Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow MŁODZI ARTYŚCI PLASTYCY W GRONIE NAJLEPSZYCH!

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

MŁODZI ARTYŚCI PLASTYCY W GRONIE NAJLEPSZYCH! Drukuj
Wpisał: Mariola Orzechowska   
18.10.2013
small.jpg17 października br. o godz. 12.00 w sali Fundacji „Tumult" przy Rynku Nowomiejskim w Toruniu miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac z XVII  MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI  I MŁODZIEŻY „ ZAWSZE ZIELONO, ZAWSZE NIEBIESKO" - TORUŃ 2013 połączone z wręczeniem nagród laureatom

Karolina Glasa i Damian Wardziński znaleźli się wśród młodych artystów, których prace zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej. Nasi uczniowie osobiście odebrali nagrody i dyplomy z rąk dyrektora GALERII I OŚRODKA PLASTYCZEJ TWÓRCZOŚCI DZIECKA - Dariusza Delika na uroczystej gali. Młodzi artyści otrzymali zestawy pasteli olejnych i kredek ołówkowych, książki pt. „Cztery strony czasu", bon do Mc Donada oraz katalog tegorocznej wystawy. Po części oficjalnej uroczystości wszystkich zgromadzonych zaproszono do obejrzenia wystawy pokonkursowej, na której młodzi plastycy mogli podziwiać prace dzieci z różnych stron świata, w tym swoje. Odszukanie ich nie było łatwe, ale udało się! Zwiedzanie wystawy umilił słodki poczęstunek ufundowany przez cukiernię „Lenkiewicz".

Główną  ideą konkursu było zainteresowanie uczestników problemami ochrony środowiska  i otaczającej nas przyrody. Tegoroczna edycja realizowana była pod hasłem: "Woda - życie i żywioł." Elastyczna formuła konkursu stworzyła szerokie pole dla rozwoju dziecięcej wyobraźni,  dając możliwość realizacji wielu interesujących pomysłów plastycznych. Oprócz takich technik jak malarstwo, grafika, rzeźba, ceramika, fotografia w konkursie uwzględniano też działania typu performance, happening, instalacja, akcja plastyczna przedstawiona za pomocą dokumentacji fotograficznej.

Konkurs, wystawę oraz warsztaty towarzyszące imprezie zorganizowała Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przy współudziale  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Toruniu oraz Urzędu Miasta Torunia. Organizację konkursu wsparł finansowo Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów tym bardziej, że na konkurs nadesłano 26 367 prac z 52 krajów - najwięcej z Polski, Serbii, Rosji, Słowacji, Rumunii i Meksyku i jest to największy międzynarodowy konkurs plastyczny w Polsce.

Międzynarodowe jury, w skład którego weszli artyści plastycy, pedagodzy i teoretycy sztuki z Bułgarii, Czech, Słowacji i Polski, zakwalifikowało do zestawu wystawowego 1218 prac z 50 krajów. Przyznano 48 nagród i 48 wyróżnień indywidualnych,  2 nagrody i wyróżnienie zbiorowe za dokumentacje akcji plastycznych oraz 2  nagrody dla placówek za kolekcje prac.

Wystawę będzie można oglądać w salach Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka przy Rynku Nowomiejskim 17 do 5 grudnia, a w filii galerii przy ul. Kościuszki 41/47 do 3 grudnia br.

Serdecznie gratuluję sukcesu naszym młodym artystom-

- Mariola Orzechowska

1.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!