Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.03.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

PROBLEM BEZPAŃSKICH PSÓW
Wpisał: Renata Siwiec   
25.10.2016
bezp_psy_25_10_16_00.jpgProblem bezpańskich psów na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie znowu staje się coraz bardziej dotkliwy. Bezpańskich i porzucanych psów jest bardzo dużo, liczba ta z roku na rok rośnie a zbliżająca się zima potęguje ich ilość. W ostatnim czasie największą liczbę zgłoszeń odnotowano we wsiach znajdujących się na obrzeżach gminy.
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Seniora w Mlewie
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.10.2016
dz_seniora_w_mlewie_24_10_16_00.jpgW dniu 23 października br. w świetlicy wiejskiej w Mlewie sołtys Ryszard Lipiński oraz Rada Sołecka zaprosiła najstarszych mieszkańców tej wsi, oraz sąsiedniego Nowego Dworu na wspólny Dzień Seniora.

Życzenia i gratulacje tak wspaniałej inicjatywy złożyli również Burmistrz Kowalewa Pom. Andrzej Grabowski, Przewodniczący Rady Jerzy Orłowski i proboszcz parafii Kiełbasin ks. kanonik Kazimierz Zacharkiewicz. i oczywiście sołtys Ryszard Lipiński z sołtysem Nowego Dworu Ewą Orłowską- Mytlewską.

Zobacz cały artykuł…
 
Zmiana kursu autobusów w rejonie Chełmonia i Chełmońca
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
24.10.2016
zmina_kursu_24_10_16_000.jpg W związku z oddaniem do użytku nowo wybudowanej drogi do miejscowości Gapa i licznymi wnioskami mieszkańców tej miejscowości zostanie zmienione trasa kursowania autobusów dowożących dzieci do szkół z rejonu Chełmonia i Chełmońca.

Trasę tę obsługuje komunikacja publiczna Kujawsko - Pomorskiego Transportu Samochodowego z/s we Włocławku Oddział w Golubiu-Dobrzyniu.

Zobacz cały artykuł…
 
UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!!!
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
24.10.2016
Dokonanie wpisu do CEIDG, zarówno w zakresie rozpoczęcia wykonywania działalności, jej zaprzestania a także zmian jest całkowicie bezpłatne. Wszelkie oferty sugerujące potrzebę dokonania jakiejkolwiek opłaty w związku z wykorzystaniem wpisu w CEIDG są ofertami handlowymi, nie mającymi żadnego związku z rejestrem prowadzonym przez Ministra Rozwoju Dokonanie zatem żądanej zapłaty jest całkowicie dobrowolne.
Zobacz cały artykuł…
 
W pogoni za lisem, czyli Hubertus 2016
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.10.2016
w_pogoni_za_lisem_24_10_16_000.jpgW dniu 22 października br. odbyła się pierwsza edycja Hubertusa powiatowego, czyli popularnej pogoni za lisem. Pogoda sprzyjała organizatorom, którymi byli: Toruńska Organizacja Łowiecka, Starostwo Golub-Dobrzyń i Toruń, Zamek Golubski, Miasto Golub-Dobrzyń, Miasto i Gmina Kowalewo Pomorskie, Gmina Golub-Dobrzyń, Radomin, Zbójno, Czernikowo i Obrowo. Myśliwi i zaproszeni goście po mszy świętej uroczyście przemaszerowali na zamek, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie łowów.
Zobacz cały artykuł…
 
Z urodzinową wizytą u pana Mariana
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.10.2016
z_urodz_wyzyta_p_marian_24_10_16_00.jpgW dniu 22 października swoje 90 urodziny świętował pan Marian Zalewski z Kowalewa Pomorskiego. Z wizytą do szanownego jubilata przybył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, kierownik Ośrodka Pomoc Społecznej Zyta Szymańska i pracownik socjalny Barbara Wasilewska. Jubilat wspólnie z żoną, synem, wnuczką i dwiema prawnuczkami przyjął gości przepysznym ciastem i szampanem. Małżeństwo Zalewskich służy sobie wzajemnie wsparciem i opieką. Uśmiechnięci i pozytywnie patrzący na otoczenie mogą być przykładem dla wielu.
Zobacz cały artykuł…
 
Śpiewają już dwunasty rok
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.10.2016
spiewaja_juz_12_rok_24_10_16_000.jpgChórzyści z kowalewskiego Chóru 730-lecia Miasta świętowali 21 października br. 12 rocznicę powstania. Były podziękowania, wspomnienia i wspólne śpiewanie. Chórzystom towarzyszyli współmałżonkowie oraz zaproszeni goście, m.in. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, ks. wikary Marek Wysocki, Przewodniczący Rady Jerzy Orłowski, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Jerzy Koralewski, byli członkowie chóru oraz pierwszy dyrygent Mieczysław Domarecki. Przybył również współpracujący z chórem duet: Karolina Zielińska wraz z trenerem Markiem Piątkowskim.
Zobacz cały artykuł…
 
Wychowankowie "Sokoła" z medalami Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
21.10.2016
mist_polski_lzs_21_10_16_00.jpgW ubiegły weekend na torze kolarskim BGŻ Arena w Pruszkowie rozegrano Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w kolarstwie torowym.

Bardzo dobrze zaprezentowali się wychowankowie UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo Adrian Marzec i Daniel Śliwka, obecnie reprezentujący barwy TKK „Pacific" Toruń oraz Adrian Brzozowski, obecnie UKS „Copernicus", którzy niejednokrotnie stawali na podium.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dotycząca przetargu na odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych
Wpisał: Anna Dalke   
21.10.2016

dot_przetargu_na_smieci_000_21_10_16.jpgW związku z upływającym terminem obowiązywania umowy na odbiór i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych (do dn. 31.12.2016 r.), Gmina Kowalewo Pomorskie przystąpiła do wyboru wykonawcy usług na kolejne lata. W dn. 22.07.2016 r. w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim opublikowany został przetarg nieograniczony na realizację w/w usług w okresie od 01.01.2017 r. do 31.12.2019 r.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Seniora w kowalewskim Związku Emerytów
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.10.2016
dzien_seniora_20_10_16_000.jpgCzłonkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim w dniu 20 października br. świętowali coroczny Dzień Seniora. Na stołach pojawiło się coś na ciepło oraz kawa i ciasto, a zaproszeni goście nie mogli wyjść z podziwu nad witalnością i radością życia gospodarzy. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski i Przewodniczący Rady Jerzy Orłowski do życzeń zdrowia, radości i pomyślności dołożyli tradycyjny już talon na przejazd autokarem wycieczkowym. Panowie podziękowali za aktywny udział w życiu kulturalnym gminy.
Zobacz cały artykuł…
 
Zabezpiecz instalację przed mrozem
Wpisał: Wiesław Chmielewicz   
20.10.2016

zabezp_p_mrozem_00_20_10_16.jpgW związku ze zbliżającym się okresem zimowym oraz spadkiem temperatur na prośbę Prezesa Zakładu Usług Wodnych w Ostrowitem przypominamy o konieczności odpowiedniego zabezpieczenia wewnętrznych instalacji i urządzeń wodociągowych oraz kanalizacyjnych przed zamarznięciem.

Zobacz cały artykuł…
 
Konsul Mołdawii w Kowalewie Pomorskim, czyli przygotowania do wielkiego jubileuszu
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.10.2016
kons_mold_20_10_16_00.jpgMołdawia to kilkumilionowy kraj z 25-letnią niepodległością. Wcześniej był pod wpływem Związku Radzieckiego. Wg międzynarodowych badań to najbiedniejszy kraj w Europie z aspiracją wstąpienia do Unii Europejskiej. Skąd więc konsul tego państwa w gminie Kowalewo Pomorskie?
Zobacz cały artykuł…
 
Z urodzinową wizyta u pani Bolesławy
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.10.2016
z_orodz_wizyta_20_10_16_00.jpgMieszkanka Wielkiego Rychnowa Bolesława Szczepańska świętowała 19 października br. 91 urodziny. Z wizytą do szanownej jubilatki przybył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, kierownik Ośrodka Pomoc Społecznej Zyta Szymańska i pracownik socjalny Beata Życińska. Pani Bolesława wraz z rodziną wnuka, z którą mieszka na co dzień, przyjęła gości przepysznym tortem urodzinowym.
Zobacz cały artykuł…
 
 Posezonowe badania wydolnościowe szkółek kolarskich
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
19.10.2016

miniaturka.jpgW dniu 13 października br. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Zakład Fizjologii Instytutu Sportu w Warszawie przeprowadził specjalistyczne badania wydolnościowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa.

Zobacz cały artykuł…
 
Matematyczne śledztwo, czyli gra terenowa w Wielkim Rychnowie
Wpisał: Agnieszka Szymczak i Julia Szczepańska   
19.10.2016

miniaturka.jpg15 października po raz pierwszy w Wielkim Rychnowie odbyła sią gra wiejska, czyli połączenie gry internetowej, podchodów i interaktywnej zabawy ulicznej. Uczestnicy poznawali historię okolicy oraz jej walory turystyczne.

Zobacz cały artykuł…
 
Nabór do Chóru
Wpisał: Barbara Niewidział   
19.10.2016

eigeneliedernotenschluesselchor.gifMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim ogłasza nabór do czterogłosowego wielopokoleniowego Chóru 730-lecia działającego przy Domu Kultury (mile widziane głosy męskie TENORY I BASY). Spotkania i próby chóru odbywają się w piątki  o godz. 17.00 w M-GOK.

 Serdecznie zapraszamy !

 
Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie na obradach Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.10.2016
burmistrz_na_obradach_18_10_16_00.jpgSejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi obradowała w naszym regionie. Na zamku w Golubiu-Dobrzyniu w dniach 17-18 października br. posłowie  dyskutowali między innymi o sytuacji w mleczarstwie, rolnictwie ekologicznym, dzierżawie ziemi i sprzedaży bezpośredniej. Wśród gości byli: wiceminister Jacek Bogucki, wojewoda kujawsko- pomorski, samorządowcy z naszego powiatu oraz szefowie rolniczych agencji i reprezentanci organizacji skupionych wokół tej gałęzi gospodarczej.
Zobacz cały artykuł…
 
TY też możesz być częścią Mistrzowskiego zespołu !!!
Wpisał: Robert Bejgier   
18.10.2016
Zarząd UKS „Olimpijczyk" Kowalewo Pomorskie zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe wyjazdu na Klubowe Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej kobiet, które odbędą się w dniach 2-6.11.2016r na Gran Canaria.
Zobacz cały artykuł…
 
Chór 730-lecia w Toruniu
Wpisał: Barbara Niewidział   
18.10.2016
2.jpgChór 730-lecia Kowalewa Pomorskiego na zaproszenie Parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Toruniu w dniu 16 października 2016 roku uczcił Dzień Świętego Jana Pawła II śpiewem w trakcie Liturgii Świętej. Chórowi gościnnie towarzyszyli: p. Marek Piątkowski i Karolina Zielińska.
Zobacz cały artykuł…
 
XXIV Diecezjalny Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
18.10.2016
3.jpgW dniu 15 października 2016 roku w  Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyły się przesłuchania konkursowe XXIV Diecezjalnego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej pod patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego i Biskupa Diecezji Toruńskiej. Motto tegorocznego festiwalu brzmiało: „Bądźcie świadkami miłosierdzia".   Festiwal rozpoczęła  msza świętą w kościele parafialnym w Kowalewie Pomorskim odprawiona przez Księdza Proboszcza Piotra Igielskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Z urodzinową wizytą
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.10.2016
z_orodz_wizyta_18_10_16_00.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski i kierownik Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Zyta Szymańska wraz z pracownikiem Małgorzatą Fryc w dniu 17 października br. złożyli kolejną wizytę urodzinową. Tradycją kowalewskiego samorządu jest składanie życzeń osobom, które ukończyły 90 lat. W naszej gminie mieszka ponad 50 osób, które co roku otrzymują gratulacje i kwiaty.
Zobacz cały artykuł…
 
O kowalewskiej obwodnicy na falach radia PIK
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.10.2016
o_kowalewskiej_obw_w_pik_18_10_16_00.jpgW audycji Regionalny Punkt Widzenia na falach radia PIK w dniu 17 października br. (godz. 9.00) mówiono o Strategii Województwa Kujawsko- Pomorskiego na lata 2014-2020. Zachęcamy do wysłuchania programu. W 17 minucie audycji Wojewoda Kujawsko- Pomorski Mikołaj Bogdanowicz mówił o potrzebie budowy obwodnicy Kowalewa Pomorskiego i zadeklarował czynienie wszystkich zabiegów, aby ją pozyskać.

Link do audycji tutaj http://www.radiopik.pl/139,0,regionalny-punkt-widzenia

 
Kampania dotycząca wiedzy na temat grypy i jej zapobiegania
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.10.2016
grypa_18_10_16.jpgPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Golubiu -Dobrzyniu informuje, że w dniach 17 -21 października 2016 r. odbędzie się czwarta ogólnoświatowa edycja kampanii dotyczącej wiedzy na temat grypy i jej zapobiegania.

Głównym celem kampanii jest zwrócenie uwagi na znaczenie szczepień przeciwko grypie, przede wszystkim wśród osób z grup ryzyka, które obejmują między innymi: osoby starsze, kobiety w ciąży, dzieci, osoby z chorobami współistniejącymi, gdzie szczególnie groźne jest wystąpienie poważnych powikłań w czasie choroby oraz pracowników służby zdrowia.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Nauczyciela
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.10.2016

dzien_nauczyciela_17_10_16_000.jpgZ okazji Święta Edukacji Narodowej czyli popularnego Dnia Nauczyciela  w imieniu organu prowadzącego placówki oświatowe składam wszystkim dyrektorom. pedagogom oraz pracownikom szkół życzenia wszelkiej pomyślności, sukcesów w pracy z uczniami oraz dobrej współpracy z rodzicami. Uczniowie oraz nauczyciele mają stworzone warunki do pracy, nauki oraz wypoczynku. Czują się w szkołach bezpiecznie i komfortowo. Współpraca z dyrektorami szkół zaowocowała wieloma sukcesami uczniów i absolwentów, którzy kontynuując naukę w kolejnych placówkach nie muszą mieć kompleksów czy wstydzić się swojego pochodzenia- Andrzej Grabowski Burmistrz Miasta

Zobacz cały artykuł…
 
Podsumowano wydatki na projekty społeczne i na infrastrukturę
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.10.2016
proj_spol_i_infra_17_10_16.jpgCzasopismo Wspólnota zestawiło wydatkowane przez samorządy środki unijne na projekty społeczne i na infrastrukturę techniczną. Właśnie te wydatki mają największy wpływ na poprawę jakości życia społeczeństwa. Dane pozyskano z corocznych sprawozdań budżetowych za okres 2013-2015.
Zobacz cały artykuł…
 
Strażacy z OSP Pluskowęsy wyremontowali remizę i pozyskali pieniądze na pół wozu bojowego.
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.10.2016
strazacy_osp_swietowali_17_10_16_00.jpgDruhowie ochotnicy z jednostki w Pluskowęsach w dniu 15 października dokonali uroczystego otwarcia wyremontowanej remizy. Zaprosili na uroczystość prezesa zarządu oddziału Miejsko- Gminnego OSP burmistrza Andrzeja Grabowskiego. Pełniący dopiero od 8 miesięcy funkcję prezesa OSP Pluskowęsy Przemysław Lewandowski pochwalił się czego wspólnie z druhami z jednostki dokonał.
Zobacz cały artykuł…
 
Zapobiec jeszcze większym problemom
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.10.2016

zapobiec_jeszcze_wiek_14_10_16_00.jpgW dniu 12 października Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wraz z pracownikami spotkał się z przedstawicielami mieszkańców wsi Mlewo, aby przybliżyć tok postępowania administracyjnego w spr. kopalni kruszywa zlokalizowanych w tej wsi. Na spotkanie zaproszono radną tej wsi Marię Wiśniewską Staszak oraz sołtysa Ryszarda Lipińskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Podsumowanie Gminnego Programu Rewitalizacji
Wpisał: Małgorzata Dębińska   
13.10.2016

5.jpgW czwartek 6 października w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury odbyła się konferencja podsumowująca przygotowanie Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie na lata 2015 - 2023. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, instytucji kultury, edukacji, wspólnot mieszkaniowych oraz radni Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim. Burmistrz miasta Andrzej Grabowski podziękował zespołowi  za wielomiesięczną pracę nad projektem, podkreślając konieczność zmian, przede wszystkim w zakresie remontów budynków użyteczności publicznej oraz wsparcia działań prospołecznych.

Zobacz cały artykuł…
 
Życzenia
Wpisał: Magdalena Radko   
13.10.2016

dzien_edukacji_narodowej.jpgZ okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom
życzę dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy.
Sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów.
Niech Wam sprzyja los w tej niełatwej pracy.


Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski

oraz pracownicy Urzędu Miejskiego

 
Podsumowanie akcji "Sprzątanie Świata  Polska 2016"
Wpisał: Renata Siwiec   
13.10.2016

podzkowanie_sprztanie_wiata.jpgCorocznie organizowana kampania „Sprzątanie Świata" ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Uczy poszanowania środowiska naturalnego i otaczającej nas przyrody, promuje proekologiczne postawy i zachowania, uświadamia nam, że stan środowiska, w którym żyjemy zależy w dużej mierze od nas samych.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania
Wpisał: Renata Siwiec   
13.10.2016

podzkowanie_sprztanie_wiata.jpgSerdeczne podziękowania dla Pana Leszka Mul właściciela F. H. P. „ MAL-PAK" w Kowalewie Pomorskim za udział i zaangażowanie w tegorocznej kampanii ,,Sprzątanie Świata  Polska 2016", która odbyła się w dniach 16-17 września br., pod hasłem przewodnim Podaj dalej...drugie życie odpadów".

Zobacz cały artykuł…
 
Uwaga na czad
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.10.2016
Ruwaga_czad_000_12_10_16.jpgozpoczął się sezon grzewczy, a z nim zagrożenie zatruciem tlenkiem węgla  potocznie zwanego czadem. Jest on gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia. Powstaje w wyniku niepełnego spalania wielu paliw, m.in.: drewna, oleju, gazu, benzyny, nafty, propanu, węgla, ropy, spowodowanego brakiem odpowiedniej ilości tlenu.
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy.
Wpisał: Beata Lewandowska   
12.10.2016

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 30.09.2016r.

Zobacz cały artykuł…
 
Czas jesiennych zbiorów  uwaga na drogach
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.10.2016
czas_jesiennych_zbiorow_00_12_10_16.jpgPrzed nami jesienne wykopki. Na drogi wyjadą maszyny rolnicze o poważnych gabarytach czyli kombajny buraczane, do zbioru kukurydzy a nawet ziemniaków. Często są to zespoły pojazdów. Częstym skutkiem wyjazdu, oprócz utrudniania wykonywania manewru wymijania jest również zanieczyszczanie jezdni ziemią.
Zobacz cały artykuł…
 
Gazeta Powiatu Golubsko- Dobrzyńskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.10.2016

gazeta_powiatu_00_12_10_16.jpgStarostwo Powiatu Golubsko- Dobrzyńskiego wznowiło wydawanie bezpłatnego informatora zawierającego cenne wiadomości o wydarzeniach w naszym powiecie. Znajdują się tam też dane o placówkach powiatowych z namiarami tele-adresowymi.

Zobacz cały artykuł…
 
Warsztaty I LOVE MATH
Wpisał: Agnieszka Szymczak   
11.10.2016

8.jpg7 października wszyscy, którzy kochają matematykę udali się na warsztaty p. Danuty Molendy pt. I LOVE MATH. Uczniowie poznali angielskie słownictwo związane z kształtami, śpiewali piosenki, grali w gry multimedialne oraz stworzyli geometryczne plakaty. Zajęcia były realizowane w ramach programu grantowego MATEMATYCZNE STACJE, dofinansowanego przez fundację mBanku.

Zobacz cały artykuł…
 
Budowa dróg
Wpisał: Magdalena Gadomska   
11.10.2016

7.jpg„Budowa dróg łącznie z kanalizacją deszczową w ulicach: Mikołaja z Ryńska, Narcyzowej, Konwaliowej i Odrodzenia oraz budowa wjazdu na drogę wojewódzką w Kowalewie Pomorskim" - dofinansowana ze środków pochodzących z budżetu państwa,  w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019" -konkurs na rok 2016

Zobacz cały artykuł…
 
Nabór członków do Komitetu Rewitalizacji
Wpisał: Małgorzata Dębińska   
11.10.2016
herb_small.jpgBurmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie ogłasza nabór członków do Komitetu Rewitalizacji, zgodnie z procedurą przyjetą uchwałą Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim Nr XVI/136/16 z dnia 21 września 2016r. w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji.
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Papieski
Wpisał: Dyrektor MGOK- Barbara Niewidział   
11.10.2016

1.jpgBądźcie świadkami miłosierdzia" słowa Świętego Jana Pawła II były mottem przewodnim XVI Dnia Papieskiego przypadającego  w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Obchody Dnia Papieskiego corocznie obejmuje Honorowym Patronatem Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego p. Andrzej Grabowski.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja na temat jakości wody
Wpisał: Wiesław Chmielewicz   
11.10.2016
W związku ze skargami mieszkańców na temat jakości wody informujemy, że przyczyną brudnej wody w kranach są częste awarie sieci, za co eksploatator bardzo przeprasza odbiorców.
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 281 - 320 z 2348
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!