Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Pasowanie na Przedszkolaka 2014

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Pasowanie na Przedszkolaka 2014 Drukuj
Wpisał: Joanna Piasecka - Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
21.11.2013

small.jpgDnia 16 listopada br. w sali M-GOK w Kowalewie Pomorskim odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Tego dnia Przedszkole przyjęło do grona przedszkolaków 37 nowo przyjętych dzieci.

W imprezie wzięły udział nie tylko dzieci, wychowawcy i pracownicy przedszkola, ale także rodzice maluchów oraz zaproszeni goście: p. Ewa Bąk - Sekretarz Gminy, p. Jerzy Koralewski - Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia.

Hasłem przewodnim uroczystości był „ Dzień w przedszkolu". Pamiętając, że najważniejsza w procesie wychowania jest zabawa „dzień" rozpoczęliśmy od budowania z klocków przy muzyce. Następna była poranna gimnastyka, która zapewnia wesoły nastrój przez cały dzień.

Kolejne działania zgodnie z ramowym rozkładem dnia dotyczyły zajęć matematycznych, plastycznych oraz rytmiczno- muzycznych. Dzieci i rodzice przeliczali paluszki, nazywali członków rodziny, uczyli się walczyka oraz układali pociągi z kolorowych wagoników. Dorośli największą kreatywnością wykazali się składając samolociki z papieru. Ich efektywność sprawdziły dzieci w czasie zabawy ruchowej przy muzyce. Po zadaniach edukacyjnych przyszła pora na spacer „ do ogródka w towarzystwie krasnoludka" . Po spacerze „ piekliśmy" pyszne ciasto. Kulminacyjnym punktem uroczystości było pasowanie na przedszkolaka. Poprzedził je egzamin z wiedzy oraz sprawności, czyli pokonanie toru przeszkód. Najciekawszym wyzwaniem dla dzieci było wypicie soku z cytryny. Samo pasowanie miało bardzo uroczysty charakter. Przedszkolacy wraz z rodzicami wstępowali na CZERWONY DYWAN, na którym pani dyrektor - Joanna Piasecka, ogromnym kolorowym ołówkiem dokonywała symbolicznego pasowania. Następnie p. Ewa Bąk wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy, p. Jerzy Koralewski wypełnione cukierkami rożki obfitości, a p. Katarzyna Zamorska przygotowane specjalnie dla rodziców ulotki pt. „Miłością jest...". Dodatkową niespodzianką były kolorowanki i kredki przekazane przez p. Sekretarz w imieniu Pana Burmistrza Andrzeja Grabowskiego.

Wzruszeni rodzice dziękowali za wspaniałą zabawę. Pani dyrektor żegnając zgromadzonych zapraszała serdecznie na kolejne spotkanie przewidziane w Przedszkolnym Kalendarzu Imprez i Uroczystości, a także zachęcała do udziału w akcjach charytatywnych, w tym „ Szlachetna Paczka", „Góra Grosza". Uroczystość przygotowały i prowadziły nauczycielki: Maria Lipka i Renata Sulska. Oprawę muzyczną zapewniła p. Magdalena Mytlewska nauczyciel rytmiki.

 pasowanie.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!