Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Kowalewo Pomorskie Orlik 2012 Wielka Łąka Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.03.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Przedszkolacy na balu u Królewny Śnieżki i krasnoludków
Wpisał: Renata Sulska i Marcin Działdowski   
07.02.2017

„Każde dziecko duże, małe,1.1.jpg

lubi bale w karnawale.

Można zmienić się w królewnę,

w królewicza można też,

są cyganki, wróżki, żabki,

jest i Batman, jest i jeż."

      Bale karnawałowe to tradycja, nie może ich zabraknąć w żadnym przedszkolu. W tym roku szkolnym dzieci z Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim bawiły się wspólnie ze Śnieżką i jej krasnalami na sali widowiskowej MGOK.

Zobacz cały artykuł…
 
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi wg stanu na dzień 31.01.2017r.
Wpisał: Beata Lewandowska   
07.02.2017
Bilans finansowy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi
wg stanu na dzień 31.01.2017r.
  • Ściągalność - miasto Kowalewo Pomorskie - 98,46 %

  • Ściągalność wieś (ogółem) - 97,51 %

Zobacz cały artykuł…
 
Zagrali z sercem już po raz czwarty
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.02.2017
t_z_sercem_04_02_17_000.jpgW dniu 4 lutego br.  na hali kowalewskiego gimnazjum rozegrano czwarty Turniej Charytatywny „Gramy z sercem", który przyniósł wiele emocji sportowych i duchowych.
Młodzi Kowalewiacy: Piotr Błach, Bartosz Olkowski, Damian Kawula i Karol Gierłowski zaprosili na halę Publicznego Gimnazjum 16 amatorskich drużyn piłkarskich, aby grając zdobyć środki finansowe dla dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej działającej przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.
Zobacz cały artykuł…
 
Bal karnawałowy na Osiedlu Brodnickim
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
06.02.2017

balosiedle_04_02_17_000.jpgBal karnawałowy połączony z wizytą Świętego Mikołaja to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

Zobacz cały artykuł…
 
Warsztaty na Osiedlu Brodnickim zakończone...
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
06.02.2017
os_ferie_03_02_17_00.jpg"Umysł dziecka - las, którego wierzchołki lekko się poruszają, gałęzie splatają, liście drżąc dotykają."
Janusz Korczak

Ferie na osiedlu dobiegły końca, z powodzeniem zrealizowaliśmy nasze warsztaty. Program zawierał interesujące propozycje spędzenia czasu wolnego, który spełnił zarówno funkcję wychowawcze jak i wpłynął na kształtowanie osobowości i zainteresowań mówi Przewodniczący Osiedla Henryk Sławiński..

Zobacz cały artykuł…
 
Godziny funkcjonowania PIK dla osób z problemem alkoholowym
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
06.02.2017

Godziny funkcjonowania
Punktu Informacyjno - Konsultacyjnego
dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin

 

Zobacz cały artykuł…
 
Związek ZIT wydał folder promocyjny
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.02.2017

zit_folder_06_02_17_00.jpgGmina Kowalewo Pomorskie, należąca do Związku ZIT (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Bydgosko- Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego) znalazła się w najnowszym folderze informacyjnym o tej strukturze. Cały folder możliwy do przejrzenia w sekretariacie urzędu miejskiego zaś poniżej zamieszczamy strony dotyczące gminy Kowalewo Pomorskie.

Zobacz cały artykuł…
 
Stary, nowy sąsiad, czyli gmina Ryńsk
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.02.2017

starynowysasiad_04_02_17_000.jpgInformuję, że od 1 stycznia br. mamy nowego sąsiada, a właściwie starego z nową nazwą. A jeszcze dokładniej to starego, ze starą nazwą. Trochę zawiłe? Już spieszę wyjaśnić. Od nowego roku dotychczasowa wiejska gmina Wąbrzeźno w powiecie wąbrzeskim stała się gminą Ryńsk. Jest to powrót do nazwy jaka obowiązywała tu w latach 1934-1954. Rozporządzenie w tej sprawie, na wniosek władz gminy, wydała Rada Ministrów w lipcu ubiegłego roku.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowanie
Wpisał: Wiesław Chmielewicz   
03.02.2017
kwiaty_03_02_17_00.jpgW imieniu Rady Sołeckiej sołectwa Wielkie Rychnowo składam serdecznie podziękowania dla mieszkańców wsi Wielkie Rychnowo za bardzo szybką reakcję oraz okazaną pomoc i wsparcie w związku z pożarem domu Państwa Anny i Zbigniewa Strózik, jaki miał miejsce w dniu 07.01.2017 r.

W odpowiedzi na nasz apel, mieszkańcy sołectwa nie pozostali obojętni wobec ciężkiej sytuacji dotkniętych nieszczęściem sąsiadów. Tragedia ta pokazała, że w trudnych chwilach zawsze możemy na siebie liczyć.

Sołtys i Rada Sołecka
Sołectwa Wielkie Rychnowo
 
Zabawy plastyczne...drugi dzień ferii na Osiedlu Brodnickim...
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
03.02.2017
ii_dz_ferii_na_osiedlu_02_02_17_00.jpg''Każde dziecko jest artystą. Wyzwaniem jest pozostać artystą, kiedy się dorośnie" - Pablo Picasso

Połączyliśmy sztukę i sensorykę... to była niezwykła przygoda, radość, zabawa, swoboda ekspresji. Dzieci odkrywały swoje możliwości w procesie twórczym!

Magiczne masy, inspirujące zabawy z kolorami, fakturami...to wszystko dla tych co przybyli do świetlicy na ul. Klonową.

Jednocześnie chcielibyśmy podziękować Przewodniczącemu Osiedla Henrykowi Sławińskiemu za zaangażowanie i materiały plastyczne.

Fotorelacja poniżej...

Zobacz cały artykuł…
 
Młodzież, kibice oraz nowożeńcy wsparli kowalewską przechowalnię psów
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.02.2017

kibice_wspieraja_03_02_17_00.jpgZima za oknami, a w wielu mieszkańcach bije gorące serce na rzecz potrzebujących piesków w kowalewskiej przechowalni. Tylko w ostatnim okresie zbiórkę karmy i elementów do wyprowadzania psów zorganizowało wiele instytucji. Placówki oświatowe, czyli: szkoła podstawowa w Kowalewie, Pluskowęsach Wielkim Rychnowie, Mlewie, Publiczne Gimnazjum, Zespół Szkół oraz Przedszkole Publiczne. Zbiórkę karmy zorganizowali również kibice toruńskiego klubu Elana i przekazali 280kg. pokarmu. Pobili swój ubiegłoroczny rekord, który wyniósł 230kg.

Zobacz cały artykuł…
 
Pierwszy dzień Ferii na Osiedlu Brodnickim za nami...
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
02.02.2017

i_dz_ferii_na_osiedlu_01_02_17_00.jpgoj działo się...działo...

...podczas naszych zajęć, zabawa umysłem, językiem, słowem miała swoje odzwierciedlenie w postaci ekspresji plastycznych. Było głośne czytanie „Pomelo śni" Ramona Bãdescu, które zainspirowało dzieci do stworzenia wspólnego „sennika" - głównego bohatera książki. Cieszę się, że miałem okazje przekonać się, że warto rozbudzać samodzielność i twórczość dziecka mówi Przewodniczący Osiedla Henryk Sławiński.

Zobacz cały artykuł…
 
Karnawałowy Bal Czytelnika 2017
Wpisał: Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim   
02.02.2017
6.1.jpgW środę 1 lutego 2017r. do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim tłumnie przybyły rozmaite wróżki, księżniczki, kotki i bohaterowie ulubionych bajek. Mali Czytelnicy oraz Uczestnicy WTZ w Kowalewie Pomorskim wzięli udział w Bajkowym Balu Czytelnika organizowanym cyklicznie przez Miejską Bibliotekę  Publiczną w Kowalewie Pomorskim wraz z filiami.
Zobacz cały artykuł…
 
Ponad 10 tysięcy dni w służbie na rzecz bezpieczeństwa Kowalewiaków.
Wpisał: Karolina Kowalska   
02.02.2017

     2.1.jpgAż 10.300 dni (ponad 28 lat) pan Piotra Pipczyński nosił z dumą mundur policjanta i dbał o nasze bezpieczeństwo. Od marca 2009 stał na czele kowalewskiej formacji pełniąc funkcję kierownika posterunku policji w Kowalewie Pomorskim. Teraz nadszedł czas na zasłużoną emeryturę. 

Zobacz cały artykuł…
 
Film edukacyjny pt. "Afrykański pomór świń - zasady ochrony świń przed chorobą"
Wpisał: Jolanta Jakubiak   
02.02.2017
Szanowni Państwo

W załączeniu przekazuję link  do filmu edukacyjnego pt. "Afrykański pomór świń - zasady ochrony świń przed chorobą", otrzymany z Państwowego Instytutu Weterynarii celem zapoznania się  Ponadto na stronie internetowej PIWET w Puławach w zakładkach "Afrykański Pomór świń" i "Wysoce zjadliwa grypa ptaków podtypu H5N8" znajduje się szeroka informacja na temat tych groźnych chorób zwierząt.

https://www.youtube.com/watch?v=F-MMSD7CCC4
Link do strony PIWET   http://www.piwet.pulawy.pl/

Jolanta Jakubiak
Pracownik ds OC i ZK
Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim
 
Zawodowcy i ochotnicy podsumowali rok.
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.02.2017

1.jpg      Początek roku to okres podsumowań i planów. W dniu 31 stycznia br. takiego bilansu dokonali strażacy zawodowcy i współpracujący z nimi ochotnicy działający na terenie powiatu golubsko- dobrzyńskiego. Zaprosili do swojego grona placówki współpracujące czyli: kominiarzy, nadleśnictwo, nadzór budowlany oraz samorządowców. Gminę Kowalewo Pomorskie reprezentował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski jako samorządowiec i jako prezes zarządu oddz. Miejsko-Gminnego Zw. OSP i członek zarządu oddziału wojewódzkiego Zw. OSP RP. Komendę Wojewódzką PSP reprezentował komendant Janusz Halak.

Zobacz cały artykuł…
 
Podziękowanie
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
01.02.2017

      kwiaty_2.jpgW imieniu Rady Sołeckiej sołectwa Borówno składam serdecznie podziękowania dla mieszkańców wsi Borówno za bardzo szybką reakcję oraz okazaną pomoc i wsparcie w związku z pożarem domu Państwa Anny i Zbigniewa Strózik, jaki miał miejsce w dniu 07.01.2017 r.

W odpowiedzi na nasz apel, mieszkańcy sołectwa nie pozostali obojętni wobec ciężkiej sytuacji dotkniętych nieszczęściem sąsiadów. Tragedia ta pokazała, że w trudnych chwilach zawsze możemy
na siebie liczyć.


Sołtys i Rada Sołecka

sołectwa Borówno

 
Podziękowanie
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
01.02.2017

kwiaty.jpg      Pragniemy gorąco podziękować wszystkim osobom, które pomogły nam w ciężkiej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Trudny wypadek losowy - pożar naszego domu, uświadomił nam, na ilu wspaniałych ludzi możemy liczyć. Głęboko wzrusza nas Państwa bezinteresowna pomoc i wsparcie. Każdy rodzaj pomocy, jaki został nam ofiarowany, stał się dla nas dowodem niezwykłej wrażliwości i  szczodrości z Państwa strony. Serce, jakie Państwo okazaliście naszej rodzinie, pozwoliło nam z optymizmem spojrzeć w przyszłość. Dzięki Wam zyskaliśmy pewność, że poradzimy sobie w każdej sytuacji, gdyż otaczają nas ludzie pełni współczucia i dobroci. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i życzymy Państwu wszystkiego dobrego.


Anna i Zbigniew Strózik

 
Dzień Ochrony Danych Osobowych
Wpisał: Karolina Kowalska   
01.02.2017

Już po raz jedenasty w Polsce w dniu 28 stycznia obchodziliśmy Dzień Ochrony Danych Osobowych. Został on ustanowiony przez Komitet Ministrów Rady Europy. Obchodzony jest w rocznicę sporządzenia Konwencji 108 Rady Europy z dnia 28 stycznia 1981 r. w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych. Konwencja ta, jest najstarszym aktem prawnym o  zasięgu międzynarodowym, który reguluje zagadnienia związane z ochroną danych osobowych.

Zobacz cały artykuł…
 
XIX Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych
Wpisał: Ewa Dąbkowska   
31.01.2017

5.jpgWieloletnia organizacja Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Kowalewie Pomorskim, coraz większa liczba uczestników, wysoki poziom artystyczny oraz opinie środowisk artystycznych spowodowały, że po 18 latach impreza została podniesiona do rangi FESTIWALU. W związku z tym w dniu 28 stycznia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się XIX Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych oraz eliminacje do Finału 23 Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Piosenki "Awans'17" pod patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego.

Zobacz cały artykuł…
 
Kolejny Pracowity miesiąc dla Chóru 730-leciaKowalewa Pomorskiego
Wpisał: Barbara Niewidział   
31.01.2017

200079.jpg2.01.2017r.

Na zaproszenie Parafii pw. Świętego Bartłomieja  Chór  730-lecia wystąpił z koncertem kolęd i wziął udział w liturgii świętej w kaplicy w Elgiszewie. Dziękując chórowi ks. Proboszcz  Zdzisław Szauer zaprosił do udziału w odpuście pielgrzymkowym Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny  w lipcu br.   w Chełmoniu.

Zobacz cały artykuł…
 
Propozycje zajęć w czasie ferii zimowych
Wpisał: M-GOK Kowalewo Pomorskie   
31.01.2017
fesriestr_2017.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
Zwrot podatku akcyzowego
Wpisał: Natalia Kociemska   
31.01.2017

Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2017 roku

Zobacz cały artykuł…
 
66 osób podjęło pracę
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.01.2017

3.jpgW ramach programu prac społecznie- użytecznych 66 osób w gminie Kowalewo Pomorskie podjęło pracę w jednostkach samorządowych. W okresie od 1 lutego do 31 stycznia 2018r. będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i dać poznać pracodawcy.  

Zobacz cały artykuł…
 
Większy obiekt i więcej atrakcji od nowego sezonu
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.01.2017

S2.jpgamorząd Gminy Kowalewo Pomorskie podpisał umowę na rozbudowę skate parku, która ma nastąpić do 15 maja br. Wyłoniony w przetargu wykonawca firma Bulid z Lipusza za kwotę ok. 100tys.zł. wykona podłoże, na którym ustawione będą dodatkowe elementy. Nowe przeszkody dla rowerów bmx, rolek, deskorolek oraz dla hulajnóg ustawi na obiekcie firma AveBmx z Warszawy. Firma, która od 5 lat organizuje obozy sportowe na kowalewskim skate parku.

Zobacz cały artykuł…
 
VI Konkurs Kolęd i Pastorałek Jest taki dzień w Mlewie
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.01.2017

N9.jpga kilka godzin przed feriami w dniu 27 stycznia br. miał miejsce w Szkole Podstawowej w Mlewie Konkurs Kolęd i Pastorałek pn. „Jest taki dzień". Organizatorem konkursu, który odbył się już po raz szósty, jest Mała Szkoła prowadzona przez TRIO czyli Stowarzyszenie Edukacyjno- Kulturalne w Mlewie. Patronatem imprezę objął Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Głównymi celem było podtrzymywanie pięknej tradycji kolędowania związanej z Bożym Narodzeniem, stworzenie uzdolnionej muzycznie młodzieży okazji do publicznej prezentacji oraz nawiązanie współpracy z placówkami oświatowymi spoza gminy Kowalewo, a nawet spoza powiatu.

Zobacz cały artykuł…
 
Mikołaj u grzecznych dzieci w Bielsku
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.01.2017

56.jpgDo grzecznych dzieci z Bielska (gmina Kowalewo Pomorskie) w dniu 28 stycznia br. przybył Święty Mikołaj. Dzięki zaangażowaniu sołtysa Agnieszki Reiwer, radnej Aliny Waśko oraz członków rady sołeckiej przywiózł wór prezentów dla 40 najmłodszych i najgrzeczniejszych mieszkańców tego sołectwa. Zaserwowano dzieciakom moc atrakcji. Były konkursy, tańce i prace plastyczne. Z młodzieżą Mikołaja powitali dorośli: sołtys z radą sołecką oraz Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, który wręczył dzieciom słodycze. Uczestnicy zmęczeni wspólną zabawą posilali się słodkościami i napojami. Na koniec dzieci z rodzicami skorzystali ze ślizgawki, a później zmęczeni posilali się grillowaną kiełbaską.

Zobacz cały artykuł…
 
PRYWATKA U BABCI I DZIADKA
Wpisał: Maria Lipka, Izabela Orzechowska   
30.01.2017
11.jpgBabciu, Dziadku coś Wam dam: jedno serce, które mam ... - recytują maluchy, a w wilgotnych oczach zgromadzonych na sali gości odbija się blask świec.
Zobacz cały artykuł…
 
Gwiazdka w Mlewcu
Wpisał: Magdalena Ziółkowska   
27.01.2017
gwiazdka_w_mlewcu_27_01_17_00.jpgW dniu 18.01.2017 roku zorganizowana została Gwiazdka dla dzieci mieszkających w miejscowości Mlewiec. Pani Ewa Dąbkowska animator z MGOK w Kowalewie Pom. przywitała zebranych i poprosiła o zabranie głosu przedstawiciela Gminy. Pani Sekretarz Ewa Bąk powitała dzieci życząc udanej zabawy.
Zobacz cały artykuł…
 
FERIE U PRZEWODNICZĄCEGO OSIEDLA BRODNICKIEGO
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
27.01.2017
os_brodn_feria_00_19_01_17.jpg
Zobacz cały artykuł…
 
BRUDNA WODA ???
Wpisał: Małgorzata Wegner   
25.01.2017
brodna_woda_000_25_01_17.jpgW związku z pojawieniem się na forum Gazety Pomorskiej wpisu na temat wystąpienia brudnej wody informujemy, że przyczyną takiego stanu mogła być awaria sieci. Jak już wcześniej informowaliśmy, w celu naprawy lub wymiany urządzeń konieczne jest zamykanie i otwieranie na czas awarii odcinków sieci, co w konsekwencji prowadzi do zrywania w rurach nagromadzonych osadów.
Zobacz cały artykuł…
 
Ewidencja ludności i USC - podsumowanie 2016 roku
Wpisał: Bożena Kliber   
25.01.2017

usc_informacje_25_01_17_00.jpgWedług danych ewidencji ludności na dzień 31 grudnia 2016 roku na terenie gminy Kowalewo Pomorskie na pobyt stały zameldowanych było 11 417 osób, przed  rokiem  -  na dzień 31.12.2015 roku było 11 483 osób.

W roku 2016 urodziło się 117 nowych mieszkańców gminy  (jest to o 13 dzieci mniej niż w 2015 r.). Popularne imiona dzieci to: Julia, Nadia, Lena, Igor, Stanisław, Szymon.

Zobacz cały artykuł…
 
Zwiększenie atrakcyjności WDK w Mlewie poprzez zakup niezbędnego wyposażenia kuchni
Wpisał: Donata Pilarska-Mądry   
25.01.2017

inf_mlewo_24_01_17_00.jpgSołtys Sołectwa Mlewo Ryszard Lipiński wraz z Radą Sołecką starają się spełniać wszelkie sugestie, aby sprostać oczekiwaniom mieszkańców Sołectwa. Dlatego w ramach środków pozyskanych z dochodów WDK w Mlewie, dokonano zakupu naczyń kuchennych oraz niezbędnego wyposażenia kuchni.

Zobacz cały artykuł…
 
Zmiany dot. wycinki drzew i krzewów
Wpisał: Agnieszka Szewczyk   
24.01.2017

zmdot_wycdrzew_24_01_17.jpgReferat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Ewidencji Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Kowalewie Pomorskim informuje, że w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 16 grudnia 2016r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach (Dz. U. z 2016r. Poz. 2249) od 1 stycznia 2017 roku nie jest wymagane uzyskanie zezwolenia właściwego organu na usunięcie:

Zobacz cały artykuł…
 
Sołectwo Srebrniki ma nowego sołtysa
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.01.2017

srebrniki_n_soltys_19_01_17_00.jpgW związku z rezygnacją p. Jerzego Behrendta z funkcji sołtysa wsi Srebrniki w dniu 20 stycznia br. mieszkańcy wsi wybrali na tę funkcję panią Danutę Wojciechowską. Frekwencja na zebraniu wyniosła 10,5% (obowiązkowe minimum to 10%).

Dziękując ustępującemu sołtysowi za dotychczasową parce na rzecz społeczeństwa Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wręczył pamiątkowy grawer, a nowej pani sołtys życzył wielu sukcesów i zapewnił o współpracy.

Zobacz cały artykuł…
 
Informacja dla właścicieli domków letniskowych
Wpisał: Anna Dalke   
24.01.2017

inf_domki_tetniskowe_000_24_01_17_.jpgInformacja dla właścicieli domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe

Informujemy, że na podstawie art. 6j ust 3b i ust. 3c ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach (t.j. Dz.U. z 2016 r., poz. 250) Rada Miejska w Kowalewie Pomorskim Uchwałą nr XV/121/16 z dnia 29 czerwca 2016r. ustaliła ryczałtowa stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno -  wypoczynkowe  jedynie przez część roku. 

Zobacz cały artykuł…
 
Dwie rocznice wyzwolenia Kowalewa
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.01.2017
dwie_roczn_wyzw_21_01_17_000.jpgZ okazji 72 rocznicy wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej (23.01.1945r.) oraz 97 rocznicy powrotu Kowalewa na mapy Polski (19.01.1920r.)  kowalewiacy oddali hołd przodkom  pomordowanym w zawieruchach wojennych. W parku 730-lecia Miasta pod Pomnikiem Ku Czci Poległych złożono kwiaty i pochylono sztandary.
Zobacz cały artykuł…
 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST
Wpisał: A.Szewczyk   
23.01.2017

Wykorzystywanie azbestu lub wyrobów zawierających azbest dopuszcza się w użytkowanych urządzeniach, obiektach, instalacjach oraz miejscach do 31 grudnia 2032 roku.

 

Zobacz cały artykuł…
 
Podwójne świętowanie w Mlewie
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.01.2017
podw_swietowanie_22_01_17_000.jpgW dniu 22 stycznia br. w sołectwie Mlewo świętowano podwójnie. Połączono Dzień Babci i Dziadka z wizytą Świętego Mikołaja. Dzięki pomocy animatorów z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury wnuczęta przygotowały dla Babć i Dziadków piękne laurki i odśpiewały sto lat.
Zobacz cały artykuł…
 
Kolarze Sokoła wybiorą nowe władze
Wpisał: Zarząd UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo   
21.01.2017
sprsokol210120170.jpg Zarząd UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo zawiadamia i zaprasza członków klubu na zebranie sprawozdanie - wyborcze, które odbędzie się w dniu 26 stycznia 2017r. o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie.

Sprawozdanie z naszej działalności za lata 2014-2016 jest zamieszczone na stronie: http://www.spwielkierychnowo.pl/

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 81 - 120 z 2342
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!