Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
Powiększ zdjęcie

Badania mammograficzne

23 lipca 2018 |
Katarzyna Szczutowska

W dniach 16-17 lipca br. przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury im. Wł.St. Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbyły się badania mammograficzne, które przeprowadziła firma Lux Med Diagnostyka z Gdyni.

Powiększ zdjęcie

Festyn rodzinny na Osiedlu Brodnickim

23 lipca 2018 |
Brygida Sławińska-Śliwa

Zarząd  Osiedla Brodnickiego serdecznie zaprasza na Festyn rodzinny  w barwach biało-czerwonych, który odbędzie się 28 lipca 2018 r.  godz. 17.00

Powiększ zdjęcie

Planowane wyłączenia prądu

23 lipca 2018 |
Paulina Wiśniewska

Zgodnie z informacją uzyskaną w dniu 18 lipca 2018 r.od ENERGA-OPERATOR SA, Rejon Dystrybucji w Toruniu informujemy, że w związku z prowadzonymi pracami przy urządzeniach elektrycznych zostaną pozbawieni napięcia niżej podani odbiorcy:

Powiększ zdjęcie

Festyn Parafialno - Miejski Św. Anny

20 lipca 2018 |
Organizatorzy

Dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim
oraz Proboszcz parafii pw. Św Mikołaja Biskupa w Kowalewie Pomorskim
zapraszają na
FESTYN PARAFIALNO– MIEJSKI ŚW. ANNY
Niedziela 29.07.2018 r. 17:00-21:30 plac za budynkiem M-GOK

Powiększ zdjęcie

Kolarskie Sokoły na podium w Wieluniu

20 lipca 2018 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

Troje reprezentantów UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo tj. Aleksander Lipiński, Jonasz Śliwka  i Tymoteusz Śliwka w minioną niedzielę wystartowało w 48 Ogólnopolskim Kryterium Kolarskim   w Wieluniu.

Powiększ zdjęcie

Nowe ławki na ul. Strażackiej!

20 lipca 2018 |
Renata Siwiec

Informujemy, że na prośbę mieszkańców zostały zakupione i zamontowane 2 ławki na ul. Strażackiej. Osoby robiące zakupy na targowisku, mieszkańcy mogą teraz usiąść i odpocząć. Mamy nadzieję, że ławki te będą służyły mieszkańcom na bardzo długo i nie zostaną zniszczone przez wandali.

Powiększ zdjęcie

Zapraszamy na warsztaty artystyczne w Skłudzewie

20 lipca 2018 |
Barbara Niewidział - Dyrektor M-GOK Kowalewo Pomorskie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim zaprasza do udziału w warsztatach artystycznych  w dniu 2 sierpnia 2018 roku w siedzibie Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie.

Powiększ zdjęcie

„Wypoczynek letni 2018 w Świetlicy”

19 lipca 2018 |
Agnieszka Kotecka

Wakacje to czas odpoczynku, a zarazem czas przeżywania niezapomnianych przygód i atrakcji. Wychowankowie Świetlicy Socjoterapeutycznej w Kowalewie Pomorskim, rozpoczęli czas wakacji bardzo aktywnie.  W dniach od 2 do 13 lipca br. z podziałem na dwie grupy wiekowe: młodszą i starszą, trwały w świetlicy półkolonie.

Powiększ zdjęcie

Kowalewo Pomorskie na falach Radia PIK

19 lipca 2018 |
Karolina Kowalska

W ramach akcji „Wakacyjny PiKnik” w dniu 23 lipca (poniedziałek) do Kowalewa Pomorskie zawita radio PiK. Na falach eteru będzie o nas głośno od godz. 8.50 do godz. 15.00. W ciągu 10 wejść antenowych usłyszycie państwo gdzie warto w Kowalewie spędzić wolny czas, jakie pasje mają mieszkańcy i jakim inicjatywom się oddają.

Zapraszamy przed radioodbiorniki.

Z poważaniem
Andrzej Grabowski Burmistrz Miasta

Powiększ zdjęcie

Bartosz Małkiewicz czwarty na kolarskiej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży !!!

18 lipca 2018 |
Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

W minioną niedzielę 117 najlepszych juniorów młodszych z całej Polski przystąpiło do rywalizacji w wyścigu ze startu wspólnego  XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli nic innego jak Mistrzostw Polski dla tej kategorii wiekowej. 

Powiększ zdjęcie

Wyścig kolarski o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie – Mistrzostwa województwa Kujawsko – Pomorskiego w kolarstwie szosowym

18 lipca 2018 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo

UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, wraz z Urzędem Miejskim w Kowalewie Pomorskim jest organizatorem wyścigu o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie, Mistrzostwa województwa Kujawsko – Pomorskiego w kolarstwie szosowym kat. żak, żakini, młodzik i młodziczka.

Wyścig rozegrany zostanie w dniu 18 sierpnia 2018r. (sobota) w Wielkiej Łące.

Poniżej przedstawiamy regulamin wraz z trasą wyścigu:

Powiększ zdjęcie

W inwestycjach nie ma sezonu ogórkowego

17 lipca 2018 |
Karolina Kowalska

Lato w pełni, ale na placach budowy inwestycji gminnych nie ma urlopu. Wykonawcy zapewniają o dotrzymaniu terminów zawartych w umowach. O kolejnych etapach będziemy państwa na bieżąco informować.

Powiększ zdjęcie

Utrzymanie pływalni będzie tańsze

17 lipca 2018 |
Karolina Kowalska

Utrzymanie kowalewskiej pływalni będzie tańsze. Obiekt zyskał właśnie mikroinstalację OZN w formie ekranów fotowoltaicznych. Instalacja przełoży promienie słoneczne na energię elektryczną co nie tylko ograniczy emisję CO2 do atmosfery, ale przede wszystkim obniży koszty eksploatacji obiektu. 

Koszt całej inwestycji to kwota 177tys., z czego 50% kosztów kwalifikowanych sfinansuje urząd marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Powiększ zdjęcie

Kowalewo Pomorskie najmniej zadłużoną gminą w powiecie

16 lipca 2018 |
Karolina Kowalska

Ministerstwo Finansów opublikowało poziomy zadłużenia wszystkich 2478 gmin w Polsce w przeliczeniu na 1 mieszkańca. W samorządzie o największym zadłużeniu w kraju na 1 mieszkańca przypada 18,6tys.zł długu. 

W powiecie golubsko - dobrzyńskim najmniejsze zadłużenie ma gmina Kowalewo Pomorskie. Wynosi ono 679zł na 1 mieszkańca.

Powiększ zdjęcie

Konkurs na Witacza Dożynkowego

16 lipca 2018 |
Karolina Kowalska

Samorząd Gminy Kowalewo Pomorskie ogłasza trzecią edycję konkursu związanego z tradycjami dożynkowymi czyli na Witacza Dożynkowego. Oprócz konkursu na wieńce i dekoracje dożynkowe, które możemy podziwiać w dniu dożynek chcemy rozniecić ducha sielskości w całych wsiach.

Powiększ zdjęcie

Nabór zawodników

13 lipca 2018 |
J.Jakubiak

Ludowy Klub Sportowy „Promień” w Kowalewie Pomorskim ogłasza nabór zawodników do gry w drużynie seniorów i juniorów

Powiększ zdjęcie

Wyjazd integracyjny

12 lipca 2018 |
Katarzyna Brzycka

Z okazji  Dnia Dziecka i rozpoczęcia wakacji w dniu 05.07.2018 roku, sołectwo Srebrniki zorganizowało dla swoich najmłodszych mieszkańców, wyjazd integracyjny do Ogniska Kultury Rodzinnej HUBERTÓWKA w Kudypach, gmina Gietrzwałd. W wycieczce brało udział 33 dzieci wraz z opiekunami.

Powiększ zdjęcie

Prace termomodernizacyjne budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Św. Mikołaja 5

12 lipca 2018 |
M. Gadomska

Prace termomodernizacyjne budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Św. Mikołaja 5

Powiększ zdjęcie

ZAPROSZENIE DLA WYSTAWCÓW STOISK NA DOŻYNKI GMINNO – PARAFIALNE 2018

11 lipca 2018 |
Katarzyna Szczutowska

Tradycyjne dożynki to podsumowanie wysiłku rolników, sadowników, ogrodników. To również podziękowanie za trudy pracy na roli i poświęcenie włożone w zbiór tegorocznych zbóż, a jednocześnie radosne spotkanie wszystkich rolników z terenu gminy.

Powiększ zdjęcie

XXV Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Szachowy

10 lipca 2018 |
Organizatorzy

W dniach 10-16 lipca 2018 roku  w Miejsko –Gminnym Ośrodku Kultury  im. Władysława Stanisława Reymonta w Kowalewie Pomorskim odbywa się XXV Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Szachowy pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kowalewa Pomorskiego Andrzeja Grabowskiego.