Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Słodkie Królestwo

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Słodkie Królestwo Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.04.2009
slodkie_small.jpgW dniu 24 kwietnia rozpoczęła w gminie Kowalewo Pomorskie swoją produkcję Cukiernia Królewska. Do tej pory słodkości tej firmy były przywożone z pobliskiego Wąbrzeźna i sprzedawane w firmowym sklepie przy ul. 23-stycznia.

Od dziś będą u nas także wypiekane. Najsłodszym miejscem w naszej gminie został obiekt po dawnej piekarni przy ul. Chopina. To właśnie ten budynek wydzierżawili od Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska pp. Agnieszka i Sławomir Redman.

Witając Cukiernię Królewską gospodarz gminy burmistrz Andrzej Grabowski życzył ekspansji na nie tylko na lokalnym rynku. Firma „Cukiernia Królewska" ma już wyrobioną markę nie tylko jako dobre przedsiębiorstwo, ale również jako dostawca wyśmienitych słodkości.

Cieszę się, że po wielu latach pustostanu obiekt zyskał wiarygodnego dzierżawcę, który zadba o jego wygląd i utrzymanie. Świadczą o tym wykonane już prace i zainwestowane środki- podkreślał burmistrz - ważny jest też fakt, że wszystkie remonty i modernizacje wykonał Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Jest to dobra wizytówka spółki gminnej.

Firma Cukiernia Królewska pozyskiwała już w przeszłości środki i dotacje unijne i zamierza nada korzysta z tych możliwości. Wyposażenie obiektu jak i jego przystosowanie do produkcji ciast spełnia najwyższe standardy. Największe zainteresowanie zwiedzających obiekt wzbudziła chłodnia zawierająca „efekt końcowy cyklu wytwórczego" czyli serniki, rolady, ciasta i torty. Było to prawdziwe królestwo.

 

slodkie_01.jpg
slodkie_02.jpg
 slodkie_03.jpg          slodkie_04.jpg
slodkie_05.jpg slodkie_06.jpg
slodkie_07.jpg slodkie_08.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!