Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Wielkie strzelanie po raz XVII

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wielkie strzelanie po raz XVII Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.09.2013
small.jpgPasjonaci broni po raz XVII spotkali się na strzelnicy im. Waldemara Balcerka w Kiełpinach (gm. Kowalewo Pomorskie), aby sprawdzić swoja precyzję i celne oko. W dniu 22 września br. 42 drużyny (126 osób) strzelało z broni pneumatycznej. Reprezentowali oni poszczególne sołectwa, zakłady pracy, organizacje społeczne. Z roku na rok co raz więcej pań chwyta za broń. W tym roku już 30% zawodników to płeć piękna. Organizatorami tej cieszącej się olbrzymią popularnością imprezy jest Burmistrz Miasta, sołectwo Kiełpiny oraz Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury.

Nad bezpieczeństwem zawodników jak i kibiców czuwali sędziowie: Ireneusz Sutkowski i Zbigniew Jakubowski.

Tradycyjnie w imieniu uczestników Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski złożył wiązankę kwiatów na grobie śp. Waldemara Balcerka, który jako naczelnik tej gminy wybudował strzelnice i zaszczepił w wielu pasję strzelania.

Zawody to nie tylko rywalizacja, to również forma relaksu. Z drużynami przyjechały całe rodziny, sołtysi poszczególnych wsi, a nawet ekipy z  zakładów pracy. Był to wspaniały piknik, szczególnie, że jak zawsze pogoda dopisała.

Wyniki w zawodach są zawsze wielka niewiadomą, i tak było tym razem. Mimo wcześniejszych zapowiedzi drużynowo, ani policjanci, ani myśliwi z kół łowieckich nie wygrali. W kategoriach indywidualnych o zajętym miejscu decydowała dogrywka i ilość trafionych 10. 

Drużynowo zwyciężyli  Im jednostka OSP Mlewo 131 pkt., IIm sołectwo Pruska Łąka- 127 pkt., IIIm FPHU J. Dębowski- 126pkt.,  

Drużynowo wśród kobiet Im. Urząd Miejski Kowalewo Pomorskie- 117 pkt.  (GRATULUJEMY), IIm KGW Wielka Łąka- 116 pkt., IIIm Stowarzyszenie Kobiet Pruska Łąka- 104 pkt.

Indywidualnie Panie:

Im. Kilanowska Ewa- KGW Wielka Łąka - 41 pkt.

IIm. Pawlewicz Małgorzata - Urząd Miejski - 41pkt.

IIIm Błach Magdalena -sołectwo Lipienica - 41pkt.

IVm. Bąk Magdalena - sołectwo Sierakowo - 41pkt.

Indywidualnie Panowie:

Im. Syper Marcin- Posterunek Policji - 47pkt.

IIm Dębowski Marcin -FPHU J. Dębowski - 47pkt.

IIIm. Sutkowski Marek - sołectwo Frydrychowo - 47pkt.

IVm. Miś Łukasz- firma Plastica - 47pkt.

Obecnie samorząd rozpoczął modernizację tego obiektu. Niestety wielomiesięczne spóźnienie spowodowane opieszałością struktur powiatowych nie pozwoliło, abyśmy już w tym roku korzystali z nowego obiektu. Otrzymaliśmy dofinansowanie na budowę i lada chwila ruszą prace. W przyszłym roku, o tej samej porze uroczyście zainaugurujemy zawody na nowej strzelnicy w Kiełpinach.- podkreślał na otwarciu Burmistrz Andrzej Grabowski.

 Tabela wyników -  Otwórz
strzal_01.jpg
 strzal_02.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!