Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Samorząd w samorządzie
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.11.2017
samorzadwsamorzadzie_081117_00.jpgPrzedstawiciele władzy czyli samorząd uczniowski ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim w dniu 7 listopada br. spotkał się z przedstawicielem samorządu gminy czyli Burmistrzem Andrzejem Grabowskim. Samorząd tworzą: Przewodniczący Jakub Witkowski, wicepremier Karolina Małkiewicz, rzecznik  Michał Zacharek, sekretarze- Piotr Orzechowski i Jakub Wiśniewski. Tego typu spotkania to już tradycja. Co roku nowo wybrany samorząd spotyka się z organem prowadzącym szkoły.
Zobacz cały artykuł…
 
Wernisaż wystawy "Natura Wokół Nas"
Wpisał: Barbara Niewidział Dyrektor M-GOK   
06.11.2017

wystawa_sztuka_natury_061117_00.jpgW Miejsko -Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim w dniu 3 listopada 2017 roku odbył się wernisaż wystawy prezentującej wyróżnione i nagrodzone prace w konkursie fotograficznym „Natura Wokół Nas" zorganizowanym przez Muzeum Przyrodnicze Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UMK w Toruniu w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Sztuka Natury".

Zobacz cały artykuł…
 
Polowali w święto swojego patrona
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.11.2017
polowaliw_swietoswojegopatrona_061117_00.jpgTradycyjnie, w imieniny swojego patrona Św. Huberta (3 listopada), członkowie kowalewskiego koła łowieckiego Knieja zorganizowali łowy. Od rana czternastu   myśliwych polowało w przynależnym im okręgu (3tys.ha w gm. Kowalewo Pom.). Dzięki pięknej pogodzie, zaangażowaniu 3 psów myśliwskich i przychylności Św. Huberta, na hasło „pióro na rozkładzie" ułożono upolowane 17 bażantów na zielonym igliwiu, a myśliwi ściągając nakrycia z głów oddali im hołd.
Zobacz cały artykuł…
 
Ćwiczenia strażaków w Firmie MAR-MOT Sp. z o.o.
Wpisał: Edyta Jasińska   
03.11.2017

small_cweiczenia_marmot.jpgZa pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim firma MAR-MOT Sp. z o.o.  składa podziękowania dla  jednostek uczestniczących w ćwiczeniach  na terenie firmy w m. Kowalewo Pom. ul. Podborek w dniu 18 października 2017r.

Zobacz cały artykuł…
 
Szybciej zobaczą pieszego
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.11.2017

szybciejzobacza_00_031117.jpgNa przejściu dla pieszych w Wielkiej Łące pojawił się aktywny znak informacyjny D-6. Informuje on kierowców o zbliżaniu się do przejścia dla pieszych.

Przejście w tym miejscu przez drogę nr 15 jest bardzo potrzebne, gdyż jest to droga do kościoła, na cmentarz, a przede wszystkim do szkoły. Zlokalizowane jest ono przy skrzyżowaniu drogi krajowej z powiatową. Pomimo dobrej widoczności, lewoskrętów i ograniczenia prędkości do 50km/h samorząd od dawna zabiegał u zarządcy drogi krajowej o jego ustawienie. 
Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania za zgłoszenia
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.10.2017

Serdecznie dziękuje mieszkańcom za zareagowanie na nasz apel o bieżące zgłaszanie konieczności opróżnienia pojemników PCK. Na terenach należących do samorządu znajduje się 6 kontenerów na odzież, których właścicielem jest Polski Czerwony Krzyż w Bydgoszczy. Są one zlokalizowane na ul. 1 Maja, ul. 1 Stycznia, ul. Działkowej, ul. Ogrodowej, ul. Klonowej, ul. Drzymały.

Zobacz cały artykuł…
 
Zmiana trybu funkcjonowania oświetlenia solarnego
Wpisał: Małgorzata Wegner   
31.10.2017

zmianatrybuoswietlenia_31017.jpgInformujemy, że w związku ze skracaniem się dnia i małą ilością światła słonecznego, z dniem 1 listopada br. wprowadza się zmiany w funkcjonowaniu oświetlenia solarnego. 

System oświetlenia przy ciągach pieszo-jezdnych powinien funkcjonować w następujący sposób: wszystkie lampy powinny zapalać się o zmroku, przy czym lampy parzyste powinny palić się do godz. 23:00, lampy nieparzyste powinny wyłączać się po ok. dwóch godzinach świecenia od zmierzchu i ponownie zapalać się ok. godz. 5:00 i palić się do świtu.

Zobacz cały artykuł…
 
Administracja wojskowa świętuje 5 jubileusz
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.10.2017

admwojskswietuje_231017_000.jpgW dniu 27 października br. Burmistrz Miasta uczestniczył w obchodach wojewódzkich święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej. W tym roku przypada jubileusz 99-lecia działalności wspomnianych organów.

Na sali oprócz mundurowców nie brakowało samorządowców wszystkich szczebli, przedstawiciela rządu, duchowieństwa, szkół wojskowych i innych służb mundurowych m.in. policji.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Seniora w Mlewie
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.10.2017

dzienseniorawmlewie_301017_000.jpgW dniu 29 października br. w świetlicy wiejskiej w Mlewie sołtys Ryszard Lipiński oraz Rada Sołecka zaprosiła najstarszych mieszkańców tej wsi, oraz  gości z sąsiedniego Nowego Dworu i Kiełbasina na Dzień Seniora. Sołtys życzył swoim mieszkańcom wielu sił witalnych i zachęcał do korzystania z bogatej oferty imprez sołeckich.

Zobacz cały artykuł…
 
Apel do społeczeństwa
Wpisał: Joanna Krasicka - MGOPS   
27.10.2017

apeldospol_00271017.jpgOd kilku lat Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim współpracuje z Toruńskim Bankiem Żywnościowo-Rzeczowym, który przekazuje żywność bezpośrednio do osób potrzebujących.

Pomoc w ramach POPŻ kierowana jest do tych osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie/rodzinie odpowiednich produktów żywnościowych (posiłków)

Zobacz cały artykuł…
 
Konkurs dla młodych naukowców
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
27.10.2017

explory_00271017.jpgKujawsko-Pomorska Agencja Innowacji w Toruniu zaprasza do konkursu naukowego E(x)plory organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii w Warszawie. Konkurs wspierany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Konkurs naukowy E(x)plory to konkurs dla młodych naukowców, który odkrywa talenty spośród młodzieży w wieku 13-20 lat z całej Polski.

Zobacz cały artykuł…
 
Apel do mieszkańców
Wpisał: Wiesław Chmielewicz   
25.10.2017

gruz_00251017.jpgInformujemy, iż istnieje możliwość nieodpłatnego przekazywania do: ZGKiM Sp. z o.o.,  ul. Brodnicka 1, 87-410 Kowalewo Pomorskie materiału rozbiórkowego w postaci gruzu betonowego lub ceglanego.

W/w materiał można dowozić: od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 15:00 oraz w I sobotę miesiąca w godzinach od 09:00 do 14:00.
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.10.2017
kondolencje_001_251017.jpg
 
POJEMNIKI DO ZBIORKI ODZIEŻY NA TERENIE GMINY
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
24.10.2017

pojemnikipck_00_241017.jpgGmina Kowalewo Pomorskie w miesiącu kwietniu 2016 r. zawarła umowę użyczenia z Kujawsko-Pomorskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Bydgoszczy - na ustawienie w n/w lokalizacjach pojemników do zbiórki odzieży tj.:

ul. 1 Maja, ul. 1 Stycznia, ul. Działkowej, ul. Ogrodowej, ul. Klonowej, ul. Drzymały.
Zobacz cały artykuł…
 
Szosowy sezon kolarski 2017 zakończony
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
24.10.2017

minia_small.jpg W dniu 21 października br. zawodnicy i wychowankowie UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo spotkali się na wspólnym treningu szosowym, w którym poza wszystkimi kategoriami wiekowymi uczestniczyli także  rodzice.

Zobacz cały artykuł…
 
Jesienna pogoda sprzyja wykonawcom
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.10.2017

jesiennapogodasprzyja_231017_000.jpgW gminie Kowalewo Pomorskie praca wre i to na kilku frontach. Zgodnie z podpisanymi umowami, o których już państwa informowaliśmy wykonawcy spieszą się, aby wykorzystać sprzyjającą, jesienną aurę. Poniżej kilka nowych fotek z placów budowy.

Spółka ZGKiM układa chodnik na odcinku Kowalewo Pomorskie- Zapluskowęsy.
Zobacz cały artykuł…
 
Strażacy z OSP Pluskowęsy najlepszymi strzelcami w powiecie
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.10.2017

straz_osp_pluskowesy_00_231017.jpgDruhowie ochotnicy z OSP Pluskowęsy w dniu 21 października br. reprezentowali Zarząd Miejsko- Gminny OSP Kowalewo Pomorskie w Powiatowych Drużynowych Zawodach Strzeleckich OSP.  Zawody te to już tradycja. Organizuje je zarząd powiatowy OSP i już tradycyjnie wygrała je ekipa z Pluskowęs. Tradycją jest również, że  zwycięski puchar i dyplom strażacy przekazują na ręce prezesa zarządu MG OSP RP druha Andrzeja Grabowskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejne 3 punkty dla Promienia
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.10.2017

promienlaskowice_231017_00.jpgPiłkarze LKS Promień powrócili z Laskowic Pomorskich z tarczą i z 3 punktami w tabeli. Po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonali dzisiaj (21.10.2017) Tor Laskowice 3:2. Bramki zdobyli: Bartosz Jagielski- 1 i Maciej Łuszczyński - 2. Na mecz przybyło kilku wytrwałych kibiców Promienia. Wiadomo -odległość. Byli członkowie zarządu klubu z prezesem na czele oraz Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolarskie Sokoły na Pikniku Sportowym w Toruniu
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
23.10.2017

miniaturka.jpgW minioną niedzielę na Rynku Nowomiejskim w Toruniu odbył się piknik sportowy w ramach II Kongresu Miast Sportowych. Wśród wielu klubów sportowych prezentujących się przed licznie zgromadzoną toruńską publicznością był także TKK „Pacific" Nestle Fitness Cycling Team Toruń, w składzie którego znaleźli się zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo.

Zobacz cały artykuł…
 
Zadbali o zieleniec na osiedlu Jana Kochanowskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.10.2017

zadbaliozieleniec_201017_000.jpgStowarzyszenie Na Rzecz Ochrony Zdrowia w Kowalewie Pomorskim podjęło się trudnego zadania uprzątnięcia i zagospodarowania zieleńca na osiedlu Jana Kochanowskiego. Teren zlokalizowany u zbiegu ul. Główny Dworzec (droga gminna) i ul. Odrodzenia (droga wojewódzka) otrzymał, po latach zabiegów, samorząd gminy od spółki Polskie Koleje Państwowe.

Zobacz cały artykuł…
 
Rozpoczęcie sezonu grzewczego  powracający problem spalania śmieci
Wpisał: Edyta Jasińska   
20.10.2017

rozp_sezonu_spalania_01201017.jpgZ kolejnym rozpoczęciem sezonu grzewczego powraca w naszej gminie problem spalania śmieci i zanieczyszczenia powietrza.

Głównym źródłem zanieczyszczenia powietrza jest sektor komunalno-bytowy, tzw. „niska emisja", czyli spaliny pochodzące z kotłów i pieców na paliwa stałe w gospodarstwach domowych. Wszystko to zostaje przy samej powierzchni ziemi i jest przez nas wdychane. Proceder spalania śmieci, choć szkodliwy i nielegalny, jest niestety powszechny.
Zobacz cały artykuł…
 
Wychowankowie Sokoła torowymi Wicemistrzami Polski !!!
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
20.10.2017

samll_picture_mini.jpgW dniach 13-15 października br. na torze kolarskim w Pruszkowie rozegrano Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym w konkurencjach nieolimpijskich, będących jednocześnie Mistrzostwami Krajowego Zrzeszenia LZS.

Zobacz cały artykuł…
 
Naukobus i interaktywna wystawa z Centrum Nauk Kopernik zawitała do Wielkiego Rychnowa
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz SP Wielkie Rychnowo   
19.10.2017

miniaturka_00002.jpg16 października br.  do naszej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie przyjechał Naukobus - czyli interaktywna wystawa naukowa pn.„ Umysł przyłapany" z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Inicjatorkami i pomysłodawczyniami tejże ekspozycji były: p. Elżbieta Arbart - były dyrektor szkoły oraz p. Iwona Michałek - poseł na Sejm VIII kadencji.

Zobacz cały artykuł…
 
Od małego uczą się pomagać
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.10.2017

odmalegouczasie_191017_00.jpg16 października br. jednostka OSP Pluskowęsy wraz ze Szkołą Podstawową im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach brała udział w biciu rekordu w jednoczesnym przeprowadzaniu rko (Resuscytacja krążeniowo-oddechowa), organizowanym przez WOŚP (https://www.wosp.org.pl/uczymy-ratowac/rekord). Jest to Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W akcji wzięło udział 62 uczniów (klasa III, IV, V, VI i VII), troje nauczycieli oraz 3 druhów. Uczniowie od małego uczą się pomagać.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania z Kęsowa
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.10.2017

podzkesowo_00191017.jpgSzanowni Państwo

Na moje ręce wpłynęły podziękowania z Gminy Kęsowo za pomoc finansową w usuwaniu skutków sierpniowej nawałnicy. Przypomnę, że na sesji rady miejskiej w dniu 27 września br. radni jednogłośnie przyjęli mój wniosek o wsparcie poszkodowanych mieszkańców tej gmin kwotą 1zł. od mieszkańca, czyli ok. 12tys.zł. Zasadę tę wypracował Konwent Burmistrzów Województwa Kujawsko- Pomorskiego na swoim posiedzeniu.
Zobacz cały artykuł…
 
Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim wyróżnieni przez władze państwowe
Wpisał: Benedykt Mroziński   
18.10.2017

11111.jpg16 października 2017 roku w Sali Mieszczańskiej w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Zobacz cały artykuł…
 
Międzywojewódzkie Mistrzostwa MTB na koniec sezonu
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska   
18.10.2017

small_01.jpgPunkty dla klubu we współzawodnictwie dzieci i młodzieży oraz zdobycie cennego doświadczenia na bardzo wymagającej górskiej rundzie - to bilans  ostatniego w tym sezonie startu kolarzy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo.

Zobacz cały artykuł…
 
XXV Diecezjalny Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
18.10.2017

small.jpgW dniu 14 października 2017 roku w  Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyły się przesłuchania konkursowe XXV Diecezjalnego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej pod patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego. Motto tegorocznego festiwalu brzmiało: „Idźmy naprzód z nadzieją". Organizowana od 1992 roku impreza ściąga do Kowalewa Pomorskiego wielu utalentowanych młodych wokalistów z całego województwa.

Zobacz cały artykuł…
 
Obóz sportowy w obiektywie
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.10.2017

obozsportowy_181017_00.jpgOd sześciu lat w gminie Kowalewo Pomorskie firma AVEBmx organizuje obozy sportowe dla pasjonatów rowerów bmx. W tym roku obóz był podwójny, bo wypoczywali na nim nie tylko pasjonaci rowerów ale i hulajnóg. Tegoroczny obóz cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 350 osób, gdzie w minionych latach było to średnio 160.

Zobacz cały artykuł…
 
Wspieramy sąsiadów w walce o zjazd autostradowy
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.10.2017
witamysasiadow_181017_00.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski reprezentował samorząd gminy Kowalewo Pomorskie w spotkaniu w spr. budowy zjazdu autostradowego w Dźwierznie, gm. Chełmża. Spotkanie miało miejsce 16 października w świetlicy wiejskiej w Dźwierznie. Autostrada w gminie Chełmża krzyżuje się z dwiema drogami wojewódzkimi w Dźwierznie jak i w Kiełbasinie.
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 281 - 320 z 2970
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!