Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow OBWODNICA KOWALEWA arrow Akcja jest kontynuowana

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Akcja jest kontynuowana Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.10.2013

akcja_kontynuowana_00_25_10_13.jpgW miesiącu wrześniu kontynuowano akcję walki o obwodnicę miasta Kowalewo Pomorskie poprzez blokadę ulic. W dniu 6 września br., przez dwie godziny mieszkańcy Kowalewa Pomorskiego blokowali przejazd przez miasto, domagając się przyspieszenia budowy obwodnicy. W godzinach od 15.00 do 17.00 spacerowali po 3 przejściach dla pieszych na ul. Toruńskiej, Brodnickiej i 1 Maja.

Miasto opustoszało. Przepuszczano jedynie pojazdy uprzywilejowane i z żywym inwentarzem. Były transparenty, megafony i ulotki. Mieszkańcy przepraszali kierowców za utrudnienia i rozdawali wodę. Po 15 minutach blokady przez 5 minut otwierali przejazd.

Burmistrz Miasta został zaproszony przez Telewizję Bydgoszcz celem nagrania wypowiedzi na temat obwodnicy.

Podtrzymuję swoją deklarację chęci partycypowania w kosztach. Inwestycja w pasie drogi krajowej jest naszą wspólną sprawą. Zarządca drogi sam nie jest stanie tego sfinansować. Powinno być tu więcej partnerów. Cały czas popieram protestujących, solidaryzuję się z nimi. Dziękuje policji za zadbanie o bezpieczeństwo a kierowcom za cierpliwość- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

 

Protestujący i kierowcy bez agresji podeszli do pikiety. Nie było nieprzyjemnych incydentów i wulgaryzmów.

Dla nas bez obwodnicy nie będzie życia. W ostatnich latach szczególnie tranzyt gwałtownie wzrósł. Trudno jest przedostać się tirem przez miasto, w którym są cztery ostre zakręty. Obwodnica przede wszystkim potrzebna jest ze względów bezpieczeństwa pieszych jak i zabytkowych kamienic naszego miasta. - mówi protestująca, główny organizator pikiety, Elżbieta Witkowska- Walczymy także w imieniu kierowców.

http://www.tvp.pl/bydgoszcz/informacja/zblizenia/wideo/609-g-1830/12320819

akcja_kontynuowana_01_25_10_13.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!