Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Ponad 10 tysięcy dni w służbie na rzecz bezpieczeństwa Kowalewiaków.
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.02.2017

     2.1.jpgAż 10.300 dni (ponad 28 lat) pan Piotra Pipczyński nosił z dumą mundur policjanta i dbał o nasze bezpieczeństwo. Od marca 2009 stał na czele kowalewskiej formacji pełniąc funkcję kierownika posterunku policji w Kowalewie Pomorskim. Teraz nadszedł czas na zasłużoną emeryturę. 

Zobacz cały artykuł…
 
Film edukacyjny pt. "Afrykański pomór świń - zasady ochrony świń przed chorobą"
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
02.02.2017
Szanowni Państwo

W załączeniu przekazuję link  do filmu edukacyjnego pt. "Afrykański pomór świń - zasady ochrony świń przed chorobą", otrzymany z Państwowego Instytutu Weterynarii celem zapoznania się  Ponadto na stronie internetowej PIWET w Puławach w zakładkach "Afrykański Pomór świń" i "Wysoce zjadliwa grypa ptaków podtypu H5N8" znajduje się szeroka informacja na temat tych groźnych chorób zwierząt.

https://www.youtube.com/watch?v=F-MMSD7CCC4
Link do strony PIWET   http://www.piwet.pulawy.pl/

Jolanta Jakubiak
Pracownik ds OC i ZK
Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim
 
Zawodowcy i ochotnicy podsumowali rok.
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.02.2017

1.jpg      Początek roku to okres podsumowań i planów. W dniu 31 stycznia br. takiego bilansu dokonali strażacy zawodowcy i współpracujący z nimi ochotnicy działający na terenie powiatu golubsko- dobrzyńskiego. Zaprosili do swojego grona placówki współpracujące czyli: kominiarzy, nadleśnictwo, nadzór budowlany oraz samorządowców. Gminę Kowalewo Pomorskie reprezentował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski jako samorządowiec i jako prezes zarządu oddz. Miejsko-Gminnego Zw. OSP i członek zarządu oddziału wojewódzkiego Zw. OSP RP. Komendę Wojewódzką PSP reprezentował komendant Janusz Halak.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowanie
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
01.02.2017

      kwiaty_2.jpgW imieniu Rady Sołeckiej sołectwa Borówno składam serdecznie podziękowania dla mieszkańców wsi Borówno za bardzo szybką reakcję oraz okazaną pomoc i wsparcie w związku z pożarem domu Państwa Anny i Zbigniewa Strózik, jaki miał miejsce w dniu 07.01.2017 r.

W odpowiedzi na nasz apel, mieszkańcy sołectwa nie pozostali obojętni wobec ciężkiej sytuacji dotkniętych nieszczęściem sąsiadów. Tragedia ta pokazała, że w trudnych chwilach zawsze możemy
na siebie liczyć.


Sołtys i Rada Sołecka

sołectwa Borówno

 
Podziękowanie
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
01.02.2017

kwiaty.jpg      Pragniemy gorąco podziękować wszystkim osobom, które pomogły nam w ciężkiej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Trudny wypadek losowy - pożar naszego domu, uświadomił nam, na ilu wspaniałych ludzi możemy liczyć. Głęboko wzrusza nas Państwa bezinteresowna pomoc i wsparcie. Każdy rodzaj pomocy, jaki został nam ofiarowany, stał się dla nas dowodem niezwykłej wrażliwości i  szczodrości z Państwa strony. Serce, jakie Państwo okazaliście naszej rodzinie, pozwoliło nam z optymizmem spojrzeć w przyszłość. Dzięki Wam zyskaliśmy pewność, że poradzimy sobie w każdej sytuacji, gdyż otaczają nas ludzie pełni współczucia i dobroci. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i życzymy Państwu wszystkiego dobrego.


Anna i Zbigniew Strózik

 
Dzień Ochrony Danych Osobowych
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.02.2017

Już po raz jedenasty w Polsce w dniu 28 stycznia obchodziliśmy Dzień Ochrony Danych Osobowych. Został on ustanowiony przez Komitet Ministrów Rady Europy. Obchodzony jest w rocznicę sporządzenia Konwencji 108 Rady Europy z dnia 28 stycznia 1981 r. w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych. Konwencja ta, jest najstarszym aktem prawnym o  zasięgu międzynarodowym, który reguluje zagadnienia związane z ochroną danych osobowych.

Zobacz cały artykuł…
 
XIX Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
31.01.2017

5.jpgWieloletnia organizacja Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Kowalewie Pomorskim, coraz większa liczba uczestników, wysoki poziom artystyczny oraz opinie środowisk artystycznych spowodowały, że po 18 latach impreza została podniesiona do rangi FESTIWALU. W związku z tym w dniu 28 stycznia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się XIX Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych oraz eliminacje do Finału 23 Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Piosenki "Awans'17" pod patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejny Pracowity miesiąc dla Chóru 730-leciaKowalewa Pomorskiego
Wpisał: Barbara Niewidział   
31.01.2017

200079.jpg2.01.2017r.

Na zaproszenie Parafii pw. Świętego Bartłomieja  Chór  730-lecia wystąpił z koncertem kolęd i wziął udział w liturgii świętej w kaplicy w Elgiszewie. Dziękując chórowi ks. Proboszcz  Zdzisław Szauer zaprosił do udziału w odpuście pielgrzymkowym Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny  w lipcu br.   w Chełmoniu.

Zobacz cały artykuł…
 
Propozycje zajęć w czasie ferii zimowych
Wpisał: M-GOK Kowalewo Pomorskie   
31.01.2017
fesriestr_2017.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Zwrot podatku akcyzowego
Wpisał: Natalia Kociemska   
31.01.2017

Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2017 roku

Zobacz cały artykuł…
 
66 osób podjęło pracę
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.01.2017

3.jpgW ramach programu prac społecznie- użytecznych 66 osób w gminie Kowalewo Pomorskie podjęło pracę w jednostkach samorządowych. W okresie od 1 lutego do 31 stycznia 2018r. będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i dać poznać pracodawcy.  

Zobacz cały artykuł…
 
Większy obiekt i więcej atrakcji od nowego sezonu
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.01.2017

S2.jpgamorząd Gminy Kowalewo Pomorskie podpisał umowę na rozbudowę skate parku, która ma nastąpić do 15 maja br. Wyłoniony w przetargu wykonawca firma Bulid z Lipusza za kwotę ok. 100tys.zł. wykona podłoże, na którym ustawione będą dodatkowe elementy. Nowe przeszkody dla rowerów bmx, rolek, deskorolek oraz dla hulajnóg ustawi na obiekcie firma AveBmx z Warszawy. Firma, która od 5 lat organizuje obozy sportowe na kowalewskim skate parku.

Zobacz cały artykuł…
 
VI Konkurs Kolęd i Pastorałek Jest taki dzień w Mlewie
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.01.2017

N9.jpga kilka godzin przed feriami w dniu 27 stycznia br. miał miejsce w Szkole Podstawowej w Mlewie Konkurs Kolęd i Pastorałek pn. „Jest taki dzień". Organizatorem konkursu, który odbył się już po raz szósty, jest Mała Szkoła prowadzona przez TRIO czyli Stowarzyszenie Edukacyjno- Kulturalne w Mlewie. Patronatem imprezę objął Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Głównymi celem było podtrzymywanie pięknej tradycji kolędowania związanej z Bożym Narodzeniem, stworzenie uzdolnionej muzycznie młodzieży okazji do publicznej prezentacji oraz nawiązanie współpracy z placówkami oświatowymi spoza gminy Kowalewo, a nawet spoza powiatu.

Zobacz cały artykuł…
 
Mikołaj u grzecznych dzieci w Bielsku
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.01.2017

56.jpgDo grzecznych dzieci z Bielska (gmina Kowalewo Pomorskie) w dniu 28 stycznia br. przybył Święty Mikołaj. Dzięki zaangażowaniu sołtysa Agnieszki Reiwer, radnej Aliny Waśko oraz członków rady sołeckiej przywiózł wór prezentów dla 40 najmłodszych i najgrzeczniejszych mieszkańców tego sołectwa. Zaserwowano dzieciakom moc atrakcji. Były konkursy, tańce i prace plastyczne. Z młodzieżą Mikołaja powitali dorośli: sołtys z radą sołecką oraz Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, który wręczył dzieciom słodycze. Uczestnicy zmęczeni wspólną zabawą posilali się słodkościami i napojami. Na koniec dzieci z rodzicami skorzystali ze ślizgawki, a później zmęczeni posilali się grillowaną kiełbaską.

Zobacz cały artykuł…
 
PRYWATKA U BABCI I DZIADKA
Wpisał: Maria Lipka, Izabela Orzechowska   
30.01.2017
11.jpgBabciu, Dziadku coś Wam dam: jedno serce, które mam ... - recytują maluchy, a w wilgotnych oczach zgromadzonych na sali gości odbija się blask świec.
Zobacz cały artykuł…
 
Gwiazdka w Mlewcu
Wpisał: Magdalena Ziółkowska   
27.01.2017
gwiazdka_w_mlewcu_27_01_17_00.jpgW dniu 18.01.2017 roku zorganizowana została Gwiazdka dla dzieci mieszkających w miejscowości Mlewiec. Pani Ewa Dąbkowska animator z MGOK w Kowalewie Pom. przywitała zebranych i poprosiła o zabranie głosu przedstawiciela Gminy. Pani Sekretarz Ewa Bąk powitała dzieci życząc udanej zabawy.
Zobacz cały artykuł…
 
BRUDNA WODA ???
Wpisał: Małgorzata Wegner   
25.01.2017
brodna_woda_000_25_01_17.jpgW związku z pojawieniem się na forum Gazety Pomorskiej wpisu na temat wystąpienia brudnej wody informujemy, że przyczyną takiego stanu mogła być awaria sieci. Jak już wcześniej informowaliśmy, w celu naprawy lub wymiany urządzeń konieczne jest zamykanie i otwieranie na czas awarii odcinków sieci, co w konsekwencji prowadzi do zrywania w rurach nagromadzonych osadów.
Zobacz cały artykuł…
 
Ewidencja ludności i USC - podsumowanie 2016 roku
Wpisał: Bożena Kliber   
25.01.2017

usc_informacje_25_01_17_00.jpgWedług danych ewidencji ludności na dzień 31 grudnia 2016 roku na terenie gminy Kowalewo Pomorskie na pobyt stały zameldowanych było 11 417 osób, przed  rokiem  -  na dzień 31.12.2015 roku było 11 483 osób.

W roku 2016 urodziło się 117 nowych mieszkańców gminy  (jest to o 13 dzieci mniej niż w 2015 r.). Popularne imiona dzieci to: Julia, Nadia, Lena, Igor, Stanisław, Szymon.

Zobacz cały artykuł…
 
Zwiększenie atrakcyjności WDK w Mlewie poprzez zakup niezbędnego wyposażenia kuchni
Wpisał: Donata Pilarska-Mądry   
25.01.2017

inf_mlewo_24_01_17_00.jpgSołtys Sołectwa Mlewo Ryszard Lipiński wraz z Radą Sołecką starają się spełniać wszelkie sugestie, aby sprostać oczekiwaniom mieszkańców Sołectwa. Dlatego w ramach środków pozyskanych z dochodów WDK w Mlewie, dokonano zakupu naczyń kuchennych oraz niezbędnego wyposażenia kuchni.

Zobacz cały artykuł…
 
Zmiany dot. wycinki drzew i krzewów
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
24.01.2017

zmdot_wycdrzew_24_01_17.jpgReferat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Ewidencji Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim informuje, że w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 16 grudnia 2016r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach (Dz. U. z 2016r. Poz. 2249) od 1 stycznia 2017 roku nie jest wymagane uzyskanie zezwolenia właściwego organu na usunięcie:

Zobacz cały artykuł…
 
Sołectwo Srebrniki ma nowego sołtysa
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.01.2017

srebrniki_n_soltys_19_01_17_00.jpgW związku z rezygnacją p. Jerzego Behrendta z funkcji sołtysa wsi Srebrniki w dniu 20 stycznia br. mieszkańcy wsi wybrali na tę funkcję panią Danutę Wojciechowską. Frekwencja na zebraniu wyniosła 10,5% (obowiązkowe minimum to 10%).

Dziękując ustępującemu sołtysowi za dotychczasową parce na rzecz społeczeństwa Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wręczył pamiątkowy grawer, a nowej pani sołtys życzył wielu sukcesów i zapewnił o współpracy.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dla właścicieli domków letniskowych
Wpisał: Anna Dalke   
24.01.2017

inf_domki_tetniskowe_000_24_01_17_.jpgInformacja dla właścicieli domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe

Informujemy, że na podstawie art. 6j ust 3b i ust. 3c ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach (t.j. Dz.U. z 2016 r., poz. 250) Rada Miejska w Kowalewie Pomorskim Uchwałą nr XV/121/16 z dnia 29 czerwca 2016r. ustaliła ryczałtowa stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno -  wypoczynkowe  jedynie przez część roku. 

Zobacz cały artykuł…
 
Dwie rocznice wyzwolenia Kowalewa
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.01.2017
dwie_roczn_wyzw_21_01_17_000.jpgZ okazji 72 rocznicy wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej (23.01.1945r.) oraz 97 rocznicy powrotu Kowalewa na mapy Polski (19.01.1920r.)  kowalewiacy oddali hołd przodkom  pomordowanym w zawieruchach wojennych. W parku 730-lecia Miasta pod Pomnikiem Ku Czci Poległych złożono kwiaty i pochylono sztandary.
Zobacz cały artykuł…
 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST
Wpisał: A.Szewczyk   
23.01.2017

Wykorzystywanie azbestu lub wyrobów zawierających azbest dopuszcza się w użytkowanych urządzeniach, obiektach, instalacjach oraz miejscach do 31 grudnia 2032 roku.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Podwójne świętowanie w Mlewie
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.01.2017
podw_swietowanie_22_01_17_000.jpgW dniu 22 stycznia br. w sołectwie Mlewo świętowano podwójnie. Połączono Dzień Babci i Dziadka z wizytą Świętego Mikołaja. Dzięki pomocy animatorów z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury wnuczęta przygotowały dla Babć i Dziadków piękne laurki i odśpiewały sto lat.
Zobacz cały artykuł…
 
Kolarze Sokoła wybiorą nowe władze
Wpisał: Zarząd UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
21.01.2017
sprsokol210120170.jpg Zarząd UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo zawiadamia i zaprasza członków klubu na zebranie sprawozdanie - wyborcze, które odbędzie się w dniu 26 stycznia 2017r. o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie.

Sprawozdanie z naszej działalności za lata 2014-2016 jest zamieszczone na stronie: http://www.spwielkierychnowo.pl/

 
Kolędowanie Seniorów
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2017
koledowanieseniorow_19_01_17_000.jpgKolęda to najważniejsze wydarzenie w ciągu roku dla członków kowalewskiego  Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Jest to nie tylko okazja do wspólnego zaśpiewania kolęd, lecz także do spotkania się osób, którym często wiek lub stan zdrowia nie ułatwia podtrzymywania kontaktów towarzyskich.
Zobacz cały artykuł…
 
Żuki zmieniły właścicieli
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.01.2017
zukizmwlazc_19_01_17_00.jpgW dniu 18 stycznia br. dwa samochody strażackie marki Lublin Żuk zmieniły swoje jednostki. Przyczyną przesunięć pojazdów było pozyskanie nowego wozu bojowego przez OSP Pluskowęsy. Pisaliśmy już o tym wcześniej: [link do artykułu]
Dotychczasowy Lublin Żuk (rok produkcji 1989) z Pluskowęs decyzją Prezydium Zarządu Miejsko-Gminnego OSP Kowalewo Pom. trafił do OSP Kiełpiny, a pojazd z OSP Kiełpiny, również Żuk Lublin (rok produkcji 1977) wrócił do swojej pierwszej jednostki jaką była OSP Wielkie Rychnowo.
Zobacz cały artykuł…
 
,.POKAZ NOWYCH METOD NAUCZANIA MATEMATYKI NA TERENIE GMINY KOWALEWO POMORSKIE.
Wpisał: Koordynator projektu mgr Danuta Kraśniewska   
19.01.2017
4.jpgW ramach projektu mPotęga  sfinalizowanego ze środków Fundacji  mBanku,  pt. ,,MATEMATYKA OCZAMI'' odbyły się lekcje pokazowe pt.,, Taki mały, taki  duży'' na terenie naszej Gminy Kowalewo Pomorskie w szkole Podstawowej w  Pluskowęsach i w Wielkim Rychnowie  . Uczniowie świetnie się bawili, grając w grę karcianą pt. ,,Cardline''.
Zobacz cały artykuł…
 
II edycja konkursu Ekowypady za elektroodpady
Wpisał: Anna Dalke   
19.01.2017
iiekoodpady_00_19_01_17.jpgW lutym br. rozpocznie się II edycja konkursu ekologicznego pod nazwą „Ekowypady za elektroodpady" skierowanego do uczniów Publicznego Gimnazjum i szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Organizatorami konkursu są: Burmistrz Miasta Kowalewo Pom. i Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Ekosystem Sp. z o.o. z siedzibą w Wąbrzeźnie.
Zobacz cały artykuł…
 
Kulturalne obrady
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.01.2017
kulturalneobrady_18_01_17_000.jpgSpołeczna Rada Programowa ds. Kultury działa przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim od wielu lat. Jej priorytetową rolą jest poznanie potrzeb kulturalnych wszystkich grup społecznych oraz dotarcie do nich z ofertą.

Na swoim posiedzeniu w dniu 17 stycznia br. członkowie zapoznali się z zakresem funkcjonowania Domu Kultury w roku ubiegłym i planami na rok 2017. Sprawozdanie złożone przez dyrektor Barbarę Niewidział zostało przyjęte bez uwag.

Zobacz cały artykuł…
 
XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Wpisał: Sztab WOŚP - MGOK Kowalewo Pomorskie   
18.01.2017
8.jpgWyjątkowe jubileusze powinny mieć szczególną oprawę.  Niewątpliwie do takich zaliczał się tegoroczny, XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dochód uzyskany w zbiórce publicznej przeprowadzonej w dniu 15 stycznia 2017 roku  przeznaczony zostanie „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom".
Zobacz cały artykuł…
 
Załóż firmę przez telefon!
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
18.01.2017
Nowe proaktywne usługi Ministerstwa Rozwoju dla przedsiębiorców.
Załóż firmę przez telefon!

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowanie
Wpisał: Rada Rodziców Przedszkola Publicznego   
18.01.2017
podzikowanie_popr.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Zajęcia taneczne
Wpisał: Dyrektor MGOK- Barbara Niewidział   
17.01.2017
dance_str_mgok_small.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Święty Mikołaj zawitał do Chełmońca
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.01.2017
mikolajwchelmonicu_16_01_17_00.jpgW dniu 14 stycznia br. Święty Mikołaj zawitał do sołectwa Chełmoniec (wieś Gapa i wieś Chełmoniec). Na spotkanie z nim przyszło 30 dzieci wraz z rodzicami. Sala świetlicowa dawno nie widziała tylu gości. Sołtys Zbigniew Zabielski wraz z radą sołecką i radnym Michałem Klafczyńskim zadbali, aby paczki były bogate, a na stołach nie zabrakło słodkości. Gospodynie raźnie uwijały się przy gofrownicach, aby każde dziecko miało radosną, umorusaną konfiturą buzię.
Zobacz cały artykuł…
 
XXV FINAŁ WOŚP - Rekordowa kwota kowalewskiego Sztabu!
Wpisał: Sztab WOŚP - MGOK Kowalewo Pomorskie   
16.01.2017
sztab_2017.jpg
 
Pogorzelcy potrzebują naszej pomocy
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.01.2017
pomoc_pogorzelcom_10_01_17_00.jpgZwracam się do Państwa o wsparcie finansowo-rzeczowe dla rodziny państwa Anny i Zbigniewa Strózik z Borówna, którzy w jednej chwili stracili dorobek swojego życia. Pożar, jaki miał miejsce 07.01.2017r. zabrał im wszystko. Pozbawił dachu nad głową, podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego oraz rzeczy codziennego użytku. Pozostała jedynie nadzieja.
Zobacz cały artykuł…
 
Wywóz popiołu z palenisk domowych w obrębie miasta
Wpisał: Anna Dalke   
13.01.2017
popiol_13_01_17_00.jpgW związku z licznymi pytaniami kierowanymi do tut. Urzędu dotyczącymi zasad gromadzenia i odbierania przez przedsiębiorcę popiołu z palenisk domowych wyjaśniamy, że PUKiM Ekosystem Sp. z o.o. z Wąbrzeźna zamierza wprowadzić system odrębnego zbierania popiołu z nieruchomości zlokalizowanych na terenie miasta.

W chwili obecnej przedsiębiorca oczekuje na dostawę pojemników z tworzywa sztucznego na popiół od producenta.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacje przekazane
Wpisał: Monika Piróg   
13.01.2017

Chcesz wiedzieć więcej o rynkach pracy w UE?eures_go_further_13_01_17_000.jpg

 "EURES GO FURTHER"

Spotkania z doradcą EURES oraz przedstawicielem Europe Direct w Twojej miejscowości!

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 281 - 320 z 2507
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!