Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.08.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

APEL do hodowców trzody chlewnej
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
09.02.2017
Zobacz cały artykuł…
 
APEL do hodowców drobiu
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
09.02.2017
Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania za wielkie serca...
Wpisał: Wiśniewska Magdalena   
08.02.2017

Dziękujemy,  to słowo mające niezwykłą moc,
które zawiera w sobie to wszystko, co przepełnia nasze małe serca.
Już po raz czwarty, my wychowankowie Świetlicy Socjoterapeutycznej,
gromadziliśmy się na hali Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim,
by najpierw wspólnie dopingować,
a następnie dziękować za zorganizowanie czwartej edycji
Turnieju Charytatywnego „Gramy z sercem".

Zobacz cały artykuł…
 
Przedszkolacy na balu u Królewny Śnieżki i krasnoludków
Wpisał: Renata Sulska i Marcin Działdowski   
07.02.2017

„Każde dziecko duże, małe,1.1.jpg

lubi bale w karnawale.

Można zmienić się w królewnę,

w królewicza można też,

są cyganki, wróżki, żabki,

jest i Batman, jest i jeż."

      Bale karnawałowe to tradycja, nie może ich zabraknąć w żadnym przedszkolu. W tym roku szkolnym dzieci z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim bawiły się wspólnie ze Śnieżką i jej krasnalami na sali widowiskowej MGOK.

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi wg stanu na dzień 31.01.2017r.
Wpisał: Beata Lewandowska   
07.02.2017
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi
wg stanu na dzień 31.01.2017r.
  • Ściągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 98,46 %

  • Ściągalność wieś (ogółem) - 97,51 %

Zobacz cały artykuł…
 
Zagrali z sercem już po raz czwarty
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.02.2017
t_z_sercem_04_02_17_000.jpgW dniu 4 lutego br.  na hali kowalewskiego gimnazjum rozegrano czwarty Turniej Charytatywny „Gramy z sercem", który przyniósł wiele emocji sportowych i duchowych.
Młodzi Kowalewiacy: Piotr Błach, Bartosz Olkowski, Damian Kawula i Karol Gierłowski zaprosili na halę Publicznego Gimnazjum 16 amatorskich drużyn piłkarskich, aby grając zdobyć środki finansowe dla dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej działającej przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.
Zobacz cały artykuł…
 
Bal karnawałowy na Osiedlu Brodnickim
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
06.02.2017

balosiedle_04_02_17_000.jpgBal karnawałowy połączony z wizytą Świętego Mikołaja to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

Zobacz cały artykuł…
 
Warsztaty na Osiedlu Brodnickim zakończone...
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
06.02.2017
os_ferie_03_02_17_00.jpg"Umysł dziecka - las, którego wierzchołki lekko się poruszają, gałęzie splatają, liście drżąc dotykają."
Janusz Korczak

Ferie na osiedlu dobiegły końca, z powodzeniem zrealizowaliśmy nasze warsztaty. Program zawierał interesujące propozycje spędzenia czasu wolnego, który spełnił zarówno funkcję wychowawcze jak i wpłynął na kształtowanie osobowości i zainteresowań mówi Przewodniczący Osiedla Henryk Sławiński..

Zobacz cały artykuł…
 
Godziny funkcjonowania PIK dla osób z problemem alkoholowym
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
06.02.2017

Godziny funkcjonowania
Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego
dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

 

Zobacz cały artykuł…
 
Związek ZIT wydał folder promocyjny
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.02.2017

zit_folder_06_02_17_00.jpgGmina Kowalewo Pomorskie, należąca do Związku ZIT (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Bydgosko- Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego) znalazła się w najnowszym folderze informacyjnym o tej strukturze. Cały folder możliwy do przejrzenia w sekretariacie urzędu miejskiego zaś poniżej zamieszczamy strony dotyczące gminy Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
Stary, nowy sąsiad, czyli gmina Ryńsk
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.02.2017

starynowysasiad_04_02_17_000.jpgInformuję, że od 1 stycznia br. mamy nowego sąsiada, a właściwie starego z nową nazwą. A jeszcze dokładniej to starego, ze starą nazwą. Trochę zawiłe? Już spieszę wyjaśnić. Od nowego roku dotychczasowa wiejska gmina Wąbrzeźno w powiecie wąbrzeskim stała się gminą Ryńsk. Jest to powrót do nazwy jaka obowiązywała tu w latach 1934-1954. Rozporządzenie w tej sprawie, na wniosek władz gminy, wydała Rada Ministrów w lipcu ubiegłego roku.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowanie
Wpisał: Wiesław Chmielewicz   
03.02.2017
kwiaty_03_02_17_00.jpgW imieniu Rady Sołeckiej sołectwa Wielkie Rychnowo składam serdecznie podziękowania dla mieszkańców wsi Wielkie Rychnowo za bardzo szybką reakcję oraz okazaną pomoc i wsparcie w związku z pożarem domu Państwa Anny i Zbigniewa Strózik, jaki miał miejsce w dniu 07.01.2017 r.

W odpowiedzi na nasz apel, mieszkańcy sołectwa nie pozostali obojętni wobec ciężkiej sytuacji dotkniętych nieszczęściem sąsiadów. Tragedia ta pokazała, że w trudnych chwilach zawsze możemy na siebie liczyć.

Sołtys i Rada Sołecka
Sołectwa Wielkie Rychnowo
 
Zabawy plastyczne...drugi dzień ferii na Osiedlu Brodnickim...
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
03.02.2017
ii_dz_ferii_na_osiedlu_02_02_17_00.jpg''Każde dziecko jest artystą. Wyzwaniem jest pozostać artystą, kiedy się dorośnie" - Pablo Picasso

Połączyliśmy sztukę i sensorykę... to była niezwykła przygoda, radość, zabawa, swoboda ekspresji. Dzieci odkrywały swoje możliwości w procesie twórczym!

Magiczne masy, inspirujące zabawy z kolorami, fakturami...to wszystko dla tych co przybyli do świetlicy na ul. Klonową.

Jednocześnie chcielibyśmy podziękować Przewodniczącemu Osiedla Henrykowi Sławińskiemu za zaangażowanie i materiały plastyczne.

Fotorelacja poniżej...

Zobacz cały artykuł…
 
Młodzież, kibice oraz nowożeńcy wsparli kowalewską przechowalnię psów
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.02.2017

kibice_wspieraja_03_02_17_00.jpgZima za oknami, a w wielu mieszkańcach bije gorące serce na rzecz potrzebujących piesków w kowalewskiej przechowalni. Tylko w ostatnim okresie zbiórkę karmy i elementów do wyprowadzania psów zorganizowało wiele instytucji. Placówki oświatowe, czyli: szkoła podstawowa w Kowalewie, Pluskowęsach Wielkim Rychnowie, Mlewie, Publiczne Gimnazjum, Zespół Szkół oraz Przedszkole Publiczne. Zbiórkę karmy zorganizowali również kibice toruńskiego klubu Elana i przekazali 280kg. pokarmu. Pobili swój ubiegłoroczny rekord, który wyniósł 230kg.

Zobacz cały artykuł…
 
Pierwszy dzień Ferii na Osiedlu Brodnickim za nami...
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
02.02.2017

i_dz_ferii_na_osiedlu_01_02_17_00.jpgoj działo się...działo...

...podczas naszych zajęć, zabawa umysłem, językiem, słowem miała swoje odzwierciedlenie w postaci ekspresji plastycznych. Było głośne czytanie „Pomelo śni" Ramona Bãdescu, które zainspirowało dzieci do stworzenia wspólnego „sennika" - głównego bohatera książki. Cieszę się, że miałem okazje przekonać się, że warto rozbudzać samodzielność i twórczość dziecka mówi Przewodniczący Osiedla Henryk Sławiński.

Zobacz cały artykuł…
 
Karnawałowy Bal Czytelnika 2017
Wpisał: Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim   
02.02.2017
6.1.jpgW środę 1 lutego 2017r. do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim tłumnie przybyły rozmaite wróżki, księżniczki, kotki i bohaterowie ulubionych bajek. Mali Czytelnicy oraz Uczestnicy WTZ w Kowalewie Pomorskim wzięli udział w Bajkowym Balu Czytelnika organizowanym cyklicznie przez Miejską Bibliotekę  Publiczną w Kowalewie Pomorskim wraz z filiami.
Zobacz cały artykuł…
 
Ponad 10 tysięcy dni w służbie na rzecz bezpieczeństwa Kowalewiaków.
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.02.2017

     2.1.jpgAż 10.300 dni (ponad 28 lat) pan Piotra Pipczyński nosił z dumą mundur policjanta i dbał o nasze bezpieczeństwo. Od marca 2009 stał na czele kowalewskiej formacji pełniąc funkcję kierownika posterunku policji w Kowalewie Pomorskim. Teraz nadszedł czas na zasłużoną emeryturę. 

Zobacz cały artykuł…
 
Film edukacyjny pt. "Afrykański pomór świń - zasady ochrony świń przed chorobą"
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
02.02.2017
Szanowni Państwo

W załączeniu przekazuję link  do filmu edukacyjnego pt. "Afrykański pomór świń - zasady ochrony świń przed chorobą", otrzymany z Państwowego Instytutu Weterynarii celem zapoznania się  Ponadto na stronie internetowej PIWET w Puławach w zakładkach "Afrykański Pomór świń" i "Wysoce zjadliwa grypa ptaków podtypu H5N8" znajduje się szeroka informacja na temat tych groźnych chorób zwierząt.

https://www.youtube.com/watch?v=F-MMSD7CCC4
Link do strony PIWET   http://www.piwet.pulawy.pl/

Jolanta Jakubiak
Pracownik ds OC i ZK
Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim
 
Zawodowcy i ochotnicy podsumowali rok.
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.02.2017

1.jpg      Początek roku to okres podsumowań i planów. W dniu 31 stycznia br. takiego bilansu dokonali strażacy zawodowcy i współpracujący z nimi ochotnicy działający na terenie powiatu golubsko- dobrzyńskiego. Zaprosili do swojego grona placówki współpracujące czyli: kominiarzy, nadleśnictwo, nadzór budowlany oraz samorządowców. Gminę Kowalewo Pomorskie reprezentował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski jako samorządowiec i jako prezes zarządu oddz. Miejsko-Gminnego Zw. OSP i członek zarządu oddziału wojewódzkiego Zw. OSP RP. Komendę Wojewódzką PSP reprezentował komendant Janusz Halak.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowanie
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
01.02.2017

      kwiaty_2.jpgW imieniu Rady Sołeckiej sołectwa Borówno składam serdecznie podziękowania dla mieszkańców wsi Borówno za bardzo szybką reakcję oraz okazaną pomoc i wsparcie w związku z pożarem domu Państwa Anny i Zbigniewa Strózik, jaki miał miejsce w dniu 07.01.2017 r.

W odpowiedzi na nasz apel, mieszkańcy sołectwa nie pozostali obojętni wobec ciężkiej sytuacji dotkniętych nieszczęściem sąsiadów. Tragedia ta pokazała, że w trudnych chwilach zawsze możemy
na siebie liczyć.


Sołtys i Rada Sołecka

sołectwa Borówno

 
Podziękowanie
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
01.02.2017

kwiaty.jpg      Pragniemy gorąco podziękować wszystkim osobom, które pomogły nam w ciężkiej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Trudny wypadek losowy - pożar naszego domu, uświadomił nam, na ilu wspaniałych ludzi możemy liczyć. Głęboko wzrusza nas Państwa bezinteresowna pomoc i wsparcie. Każdy rodzaj pomocy, jaki został nam ofiarowany, stał się dla nas dowodem niezwykłej wrażliwości i  szczodrości z Państwa strony. Serce, jakie Państwo okazaliście naszej rodzinie, pozwoliło nam z optymizmem spojrzeć w przyszłość. Dzięki Wam zyskaliśmy pewność, że poradzimy sobie w każdej sytuacji, gdyż otaczają nas ludzie pełni współczucia i dobroci. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i życzymy Państwu wszystkiego dobrego.


Anna i Zbigniew Strózik

 
Dzień Ochrony Danych Osobowych
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.02.2017

Już po raz jedenasty w Polsce w dniu 28 stycznia obchodziliśmy Dzień Ochrony Danych Osobowych. Został on ustanowiony przez Komitet Ministrów Rady Europy. Obchodzony jest w rocznicę sporządzenia Konwencji 108 Rady Europy z dnia 28 stycznia 1981 r. w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych. Konwencja ta, jest najstarszym aktem prawnym o  zasięgu międzynarodowym, który reguluje zagadnienia związane z ochroną danych osobowych.

Zobacz cały artykuł…
 
XIX Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
31.01.2017

5.jpgWieloletnia organizacja Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Kowalewie Pomorskim, coraz większa liczba uczestników, wysoki poziom artystyczny oraz opinie środowisk artystycznych spowodowały, że po 18 latach impreza została podniesiona do rangi FESTIWALU. W związku z tym w dniu 28 stycznia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się XIX Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych oraz eliminacje do Finału 23 Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Piosenki "Awans'17" pod patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejny Pracowity miesiąc dla Chóru 730-leciaKowalewa Pomorskiego
Wpisał: Barbara Niewidział   
31.01.2017

200079.jpg2.01.2017r.

Na zaproszenie Parafii pw. Świętego Bartłomieja  Chór  730-lecia wystąpił z koncertem kolęd i wziął udział w liturgii świętej w kaplicy w Elgiszewie. Dziękując chórowi ks. Proboszcz  Zdzisław Szauer zaprosił do udziału w odpuście pielgrzymkowym Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny  w lipcu br.   w Chełmoniu.

Zobacz cały artykuł…
 
Propozycje zajęć w czasie ferii zimowych
Wpisał: M-GOK Kowalewo Pomorskie   
31.01.2017
fesriestr_2017.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Zwrot podatku akcyzowego
Wpisał: Natalia Kociemska   
31.01.2017

Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2017 roku

Zobacz cały artykuł…
 
66 osób podjęło pracę
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.01.2017

3.jpgW ramach programu prac społecznie- użytecznych 66 osób w gminie Kowalewo Pomorskie podjęło pracę w jednostkach samorządowych. W okresie od 1 lutego do 31 stycznia 2018r. będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i dać poznać pracodawcy.  

Zobacz cały artykuł…
 
Większy obiekt i więcej atrakcji od nowego sezonu
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.01.2017

S2.jpgamorząd Gminy Kowalewo Pomorskie podpisał umowę na rozbudowę skate parku, która ma nastąpić do 15 maja br. Wyłoniony w przetargu wykonawca firma Bulid z Lipusza za kwotę ok. 100tys.zł. wykona podłoże, na którym ustawione będą dodatkowe elementy. Nowe przeszkody dla rowerów bmx, rolek, deskorolek oraz dla hulajnóg ustawi na obiekcie firma AveBmx z Warszawy. Firma, która od 5 lat organizuje obozy sportowe na kowalewskim skate parku.

Zobacz cały artykuł…
 
VI Konkurs Kolęd i Pastorałek Jest taki dzień w Mlewie
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.01.2017

N9.jpga kilka godzin przed feriami w dniu 27 stycznia br. miał miejsce w Szkole Podstawowej w Mlewie Konkurs Kolęd i Pastorałek pn. „Jest taki dzień". Organizatorem konkursu, który odbył się już po raz szósty, jest Mała Szkoła prowadzona przez TRIO czyli Stowarzyszenie Edukacyjno- Kulturalne w Mlewie. Patronatem imprezę objął Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Głównymi celem było podtrzymywanie pięknej tradycji kolędowania związanej z Bożym Narodzeniem, stworzenie uzdolnionej muzycznie młodzieży okazji do publicznej prezentacji oraz nawiązanie współpracy z placówkami oświatowymi spoza gminy Kowalewo, a nawet spoza powiatu.

Zobacz cały artykuł…
 
Mikołaj u grzecznych dzieci w Bielsku
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.01.2017

56.jpgDo grzecznych dzieci z Bielska (gmina Kowalewo Pomorskie) w dniu 28 stycznia br. przybył Święty Mikołaj. Dzięki zaangażowaniu sołtysa Agnieszki Reiwer, radnej Aliny Waśko oraz członków rady sołeckiej przywiózł wór prezentów dla 40 najmłodszych i najgrzeczniejszych mieszkańców tego sołectwa. Zaserwowano dzieciakom moc atrakcji. Były konkursy, tańce i prace plastyczne. Z młodzieżą Mikołaja powitali dorośli: sołtys z radą sołecką oraz Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, który wręczył dzieciom słodycze. Uczestnicy zmęczeni wspólną zabawą posilali się słodkościami i napojami. Na koniec dzieci z rodzicami skorzystali ze ślizgawki, a później zmęczeni posilali się grillowaną kiełbaską.

Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 361 - 400 z 2603
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!