Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.08.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Poziomy za 2016 rok osiągnięte
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.03.2017

poziomy_osiagniete_31_03_17.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie zamknął rok 2016 bardzo dobrymi wskaźnikami w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi.

Jednym z głównych celów wdrażanego systemu gospodarki odpadami komunalnymi jest zrealizowanie obowiązków wynikających z dyrektyw unijnych, czyli osiągnięcie we wskazanym terminie odpowiednich poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji kierowanych na składowiska oraz zwiększenie poziomu recyklingu i odzysku odpadów zebranych selektywnie.

Zobacz cały artykuł…
 
Przekaż 1% podatku
Wpisał: Robert Bejgier   
31.03.2017
olimpijczyk_small.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Komisje problemowe podsumowały rok, a w Kowalewie wydano ponad 8mln.600tys. na zakup alkoholu
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.03.2017

komisje_problemowe_31032017_00.jpgDwie komisje problemowe działające przy samorządzie gminy obradowały w dniu 28 marca br. W posiedzeniach uczestniczył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Najpierw spotkała się Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (GKRPA).

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja o meczu
Wpisał: Zarząd LKS Promień   
30.03.2017

Zarząd LKS Promień Kowalewo Pomorskie informuje, że w sobotę 01.04.2017 roku o godz. 16.00 na Stadionie Centrum Rekreacji i Sportu przy ul. Chopina 26 odbędzie się mecz o mistrzostwo klasy okręgowej pomiędzy Promieniem Kowalewo a BKS Bydgoszcz.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.

 

 

 

 
Reforma oświaty w Gminie Kowalewo Pomorskie
Wpisał: Małgorzata Lewandowska   
30.03.2017
herb_000_30_03_15.jpgReforma edukacji zainicjowana przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe oraz ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe, wprowadza zmianę ustroju szkolnego. Docelowo w strukturze oświaty funkcjonować będą następujące typy szkół: ośmioletnia szkoła podstawowa, czteroletnie liceum ogólnokształcące, pięcioletnie technikum, trzyletnia branżowa szkoła I stopnia, trzyletnia szkoła specjalna przysposabiającą do pracy, dwuletnia branżowa szkoła II stopnia i szkoła policealna. Wygaszone zostaną gimnazja.
Zobacz cały artykuł…
 
Mały, biały domek...... może być Twój
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.03.2017
maly_bialy_domek_29032017_000.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie wystawił do sprzedaży dom parterowy ze strychem nieużytkowym w Szewie. Budynek po kapitalnym remoncie jest niezamieszkały. Malowniczo położony na obrzeżu lasu przy drodze gminnej zapewni spokój i ciszę. Dom o powierzchni użytkowej 58m.kw. ma cztery widne pokoje, kuchnię, korytarz i łazienkę. W kotłowni stoi nowy piec co służący również do podgrzewania wody. Strych można zagospodarować na kolejne pokoje. Na dużym podwórku jest miejsce na utworzenie ogródka czy terenu rekreacyjnego.
Zobacz cały artykuł…
 
Luka pomiędzy żółtymi barierami na Placu 700-lecia
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
29.03.2017

barierki_000_07_03_17.jpgW związku z wpisem zamieszczonym w dniu 28.03.2017 r. na forum Gazety Pomorskiej w temacie „Żółte bariery", cyt.:

jest bardziej niebezpiecznie niż było ludzie przechodzą luką pozostawioną w bramie i mają dłuższą drogę do przebycia. czy nie można zamknąć tej luki barierkami które w razie potrzeby mieszkańcy tej kamienicy mogliby otworzyć? panie burmistrzu niech pan coś wymyśli i naprawi swój błąd bo takiego bubla z pana strony to długo już nie było!!!!!!!"

Zobacz cały artykuł…
 
Skate Park już się rozrasta
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.03.2017
skatepark_juz_sie_rozrasta_29032017_00.jpgWyłoniony w przetargu wykonawca rozbudowy skate parku- firma Bulid Lipusz wszedł na plac budowy. Do 15 maja ma powstać podłoże na którym ustawione zostaną elementy do sekcji latającej. Obiekt zyska na atrakcyjności.

Jak informowaliśmy wcześniej samorząd gminy wspólnie z firmą AveBMX realizuje wspólna inwestycję. Kosztami podzielimy się po połowie. [link]

Zobacz cały artykuł…
 
V Otwarte Mistrzostwa Województwa w Warcabach Stupolowych
Wpisał: Elżbieta Okrucińska   
29.03.2017

miniaturka.jpgDnia 19 marca 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bydgoszczy odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Warcabach Stupolowych. Celem imprezy jest popularyzowanie warcabów wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych mieszkańców regionu kujawsko - pomorskiego, wyłonienie mistrzów oraz najlepszych zawodników turnieju, podnoszenie umiejętności warcabowych uczestników, integracja sympatyków warcabów poprzez sportowe zmagania w konstruktywnej atmosferze rywalizacji fair play.

Zobacz cały artykuł…
 
NA POLACH RUCH- APELUJEMY O BEZPIECZEŃSTWO
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.03.2017

prace_polowe_28032017_00.jpgNa polach widać już pierwsze oznaki wiosny. Rozpoczęły się prace polowe, a okres wytężonej pracy wiąże się ze wzrostem zagrożeń wypadkowych. Zwłaszcza dotyczy to wypadków z maszynami rolniczymi. Różnorodność prac w gospodarstwie rolnym powoduje, że wykonujący te prace są narażeni na wypadki bardziej niż inni - w rolnictwie zdarzają się one dwa razy częściej niż w innych działach gospodarki, a wypadki śmiertelne do czterech razy częściej. (dane KRUS za 2016r.)

Zobacz cały artykuł…
 
Nowy pojazd usprawni pracę spółki
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.03.2017
nowy_pojazd_28032017_00.jpgSpółka Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej rozszerzyła swój park maszynowy o nową śmieciarkę. Zaletą samochodu marki VOLVO, oprócz małego przebiegu i bardzo dobrego stanu, jest posiadanie klimatyzacji oraz szybki system opróżniania pojemników. Dwukomorowy pojazd może równocześnie zbierać dwa typy odpadów. Ograniczy to koszty własne spółki, która jest wykonawcą usługi odbioru odpadów stałych z terenu wsi gminy Kowalewo Pomorskie.
Zobacz cały artykuł…
 
Święty Jan Paweł II patronem Województwa Kujawsko- Pomorskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
28.03.2017
jpii_patronem_wojewodztwa_27032017_000.jpgPrzez aklamację, czyli jednogłośnie, na stojąco i brawami radni sejmiku wojewódzkiego przyjęli stanowisko nadające Świętemu Janowi Pawłowi II tytuł Patrona Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Uroczystość miała miejsce w czasie sesji sejmikowej w dniu 27 marca br. Podjęcie stanowiska poprzedziło odczytanie przez bp Andrzeja Suskiego zgody Stolicy Apostolskiej na oddanie województwa pod opiekę tak zacnego patrona.
Zobacz cały artykuł…
 
Kolejny chodnik efektem dobrej współpracy
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.03.2017
kolejny_chodnik_27032017_00.jpgW gminie Kowalewo Pomorskie powstaje kolejny odcinek chodnika. Tym razem wzdłuż drogi powiatowej na odcinku ok. 1500m przez wieś Borówno. Odcinek dochodząc do istniejącego już chodnika stworzy bezpieczną drogę na pieszych i rowerzystów udających się do szkoły lub kaplicy w Wielkim Rychnowie.
Zobacz cały artykuł…
 
Diecezja Toruńska świętowała jubileusz 25-lecia
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.03.2017
25lecie_diecezji_25032017_00.jpgW dniu 25 marca br. Diecezja Toruńska świętowała dwudziestopięciolecie istnienia. Równo ćwierć wieku temu papież Jan Paweł II bullą „Totus tuus Poloniae populus" powołał 11 nowych polskich diecezji, w tym właśnie toruńską. Na jej czele stoi od początku biskup Andrzej Suski.

Msza dziękczynna w bazylice katedralnej św. Janów pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego abp. Salvatore Pennacchio zgromadziła tłumy wiernych i gości.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Kobiet w Kiełpinach
Wpisał: Anna Panak   
24.03.2017

dzien_koniet_kielp_00_24_03_17.jpgMarzec to miesiąc, w którym swoje święto obchodzą wszystkie panie. W popołudniową sobotę, 17 marca bieżącego roku, Panie z KGW Kiełpiny spotkały się, aby przy kawie uczcić ten fakt.

Honory „gospodyni” tego dnia czyniła p. Gutowska Małgorzata. Spotkanie było nie tylko okazją do świętowania, ale również możliwością do złożenia sprawozdania z działalności KGW za 2016 rok oraz wstępnego planowania zadań na 2017 rok. 

Zobacz cały artykuł…
 
Rolnicy się szkolą
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.03.2017

rolnicy_sie_szkola_24032017_00.jpgW dniu 23 marca br. rolnicy z gminy Kowalewo Pomorskie mogli uczestniczyć w szkoleniu na temat hodowli trzody chlewnej, bydła jak i uprawy ozimin w gospodarstwach indywidualnych. Licznie skorzystali z tej możliwości. Organizator p. Gerard Bielecki (ZOOWETCHEMROL) zadbał, aby prelegenci przedstawili nie tylko najnowsze rozwiązania i metody hodowlano- uprawowe, ale również udzielili odpowiedzi na nurtujące rolników pytania. 

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.03.2017
kondolencje_24_03_17_00.jpg
 
Wypalanie traw
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
24.03.2017
earth.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Wycinka drzew przy drogach wojewódzkich
Wpisał: A.Szewczyk   
23.03.2017

Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego działający przy pomocy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy - Rejon Dróg Wojewódzkich w Toruniu mając na uwadze poprawę stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego planuje przebudować drogi  na terenie gminy Kowalewo Pomorskie w ramach zadań:

Zobacz cały artykuł…
 
Druhowie ochotnicy przygotowują się do zjazdu wojewódzkiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.03.2017

druhowie_ochotnicy_21032017_00.jpgW całej Polsce zakończyły się jeszcze w 2016r. zebrania sprawozdawczo- wyborcze jednostek ochotniczych straży pożarnych na poziomie gminnym jak i powiatowym.

Dla przypomnienia w gminie Kowalewo Pomorskie XI zjazd miejsko- gminny miał miejsce w czerwcu, (inf. Tutaj http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7753&Itemid=16 a powiatowy 8 listopada. Kolejnym etapem teraz jest zjazd wojewódzki, który zaplanowano na 10 czerwca w Solcu Kujawskim. Uczestniczyć w nim będą delegacje jednostek z 20 powiatów (19 powiatów + miasto Bydgoszcz).

Zobacz cały artykuł…
 
Panie ze Srebrnik świętowały
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.03.2017
panie_srebrniki_21032017_00.jpgObchody Dnia Kobiet w sołectwie Srebrniki miały miejsce 8 marca. Panie świętowały we własnym gronie. Panowie nie byli im potrzebni. Na zaproszenie pani sołtys Danuty Wojciechowskiej i lokalnych działaczek: Zofii Krempuły, Małgorzaty Węgierskiej oraz Urszuli Behrendt przybyło 25 pań. Delektując się słodkościami Panie oddały się wspomnieniom z czasów młodości i różnicom ówczesnych a obecnych Dni Kobiet. Każdej z nich serce uradowała sprezentowana róża.
Zobacz cały artykuł…
 
III Forum Samorządowe w trosce o samorządność
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.03.2017
iiiforum_somorzadowe_21032017_000.jpgIII Forum Samorządowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego zebrało się 20 marca br. na zaproszenie Marszałka Województwa. W czasie spotkania wszystkich samorządowców (wójtowie, burmistrzowie, prezydenci, starostowie) przyjęto stanowisko wyrażające zaniepokojenie kierunkiem rozwoju samorządności terytorialnej w Polsce. W debacie uczestniczyli m.in. marszałek Piotr Całbecki, przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober, wicemarszałek Dariusz Kurzawa i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść oraz wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.
Zobacz cały artykuł…
 
Imprezy szkolne i zajęcia dodatkowe w roku szkolnym 2015/2016
Wpisał: Monika Sitniewska   
21.03.2017
herb_000_30_03_15.jpgNa prośbę radnych Rady Miejskiej, zgłoszoną podczas ostatniego posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia poniżej zamieszczamy materiał dotyczący imprez szkolnych i zajęć dodatkowych prowadzonych w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Kowalewo Pomorskie w roku szkolnym 2015/2016.
Zobacz cały artykuł…
 
III PIKNIK MATEMATYCZNY
Wpisał: Danuta Kraśniewska, Magdalena Kosk, Agnieszka Szymczak   
20.03.2017
1.jpg14 marca 2017 r. w Światowy Dzień Liczby pi (3,14) dziesięcioosobowe grupy uczniów ze Szkół Podstawowych z  Kowalewa Pomorskie,  Pluskowęs  i Wielkiego Rychnowa wraz z opiekunami pojechali  do Warszawy   na III Piknik Matematyczny.
Zobacz cały artykuł…
 
Zwycięstwo w strugach deszczu
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.03.2017
lks_logo_small_000.jpgZwycięstwem na własnym boisku zainaugurował sezon wiosenny zespół LKS Promień Kowalewo Pomorskie. Gościli w dniu 18 marca br. drużynę Wojownika Wabcz. Wynik 2:0 piłkarze osiągnęli po pięknym meczu w strugach deszczu. Gole strzelili: Daniel Szczodrowski i Maciej Łuszczyński.

Zawodnikom i trenerowi Januszowi Rybszlegerowi kibicował m.in. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Wartym podkreślenia jest fakt, że w rundzie jesiennej ulegliśmy na wyjeździe Wojownikowi aż 8:4. Po zwycięstwie mamy 13 punktów. W tabeli przeskoczyliśmy na 12 pozycję w tabeli.

 
W trosce o samorządność
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.03.2017
w_trosce_o_samorz_16032017_000.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski uczestniczył w dniu 16 marca br. w ogólnopolskim Forum Samorządowym. Wzięło w nim udział 1600 samorządowców (burmistrzowie, wójtowie, prezydenci, starostowie, marszałkowie, radni i sołtysi). Celem spotkania było omówienie aktualnej sytuacji samorządu terytorialnego i podjęcie działań w obronie konstytucyjnych zasad samorządności.
Zobacz cały artykuł…
 
Piłkarze wracają, czyli runda rusza
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.03.2017
pilkarze_wracaja_16032017_00.jpgPiłkarze seniorzy LKS Promień Kowalewo Pomorskie treningi przed runda wiosenną zaczęli od stycznia. Właśnie rusza wiosenna runda sezonu 2016/2017. W dniu 15 marca br. z zawodnikami i trenerem Januszem Rybszlegerem spotkał się Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski oraz zarząd klubu sportowego.
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Kobiet w Sierakowie
Wpisał: Sołtys wsi Sierakowo Marta Pawlik-Śliwa   
17.03.2017
dz_kon_sierakowo_17032017_00.pngW dniu 5 marca br w Sierakowie świętowano Dzień Kobiet, organizatorami tegorocznego święta była Rada Sołecka, KGW; OSP oraz Sołtys. Na osobiste zaproszenie przekazane przez Radnego i Strażaków odpowiedziało prawie 50 mieszkanek Sierakowa. Do wspólnego świętowania zaproszono również Burmistrza Miasta Pana Andrzeja Grabowskiego, Przewodniczącą Rady Powiaty Panią Marię Wiśniewską oraz Panią Sołtys Piątkowa Marlenę Lewandowską.
Zobacz cały artykuł…
 
REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU "PRZYWRACAMY UROK NASZEJ GMINIE"
Wpisał: Karolina Izbrandt   
17.03.2017
herb_000_30_03_15.jpgI. 1. Organizatorzy: Burmistrz Miasta, Rada Miejska.

2. Cel konkursu: Przywracanie estetycznego wyglądu miejscom zaniedbanym, zniszczonym, zaśmieconym bezmyślną działalnością człowieka oraz:

  • pobudzenie aktywności mieszkańców,
  • konsolidacja wokół wybranego celu,
  • wydłużenie idei sprzątania na pozostałe m-ce roku (nie tylko wrzesień), ze szczególnym uwzględnieniem m-cy wiosennych maj, czerwiec.
Zobacz cały artykuł…
 
Strażacy w akcji
Wpisał: Renata Siwiec   
16.03.2017
strazacy_w_akcji_00_16_03_17.jpgW dniu 9 marca br. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pluskowęsach wykazali się sprytem i szybkim działaniem. Są oni nam bardzo potrzebni podczas gaszenia pożarów, ale tym razem zostali wezwani do wyłapania uwięzionych bezpańskich 5 szczeniaków. Gdyby nie sprawna reakcja strażaków pieski nie przeżyłyby z braku pożywienia i z powodu braku możliwości ich wyłapania.
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 281 - 320 z 2600
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!