Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 28.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Ogłoszenia arrow Uniwersytet Trzeciego Wieku - II wykład

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Uniwersytet Trzeciego Wieku - II wykład Drukuj
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
19.04.2013

u3w_00_19_04_13.jpg„Charakter narodowy Polaków" to temat wykładu na U3W w dniu 18.04.2013 r. prowadzonego przez dyrektora Instytutu Kulturoznawstwa prof. WSG dr Marka Chamota, odznaczonego medalem Pro Patria przyznawanym za zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej.

Słuchacze dowiedzieli się m.in., że przez pojęcie charakter narodowy rozumiemy własną, trwałą wspólnotę, ale i odrębność w zakresie przekonań, wzorów, systemów wartości czy zachowań potwierdzonych obrazem porównawczym innych nacji, przede wszystkim sąsiadów. Niekiedy jest tylko stereotypem powszechnych wyobrażeń o cechach wyróżniających inny naród, nie zawsze zgodnym z rzeczywistością.

U Polaków można wyróżnić cechy charakteru narodowego w warunkach ekstremalnych - kiedy wspólnota jest zagrożona, natomiast na co dzień występuje rzadko i jest zmienny.

u3w_01_19_04_13.jpg
u3w_02_19_04_13.jpg
u3w_03_19_04_13.jpg
u3w_04_19_04_13.jpg
 u3w_05_19_04_13.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!