Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
Powiększ zdjęcie

Dostaliśmy dofinansowanie unijne z RPO i PROW

13 września 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 12 września w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się uroczystość wręczenia umów o dofinansowanie 71 projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wśród wręczonych umów były projekty dotyczące budowy, rozbudowy i wyposażenia świetlic i domów kultury na terenach wiejskich.

Powiększ zdjęcie

PRZERWA W DOSTAWIE WODY

20 września 2018 |
Paulina Wiśniewska

W związku z awarią sieci wodociągowej na Placu 700-lecia w Kowalewie Pomorskim w dniu 20.09.2018 r. w. godz. 13:00 - 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w centrum miasta - głównie Plac 700-lecia, ul. Szpitalna, Krótka, 1 Stycznia, Chopina.

Za utrudnienia przepraszamy.

Powiększ zdjęcie

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka

20 września 2018 |
Katarzyna Szczutowska

składamy wszystkim przedszkolakom najserdeczniejsze życzenia - dużo radości,
sukcesów w nauce,  rozwoju pasji i talentów oraz beztroskiej zabawy.
Niech każdy dzień będzie dla Was wspaniałą przygodą.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski
oraz pracownicy Urzędu Miejskiego

Powiększ zdjęcie

INFORMACJA O ZEBRANIU WIEJSKIM - SOŁ. PLUSKOWĘSY

19 września 2018 |
Małgorzata Pawlewicz

Zebranie wiejskie mieszkańców sołectwa Pluskowęsy

odbędzie się w dniu 24.09.2018 r. o godz. 18.00

w świetlicy wiejskiej w Pluskowęsach

Powiększ zdjęcie

„EkoKowalewo”

19 września 2018 |
Ewa Dąbkowska

W dniu 15 września 2018 roku na placu za Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyło się spotkanie edukacyjne dla mieszkańców miasta Kowalewo Pomorskie pn. „EkoKowalewo”, mające na celu podniesienie świadomości mieszkańców w zakresie właściwych zachowań społecznych...

Powiększ zdjęcie

Ekobiesiada 2018

19 września 2018 |
Barbara Niewidział

W dniu 16 września 2018 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim zorganizowano już po raz trzynasty KONKURSY EKOLOGICZNE W RAMACH EKOBIESIADY.

Powiększ zdjęcie

Podwójna okazja do świętowania

19 września 2018 |
Karolina Kowalska

Samorząd gminy Kowalewo Pomorskie połączył zakończenie modernizacji Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Brodnicka 1 z podsumowaniem konkursu ekologicznego Ekowypady za Elektroodpady. W dniu 17 września, na kilka dni przed akcją Sprzątanie Świata zaproszono do PSZOK przedstawicieli wszystkich placówek oświatowych z dyrektorami i koordynatorami, którzy w placówkach nadzorowali zbiórkę elektroodpadów.

Powiększ zdjęcie

NAGRODA GŁÓWNA W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM DLA WIKTORII WIECZYŃSKIEJ

19 września 2018 |
Mariola Orzechowska

W dniu 10.09.2018, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się uroczysty finał konkursów o zasięgu wojewódzkim w ramach kampanii  „Tu jest super - tu jest zdrowo”. Kolejna, siódma już edycja zrealizowana została wspólnie przez Polska Press Bydgoszcz i Urząd Marszałkowski. W tym roku tematem wiodącym stało się nasze zdrowie i aktywny styl życia. Nad realizacją projektu i przebiegiem konkursów czuwała Beata Krzemińska - rzecznik prasowy urzędu.

Powiększ zdjęcie

XXII Gminne Zawody Strzeleckie

19 września 2018 |
Jolanta Jakubiak

Andrzej Grabowski Burmistrz Kowalewa Pomorskiego i Rada Sołecka Sołectwa Kiełpiny serdecznie zapraszają na XXII Gminne Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Miasta. Zawody odbędą się w dniu 23 września 2018 roku o godz. 12:00 na strzelnicy w Kiełpinach.

Powiększ zdjęcie

Budżety sołeckie na rok 2019 - aktualizacja zabranie Mlewo dn. 17 września

19 września 2018 |
Karolina Kowalska

Sierpień i wrzesień to bardzo pracowity czas w gminie Kowalewo Pomorskie. Mieszkańcy wszystkich 23 sołectw dzielą przyznane im na 2019r. środki oraz podsumowują wydatki poczynione już w tym roku. Gmina Kowalewo Pomorskie już dziesiąty rok realizuje ustawę o budżecie sołeckim.

Powiększ zdjęcie

Rządowy program „Dobry start”

18 września 2018 |
Kierownik MGOPS

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim informuje, iż wypłata jednorazowego świadczenia realizowanego w ramach Rządowego Programu „Dobry Start” w wysokości 300,00 zł na wnioski złożone do 30  - tego sierpnia 2018r.  nastąpi  w dniach 20 – 21 września 2018 r.

Powiększ zdjęcie

Uniwersytet Trzeciego Wieku ZAPISY NA ROK AKADEMICKI 2018/2019

18 września 2018 |
Katarzyna Szczutowska

Zapraszamy chętnych słuchaczy do zapisywania się na Uniwersytet Trzeciego Wieku - Filia w Kowalewie Pomorskim.

Powiększ zdjęcie

Podziękowanie

18 września 2018 |
Karolina Kowalska

Wszystkim,którzy w tak bolesnej dla nas chwili dzielili z nami smutek i żal,okazali wiele serca i życzliwości, uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych śp. Józefa Baran, z całego serca dziękujemy.

Powiększ zdjęcie

Strażacy jeszcze sprawniejsi w pomaganiu

17 września 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 17 września br. samorząd gminy przekazał 3 jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Kowalewo Pomorskie sprzęt o łącznej wartości ponad 70tys.zł. Sprzęt przeznaczony do skutecznego udzielania pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa oraz niesienia pomocy pokrzywdzonym przestępstwem.

Powiększ zdjęcie

Pogoda sprzyja drogowcom

17 września 2018 |
Karolina Kowalska

Na drogach gminnych w Kowalewie Pomorskim cały czas pracuje ciężki sprzęt. Sprzyja temu piękna, słoneczna pogoda. Jedna ekipa ułożyła deszczówkę i lada chwila zacznie układać kostkę polbrukową na ul. Kościuszki, zaś druga ekipa układa kostkę na ulicy osiedlowej w Wielkim Rychnowie.

Powiększ zdjęcie

VII rocznica śmierci

17 września 2018 |
Karolina Kowalska

W dniu 15 września, w VII rocznicę śmierci proboszcza parafii Srebrniki (gm. Kowalewo Pomorskie) śp. Mirosława Kwiatkowskiego w imieniu społeczeństwa Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski złożył hołd.

Powiększ zdjęcie

POMOC SUSZOWA DLA ROLNIKÓW POSZKODOWANYCH W 2018 ROKU

14 września 2018 |
Edyta Jasińska

1. Pomoc suszowa - uprawy rolne

2. Zasady składania wniosków o wsparcie do powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

3. Susza - dodatkowe formy pomocy

Powiększ zdjęcie

Udany weekend kolarskich Sokołów

14 września 2018 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

Na ściganiu miniony weekend spędzili zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo, którzy wystartowali w dwóch wyścigach w ramach kolarskiej Ligi UKS województwa kujawsko – pomorskiego.

Powiększ zdjęcie

Roboty ziemne na Placu 700-lecia w Kowalewie Pomorskim

14 września 2018 |
Renata Siwiec

Informujemy, że w dniach 17-19 września br. (poniedziałek, wtorek, środa) prowadzone będą roboty ziemne na Placu 700-lecia w Kowalewie Pomorskim na części parkingu od plebanii do ul. Krótkiej. W ww. dniach teren ten zostanie wyłączony z ruchu. Prosimy o pozostawienie pojazdów poza terenem parkingu, co znacznie ułatwi wykonanie ww. prac. Jako miejsce parkingu zastępczego proponujemy teren dawnego placu targowego przy ul. Strażackiej.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Powiększ zdjęcie

INFORMACJA O ZEBRANIU WIEJSKIM - SOŁ. PIĄTKOWO

14 września 2018 |
Anna Dalke

Zebranie wiejskie mieszkańców sołectwa
PIĄTKOWO
odbędzie się w dniu 21 września 2018 r. o godz. 18:00
w kontenerze biurowym