Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 11.12.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kolejny sukces
Wpisał: Benedykt Mroziński   
06.06.2017
2.jpgWspaniale  zaprezentowało się   sześcioro  uczniów klas I - III naszej szkoły w  IV Finałowym Turnieju w ramach projektu „Edukacja przez szachy w szkole", który odbył się 2 czerwca w Hali Torwar w Warszawie. Udział w nim wzięło prawie 750 dzieci z całej Polski.
Zobacz cały artykuł…
 
Dni Kowalewa, czyli Święto Sportu i Dzień Dziecka w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Karolina Kowalska, Bogdan Oskwarek   
05.06.2017
dni_kowalewa_05_06_17_000.JPGW dniu 3 czerwca br. 960 osób wzięło udział w Święcie Sportu na kowalewskim Centrum Rekreacji i Sportu. W tym dniu odbywały się równocześnie cztery imprezy: XVIII Bieg Uliczny, VII Rajd Rowerowy, otwarcie rozbudowanego skate parku i Gminny Dzień Dziecka.

Organizatorzy: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, kierownik biegu Bogdan Oskwarek i kierownik rajdu Karolina Kowalska zapewnili uczestnikom nie lada wyzwania.

Zobacz cały artykuł…
 
KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA I GMINY KOWALEWO POMORSKIE
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
05.06.2017
W związku z planowanymi ćwiczeniami Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych RENEGADE-SAREX 17/I w dniach 6-8 czerwca 2017 r. w godz. 6.00 - 19.00 (termin zapasowy 9 czerwca 2017 r.) na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie zostaną włączane urządzenia alarmowe (syren). Nadany zostanie sygnał alarmowy dotyczący zagrożenia z powietrza - ogłoszenie alarmu (dźwięk modulowany przez okres trzech minut) oraz odwołanie alarmu (dźwięk ciągły przez okres trzech minut).
 
Europejski Tydzień Sportu w Wielkiej Łące
Wpisał: Anna Szewczyk   
02.06.2017
europejsitydzsportuwwielkiejklace_00_02_06_17.jpgW dniu 28 maja 2017 r. na Kompleksie Boisk Orlik, mieszkańcy sołectwa Wielka Łąka rozegrali tradycyjne już rozgrywki sportowe - mecz piłki nożnej i siatkówki. Spotkanie zainicjowane przez Sołtysa i Radę Sołecką odbyło się w ramach IX Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
Zobacz cały artykuł…
 
Tory zwinięte i co dalej?
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.06.2017
tory_zw_i_co_dalej_02_06_17_00.jpgZapowiadana od końca lat 90-tych likwidacja linii PKP nr 209 (Bydgoszcz Wschód- Brodnica) stała się widocznym faktem. Na terenie gminy Kowalewo Pomorskie zwinięto tory i zebrano podkłady oraz kamień z nasypów.

Samorządy skupione wokół terenów po tej linii zastanawiają się nad ich przeznaczeniem. Samorządy forsują przejęcie działek i ułożenie na nich ścieżki pieszo- rowerowej o walorach turystycznych na którą pozyskają dofinansowanie unijne.

Zobacz cały artykuł…
 
Z okazji Dnia Dziecka ...
Wpisał: Agnieszka Kozłowska   
01.06.2017

dz_dziecka_01_05_17.jpgZ okazji Dnia Dziecka wszystkim pociechom
składamy życzenia samych uśmiechów,
przyjaciół stu, tysiąca przygód, bajecznych snów,
worka prezentów, uciechy bez liku, słonecznych dni,
lodów na patyku i mnóstwa, mnóstwa słodyczy.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski
oraz pracownicy Urzędu Miejskiego

 
Torowe eliminacje zakończone sukcesem wychowanków Sokoła
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - sekretarz UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
01.06.2017

miniaturka.jpgW ostatni weekend maja, na torze łódzkiego Społem, odbył się Puchar Polski juniorów młodszych w konkurencjach torowych. Zawody te były jednocześnie jedną z eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zobacz cały artykuł…
 
Bezpłatna zbiórka oleju
Wpisał: Edyta Jasińska   
01.06.2017

Firma AgroOPC Piotr Śliski, Izdby 5, 88-300 Mogilno organizować będzie na terenie gminy Kowalewo Pomorskie

bezpłatną zbiórkę oleju przepracowanego, opakowań po olejach i filtrów  z terenu nieruchomości.

Zobacz cały artykuł…
 
Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej
Wpisał: Jolanta Parda, Karolina Gręźlikowska, Justyna Bąkowska   
31.05.2017

2rrererer.jpg3 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się Rejonowy Konkurs Recytatorski pt. „Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej" pod patronatem Burmistrza Miasta Pana Andrzeja Grabowskiego.  W tym dniu obchodziliśmy 175 rocznicę urodzin patronki Szkoły Podstawowej. Konkurs ma na celu kultywowanie twórczości Marii Konopnickiej oraz rozwijanie wśród dzieci z klas 0 -III  zdolności recytatorskich.

Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Rodziny w naszym Przedszkolu
Wpisał: Aneta Szymańska   
31.05.2017

646464646.jpgPowiedz nam mamo, powiedz dlaczego tak się trudzisz?
Spać idziesz, gdy my już śpimy, wczesny ranek Cię budzi?
A może lepiej Cię nie pytać?
Tak będzie mądrzej i prościej, bez słów się uczyć
Od Ciebie prostej, zwyczajnej miłości".

Zobacz cały artykuł…
 
Skate park po rozbudowie- zapraszamy na otwarcie
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.05.2017
skate_park_po_rozb_31_05_17_00.jpgWłaśnie ukończono rozbudowę skate parku w Kowalewie Pomorskim. Istniejący obiekt zyskał sekcję latającą z czterema dodatkowymi elementami. Inwestycja przeprowadzona dzięki współpracy samorządu gminy Kowalewo Pomorskie, a firmy AveBmx z Warszawy, która od 2012r. organizuje obozy dla pasjonatów rowerów bmx.
Zobacz cały artykuł…
 
Kabaretowa Biesiada Śląska
Wpisał: Małgorzata Leśniak   
31.05.2017
432434.jpgW dniu 28.05.2017r w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się Kabaretowa Biesiada Śląska. Kabaret Śląski z dużym poczuciem humoru i jeszcze większym zapasem dowcipów poprowadził Grzegorz Stasiak, znany miedzy innymi z serialu „Święta wojna" czy „Nauka jazdy".
Zobacz cały artykuł…
 
VI GMINNY KONKURS ISKIERKA EKOLOGII
Wpisał: Joanna Majewska - koordynator konkurs   
31.05.2017
2121214.jpgDnia 23.05.2017r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie odbył się VI Gminny Konkurs Ekologiczny ISKIERKA EKOLOGII dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Zobacz cały artykuł…
 
VI posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.05.2017

vi_posiedzenie_komitetu_31_05_17_00.jpgW dniu 29 maja 2017 r. odbyło się VI posiedzenie Komitetu Sterującego ZIT BTOF (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Bydgosko- Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego). Posiedzenie prowadził Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski - jeden z dwóch współprzewodniczący KS ZIT BTOF. Samorząd gminy Kowalewo Pomorskie reprezentował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Zobacz cały artykuł…
 
Pierwsza rocznica śmierci ks. proboszcza
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.05.2017
iroczn_sm_proboszcza_31_05_17_00.jpgW dniu 30 maja przypadła pierwsza rocznica śmierci śp. ks. kan. Bernarda Huberta Kowalewskiego. Proboszcza parafii Pluskowęsy w latach 1992- 2016. Hołd księdzu proboszczowi, jednocześnie swojemu przyjacielowi złożył Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Urzędnicy zachęcają do przysiadów, pajacyków i skłonów
Wpisał: Magdalena Radko   
31.05.2017
artykul_31_05_17_00.jpgW poniedziałek 29 maja o godzinie 15:15 pracownicy Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim wstali od biurek i udali się na plac za Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Kultury, by "wyprostować kości" w związku z IX Tygodniem Sportu dla Wszystkich. Urzędnicy już po raz dziewiąty gimnastykowali się na świeżym powietrzu.
Zobacz cały artykuł…
 
Dziękujemy za życzenia
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.05.2017
podziekowanie_za_zyczenia_30_05_2017.jpgZ okazji przypadającego na 27 maja Dnia Samorządu Terytorialnego na moje ręce wpłynęły życzenia i kwiaty dla mnie oraz dla pracowników urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim.

Serdecznie dziękuję za pamięć i docenienie trudnej pracy samorządowca.

Z poważaniem
Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta

Zobacz cały artykuł…
 
Najpierw odsłonięcie kapliczki, a później festyn rodzinny
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.05.2017
powstalo_piekne_miejsce_29_05_17_000.jpgW sołectwie Nowy Dwór (gm. Kowalewo Pomorskie) powstało pierwsze w tej wsi, a kolejne w gminie miejsce sakralne. Wieś Nowy Dwór leży w granicy administracyjnej gminy Kowalewo Pomorskie, ale w granicy kościelnej należy w części do parafii Wielka Łąka (gm. Kowalewo Pom.), a w części do parafii Kiełbasin, która należy do gminy i dekanatu chełmżyńskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Święto Rodziny w Kiełpinach.
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.05.2017
swietorodziny_kelpiny_29_05_17_00.jpg

Rodziny z sołectwa Kiełpiny świętowały rodzinnie w dniu 26 maja. Były życzenia od młodych mieszkańców dla swoich mam z okazji Dnia Matki i słodkości dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Zaprosili do wspólnego świętowania Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego i sołtysa sąsiedniej wsi Napole Jerzego Łukiewskiego. Burmistrz Miasta przekazał dzieciom słodki upominek.

Zobacz cały artykuł…
 
Bank Spółdzielczy podsumował rok
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.05.2017
bs_podsumowal_29_05_17_00.jpgNa walnym zebraniu przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Kowalewie Pomorskim podsumowano miniony rok i omówiono plany na obecny. Zebranie rozpoczęło uroczyste wprowadzenie sztandaru banku ufundowanego kilka lat temu z okazji 150-ldecia istnienia. Na zebraniu w dniu 26 maja br. sprawozdanie z działalności Zarządu banku złożył prezes Zbigniew Krasicki, a sprawozdanie z rady nadzorczej przewodniczący Józef Dąbrowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Stowarzyszenie Na rzecz Ochrony Zdrowia zadba o osiedlowy zieleniec
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.05.2017

stowarzyszenie_00_29_05_2017.jpgKowalewskie Stowarzyszenie Na Rzecz Ochrony Zdrowia znalazło się wśród pięciu laureatów konkursu ogłoszonego przez AmberOne Autostrada A1. Spółka, która wybudowała i zawiaduje autostradą A1, wybrała do wsparcia oddolne inicjatywy społeczne realizowane przez lokalną społeczność i przyczyniające się do polepszenia jakości życia. Dodatkowo punktowane były projekty zawierające działania związane z bezpieczeństwem drogowym oraz działania proekologiczne.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejny sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące !
Wpisał: opiekun drużyny: Jacek Olszewski   
26.05.2017
7.jpgOkręgowy etap XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się 13 maja 2017 roku w Zespole Szkół nr 31 w Toruniu. W turnieju uczestniczyło siedem szkół podstawowych reprezentujących powiaty okręgu toruńskiego. Konkurs obejmował: rozwiązywanie testów z przepisów ruchu drogowego, jazdę rowerem po torze z przeszkodami oraz udzielenie pierwszej pomocy ofiarom wypadków.
Zobacz cały artykuł…
 
KLIMEK - PIOTR KLIMKOWSKI DRUGI NA WIELUŃSKIM KRYTERIUM
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
26.05.2017

miniaturka.jpgWieluń, w którym rozegrano 47 Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie był kolejnym przystankiem na trasie zawodników i wychowanków UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo w tym sezonie. Na starcie stanęło 230 zawodników,  trasa była charakterystyczna, w kształcie ósemki, ponadto znalazł się odcinek z kostki brukowej, a punkty były przyznawane co drugą rundę. 

Zobacz cały artykuł…
 
Pożegnaliśmy przyjaciela naszej gminy
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.05.2017
pozegnalismy_przyjaciela_25_05_17_00.jpgW dniu 25 maja br. towarzyszyliśmy w ostatniej drodze śp. Henryka Klimek. Zmarł On w wieku 84 lat, w dniu swoich urodzin (22.05). W uroczystym pożegnaniu oprócz rodziny i przyjaciół udział wzięli: Burmistrz Kowalewa Andrzej Grabowski, wójt Ryńska Władysław Łukasik i radny Jarosław Lewandowski. Śp. Henryk był synem przedwojennego posła i wójta Kowalewa Władysława Klimek. Pochodził z rodziny cieszącej się szacunkiem i poważaniem.
Zobacz cały artykuł…
 
Bank Żywności UE
Wpisał: MGOPS Kowalewo Pomorskie   
25.05.2017
 Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim informuje,

iż żywność z Banku Żywności UE dla osób korzystających z tej pomocy będzie wydawana w dniach:

29.05.2017 r. od godz.800 do godz.1400

30.05.2017 r. od godz.800 do godz.1400

31.05.2017 r. od godz.800 do godz.1400

w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej

w Kowalewie Pomorskim, ul. Plac Wolności 3

Zobacz cały artykuł…
 
GIMBAL 2017
Wpisał: Roksana Kaźmierkiewicz   
25.05.2017

112.jpg8 maja 2017 r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury im. W. Reymonta, odbył się Gimbal - pierwszy bal uczniów będący zwieńczeniem trzech lat spędzonych w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim.

Zobacz cały artykuł…
 
Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich  XXIII Sportowy Turniej Miast i Gmin - KALENDARZ
Wpisał: Magdalena Radko   
25.05.2017
sportowyturniejmiast_00_17_05_17.jpg
W związku z udziałem Gminy Kowalewo Pomorskie w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich - XXIII Sportowym Turnieju Miast i Gmin zamieszczam poniżej:
 
Czy powstanie ścieżka rowerowa
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.05.2017

czy_powstanie_sciezkat_24_05_17_00.jpgSamorządy przez które przebiega zlikwidowana linia kolejowa 209 Kowalewo -Brodnica zastanawiają się co dalej z terenem. Na spotkaniu w urzędzie marszałkowskim w dniu 24 maja br. przedstawiciele PKP: zastępca dyrektora oddz. Gospodarowania nieruchomościami z Gdańska Andrzej Włodarski oraz Barbara Lange- naczelnik wydziału współpracy z samorządami przedstawili propozycję nieodpłatnego przejęcia działek przez samorządy.

Zobacz cały artykuł…
 
W Mlewie leją asfalt
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.05.2017

w_mlewie_leja_asfalt_23_05_17_00.jpgWykorzystując piękną pogodę firma Zakład Drogowo - Budowlany sp. z o. o. Rogowo rozpoczęła ostatni etap modernizacji drogi w Mlewie, czyli kładzie warstwę asfaltu. Zgodnie z podpisaną w grudniu umową prace muszą być zakończone do 30 września br. Już teraz wiemy, że termin ten będzie znacznie przyspieszony.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.05.2017
kondolencje_000_23_05_17.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 361 - 400 z 2791
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!