Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pasowanie na Przedszkolaka 2014

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pasowanie na Przedszkolaka 2014 Drukuj
Wpisał: Joanna Piasecka - Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
21.11.2013

small.jpgDnia 16 listopada br. w sali M-GOK w Kowalewie Pomorskim odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Tego dnia Przedszkole przyjęło do grona przedszkolaków 37 nowo przyjętych dzieci.

W imprezie wzięły udział nie tylko dzieci, wychowawcy i pracownicy przedszkola, ale także rodzice maluchów oraz zaproszeni goście: p. Ewa Bąk - Sekretarz Gminy, p. Jerzy Koralewski - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia.

Hasłem przewodnim uroczystości był „ Dzień w przedszkolu". Pamiętając, że najważniejsza w procesie wychowania jest zabawa „dzień" rozpoczęliśmy od budowania z klocków przy muzyce. Następna była poranna gimnastyka, która zapewnia wesoły nastrój przez cały dzień.

Kolejne działania zgodnie z ramowym rozkładem dnia dotyczyły zajęć matematycznych, plastycznych oraz rytmiczno- muzycznych. Dzieci i rodzice przeliczali paluszki, nazywali członków rodziny, uczyli się walczyka oraz układali pociągi z kolorowych wagoników. Dorośli największą kreatywnością wykazali się składając samolociki z papieru. Ich efektywność sprawdziły dzieci w czasie zabawy ruchowej przy muzyce. Po zadaniach edukacyjnych przyszła pora na spacer „ do ogródka w towarzystwie krasnoludka" . Po spacerze „ piekliśmy" pyszne ciasto. Kulminacyjnym punktem uroczystości było pasowanie na przedszkolaka. Poprzedził je egzamin z wiedzy oraz sprawności, czyli pokonanie toru przeszkód. Najciekawszym wyzwaniem dla dzieci było wypicie soku z cytryny. Samo pasowanie miało bardzo uroczysty charakter. Przedszkolacy wraz z rodzicami wstępowali na CZERWONY DYWAN, na którym pani dyrektor - Joanna Piasecka, ogromnym kolorowym ołówkiem dokonywała symbolicznego pasowania. Następnie p. Ewa Bąk wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy, p. Jerzy Koralewski wypełnione cukierkami rożki obfitości, a p. Katarzyna Zamorska przygotowane specjalnie dla rodziców ulotki pt. „Miłością jest...". Dodatkową niespodzianką były kolorowanki i kredki przekazane przez p. Sekretarz w imieniu Pana Burmistrza Andrzeja Grabowskiego.

Wzruszeni rodzice dziękowali za wspaniałą zabawę. Pani dyrektor żegnając zgromadzonych zapraszała serdecznie na kolejne spotkanie przewidziane w Przedszkolnym Kalendarzu Imprez i Uroczystości, a także zachęcała do udziału w akcjach charytatywnych, w tym „ Szlachetna Paczka", „Góra Grosza". Uroczystość przygotowały i prowadziły nauczycielki: Maria Lipka i Renata Sulska. Oprawę muzyczną zapewniła p. Magdalena Mytlewska nauczyciel rytmiki.

 pasowanie.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!