Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Inwestycje arrow Budowa Autostrady A1 - głównym tematem zebrania wiejskiego w Mlewie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Budowa Autostrady A1 - głównym tematem zebrania wiejskiego w Mlewie Drukuj
Wpisał: Donata Pilarska - Mądry   
08.04.2009

21 marca odbyło się zebranie sołectwa Mlewo z udziałem Burmistrza Miasta Kowalewa, przedstawicieli firmy Skanska-NDI Joint Venture, przedstawiciela Gminnej Spółki Wodnej w Kowalewie.

Budowa drugiego etapu koncesyjnego odcinka autostrady A1 z Nowych Marz do Torunia została rozpoczęta. Autostrada A1 będzie gotowa pod koniec 2011 roku. Wartość inwestycji szacowana jest na 3 145 mln zł. Zasadnicze roboty budowlane z użyciem ciężkiego sprzętu już się zaczęły. Projekt autostrady A1 Nowe Marzy-Czerniewice obejmuje remont 14 obiektów inżynieryjnych, rozbiórkę jednego oraz budowę 51 nowych, w tym dwóch dużych mostów przez Wisłę. Most pod Grudziądzem będzie najdłuższą tego typu konstrukcją w Polsce.

Przez teren gminy Kowalewo Pomorskie, a dokładniej wieś Mlewo przebiega prawie 1km tej inwestycji i powinien być zakończony w przyszłym roku. Mieszkańcy otrzymali materiały informacyjne z których mogą się dowiedzieć jacy potencjalni pracownicy oraz firmy podwykonawcze będą poszukiwane do pracy na Projekcie A1. Wyjaśniono również wszelkie zapytania, wątpliwości jakie mieli mieszkańcy w związku z budową tego odcinka Autostrady A1. Wykonawcy uprzedzali jednocześnie przepraszając za wszystkie niedogodności jakie mogą się pojawić w związku z tą inwestycją.

Burmistrz Andrzej Grabowskidodał, że w czasie podsumowania zakończenia budowy I odcinka firma SKANSKA zapewniała burmistrzów, wójtów jak i marszałka o szybkim i bezkonfliktowym przejściu przez nasze tereny i zapewne tak będzie. Należy zadbać, aby skutki budowy tej drogi były jak najmniej odczuwalne dla społeczeństwa z Gminy Kowalewo Pom., Największe obawy wiążą się ze zniszczeniem lokalnych dróg oraz urządzeń melioracyjnych. Dotyczy to przywrócenia stanu dróg dojazdowych do placów budowy oraz urządzeń melioracyjnych i deszczowych – muszą zostać podpisane odpowiednie umowy.

Sołtys sołectwa - Jolanta Wiśniewska – Staszak namawiała wszystkich do czynnego udziału w imprezach organizowanych na terenie sołectwa oraz Gminy Kowalewo Pom. Mieszkańcy sołectwa mieli również okazję podziwiać WDK po przeprowadzonych pracach remontowych.

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!