Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Charytatywna pomoc przedszkolaków
Wpisał: Marcin Działdowski - nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
15.12.2016

00088.jpgSzlachetna Paczka" to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem, jest idea przekazywania bezpośredniej i mądrej pomocy najbiedniejszym rodzinom, tak by była ona skuteczna i sensowna, czyli była odpowiedzią na konkretne potrzeby. W tym roku do projektu włączyli się m. in. Papież Franciszek, Prezydent Polski Andrzej Duda z żoną Agatą, siostry Agnieszka i Ula Radwańskie, piłkarz Robert Lewandowski z żoną Anną, Grzegorz Krychowiak wraz Reprezentacja Polski w piłce nożnej i wielu innych sportowców i celebrytów.

Zobacz cały artykuł…
 
165 dzieci z gminy Kowalewo Pomorskie nauczyło się pływać
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.12.2016

333.jpgW dniu 14 grudnia br. dokonano podsumowania trzeciej edycji projektu „Umiem pływać" realizowanego m.in. w gminie Kowalewo Pomorskie we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, i Ministerstwem Sportu i Turystyki. W uroczystości uczestniczyli wszyscy partnerzy, mistrz świata w pływaniu Radosław Kawęcki trener kadry pływaków Paweł Słomiński oraz sami uczestnicy z trzech gmin. Dzieci pokazały czego nauczyły się w trakcie trwania projektu.

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: SP Kowalewo Pomorskie   
15.12.2016
kondolencje_15_12_2016_pop.jpg
 
Zwiedzali i poznawali
Wpisał: Karolina Kowalska   
15.12.2016

U24.jpgczniowie szkoły podstawowej w Mlewie odbyli 13 grudnia br. poważną wycieczkę po instytucjach świadczących usługi i pomoc na rzecz obywateli. Na tej trasie znalazł się również Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Na ręce Burmistrza Miasta przekazali życzenia, pierniczki upieczone przez przedszkolaków i ręcznie wykonaną ozdobę świąteczną. Do życzeń dołączyła się dyrektor Iwona Moszkowicz i dwie wychowawczynie.

Zobacz cały artykuł…
 
Sztuka Natury w Kowalewie Pomorskim
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
14.12.2016

6.jpgW dniu 9 grudnia 2016 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyły się warsztaty poświęcone filmowaniu i fotografowaniu przyrody, które poprowadził Dyrektor Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury" dr hab. Adam Adamski zawodowo związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Zobacz cały artykuł…
 
Czterech naszych gimnazjalistów stypendystami Marszałka Województwa
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.12.2016
1.jpgJulia Bąk, Kinga Derewecka, Bartosz Małkiewicz i Bartosz Szotowicz to uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim, których wyniki w nauce i sukcesy osiągnięte w konkursach i olimpiadach pozwoliły otrzymać stypendium Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Marszałkowski projekt „Prymus Pomorza i Kujaw" realizowany jest od 2008r. Do tej pory wyróżniono ponad 2tys. osób. Całkowita kwota przyznanego stypendium wynosi 3 tysiące złotych na okres 10 miesięcy.
Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowanie za uroczystość dla Honorowych Obywateli Gminy
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.12.2016

szanowni_pastwo_2.jpgNa moje ręce wpłynęło podziękowanie od rodziny śp. Stanisława Dąbkowskiego Honorowego Obywatela Gminy za uroczyste oddanie pamięci wszystkim Honorowym Obywatelom w dniu 25 listopada br. Zachęcam do lektury i w imieniu współorganizatorów dziękuję wszystkim za udział w tym ważnym wydarzeniu. Wierzę, że nowa tradycja na stałe zagości w naszym kalendarzu uroczystości kulturalnych.

Z poważaniem

Andrzej Grabowski

Burmistrz Miasta

 

Zobacz cały artykuł…
 
LKS Promień wiceliderem w IV lidze
Wpisał: Benedykt Mroziński   
13.12.2016
99.jpgW minioną niedzielę w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury szachiści  LKS Promień Kowalewo Pomorskie odnieśli kolejne zwycięstwo w meczu IV ligi. Tym razem pokonali lidera rozgrywek drużynę WTSzach 1938 Włocławek 3:2. Swoje partie wygrali Benedykt Mroziński i rodzeństwo Adrian i Agnieszka Retz.
Zobacz cały artykuł…
 
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej informuje
Wpisał: Renata Siwiec   
13.12.2016

Poniżej przekazujemy do wiadomości i służbowego wykorzystania pisma Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, dotyczące zagrożeń stwarzanych przez warunki atmosferyczne występujące w sezonie zimowym, oraz zastawiania dróg pożarowych przez pojazdy samochodowe, które stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia i życia obywateli poprzez utrudnianie a niejednokrotnie uniemożliwienie prowadzenia działań ratunkowo - gaśniczych.

[Skan pism Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej]

Zobacz cały artykuł…
 
Gminny Turniej Rummikuba
Wpisał: Koordynator projektu - Magdalena Kosk   
13.12.2016
gm_turniej_rumikub_00_03_12_16.jpg„Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy tym więcej nauki."

Pod tym hasłem przebieg „Gminny Turniej Rummikuba", który został rozegrany w sobotę, 3 grudnia 2016r w Szkole Podstawowej w Pluskowęsach. Turniej ten, był kolejnym etapem programu grantowego mPotęga „Matematyka na dotyk".

Zobacz cały artykuł…
 
Hołd w ostatniej drodze i wsparcie w trudnych chwilach
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.12.2016

hold_w_ostatniej_drodze_12_12_16_00.jpgManifestacją wsparcia i współczucia dla najbliższych była uroczystość pogrzebowa śp. Marka Sawickiego. Smutna uroczystość miała miejsce 12 grudnia br. na cmentarzu parafialnym w Kowalewie Pomorskim. Licznie zgromadzone delegacje towarzyszyły w ostatniej drodze śp. Markowi składając kondolencje żonie oraz synom, w tym radnemu Rady Miejskiej.

Zobacz cały artykuł…
 
MIKOŁAJKI 2016
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
12.12.2016

P11.jpgo raz kolejny legenda o Świętym Mikołaju ożyła. Przypominamy sobie o niej szczególnie mocno w okolicach 6 grudnia, kiedy to obchodzimy święto ku czci Świętego Mikołaja - biskupa Miry. U najmłodszych, opowieść o Świętym Mikołaju od razu wywołuje uśmiech na twarzy a u dorosłych budzi wspomnienia beztroskiego dzieciństwa i radości jaka towarzyszyła każdemu spotkaniu z Nim. Tradycyjnie 6 grudnia Mikołaj pojawił się również w Kowalewie Pomorskim. Spacerując po ulicach naszego miasteczka odwiedził między innymi Szkołę Podstawową i Przedszkole Publiczne.

Zobacz cały artykuł…
 
Mikołaj u grzecznych dzieci w Piątkowie, Nowym Dworze, Pruskiej Łące i w Pluskowęsach
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.12.2016
mikolaj_u_grzecznych_dzieci_12_12_16_000.jpgMiniony weekend był bardzo pracowity dla Św. Mikołaja. W dniach 9-10 grudnia odwiedził aż 4 wsie w gminie Kowalewo Pomorskie. Pomimo braku śniegu wszędzie dotarł punktualnie przywożąc podarunki, uśmiechy i życzenia. W czasie wizyt było wspólne śpiewanie kolęd. Razem z dziećmi Św. Mikołaja witał również Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, sołtysi i opiekunowie sołectw czyli pracownicy urzędu.
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami
Wpisał: Beata Lewandowska   
09.12.2016
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 30.11.2016r.

  • Ściągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 98,35%

  • Ściągalność wieś (ogółem) - 97,45%

Zobacz cały artykuł…
 
Kondolencje
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.12.2016
wyrazy_wspolczucia_09_12_16.jpg
 
Talizman sukcesu
Wpisał: Agnieszka Łęgowska   
08.12.2016
talizman_sukcesu_00_08_12_16.jpgTo międzynarodowe spotkania festiwalowe i warsztatowe młodych artystów w Bielsko-Białej. W tym roku w listopadzie po raz pierwszy wziął w nim udział uczeń Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach: Paweł Lewandowski. Wykonał tam dwie piosenki w kategorii piosenka aktorska: „Piosenka jest dobra na wszystko" oraz „ Obiad rodzinny".

Zobacz cały artykuł…
 
Pierwsze zwycięstwa Młodych Lwów
Wpisał: Akademia Piłkarska Młode Lwy   
08.12.2016
lwy_w_lubuczu_08_12_16_00.jpgW dniu 04.12.2016 roku w Lubiczu odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej, w którym wzięły udział drużyny Akademii Piłkarskiej „Młode Lwy" Kowalewo Pomorskie. Największy sukces odnieśli piłkarze w kategorii skrzat (rocznik 2010-2011), którzy zajęli pierwsze miejsce. Pokonali Orlik Lubicz 2:0 (obie bramki zdobył Franciszek Lipiński), zremisowali 0:0 z TAF Toruń i pokonali drugą drużynę Młodych Lwów 1:0 (gol Franciszka Lipińskiego).
Zobacz cały artykuł…
 
Kolejna edycja resortowego programu Maluch plus 2017
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
08.12.2016

maluch_plus_2017_07_12_16.jpgUprzejmie informuję, iż na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej została ogłoszona kolejna edycja Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech „Maluch plus" 2017.

Zobacz cały artykuł…
 
Świąteczno- sportowe emocje
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.12.2016
swiateczno_sport_emocje_02_12_16_00.jpgNa IV Mikołajkowym Turnieju w piłkę nożną halową o puchar Dyrektora Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim atmosfera rywalizacji przebiła odrobinę atmosferę świąteczną. Do walki w dniu 2 grudnia br. stanęło 6 drużyn gimnazjalnych. Młodych piłkarzy dopingowali gimnazjaliści w Kowalewa, dyrekcja szkoły oraz Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Trzy uroczystości na imieniny patrona
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.12.2016
trzy_uroczystosci_06_12_16_000.jpgParafia p.w. Św. Mikołaja Biskupa w Kowalewie Pomorski w dniu 6 grudnia br. świętowała potrójnie. W dzień odpustu, czyli w imieniny swojego patrona dokonano uroczystego bierzmowania młodzieży oraz wprowadzono relikwie bł. Karoliny Kózkówny. Mszę świętą pod przewodnictwem J.E. ks. bp Józefa Szamockiego koncelebrowali również: ks. dziekan Piotr Igielski (proboszcz parafii Kowalewo), wice dziekan Feliks Wnuk Lipiński oraz ks. kanonik Ryszard Kobierowski.
Zobacz cały artykuł…
 
Pomocnicy czarownicy czyli przedszkolna zabawa andrzejkowa
Wpisał: M. Lipka i I. Zegarska - nauczycielki Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pom.   
07.12.2016

17.jpgAndrzejki to stara ludowa tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Dziś tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawę  z dziećmi.

Zobacz cały artykuł…
 
Kowalewscy szachiści grali dla Polonii
Wpisał: Benedykt Mroziński   
06.12.2016
A1.jpgktywnie spędzają czas młodzi szachiści z Kowalewa Pomorskiego   biorący udział  w zajęciach w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury oraz w szkole w ramach projektu „Edukacja poprzez szachy". Szesnaścioro z nich wzięło udział w Mikołajkowym Turnieju  z cyklu „ Szachiści grają dla Polonii", który odbył się w minioną sobotę w Nowym Mieście Lubawskim. Finał odbędzie się w Senacie RP w Warszawie.
Zobacz cały artykuł…
 
RELACJA Z ŚWIĄTECZNYCH WARSZTATÓW U PRZEWODNICZĄCEGO OSIEDLA BRODNICKIEGO - 03.12.2016r.
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
06.12.2016

swiateczne_warsztaty_brodnickie_04_12_16_00.jpgŚwiąteczne warsztaty u Przewodniczącego Osiedla Brodnickiego były nie tylko świetną alternatywą do czasu spędzonego przed telewizorem, czy komputerem, ale również okazją do spotkania się.

Myślę, że warto wprowadzać zajęcia, na których to rodzice są aktywni, robią coś wspólnie z dziećmi, a jednocześnie mogą obserwować swoje dziecko na tle grupy rówieśniczej.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Sukces absolwenta Szkoły Podstawowej
Wpisał: Benedykt Mroziński   
06.12.2016

ss.jpgAbsolwent Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim

na  Akademickich Mistrzostwach

Świata w programowaniu w Chorwacji

Zobacz cały artykuł…
 
Nowy samochód już w jednostce
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.12.2016
nowy_samochod_03_12_16_00.jpgW dniu 3 grudnia br. spełniło się największe marzenie druhów ochotników z jednostki OSP Pluskowęsy. W ich garażu zaparkował właśnie nowy wóz bojowy Renault M180 z 1992r. z wodą (3tys.l). Pojazd kosztował prawie 70tys. z czego 50% dołożył samorząd gminy, a drugą połowę druhowie pozyskali od sponsorów.
Zobacz cały artykuł…
 
II Gminny Mini-konkurs Piosenki Bajkowej
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
05.12.2016

W21.jpg dniu 02 grudnia 2016 przeprowadzono II Gminny Mini-konkursu Piosenki Bajkowej, którego organizatorem był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. W konkursie udział wzięło 14 uczestników ze szkół podstawowych z terenu gminy Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
Ochotnicy podsumowują i planują
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.12.2016
ochotnicy_podsumowuja_03_12_16_000.jpgW gminie Kowalewo Pomorskie funkcjonuje 12 jednostek ochotniczych straży pożarnych. Dwie z nich (Kowalewo i Wielkie Rychnowo) znajduje się w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego W dniu 3 grudnia br. na posiedzeniu Zarządu oddz. Miejsko- Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych podsumowano mijający rok oraz omówiono 2017. Chwilą ciszy uczczono śmierć byłego naczelnika śp. Wiesława Ludwika z OSP Sierakowo.
Zobacz cały artykuł…
 
Sokół na torze
Wpisał: Dariusz Osmański   
05.12.2016

Zminiaturka.jpgawodnicy UKS „Sokół"  Wielkie Rychnowo  w ramach szkolenia i okresu przygotowawczego do nowego sezonu, pojechali na  światowej klasy welodrom w Pruszkowie. Celem wyjazdu było przybliżenie naszym zawodnikom kolarstwa torowego. Należy również powiedzieć, że jazda po torze jest stosunkowo bezpieczna i prosta, trzeba tylko przestrzegać podstawowych zasad. 

Zobacz cały artykuł…
 
Ostatnia szansa na własne mieszkanie
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.12.2016
ostatnia_szansa_na_wlasne_m_01_12_1600.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie od dwóch lat planował rozpoczęcie budowy kolejnego bloku mieszkalnego przy ul. Kościuszki. Odbyto kilka spotkań z mieszkańcami, jednak żadne z nich nie zakończyło się złożeniem przez chętnych kompletu deklaracji. Blok 24- mieszkalny (trzykondygnacyjny, podpiwniczony) ma powstać na działce gminnej wniesionej aportem do spółki Rypińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, gdzie samorząd gminy ma swoje udziały.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych od 2017r.
Wpisał: Anna Dalke   
02.12.2016
odbieranie_odpadow_2017_00_02_12_16.jpgInformujemy, że Gmina Kowalewo Pomorskie dokonała wyboru wykonawcy usług odbierania i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych. W okresie od 01.01.2017 r. do 31.12.2019 r. usługi będzie świadczyło Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych EKOSYSTEM Sp. z o.o. z Wąbrzeźna, przy udziale podwykonawcy, tj. miejscowego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
Zobacz cały artykuł…
 
Godziny funkcjonowania
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
02.12.2016

Godziny funkcjonowania

Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego

dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

Zobacz cały artykuł…
 
Zakończenie realizacji zadania "Młodzi bez alkoholu VI"
Wpisał: Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej   
01.12.2016

3.jpgŚwietlica Socjoterapeutyczna przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony Zdrowia w Kowalewie Pomorskim, zakończyła realizację zadania „Młodzi bez alkoholu VI". Dofinansowanie na szóstą edycję programu, w kwocie 4.464,00 zł pozyskano z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, w ramach konkursu nr 3/2016 pn. „Rozwiązywanie problemów alkoholowych w Województwie Kujawsko - Pomorskim", zadanie 2: Programy wsparcia dla dzieci i rodzin z problemem alkoholowym.

Zobacz cały artykuł…
 
Podopieczni fundacji PRO OMNIBUS oczarowali społeczność naszej szkoły
Wpisał: Mariola Orzechowska   
01.12.2016
6.jpgWe wtorek 28.11. 2016r. utalentowani wokaliści z niepełnosprawnościami, podopieczni fundacji PRO OMNIBUS, której prezesem jest Mirosław Satora, oczarowali naszą społeczność uczniowską koncertem o wymownym tytule „Tacy sami". Młodzi artyści, dzieci i młodzież udowodnili, że mimo przeszkód można realizować swoje pasje, rozwijać talenty i wzruszać szerszą publiczność.
Zobacz cały artykuł…
 
V spotkanie Zespołu Horyzontalnego
Wpisał: Małgorzata Dębińska   
01.12.2016

v_spotkanie_horyzontalnego_01_12_1600.jpgW dniu 25 listopada odbyło się po raz piąty w tym roku spotkanie zespołu horyzontalnego. Spotkanie rozpoczęła Bożena Rymanowska Kierownik Referatu Techniczno Inwestycyjnego i Gospodarki Gruntami. Przywitała członków Zespołu i podziękowała za uczestnictwo w spotkaniu.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Bądź widoczny na drodze- noś odblaski
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.11.2016
badz_widoczny_na_drodze_00.jpgPieszy i rowerzysta to najbardziej zagrożeni użytkownicy dróg. Szczególnie teraz, gdy dzień jest tak krótki, a widoczność na drodze pogarsza się. W takim dniu bardzo przydaje się odblask. W ciemności kierowca pojazdu zauważy pieszego dopiero, gdy znajdzie się w smudze światła. Jest to zaledwie 20-30 metrów. Element odblaskowy pozwoli dostrzec sylwetkę pięciokrotnie szybciej. Kierowca ma czas na wykonanie manewru i zachowanie bezpiecznej odległości.
Zobacz cały artykuł…
 
INFORMACJA NT. GRYPY
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
30.11.2016

grypy_mozna_sie_ustrzec_000_05_02_16.jpg

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Golubiu -Dobrzyniu

informuje, że w dniach 17 -21 października 2016 r. odbyła

się czwarta ogólnoświatowa edycja kampanii dotyczącej wiedzy

na temat grypy i jej zapobiegania.

Zobacz cały artykuł…
 
Młodzi Obywatele poznają samorządność
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.11.2016
mlodzi_obywatele_poznaja_29_11_16_00.jpgUczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach (gm. Kowalewo Pomorskie) w ramach programu Młody Obywatel dwukrotnie odwiedzili Urząd Miejski. Uczniowie podzieleni w tematyczne zespoły i pod przewodnictwem pedagoga Magdaleny Kosk chcieli poznać pracę samorządu na rzecz społeczeństwa.
Zobacz cały artykuł…
 
20.Świąteczna Zbiórka Żywności 2016
Wpisał: Iwona Arciszewska   
29.11.2016
W24.jpg  dniach  25 i 26 listopada po raz kolejny  została przeprowadzona zbiórka żywności w ramach  ogólnopolskiej akcji  „20.Świąteczna Zbiórka Żywności 2016". Zbiórka ta została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kujawsko - Pomorskiego Banku Żywnościowo - Rzeczowego  w Toruniu, tutejszym Ośrodkiem  Pomocy Społecznej  oraz  Zespołem Szkół   w Kowalewie Pomorskim. Uczniowie w ramach  wolontariatu brali udział  w tej akcji.
Zobacz cały artykuł…
 
INFORMACJA
Wpisał: Iwona Arciszewska   
29.11.2016

Program Operacyjny

   Pomoc Żywnościowa 2014-2020 - Podprogram 2016 współfinansowany przez Europejski Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym

 

 

Zobacz cały artykuł…
 
Wędkarstwo- pasja i ekologia
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.11.2016

wedkarstwo_pasja_29_11_16_00.jpgW dniu 27 listopada br. członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego koła w Kowalewie Pomorskim podsumowali mijający 2016r. oraz całą, czteroletnią kadencję. Składając sprawozdanie prezes Tomasz Zwoliński poinformował, że w tym czasie z własnych składek zarybiono jezioro za kwotę ponad 20tys.zł. Zorganizowano zawody sportowe dla młodzieży i dla dorosłych.

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 361 - 400 z 2508
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!