Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 17.08.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

V Gminny Konkurs "KOWALEWO POMORSKIE - MOJA MAŁA OJCZYZNA"
Wpisał: Anna Jarecka, Marzanna Siergiej, Grażyna Zacharek   
08.03.2017
9.1.jpg   Dnia 4 marca 2017 roku   odbył się V Gminny Konkurs „KOWALEWO POMORSKIE -MOJA MAŁA OJCZYZNA".  Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem  objął Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Czy jest smog w Kowalewie Pomorskim?
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.03.2017
czyjestsmog_07032017_00.jpgJuż nie tylko największe miasta w Polsce walczą z groźnym smogiem. Jakość powietrza znowu się pogorszyła, szczególnie na południu i w centrum Polski. Tej zimy smog w wielu miastach przekroczył dopuszczalne normy. Najgorzej było w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Częstochowie, Poznaniu, Jeleniej Górze, Bydgoszczy, Łodzi i w Gliwicach.
Zobacz cały artykuł…
 
Życzenia
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.03.2017

kwiaty.jpgZ okazji Dnia Kobiet najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz w pracy zawodowej. Życzę, aby zawsze pamiętano o Waszej codziennej pracy, nieustannym trudzie, poświęceniu i trosce o innych. Życzę, aby szczęście towarzyszyło Paniom nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok, a uśmiech na stałe gościł na Waszych twarzach.

Burmistrz Miasta
Andrzej Grabowski 

 
Podziękowanie za gościnne przyjęcie
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.03.2017
podz_respondek_001-7_03_17.jpgNa ręce Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego wpłynęły podziękowania od artysty Krzysztofa Respondek za gościnne przyjęcie i wspaniałą atmosferę na koncercie. Zapraszam do lektury.
Zobacz cały artykuł…
 
Rezultat konsultacji w spr. barierek wzdłuż krajówki
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.03.2017
barierki_000_07_03_17.jpgSamorząd gminy w miesiącu styczniu (11.01) przedstawił Państwu projekt zmiany organizacji ruchu na drodze krajowej nr 15 na wysokości kościoła pw. Św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim. Zarządca drogi, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy, zaproponował poprawienie stanu bezpieczeństwa pieszych i kierowców poprzez ustawienie barierek U-12 na odcinku od skrzyżowania drogi krajowej z ul. Szkolną (budynek poczty) aż do ul. Plac 700-lecia 5, czyli do skrzyżowania dróg krajowych.
Zobacz cały artykuł…
 
VI Gminny Dzień Kobiet w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.03.2017

gmdzienkobiet_04032017_000.jpgW dniu 4 marca br. płeć piękna świętowała VI Gminny Dzień Kobiet. Patronat nad uroczystością objął Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Co prawda nie było tradycyjnych goździków i rajstop, ale i tak panie wspaniale się bawiły. W obchodach uczestniczyło 300 pań reprezentujących organizacje i instytucje działające na rzecz naszej gminy oraz 5 panów- członków Gminnej Rady Programowej ds. Kultury działającej przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury.

Zobacz cały artykuł…
 
Mobilne Punkty Informacyjne o Funduszach Europejskich w Golubiu - Dobrzyniu i Brodnicy
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.03.2017

mobilnepunkty_00_06_03_17.jpgSzanowni  Państwo

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości uzyskania wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych.

Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój. Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać informację na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne.

Zobacz cały artykuł…
 
Godziny dostępności pływalni
Wpisał: Marzena Rachubińska   
06.03.2017

Centrum Rekreacji i Sportu - Pływalnia informuje, że w związku z udostępnieniem Pływalni dzieciom i młodzieży w ramach projektu "Umiem Pływać" w okresie od 6 marca 2017 r. do 9 czerwca 2017 r. pływalnia nie będzie dostępna dla klientów indywidualnych w następujących terminach:

środy od godz. 1645 do godz. 1815
czwartki od godz. 16
00 do godz. 1730
piątki od godz. 15
30 do godz. 1700

W związku z powyższym klientów indywidualnych serdecznie zapraszamy do korzystania z pływalni w innych godzinach.

 
Nasi seniorzy wykorzystali ostatnie dni karnawału
Wpisał: Halina Kłos-PZERiI   
28.02.2017

3.jpg"Siwe włosy to atrybut a nie wada. Nieważne ile masz lat i jak się wygląda. Ważne żeby chciało się żyć najlepiej z uśmiechem na twarzy"

Zobacz cały artykuł…
 
OTWARTE MISTRZOSTWA MIASTA I GMINY KOWALEWO POMORSKIE W SZACHACH W KATEGORII JUNIORÓW
Wpisał: Benedykt Mroziński   
27.02.2017

dsc_0055.jpgOTWARTE MISTRZOSTWA

MIASTA I GMINY KOWALEWO POMORSKIE W SZACHACH

W KATEGORII JUNIORÓW

Zobacz cały artykuł…
 
Punkt Informacyjno - Konsultacyjny
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
27.02.2017

Godziny funkcjonowania

Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego

dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

Zobacz cały artykuł…
 
Dbają o majątek rolnika
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.02.2017
dbaja_o_majatek_rolnika_210217_000.jpgPrawidłowa melioracja wpływa nie tylko na wielkość plonów. Jakie straty może spowodować wysoka woda wiedzą nie tylko rolnicy. Co prawda to im najbardziej zależy, aby rowy były wyczyszczone, a studzienki i przepusty drożne, gdyż ziemia to ich warsztat pracy. Jednak podtopienia wiosenne to również zrywane mosty, podmyte i zarwane drogi czy zmyte z powierzchni ziemi budynki.
Zobacz cały artykuł…
 
VIII GMINNE MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
Wpisał: Elżbieta Okrucińska   
23.02.2017

5.jpgVIII GMINNE MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 W WARCABACH W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MARII KONOPNICKIEJ W KOWALEWIE POMORSKIM

Zobacz cały artykuł…
 
V posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.02.2017
v_posiedzenie_komitetu_210217_00.jpgDnia 21 lutego br. odbyło się V posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT BTOF.

Posiedzenie prowadził Zbigniew Rasielewski - Zastępca Prezydenta Miasta Torunia, działający z upoważnienia Michała Zaleskiego - Współprzewodniczącego KS ZIT BTOF.

Zobacz cały artykuł…
 
Walka o samorządność samorządów trwa
Wpisał: Karolina Kowalska   
22.02.2017
walka_o_samorzadnosc_210217_00.jpgBurmistrz Miasta Andrzej Grabowski uczestniczył 20 lutego br. w kolejnym spotkaniu na temat reform mających bezpośredni wpływ na samorządy. Spotkanie, którego organizatorem tym razem był kujawsko-pomorski oddział KOD było otwarte dla społeczeństwa, które ochoczo z niego skorzystało.
Zobacz cały artykuł…
 
PRZEKAŻ 1% NA UKS SOKÓŁ
Wpisał: UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
22.02.2017
kolarz.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
POSZUKIWACZE MATEMATYKI
Wpisał: Koordynator projektu - Magdalena Kosk   
21.02.2017
poszukiwacze_matematyki_00_21_02_17.jpgI znowu zaczynamy!!!! Po raz kolejny nasi mali matematycy z gminy będą się rozwijać i doskonalić w ulubionej dyscyplinie naukowej. Tym razem poprzez udział w projekcie „Poszukiwacze matematyki".

Projekt ten będzie realizowany przez Szkołę Podstawową w:

  • Pluskowęsach pod kierunkiem p. Magdaleny Kosk
  • Kowalewie Pom. pod kierunkiem p. Małgorzaty Kłos
  • Wielkim Rychnowie pod kierunkiem p. Agnieszki Szymczak.
Zobacz cały artykuł…
 
Ach, co to był za Bal...
Wpisał: Rada Rodziców SP Kowalewo Pomorskie   
21.02.2017
bal_rada_2017_small.jpgRada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej już po raz piąty zorganizowała bal charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony dla uczniów szkoły. Impreza  odbyła się w sobotę, 4 lutego 2017r.  w MGOK-u w Kowalewie Pom. Przybyłych gości powitali przewodnicząca Rady Rodziców - Donata Midura wraz z Członkami Rady Rodziców p. Aniką Puwalską i p. Leszkiem Pałuchą oraz  Dyrektor Benedykt Mroziński.
Zobacz cały artykuł…
 
OSP Pluskowęsy na II miejscu
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.02.2017
osp_pluskowesy_200217_00.jpgW dniu 12 lutego w Golubiu- Dobrzyniu odbył się powiatowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Strażaków Ochotników. Coroczne spotkania mają na celu integrację jednostek OSP z terenu powiatu, popularyzację gry w halową piłkę nożną oraz upowszechnianie aktywnego wypoczynku. Organizatorem turnieju jest Zarząd Powiatowy OSP. Reprezentująca gminę Kowalewo Pomorskie jednostka OSP Pluskowęsy zajęła II miejsce zaraz za OSP Wrocki.
Zobacz cały artykuł…
 
Uroczyste podsumowanie działalności "Sokoła"
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska   
17.02.2017
miniaturka1.jpg    W dniu 26 stycznia br. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie odbyło się zebranie sprawozdawczo - wyborcze UKS „Sokół". Uczestniczyli w nim p. Elżbieta Arbart - dyrektor szkoły, członkowie klubu, rodzice, zawodnicy, sołtysi oraz zaproszeni goście: p. Ewa Bąk - Sekretarz Gminy Kowalewo Pomorskie; p. Michał Marszałkowski - Przewodniczący Kujawsko- Pomorskiego Zrzeszenia LZS oraz Prezes KPZKOL; Radni Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim: p. Małgorzata Szczepańska -Zillmann; p. Robert Bejgier; p. Jerzy Koralewski oraz emerytowany dyrektor szkoły i miłośnik „dwóch kółek" p. Zygmunt Szczepański. Klub wiodący TKK „Pacific" reprezentowali: Wiceprezes p. Jarosław Szczepanowski oraz Dyrektor sportowy p. Leszek Szyszkowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Wdrażamy ustawę Prawo oświatowe
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.02.2017
wdraz_ust_osw_150217_00.jpgW dniu 9 stycznia 2017 r. Prezydent RP podpisał ustawę Prawo Oświatowe i przepisy wprowadzające prawo oświatowe co oznacza, że samorządy muszą rozpocząć proces ich wdrażania. W gminie Kowalewo Pomorskie zgodnie z założeniami reformy 6 klasowe szkoły podstawowe w Kowalewie, Pluskowęsach, Wielkim Rychnowie, w Wielkiej Łące i w Mlewie z mocy prawa z dniem 1 września 2017 r. staną się 8 klasowymi szkołami podstawowymi.
Zobacz cały artykuł…
 
Ferie ze Świetlicą Socjoterapeutyczną
Wpisał: Agnieszka Kotecka   
16.02.2017
1.1.jpg    Ferie, to czas radosnego odpoczynku dla dzieci i młodzieży. Aktywnego wypoczynku pełnego radości nie zabrakło w Świetlicy Socjoterapeutycznej, gdzie od 30 stycznia do 3 lutego odbywały się zajęcia dla dzieci z grupy młodszej oraz od 6 lutego do 10 lutego dla grupy starszej. Łącznie w zajęciach świetlicowych uczestniczyło 22 wychowanków
Zobacz cały artykuł…
 
Sezon grypowy 2016/2017 sytuacja w powiecie golubsko-dobrzyńskim
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.02.2017
grypa_16_02_17_00.jpgGrypa jest ostrą chorobą zakaźną, wywoływaną przez wirusa grypy. Choroba  atakuje górne lub dolne drogi oddechowe. Do zakażenia wirusem  dochodzi drogą kropelkową, w związku z czym bardzo łatwo zarazić się tą chorobą od osoby chorej. 

Sezon wzmożonych zachorowań na grypę trwa od października do kwietnia, przy czym szczyt zachorowań przypada między styczniem a marcem. Przyczyną corocznych, sezonowych wzrostów zachorowań na grypę w okresie jesienno-zimowym są wirusy grypy typu A i B.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dotycząca wycinki drzew
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
16.02.2017

wycinka_drzew_15_02_17_00.jpgW związku z przeprowadzaną wycinką drzew na terenie gminy, która wzbudza dyskusję wśród mieszkańców Kowalewa Pomorskiego uprzejmie informuję, że na wszystkie wycinki przeprowadzane w bieżącym okresie wegetacyjnym zostały wydane stosowne decyzje w latach poprzednich. W postępowaniu administracyjnym uczestniczył również Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy jako organ opiniodawczy.

Zobacz cały artykuł…
 
Pierwszy przypadek wirusa H5N8 w powiecie
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
15.02.2017
 
Ferie 2017
Wpisał: Małgorzata Leśniak   
15.02.2017

   N3.1.jpga czas ferii zimowych 2017, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury przygotował dla dzieci kilka propozycji. Poniedziałkowy poranek 06.02 umiliło studio Teatralne KRAK-ART,
które zaprezentowało spektakl pt. „ Żółw i Zając".

Zobacz cały artykuł…
 
Samorządy zmieniają Polskę
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.02.2017
sam_zm_polske_13_02_17_000.jpgW dniu 10 lutego br., z udziałem ponad 80 przedstawicieli samorządów z terenu całego województwa kujawsko-pomorskiego, w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbyło się forum poświęcone roli samorządów. Wójtowie, burmistrzowie, prezydenci i starostowie przyjęli zaproszenie na spotkanie wystosowane wspólnie przez prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy, burmistrza Kowala Eugeniusza Gołembiewskiego i wójta Osielska Wojciecha Sypniewskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Czy możemy czuć się bezpiecznie w naszym powiecie
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.02.2017
policja_090217_00.jpgPoczątek roku to czas podsumowywań i statystyk. Kilka dni wcześniej miniony rok 2016 oceniła Powiatowa Straż Pożarna w Golubiu Dobrzyniu. Informację o tym przedstawiliśmy już czytelnikom. Można się z nią zapoznać tutaj: http://www.kowalewopomorskie.pl/
Zobacz cały artykuł…
 
APEL do hodowców trzody chlewnej
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
09.02.2017
Zobacz cały artykuł…
 
APEL do hodowców drobiu
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
09.02.2017
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 321 - 360 z 2591
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!