Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.07.2017

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

GMINA PAPIESKA Drukuj
Wpisał: Agnieszka Żółtowska, Tatiana Kaźmierkiewicz   
24.01.2013
logo_papieskie2.jpg
W związku z apelem Stowarzyszenia Pamięć Jana Pawła II informujemy, że gmina Kowalewo Pomorskie zamieściła na głównej stronie internetowej logo: „Miast i Gmin Papieskich".
Ojciec Święty Jan Paweł II – ustanowiony Honorowym Obywatelem Gminy Kowalewo Pomorskie uchwałą Rady Miejskiej Nr XV/161/99 z dnia 11.11.1999 r.

Jan Paweł II - Karol Józef Wojtyła, urodził się 18.05.1920 r. w Wadowicach, zmarł 02.04.2005 r. w Watykanie. Jest postacią, której ze względu na jej fenomen, nie trzeba przybliżać nikomu.

Jan Paweł II to nie tylko polski duchowny rzymskokatolicki, arcybiskup krakowski, kardynał, kawaler Orderu Orła Białego i papież od 16.10.1978 r. do 02.04.2005 r. Jan Paweł II to również poliglota, aktor, dramaturg i pedagog. Jest Honorowym Obywatelem bardzo wielu miast.

Ulica Jana Pawła II

W dniu 8 czerwca 2005 roku uchwałą Nr XXI/191/05 Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim dokonano zmiany nazwy fragmentu ulicy Marii Konopnickiej stanowiącego odnogę tej ulicy w kierunku Publicznego Gimnazjum (odcinek od skrzyżowania z głównym ciągiem do wjazdu do Publicznego Gimnazjum) na nazwę: ul. Jana Pawła II.

http://www.kowalewopomorskie.ornet.pl/d/kowalewopomorskie/uchwala_xxii_191_05.pdf

Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II

W dniu 14 października 2006 roku odbyła się uroczystość nadania Publicznemu Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim imienia Jana Pawła II połączona z rozwinięciem sztandaru. Było to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla gimnazjalistów, ale także dla całej społeczności Kowalewa Pomorskiego. W przygotowania do tego święta zaangażowani byli nauczyciele, uczniowie i ich rodzice oraz wielu mieszkańców naszej gminy. Nad pracami czuwał Honorowy Komitet Nadania Sztandaru i Patrona.

Ceremonia nadania szkole imienia rozpoczęła się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym. Mszę w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II oraz w intencji grona pedagogicznego, dyrekcji i uczniów Publicznego Gimnazjum celebrował ksiądz biskup Józef Szamocki. Podczas sprawowania Ofiary Stołu Pańskiego, jego eminencja poświęcił sztandar szkoły. Po mszy wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście udali się do gimnazjum. W drodze towarzyszyła im orkiestra wojskowa z Centrum Uzbrojenia i Artylerii w Toruniu.

Główna część uroczystości zaczęła się poświęceniem tablicy pamiątkowej ku czci Jana Pawła II. Później, w uroczystej atmosferze, nastąpiło przekazanie sztandaru z rąk przewodniczącego Honorowego Komitetu Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, dyrektorowi gimnazjum. Po rozwinięciu sztandaru przedstawiciele społeczności uczniowskiej złożyli przysięgę. Tablicę z popiersiem Ojca Świętego poświęcił ksiądz dziekan Ryszard Kobierowski, a odsłonięcia dokonali: Burmistrz Miasta, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz dyrektor gimnazjum. Później zaproszeni goście, sponsorzy i darczyńcy wbili symboliczne "gwoździe" w drzewiec sztandaru.

Po zakończeniu oficjalnej części został zaprezentowany montaż słowno-muzyczny poświęcony pamięci Patrona - Ojca Świętego Jana Pawła II. Piękne i wzruszające widowisko pozwoliło uczestnikom uroczystości wrócić myślami do życia i działań podejmowanych przez Papieża Polaka.

http://gimnazjumkowalewopomorskie.pl/index.php/historia-publicznego-gimnazjum?start=7

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!