Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Inwestycje arrow Droga powiatowa Kowalewo Pomorskie - Wąbrzeźno

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Droga powiatowa Kowalewo Pomorskie - Wąbrzeźno Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.03.2007
ImageO wpływie jakości drogi na rozwój lokalnego przemysłu i całego społeczeństwa nie trzeba nikogo przekonywać. Po kompleksowej modernizacji 3 kilometrowego odcinka drogi krajowej biegnącej przez Kowalewo Pom. nadszedł czas na drogę powiatową.

O wpływie jakości drogi na rozwój lokalnego przemysłu i całego społeczeństwa nie trzeba nikogo przekonywać. Po kompleksowej modernizacji 3 kilometrowego odcinka drogi krajowej biegnącej przez Kowalewo Pom. nadszedł czas na drogę powiatową.

Z inicjatywy Burmistrza Kowalewa Pom. w dniu 12 stycznia 2007r. spotkali się włodarze terenów przylegających do szosy wąbrzeskiej, aby omówić możliwości jej modernizacji. Droga Kowalewo – Wąbrzeźno jest trasą strategiczną. Skupia wokół siebie aż 5 samorządów: powiat Golubsko –Dobrzyński, powiat Wąbrzeski, gminy: Kowalewo Pom., Wąbrzeźno oraz miasto Wąbrzeźno. W przyszłości jej znaczenie jeszcze bardziej wzrośnie. Za kilka lat połączy obwodnicę Kowalewa i Wąbrzeźna, oraz przejmie tranzyt samochodowy zjeżdżający z autostrady w Dźwierznie w kierunku Wąbrzeźna.

Zgodnie z polityka nowego Marszałka, środki unijne będą kierowane na projekty obejmujące drogi o ponadregionalnym znaczeniu. Już niedługo będzie możliwość zdobycia środków unijnych. Samorządy, które chcą je zdobyć powinny ściśle ze sobą współpracować.

Właśnie taką współpracę zadeklarowali włodarze na spotkaniu w Kowalewie. Zarządcy drogi powiatowej: starosta wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz i golubski Wojciech Kwiatkowski nie ukrywali, że liczą na poparcie burmistrza Kowalewa, Wąbrzeźna oraz wójta Wąbrzeźna, w tym także finansowe.

Narzucenie takiego tempa na modernizacje drogi powiatowej nie oznacza, że gmina Kowalewo zaprzestała starań w spr. modernizacji innych dróg. Z propozycją współpracy wystąpiłem także do Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego jako zarządcy drogi wojewódzkiej. Już niedługo odbędzie się identyczne spotkanie z dyrekcją zarządu drogi wojewódzkiej. – podkreśla Burmistrz Kowalewa Andrzej Grabowski - Dyskutować będziemy nad przyszłością drogi od ul. Odrodzenia, poprzez Sierakowo, Srebrniki i Mlewo.
Zależy nam, aby współpraca z powiatem nie ograniczyła się też tylko do jednej drogi. Zależy nam także na budowie chodników i poprawie nawierzchni na innych powiatówkach. Wszystko zależy od środków jakie posiadają obie strony.

Na kolejnym spotkaniu, zorganizowanym już przez wójta gminy Wąbrzeźno Władysława Łukasika w dniu 21 marca 2007r. wszystkie zainteresowane strony podpisały porozumienie w spr. przebudowy drogi powiatowej nr 1722C Wąbrzeźno- Kowalewo Pomorskie. Na jego mocy Starosta Wąbrzeski jako upoważniony do prowadzenia inwestycji przystąpi do opracowania potrzebnej dokumentacji.

Image Image

Tekst porozumienia – kliknij tu

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!