Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow III rajd rowerowy, czyli Tour de Kowalewo

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

III rajd rowerowy, czyli Tour de Kowalewo Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.09.2013

small.jpgAż 160 miłośników rowerów pojechało w trzecim Tour de Kowalewo. W dniu 14 września rajd rowerowy po bezdrożach gminy skusił nie tylko mieszkańców Kowalewa Pomorskiego. Byli także rowerzyści z Golubia, Torunia, Wąbrzeźna, a nawet Bydgoszczy. Organizatorzy: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, Prezes UKS Sokół Marian Krych i Sołtysi wsi: Mariany, Szychowo i Mlewo zapewnili bezpieczeństwo przejazdu jak i wiele atrakcji już na mecie.

Na profesjonalnych kolarzówkach, bmx-ach, góralach, damkach, a nawet na tzw. „kozach" wszyscy  uczestnicy wyruszyli w 20 kilometrową podróż. Nie straszny był im deszcz i chłodny wiatr. Wśród uczestników można było zauważyć radnych, dyrektorów szkół, sołtysów, nauczycieli, dzieci jak i poważnych seniorów. Prowadzący peleton pilot Marian Krych (trener kolarski) informował na bieżąco o trudnościach na trasie, ciekawych miejscach oraz zachęcał mijanych pieszych do oklaskiwania rowerzystów. Kolarze z UKS Sokół jak łącznicy na bieżąco informowali trenera o sytuacji na drodze. Ponad 500m sznur rowerzystów zamykał samochód pomocy medyczno- technicznej (OSP W. Rychnowo) oraz samochód policji.

Wyruszając spod Gimnazjum udali się drogami asfaltowymi, kamiennymi, piaskowymi, a nawet leśnym przez wsie: Bielsk, Lipienica, Elzanowo, Mariany, Wielkie Rychnowo, Nowy Dwór, Kiełbasin byli szumnie witani w Mlewie. Wcześniej zajechali do świetlicy wiejskiej w Marianach, gdzie mieszkańcy tej wsi oraz sąsiedniej wsi Szychowa ugościli rowerzystów  kawą i słodkościami. Sołtysi: Monika Piróg i Kazimierz Kropkowski pokazali całą swoją gościnność. W czasie posiłku Marian Krych podkręcał śruby w pedałach i pompował powietrze. Konieczna była również wymiana jednego roweru na nowy oraz dalszy transport kilku pojazdów w wozie serwisowym rajdu.

W Mlewie na wymęczonych turystów czekali  mieszkańcy wraz z sołtysem Ryszardem Lipińskim, aby zgodnie ze staropolską tradycją nakarmić i napoić spragnionych podróżników. Były kiełbaski z grilla, klopsy i bigos. Panie zaserwowały ciasta i napoje.

Po krótkim odpoczynku przyszła kolej na kolejne emocje. Organizatorzy rozlosowali 60 nagród rzeczowych i finansowych wśród uczestników. Uhonorowano dwoje najmłodszych uczestników, którzy samodzielnie dotarli do mety. Byli to czterolatkowie: Bartosz Piróg i Łukasz Miazga.  Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią nagrodzono także sołectwo, które wystawiło największą liczbę uczestników. Okazało się, że najwięcej rowerzystów mieszka w sołectwie Piątkowo, z którego nawet sołtys Marylena Lewandowska brała udział w Tour de Kowalewo. Dla ciekawości informujemy, że w I Tour brało udział 126 uczestników (najwięcej z Lipienicy), w drugim 154 (najwięcej z Piątkowa), a w trzecim 160.

Pomimo deszczowej pogody mieszkańcy nie zawiedli. Pokazali, że akceptują tę formę aktywnego wypoczynku. Będziemy imprezę kontynuować w przyszłym roku, ale oczywiście na innej trasie. Zebrałem wiele pochlebnych opinii o tej imprezie. W tym miejscu serdecznie dziękuję sołtysom i radom sołeckim Marian, Szychowa i Mlewa za okazaną gościnność- informuje burmistrz Andrzej Grabowski.

Organizatorzy dziękują również pozostałym osobom zaangażowanym w przebieg Tour de Kowalewo:

- OSP W. Rychnowo i policjantom z Posterunku Policji w Kowalewie Pom. za zapewnienie bezpieczeństwa,

-  Bernardowi Łabich i Tomaszowi Matusewiczowi,  

- sponsorom za przekazane gadżety

- pracownikom urzędu za pomoc w obsłudze

- prezesowi i kolarzom z UKS Sokół

 kolarka_01.jpg
kolarka_02.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!