Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Ucieszy oko i serce

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Ucieszy oko i serce Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
19.11.2013

small.jpgSzanowaną tradycją naszych dziadków i rodziców było wysyłanie kartek świątecznych. Cieszyły one oko, pozwalały powrócić pamięcią do dzieciństwa i ciepło pomyśleć o nadawcy. Teraz tradycję tę wypiera popularny sms lub email. Jest szybszy i tańszy. Ale czy na tym polega przedświąteczna gorączka?. Może warto sprawić najbliższemu wspaniałą niespodziankę i wysłać mu przepiękną, ręcznie wykonaną kartkę świąteczną. Jeśli oprócz radości zyskamy jeszcze wdzięczność osób bardziej od nas potrzebujących to na pewno święta będą wyjątkowe. A co nada im wyjątkowości?

Tradycyjnie jak przed każdymi świętami, osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim przygotowały własnoręcznie karty z życzeniami. Za jedyne 3 złote możemy sprawić podwójną radość. Kartki do nabycia w WTZ-ach przy ul. Odrodzenia.

Te kartki do prawdziwe dzieła sztuki. Każda jest inna i niepowtarzalna. W zrobienie każdej włożono dużo serca i cierpliwości. Samorząd Kowalewa Pomorskiego od dawna wysyła świąteczne życzenia do instytucji i osób współpracujących. Jestem dumny, że mamy takich artystów i że możemy ich wesprzeć- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.  

Zwyczaj wysyłania życzeń przywędrował do nas z Wysp Brytyjskich. Na pomysł stworzenia świątecznych pocztówek wpadł w 1834. dyrektor Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, Sir Henry Cole. Stwierdził, że wypisywanie listów z życzeniami do bardzo szerokiego grona znajomych pochłania zbyt wiele jego cennego czasu. Postanowił zatem zamówić u znajomego malarze świąteczny rysunek, opatrzony życzeniami, powielić go w drukarni i rozesłać. Pierwszą, świąteczną pocztówkę, przedstawiającą rodzinę, wznoszącą toast, stworzył londyński artysta John Calcott Horsley. 1 października 1869 roku wypuszczono pierwsze kartki pocztowe.

Po jakimś czasie tradycja wysyłania kartek pocztowych trafiła również do Polski Tu jednak pojawił się problem z wymyśleniem polskiej nazwy dla tych cudownych wynalazków. W 1900 roku ogłoszono konkurs, który wygrała nazwa, zgłoszona przez Henryka Sienkiewicza - „pocztówka".

1.jpg
 2.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!