Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow ŁATWIEJ ZŁAPAĆ HEJTERA

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

ŁATWIEJ ZŁAPAĆ HEJTERA Drukuj
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
04.09.2013
forum_00_04_09_13.jpgW związku z pytaniami mieszkańców w sprawie pozyskania danych dotyczących adresów e-mailowych i IP komputerów, z których na forach internetowych publikowane są obraźliwe wpisy poniżej zamieszczamy informację w celu zapoznania się.


Udostępnienia danych z forum internetowych mogą żądać już nie tylko policja, prokuratura czy sąd. Takie prawo ma też każda osoba fizyczna i firma, która wykaże, że jest to niezbędne dla ochrony dóbr osobistych i dobrego imienia. Tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny w dniu 21.08.2013 r. (sygnatura akt: I OSK 1666/12).

To przełomowy wyrok ponieważ dotychczas namierzenie tzw. hejterów (osób publikujących w sieci obraźliwe wpisy, krytykujących kogoś lub coś w bezwzględny sposób) było często niemożliwe. Administratorzy stron twierdzili bowiem, że tylko organy państwa mogą się domagać takich informacji. Potwierdził to także Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, który uważał że w sprawach udostępnienia adresów e-mailowych i IP komputerów autorów wpisów, nie stosuje się ustawy o ochronie danych osobowych, lecz ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną zgodnie z którą uprawnionymi do uzyskania danych eksploatacyjnych są organy państwa. Nie zgodził się z tym Naczelny Sąd Administracyjny, który w dniu 21.08.2013 r. wydał wyrok oznaczający zmianę dotychczasowej praktyki i umożliwienie udostępnienia danych na podstawie ustawy o ochronie danych osobowych. Zgodnie z orzeczeniem NSA każda osoba fizyczna i firma będzie mogła zażądać udostępnienia danych z forów internetowych.

Jednakże gdy właściciel portalu nie wskaże hejtera zainteresowany wówczas powinien zwrócić się do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, a ten w drodze administracyjnej nakaże udostępnić takie dane. Przedsiębiorca prowadzący portal może jednak odwołać się od takiej decyzji do Sądu Administracyjnego.

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!