Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
Powiększ zdjęcie

Zmiana terminu składania wniosków - SIM „KZN-Toruński"

30 listopada 2023 |
Katarzyna Brzycka

Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie informuje, że nabór wniosków o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego w ramach przedsięwzięcia inwestycyjno-budowlanego, polegającego na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Kościuszki w Kowalewie Pomorskim realizowanego przez Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową "KZN-Toruński" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zostaje przedłużony do dnia 29.12.2023 r.

Powiększ zdjęcie

Spotkanie Wigilijne 2023

1 grudnia 2023 |
Justyna Hejnowska

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim

wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony Zdrowia

serdecznie zaprasza osoby starsze na Spotkanie Wigilijne

Powiększ zdjęcie

Jarmark Bożonarodzeniowy

1 grudnia 2023 |
Paulina Wilamowska

Jarmark Bożonarodzeniowy

6 grudnia 2023 roku godz. 15:00-18:00

plac przy M-GOK w Kowalewie Pomorskim

Powiększ zdjęcie

Wieczór literacko-muzyczny "Odcienie miłości" na Osiedlu Brodnickim

30 listopada 2023 |
Brygida Sławińska-Śliwa

W piątkowy wieczór, 25 listopada 2023 r. miłośnicy poezji tłumnie przybyli na wieczór literacko-muzyczny „Odcienie miłości" zorganizowany przez Przewodniczącego Osiedla Brodnickiego Henryka Sławińskiego przy współudziale, prężnie działających Dyskusyjnych Klubów Książki z: Grębocina, Gronowa i Kowalewa Pomorskiego.

Powiększ zdjęcie

Ważne informacje dla osób pobierających świadczenia dla opiekunów

30 listopada 2023 |
OR KRUS w Bydgoszczy

Ważne informacje dla osób pobierających świadczenia dla opiekunów, za które wójt, burmistrz lub prezydent miasta opłaca składki na ubezpieczenie emerytalno-rentowe – zmiany od 1 stycznia 2024 r.

Powiększ zdjęcie

Punkt Informacyjno–Konsultacyjny dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin - GRUDZIEŃ

30 listopada 2023 |
Natalia Maleszewska
  • 4.12.2023r. PONIEDZIAŁEK w godzinach: 09.00 – 13.00
  • 11.12.2023r. PONIEDZIAŁEK w godzinach: 14.00 – 18.00
  • 18.12.2023r. PONIEDZIAŁEK w godzinach: 09.00 – 13.00
Powiększ zdjęcie

Informacja o wystawieniu klatołapki na psa

29 listopada 2023 |
Natalia Maleszewska

Od dłuższego czasu na terenie miasta Kowalewo Pomorskie przebywa mały, biszkoptowy, bardzo płochliwy pies. Podejmowaliśmy kilkukrotnie próby złapania go. Jeden raz próba się powiodła i pies został przekazany do mieszkanki, która była chętna się nim zaopiekować.

Powiększ zdjęcie

MIKOŁAJKI 2023

28 listopada 2023 |
MGOK Kowalewo Pomorskie

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury, Urząd Miejski,

Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia, Zespół Szkół w Kowalewie Pomorskim

serdecznie zapraszają na

MIKOŁAJKI 6 grudnia 2023 r.

Powiększ zdjęcie

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach bożonarodzeniowych

28 listopada 2023 |
MGOK Kowalewo Pomorskie
  • Konkurs plastyczny na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową
  • Konkurs plastyczny na Bombkę Bożonarodzeniową
Powiększ zdjęcie

Szkolenie: Wsparcie na wymianę pokryć dachowych z materiałów szkodliwych dla zdrowia lub środowiska

28 listopada 2023 |
Natalia Maleszewska

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

w Minikowie zaprasza na szkolenie.

„Wsparcie na wymianę pokryć dachowych z materiałów szkodliwych

dla zdrowia lub środowiska" – 12.12.2023 r., godz. 10:00

Powiększ zdjęcie

Sezon grzewczy – uwaga na czad

28 listopada 2023 |
Izabela Wasilewska

W związku z trwającym okresem grzewczym, a wraz z nim wzrostem zagrożenia zatrucia czadem przypominamy, iż art. 62 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane

Powiększ zdjęcie

Zapraszamy mikroprzedsiębiorców na spotkania on-line „Środy z KSeF”

28 listopada 2023 |
Urząd Skarbowy w Golubiu-Dobrzyniu
  • Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa zapraszają na ogólnopolski cykl spotkań informacyjnych dla mikroprzedsiębiorców nt. Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).
  • Spotkania będą odbywać się w każdą środę od połowy listopada do połowy grudnia.
  • Udział w webinariach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.
Powiększ zdjęcie

Spotkanie z Sołtysami, Przewodniczącymi Samorządów Osiedlowych z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie oraz Radnymi Rady Miejskiej

24 listopada 2023 |
Anna Wesołowska

W dniu 20 listopada 2023 r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury im. Wł. St. Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyło się spotkanie z Sołtysami, Przewodniczącymi Samorządów Osiedlowych z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie oraz Radnymi Rady Miejskiej. Spotkanie poprowadził Burmistrz Miasta Jacek Żurawski.

Powiększ zdjęcie

IV Charytatywny Marszobieg Mikołajkowy

24 listopada 2023 |
Zespół Szkół w Kowalewie Pomorskim

Zapraszamy na IV Charytatywny Marszobieg Mikołajkowy

06 grudnia 2023 r.  - Kowalewo Pomorskie

Ilość miejsc ograniczona!

Powiększ zdjęcie

Obwieszczenie o przystąpieniu do sporządzenia prognozy oddziaływania na środowisko

24 listopada 2023 |
Małgorzata Dębińska

Obwieszczenie z dnia 21 listopada 2023 r.

o przystąpieniu do sporządzenia prognozy oddziaływania na środowisko

dla projektu dokumentu Strategii ZIT

Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia

Powiększ zdjęcie

VIII turnus szkoleniowy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej

23 listopada 2023 |
WCR w Brodnicy

9 grudnia dobiegnie końca ostatni w bieżącym roku, VIII rekordowy turnus szkolenia podstawowego w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, który cieszył się rekordowym zainteresowaniem wśród ochotników zainteresowanych służbą wojskową.

Powiększ zdjęcie

UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo na podsumowaniu TKK „Pacific” Toruń

23 listopada 2023 |
UKS Sokół Wielkie Rychnowo

16 listopada br. zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo wraz z trenerami, Burmistrzem Miasta Kowalewo Pomorskie p. Jackiem Żurawskim i dyrektorem Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie p. Julią Szczepańską uczestniczyli w tradycyjnym podsumowaniu TKK „Pacific" Toruń,

Powiększ zdjęcie

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

23 listopada 2023 |
Izabela Wasilewska

Centrum Medyczne Medica zaprasza mieszkanki naszej Gminy

na bezpłatne badania mammograficzne

Rejestracja telefoniczna: 42 254 64 17

Powiększ zdjęcie

XXX Jubileuszowy Diecezjalny Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej

22 listopada 2023 |
MGOK Kowalewo Pomorskie

W dniu 18 listopada 2023r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta przeprowadzono przesłuchania konkursowe XXX Jubileuszowego Diecezjalnego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej.

Powiększ zdjęcie

Rejestr Zastrzeżeń Numerów PESEL

21 listopada 2023 |
Anna Szewczyk

Drodzy Mieszkańcy!

Od 17 listopada 2023 r., istnieje możliwość zastrzeżenia lub cofnięcie zastrzeżenia numeru PESEL elektronicznie - także przy użyciu aplikacji mObywatel - lub osobiście w siedzibie dowolnej gminy. PESEL zastrzec będzie można też w placówce bankowej oraz na poczcie.

Powiększ zdjęcie

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada 2023 |
Patrycja Tuszyńska

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, składamy serdeczne podziękowania
za Państwa codzienną pracę na rzecz drugiego człowieka.
Życzymy Państwu, aby nigdy nie zabrakło Wam sił
i chęci do pracy z osobami potrzebującymi.

Powiększ zdjęcie

Życzenia z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień DDP

21 listopada 2023 |
Opiekunowie i Terapeuci Dziennego Domu Pobytu

Życzenia z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień

od uczestników Dziennego Domu Pobytu

im. Siostry Moniki -Teresy Gojtowskiej w Kowalewie Pomorskim

Powiększ zdjęcie

Karatecy z Kowalewa Pomorskiego po raz kolejny spisali się na medal

20 listopada 2023 |
Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin-Sekcja Kowalewo

Mamy Mistrza i medalistów Mistrzostw Polski. W sobotę 18.11.2023 roku zawodnicy z Kowalewa Pomorskiego wystąpili na Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin PFKK w Międzyzdrojach. Wysoki poziom zawodów i bardzo dobre wyniki naszych młodych karateków.

Powiększ zdjęcie

LXV NADZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ W KOWALEWIE POMORSKIM

20 listopada 2023 |
Donata Pilarska-Mądry

Dnia 14 listopada bieżącego roku odbyła się LXV nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim w której wzięło udział 14 Radnych. W związku z otrzymaniem dotacji od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania pn.: „Budowa centrum kultury i integracji społecznej w Wielkiej Łące" zachodziła konieczność zmiany uchwały budżetowej. Po realizacji punktów dotyczących spraw regulaminowych, Rada przystąpiła do części roboczej.

Powiększ zdjęcie

Sprzedaż samochodu ratowniczo – gaśniczego

20 listopada 2023 |
Dawid Pawlewicz

Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie ogłasza II przetarg publiczny na sprzedaż samochodu pożarniczego: STAR 244L nr rejestracyjny TOE 978K

Cena wywoławcza: 11000,00 zł (słownie: jedenaście tysięcy złotych 00/100)

Oferty należy składać do 29.11.2023 r. do godziny 11:00.

Powiększ zdjęcie

Witacz z Sierakowa nagrodzony!

20 listopada 2023 |
Paulina Wilamowska

W dniu 16 listopada 2023 r. w Osadzie Karbówko w Elgiszewie odbyło się wydarzenie pn. Akademia Żniwna – popularyzacja wiedzy o obrzędach dożynkowych organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

Powiększ zdjęcie

Dzień Niepodległości Polski w Przedszkolu

15 listopada 2023 |
Przedszkole Publiczne

Polska nasza ojczyzna, kraj, nasz dom. Dbamy o nią, kochamy...

10 listopada Przedszkole Publiczne im. Jana Brzechwy w Kowalewie Pomorskim świętowało Dzień Niepodległości Polski. Grupa Pszczółki zaprosiła grupy: Żabki, Jeżyki, Biedronki i Motylki oraz dzieci ze starszej grupy Pandy z Przedszkola Niepublicznego do obejrzenia programu artystycznego.

Powiększ zdjęcie

Narodowe Święto Niepodległości

15 listopada 2023 |
Paulina Wilamowska

Dzień 11 listopada jest jednym z najpiękniejszych dni w historii Polski. Przypomina o wydarzeniach, z 1918 roku, kiedy to marzenia wielu pokoleń Polaków o wolności, okupione męczeństwem straconych, stały się faktem. Dzień ten przypomina również o trudnych, bolesnych, wypełnionych ofiarą krwi latach i wiarą w szczęśliwy finał. To wyjątkowe święto pełne optymizmu i nadziei.

Powiększ zdjęcie

Tworzenie i rozwój centrów aktywności lokalnej w Powiecie Golubsko-Dobrzyńskim

15 listopada 2023 |
LGD „Dolina Drwęcy”

W okresie od 1 kwietnia 2023 r. do 31 października 2023 r. na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy" realizowała projekt pn. „Tworzenie i rozwój Centrów Aktywności Lokalnej w Powiecie Golubsko-Dobrzyńskim"

Powiększ zdjęcie

Zaduszki strażackie

15 listopada 2023 |
Dawid Pawlewicz

Dnia 4 listopada 2023 roku w Kościele p.w. św. Katarzyny i św. Małgorzaty w Wielkiej Łące odbył się uroczysta Msza Święta w intencji zmarłych strażaków z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie. Msza Zaduszna została odprawiona przez Kapelana Gminnego ks. Grzegorza Malinowskiego.

Powiększ zdjęcie

Kolarze konkretnie posprzątali las

8 listopada 2023 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

05 listopada br. podczas treningu zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo w trosce o naszą planetę postanowili połączyć „przyjemne z pożytecznym" i w porozumieniu z p. Mariuszem Talarem Leśniczym Leśnictwa Gronowo, Nadleśnictwo Golub-Dobrzyń - Lasy Państwowe wybrali się na spacer wokół Jeziora Kamionki, aby posprzątać teren leśny.

Powiększ zdjęcie

Październikowe wizyty urodzinowe

8 listopada 2023 |
Natalia Ostrowska

Za nami kolejny miesiąc 2023 roku w którym p. Jacek Żurawski – Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie wspólnie z p. Zytą Szymańską – Kierownikiem Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i pracownikami socjalnymi odwiedzili Jubilatów zamieszkujących naszą gminę.

Powiększ zdjęcie

Twój profil zaufany wygasł?

8 listopada 2023 |
Urząd Skarbowy w Golubiu-Dobrzyniu

Twój profil był ważny do 31 października i nie udało Ci się przedłużyć ważności na czas?

Oznacza to, że Twój profil wygasł, ale nadal masz dostęp do swojego konta.

W każdej chwili możesz zalogować się na nie i założyć nowy profil zaufany.

Powiększ zdjęcie

„Opieka wytchnieniowa” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024

7 listopada 2023 |
Agnieszka Szafran

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim informuje, iż zamierza złożyć wniosek na realizację Programu „Opieka wytchnieniowa" dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024 w ramach pobytu dziennego opracowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Powiększ zdjęcie

Kolarskie spotkanie przy ognisku

6 listopada 2023 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

20 października br. zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo wraz ze swoimi rodzicami, trenerami, członkami Zarządu i „Sympatykami" klubu korzystając z gościnności leśniczego Leśnictwa Gronowo p. Mariusza Talar spotkali się na wspólnym ognisku integracyjnym.

Powiększ zdjęcie

INFORMACJA nt. JAKOŚCI POWIETRZA NA TERENIE MIASTA PAŹDZIERNIK 2023

3 listopada 2023 |
Katarzyna Frasunkiewicz

Na terenie Kowalewa Pomorskiego zainstalowanych jest 5 czujniki jakości powietrza, które na bieżąco monitorują jakość powietrza na terenie miasta. Czujniki poza pomiarami stężenie pyłów zawieszonych PM1, PM2.5 oraz PM10 dokonują również pomiarów: temperatura powietrza, wilgotność i ciśnienie.

Powiększ zdjęcie

Informacja w zakresie watahy bezpańskich psów

3 listopada 2023 |
Natalia Maleszewska

W związku z odbytą debatą „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa" zorganizowaną przez Komendanta Powiatowego Policji w Golubiu – Dobrzyniu wspólnie z Burmistrzem Miasta Kowalewo Pomorskie w dniu 26.10.2023r., dziękujemy za obecność i konstruktywną wymianę zdań.

Powiększ zdjęcie

„Czas na sport”

3 listopada 2023 |
Agnieszka Lis

Świetlica Socjoterapeutyczna od maja br. realizowała zadanie pn. „Czas na sport". Kowalewska placówka przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony Zdrowia, pozyskała dofinansowanie z Urzędu Miejskiego w wysokości 5.000,00 zł

Powiększ zdjęcie

LXIV SESJA RADY MIEJSKIEJ W KOWALEWIE POMORSKIM

31 października 2023 |
Donata Pilarska-Mądry

Dnia 26 października bieżącego roku odbyła się kolejna LXIV Sesja Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim, w której wzięło udział 14 Radnych. Po realizacji punktów dotyczących spraw regulaminowych oraz interpelacji, zapytań i wniosków radnych, Rada przystąpiła do części roboczej, podczas której podjęła siedem uchwał.

Powiększ zdjęcie

Renta socjalna- ile wynosi, komu przysługuje?

30 października 2023 |
Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Renta socjalna jest świadczeniem szczególnym, wypłacanym przez ZUS. Jest finansowana z budżetu Państwa, a nie z FUS. Jej przyznanie nie zależy od stażu pracy. Tylko w tym roku w regionie o rentę socjalną wnioskowało ponad 1,1 tys. osób, w kraju 16,1 tys.