Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pozytywne odruchy w trudnych sytuacjach czyli echa pożaru

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pozytywne odruchy w trudnych sytuacjach czyli echa pożaru Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
31.10.2013

pomoc_art_31_10_2013.jpgKowalewiacy cały czas są myślami wokół tragedii jaka spotkała dwie rodziny. Przypomnijmy, że w pożarze budynku przy ul. Batalionów Chłopskich stracili oni dobytek swojego życia. Samorząd zapewnił obu rodzinom tymczasowy dach nad głową, a Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje zbiórkę środków finansowych oraz wyposażenia. Brakuje wszystkiego, od materiałów budowlanych po ubrania, kosmetyki i żywność.

Na konto zaczęły wpływać już pierwsze wpłaty i mamy już pierwsze zgłoszenia o chęci przekazania wyposażenia. Osoby i instytucje deklarują meble oraz ubrania. Zależy nam, aby sprzęt gospodarski był sprawny.- podkreśla kierownik Zyta Szymańska z OPS-u.

W dniu 31 października br. nowe siedziby odwiedził Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, kierownik opieki społecznej Zyta Szymańska i pracownik odpowiedzialny za gospodarowanie lokalowym zasobem gminy Lucyna Szmytkowska. Lokatorzy już adaptują się w nowych pomieszczeniach i starają się nie myśleć o tragedii. Czasami tylko nachodzą ich wspomnienia psa, który nie przeżył ataku czadu.

Szczęściem w nieszczęściu, jeśli można użyć takich słów, był fakt, że tą wspólnotą mieszkaniową zarządza gminna spółka Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Dzięki temu reakcja pomocowa była taka szybka. Spółka ma podpisane umowy z serwisantami i ubezpieczycielami oraz odpowiedni zasób ludzi do pomocy. Mogła szybko zabezpieczyć spalone mieszkania, zapewnić transport wyniesionych z pożaru rzeczy, a przede wszystkim zadbać o mieszkańców pozostałych lokali w tym budynku. Po kilku godzinach mieli oni zapewniony dostęp do prądu i gazu. W chwilach takiej tragedii każdy dzień zwłoki wydaje się wiecznością. Pomoc musi nadejść natychmiast.- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. - Natomiast jeśli będzie potrzeba przygarnięcia innego pupila, to również spółka ZGKiM w tym pomoże.

pomoc_art_31_10_2013.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!