Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Inwestycje arrow Wyjątkowy prezent od św. Mikołaja

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wyjątkowy prezent od św. Mikołaja Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
26.03.2010

Św. Mikołaj bardzo upodobał sobie Kowalewo Pomorskie. Ten szczodry brodacz gościł u nas przez dwa dni. W dniu 6 grudnia spacerował ulicami miasta i wspólnie z milutkimi elfami wręczał wszystkim dzieciom (bo wszystkie były grzeczne) słodycze. Obowiązkowo przeszedł się również swoją ulicą czyli ul. Św. Mikołaja. Parafia Rzymsko- Katolicka w Kowalewie Pomorskim również ma za patrona św. Mikołaja, biskupa z Barii, który za swoje uczynki względem bliźnich został wyniesiony na ołtarze. W czasie mszy odpustowej mieszkańcy mieli wyjątkową sposobność uczczenia relikwii Św. Mikołaja. Nasza Parafia jako jedna z nielicznych na świecie posiada „mannę” czyli wodę wypływającą z kości Świętego Mikołaja. Świecką częścią tej uroczystości były popularne stragany z odpustowymi cukierkami, obwarzankami i pistoletami na centki.

Natomiast w dniu 7 grudnia św. Mikołaj przeniósł się do Wielkiej Łąki. Tam wręczył społeczeństwu wspaniały prezent. Na ręce gospodarza gminy burmistrza Andrzeja Grabowskiego przekazał klucz do kompleksu boisk Orlik 2012, zaś zaproszonych gości ubrał w świąteczne czapki. Swoją wizytą sprawił wiele radości spragnionej sportu młodzieży. Dzieciaki nie mogły się doczekać kiedy będą grać na sztucznej nawierzchni. Wspólnie z młodzieżą z tak wspaniałego prezentu cieszyli się m.in. Burmistrz Miasta członkowie zarządu województwa Franciszek Złotnikiewicz i Ryszard Bober, przedstawiciel urzędu marszałkowskiego Marcin Drogorób, wykonawca Wojciech Świątkowski z firmy MURABET, powiat. inspektor nadzoru Jolanta Sztym. Nie mogło zabraknąć dyrektorów szkół, radnych, rodziców i nauczycieli. Poświęcenia obiektu dokonał kanonik Bernard Drewek zaś „sprawcy” tego miłego zamieszania dokonali symbolicznego otwarcia Orlika przecinając wstęgę. W imieniu społeczeństwa za piękny, mikołajkowy prezent dziękowała dyrektor Danuta Drożdża oraz uczniowie. Na zakończenie cherleaderki z Pluskowęs zatańczyły a piłkarze z Wielkiej Łąki i Kowalewa rozegrali swój pierwszy mecz.

Jest to drugi Orlik w gminie Kowalewo Pomorskie. Wierzę, że będzie równie mocno eksploatowany jak ten w mieście. Obecnie aura nie pozwala na większe świętowanie, dlatego w przyszłym roku zorganizujemy odświętny turniej piłkarski. - podkreślał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.- samorząd wystąpił także do zarządcy drogi o ustawienie znaku zakazu zatrzymywania wzdłuż całego obiektu, aby zapewnić korzystającym z obiektu bezpieczeństwo.

W czasie uroczystości nie mogło zabraknąć także serii strzałów na bramkę. Bardzo dobrym stylem popisał się tu ks. Kanonik Bernard Drewek.

prezent_od_mikolaja_01_26_03_10.jpg
prezent_od_mikolaja_02_26_03_10.jpg
 prezent_od_mikolaja_03_26_03_10.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!