Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Inwestycje arrow Droga powiatowa Kowalewo Pomorskie - Wąbrzeźno

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Droga powiatowa Kowalewo Pomorskie - Wąbrzeźno Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.03.2007
ImageO wpływie jakości drogi na rozwój lokalnego przemysłu i całego społeczeństwa nie trzeba nikogo przekonywać. Po kompleksowej modernizacji 3 kilometrowego odcinka drogi krajowej biegnącej przez Kowalewo Pom. nadszedł czas na drogę powiatową.

O wpływie jakości drogi na rozwój lokalnego przemysłu i całego społeczeństwa nie trzeba nikogo przekonywać. Po kompleksowej modernizacji 3 kilometrowego odcinka drogi krajowej biegnącej przez Kowalewo Pom. nadszedł czas na drogę powiatową.

Z inicjatywy Burmistrza Kowalewa Pom. w dniu 12 stycznia 2007r. spotkali się włodarze terenów przylegających do szosy wąbrzeskiej, aby omówić możliwości jej modernizacji. Droga Kowalewo – Wąbrzeźno jest trasą strategiczną. Skupia wokół siebie aż 5 samorządów: powiat Golubsko –Dobrzyński, powiat Wąbrzeski, gminy: Kowalewo Pom., Wąbrzeźno oraz miasto Wąbrzeźno. W przyszłości jej znaczenie jeszcze bardziej wzrośnie. Za kilka lat połączy obwodnicę Kowalewa i Wąbrzeźna, oraz przejmie tranzyt samochodowy zjeżdżający z autostrady w Dźwierznie w kierunku Wąbrzeźna.

Zgodnie z polityka nowego Marszałka, środki unijne będą kierowane na projekty obejmujące drogi o ponadregionalnym znaczeniu. Już niedługo będzie możliwość zdobycia środków unijnych. Samorządy, które chcą je zdobyć powinny ściśle ze sobą współpracować.

Właśnie taką współpracę zadeklarowali włodarze na spotkaniu w Kowalewie. Zarządcy drogi powiatowej: starosta wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz i golubski Wojciech Kwiatkowski nie ukrywali, że liczą na poparcie burmistrza Kowalewa, Wąbrzeźna oraz wójta Wąbrzeźna, w tym także finansowe.

Narzucenie takiego tempa na modernizacje drogi powiatowej nie oznacza, że gmina Kowalewo zaprzestała starań w spr. modernizacji innych dróg. Z propozycją współpracy wystąpiłem także do Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego jako zarządcy drogi wojewódzkiej. Już niedługo odbędzie się identyczne spotkanie z dyrekcją zarządu drogi wojewódzkiej. – podkreśla Burmistrz Kowalewa Andrzej Grabowski - Dyskutować będziemy nad przyszłością drogi od ul. Odrodzenia, poprzez Sierakowo, Srebrniki i Mlewo.
Zależy nam, aby współpraca z powiatem nie ograniczyła się też tylko do jednej drogi. Zależy nam także na budowie chodników i poprawie nawierzchni na innych powiatówkach. Wszystko zależy od środków jakie posiadają obie strony.

Na kolejnym spotkaniu, zorganizowanym już przez wójta gminy Wąbrzeźno Władysława Łukasika w dniu 21 marca 2007r. wszystkie zainteresowane strony podpisały porozumienie w spr. przebudowy drogi powiatowej nr 1722C Wąbrzeźno- Kowalewo Pomorskie. Na jego mocy Starosta Wąbrzeski jako upoważniony do prowadzenia inwestycji przystąpi do opracowania potrzebnej dokumentacji.

Image Image

Tekst porozumienia – kliknij tu

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!