Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 28.07.2017
Z ostatniej chwili arrow OBWODNICA KOWALEWA arrow Akcja jest kontynuowana

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Akcja jest kontynuowana Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.10.2013

akcja_kontynuowana_00_25_10_13.jpgW miesiącu wrześniu kontynuowano akcję walki o obwodnicę miasta Kowalewo Pomorskie poprzez blokadę ulic. W dniu 6 września br., przez dwie godziny mieszkańcy Kowalewa Pomorskiego blokowali przejazd przez miasto, domagając się przyspieszenia budowy obwodnicy. W godzinach od 15.00 do 17.00 spacerowali po 3 przejściach dla pieszych na ul. Toruńskiej, Brodnickiej i 1 Maja.

Miasto opustoszało. Przepuszczano jedynie pojazdy uprzywilejowane i z żywym inwentarzem. Były transparenty, megafony i ulotki. Mieszkańcy przepraszali kierowców za utrudnienia i rozdawali wodę. Po 15 minutach blokady przez 5 minut otwierali przejazd.

Burmistrz Miasta został zaproszony przez Telewizję Bydgoszcz celem nagrania wypowiedzi na temat obwodnicy.

Podtrzymuję swoją deklarację chęci partycypowania w kosztach. Inwestycja w pasie drogi krajowej jest naszą wspólną sprawą. Zarządca drogi sam nie jest stanie tego sfinansować. Powinno być tu więcej partnerów. Cały czas popieram protestujących, solidaryzuję się z nimi. Dziękuje policji za zadbanie o bezpieczeństwo a kierowcom za cierpliwość- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

 

Protestujący i kierowcy bez agresji podeszli do pikiety. Nie było nieprzyjemnych incydentów i wulgaryzmów.

Dla nas bez obwodnicy nie będzie życia. W ostatnich latach szczególnie tranzyt gwałtownie wzrósł. Trudno jest przedostać się tirem przez miasto, w którym są cztery ostre zakręty. Obwodnica przede wszystkim potrzebna jest ze względów bezpieczeństwa pieszych jak i zabytkowych kamienic naszego miasta. - mówi protestująca, główny organizator pikiety, Elżbieta Witkowska- Walczymy także w imieniu kierowców.

http://www.tvp.pl/bydgoszcz/informacja/zblizenia/wideo/609-g-1830/12320819

akcja_kontynuowana_01_25_10_13.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!