Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Inwestycje arrow Dwie fabryki w jeden dzień.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dwie fabryki w jeden dzień. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
08.04.2009

Niespotykanym zjawiskiem gospodarczym nazwali dygnitarze jednoczesne otwarcie dwóch fabryk Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych.

Wydarzenie miało miejsce 19 marca br. we Frydrychowie gmina Kowalewo Pomorskie przy udziale ok. 300 gości. Zwiedzający obejrzeli halę produkującą artykuły higieniczne oraz wyroby medyczne. Duże wrażenie robiła sterylność pomieszczeń, gdzie każdy musiał ubrać specjalne obuwie oraz jakość i specyfika maszyn, objętych tajemnicą handlową.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Rafał Baniak podsekretarz stanu w Min. Gospodarki, wojewoda Rafał Bruski, marszałek Piotr Całbecki, ambasador Indii Chandra Mohan Bandhari, Józef Bela z Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Starosta Golubski, prezydent Torunia i Brodnicy. Nie zapomniano także o właścicielach spółki TZMO, czyli emerytowanych już pracownikach, którzy w roku 1991 w czasie transformacji państwowego zakładu „wzięli los we własne ręce" i nie pozwolili na jego upadek poprzez wykup udziałów. Gospodarz tej uroczystości prezes TZMO Jarosław Józefowicz dziękował przede wszystkim za wspieranie tej inwestycji. Podkreślał, że klimat stworzony przez lokalne władze samorządowe pozwolił na ekspansję i utworzenie strefy.

Obecnie pracuje w niej 99 osób w tym 66 Kowalewiaków. Docelowo potrzeba będzie 250-300 pracowników. - zapewniał prezes Józefowicz - Planujemy także kolejne inwestycje, może zwiększenie powierzchni posiadanych już gruntów.

Pośrednimi bohaterami tej uroczystości są wszyscy Kowalewiacy, którzy jako wyborcy pozwolili na sprzedaż ziemi pod tę inwestycję. Reprezentując ich interesy w negocjacjach z TZMO byłem partnerem. Obecne 4 hale są przykładem, że dialog i wzajemne zaufanie przynoszą efekty- podkreślał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski witając przybyłych w gminie Kowalewo Pomorskie- musimy nauczyć się chwalić sukcesami, szczególnie w dobie kryzysu. Kolejna poważna inwestycja, jak jest budowa obwodnicy miasta może wpłynąć na rozwój w strefie. Wszyscy wiemy jak ważna dla rozwoju przemysłu jest infrastruktura drogowa.

Wśród podziękowań nie zapomniano o nieobecnym z powodu obowiązków służbowych ministrze Zbigniewie Sosnowskim, który jako w-ce marszałek był wielkim ambasadorem utworzenia strefy.

Przypomnijmy, że w roku 2001 samorząd sprzedał TZMO 11ha gruntu, na którym powstała pierwsza fabryka produkująca folię oddychającą dla wszystkich wyrobów tej firmy. Folia zrewolucjonizowała rynek i zmusiła wszystkie firmy na świecie do przejścia na to rozwiązanie. Obecnie jest to już standard.

Kiedy w marcu 2008r. utworzono na 11ha gruntu podstrefę Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej planowano jej zabudowę na trzy lata. W sierpniu 2008r. weszły maszyny na plac budowy, zaś w styczniu ukończono pierwszą halę, drugą w marcu. Ale to nie koniec, bo w czerwcu ukończona będzie trzecia hala do pakowania i recyklingu. Wielu w zachwyt wprowadziło to tempo pracy. Pół roku i taki efekt.

W Kowalewie będą produkowane pieluszki dla dzieci (HAPPY) i starszych (SENI) oraz artykuły higieniczne dla kobiet (BELLA)

Teraz TZMO ma 49 zakładów w 16 krajach świata. Po podbiciu Europy i Azji wkracza na amerykański rynek. Przewidujemy i tu sukces.

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!