Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pozytywne odruchy w trudnych sytuacjach czyli echa pożaru

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pozytywne odruchy w trudnych sytuacjach czyli echa pożaru Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.10.2013

pomoc_art_31_10_2013.jpgKowalewiacy cały czas są myślami wokół tragedii jaka spotkała dwie rodziny. Przypomnijmy, że w pożarze budynku przy ul. Batalionów Chłopskich stracili oni dobytek swojego życia. Samorząd zapewnił obu rodzinom tymczasowy dach nad głową, a Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje zbiórkę środków finansowych oraz wyposażenia. Brakuje wszystkiego, od materiałów budowlanych po ubrania, kosmetyki i żywność.

Na konto zaczęły wpływać już pierwsze wpłaty i mamy już pierwsze zgłoszenia o chęci przekazania wyposażenia. Osoby i instytucje deklarują meble oraz ubrania. Zależy nam, aby sprzęt gospodarski był sprawny.- podkreśla kierownik Zyta Szymańska z OPS-u.

W dniu 31 października br. nowe siedziby odwiedził Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, kierownik opieki społecznej Zyta Szymańska i pracownik odpowiedzialny za gospodarowanie lokalowym zasobem gminy Lucyna Szmytkowska. Lokatorzy już adaptują się w nowych pomieszczeniach i starają się nie myśleć o tragedii. Czasami tylko nachodzą ich wspomnienia psa, który nie przeżył ataku czadu.

Szczęściem w nieszczęściu, jeśli można użyć takich słów, był fakt, że tą wspólnotą mieszkaniową zarządza gminna spółka Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Dzięki temu reakcja pomocowa była taka szybka. Spółka ma podpisane umowy z serwisantami i ubezpieczycielami oraz odpowiedni zasób ludzi do pomocy. Mogła szybko zabezpieczyć spalone mieszkania, zapewnić transport wyniesionych z pożaru rzeczy, a przede wszystkim zadbać o mieszkańców pozostałych lokali w tym budynku. Po kilku godzinach mieli oni zapewniony dostęp do prądu i gazu. W chwilach takiej tragedii każdy dzień zwłoki wydaje się wiecznością. Pomoc musi nadejść natychmiast.- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. - Natomiast jeśli będzie potrzeba przygarnięcia innego pupila, to również spółka ZGKiM w tym pomoże.

pomoc_art_31_10_2013.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!