek Ksawery Okroy i śp. Stanisław Dąbkowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Tytuł  Bezpieczny Przedszkolak 2016 zdobyty!
Wpisał: Ilona Wrzesińska i Dorota Michałek   
25.11.2016
ssssssss.jpgDom rodzinny, przedszkole czy szkoła uświadamia dzieciom grożące im niebezpieczeństwa, które mogą wystąpić w ich najbliższym otoczeniu. Niezmiernie  ważne jest zapoznanie dzieci z tymi zagrożeniami i wskazanie im sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu.
Zobacz cały artykuł…
 
Na starcie do kolarskiej kariery"
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
25.11.2016

miniaturka.jpgPo badaniach wykonanych przez pracowników Instytutu Sportu oraz testach sprawnościowych przeprowadzonych przez UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo spośród czterdziestu chętnych uczniów z klas IV- V, szesnastu z nim zaproponowano podjęcie treningów w szkółce kolarskiej.

Zobacz cały artykuł…
 
Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
25.11.2016
Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim"

„Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim" to pilotażowy program Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko - Pomorskiego, który samorząd realizuje w okresie listopad-grudzień 2016 r.

Zobacz cały artykuł…
 
Stalowe Anioły z gminy Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.11.2016
stalowe_anioly_23_11_16_00.jpgW dniu 22 listopada br. rozstrzygnięto X edycję konkursu marszałkowskiego Stalowe Anioły. Nagrody za działalność społeczną trafiły do siedmiu osób oraz czterech zespołów. W tym roku wśród nagrodzonych znalazł się Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Zdrowia w Kowalewie Pomorskim w osobach: Prezes Zyta Szymańska i członkowie Iwona Arciszewska, Karolina Kowalska, Maria Wiśniewska i Bożena Kliber.

W uroczystej gali wręczenia nagród uczestniczyli m.in. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski oraz marszałek Piotr Całbecki.

Zobacz cały artykuł…
 
Władze Kujawsko - Pomorskiego Zrzeszenia LZS obradowały w SP Wielkie Rychnowo
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
22.11.2016

miniaturka.jpgW dniu 16 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie odbyło się wyjazdowe posiedzenie Prezydium Kujawsko - Pomorskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. 

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejne zwycięstwo LKS Promień w IV lidze
Wpisał: Benedykt Mroziński   
22.11.2016

1.jpgW minioną niedzielę szachiści LKS Promień Kowalewo Pomorskie odnieśli kolejne zwycięstwo w meczu IV ligi. Tym razem pokonali drużynę Wiatraka Bydgoszcz 3:2. Swoje partie wygrali Maciej Kobus i Benedykt Mroziński, a bracia Adrian i Patryk Retzowie zremisowali. Po dwóch rundach Promień jest na drugim miejscu.  Następny mecz rozegrany zostanie z ITS Rzemiosło-Pozkal Inowrocław 4 grudnia, a w następną niedzielę gościć będziemy drużynę WKSz-1938    z Włocławka. 

Zobacz cały artykuł…
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Wpisał: Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim   
21.11.2016
15.jpgDnia 20 listopada 2016r. w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Zobacz cały artykuł…
 
Wychowankowie UKS Sokół Wielkie Rychnowo potwierdzili swój talent kolarski
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
21.11.2016

zdjcie_2.jpgWarszawski Instytut Sportu na zlecenie Polskiego Związku Kolarskiego w ramach programu „ Identyfikacja talentów" wykonał badania diagnostyczne, którym poddano  147 zawodników w  kolarstwie młodzieżowym. 

Zobacz cały artykuł…
 
Uroczysty odbiór kolejnej drogi
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.11.2016
urocz_odb_drogi_21_11_16_00.jpgW dniu 18 listopada br. uroczystym przecięciem wstęgi zakończono modernizację drogi powiatowej w gminie Kowalewo Pomorskie. Pomimo wietrznej pogody przybyli wszyscy, którzy zaangażowali się w poprawę warunków korzystania z tej drogi czyli: właściciel drogi Starosta Andrzej Okruciński, wicestarosta Franciszek Gutowski, Burmistrz Kowalewa Andrzej Grabowski, Andrzej Wałdowski- wykonawca (firma Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Brodnica), inspektor nadzoru Mirosław Kuna, radni i sołtysi oraz pracownicy urzędu.
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 241 - 280 z 2384
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!