Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Bezpieczeństwo ruchu drogowego i spotkania z kulturą

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Bezpieczeństwo ruchu drogowego i spotkania z kulturą Drukuj
Wpisał: Justyna Rutkowska   
20.11.2013

small.jpgW dniu 7 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące wraz z nauczycielami wybrały  się na wycieczkę do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu. Podczas zajęć dzieci miały okazję przypomnieć sobie najważniejsze znaki drogowe oraz zasady przewożenia najmłodszych pociech w samochodzie. Utrwaliły wiadomości na temat rodzajów sygnalizacji świetlnej, zasad bezpiecznego przejścia przez jezdnię, a także znaczenia materiałów odblaskowych. Ćwiczenia praktyczne w miasteczku komunikacyjnym pozwoliły nie tylko zgłębić zdobytą już wiedzę  na temat zasad poruszania się po drodze, ale przede wszystkim trenować swoje umiejętności.

Kolejnym punktem wycieczki był Baj Pomorski w Toruniu, gdzie dzieci obejrzały bajkę pt. ,,Dudi bez piórka''. Już sam tytuł był dla nich intrygujący, prowokował do rozmowy i zastanowienia nad wkraczaniem w świat w którym  można poznać smak niebezpieczeństwa. Dzieci obejrzały pouczającą opowieść o życiu zwierząt, które na swej drodze spotykają wspaniałych przyjaciół i przygotowują się do samodzielności.

Przedstawienie było niezwykłe poprzez formę inscenizacji, robiącą wrażenie scenografię, muzykę i ciekawą animację lalek. Spotkanie to dało dzieciom niecodzienną okazję, aby przyjrzeć się doskonałemu warsztatowi pracy aktorów. Dzieci z wielkim skupieniem śledziły akcję opowieści, a piękne lalki i scenografia przeniosły je w świat magii i fantazji.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 6.jpg
 5.jpg

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!