Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Ucieszy oko i serce

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Ucieszy oko i serce Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.11.2013

small.jpgSzanowaną tradycją naszych dziadków i rodziców było wysyłanie kartek świątecznych. Cieszyły one oko, pozwalały powrócić pamięcią do dzieciństwa i ciepło pomyśleć o nadawcy. Teraz tradycję tę wypiera popularny sms lub email. Jest szybszy i tańszy. Ale czy na tym polega przedświąteczna gorączka?. Może warto sprawić najbliższemu wspaniałą niespodziankę i wysłać mu przepiękną, ręcznie wykonaną kartkę świąteczną. Jeśli oprócz radości zyskamy jeszcze wdzięczność osób bardziej od nas potrzebujących to na pewno święta będą wyjątkowe. A co nada im wyjątkowości?

Tradycyjnie jak przed każdymi świętami, osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim przygotowały własnoręcznie karty z życzeniami. Za jedyne 3 złote możemy sprawić podwójną radość. Kartki do nabycia w WTZ-ach przy ul. Odrodzenia.

Te kartki do prawdziwe dzieła sztuki. Każda jest inna i niepowtarzalna. W zrobienie każdej włożono dużo serca i cierpliwości. Samorząd Kowalewa Pomorskiego od dawna wysyła świąteczne życzenia do instytucji i osób współpracujących. Jestem dumny, że mamy takich artystów i że możemy ich wesprzeć- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.  

Zwyczaj wysyłania życzeń przywędrował do nas z Wysp Brytyjskich. Na pomysł stworzenia świątecznych pocztówek wpadł w 1834. dyrektor Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, Sir Henry Cole. Stwierdził, że wypisywanie listów z życzeniami do bardzo szerokiego grona znajomych pochłania zbyt wiele jego cennego czasu. Postanowił zatem zamówić u znajomego malarze świąteczny rysunek, opatrzony życzeniami, powielić go w drukarni i rozesłać. Pierwszą, świąteczną pocztówkę, przedstawiającą rodzinę, wznoszącą toast, stworzył londyński artysta John Calcott Horsley. 1 października 1869 roku wypuszczono pierwsze kartki pocztowe.

Po jakimś czasie tradycja wysyłania kartek pocztowych trafiła również do Polski Tu jednak pojawił się problem z wymyśleniem polskiej nazwy dla tych cudownych wynalazków. W 1900 roku ogłoszono konkurs, który wygrała nazwa, zgłoszona przez Henryka Sienkiewicza - „pocztówka".

1.jpg
 2.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!