Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.04.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Strażacy z OSP Pluskowęsy wyremontowali remizę i pozyskali pieniądze na pół wozu bojowego.
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.10.2016
strazacy_osp_swietowali_17_10_16_00.jpgDruhowie ochotnicy z jednostki w Pluskowęsach w dniu 15 października dokonali uroczystego otwarcia wyremontowanej remizy. Zaprosili na uroczystość prezesa zarządu oddziału Miejsko- Gminnego OSP burmistrza Andrzeja Grabowskiego. Pełniący dopiero od 8 miesięcy funkcję prezesa OSP Pluskowęsy Przemysław Lewandowski pochwalił się czego wspólnie z druhami z jednostki dokonał.
Zobacz cały artykuł…
 
Zapobiec jeszcze większym problemom
Wpisał: Karolina Kowalska   
14.10.2016

zapobiec_jeszcze_wiek_14_10_16_00.jpgW dniu 12 października Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wraz z pracownikami spotkał się z przedstawicielami mieszkańców wsi Mlewo, aby przybliżyć tok postępowania administracyjnego w spr. kopalni kruszywa zlokalizowanych w tej wsi. Na spotkanie zaproszono radną tej wsi Marię Wiśniewską Staszak oraz sołtysa Ryszarda Lipińskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Podsumowanie Gminnego Programu Rewitalizacji
Wpisał: Małgorzata Dębińska   
13.10.2016

5.jpgW czwartek 6 października w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury odbyła się konferencja podsumowująca przygotowanie Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie na lata 2015 - 2023. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, instytucji kultury, edukacji, wspólnot mieszkaniowych oraz radni Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim. Burmistrz miasta Andrzej Grabowski podziękował zespołowi  za wielomiesięczną pracę nad projektem, podkreślając konieczność zmian, przede wszystkim w zakresie remontów budynków użyteczności publicznej oraz wsparcia działań prospołecznych.

Zobacz cały artykuł…
 
Życzenia
Wpisał: Magdalena Radko   
13.10.2016

dzien_edukacji_narodowej.jpgZ okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom
życzę dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy.
Sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów.
Niech Wam sprzyja los w tej niełatwej pracy.


Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski

oraz pracownicy Urzędu Miejskiego

 
Podsumowanie akcji "Sprzątanie Świata  Polska 2016"
Wpisał: Renata Siwiec   
13.10.2016

podzkowanie_sprztanie_wiata.jpgCorocznie organizowana kampania „Sprzątanie Świata" ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Uczy poszanowania środowiska naturalnego i otaczającej nas przyrody, promuje proekologiczne postawy i zachowania, uświadamia nam, że stan środowiska, w którym żyjemy zależy w dużej mierze od nas samych.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania
Wpisał: Renata Siwiec   
13.10.2016

podzkowanie_sprztanie_wiata.jpgSerdeczne podziękowania dla Pana Leszka Mul właściciela F. H. P. „ MAL-PAK" w Kowalewie Pomorskim za udział i zaangażowanie w tegorocznej kampanii ,,Sprzątanie Świata  Polska 2016", która odbyła się w dniach 16-17 września br., pod hasłem przewodnim Podaj dalej...drugie życie odpadów".

Zobacz cały artykuł…
 
Uwaga na czad
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.10.2016
Ruwaga_czad_000_12_10_16.jpgozpoczął się sezon grzewczy, a z nim zagrożenie zatruciem tlenkiem węgla  potocznie zwanego czadem. Jest on gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia. Powstaje w wyniku niepełnego spalania wielu paliw, m.in.: drewna, oleju, gazu, benzyny, nafty, propanu, węgla, ropy, spowodowanego brakiem odpowiedniej ilości tlenu.
Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy.
Wpisał: Beata Lewandowska   
12.10.2016

Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi

wg stanu na dzień 30.09.2016r.

Zobacz cały artykuł…
 
Czas jesiennych zbiorów  uwaga na drogach
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.10.2016
czas_jesiennych_zbiorow_00_12_10_16.jpgPrzed nami jesienne wykopki. Na drogi wyjadą maszyny rolnicze o poważnych gabarytach czyli kombajny buraczane, do zbioru kukurydzy a nawet ziemniaków. Często są to zespoły pojazdów. Częstym skutkiem wyjazdu, oprócz utrudniania wykonywania manewru wymijania jest również zanieczyszczanie jezdni ziemią.
Zobacz cały artykuł…
 
Gazeta Powiatu Golubsko- Dobrzyńskiego
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.10.2016

gazeta_powiatu_00_12_10_16.jpgStarostwo Powiatu Golubsko- Dobrzyńskiego wznowiło wydawanie bezpłatnego informatora zawierającego cenne wiadomości o wydarzeniach w naszym powiecie. Znajdują się tam też dane o placówkach powiatowych z namiarami tele-adresowymi.

Zobacz cały artykuł…
 
Warsztaty I LOVE MATH
Wpisał: Agnieszka Szymczak   
11.10.2016

8.jpg7 października wszyscy, którzy kochają matematykę udali się na warsztaty p. Danuty Molendy pt. I LOVE MATH. Uczniowie poznali angielskie słownictwo związane z kształtami, śpiewali piosenki, grali w gry multimedialne oraz stworzyli geometryczne plakaty. Zajęcia były realizowane w ramach programu grantowego MATEMATYCZNE STACJE, dofinansowanego przez fundację mBanku.

Zobacz cały artykuł…
 
Budowa dróg
Wpisał: Magdalena Gadomska   
11.10.2016

7.jpg„Budowa dróg łącznie z kanalizacją deszczową w ulicach: Mikołaja z Ryńska, Narcyzowej, Konwaliowej i Odrodzenia oraz budowa wjazdu na drogę wojewódzką w Kowalewie Pomorskim" - dofinansowana ze środków pochodzących z budżetu państwa,  w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019" -konkurs na rok 2016

Zobacz cały artykuł…
 
Nabór członków do Komitetu Rewitalizacji
Wpisał: Małgorzata Dębińska   
11.10.2016
herb_small.jpgBurmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie ogłasza nabór członków do Komitetu Rewitalizacji, zgodnie z procedurą przyjetą uchwałą Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim Nr XVI/136/16 z dnia 21 września 2016r. w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji.
Zobacz cały artykuł…
 
Dzień Papieski
Wpisał: Dyrektor MGOK- Barbara Niewidział   
11.10.2016

1.jpgBądźcie świadkami miłosierdzia" słowa Świętego Jana Pawła II były mottem przewodnim XVI Dnia Papieskiego przypadającego  w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Obchody Dnia Papieskiego corocznie obejmuje Honorowym Patronatem Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego p. Andrzej Grabowski.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja na temat jakości wody
Wpisał: Wiesław Chmielewicz   
11.10.2016
W związku ze skargami mieszkańców na temat jakości wody informujemy, że przyczyną brudnej wody w kranach są częste awarie sieci, za co eksploatator bardzo przeprasza odbiorców.
Zobacz cały artykuł…
 
Tur świętuje 60-lecie
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.10.2016

tur_swietuje_10_10_16_00.jpgKoło Łowieckie Tur od 60 lat opiekuje się zwierzyną łowną na swoim terenie łowieckim. Skupia 62 członków. Obwód obejmuje grunty na terenie kilku samorządów w tym gminy Kowalewo Pomorskie w obrębie wsi Dylewo- Pluskowęsy. Należy do niego 15 Kowalewiaków.

Zobacz cały artykuł…
 
Mieszkańcy Chełmońca i Bielska świętowali odbiór drogi
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.10.2016
otwarcie_drogi_08_10_16_00.jpgMieszkańcy wsi Chełmoniec i Bielsk w dniu 7 października br. dokonali uroczystego zakończenia inwestycji jaką była modernizacja drogi łączącej te dwie wsie. Uroczyście, czyli z poświęceniem, którego dokonał ks. proboszcz Zdzisław Szauer i z symbolicznym przecięciem wstęgi przez Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, sołtysów Agnieszki Reiwer i Zbigniewa Zabielskiego, radnych: Aliny Waśko i Michała Klafczyńskiego, kier. Inwestycji Małgorzaty Wegner, ks. Zdzisław i wykonawcy Krzysztofa Wilczyńskiego.
Zobacz cały artykuł…
 
Film "Efekty konkursów w Gminie w przestrzeni dwudziestu lat"
Wpisał: Angelika Jagielska   
07.10.2016
film_efekty_30_09_16_00.jpgW nawiązaniu do artykułu „XVI sesja Rady Miejskiej 15 uchwał przyjętych jednogłośnie", której tematem przewodnim były konkursy jakie ogłaszał samorząd lub w jakich uczestniczył na przełomie ostatnich dwudziestu lat. Zgodnie z zapowiedzią zamieszczamy film obrazujący w/w tematykę. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia. [link do filmu]
Zobacz cały artykuł…
 
Spotkanie przyjaciół przedszkola, czyli pożegnanie i powitanie członków Rady Rodziców
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.10.2016
wyb_rad_rodz_06_10_16_00.jpgW dniu 6 października br. dyrektor Przedszkola Publicznego Joanna Piasecka i organ prowadzący placówkę Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podziękowali za współprace ustępującej radzie rodziców i powitali nową radę.
Zobacz cały artykuł…
 
Agata Pikul przywraca pamięć o byłym wójcie Kowalewa.
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.10.2016
Kowalewianka Agata Pikul reportażem o byłym wójcie Kowaprzywraca_pamiec_000_06_10_16.jpglewa Władysławie Klimku zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Ocalić i przywrócić do życia". Organizatorzy konkursu, który objął swoim patronatem Kurator Mazowiecki i Ośrodek Badań Europy Środkowo- Wschodniej w Białymstoku, wysoko ocenili przesłanie zawarte w filmie.
Zobacz cały artykuł…
 
EKODOM
Wpisał: Edyta Jasińska   
06.10.2016
ekodom_small.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Podsumować, wyciągnąć wnioski i planować kolejną edycję.
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.10.2016
pods_wyc_wn_05_10_16_00.jpgSzkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim była tegorocznym organizatorem III Gminnych Igrzysk Olimpijskich. Impreza sportowa miała miejsce 22 czerwca na Centrum Rekreacji i Sportu. Skierowana do wszystkich czterech szkół podstawowych cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział 231 zawodników. Biegali, skakali, rzucali piłeczką, piłką lekarską i pływali.
Zobacz cały artykuł…
 
"UKS "Sokół" prowadzi nabór do sekcji kolarskiej"
Wpisał: Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
03.10.2016
kolarstwo1.gif
Zobacz cały artykuł…
 
Agata Kowalska drugą Wicemistrzynią Makroregionu
Wpisał: UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
03.10.2016
1.jpgW minioną sobotę zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzikóww jeździe dwójkami na czas,  które odbyły się w miejscowości Robakowo.
Zobacz cały artykuł…
 
Sołectwo Kiełpiny zorganizowało sobie zawody strzeleckie.
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.10.2016
zaw_strz_kielp__03_10_16_00.jpgW dniu 2 października br. mieszkańcy wsi Kiełpiny spotkali się na strzelnicy gminnej, aby sprawdzić swoją skuteczność. Jest to pierwsze sołectwo, które odpowiedziało na zaproszenie Burmistrza Miasta i zorganizowało sobie własne zawody strzeleckie. Za broń chwyciło 30 mieszkańców obojga płci.
Zobacz cały artykuł…
 
Trampkarze z nowym wyposażeniem.
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.10.2016
trampk_z_nowym_w_03_10_16_00.jpgZawodnicy LKS Promień sekcji trampkarz wraz z trenerem Piotrem Kurkowskim i rodzicami zaprosili Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego i członków zarządu LKS Promień, aby porozmawiać o przyszłości drużyny. Spotkanie miało miejsce w Dniu Chłopaka, czyli 30 września br., dlatego na stole nie zabrakło słodkości, a uczestników kusił zapach kiełbasek z grilla.
Zobacz cały artykuł…
 
VI Zawody spinningowe o puchar prezesa koła.
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.10.2016

vi_zaw_spining_03_10_16_00.jpgZawody spinningowe na jeziorze Gajewo miały miejsce 2 października br. Już po raz szósty każdy wędkarz mógł powalczyć o puchar prezesa koła PZW Kowalewo Pomorskie Tomasza Zwolińskiego. W szranki stanęło 16 zawodników nie tylko z gminy Kowalewo Pomorskie, ale również z Chełmży i z Wąbrzeźna. Najmłodszy z nich miał 15 lat.

Zobacz cały artykuł…
 
Obwodnica Kowalewa a wizja rozwoju kraju.
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.10.2016
problemy_kowalewa_03_10_16_00.jpgW dniu 28 września br. odbyły się konsultacje społeczne nad projektem „Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju". Dla naszego regionu odbyły się one w Rypinie. Dokument przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju został przedstawiony samorządowcom, przedsiębiorcom i mieszkańcom województwa. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi i oczekiwań uczestników na konferencję nie przybył Sekretarz Stanu Jerzy Kwieciński.
Zobacz cały artykuł…
 
KOŁYSZ NAS ZIEMIO
Wpisał: Organizatorzy   
30.09.2016

kolysz_nas_ziemio_30_09_2016.jpgV REGIONALNY FESTIWAL PIOSENKI

EKOLOGICZNEJ I TURYSTYCZNEJ

„KOŁYSZ NAS ZIEMIO"

Zobacz cały artykuł…
 
Z obawą o swój los
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.09.2016

p1040983.jpgKadra pedagogiczna Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim zaprosiła na spotkanie w dniu 29 września br. swój organ prowadzący, czyli Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Z nadzieją ale i z obawą o przyszłość swoich uczniów.
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.09.2016
p1040992.jpgWrzesień to miesiąc zebrań rodziców, również w Kowalewie Pomorskim. Wówczas to spotykają się trzy decyzyjne organy każdej placówki oświatowej: dyrekcja i grono pedagogiczne wraz z rodzicami i organem prowadzącym, aby dyskutować o największych skarbach czyli dzieciach. 
Zobacz cały artykuł…
 
Budżety sołeckie na rok 2017
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.09.2016
wielka_laka_1.jpgKoniec sierpnia i wrzesień to bardzo pracowity czas w gminie Kowalewo Pomorskie. Mieszkańcy wszystkich 23 sołectw dzielą przyznane im na 2017r. środki oraz podsumowują wydatki poczynione już w tym roku. Gmina Kowalewo Pomorskie już ósmy rok realizuje ustawę o budżecie sołeckim. Prawidłowe wydatkowanie środków to ministerialny bonus w postaci 20% wydatków.
Zobacz cały artykuł…
 
Kowalewo zdobyło Dylewską Górę
Wpisał: Elżbieta Kuciak-Olszewska   
29.09.2016
039.jpg23 września 2016 r. 36-osobowa grupa uczniów   Szkoły Podstawowej w Kowalewie  z opiekunkami: P. Małgorzatą Kłos, P. Danutą Kraśniewską i P. Elżbietą Kuciak-Olszewską, wybrała się na podbój najwyższego wzniesienia w północnej części Polski ( 312 m n.p.m.), czyli Dylewskiej Góry.
Zobacz cały artykuł…
 
Strażacy z OSP Pluskowęsy najlepszymi strzelcami w powiecie.
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.09.2016
p1040982.jpgDruhowie ochotnicy z OSP Pluskowęsy w dniu 25 września br.reprezentowali Zarząd Miejsko- Gminny OSP Kowalewo Pomorskie w Powiatowych Drużynowych Zawodach Strzeleckich OSP.  Zawody te to już tradycja. Organizuje je zarząd powiatowy OSP i już tradycyjnie wygrała je ekipa z Pluskowęs.
Zobacz cały artykuł…
 
Dostaliśmy wsparcie finansowe na opracowanie GPR.
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.09.2016
p1040947.jpgW dniu 28 września br. samorząd gminy Kowalewo Pomorskie podpisał umowę z samorządem województwa na dotację na opracowanie Gminnego Programu Rewitalizacji. Dokument podpisał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski i Skarbnik Gminy Maria Kiżewska. Zgodnie z nim otrzymamy kwotę ponad 33tys.zł. Jest to dofinansowanie w wysokości 90% kosztu jego opracowania.
Zobacz cały artykuł…
 
Podziel się posiłkiem
Wpisał: I.Arciszewska   
28.09.2016
1.jpgW  dniach  23 i 24 września po raz kolejny  została przeprowadzona zbiórka żywności w ramach  ogólnopolskiej akcji  „Podziel się posiłkiem". Zbiórka ta została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kujawsko - Pomorskiego Banku Żywnościowo - Rzeczowego  w Toruniu wspólnie z tutejszym Ośrodkiem  Pomocy Społecznej  oraz  Zespołem Szkół  w Kowalewie Pomorskim.
Zobacz cały artykuł…
 
Pożegnanie lata w Lipienicy.
Wpisał: Magdalena Radko   
28.09.2016

img_4040.jpgW ostatnią sobotę września 24 dnia tego miesiąca w sołectwie Lipienica wieczorową porą odbyło sie spotkanie mieszkańców. Mieszkańcy spotkali się w świetlicy wiejskiej, gdzie mogli posilić się przygotowanymi posiłkami przez mieszkanki Lipienicy, a smakołyków nie było końca- były kiełbaski, szaszłyki, karkówka, frytki i wiele, wiele innych przysmaków.

Zobacz cały artykuł…
 
Figurka w Nowym Dworze.
Wpisał: Natalia Kociemska   
28.09.2016

figurka_2.jpgZ inicjatywy mieszkańców sołectwa Nowy Dwór, a w szczególności wiernych z parafii Kiełbasin i poprzedniego proboszcza ks. kanonika Piotra Igielskiego na skrzyżowaniu dróg relacji Nowy Dwór - Mlewiec i Nowy Dwór - Kiełbasin zostanie postawiona figurka z kopią obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowania za pomoc.
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.09.2016

podzeowania_za_pomoc.jpgSzanowni państwo

Poniżej przekazuję do zapoznania dyplom jaki otrzymał Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski za wsparcie organizacji tegorocznych Światowych Dni Młodzieży.Zapraszam do lektury

Zobacz cały artykuł…
 
Uroczystość wprowadzenia ks. proboszcza
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.09.2016
dsc_0747.jpgUroczyste wprowadzenie ks. kanonika Piotra Igielskiego w Urząd Proboszcza Parafii Pw. Św. Mikołaja Biskupa w Kowalewie Pomorskim miało miejsce w dniu 25 września br.Uroczystą eucharystię uświetnił udział sztandarów z gminnym na czele. Samorząd Gminy reprezentował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.
Zobacz cały artykuł…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 361 - 400 z 2396
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!