Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Jesienne sukcesy rowerzystów z Wielkiego Rychnowa
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska   
28.09.2017

miniaturka.jpgW minioną niedzielę w Małym Rudniku rozegrano wyścig ze startu wspólnego o Puchar Starosty Powiatu Grudziądzkiego. Na starcie tych zawodów stanęło blisko 250 zawodników rywalizujących w różnych kategoriach wiekowych, w tym wychowankowie i zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dla osób zainteresowanych selektywnym zbieraniem popiołu
Wpisał: Karolina Izbrandt   
28.09.2017

inf_popiol_00_270917.jpg Informujemy, że w okresie jesiennym przedsiębiorca rozpocznie wywóz popiołu z dodatkowych pojemników, w terminach wskazanych w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych.

W minionym sezonie grzewczym na terenie miasta popiół był odbierany z odrębnych pojemników dostarczonych przez firmę Ekosystem z Wąbrzeźna.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Tegoroczne dożynki ostatecznie podsumowane
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.09.2017

podsumiwanie_dozynek_280917_00.jpgTradycyjnie każda większa uroczystość gminna rozpoczyna się naradą organizacyjną a kończy spotkaniem podsumowującym. Do takich imprez należą m.in. dożynki, zawody sportowo-pożarnicze, święta majowe czy Dni Kowalewa.

W dniu 26 września br. współorganizatorzy podsumowali tegoroczne dożynki gminno- parafialne, które miały miejsce w ostatni weekend sierpnia  na terenie parafii w Chełmoniu.
Zobacz cały artykuł…
 
Dotacje na założenie działalności gospodarczej!
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
27.09.2017

„Fabryka firm" to projekt partnerski realizowany przez Stowarzyszenie CTI e-Misja, który ma na celu podjęcie samozatrudnienia przez osoby bezrobotne lub bierne zawodowo. Uczestnicy mogą otrzymać dotację w kwocie do 24 400 zł na założenie własnej firmy.

Rekrutacja

11.09.2017r. - 06.10.2017r.

Zobacz cały artykuł…
 
W trosce o sprawne zagospodarowanie środków
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.09.2017
w_trosce_o_260917_00.jpgUrząd Marszałkowski jako Instytucja Zarządzająca (IZ) środkami unijnymi zaprosił w dniu 22 września Instytucję Pośredniczącą (IP) jaką jest Biuro ZIT oraz Instytucję Wdrażającą (IW) jaką są samorządy celem omówienia bieżącej sytuacji wdrażania środków unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.
Zobacz cały artykuł…
 
Frydrychowo pożegnało lato i powitało jesień
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.09.2017
frydrychowo-pozegnalo_250917_00.jpgSołectwo Frydrychowo w dniu 22 wrześnie br. oficjalnie pożegnało lato i powitało jesień. Pomimo nawiązującej do okoliczności pogody (deszcz i zimno) było wielu chętnych do zabawy. Korzystając z przychylności właścicieli baru Janosik można było schować się pod dachem i biesiadować w cieple.
Zobacz cały artykuł…
 
Zawody gminne w strzelaniu
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.09.2017
zaw_strzeleckie_250917_000.jpgW dniu 24 września br. pasjonaci broni uczestniczyli w XXI Zawodach Strzeleckich na strzelnicy im. Waldemara Balcerka w Kielpinach. Tradycyjnie w imieniu uczestników Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski złożył wiązankę kwiatów na grobie śp. Waldemara Balcerka, który jako naczelnik tej gminy wybudował strzelnice i zaszczepił w wielu pasję strzelania. Organizatorami tej cieszącej się olbrzymią popularnością imprezy jest Burmistrz Miasta, sołectwo Kiełpiny oraz Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury. Nad bezpieczeństwem zawodników jak i kibiców czuwała firma Sfora Extreme.
Zobacz cały artykuł…
 
XXV sesja rady miejskiej, czyli demografia w gminie Kowalewo Pomorskie na przestrzeni 26 lat
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.09.2017

13_small.jpgWyjątkowemu i niespotykanemu do tej pory tematowi poświęcona była sesja rady miejskiej w Gminie Kowalewo Pomorskie, która miała miejsce 21 września br. W części roboczej radni obradowali nad 7 uchwałami, które podjęli jednogłośnie. Wysłuchali również informacji na temat realizacji budżetu za I półrocze, na temat prac nad budżetem na 2018r. o złożonych oświadczeniach majątkowych i o egzaminach gimnazjalnych. Informacje te samorząd jest ustawowo zobligowany przedłożyć temu gremium.

Zobacz cały artykuł…
 
ZAPISY NA ROK AKADEMICKI 2017/2018 U3W
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
22.09.2017

herb_000_30_03_15.jpgUniwersytet Trzeciego Wieku

ZAPISY NA ROK AKADEMICKI 2017/2018

Zapraszamy chętnych słuchaczy do zapisywania się

na Uniwersytet Trzeciego Wieku - Filia w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
KONDOLENCJE
Wpisał: Dyrektor MGOK- Barbara Niewidział   
21.09.2017
kondolencjehass2017.jpg
 
Przyznano stypendia Burmistrza Miasta dla najzdolniejszych uczniów i studentów
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
21.09.2017
styp_naukowe_210917_000.jpgW dniu 19 września br. w Urzędzie Miejskim wręczono ostatnie stypendia za wysokie wyniki w nauce dla studentów i uczniów zamieszkujących na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie, a uczęszczających do szkół poza terenem gminy. Uzdolnieni uczniowie szkół podstawowych i Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pom. za ich ambitną postawę w życiu szkoły i osiąganie wysokich wyników w nauce swoje honoraria odebrali podczas inauguracji roku szkolnego 2017/2018.
Zobacz cały artykuł…
 
Drugi raz się zebrali i sobie postrzelali
Wpisał: Anna Panak   
21.09.2017
zawody_strzeleckie_kiepliny_00_21_09_17.jpgW niedzielę 17 września bieżącego roku mieszkańcy sołectwa Kiełpiny spotkali się na obiekcie strzelnicy na II Sołeckich Zawodach Strzeleckich.

Jak zapewnili organizatorzy Sołtys wsi wraz z Radą Sołecką organizacja tej imprezy chyba stanie się taką „młodą" sołecką tradycją. Rok temu w październiku odbyła się pierwsza rywalizacja strzelecka, spodobało się i ...

Zobacz cały artykuł…
 
Urzędnicy sprzątali świat
Wpisał: Agnieszka Kozłowska   
20.09.2017
sprzatanieswiata_200917_00.jpgW dniach 15-17 września br. miasto i gmina Kowalewo Pomorskie po  raz kolejny przystąpiło do akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2017". Bieżąca kampania prowadzona była pod hasłem Nie ma śmieci - są surowce!"

Tradycyjnie już pracownicy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim wraz ze swoimi rodzinami w piątek 15 września po godz. 15 sprzątali Górę Zamkową za Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Zobacz cały artykuł…
 
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
Wpisał: Organizatorzy   
19.09.2017

ziamniak_small_kartoflak.jpgW dniu 16 września na placu targowym „ Mój Rynek" w Kowalewie Pomorskim zorganizowano po raz pierwszy „Święto Pieczonego Ziemniaka".  Organizatorem imprezy był Burmistrz Miasta  i Dyrektor M-GOK.  Impreza miała na celu integrację społeczności Kowalewa Pomorskiego oraz zaproponowanie nowej lokalizacji na odbywanie się imprez w centrum miasta. Dzięki temu wydarzeniu plac targowy dał się poznać jako doskonała baza do organizacji imprez plenerowych.

Zobacz cały artykuł…
 
Pożegnano działacza i społecznika
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.09.2017
pozegnanodzialacza_00_19_09_17.jpgW strugach deszczu w dniu 18 września br. odprowadzono na miejsce wiecznego spoczynku śp. Bogdana Ziębińskiego. Mieszkańca Borówna oprócz rodziny i przyjaciół żegnała delegacja sołectwa Borówno z sołtysem Adamem Styczniem na czele dziękując za lata społecznego zaangażowania w radzie sołeckiej, a później w komisji rewizyjnej tej wsi.
Zobacz cały artykuł…
 
Amerykańska inwazja na Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.09.2017
amerykanskainwazja_180917_01.jpgWe wczesnych godzinach nocnych 18 września amerykańskie czołgi utknęły na Dworcu Głównym w Kowalewie Pomorskim. Przyczyną przymusowego postoju 250m składu pociągu wiozącego 37 wozów opancerzonych Bradley z portu w Gdańsku do Żagania był zbyt niski dach nad peronem i torami.
Zobacz cały artykuł…
 
Ekobiesiada 2017
Wpisał: Wiktor Kamiński   
18.09.2017

eko_small.jpgW dniu 17 września 2017 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim zorganizowano już po raz dwunasty „Ekobiesiadę" w ramach kampanii „Sprzątanie Świata- Polska". Impreza odbyła się w budynku M-GOK.

Zobacz cały artykuł…
 
VI posiedzenie Konwentu Burmistrzów
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.09.2017
viposiedzeniekonwentu_180917_00.jpgW dniu 14 września na VI posiedzeniu Konwentu Burmistrzów Woj. Kuj. Pom., które miało miejsce w Przysieku omówiono sytuację w naszym regionie po przejściu nawałnicy w dniach 11-12 sierpnia br. Tradycyjnie w posiedzeniu uczestniczyli goście: wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, marszałek Piotr Całbecki, przedstawiciele marszałkowskiego departamentu rozwoju obszarów wiejskich i departamentu rozwoju regionalnego.
Zobacz cały artykuł…
 
Napole mistrzem integracji
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.09.2017
napolemistrzemintegracji_180917_00.jpgMieszkańcy sołectwa Napole znani są ze swojego zamiłowania do spotkań integracyjnych. Każdego roku dzieci i młodzież witają zabawą wakacje, zaś starsze pokolenie nawet dwukrotnie spotyka się przy suto zastawionych stołach, aby wymienić się doświadczeniami i pomysłami. Inicjatorem każdego spotkania jest sołtys Jerzy Łukiewski, bo odbywają się one u niego na posesji.
Zobacz cały artykuł…
 
Mieszkańcy uszczęśliwieni nowymi drogami
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.09.2017
mieszkancyuszczesliwieni_180917_000.jpgMieszkańcy sołectwa Elzanowo w dniu 16 września br. świętowali wyremontowanie dwóch dróg gminnych. Jedna została zakończona w sierpniu tego roku, zaś druga już w 2012r. Mieszkańcy połączyli dwie okazje i hucznie dziękowali samorządowi gminy. Życzenia bezpiecznej podróży najpierw złożył ks. proboszcz Benedykt Drewek dokonując poświęcenia drogi.
Zobacz cały artykuł…
 
Kolejne punkty dla Promienia
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.09.2017

kolejnepunkty_180917_00.jpgMecz z Wiktorią Lisewo rozegrany 16 września przyniósł Promieniowi Kowalewo kolejne trzy punkty. Pokonaliśmy przeciwnika na własnym boisku 3:1. Wszystkie trzy gole padły w drugiej połowie. Obecnie po 6 meczach z dorobkiem 8 punktów zajmuje 6 miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie na boisku Mustanga Ostaszewo już za tydzień.

Zobacz cały artykuł…
 
Projekt Pracująca Mama
Wpisał: Monika Piróg   
18.09.2017
pracujacamama_00_18_09_17.jpgSzanowni Państwo,
w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 8 Aktywni na rynku pracy Działanie 8.4 Godzenie życia zawodowego i rodzinnego Poddziałanie 8.4.1 Wsparcie zatrudnienia osób pełniących funkcje opiekuńcze firma TOP-PROJEKT Krzysztof Derbiszewski złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Pracująca Mama".
Zobacz cały artykuł…
 
Wandalizmowi mówimy NIE !
Wpisał: Renata Siwiec   
15.09.2017
zandalizm_130917_00.jpgWychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, w 2016 roku został zakupiony dystrybutor z torebkami na psie odchody ( zestawy higieniczne ), który został zamontowany na ul. Wąskiej - naprzeciwko POLO MARKETU). W ostatnim czasie dystrybutor ten został zniszczony w taki sposób, że nie ma możliwości jego naprawy.
Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
15.09.2017
kondolencje1150917.jpg
 
Bezpiecznie wzdłuż drogi powiatowej
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.09.2017
chodnikprzypowiatowce_150917_00.jpegDo końca września trwać będzie inwestycja budowy dwóch odcinków chodnika we wsi Wielka Łąka. Chodniki przy drodze powiatowej powstają dzięki dobrej współpracy samorządu powiatu oraz samorządu gminy. Wartość inwestycji to ponad 120tys. Pokryta będzie w 50% przez te dwie instytucje. Wykonawca czyli zwycięzca przetargu- spółka ZGKiM Kowalewo Pomorskie ciężko pracuje pomimo deszczowych dni.
Zobacz cały artykuł…
 
VI rocznica śmierci
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.09.2017
virocznica_00_15_09_17.jpgW dniu 15 września, w VI rocznicę śmierci proboszcza parafii Srebrniki (gm. Kowalewo Pomorskie) śp. Mirosława Kwiatkowskiego mieszkańcy oddali hołd swojemu długoletniemu proboszczowi. W imieniu społeczeństwa zrobił to Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.
Zobacz cały artykuł…
 
DO DOMU
Wpisał: Agnieszka Kilińska-Piotrkowska   
15.09.2017

small_gimnazjum_przedstwaienie.jpgWzruszyłem się/Wzruszyłam się" - takie  najczęściej  słowa padały wśród widowni po spektaklu, który zaprezentowany został w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim  12 września 2017 r. Tego dnia kowalewska widownia miała rzadką okazję uczestniczyć   w plenerowym widowisku Teatru Jestem, który przybył do gimnazjum na zaproszenie dyrekcji i grona pedagogicznego.

Zobacz cały artykuł…
 
III Miejsko-Gminne Zawody Strzeleckie Strażaków OSP
Wpisał: Edyta Jasińska   
14.09.2017

1small.jpg0 września 2017 roku na Strzelnicy w Kiełpinach druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych  z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie  sprawdzali swoje umiejętności strzeleckie na kolejnych już III Miejsko-Gminnych Zawodach Strzeleckich Strażaków OSP.

Zobacz cały artykuł…
 
KONDOLENCJE
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska- sekretarz SP Wielkie Rychnowo   
14.09.2017
kondolencje_001_14_09_2017.jpg
 
Dożynki Parafialne w Srebrnikach
Wpisał: Beata Lewandowska   
14.09.2017

doz_par_srebrniki_00_14_09_17.jpgDnia 9 września mieszkańcy sołectwa Srebrniki wraz z mieszkańcami sołectwa Mlewiec zorganizowali dożynki parafialne.

Mszę świętą w Kościele pw. Matki Boskiej Śnieżnej w Srebrnikach odprawił ks. Zdzisław Szauer - Kapelan Rolników, wspólnie z proboszczem parafii ks. Wojciechem Ostoja-Lniskim.

W uroczystościach dożynkowych poza mieszkańcami parafii Srebrniki udział wzięli p. Ewa Bąk - Sekretarz Gminy Kowalewo Pomorskie, Radni Rady Miejskiej - p. Maria Wiśniewska- Staszak oraz p. Marcin Dunajski - wraz z małżonką i dziećmi.

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 241 - 280 z 2859
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!