Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow ŁATWIEJ ZŁAPAĆ HEJTERA

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

ŁATWIEJ ZŁAPAĆ HEJTERA Drukuj
Wpisał: Katarzyna Szczutowska   
04.09.2013
forum_00_04_09_13.jpgW związku z pytaniami mieszkańców w sprawie pozyskania danych dotyczących adresów e-mailowych i IP komputerów, z których na forach internetowych publikowane są obraźliwe wpisy poniżej zamieszczamy informację w celu zapoznania się.


Udostępnienia danych z forum internetowych mogą żądać już nie tylko policja, prokuratura czy sąd. Takie prawo ma też każda osoba fizyczna i firma, która wykaże, że jest to niezbędne dla ochrony dóbr osobistych i dobrego imienia. Tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny w dniu 21.08.2013 r. (sygnatura akt: I OSK 1666/12).

To przełomowy wyrok ponieważ dotychczas namierzenie tzw. hejterów (osób publikujących w sieci obraźliwe wpisy, krytykujących kogoś lub coś w bezwzględny sposób) było często niemożliwe. Administratorzy stron twierdzili bowiem, że tylko organy państwa mogą się domagać takich informacji. Potwierdził to także Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, który uważał że w sprawach udostępnienia adresów e-mailowych i IP komputerów autorów wpisów, nie stosuje się ustawy o ochronie danych osobowych, lecz ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną zgodnie z którą uprawnionymi do uzyskania danych eksploatacyjnych są organy państwa. Nie zgodził się z tym Naczelny Sąd Administracyjny, który w dniu 21.08.2013 r. wydał wyrok oznaczający zmianę dotychczasowej praktyki i umożliwienie udostępnienia danych na podstawie ustawy o ochronie danych osobowych. Zgodnie z orzeczeniem NSA każda osoba fizyczna i firma będzie mogła zażądać udostępnienia danych z forów internetowych.

Jednakże gdy właściciel portalu nie wskaże hejtera zainteresowany wówczas powinien zwrócić się do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, a ten w drodze administracyjnej nakaże udostępnić takie dane. Przedsiębiorca prowadzący portal może jednak odwołać się od takiej decyzji do Sądu Administracyjnego.

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!