Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Ogłoszenia arrow Mecz trzech sąsiadów.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Mecz trzech sąsiadów. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.08.2012
Do niecodziennego wydarzenia sportowego doszło w gminie Kowalewo Pomorskie w dniu 2 czerwca br. Na boisku piłkarskim Centrum Rekreacji i Sportu zagrały dwie drużyny, zaś na trybunach zasiedli mieszkańcy trzech gmin. Zadziwiające? A jednak. Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski przychylił się do osobistej prośby burmistrza Golubia Dobrzynia Romana Tasarza i wyraził zgodę na rozegranie meczu ligowego pomiędzy Drwęcą Golub Dobryń a Cyklonem Kończewice na kowalewskim stadionie.  Tego dnia Promień Kowalewo Pomorskie wyjechał na gościnne spotkanie do Olimpii Grudziądz, a na wolną, kowalewską murawę wybiegli zatem zawodnicy z sąsiednich samorządów: gminy Chełmża i miasta Golub Dobrzyń. Piłkarskie emocje z trybun podziwiali nie tylko mieszkańcy tych dwóch gmin, ale również Kowalewa Pomorskiego. Wśród kibiców byli wszyscy włodarze: gospodarz burmistrz Kowalewa Andrzej Grabowski, burmistrz Golubia Dobrzynia Roman Tasarz i wójt Chełmży Jacek Czarnecki (z urodzenia Kowalewiak).

Cieszę się, że mogłem pomóc rozwiązać sąsiedzki problem z brakiem możliwości rozegrania meczu na golubskim boisku i gościć obie drużyny w Kowalewie. Sport dla mnie zawsze łączy, a nie dzieli. Buduje mosty i burzy mury. Mam nadzieję, że potrójne derby są tego przykładem. Zebrałem od kibiców i samorządowców wiele pozytywnych opinii na temat naszego obiektu sportowego- podkreśla burmistrz Andrzej Grabowski.

Przedostatni mecz rundy wiosennej przyniósł wiele emocji. Drwęca jak i Cyklon przed 29 kolejka mieli po 33 punkty i byli zagrożeni spadkiem do grupy klasy A, także każdy wywalczony punkt na naszym boisku był na wagę złota. Kowalewska gościnność sprzyjała piłkarzom znad Drwęcy, którzy w pięknym stylu pokonali rywali 3:1.

Niemniejsze emocje towarzyszyły spotkaniu Promień Kowalewo Pom. a Olimpia Grudziądz, gdzie po trudnej walce ulegliśmy gospodarzowi 3:2. Swój skład Olimpia zasiliła 5 zawodnikami z I ligi w tym bramkarz. Również niektóre niesprawiedliwe decyzje sędziego wywołały oburzenie kibiców i poważną dyskusję po zakończeniu meczu.

 mecz_3_sasiadow_001.jpg mecz_3_sasiadow_002.jpg
 mecz_3_sasiadow_003.jpg  mecz_3_sasiadow_004.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!