Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Ogłoszenia arrow NIEBIESKA LINIA

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

NIEBIESKA LINIA Drukuj
Wpisał: Żaneta Garkowska   
11.06.2010

NIEBIESKA LINIA"

Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia" udziela porad i wsparcia osobom doznającym przemocy, pomaga znaleźć rozwiązania prawne do zastosowania w konkretnej sprawie, informuje o miejscach pomocy w najbliższej okolicy, udziela informacji świadkom przemocy, podejmuje interwencję poprzez bezpośredni kontakt z instytucjami działającymi w gminach lub powiatach.

Co możesz zrobić, kiedy doświadczasz przemocy?

Porozmawiaj z kimś, komu ufasz. Przełam milczenie. Zwróć się o pomoc do przyjaciół, rodziny, sąsiadów. Nie wstydź się. Za przemoc odpowiedzialny jest ten, kto Cię krzywdzi, a nie Ty.

Zadzwoń do „Niebieskiej Linii". Psychologowie życzliwie z Tobą porozmawiają i pomogą ustalić najlepsze i odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie.

Nie usprawiedliwiaj przemocy. Nikt nie ma prawa Cię bić ani krzywdzić w jakikolwiek sposób! Za przemoc zawsze odpowiedzialna jest osoba, która ją stosuje, a nie Ty.

Wzywaj policję (tel. 997 lub 112) w każdej sytuacji zagrożenia. Za każdym razem domagaj się wypełnienia Niebieskiej Karty. Policja ma obowiązek zareagować na Twoje wezwanie i zapewnić Ci bezpieczeństwo.

Szukaj pomocy u specjalistów. Ustal, gdzie w Twojej okolicy znajduje się punkt konsultacyjny, ośrodek pomocy społecznej, specjalistyczny ośrodek dla ofiar pomocy, poradnia odwykowa czy ośrodek interwencji kryzysowej. Kiedy uzyskujesz wsparcie, pomoc i informacje- poczujesz się pewniej.

Zdobywaj wiedzę prawną. Pamiętaj, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem ściganym z urzędu. Często złożonych sytuacji rodzinnych nie da się rozwiązać bez uruchomienia procedur prawnych, takich jak: alimenty, eksmisja czy ograniczenie władzy rodzicielskiej. Poznaj swoje prawa!

Kontakt:

Kujawsko-pomorska „Niebieska Linia" tel: 0 800-154-030
Telefoniczna pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie czynne codziennie
w godz. 17.00-22.00

Potrzebujący pomocy mogą liczyć na bezpłatną poradę również w siedzibie rzecznika przy ul. Słowackiego 114 w Toruniu oraz pod numerem telefonu 056 659-13-99. Współpracujący z rzecznikiem prawnicy i psycholodzy dyżurują: poniedziałek 7:30- 17:00; wtorek 7:30-17:00; środa 7:30-15:30/17:00; czwartek 7:30-15:30/17:00; piątek 7:30-14:00/16:30

Konsultacje prawne i psychologiczne udzielane w biurze rzecznika praw ofiar i w ramach kujawsko-pomorskiej Niebieskiej Linii są bezpłatne.

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!