Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 28.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Centrum Rekreacji i Sportu arrow Marszałek Piotr Całbecki w Kowalewie Pomorskim.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Marszałek Piotr Całbecki w Kowalewie Pomorskim. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.03.2012
Centrum Sportu i Rekreacji w Kowalewie Pomorskim zwiedził w dniu 16 marca br. Marszałek Województwa Piotr Całbecki . W towarzystwie wiceprzewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera, kierownika marszałkowskiego Biura Sportu Marcina Drogoroba i pełnomocnika Grzegorza Borka skorzystał z zaproszenia Burmistrza Andrzeja Grabowskiego do obejrzenia obiektu sportowego, które finansowo wsparł.
Oprowadzając gości burmistrz Andrzej Grabowski omówił wykonane już etapy: boisko wielofunkcyjne Orlik, boisko do piłki nożnej z trybunami i 4-torową bieżnią, ścianka wspinaczkowa, budynek socjalny i skate park. Wskazał również miejsca w których do końca VI tego roku powstanie boisko o podłożu piaskowym (piłka ręczna plażowa i piłka siatkowa) boisko wielofunkcyjne poliuretanowe (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, tenis) oraz plac zabaw dla dzieci na którym będą również m.in. stoły do gry w szachy.

Samorząd gminy kładzie duży nacisk na rozwój obiektów sportowych. Powstały dwa Orliki, kilka boisk wiejskich. Do tej pory wydatkowaliśmy na budowę Centrum kwotę ok. 10mln.zł. z czego ze środków marszałkowskich dofinansowanie wyniosło ok. 30% Przed nami jeszcze ostatni etap, który zrealizujemy do czerwca. Jednak na tym nie planujemy zaprzestać. Największym marzeniem społeczeństwa jest pływalnia. Wielu gości podkreśla, że tylko tego nam brakuje- wymieniał burmistrz Andrzej Grabowski.

Goście byli pod wrażeniem skate parku, którego wyposażenia pozazdrościła nam nawet stolica, a warszawiacy już planują organizować u nas letnie obozy sportowe.

Marszałek był żywo zainteresowany lokalizacją pływalni i przyjętymi w projekcie rozwiązaniami, szczególnie w temacie ogrzewania. Zapoznał się z opracowaną dokumentacją i zapewniał o swoim poparciu.

Jest to jeden z nowocześniejszych obiektów w naszym regionie"- stwierdził Marszałek Piotr Całbecki.

Przeanalizował również studium lokalizacji obwodnicy miasta, a szczególnie propozycję skrzyżowania obwodnicy z drogą powiatową do Wąbrzeźna. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Marszałek podtrzymał deklarację sfinansowania 50% kosztów remontu drogi do Wąbrzeźna, a po całkowitym zakończeniu modernizacji przejęcia na swoje utrzymanie odcinek od ronda w Wąbrzeźnie do skrzyżowania z drogą krajową. Również w tym dniu odbyło się spotkanie w starostwie powiatowym w Wąbrzeźnie właśnie w tym temacie. Na podstawie podpisanego przez 5 samorządów (starostwo Golub Dobrzyń, starostwo Wąbrzeźno, Miasto Kowalewo, miasto Wąbrzeźno i gmina Wąbrzeźno) porozumienia sfinansowano opracowanie dokumentacji na modernizację. Nikt nie wątpi w konieczność przebudowy drogi i budowy w newralgicznych miejscach chodników.

Informacja z wizyty również na stronie: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21042&Itemid=1

centrum_11_04_12_001.jpg
centrum_11_04_12_004.jpg
 centrum_11_04_12_002.jpg  centrum_11_04_12_003.jpg
 centrum_11_04_12_005.jpg  centrum_11_04_12_006.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!