Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Inwestycje arrow Budowa Autostrady A1 - głównym tematem zebrania wiejskiego w Mlewie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Budowa Autostrady A1 - głównym tematem zebrania wiejskiego w Mlewie Drukuj
Wpisał: Donata Pilarska - Mądry   
08.04.2009

21 marca odbyło się zebranie sołectwa Mlewo z udziałem Burmistrza Miasta Kowalewa, przedstawicieli firmy Skanska-NDI Joint Venture, przedstawiciela Gminnej Spółki Wodnej w Kowalewie.

Budowa drugiego etapu koncesyjnego odcinka autostrady A1 z Nowych Marz do Torunia została rozpoczęta. Autostrada A1 będzie gotowa pod koniec 2011 roku. Wartość inwestycji szacowana jest na 3 145 mln zł. Zasadnicze roboty budowlane z użyciem ciężkiego sprzętu już się zaczęły. Projekt autostrady A1 Nowe Marzy-Czerniewice obejmuje remont 14 obiektów inżynieryjnych, rozbiórkę jednego oraz budowę 51 nowych, w tym dwóch dużych mostów przez Wisłę. Most pod Grudziądzem będzie najdłuższą tego typu konstrukcją w Polsce.

Przez teren gminy Kowalewo Pomorskie, a dokładniej wieś Mlewo przebiega prawie 1km tej inwestycji i powinien być zakończony w przyszłym roku. Mieszkańcy otrzymali materiały informacyjne z których mogą się dowiedzieć jacy potencjalni pracownicy oraz firmy podwykonawcze będą poszukiwane do pracy na Projekcie A1. Wyjaśniono również wszelkie zapytania, wątpliwości jakie mieli mieszkańcy w związku z budową tego odcinka Autostrady A1. Wykonawcy uprzedzali jednocześnie przepraszając za wszystkie niedogodności jakie mogą się pojawić w związku z tą inwestycją.

Burmistrz Andrzej Grabowskidodał, że w czasie podsumowania zakończenia budowy I odcinka firma SKANSKA zapewniała burmistrzów, wójtów jak i marszałka o szybkim i bezkonfliktowym przejściu przez nasze tereny i zapewne tak będzie. Należy zadbać, aby skutki budowy tej drogi były jak najmniej odczuwalne dla społeczeństwa z Gminy Kowalewo Pom., Największe obawy wiążą się ze zniszczeniem lokalnych dróg oraz urządzeń melioracyjnych. Dotyczy to przywrócenia stanu dróg dojazdowych do placów budowy oraz urządzeń melioracyjnych i deszczowych – muszą zostać podpisane odpowiednie umowy.

Sołtys sołectwa - Jolanta Wiśniewska – Staszak namawiała wszystkich do czynnego udziału w imprezach organizowanych na terenie sołectwa oraz Gminy Kowalewo Pom. Mieszkańcy sołectwa mieli również okazję podziwiać WDK po przeprowadzonych pracach remontowych.

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!