Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Bezpieczeństwo ruchu drogowego i spotkania z kulturą

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Bezpieczeństwo ruchu drogowego i spotkania z kulturą Drukuj
Wpisał: Justyna Rutkowska   
20.11.2013

small.jpgW dniu 7 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące wraz z nauczycielami wybrały  się na wycieczkę do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu. Podczas zajęć dzieci miały okazję przypomnieć sobie najważniejsze znaki drogowe oraz zasady przewożenia najmłodszych pociech w samochodzie. Utrwaliły wiadomości na temat rodzajów sygnalizacji świetlnej, zasad bezpiecznego przejścia przez jezdnię, a także znaczenia materiałów odblaskowych. Ćwiczenia praktyczne w miasteczku komunikacyjnym pozwoliły nie tylko zgłębić zdobytą już wiedzę  na temat zasad poruszania się po drodze, ale przede wszystkim trenować swoje umiejętności.

Kolejnym punktem wycieczki był Baj Pomorski w Toruniu, gdzie dzieci obejrzały bajkę pt. ,,Dudi bez piórka''. Już sam tytuł był dla nich intrygujący, prowokował do rozmowy i zastanowienia nad wkraczaniem w świat w którym  można poznać smak niebezpieczeństwa. Dzieci obejrzały pouczającą opowieść o życiu zwierząt, które na swej drodze spotykają wspaniałych przyjaciół i przygotowują się do samodzielności.

Przedstawienie było niezwykłe poprzez formę inscenizacji, robiącą wrażenie scenografię, muzykę i ciekawą animację lalek. Spotkanie to dało dzieciom niecodzienną okazję, aby przyjrzeć się doskonałemu warsztatowi pracy aktorów. Dzieci z wielkim skupieniem śledziły akcję opowieści, a piękne lalki i scenografia przeniosły je w świat magii i fantazji.

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 6.jpg
 5.jpg

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!