Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow III rajd rowerowy, czyli Tour de Kowalewo

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

III rajd rowerowy, czyli Tour de Kowalewo Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
16.09.2013

small.jpgAż 160 miłośników rowerów pojechało w trzecim Tour de Kowalewo. W dniu 14 września rajd rowerowy po bezdrożach gminy skusił nie tylko mieszkańców Kowalewa Pomorskiego. Byli także rowerzyści z Golubia, Torunia, Wąbrzeźna, a nawet Bydgoszczy. Organizatorzy: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, Prezes UKS Sokół Marian Krych i Sołtysi wsi: Mariany, Szychowo i Mlewo zapewnili bezpieczeństwo przejazdu jak i wiele atrakcji już na mecie.

Na profesjonalnych kolarzówkach, bmx-ach, góralach, damkach, a nawet na tzw. „kozach" wszyscy  uczestnicy wyruszyli w 20 kilometrową podróż. Nie straszny był im deszcz i chłodny wiatr. Wśród uczestników można było zauważyć radnych, dyrektorów szkół, sołtysów, nauczycieli, dzieci jak i poważnych seniorów. Prowadzący peleton pilot Marian Krych (trener kolarski) informował na bieżąco o trudnościach na trasie, ciekawych miejscach oraz zachęcał mijanych pieszych do oklaskiwania rowerzystów. Kolarze z UKS Sokół jak łącznicy na bieżąco informowali trenera o sytuacji na drodze. Ponad 500m sznur rowerzystów zamykał samochód pomocy medyczno- technicznej (OSP W. Rychnowo) oraz samochód policji.

Wyruszając spod Gimnazjum udali się drogami asfaltowymi, kamiennymi, piaskowymi, a nawet leśnym przez wsie: Bielsk, Lipienica, Elzanowo, Mariany, Wielkie Rychnowo, Nowy Dwór, Kiełbasin byli szumnie witani w Mlewie. Wcześniej zajechali do świetlicy wiejskiej w Marianach, gdzie mieszkańcy tej wsi oraz sąsiedniej wsi Szychowa ugościli rowerzystów  kawą i słodkościami. Sołtysi: Monika Piróg i Kazimierz Kropkowski pokazali całą swoją gościnność. W czasie posiłku Marian Krych podkręcał śruby w pedałach i pompował powietrze. Konieczna była również wymiana jednego roweru na nowy oraz dalszy transport kilku pojazdów w wozie serwisowym rajdu.

W Mlewie na wymęczonych turystów czekali  mieszkańcy wraz z sołtysem Ryszardem Lipińskim, aby zgodnie ze staropolską tradycją nakarmić i napoić spragnionych podróżników. Były kiełbaski z grilla, klopsy i bigos. Panie zaserwowały ciasta i napoje.

Po krótkim odpoczynku przyszła kolej na kolejne emocje. Organizatorzy rozlosowali 60 nagród rzeczowych i finansowych wśród uczestników. Uhonorowano dwoje najmłodszych uczestników, którzy samodzielnie dotarli do mety. Byli to czterolatkowie: Bartosz Piróg i Łukasz Miazga.  Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią nagrodzono także sołectwo, które wystawiło największą liczbę uczestników. Okazało się, że najwięcej rowerzystów mieszka w sołectwie Piątkowo, z którego nawet sołtys Marylena Lewandowska brała udział w Tour de Kowalewo. Dla ciekawości informujemy, że w I Tour brało udział 126 uczestników (najwięcej z Lipienicy), w drugim 154 (najwięcej z Piątkowa), a w trzecim 160.

Pomimo deszczowej pogody mieszkańcy nie zawiedli. Pokazali, że akceptują tę formę aktywnego wypoczynku. Będziemy imprezę kontynuować w przyszłym roku, ale oczywiście na innej trasie. Zebrałem wiele pochlebnych opinii o tej imprezie. W tym miejscu serdecznie dziękuję sołtysom i radom sołeckim Marian, Szychowa i Mlewa za okazaną gościnność- informuje burmistrz Andrzej Grabowski.

Organizatorzy dziękują również pozostałym osobom zaangażowanym w przebieg Tour de Kowalewo:

- OSP W. Rychnowo i policjantom z Posterunku Policji w Kowalewie Pom. za zapewnienie bezpieczeństwa,

-  Bernardowi Łabich i Tomaszowi Matusewiczowi,  

- sponsorom za przekazane gadżety

- pracownikom urzędu za pomoc w obsłudze

- prezesowi i kolarzom z UKS Sokół

 kolarka_01.jpg
kolarka_02.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!