Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

W ostatniej drodze śp. Bernadety
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.12.2017
w_ost_drodze_sp_bernadecie_041217_00.jpgNa prośbę księdza Bogusława Sułeckiego Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski uczestniczył w dniu 02.12.br. w uroczystości pogrzebowej Jego mamy śp. Bernadety Sułeckiej. Mieszkanka Piątkowa zmarła w wieku 65lat. Uroczystą mszę świętą koncelebrował ks. proboszcz parafii Pluskowęsy Roman Piask, syn ks. Bogusław Sułecki i ks. proboszcz z parafii Rybno Mirosław Owczarczak.
Zobacz cały artykuł…
 
Wykonawca wszedł na drogę
Wpisał: Karolina Kowalska   
04.12.2017
wykonawca_wszedl_na_droge_041217_00.jpgFirma Drobud Chełmża wygrała przetarg na modernizację drogi w Chełmoniu. Po podpisaniu umowy, nie zważając na zapowiadane przybycie zimy weszła na plac budowy, aby przygotować podbudowę drogi do wiosennego utwardzenia nawierzchni. Droga o długości 1,55km. od drogi powiatowej w Chełmoniu koło figury do skrzyżowania w Lipienicy zostanie zmodernizowana do końca czerwca 2018r. Koszt prac to 910tys.zł.
Zobacz cały artykuł…
 
Matematyczne koło wiedzy
Wpisał: Koordynator projektu - Magdalena Kosk   
01.12.2017

mat_kolo_wiedzy_011217_00.jpgTo był niesamowity turniej. W sobotę 25 listopada 2017r do Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach przyjechali czwartoklasiści ze wszystkich szkół w naszej gminie. Turniej ten został przeprowadzony w ramach projektu „Matematyczne Koło Wiedzy", którego koordynatorem jest Magdalena Kosk.

Zobacz cały artykuł…
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Wpisał: Miejska Biblioteka Publiczna   
01.12.2017

Tmis_puchatek_uszatek_201122.jpgrudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku.

Zobacz cały artykuł…
 
Znamy zwycięzcę VII edycji Gminnego Turnieju Wiedzy pod hasłem Bezpieczny Przedszkolak
Wpisał: Dorota Michałek   
01.12.2017

R11_przedszkolazek.jpgozwój współczesnej cywilizacji, oprócz dobrodziejstw, niesie za sobą także wiele zagrożeń i niebezpieczeństw, które czyhają w dużej mierze na małe dzieci. Dlatego  wychodząc naprzeciw tym zagrożeniom w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej  w Kowalewie Pomorskim w dniu 28 listopada 2017 roku odbyła się  już VII  edycja Gminnego Turnieju Wiedzy pod hasłem „Bezpieczny Przedszkolak".

Zobacz cały artykuł…
 
Strefa płatnego parkowania w kubaturze rynku? Możliwe.
Wpisał: Donata Pilarska-Mądry   
01.12.2017

ankieta-strefa-platnego-parkowania-00_011217.jpgSzanowni Państwo

Z docierających coraz częściej do mnie informacji wynika, że ciągły brak miejsc do parkowania w kubaturze rynku Pl. 700-lecia jest dla mieszkańców naszej Gminy poważnym problemem.

Pragnę przypomnieć, że w przeszłości wielokrotnie w celu rozwiązania tego problemu ukazywało się dużo artykułów, monitów, zachęcających zarówno właścicieli lokali handlowych, ich pracowników, jak i mieszkańców do korzystania z wielu innych miejsc parkingowych znajdujących się na terenie naszego miasta. Jednakże nie dały one większych efektów - problem nadal pozostał.

Zobacz cały artykuł…
 
52 sesja rady powiatu
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.12.2017

sesjapowiatu_301117_00.jpgKolejna, 52 sesja Rady Powiatu odbyła w dniu 29 listopada br. swoje wyjazdowe posiedzenie w gminie Zbójno. W obradach uczestniczył Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski. W czasie trwania posiedzenia otrzymaliśmy smutną informację o śmierci radnego z gminy Kowalewo Pom. Jarosława Lewandowskiego. Uczestnicy obrad uczcili Jego pamięć chwilą ciszy.

Zobacz cały artykuł…
 
Zakończenie realizacji zadania Młodzi bez alkoholu VII"
Wpisał: Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej   
30.11.2017

indeks_logo.jpgŚwietlica Socjoterapeutyczna przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony Zdrowia w Kowalewie Pomorskim, zakończyła realizację zadania pn. „Młodzi bez alkoholu VII". Dofinansowanie na siódmą edycję programu, w kwocie 4.500,00 zł pozyskano z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, w ramach konkursu nr 3/2017 pn. „Rozwiązywanie problemów alkoholowych w Województwie Kujawsko - Pomorskim", zadanie 2: Programy wsparcia dla dzieci i rodzin z problemem alkoholowym.

Zobacz cały artykuł…
 
Stypendia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Wpisał: Renata Faluta-Kaszubowska   
30.11.2017

Siedmioro absolwentów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim stypendystami Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

6.jpg

Zobacz cały artykuł…
 
ZABAWA ANDRZEJKOWA NA RZECZ DZIECI SP WIELKIE RYCHNOWO
Wpisał: Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie   
30.11.2017

miniaturka.jpgW dniu 25 listopada br. w Domu Kultury w Wielkim Rychnowie odbyła się Zabawa Andrzejkowa zorganizowana przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie.

Zobacz cały artykuł…
 
Komunikaty PINB w G-D do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych
Wpisał: Krystyna Kubicka   
30.11.2017
  • komunikatypinb_00_301117.jpgKomunikat do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych o kontrolach obiektów wielkopowierzchniowych 2017/2018
  • Komunikat w sprawie dostosowania obiektów budowlanych do wymagań okresu jesienno-zimowego 2017/2018 
Zobacz cały artykuł…
 
V Gminny Konkurs Plastyczno-Literacki
Wpisał: Anna Preis   
29.11.2017

miniaturka_korczak_rychnowo_small.jpgNagrody dla najlepszych w V Gminnym Konkursie Plastyczno-Literackim poświęconym życiu i twórczości Janusza Korczaka

Zobacz cały artykuł…
 
Zuchwała kradzież nie popłaca
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.11.2017
zuchwala_kradziez_00_291117.jpgW wyniku szybkiej reakcji naszych mieszkańców policja w dniu 29 listopada br. ujęła złodzieja mienia gminnego prawie na gorącym uczynku. Dwie palety kostki polbrukowej czekające na wbudowanie pod nowy chodnik do Zapluskowęs stały się łupem mieszkańca powiatu grudziądzkiego, którym cieszył się nim tylko dobę.
Zobacz cały artykuł…
 
V Forum Samorządowe Woj. Kujawsko- Pomorskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.11.2017
vforumsamorzadowe_291117_00.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski uczestniczył w dniu 28 listopada br. w V Forum Samorządowym. Tematami poruszonymi w gronie marszałka, starostów, prezydentów, burmistrzów i wójtów były problemy dotyczące samorządy. Najważniejszym z nich była  praktyczna realizacja idei solidaryzmu samorządowego w obliczu klęsk żywiołowych i innych katastrof. Marszałek Piotr Całbecki zaprezentował sprawozdanie dotyczące skutków sierpniowej nawałnicy oraz pomocy poszkodowanym w wyniku tego kataklizmu.
Zobacz cały artykuł…
 
Osiedla Jana Kochanowskiego podsumowuje i planuje
Wpisał: Urząd Miejski Kowalewo   
29.11.2017

osiedlepodsumowuje_291117_00.jpgW dniu 28 listopada br. mieszkańcy Osiedla Jana Kochanowskiego spotkali się na tradycyjnym zebraniu sprawozdawczo-planistycznym. Na spotkanie zaprosili Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego.  

Podsumowując miniony rok przewodniczący Stanisław Kaznowski poinformował o wydarzeniach w jakich osiedle uczestniczyło oraz podziękował imiennie mieszkańcom za zaangażowanie się w sprawy porządkowe na osiedlu.

Zobacz cały artykuł…
 
Oddaliśmy hołd Honorowym Obywatelom Gminy
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.11.2017

oddalismy_hold_281117_000.jpgSpołeczeństwo gminy Kowalewo Pomorskie w dniu 27 listopada br., w czasie uroczystej mszy świętej oddało hołd 5 zasłużonym osobom, które wpisały się w naszą lokalną historię przez co otrzymały tytuł Honorowego Obywatela Gminy. Są to: siostra Monika Teresa Gojtowska, śp. Święty Jan Paweł II, śp. Jan Tomasz Łęgowski, śp. Franciszek Ksawery Okroy i śp. Stanisław Dąbkowski.

Zobacz cały artykuł…
 
"Naszą siłą jest drużyna" - Promień po rundzie jesiennej sezonu 2017/2018
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
27.11.2017

lks_promien_000_2017.jpgDrużyna seniorów LKS Promień Kowalewo Pomorskie zakończyła rundę jesienną. Zawodnicy, których od lipca tego roku trenuje Dariusz Rozwadowski, sprawili nie lada niespodziankę, plasując się na wysokim 3 miejscu w tabeli ligi okręgowej. Do premiowanego awansem do IV ligi 2 miejsca tracą zaledwie 1 punkt.

Zobacz cały artykuł…
 
Hałas w pobliżu Autostrady A1
Wpisał: Krystyna Kubicka   
24.11.2017

halasprzya1_271117.jpgW związku z rozpoczęciem prac nad Programem ochrony środowiska przed hałasem dla terenów poza aglomeracjami położonych wzdłuż Autostrady A1 od km 65 + 789 (granica województwa pomorskiego) do km 151 + 900 (węzeł Czerniwice) informujemy o możliwości złożenia uwag dotyczących stanu klimatu akustycznego w pobliżu Autostrady A1

Zobacz cały artykuł…
 
Andrzejki w Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.11.2017

andrzejki_u_emerytow_231117_00.jpgZabawę Andrzejkową w dniu 23 listopada br. zorganizowali sobie członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim. Na zabawę przyszło 90 osób. Impreza ta to już ich tradycja. Święty Andrzej to patron zabaw i niespodzianek, a seniorzy lubią i to i to. Do wspólnej zabawy zaprosili gości: Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzeja Grabowskiego.  

Zobacz cały artykuł…
 
XXVII sesja Rady Miejskiej
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.11.2017
xxvii_sesja_rady_231117_000.jpgNa kolejnej, XXVII sesji Rady Miejskiej odbytej w dniu 22 listopada br. podjęto uchwały okołobudżetowe, czyli podatkowe na nadchodzący rok. Są one zaczątkiem do prac nad budżetem roku 2018. Zaproponowane przez burmistrza wielkości stawek podatkowych zostały przyjęte jednogłośnie.
Zobacz cały artykuł…
 
Świetlica Socjoterapeutyczna w Kowalewie Pomorskim wyróżniona w ministerialnym konkursie
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.11.2017

swietlica_socjo_wyrozniona_221117_00.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski i Skarbnik Stowarzyszenia Na Rzecz Ochrony Zdrowia Karolina Kowalska odebrali z rąk Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej wyróżnienie w konkursie za nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej w roku 2017. W tym samym czasie Prezes Stowarzyszenia, a jednocześnie kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Zyta Szymańska wraz z załogą uczestniczyli w lokalnym spotkaniu pracowników społecznych.

Zobacz cały artykuł…
 
Zima nas nie zaskoczy
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.11.2017
zima_nas_nie_zaskoczy_000_221117.jpgGmina Kowalewo Pomorskie spokojnie czeka na nadejście zimy. Zarządcy dróg: krajowej 15, wojewódzkiej od Mlewa do Napola, oraz powiatowych zadeklarowali gotowość do szybkiego zareagowania. Również drogi gminne są pod „czułą opieką" firm świadczących usługę odśnieżania. Usługę odśnieżania ulic i chodników w obrębie miasta świadczyć będzie spółka ZGKiM Kowalewo Pomorskie, natomiast 23 sołectwa podzielono na osiem rejonów, biorąc pod uwagę długość dróg gminnych.
Zobacz cały artykuł…
 
Świetlica Socjoterapeutyczna zaprasza na spektakl pt. Alicja w Krainie Wagarów
Wpisał: Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej   
21.11.2017

logo_kuj_pom.pngŚwietlica Socjoterapeutyczna w ramach realizowanego programu pn. „Młodzi bez alkoholu VII", zaprasza dzieci w wieku od 4 do 14 lat na spektakl profilaktyczny pt. „Alicja w Krainie Wagarów", poruszający  tematykę negatywnych skutków przesadnego używania komputera i telewizora, palenia tytoniu, pozytywnych wartości płynących z chodzenia do przedszkola i szkoły.

Zobacz cały artykuł…
 
Zabezpieczenie instalacji przed zamarzaniem
Wpisał: Wiesław Chmielewicz   
20.11.2017

zabezp_przed_zamarzaniem_01201117.jpgW związku ze zbliżającym się okresem zimowym oraz spadkiem temperatur na prośbę Prezesa Zakładu Usług Wodnych w Ostrowitem przypominamy o konieczności odpowiedniego zabezpieczenia wewnętrznych instalacji i urządzeń wodociągowych oraz kanalizacyjnych przed zamarznięciem.

Ewentualne awarie będące skutkiem oddziaływania niskich temperatur należy niezwłocznie zgłaszać do Zakładu Usług Wodnych.

Zobacz cały artykuł…
 
Modernizacja dróg gminnych trwa
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.11.2017

modernizacjadroggminnych_171117_00.jpgPomimo zmiennej, listopadowej pogody w gminie Kowalewo Pomorskie wykonawcy nie zeszli z inwestycji. Obecnie trwa modernizacja trzech odcinków dróg gminnych.

Firma Zakład Drogowo- Budowlany z Rogowa pracuje na 2,3km. odcinku drogi we wsi Frydrychowo, zlokalizowanej wokoło podstrefy ekonomicznej. Koszt zadania to ok. 1,4mln.zł. Droga ta ujęta jest w uchwale dróg do modernizacji na drugiej pozycji.

Zobacz cały artykuł…
 
O przyszłości posterunku policji i o obwodnicy
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.11.2017
oprzyszlposterunku_171117_00.jpgW dniu 16 listopada br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski spotkał się z zastępcą komendanta wojewódzkiego policji insp. Marcinem Woźniakiem, komendantem powiatowym policji insp. Dariuszem Borowcem i starostą golubskim Andrzejem Okrucińskim. Głównym tematem spotkania były dalsze losy posterunku policji w Kowalewie Pomorskim, a dokładniej obiektu, w którym się on znajduje.
Zobacz cały artykuł…
 
Wycinka drzew w Wielkim Rychnowie
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
16.11.2017

herb_000_30_03_15.jpgW nawiązaniu do licznych wpisów na forum Gazety Pomorskiej, dotyczących wycinki drzew przy drodze gminnej w Wielkim Rychnowie, w imieniu Burmistrza Miasta dziękujemy za zainteresowanie i troskę o przydrożną przyrodę. Informujemy, że drzewa przeznaczone do wycinki zostały wskazane w związku z przebudową części drogi gminnej Borówno - Wielkie Rychnowo na podstawie projektu zagospodarowania terenu.

Zobacz cały artykuł…
 
W Strefie Ekonomicznej o obwodnicy
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.11.2017

wstrefieoobwodnicy_161117_00.jpgOtwarcie w dniu 15 listopada br. w Toruniu biura Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej było kolejną okazją do poruszenia przez Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego tematu konieczności budowy obwodnicy miasta. Spotkanie miało na celu przybliżenie zasad projektu rządowego „Strefa w każdej gminie".

W rozmowie z prezesem PSSE p. Pawłem Lulewiczem i dyrektorem toruńskiego biura włodarz Kowalewa mówił nie tylko o pozytywnych aspektach powstania w gminie podstrefy ekonomicznej.

Zobacz cały artykuł…
 
Prośba o nieparkowanie samochodów
Wpisał: Barbara Niewidział Dyrektor M-GOK   
16.11.2017

111.jpgZwracam się po raz kolejny do całej społeczności naszej gminy z uprzejmą prośbą o nie parkowanie samochodów  osobowych na drodze pożarowej przy wjeździe do  Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim. Zgodnie z obowiązującymi przepisami drogę pożarową oznaczono w trosce o bezpieczeństwo osób przebywających zarówno w budynku M-GOK jak również wokół niego.

Zobacz cały artykuł…
 
Apel do pieszych o ostrożność !!!
Wpisał: Małgorzata Wegner   
16.11.2017

apeldopieszych_01_161117.jpgOkres jesienno - zimowy wiąże się przede wszystkim ze specyficznymi warunkami atmosferycznymi powodującymi brak kontrastu pomiędzy pieszym a otoczeniem. W tych warunkach niezbędne jest zachowanie przez uczestników ruchu drogowego podwyższonej ostrożności, zwłaszcza w miejscach niedostatecznie oświetlonych. Bezpieczeństwo pieszych, podobnie jak i rowerzystów, jest w dużej mierze uzależnione od tego, czy są dobrze widoczni dla kierujących pojazdami.

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 241 - 280 z 2970
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!