Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Inwestycje arrow - jedna obwodnica w czterech wariantach

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

- jedna obwodnica w czterech wariantach Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.03.2009

Obwodnica Miasta Kowalewo Pom. ma już wyraźny zarys, a właściwie cztery. W dniu 24 października, na drugich już konsultacjach z wykonawcą Studium Techniczno- Ekonomiczno- Środowiskowego (STEŚ) obwodnicy firmą EKOSYSTEM Śląsk przedstawiono burmistrzowi Andrzejowi Grabowskiemu 4 warianty trasy. Projektanci: Elżbieta Sugier i Bronisław Wieluga omówili plusy i minusy każdego z nich. Wielowariantowość rozwiązania nakładają na nas przepisy. Przypomnijmy, że samorząd, za zgodą Regionalnej Izby Obrachunkowej, sam finansuje przygotowanie STEŚ-u. Jest to niebagatelna kwota 466.070,50zł. brutto. Nie jest to zadanie własne gminy, lecz tylko tak możemy spowodować przyspieszenie prac i fakt, że obwodnica powstanie. Termin opracowania STEŚ-u to min. 12 miesięcy. Dopiero po opracowaniu tego dokumentu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy będzie mogła zlecić wykonanie dokumentacji technicznej (koniec 2009r.). Wg wstępnych wyliczeń obecnego na spotkaniu przedstawiciela GDDKiA z Bydgoszczy p. Bogdana Matejka najbliższy realny termin fizycznego rozpoczęcia inwestycji to koniec 2010r.

obwodnica_13_03_09.jpg

Cieszy mnie przychylność GDDKiA z Bydgoszczy do naszych zamierzeń. – podkreśla Burmistrza Grabowski- do rozpoczęcia konsultacji z mieszkańcami w tajemnicy pozostaną wszystkie cztery warianty przebiegu obwodnicy. Chcę, aby najpierw wypowiedzieli się specjaliści z dziedziny budownictwa, ekologii i finansów. Zależy nam aby być w zgodzie z naturą i z ......... historią. Kowalewo to bardzo stare miasto. Zdaję sobie sprawę, że jego 730-letnia historia ukryła pod ziemią kilka archeologicznych ciekawostek.

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!