Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.04.2018
Z ostatniej chwili arrow OBWODNICA KOWALEWA arrow Rozmowy z wicepremierem na temat obwodnicy miasta

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Rozmowy z wicepremierem na temat obwodnicy miasta Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
29.03.2013

wiceminister_stanal_w_korku_29_03_13_000.jpgW czasie wizyty wicepremiera, jednocześnie Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego w naszym regionie Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski poruszył temat najważniejszej dla nas inwestycji, czyli budowy obwodnicy miasta.

Miałem sposobność dłuższej rozmowy z Panem wicepremierem w czasie jego objazdu najważniejszych miejsc w regionie w dniu 27 marca br. Wśród poruszanych tematów najważniejszym była szansa na powstanie naszej obwodnicy. Przejeżdżając przez Kowalewo mieliśmy jasny obraz sytuacji. Tłok i korki, trudności z włączeniem się do ruchu i z przejazdem przez centrum. Wicepremier potwierdził, że słusznym jest nasze dążenie do powstania objazdu. Obwodnica jest u nas wprost niezbędna. Jednocześnie potwierdził także, że obecna sytuacja ekonomiczna kraju zablokowała wszystkie inwestycje, nie tylko drogowe. Począwszy od wielkiej powodzi, która zniszczyła całą południową infrastrukturę drogową kraju, aż do obecnej sytuacji finansowej Europy, można przypuszczać, że długo nie ulegnie to poprawie. - informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- Nadal będziemy szukać każdej sposobności, aby lobbować na rzecz budowy obwodnicy miasta. Sugestie Ministra Infrastruktury, aby to samorządy wzięły na siebie koszt tego typu inwestycji są dla nas nie do przyjęcia.

Premier Janusz Piechociński plan wizyty miał bardzo napięty . Spotkał się również m.in., z Marszałkiem, Wojewodą, Prezydentami Torunia i Bydgoszczy. Wizytował nowo powstający most, spotkał się z młodzieżą na Uniwersytecie Technologiczno- Przyrodniczym w Bydgoszczy oraz zwiedził firmy: Damix Rypin, Apator Toruń i Pesa Bydgoszcz.

wiceminister_stanal_w_korku_29_03_13.jpg

wiceminister_stanal_w_korku_29_03_13_001.jpg
wiceminister_stanal_w_korku_29_03_13_002.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!